Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Valaki találkozott már azzal, hogy az X3 pro vakuja egyszer csak világítani kezd? Többször előfordult már, hogy az asztalon hagyva egyszer csak azt látom, megy a vaku. Nincs se hívás, se értesítés, se semmi.
Majd ahogy megnyomom a bekapcsoló gombot elalszik magától.
Mi lehet ez?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1802) Pityu. válasza szoke12 (#1801) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem lehet,hogy az idegenek üzenni akarnak neked? :D De viccet félretéve én még nem találkoztam ilyennel.
Egy helyen ezt írták,hogy
Ez a probléma az 5t-n is előfordult, és az érintőképernyős gesztusok letiltása megoldotta. Beállítások->Rendszer->Gesztusok->Érintőképernyő-mozdulatok.
Igaz nem poco de xiaomi
vagy még ilyet is írtak
Beállítások > Rendszer > Gombok > Hosszan nyomja meg a zseblámpához

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1803) Sanki válasza szoke12 (#1801) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Lezáró képernyőn milyen téma van beállítva? Ott van lehetőség vaku bekapcsolásra?
Barátnőm redmi 9 telóján van olyan téma, és nála is felkapcsolódott véletlen néha.

(#1804) Spec válasza gyemipapa (#1800) üzenetére


Spec
őstag

Más neve van. Eredetileg is úgy van beállítva. Ami a sima routeres Wifinek az SSID-ja, és hozzátéve a végén, hogy "_Plus".

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1805) szoke12 válasza Sanki (#1803) üzenetére


szoke12
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Elvileg már nem a gyári téma van, viszont nincs külön gomb rajta a vakunak.
Kipróbálom amiket írtatok, aztán meglátjuk, hogy segít-e.
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1806) gyemipapa válasza Spec (#1804) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor a repeatert el kell felejttetni vele, ha nem kap jelszót, nem tud csatlakozni rá, kénytelen a routerre fellépni.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1807) Spec válasza gyemipapa (#1806) üzenetére


Spec
őstag

De szeretném használni a repeatert, hiszen azért van :) Ha távol vagyok a routertől, akkor ahhoz kapcsolódjon.
A gond, hogy akkor is ahhoz akar csatlakozni, ha nem ahhoz vagyok közel. Hiába van bekapcsolva a wifi asszisztens, aminek az lenne a dolga, hogy az erősebb wifit válassza ki, mégis mindig a repeaterhez kapcsolódik. Na ez a gond.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1808) gyemipapa válasza Spec (#1807) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ja, azt hittem, más eszköz miatt van a repeater. Érdekes probléma, ha másként nem megy, próbáld a routert áthelyezni közelebb ahhoz, ahol már a repeterhez akarna kapcsolódni. Minden esetre valóban rejtély.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1809) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Múltkor egy videóban láttam valami olyat,hogy lebegő ablakok vagy mi de lehet keverem mikor egyszerre két ablak is lehet a képernyőn,hogy valamit csinálok a másikon meg olvashatom az üzenetet vagy mondjuk megy egy film.Mi az a funkció?Ezt hol lehet bekapcsolni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1810) Viktor0610 válasza Pityu. (#1809) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az adott app használata közben:

Nem minden app esetében működik.

Samsung Galaxy A54

(#1811) Raruh


Raruh
tag

Sziasztok,
Eddig Arrow OS-t használtam, de sajnos az utóbbi időben nagyon sok újra a Ghost touch. Olvastam, hogy újabb frissítéssel már fixálták ezt a gondot, így visszatérnék globalra. Melyik az a verzió, aminek jó most az akkuideje is és nincs Ghost már legalább egy hónapja? :D előre is köszi!

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1812) fudi2002 válasza Raruh (#1811) üzenetére


fudi2002
veterán

[link] Recoveryből told rá ezt a kernelt. Nem kell ezért miuira váltani.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1813) oba válasza Raruh (#1811) üzenetére


oba
addikt

Már nincs meg a készülék, de nálam a 12.5.5 és utána a 12.5.7 alatt sem volt ghost touch. RJUMIXM verziójú teljesen gyári global rom, ha van jelentősége.

