Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) #40553216 válasza Csorbi (#6099) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valamit félreértettél a hőcserélő takarításánál. A 6.5 pontban mutatja ezt, de ez egyáltalán nem a „lazán lehet takarítani” kategória, éppen az ellenkezője. Mutatom, mi a laza:

Persze más a sorrend, ahogy csináltam, de lényegtelen.

(#6100) Aranygyerek
Szerintem azzal hűti a hőcserélőt, amire lecsapódik a pára.

[ Szerkesztve ]

(#6102) Dare2Live válasza Csorbi (#6099) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A szűrőket... lazán.

A probléma a hőcserélő ami olyan mint ami a légkondiban van. Nem tudod kihúzni, eltávolítani és néha át kell mosni.

Gondolom lehet őket nagyobb nyomással zuhanyoztatni. AEGről video. [link]

Én is erősen filoztam mi legyen, végülis a jóval alacsonyabb szárítási hőmérséklet miatt hőpumpás lett. Remélem ha majd kell lehet tisztítani erős vízsugárral.... jó lenne róla youtube video. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6103) Gömbike válasza Aranygyerek (#6100) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kondenzálásra.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6104) Csorbi válasza Dare2Live (#6102) üzenetére


Csorbi
addikt

Nálunk a légkondi és a kombi cirkó hőcserélőjét is én takarítom. Nyilván ha nagyon szőrszálhasogatóak akarunk lenni, akkor fel lehet fedezni rajtuk némi apró szennyeződést ami a legnagyobb alaposságom ellenére is ott maradt, viszont ennek semmi köze a működéshez. De ki az, aki egy tisztításnál makulátlan gyári új állapotot vár el? :F A lényeg szerintem az, hogy ne legyen tele minden szarral. Szóval nem gondolnám, hogy ezt a gariidő alatti 5 évben ne tudnám úgy kitisztítani szétszedés nélkül, hogy bármilyen gondot okozna a működésben. Utána meg már ki lehet szedni ha nagyon muszáj ;]

(#6105) #94529552 válasza Csorbi (#6104) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, de nem biztos, de ezt nézd meg, szerintem ő is kitakarította volna, csak az a teljes szétszereléssel jár, amitől ugrik a garancia. Amúgy se árt a szerencse a kinézett típushoz[link]. De majd látod.

(#6106) Dare2Live válasza Csorbi (#6104) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Utána meg már ki lehet szedni ha nagyon muszáj ;]"

kiszedni sztem baromi macerás. Vszeg sokkal egyszerübb a gépet szétbontani körülötte és úgy kitisztítani.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6107) Csorbi válasza #94529552 (#6105) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd meg a típus kézikönyvét ;) Amennyire ott hozzáférhető a hőcserélő a felhasználó általi tisztításhoz, bőven elég 5 évre míg tart a gari. Eszem ágában sincs gariidőn belül szétszedni.

[ Szerkesztve ]

(#6108) Gömbike


Gömbike
senior tag

Szerintem nem kell félni a hőszivattyús szárító gépektől sem.

Ha annyira problémás lenne a hőcserélőnek az eltömődése és annak kitakarítása, már nem gyártanák őket.

Nekem is hőszipkás van, ki szoktam a hőcserélő elejét porszívóval takarítani. Eleinte hetente csináltam, de rájöttem, nincs értelme ilyen sűrűn. Most már csak amikor eszembe jut.

Így is tökéletesen működik a masina, nemsokára két éves lesz. A Zasszony már nyáron sem tereget, pedig családi kertes házban lakunk. :) :) :)

A jót és a kényelmet nagyon könnyű megszokni. :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6109) ajapi


ajapi
tag

Mit javasoltok:
Electrolux EWT1264ILW , vagy
AEG LTX6G261E felültöltős mosógép.
Gyakorlatilag egy ár.

(#6110) blattida válasza ajapi (#6109) üzenetére


blattida
nagyúr

Van azért köztük egy laza 15% árkülönbség. E kettőből inkább az electrolux, de a promós plusz garancia miatt lehet, hogy az aeg-vel jobban járnál...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6111) ajapi válasza blattida (#6110) üzenetére


ajapi
tag

Köszi,
Azt néztem, hogy az Elektroluxra +10 ezerért lehet venni 5 év garanciát, és így jön ki a csaknem egy ár.
Így melyik?

