Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ma megérkezett a Bosch WAT28691 mosógép és a Bosch WTR85V90BY szárítógép. Hááát mit ne mondjak, a régi gépünkhöz képest ez már űrtechnika! Csodaszép mindkét készülék, a mosógép elképesztően csendes, a programválaszték igen sokféle és elképesztően variábilis. Baromi jó, hogy a "normál" programokhoz képest lehet Eco módot választani ami takarékosabb de hosszabb időtartamú, míg a SpeedPerfect kevésbé takarékos, cserébe igen gyors! Mindezek menet közben is állíthatók. Pl. 60fok pamut mosás a "normál" módban 2:10, SpeedPerfect-ben 1:05 körül van. Rögtön szívott egy kis többletvizet amikor Speed-re állítottam, és a kijelzőn jelezte, hogy több áramot fog szlopálni és több vizet fog elpancsolni! :) Egyelőre imádom! Csak - relatíve - tartós legyen! :K Rövidesen lejár az első "valós" mosás a tisztítóprogram után, és beizzítom a szárítógépet egy adat frottír törölközőre. Az izgalmak elviselhetőbbé tétele érdekében gyorsan ittam egy páleszt és pattintottam egy Soproni IPA-t. A "elviselhetetlen "feszültségem érezhetően alábbhagyott... :)) Persze vannak "árnyoldalak" is a projektben, a gépek fránya feliratai. (Persze van magyar nyelvű leírás, de a mosókonyhába is jó lenne egy plusz példány.) Számomra a Dunkle kb. ugyanazzal az értelemmel bír mint a Daunen vagy a Hemden, és hiába is lenne F1 -> Hilfe, gondoltam nyomtatok az asszonynak "értelemmel bíró" útmutatót, jó minőségben, pl. PDF-ből, néhány Német-Magyar felirat-fordítással együtt. Viszont - érdekes módon - sehol nem találtam olyan PDF dokumentációt, amiben benne lettek volna a különböző programok leírásai. Még a Bosch honlapjáról letölthetőből is pont az hiányzik. Ha valakinek esetleg van olyan PDF (vagy egyéb jó minőségű) használati útmutatója, amiben a programok leírásai is benne vannak, legyen szíves megosztani velem! Srácok, minden eddigi segítséget és ötletet köszönök, a rövidtávú (2-3 óra) tapasztalatok egyelőre jók! :K

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6352) Csorbi válasza AcCEsS (#6351) üzenetére


Csorbi
addikt

Dettó, ma jött ugyanez a két típus! :) Most megy az első adag, már a szárításnál tartok. Én csak egy finom Earl Grey teát ittam, de fémdobozos szálas Twinings-t :DDD Pár hét múlva már sok tapasztalatot fogunk tudni cserélni, egyelőre még nem nagyon tudok mesélni semmiről :))

(#6353) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Sziasztok!

egy pici segítséget szeretnék kérni ,szemezek pár mosógéppel és nem nagyon tudom eldönteni hogy megéri a többletet a drágább

electolux EW6F429B

AEG L6FBG48S

és a drágább : AEG L7FBE48S ez már gőz programos

esetleg LG hasonló árkategóriában jobb lehet ?

(#6354) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni tőletek mosógép vásárlás ügyben mert az a helyzet, hogy sajnos rohadtul nem értek hozzájuk. :U Eddig azt használtuk ami épp az albérletben voltunk, de most aktuálissá vált a vásárlás.

Mindenképp valami normálisabb modellt szeretnék, úgyhogy fogalmazzunk úgy, hogy nincs keret de maradjunk ésszerű korlátok között. Külföldön élek és nálunk ahogy észrevettem olcsóbbak a gépek nem is kicsit. (150k-s gép itt 110, 200k-s 150, a 300k-s meg 200-220k között mozog), szóval ha ebből indulunk ki akkor ~200.000Ft körül van az a határ ameddig szó nélkül jöhet bármi ami jó, de indokolt esetben nyugodtan mehetünk 300k-ig.

