Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6202) gabor9991 válasza #94529552 (#6201) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, olvasva azt, hogy a bosch szekrényszárazra szárított, simán elhiszem.Programozás kérdése az egész.
Ha a gép érzékeli a beállított értéket, leáll.Egyik-másik gépben ilyenkor a vastagabb részek még nedvesek maradhatnak.
A bosch meg amikor érzékeli, hogy elérte a beállított értéket, tovább megy még X percet, a már száraz ruhákat tovább forgatva, de a még esetleg nedves részeket megszárítva.Szerintem ennyi a trükk.

(#6203) #94529552 válasza gabor9991 (#6202) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ok, ez így teljesen érthető. Más gép, másféle működés simán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6204) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vita lezárva.

(#6205) blattida válasza Zyrius (#6189) üzenetére


blattida
nagyúr

A miele gépei nyílnak jobbra, meg néhány prémium gépnél lehet választani, hogy merre nyíljon, de azok drágák, a konzumer kategóriában igen ritka a jobbos gép, a hotpoint ariston aqualtis gépei között volt/van ilyen , de azok is jóval drágábbak, mint egy alap beko.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6206) Gömbike válasza Dare2Live (#6187) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez teljesen normális állapot. Semmi baja a masinának.

Ha valami nedves maradt, rakd a gyors progira. Úgy is hamarabb fog végezni azzal a pár ruhával.

Próbáld szelektálni a lehetőségekhez képest! Bár én nem szoktam.

Én úgy oldom meg, hogy a szárítás után vállfa, majd ruha inas. Az a kevés nedveség gyorsan elillan, és semmit sem kell vasalni!

A szárítógép a Zasszony szerint áldás. Mióta megvettük az első gépet, a vasaló évente max 2x kerül elő.😆😆😆

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#6207) farkas-j válasza erdey_a (#6186) üzenetére


farkas-j
őstag

Ja, korán érő gyerek voltam... :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#6208) merqree válasza szkaroly (#6181) üzenetére


merqree
őstag

Egyáltalán nem éri meg, mivel a legtöbb esetben kizárják a forgó-kopó alkatrészeket, illetve az összes olyan alkatrészt, amely vagy vegyi, vagy hő, vagy kémiai hatásnak ki lehet téve...

(#6209) gabor9991 válasza merqree (#6208) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkor én most emiatt érezzem magam becsapva? :D

[ Szerkesztve ]

(#6210) asdf_ válasza merqree (#6208) üzenetére


asdf_
veterán

Ezzel szemben a MM biztosítási szabályzata:

13.§ Kockázat kizárások
A biztosítási fedezet nem terjed ki:

...
13. 11. elhasználódásra, a rendeltetésszerű használattal járó kopásra (ide nem értve a mosógépek csapágy meghibásodása miatt szükségessé váló javítást),

[ Szerkesztve ]

(#6211) merqree válasza asdf_ (#6210) üzenetére


merqree
őstag

Ez akkor igaz, ha az MM szerződik veled. Azonban az a jellemző, hogy miután megveszed a kiterjesztett garanciát, (jó esetben) egy biztosító társaság szerződése lesz a kezedben.

(#6212) asdf_ válasza merqree (#6211) üzenetére


asdf_
veterán

Az MM neveben/altal arult biztositasi szerzodes biztositoja az Aegon, es annak felteteleibol volt az idezet. Az MM soha nem tud szerzodni veled, leven nem biztositotarsasag.

(#6213) #94529552 válasza merqree (#6208) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van egy régóta ismert probléma a WP csoportos felültöltős gépeknél, ezért a fedélben lévő mosószeradagoló miatt talán előbb fog a teteje elrozsdásodni, minthogy a forgó-morgó dolgok tönkremennének a heti 1-2 használattól.
Viszont ennyi pénzből másik felültöltős mosógépet nem igazán talál, csak esetleg használtat.

[ Szerkesztve ]

(#6214) #32577792 válasza Keem1 (#5682) üzenetére


#32577792
törölt tag

WP mosógépem volt, szuper volt, probléma semmi nem volt vele.
Igaz, hogy szétrohadt 5 év alatt, csapágyas lett, vezérlőpanel is kaki lett. De tényleg szuper volt :)
Anyunak felültöltőst vettünk, csak ennyi volt a különbség a miénktől :) Ja és ott a vezérlő panel nem lett hibás, igaz, alig használta, inkább mosótárcsásat használta.