(#6112) blattida válasza ajapi (#6111) üzenetére


blattida
nagyúr

De az biztosítás, nem a gyártó garanciája.
Ha nekem kéne ebből a kettőből választanom, akkor csak a mostani plusz garancia miatt az aeg-t venném.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6113) #32577792 válasza #94529552 (#5860) üzenetére


#32577792
törölt tag

Miért nem ajánlott az edigital egyébként?

(#6114) Csorbi válasza erdey_a (#6098) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha megkérlek, le tudnád nekem fotózni az egészet full oldalról? :) Úgy jobban látni hogy vannak pozícionálva pontosan egymáshoz képest. Köszi szépen :)

(#6115) #32577792


#32577792
törölt tag

Gorenje DE71 mennyire lehet jó vétel? Vagy ebben az ár/értékben más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#6116) Amerigo57 válasza #32577792 (#6113) üzenetére


Amerigo57
őstag

Mostanában elég megbízhatatlan üzletlánc lett.

De ez a cég sem nagyon megbízható , sem az árú , sem a garancia terén.

(#6117) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Siemens IQ300 WM12N260BY ,erről tudtok véleményt mondani? Párnapig még vergődünk ,hogy milyen gépet vegyünk.

Privire válaszolni illik.

(#6118) #32577792 válasza Amerigo57 (#6116) üzenetére


#32577792
törölt tag

Emag: ezt tapasztaltam már, bár van rosszabb is.
edigitalról viszont nem hallottam még, mit jelent a megbízhatatlan fogalom az esetükben? Tényleg vásároltam már tőlük sok dolgot és nekem nem volt gondom, leszámolva azt, hogy az elállás esetén be kellett vinni a készüléket, ami azért nem 2Ft

(#6119) #94529552 válasza #32577792 (#6118) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezért, és még olyanok is vannak, akik a harmadik E-vel kezdődő boltot sem szeretik.

(#6120) #94529552 válasza #32577792 (#6115) üzenetére


#94529552
törölt tag

A gorenje szárítógépek nem ajánlottak, legalábbis ezen írás szerint. Meg itt is beszéltünk róla, bár válasz már nem jött rá.

Aranygyerek Nem tűnik rossznak a tudása alapján, de már nem kapható a kereső szerint. Viszont csak 2 év garis lenne, és hasonló 7kg/1200 centri tudásút találhatsz a tesónál is, ami elvileg ugyanaz a technika, de 5 éves garanciával kapható, példa:
SERIE | 4 MAXX ELÖLTÖLTŐS MOSÓGÉP:
BOSCH WAN24261BY Lehet ugyan olcsóbbat is kapni a márkából, de a Serie 4, és feletti gépeiket érdemes venni, úgy tudom.

(#6121) blattida válasza #32577792 (#6115) üzenetére


blattida
nagyúr

Az egyik legolcsóbb hőszivattyús gép, éppen ezért ár/érték arányban nehéz jobbat találni. Három év gyártói garancia van rá. Nincs gond a gorenjekkel, rossz tapasztalat meg mindennel van és lehet, de csak az arányok számítanak, abban meg nem rossz a gorenje.

Pumma
Válasz jött rá, kettő is, az első rögtön utánad.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6122) #32577792


#32577792
törölt tag

blattida: köszönöm

Nos tegnap kicsit keresgéltem, bár tény, hogy alapvetően az edegitálnál.

Beko WMY 71033 PTLMB3 Ez 80k

Beko DPY 8405 GXB2 Ez pedig 134k
Van egy 5%-os kuponom, ha érvényesíthető egy vásárlásra, akkor 204k a vége.

Érdekesség az, hogy ezt tegnap csináltam, erre ma jött az ÁFA elengedési akció! Ennek keretében viszont a szárítógép pont annyiba kerül, mint előtte :(((

Na nézelődöm még kicsit, bár tény, hogy az 5 év gyári gari elég vonzó. Bosch-nál is vannak 5 év garisok, de azok nem ezen árban vannak.