Szempontok:
- Kizárólag elöltöltős
- Méret mindegy, rohadt nagy a fürdő de hajlandó vagyok extrát fizetni a "kisebb mélységért"
- 2-en vagyunk és nem leszünk többen szóval nem kell orbitális teherbírás
- Nem lesz szárítógép vásárolva a jövőben
- A legfontosabb szempont, hogy minél halkabb legyen

Előre is köszönöm, ha tudtok ajánlani pár modellt. :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6355) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Ma sikerült megvenni az új gépet.
Igaz nem LG lett mert lebeszéltek a keskeny kivitelről és nem volt a mediában normál méretben.
A nagy tesóától vettünk egy gépet. Igaz nem dd-s de legalább inverteres a motorja.
Nem fogja magát belül összeporolni.
Tud mindent ami kell 7Kg 1200 centri 5 teljes és 10 év motor garancia.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6356) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Nem nagy dolog de kis fürdőben pont jó a méret csak 50 centi mély.
Mégsem olyan vékony és magas a dobja mint a keskenyeknek, viszont picit több a hely mint a régi 60-asal.

(#6357) Dare2Live válasza SlyChocolate (#6355) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5év gari hogy? fizettél érte?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6358) SlyChocolate válasza Dare2Live (#6357) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Igen a media kiterjesztett teljeskörü gaija 12e volt.

(#6359) SlyChocolate válasza SlyChocolate (#6358) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Már mint a plussz három év, kettő a samué.

[ Szerkesztve ]

(#6360) asdf_ válasza SlyChocolate (#6358) üzenetére


asdf_
veterán

Igen a media kiterjesztett teljeskörü gaija 12e volt.

Az Aegon biztositasi szerzodese, akarod mondani. :U

(#6361) SlyChocolate válasza asdf_ (#6360) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Aegon?
Erről cegről nem hallottam az eladóktól!
Passz az asszony intézet mindent én csak a gép választásban segítettem neki.....
Mert a media kiterjesztett garija nem jó gar?

[ Szerkesztve ]

(#6362) asdf_ válasza SlyChocolate (#6361) üzenetére


asdf_
veterán

A Media kiterjesztett garija, az egy biztositasi szerzodes, melyet az Aegon nyujt. Tehat NEM garancia (es plane nem teljeskoru). Mondanam, hogy barmennyire is szeretnek ezt elhitetni a neppel, de hat itt vagy elo peldanak, hogy sikerult ;)
(megmielott: nagyon nagy buktatoba nem futottam bele a szerzodesben, igy nekem is van ilyenem)

(#6363) SlyChocolate válasza asdf_ (#6362) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Volt problémás garos dolgod velük?

(#6364) asdf_ válasza SlyChocolate (#6363) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, meg nem is lehetett, mert egy eves sincs a gep, a sajat garija sem futott meg ki.

(#6365) #94529552 válasza SlyChocolate (#6355) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocs :B , de a mosógépeknél inkább fordítva van, és a samu a kistesó, ami a tapasztalatok alapján olvasható, és a minőséget meg a népszerűséget is illeti, de remélhetőleg beválik nektek ez is. Mondjuk a vízhasználása elég karcsú(7400 liter) a többinél átlagos 9900 L körüli használathoz képest, amire még azt mondják, hogy az is lehetne jóval több. Mellesleg az LG F2J5WN4W lett volna, ami hasonló képességű és árú gép.

(#6366) #32577792


#32577792
törölt tag

Azért javaslom, hogy mielőtt kiegészítős biztosítást kötünk, - előtte - olvassuk el a kiszemelt gép saját garanciális feltételeit is. Ez azért is fontos, mert MM esetében az aegonos kiegészítés is csak azokra vonatkozik, amire egyébként is élt a gyári garancia.
Néha hajlamosak az eladás érdekében olyan kifejezéseket használni, mint "teljeskörű" és társai.

9.§ Biztosítási esemény
9. 1. Kiterjesztett garancia fedezet: (mindhárom biztosítási csomagra vonatkozóan kötött biztosítási szerződés esetében
alkalmazandó)
A biztosított termék - a Biztosító kockázatviselésének tartama alatti - hirtelen fellépő, váratlan és előre nem látható belső
(így különösen konstrukciós vagy összeszerelési) hibára visszavezethető meghibásodása, melynek következtében a
biztosított termék javítására vagy cseréjére van szükség annak érdekében, hogy a termék normál működése helyreálljon,
feltéve, hogy (i) az adott termékre vonatkozó gyártói jótállás (garancia) - az abban foglalt jótállási (garanciális) idő
leteltére figyelemmel - már nem érvényesíthető, és (ii) a gyártói jótállás egyébként kiterjedt volna a biztosított termék
meghibásodására, ha arra a vonatkozó jótállási (garanciális) idő alatt került volna sor.

(#6367) #32577792


#32577792
törölt tag

Lehet csak én nem találom a bosch oldalán a mosógépek garanciális feltételeit?
Ha valaki látja, vagy van neki (ecosil. motoros) megkérem adjon már linket, esetleg privátban szkennelt változat sajátjáról.