(#1814) Raruh válasza fudi2002 (#1812) üzenetére


Raruh
tag

Sajnos az utóbbi időben több probléma is előjött az ArrowOS-en, többek között a Bluetooth rendszerint elfelejti az eszközöket, az egyik fülhallgatóm hangja csak ezen az eszközön késik(laggolt), vagy jelzi, hogy csatlakozott, de közben mégsem.
Valahogy a gyorstöltés is mostanában belassult. Megy a wifi és BT a háttérben, de korábban így is 2-3 óra alatt lazán 100% volt most meg kiírja, hogy "Gyorstöltés, hátra van 5 óra"....
Nem volt különösebb bajom a Miui-val, de bármilyen OS-t szívesen kipróbálok, ha jobban optimizált :)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1815) balazs1022 válasza oba (#1813) üzenetére


balazs1022
őstag

H h eladtad?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#1816) oba válasza balazs1022 (#1815) üzenetére


oba
addikt

Nem akartam már romolgatni, a gyári MIUI alatt pedig akárhogy és akármit állítottam egy idő után mindig elkezdtek késni az értesítések. Elegem lett belőle. Egy Realme GT Master az utód, holnap hozza a futár.

(#1817) fudi2002 válasza Raruh (#1814) üzenetére


fudi2002
veterán

12.0.6os xiaomi.eut fel, arra rá dotos utolsó a11, arra ami kernelt linkeltem. Nekem koppkopp így jó. 12.5.5el egydarabig jó volt, aztán ghostolt 2x, úgyhogy visszamentem a régebbi firmre. Próbáld meg, ha csak nem mindenképp miuira vágysz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1818) Spec válasza oba (#1816) üzenetére


Spec
őstag

Érdekelne, hogy mit értesz pontosan az alatt, hogy elkezdtek késni az értesítések? Én semmi ilyesmit nem tapasztalok, minden értesítés - már aminél beállítottam - rendben megjön. Sőt a bluetoothon keresztül az órámra is szépen kiküldi, gyakorlatilag azonnal. Nem lehet, hogy magukkal az alkalmazásokkal van a gond, aminek az értesítéseit kapod?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1819) oba válasza Spec (#1818) üzenetére


oba
addikt

Nem hiszem, hogy app probléma, mert pl ArrowOS-en nem volt gond ilyesmivel. Leginkább a messenger és az email kliens értesítései nem jöttek meg időben. Messengernél olyan is volt, hogy többen jelezték, hogy amikor üzenetet küldtek nekem az üzenet melletti folyamatjelző kis ikon hosszú percekig "üres kör" volt, ami azt jelenti, hogy még nem került kézbesítésre az üzenet. Majd amikor átváltott az ikon akkor kaptam meg én is az üzenetet. De volt sokszor olyan hogy még ilyenkor sem küldött értesítést róla csak pár perccel később. Vagy csak akkor ha beléptem az adott alkalmazásba. Én próbáltam mindent amit lehet... lakatoltam, akku optimalizálásnál beállítottam amit kell... semmi sem segített.

(#1820) Pokzoli válasza oba (#1819) üzenetére


Pokzoli
tag

Nekem minden gyári beállításon van. A Messenger nekem is késve küldte el az üziket illetve ha beléptem akkor láttam őket. Nemrég itt írta valaki, hogy neki is ez volt a problémája és kicserélte a M. lite verzióra és azon rögtön megkapta az értesítéseket. Én is kipróbáltam és azon azonnal megjönnek. Azóta azt használom. Azt nem tudom mi a különbség a normál és lite között.

(#1821) oba válasza Pokzoli (#1820) üzenetére


oba
addikt

Köszi a tippet. Ha esetleg az új telefonon is szarakodik a nem lite verzió akkor kipróbálom.

(#1822) Pityu. válasza oba (#1819) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ilyen a sima messengerrel volt lehet nincsenek jóban a miui-val viszont a messenger lite jól szokott működni meg jobban is szeretem mint a simát jó egy két apró kompromisszum van de nem jelentős számomra.
De egyébként ha google play-en olvasgat az ember más márkájú telefonokon is akad gond a messengerrel.