(#6123) Dare2Live válasza #32577792 (#6122) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"erre ma jött az ÁFA elengedési akció! "

Én több dolgot is néztem elöző héten minden!!! amit néztem fillérre megegyezik avval mint elöző héten.

A szárítógépek (beko, electrolux...) a légkondi... minden.

Most már be van rendelve szept.25én a szárítógép tőlük, de azért elgondolkodtató ez a hozzáállásuk...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6124) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Na hosszas keresgélés ,számolgatás után ,ezt raktam össze:

Bauknecht WM Trend 724 ZEN elöltöltős mosógép
7 kg ruhatöltet, 1400 ford./perc centrifuga fordulat, A+++ energiaosztály, ZEN technológia DirectDrive hajtás

1
99 990 Ft

Bauknecht TR Trend 72A3 hőszivattyús szárítógép
7 kg szárítás, A+++ energiaosztály, Gyűrődésvédelem, Indításkésleltetés

1
129 990 Ft
A szárítógépet 5 cm-mel mélyebbnek írják . Ez lehet gond ,ha egymásra akarom tenni? 2 év garit írnak hozzá. Azon gondolkodom ,hogy web áruházon keresztül vegyem-e meg ,mert akkor él az elállási jog. Persze személyesen venném át ,hogy lássam is élőben.

Privire válaszolni illik.

(#6125) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Az összeépítő keretnél ezt találtam: Wpro SKS-101.Ugyan Whirlpool -re kerestem,de gondolom ezekhez is jó. Heveder is kell hozzá? A keret mennyivel emeli a magasságot? 180 cm helyem van a két gép 170 cm.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#6126) #94529552 válasza blattida (#6121) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt utána írtam neki, és nem válaszolt rá! Ez nálad már kóros, hogy mindenbe belekotyogsz, amikor fogalmad sincs a történésekről, mint Lauda összes hozzászólásánál is.

Az már külön vicces, hogy ezt mindkettőt te írtad: A gorenje szárítógépek nem ajánlottak, ugyanúgy, ahogy a márkaszervizek sem <<<>>> Nincs gond a gorenjekkel Ez a folytonos ellenkezés, és az önmagának ellentmondó tanácsadó esete. :K :O

[ Szerkesztve ]

(#6127) erdey_a válasza Csorbi (#6114) üzenetére


erdey_a
őstag

bocsi, hogy megkésve...
délután / este csinálok pár képet és feldobom ide

Vérboci

(#6128) blattida válasza #94529552 (#6126) üzenetére


blattida
nagyúr

A 6063-as hsz-edben kérdezted (azt linkelted most be) és a 6064-ben jött is rá Tőle a válasz (amit meg én linkeltem most be). Csak rendesen kellene olvasni.

Igen, két évvel ezelőtt valóban azt írtam, hogy a gorenje szárítógépek és a márkaszerviz is kerülendő, mivel akkoriban átlagon felüli volt a gorenje sima kondenzációs szárítógépekkel és márkaszervizzel a gebasz. Most meg most van, változott a helyzet és hőszivattyús gépről volt szó, miért is ne mondanék vagy tanácsolnék mást? :F
A márkaszervizüket most sem ajánlom és nem is ajánlottam. Csak rendesen kellene olvasni.

Aranygyerek
Zen motoros whirlpoolt (bauknecht-et) ne vegyél, az a motor nem túl megbízható, a csapágyak és szimeringek viszonylag hamar átengedik a vizet, a motor elektronikája elszáll és horror javítási költséget generál, mivel az elázás nem garanciális probléma.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6129) Aranygyerek válasza blattida (#6128) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

A szárító az válalható?
Bauknecht Premium Care 8417 elöltöltős mosógép
Bauknecht WM Sense 8G42PS elöltöltős mosógép
helyette?

Privire válaszolni illik.