Köszönöm

(#6368) SlyChocolate válasza #94529552 (#6365) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Köszi.
Ez keskeny gép erről beszéltek le a kis mélységű és magas nehezen pakolható dobja miatt.
Mivel nem volt az mm-ben most 60-as LG pedig én is azt akartam eredetileg.
Maradat a samu amivel sokan megvannak elégedve.
Meglátjuk, hogy válik be
Kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

(#6369) asdf_ válasza #94529552 (#6365) üzenetére


asdf_
veterán

A feltüntetett vízfogyasztás a szabvány szerinti eco programmal mért érték. Nem feltétlen döntenék/törnék pálcát egy gép felett ez alapján, már csak amiatt is, mert az előző gépünkön is, a mostanin is van eco program, és röpke 9 év alatt még SOHA nem volt odatekerve a programkapcsoló. Hogy normál programban mennyi vízzel mos, az meg nem feltétlen van összefüggésben, arányosságban az eco programos vízfelhasználással.

(#6370) #94529552 válasza asdf_ (#6369) üzenetére


#94529552
törölt tag

Félreérted, sehol nincs itt pálcatörés, csak beszélgetés. Máskor jobban nézd meg mire írod ezt. :K

(#6371) asdf_ válasza #94529552 (#6370) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor leirom ugy, hogy (oncenzurazott szemelyeskedes (nem h betuvel kezdodo szo)) is ertsek: ertelmetlen a 7400-at a 9900 literhez kevesellni, hogy ha a nem eco programos mosas -melyet velhetoen a donto tobbseg hasznal*- vizszuksegleterol _semmit_ nem tudunk.
(* feltetelezem, hogy mas is ugy gondolja, hogy vizben tortenik a mosas, igy nem indit eco programot (---> az eco fogyasztas erdektelen), valamint nem akarja 3 oraig logybolni a mosandot, es megelegszik masfel oraval is, es emiatt sem indit eco programot)

(#6372) Oszilaci válasza Oszilaci (#6353) üzenetére


Oszilaci
senior tag

köszi mindenkinek a segítséget :U eldöntöttem AEG L7FBE48S rendeltem meg.

más topikokban picivel több segítőkészség szorult a topiklakókba...

(#6373) #32577792 válasza Oszilaci (#6372) üzenetére


#32577792
törölt tag

Talán lehet, hogy nem ismerik????

(#6374) kaszablanka válasza SlyChocolate (#6335) üzenetére


kaszablanka
újonc

Állítólag az a gond velük, hogy amikor kezd tönkremenni a szimering, akkor a mosólúg beszivárog a motorba a dd hajtás tengelyén keresztül és erre nem vonatkozik a 10év motorgarancia.

(#6375) #94529552 válasza asdf_ (#6371) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom mi ez a katyvasz, az ékezetnélküliség tetejére, de inkább ne is magyarázd meg többször. Inkább igazat adok neked mindenben. :R Ami neked értelmetlen, másnak még lehet fontos :K .

(#6376) #94529552 válasza Oszilaci (#6372) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem jó döntés, hasonló áron van, mintha LG-ből gőz funkciósat és ugyanúgy 8kg/1400-as centrivel vennél, de ahhoz még olyan boltot kell keresni, ahol még + garit lehet hozzá venni, és a szállítás se árt, ha éppen ingyenes. Amit most találtam 8kg/1200-as, és gőz funkcióval: Electrolux EWF1287EMW. Ez most akcióban 110k+ 10-14k lehet saccra az öt év garikiterjesztés, azért ez elég jó ár, és hasonló múszakilag(ilyen), mint az AEG, de kicsit kevesebb extrát tud.
kaszablanka De ez csak állítólag van így, ahogy írtad. :)

[ Szerkesztve ]

(#6377) SlyChocolate válasza kaszablanka (#6374) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Oké de minden gépben van szimering, ez bármelyik tiptusnál előfordulhat.
Akkor lehet mégis jobb döntés volt a samsung inverteres megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#6378) #32577792 válasza SlyChocolate (#6377) üzenetére


#32577792
törölt tag

Majd az idő eldönti melyik a jobb megoldás :)

(#6379) kaszablanka válasza #32577792 (#6345) üzenetére


kaszablanka
újonc

A másik két gépről nem tudok mit mondani,de a Miele WDD030 -at ismerem annak a menüjében lehet állítani 3 fokozatban plusz vízmennyiséget és plusz öblítés számot is. Minden mosógépgyártónak fő feladata, hogy bemutassa milyen kevés vízzel tud mosni a gépe. Többek között ezzel lehet a legtöbb ++++ -t elérni.