Más
Bejön ez a gyors töltés tök jó ha megyek valahova van 1 órám akkor még gyors feltudom tölteni a telót és nem vagy 2óra20percet kell várni,hogy feltöltsön olyankor mindig úgy voltam vele,hogy kevés a százalék de majd kibírja valahogy :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1823) ktmt


ktmt
aktív tag

Sziasztok!
Holnap leszek 1 hete vagyok tulaj, bootloader unlockra már bejelentkeztem. Eddig RN8T-t használtam ArrowOS 12 rommal, erre is ezt tervezem felrakni. Milyenek a tapasztalatok? Minden menni fog, vagy számítsak esetleg problémákra?

(#1824) fudi2002 válasza ktmt (#1823) üzenetére


fudi2002
veterán

12.0.6-os firmet rakj nyitás után (xiaomi.eu pl) és arra pakolj romot. Rengeteg nagyon jó rom van, én csak az a11-ekről tudok nyilatkozni, derpfest, dotos, nusantara, arrow, evox amiket huzamosan használtam, mind nagyon kafa. Arra figyelj, hogy az adott romnál fel van tűntetve milyen firmware-re rakható, van ami 12.5.x-ek kíván, az újabb oss forrás már megy a 12.0.x-el. Telegramon van csoport, ontják a romok linkjeit. Kernelből is van dögivel, én lyb kernelt javaslok vagy chaldeát (derpfest alapból ezzel jön), de az NGK és Mochi kernelt is szeretik a népek.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1825) fudi2002 válasza fudi2002 (#1824) üzenetére


fudi2002
veterán

No és nem árt egy efs partíció mentés és/vagy [link] ez. Ha bármi balul sűlne el. Nálam egyszer már megvolt -önhibámon kívül-, barominagy küzdelemmel hoztam vissza, azóta az összes készülékemet mentem így is, úgy is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#1826) Alarikman


Alarikman
senior tag

Vélemény ON:// Látva az új Note 11 előzetes teszteket, szerintem megnyugodhatunk, hogy jó telefont vettünk.
Jelenleg sincs jobb ár-értékű telefon, hacsak nem az amoled az első valakinek.
De akkor meg ott van az F3. Kamerás embereknek A52 jó drágán. ://Vélemény OFF

(#1827) Alarikman válasza Pityu. (#1822) üzenetére


Alarikman
senior tag

Én a helyedben 18W-os vagy 10W-os töltővel tölteném, ha nem sietsz. Persze csak akkor ha 2 év vagy többre tervezel vele. Ez az én fétisem, vállalom. Ki sem bontottam a 33W-ost.
Apropó, ez a teló ugye nem osztott aksis.

(#1828) Pityu. válasza Alarikman (#1827) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem bírnia kell,note 11 pro meg pl 67wattosa töltésű.Ki tudja mi lesz még 2 év múlva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1829) Tompika777 válasza Pityu. (#1828) üzenetére


Tompika777
senior tag

Lehet másnak máshogy áll a dolog, de én a nagyjából 10 hónapos használat után már észrevettem, hogy csökkent az akksi kapacitása, jobban merül... Nem méricskéltem, csak simán ugyanolyan használat mellett van, hogy kétszer is töltőre teszem.A töltés nyilván gyors, de lehet, hogy ez az ára...

(#1830) Alarikman válasza Pityu. (#1828) üzenetére


Alarikman
senior tag

A 60+ wattosak szerintem már osztott akkusok. Azaz 2x33W. Így nem gyilkolja annyira, párhuzamosan tölti.

(#1831) Viktor0610 válasza Tompika777 (#1829) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem X3 NFC van, és azt tapasztaltam, hogy hamar merül (ilyen 4-6 óra kijelzőidők jöttek ki), kikapcsoltam a 120 Hz frissítést, azóta nem akar lemerülni. Nap végén sokszor 50% felett teszem fel tölteni.
Nem, egyáltalán nem hiányzik a magasabb képfrissítés. :N

Samsung Galaxy A54

(#1832) Tompika777 válasza Viktor0610 (#1831) üzenetére


Tompika777
senior tag

Én 60Hz-en vagyok, és úgy történik ez...
Van játék használat, azt nem mondom, de nem Asphalt vagy ilyenek... Ami sokat visz az a képernyő és a Messenger

(#1833) Pityu. válasza Tompika777 (#1829) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom én nem naponta töltöm hanem 3 naponta a telefont.Én meg nem is játszok a telefonon max fotózok néha.Ha majd nem bírja akkor nézek másik telefont mást nem tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1834) Pityu. válasza Alarikman (#1827) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sajna nekem nincs gyengébb töltőfejem csak a gyári.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1835) Promi válasza Pityu. (#1833) üzenetére


Promi
aktív tag

Pld. akku csere olcsóbb, ha más gond nincs a telóval.