(#6130) blattida válasza Aranygyerek (#6129) üzenetére


blattida
nagyúr

Azzal nincs gond, de a grx azért problémás tud lenni, főleg garanciális kérdésekben, gondolom, a kedvezmény miatt vásárolnál tőlük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6131) erdey_a válasza erdey_a (#6127) üzenetére


erdey_a
őstag

Na itt a kép oldalról. Kicsit becsapós, de a gépek eleje \ ajtaja egy szintben van. A mosógép 45 centis papíron, de a teljes inkább 50 cm. A szárító 54 illetve 57 centi.
A szárító hátsó lába kb. 5 centivel van túl a mosógép tetején, de ugye a munkalap miatt ez ha 10 centi lenne, akkor se számítana.

Vérboci

(#6132) #94529552 válasza blattida (#6128) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pesze, csakhogy pont a lényeges részére nem reflektált, vagyis a hőszivattyús költséges tisztítására, amit linkeltem. De ezt te nem tudhattad, hogy mire mondtam az előbbiben.

(#6133) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Eltört a mosógépem dobcsillaga, és mivel sajnos már nincs a modell a piacon, újat kell vennem. Van néhány kritérium, ami sajnos behatároló tényező:

- Elöltöltős legyen
- Maximum dimenziók (cm, magas x széles x mély): 80x58x57
- Normális minőségű legyen, a mostani csak 5 évet bírta (vagy már ez a normális?)
- Legyen kijelzője
- Legyen energiatakarékos
- Ne legyen 150k ;]

Sajnos nem értek a mosógépekhez, úgyhogy ha bármi extra kritériumra érdemes odafigyelnem, megköszönöm, ha megdobtok pár tanáccsal, illetve esetleg jó ajánlatokkal :R

Nagyon köszönöm előre is!

Üdvözlettel,
Dénes

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#6134) #94529552 válasza blattida (#6128) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pesze, csakhogy pont a lényeges részére nem reflektált, vagyis a hőszivattyús költséges tisztítására, amit linkeltem. De ezt te nem tudhattad, hogy mire mondtam az előbbiben.

A saját magaddal történő ellentmondásodról csak annyit, hogy általánosan lett említve a szárítógép, így sokkal később ne hívatkozzunk már a kondenzációsra, amikor az szóba se került. Hol ezt javaslod, hol a másikat, alkalomtól függ.

(#6135) blattida válasza #94529552 (#6132) üzenetére


blattida
nagyúr

De, azt írta rá, hogy az övé tiszta, három éves, így nem volt még szükség tisztításra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6136) Aranygyerek válasza blattida (#6130) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Nem igazán a kedvezményes ár, mert az több helyen is elérhető. Inkább a 2év bolti gari szól mellettük ennél a típusnál.Mosógépnél ,ha nincs jobb ,akkor marad az lg direct drive gépeiből valamelyik. Azt itt is ajánlottátok, bár jobb szeretném egy márkából venni a két gépet.

Privire válaszolni illik.

(#6137) #94529552 válasza Kanczy (#6133) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt konfigurálhatod magadnak, mert jelenleg nincs ilyen. A 85x60-as magasság/ szélesség az kellene az előtöltősnek. Egyébként mosó és szárítógépekre Bosch 5 év, AEG 4 év gyári garival van most, utóbbival hasonlók az Electrolux gépek, de olcsóbban, ezeket 5 évre kiterjesztett garival érdemes venni, például itt. Ajánlottak még és népszerűek is az LG DirectDrive mosógépek is, ezekre például a mediamarktban lehet + garit venni.

blattida: Nincs de! Már az előbb leírtam a lényeget. Mint mondtam erre vártam tőle reakciót, ha még mindig nem érted, akkor sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#6138) blattida válasza Aranygyerek (#6136) üzenetére


blattida
nagyúr

Whirlpoolokra is alapból két év garancia van és "mindenhol" kaphatóak, a grx meg nem ajánlott bolt és csak náluk van bauknecht, szürke importtal jutnak az országba, a hivatalos whirlpool garancia ezért nem vonatkozik rájuk.