(#6380) blattida válasza kaszablanka (#6374) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez is legalább annyira állítólagos, mint az, hogy a víz a mount everest tetején nagyjából 70 C fokon forr föl. Mind a kettő tény, ha tetszik valakinek, ha nem. Nem véletlenül nem terjed a dd megoldás mosógépekben. Minden csapágy és szimering előbb vagy utóbb átengedi a vizet, ami szíjhajtásnál nem tud kárt tenni a motorban vagy annak elektronikájában, pont a távolság miatt, ami viszont egy dd gépben, mondhatni, nincs, mivel gyakorlatilag csak 10-20 milliméterről van szó, egy közös tengelyen. A garancia meg valóban nem vonatkozik a beázás miatt keletkező hibákra, így gyakorlatilag gazdasági totálkár lesz belőle (40-50 ezer forintos javítási tétel).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6381) mzso válasza blattida (#6380) üzenetére


mzso
veterán

És miért ártana egy kis víz a motornak? DD-nél nincs szénkefe.

(#6382) Oszilaci válasza #94529552 (#6376) üzenetére


Oszilaci
senior tag

igen ,onnan érkezik holnap az aeg ,1+3év garival :) picit kevesebbet fogyaszt papíron mint az Electrolux :R

amúgy az LG DD-je sokkal jobb?

[ Szerkesztve ]

(#6383) kaszablanka válasza #94529552 (#6376) üzenetére


kaszablanka
újonc

Azért írtam ,hogy állítólag, mert nem a személyes tapasztalatom, hanem egy ismerős mosógépszerelő mondta ezeket az intelmeket.

(#6384) #94529552 válasza mzso (#6381) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom, de amit ír, arra se láttunk itt még példákat, pedig már van ilyen technika többeknél itt is jó pár éve, talán már 10 éve gyártják ezeket. Még az se bizonyított, hogy a szerviz nem javítaná meg ilyen esetben az akár majdnem 10 éves gépet. Minden csak állítólagos megint.
Azt mondják, a többi gyártóhoz képest ezeknek még legalább csavaros az üstje, és nem hegesztett. Ha pár év múlva, használattól függően ugye hangos lesz, mert zúg a csapágy, akkor megcsapágyazzák, és kész.

Oszilaci Én azt mondanám, hogy nagy különbség egyik javára sincs, és hasonló az árszint is, egyik ebben jobb egy kicsit, másik meg abban. Azt mondják, a direktdrive-os már túl halk, mellette a szivattyú és a víz folyása is hangosnak tűnik mosás közben.

[ Szerkesztve ]

(#6385) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
Az AEG mosógépekre az összes típusra érvényes a +3 év gari?
Ugye a bekonál nem így van...

WoT:jimmbo

(#6386) #32577792 válasza jimmy74 (#6385) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#6387) blattida válasza mzso (#6381) üzenetére


blattida
nagyúr

Szénkefe valóban nincs, de van inverter elektronika, frekiváltó, aminek nem tesz jót egy kis víz okozta zárlat, amire nem vonatkozik a motor 10 év garija, pont a csapágyak, szimeringek két év garanciája miatt.
Idézet az lg oldaláról: 1 év kötelező jótállás + 1 év mosógépekre, és további 8 év jótállás a „DIRECT DRIVE” hajtású mosógépek DD motorjára – amely tartalmazza az alkatrész árát. Megjegyzés: a 8 év motor garancia kizárólag a motor álló és forgórészére vonatkozik, a csapágy és szimering alkatrészekre nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6388) #32577792 válasza blattida (#6387) üzenetére


#32577792
törölt tag

Itt azért érdekes lehet az Aegon (MM) biztosítás kiegészítés. Mert úgy van benne a feltételekben, hogy ami egyébként a gyári garancia része is lenne, de az lejárt a gyári garancia végével.
Lehet érdemes lenne egy állásfoglalást kérni a biztosítótól. Ettől még nyilván elromolhat, beázhat, de ha a gyári feltételek mennek tovább, akkor nekik kell(ene) fizetni.

(#6389) #32577792


#32577792
törölt tag

Akinek Bosch S6/S8-as mosógépe van, lemérné pontosan szélességét, mélységét?
59cm az ajtónyílásunk és amit megadnak hivatalosan legkisebb méret, az pont 59cm. Vagy befér, vagy nem..