(#1836) Pityu. válasza Promi (#1835) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát remélem nem fogja hamar amortizálni az aksit mert azért az rn8 pro akkor ebben jobb volt jó tudom annak a töltőfeje 18wattos volt.És elég gáz ha nem tudják megoldani az aksi bírását pláne,hogy most már egyre több telefon tud gyorsan tölteni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1837) yanna válasza Tompika777 (#1829) üzenetére


yanna
őstag

Akksival én a saját használatomat nézve baromi elégedett vagyok. Este 10-kor kikapcsolás, reggel 7-kor bekapcsolás. Átlagban napi 15-20 perc telefon, 10 perc Viber, ugyan ennyi Messenger, 5-10 perc e-mail, 10-15 perc internet, 80 százalékban wifin. 1 amperes töltőt használok, most kicsit több mint 2 hónapos a pocok, és hetente kell töltenem. Ez nekem nagyon bejött.

(#1838) Tompika777 válasza yanna (#1837) üzenetére


Tompika777
senior tag

Na, ezek szerint te takarékos user vagy, én meg hardcore 😁
Mondom, nekem lassan már napi kétszeri töltés van 😁

(#1839) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És most akkor én is szerezzek kisebb wattos töltőfejet?Akkor nem sok értelme van,hogy gyárilag gyors töltéses,meg akkor a telefon cserének se nagyon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1840) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom olvastam cikket a gyors töltésről és nem azt írja,hogy az aksi hamarabb tönkremenne mint a kevesebb wattos töltéssel
Kezdem úgy érezni ez is kicsit olyan mint a telefont töltsd 40-80% között legenda mert az sem igaz.Ma már mindenféle vezérlő meg elektronika be van építve pl 0% se nulla százalék meg a 100% se teljesen az meg nincs túltöltés se ha rajta hagyod a töltőt a telón ha feltöltött érezni,hogy a tólétófej lekapcsol és lehűl.
Szerintem sokakban meg maradnak babonában a dolgok,nálam is van ilyen csak más témában.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1841) yanna válasza Pityu. (#1840) üzenetére


yanna
őstag

Saját tapasztalat, ill. a múlt század harmadik negyedében mindenféle akkumulátort kis áramerosseggel illett tölteni, ha tartósat szerettél volna. Nekem ez bevált a modern akksiknál is, a RN3SE, a RN5 telefonnal is. Mondhat nekem bárki bármit, én saját tapasztalat alapján meggyőzőődtem.

(#1842) Pityu. válasza yanna (#1841) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért szerintem azóta már egy kicsit fejlődött a technológia mondom néha kicsit maradi marad az ember és leragad szinteken.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1843) HollyBoni válasza Pityu. (#1842) üzenetére


HollyBoni
veterán

Annyira sokat nem fejlődött. Nezz utána hogy pl. az elektromos autóknak mennyire jó hosszú távon a gyorstoltes, és ők aztán élen járnak akku technológiában.
Persze ott picit más az aramerosseg, de hasonló sziturol van szó.
Azért mert egy gyártó ad 18W-os töltőt egy telohoz gyárilag, az nem jelenti azt hogy a használata jót tesz hosszú távon.
Persze nem a világ vége ez a gyorstöltő dolog, meg lehet majd új akkut venni. Mondjuk én most egy régebbi Xiaomi telonal 3 akku megvétele után találtam normálisat, kíváncsi vagyok itt mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1844) Raruh válasza Pityu. (#1840) üzenetére