(#6215) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Nemrég vettem egy AEG LTX6G271E felültöltős mosógépet, és az a problémám, hogy mosás után/közben büdös van a fürdőszábában.
Legelőször elindítottam üresen egy mosásra, azóta kb. 10szer mostam. Folyékony mosósszerrel vagy kapszulával használtam eddig. A ruhák nem büdösek. Jól van feltéve a víz/szennyvíz csatlakozás, ott nem csurog (mosdókagyló alatti szekrényben van elrjetve, oda beszalgova nincs büdös). A mosás után a dobot kinyitva onnan nem érzem a szagot. Tehát a gépből belülről kell hogy jöjjön a szag, de hol lehet a hiba, büdös szag forrása?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#6216) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Kicsit off,de mivel ide szoktam írni tőletek kérdezném meg. Van itt valakinek mosogatógépe is?
Ott is ugyenez a helyzet mint itt. Beko az 5 év garival árával és hogy van keskeny gépe verhetetlennek tűnik. Nem csak itt ad garit de ott is. Míg más gyártók.1-2-3 évet adnak,ami független az ártól. Ezz komolytalannak érzem. Egy 300k gépre miért nincs 5-10 év gari? Az olcsót megértem. De legyen egy gépen 20k haszon pluszban de több év garival adhatnák. De nem. Megint felidegesített ez. Bekon gondolkozom,mert árban is és gariban jó. Védve érzem magam,hogy nem hozok rossz döntést. Mert ha 1 év után bedöglik valami akko 10k a kiszállás az alkatrész árak meg az egekben. Min 20k egy javítás.

(#6217) gabor9991 válasza grabber (#6216) üzenetére


gabor9991
őstag

Ilyen van nálunk kicsit több, mint egy éve.
84-ért vettem akkor akcióban, 5 év garanciával MM-ból.
Szerintem jó.Nem a leghalkabb, egy sokkal drágább géphez képest kimondottan nem az, de elmosogat rendesen.Én megvenném újra.(84-ért főleg :) )

[ Szerkesztve ]

(#6218) #32577792 válasza grabber (#6216) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szia
nem tudom hogy milyen paraméterek vannak bekonak. Anno én kb. fél évet olvasgattam, kérdezgettem.
Bosch Serie 6-os lett végül egy olyan üzletben, amit nem ajánlanak.
Nekünk eléggé bejött. Variálható a belseje, van neki evőeszköz része, nagyon praktikus.
Volt akkor is valami extra gyári gari hozzá.

(#6219) asdf_ válasza grabber (#6216) üzenetére


asdf_
veterán

Nem vennek keskenyt mert lofasz sem fer bele, Ha ket fos haztartas, akkor sem, ha tobb, akkor meg teljesen kizart.
Nekunk Haier van (kinai, vilagban a top 5 feherarugyartoban szerintem benne van), valami 60k huf volt 10+ evvel ezelott, full fapad, hangos, mechanikus programkapcsolos, egyszer volt baja, de azt megszereltem en. Van haztartasigepes topik amugy.

(#6220) grabber válasza gabor9991 (#6217) üzenetére


grabber
addikt

Pont ezt néztem ki fehérben :) Halkság nem annyira fontos,mert nappal csak 1 valaki van itthon és akkor lesz használva.

ungawa: Nekem csak az ajtaja nem tetszett,mert baromi nehezen nyílt a boltokban a Bosch ajtók. Mamám nincs olyan erőben,emiatt nem erőltetném

asdf_: Tudom hogy van,de beleolvastam az elmúlt 1 évben,kerestem is de sok kérdésre nem is érkezett válasz. Nem voltam előrébb. Electroluxot ajánlották,de csak 1 év gari. Gari kiterjesztés meg nem mindenhol van,ahol meg van drága és annyiért Bekot vehetek ami többet tud és elől van a kijelzője ráadásul. Azt a márkát nem láttam feldobva. Sajna a mostani pult akkora széles üres helye van. Vagy konyhapult variálás vagy keskeny gép. A nagy meg nagyon nagynak tűnt. Nálunk kevés tányért használunk el naponta. Inkább poharak és az mind elfér egy mosogató tálcában is. Szóval egy keskeny gépben is el kéne férnie.