Pumma
Ne akard megmondani nekem, hogy ellenkezhetek e vagy sem. Ha képtelen vagy megérteni, hogy az ő gépének hőcserélője három év után is van annyira tiszta, hogy nem kellett még takarítani (mint ribarszki gépében), ergo, nincs szervizes tapasztalata vele, írta is, akkor ne várj tőle szervizes takarításra vonatkozó infókat, árakat, mert nincsenek. Az értetlenségedért meg magadra vess.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6139) erdey_a válasza Kanczy (#6133) üzenetére


erdey_a
őstag

pult alá akarod rakni?

Vérboci

(#6140) blattida válasza Kanczy (#6133) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A 80 cm magasság miatt csak a candy aqua gépei jöhetnek szóba, két év garanciával és rövid várható élettartammal (az általad írt öv év a realitás).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6141) #32577792 válasza #94529552 (#6119) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez oké, mondjuk szerintem bármelyik bolt megcsinálja ezt. Nekem eddig kettő elállásom volt edigitálnál, nem volt gond. Viszont oázis computer olyan bunkó módon sért törvényt, amit még emag sem meri megtenni. Aztán van, akinek nincs gondja a termékkel, így a bolttal sem.

(#6142) #32577792


#32577792
törölt tag

Beko esetében jól látom, hogy nincs országos szervizhálózat? Ha bedöglik, vinnem, küldenem kell a motyót Bp-re?

(#6143) #94529552 válasza blattida (#6138) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet rajtad segíteni, ha nem érted, ami le van írva, sajnállak. Nyílván megszeppent, hogy mennyi pénzbe kerül a tisztítás, csak te ezt nem vetted észre. Többször nem magyarázom el. Csak terelsz, mint mindig. Egyszer vegyen, máskor meg ne vegyen gorenjét, már magaddal se értesz egyet, na itt kezdődnek a bajok.

ungawa Kötelesek érte elmenni, nem neked kell szállítani, csak az a kérdés náluk, hogy meddig tart a javítás.

[ Szerkesztve ]

(#6144) #32577792


#32577792
törölt tag

Mondjátok! Nem lehetne ezt befejezni? Elég sokat olvasgatok vissza információ keresés miatt és hát higgyétek el, baromi zavaró és unalmas ez a "kinek a farka nagyobb" dolog...
Nem fogok itt véleményt mondani pro vagy kontra, de komolyan ha lenne időm, összeszedném az összes kérdést/választ és linkelve tenném ide.

(#6145) Aranygyerek válasza blattida (#6138) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

A hivatalos szerviz javítja az itt vasarolt gépeket? Holnap rákérdezek, ha tudok. Amúgy több helyen is forgalmazzák ezeket a gépeket .

Privire válaszolni illik.

(#6146) Kanczy válasza erdey_a (#6139) üzenetére


Kanczy
veterán

Gyakorlatilag igen, jelenleg így néz ki a "setup".

@Pumma és Blattida: Köszönöm a válaszokat, ránézek a linkekre, a Candy-n pedig elgondolkozom (bár így nem túl vonzó) :R

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#6147) #32577792


#32577792
törölt tag

Hát megnézve Orczy facebuuk oldalát... Elég gáz ez a szerviz, de ahogy látom más márkát is szervizelnek.
Van olyan márka amit nem ők látnak el?

(#6148) gabor9991


gabor9991
őstag

Pumma / blattida

Kerestetek ha jól láttam :) tudok segíteni valamiben?

[ Szerkesztve ]

(#6149) Csorbi válasza erdey_a (#6131) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszönöm szépen! :) A mérőszalag remek ötlet volt :) Nekem a mosógép teteje (ami még vízszintes) 38 cm mély, az egész gép ajtóstul mindenestül 45 cm. Fú, hát ez így necces lesz... :O

(#6150) #94529552 válasza gabor9991 (#6148) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Köszi, én nem hívtalak.

ungawa: Én örülnék, ha innentől kezdve nem szólítana meg, mert akkor nem kellene rá reflektálnom. Sőt már kértem, hogy lépje át a hsz-eimet. Szerinted megérti egyszer? De figyeld meg, mindjárt jön és magyarázkodik megint, ki se bírná. :N :K

Csorbi Van aki így tervezi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.