Raruh
tag

Szerintem azért van a teló, hogy használd.
Én általában melóban feldugom lassú töltésre, aztán otthon 4-6 óra játék alatt lemerítem. Van hogy elfelejtem tölteni, van hogy végig töltőn..
Mikor, hogy. Ha már kevésnek érzem az akksit, kap egy újat.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#1845) oba


oba
addikt

Ha hosszú távra tervez valaki egy mobillal, ami legalább 2-3 év, akkor mindegy hogyan tölti, ennyi idő alatt az akku úgyis olyan állapotban lesz, hogy már érződni fog az üzemidőn, és esedékes lesz a csere. Nem tudom, hogy a gyorstöltés és a lassú között ennyi idő alatt akku kapacitás százalék értékben mennyi különbség van, de kétlem, hogy túlságosan jelentős lenne. Én olyasmire tippelek, hogy 3 év alatt lassú töltéssel az akku elveszít kb 30 százalékot, gyorstöltésnél meg 40-et. Emiatt kár spórolni szerintem. A mostani telefonomhoz 65 wattos töltőfejet adtak, és 20-25 perc alatt teletöltöm. Ez nekem bőven megér annyit, hogy 2-3 év múlva úgyis cserélni kell majd az akkut egy kb. 10ezer Ft-os költségen.

(#1846) Spec


Spec
őstag

Én egy fórumtárs javaslatára még tavaly ősszel elkezdtem használni az AccuBattery Pro nevezetű alkalmazást. Nem azért mert annyira foglalkoztat a kérdés, csak mérnök ember vagyok, és szeretek mindent is megmérni, megfigyelni, következtetéseket levonni.

Én vegyesen használom a saját gyorstöltőjével, és néha sima USB kábelen PC-ről is töltöm.
Az USB kábelen keresztüli töltés az mondjuk az igazán kímélő kategória, abba biztosan nem roppan bele az akksi, mert az olyan lassú, hogy még én is eret vágok, mire feltölti. Nagyjából 12 óra mire feltölti, a gyorstöltő 1 órájához képest.

Nekem jellemzően úgy néz ki a dolog, hogy általában minden 3. nap kell töltenem, ha kicsit többet nyüstölöm, meg navigáció is van (mert nálam alapból ki van kapcsolva a GPS), akkor minden 2. nap töltöm. jellemzően mondjuk minden 3.-4. töltés megy USB-ről, a többi meg simán a gyorstöltőről.

Én nem szarakodok itt a 20-80% között tartással. 0-ra általában nem engedem merülni, mert az valóban nem jó, ha már magától kikapcsol annyira lemerül. 10% körül szoktam rátenni a töltőre, de néha előfordul hogy lemegy ez alá is, éppen ahogy adódik. Után viszont általában hagyom 100%-ig menni, nem veszem le 80%-nál.

Amikor feltettem az AkkuBattery Pro-t, akkor eleve 92% akkumulátor kapacitást mutatott, szóval nem a gyári 5160 mAh értéket, hanem 350-400 mAh-val eleve kevesebbet. Ez most kb. fél év után csökkent szerinte 90%-ra.

Szóval én annyira nem aggódnék a gyorstöltés miatt, biztos nem annyira kíméletes, de szerintem évente ha max. 5%-ot csökken a kapacitás akkor sokat mondtam. Az azt jelenti, hogy 4 év után is még elvileg 70-80% körül kellene lenni, ha azt is figyelembe veszem, hogy idővel ahogy öregszik az akkumulátor eleve gyorsabban csökken az élettartama, szerintem 4-5 év múlva akkor is még meglesz az 50-60% kapacitás, ami még mindig megvan legalább 1 napos üzemidő saccra. Végtelenségig meg amúgy se lehet egy akkumulátor élettartamát húzni. ha valaki semmit nem csinál vele, csak mondjuk havonta 2 x feltölti, akkor is mondjuk 5 év múlva már tuti nem lesz gyári kapacitása.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1847) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na majd szerzek egy 1wattos töltőt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1848) Spec válasza Pityu. (#1847) üzenetére


Spec
őstag

Nem kell. A sima kábelével, és egy asztali PC, vagy laptop USB portján keresztül kifejezetten kíméletesen tudod tölteni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#1849) Pityu.


Pityu.
nagyúr

-10 wattal :D
Nem lehet a telóban kikapcsolni a gyors töltést?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1850) fudi2002 válasza Spec (#1848) üzenetére


fudi2002
veterán

Srácok, komolyan egy 5000ftos akkuról beszélünk és kíméléséről? Ennyit a lidliben simán kidobsz egy hónap alatt tök fölös dolgokra..

A 0ra merítés pedig nem káros hiába van a köztudatban..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.