[ Szerkesztve ]

(#6221) #32577792 válasza grabber (#6220) üzenetére


#32577792
törölt tag

?
Ezt nem tudom, nem érzek ilyent. Ha meg végez, kinyitja magát.
De nem ismerem a Beko-t, nem tudok róla véleményt formálni. (de majd hátha lesz valaki, aki nekiáll mások véleményét megfogalmazni és linkelgetni)

(#6222) farkas-j válasza grabber (#6216) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk Beko mosógépünk és mosogatógépünk van több mint 1,5 éve. Mindkettővel maximálisan elégedettek vagyunk! Mosogatógépből a BEKO-DSS28020X beépíthető verziót vettük. Korábban is 45cm széles gépünk volt (Ardo) mert csak ez fér el a konyhapultban. Amivel többet nyújt a Beko az előző Ardo-nál: állítható a felső kosár magassága, legfelül is van szórófej, jobb és bővebb a programválasztéka, inverteres motoros a mosószivattyúja. Hangosnak nem hangosabb mint a korábbi, igaz az sem premium kategóriás volt. Asdf véleményével szemben, szerintem nagyon jó kompromisszum ha nem fér el a 60cm széles verzió. Nagyon szeretjük és már nem tudnánk meglenni nélküle. Mosogatógéppel kapcsolatban esetleg itt is érdeklődhetsz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#6223) BlackJack21 válasza grabber (#6216) üzenetére


BlackJack21
tag

Mi már a harmadik mosogatógépet használjuk. Két Bosch és egy Whirlpool. Az egyik Bosch 9, a másik 12 terítékes, a WP pedig 13. A két Bosch-t szerettük használni, attól eltekintve, hogy a kisebbik erősen kompromisszumos szerintem. Senkinek nem ajánlanám a 9- vagy kevesebb terítékes mosogatógépeket, alig fér bele valami, igen sűrűn ment, pedig akkor még csak 2 főre kellett mosogatni.
A jelenlegi WP-t, nem tudom megmondani az okát, de nem szeretem, elvileg ez a legnagyobb tudású, de nincs meg a "kémia". Lehet az apróbb kellemetlenségek miatt ( nem esik mindig le a tabletta, egy-egy eszközön/tányéron marad folt vagy szennyeződés), ami feltehetően user error, de akkor is inkább a Bosch-t venném legközelebb.
A kisebb Bosch-t használtan vettük ha jól emlékszem 40eFt-ért(albérletbe ment, amit ott is hagytunk), de e kicsit több, mint 1 év alatt semmi problémája nem volt, és a mai napig használják az utánunk költöző, új bérlők.

(#6224) #94529552 válasza BlackJack21 (#6223) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mosogatógépből én is Boscht vennék, itt írtam pár dolgot a témában.

(#6225) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!ezszerintetek inverteres?
Hasonló árban keresek minél hosszabb garanciával.
AEG beko bosch...ezek elég hosszú garanciát adnak.
Inverteres lenne fontos.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#6226) blattida válasza jimmy74 (#6225) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, mivel a bosch ecosilentdrive fantázianevű motorja az (aszinkron, inverteres).
Miért fontos hogy az legyen, azért, mert minél csöndesebbnek kell lennie? Ha igen, akkor ennyiért vegyetek egy lg-t plusz garanciával...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6227) jimmy74 válasza blattida (#6226) üzenetére


jimmy74
őstag

Hát a plusz garancia amiről nem sok jót hallottam, írtak.
Pedig kinéztem azt a top 1 lg-t árukeresőn.
De a Bosch ha regelsz ad +3 évet (ez remélem nem olyan mint ha vennék rá :U )
Talán úgy olvastam csak átfutva pl amit most vettem AEG szárítógépet hogy ott is a +3 év gari normális esetben jár nincs semmi csűrcsavar benne...
Inverterest vennék igen csendesebb meg lehet tényleg van ebbe a kefeporba vmi ami esetleg tényleg gondot okozhat az elektronikában ;]

WoT:jimmbo

(#6228) blattida válasza jimmy74 (#6227) üzenetére


blattida
nagyúr

Az lg biztosan csöndesebb, azért ajánlottam.
A szénkeféből származó por a legkevesebb, ami kimondottan hosszú távon problémát okozhat. Sokkal előbb halnak meg a csapágyak, a szimeringek, a lúgszivattyú és a lengéscsillapítók a használattól és az elektronikák a vacak alkatrészektől.
Persze, a biztosítós garanciakiterjesztés nem egyenlő a gyártói jótállással, utóbbival jobban jár a vásárló.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6229) jimmy74 válasza blattida (#6228) üzenetére


jimmy74
őstag

Értem.
Csak a mechanika legyen a legkevesebb mert azt megoldom,viszont egy rossz vezérlő panelnek csak a kis fekete emberkèk örülnek majd ;]

WoT:jimmbo

(#6230) merqree válasza jimmy74 (#6229) üzenetére


merqree
őstag

Ebben aztán se elektronika, se mechanika :D
/bocsánat, nem tudtam kihagyni!/

(#6231) jimmy74 válasza jimmy74 (#6229) üzenetére


jimmy74
őstag

Az összes gépem elektronikája feladta,mindegyik program hibás volt.
Egynél se volt gond mechanikára.
Ami most van wp azt használtan vettem csapágyhibával,de mivel lehetett javítani a dob miatt megvettem,anyag ár nulla :R melohely :D .
Most ez is program hibás..

WoT:jimmbo

(#6232) #94529552 válasza merqree (#6230) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Ez komoly technika! :DDD

(#6233) benjoe1 válasza benjoe1 (#6215) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Erre valakinek van ötlete?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#6234) blattida válasza benjoe1 (#6233) üzenetére


blattida
nagyúr

Van bűzzáró a bekötésnél?
Ha a dob nem büdös, akkor biztos, hogy nem a gépből jön.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6235) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Sziasztok!
Pár hónapja olvasom a fórumot,az ajánlásokat figyelembe vève(mivel tönkrement a 11 èves AEG gèp otthon) vásároltunk egy Beko wte6532-ee típusú gèpet. Azèrt ezt a típust,mert a mm-nál ès az ed-nál is 60 hónap gyártói garanciával hírdettèk. Persze kèzhezvètel után derült ki,hogy csak 24 hónap a garancia. Termèszetesen 2 napja próbáljuk intèzni a dolgot. Hètfőn mèg azt állították 60 hónap,de vegyem fel a kapcsolatot a bekoval. A Beko visszaírt tegnap,hogy csak 24 hónap. Mm pedig felajánlott kőkemény 10% kedvezmènyt a kellemetlensègek miatt...hát kössz,de kössz nem. Se egy elnèzèst hibáztunk,se egy persze akkor azonnal cserèljük,mert hibáztunk,semmi.
Úgyhogy most rendeltünk újat,aztán ezt elviszik valamikor(14 napos elàllàs)… majd valamikor talán vissza iskapjuk a pènzt. Szóval mielőtt vásárolna valaki Beko gèpet vegye fel a kapcsolatot velük,nehogy így járjanak mások is.

(#6236) blattida válasza Baloo27 (#6235) üzenetére


blattida
nagyúr

A beko öt év garanciás gépeinek listája már régóta elérhető, ebben az esetben a forgalmazó a hülye vagy szándékosan hazudik (inkább az utóbbi).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6237) Baloo27 válasza blattida (#6236) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Igen köszi,de ha megnèzed a listát v2 a neve. Èn is megtaláltam a listát,de ha jól gondolom ez a típus új. Először arra gondoltam,hátha nem került mèg fel a listára...Illetve a második gondolatom,hogy a forgalmazó benèzte mert a wtv6532 csak egy betű eltèrès.
Mindegy, megrendelve a garantáltan 60 hónap garanciával rendelkező,aztán viszik a másikat amikor akarják.

(#6238) asdf_ válasza blattida (#6236) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk az a lista kb. a feltoltes idejeben volt up to date, mar tavaly ev vegen is volt olyan, ami 5 ev garis volt (garjegy szerint is), aztan a listaban nem volt benne. Ez persze nem csoda, hisz tavaly marciusi a pdf.... :U

(amugy mind a MM, mind az edigital webshop helyesen irja a garikat, tutibiztos, hogy nem panaszosunk nezte be? az MM ugye javithatta, miatta, de az edigital?)

(#6239) Baloo27 válasza asdf_ (#6238) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nem,sajnos nem nèztem be. A garancialevèlen 24 hónap szerepel. Az Orczy szerviz szerint is ennyi,mert náluk is megkèrdeztem. Sőt felvilágosítottak, hogy kèk garipapír 60 hónap, fehèr 12 vagy 24 hónap.

(#6240) blattida válasza Baloo27 (#6239) üzenetére


blattida
nagyúr

Az mm oldala a wte 6532 modellre 24 hónap garanciát ír, a wtt 6532-re pedig 60 hónapot, Ti az előbbit vettétek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6241) Baloo27 válasza blattida (#6240) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Akkor pár bizonyítèk a rendelès állapotáról ès jótállási jegyről:
link

(#6242) #32577792 válasza Baloo27 (#6241) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt mondta ő is! Erre a típusra nem 60 hónapot ad a gyártó. MM elírta sajnos, az ő saruk.
Nem tudom mikori a lista, de ebben nem szerepel az, amit vettél.

Ezt alapból rendeznie kellett volna MM-nek.
------------

(#6243) Baloo27 válasza #32577792 (#6242) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Sajnos kèt lehetősèget ajánlottak fel, 14 napos elállás vagy 10% kedvezmény. A kedvezmèny mèrtèke pedig nem egyenlő a 3 èv garanciával,de ez innentől már fogyasztóvèdelmi/GVH ügy(hibás teljesítés,tisztessègtelen kereskedelmi gyakorlat,vevő megtèvesztèse,etc.).

(#6244) cserix


cserix
tag

Tiszteletem!
Mosógép vásárlás előtt állok. 55cm mélységnél nagyobb gép nem fér be, ezért
ezt a 2 gépet néztem:
Bosch WAT28391
Bosch WAN28290BY
Az összehasonlításban nem találtam lényegi különbséget.
Mennyit számít, hogy serie4 vagy serie6 a berendezés?
Melyiket vegyem? A WAN28290BY 27 ezerrel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#6245) #32577792 válasza Baloo27 (#6243) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mi benne vagyunk a békéltetős dologban a híres-neves oázis computer ellen, ha tudsz élni az elállással, élj vele és lépj túl rajta. Sokkal egyszerűbb és stresszmentesebb lesz, hidd el.

(#6246) blattida válasza Baloo27 (#6241) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudom, hogy ez is meg az is szerepel a leírásban ezért itt az mm a ludas, de már írtam.
Reméljük, mielőbb cserélik.

cserix
Valamivel jobb mechanikusan a serie 6, de csak minimálisan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6247) Baloo27 válasza blattida (#6246) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Èn is remèlem,köszi a tanácsokat mindenkinek.

(#6248) gabor9991 válasza Baloo27 (#6243) üzenetére


gabor9991
őstag

Miért nem írod meg a mediamarktnak, hogy neked megfelel ez a gép viszont a választáskor az is fontos szempont volt, hogy 60 hó garanciával hirdették, ezért te nem árkedvezményt szeretnél hanem adjanak rá +3 év kiterjesztett garanciát ingyen.
Ez neked nem lenne jó?
Nekem van egy Samsung mosógépem, 4. alkalommal jön a szerviz mert nem tudják megjavítani.
Nem akartak eddig lerázni csak azért mert ilyen biztosítós garancia nem pedig gyártói.

(#6249) Baloo27 válasza gabor9991 (#6248) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Igen,ez volt az első amit megtettem. Aztán felvilágosítottak,hogy a mm(bolti vásárlás) ès az e-c(online rendelès)kèt külön divízió. Ők nem állnak kapcsolatban egymássál(?),így nem tudnak felajánlani a pènzèrt vásárolható saját garanciaszolgáltatásukból...Mindegy,megrendelve a másik,ezt meg viszik amikor akarják(ha az jobb,hogy leakciózzák a már bontott gèpet,tegyèk). 3 napig próbáltam nagyon korrekten,nem fenyegetőzve hozzáálni,de hasztalan. Kaptam volna 7eFt kedvezmènyt,de azt nem fogadom el.

(#6250) gabor9991 válasza Baloo27 (#6249) üzenetére


gabor9991
őstag

Értem, így már tényleg úgy logikus, ahogy csinálod, szívjanak vele ők.
Kicsit furcsa valóban, hogy egy cég, de valahogy mégsem :)
Amikor vettem valami kisebb dolgot, pl. nyomtatót azt át tudtam venni személyesen, amikor meg a konyhába vettem főzőlapot, sütőt, elszívót azt meg nem lehetett üzletben átvenni, ülhettem itthon várva a szállítókat...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.