(#6390) AcCEsS válasza #32577792 (#6389) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A pontos típus ismeretében itt meg tudod nézni az adott modell termékinformációi alatt. Azért írom ezt, mert a mélység eltérő lehet, pl. van 84.8 x 59.8 x 59 cm, de van 84.8 x 59.8 x 55 cm is (magasság x szélesség x mélység).

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6391) #32577792 válasza AcCEsS (#6390) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ezt tudom, néztem köszi

Más:
Angoloknál nem ugyanazon típusok vannak (más néven tuti) honnan tudom, hogy az ottani adott modellnek melyik az EU verziója?

(#6392) mzso válasza blattida (#6387) üzenetére


mzso
veterán

Viszont az elektronikának nem kell a motorban vagy a dob tengelyén lennie. Azt bárhova lehet rakni egy IP védett dobozban akár. (Max egy szenzor kell a rotor pozíciójának visszajelzésére.)

(#6393) blattida válasza mzso (#6392) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt mond az lg, whirlpool és samsung mérnökeinek, akik nem így valósították meg a saját dd motorjaikat. Valamennyi elektronika mindenképp kell az állórészre, hiszen ott vannak a tekercsek, nyák-on, a forrasztási oldalon meg zárlatot és korróziót tud okozni a víz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6394) asdf_ válasza blattida (#6393) üzenetére


asdf_
veterán

Oda kellett volna tolni a mugyantabol az inverterelektronika helyett, csak akkor hova lenne a logika...

(#6395) blattida válasza asdf_ (#6394) üzenetére


blattida
nagyúr

Logikus, csak nem az a cél, hogy minél tovább jó legyen, hanem a profitmaximalizálás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6396) mzso válasza blattida (#6393) üzenetére


mzso
veterán

Én még szétszedős videót sem látok ezekről. Te láttál már szétszedve? Vannak fotóid?

Amúgy a többi gyártónál (pl. AEG) ami van inverteres az egyik sem direct drive?

"Valamennyi elektronika mindenképp kell az állórészre, hiszen"

Szerintem nem. Csak egy rotary encoder (magyarul meg nem mondom minek mondják) amiből van IP65-ös is, ha ez elektronikának számít.
A forgórészen nincs semmi csak mágnes vagy indukciós forgórész, amihez még vezetéket sem sem kell vinni.

Az állórészen (rotary encoderen) az elektromos csatlakozást vízhatlanul megoldani meg az ősidők óta van megoldás. Az elektronikát meg oda vezetékezik/kábelezik, ahová akarják a gépházon belül.

(#6397) asdf_ válasza mzso (#6396) üzenetére


asdf_
veterán

Szetszedos video. En nem latok itt elektronikat, ket csati van, egy a pozicioszenzor, amit cserel, a masik meg gondolom megy a tekercsekbe.(En mondjuk tengelyszint fole raktam volna ezeket, pont az etellenes oldalra felulre, de az megint tul logikus lenne).

[ Szerkesztve ]

(#6398) #94529552 válasza mzso (#6396) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt egy szétszedős, csapágycserés vidi, és emmi nem ment tönkre csak a csapágyak. Egyébként azt mondja a mester, hogy rá kell kérdezni, mert a csapágy és a szimering a motor része, elvileg beletartozik a gariba, továbbá, hogy "Amugy szerintem nem kell aggodni a csapagy miatt, mert eleg kis szazalekban lesznek csapagyasak. Foleg az LG-k."

Azért nem árt, ha résen vagyunk ilyen tekintetben, én lebontottam a 6 éves felültöltős gépem oldalait, hogy van-e jele esetleg, hogy szivárog a szimeringnél. Ha már hangos, zúg, morog, esetleg szokatlanul víz látható a mosógép alatt, mellett, akkor csere, és nem kell túlhasználni, mint ebben a másik videóban látszik[link], ahol teljesen megszorult. De ez minden másik mosógépre is vonatkozik.

Samsungnál a dobcsillag rohad szét általában, azt mondja, hogy sajnos az egy samsung betegseg, mondjuk már változtathattak is rajta, ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#6399) Oszilaci válasza #94529552 (#6384) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ma meg is érkezett az aeg ,megy a teszt mosás :)

elsőre picit furi volt hogy kb félig raktuk és maradt a 2,5 óra a kijelzőn majd indítás után kb 30s 1:10-re csökkent és a igazán csak a víz bugyogását és a vizes ruhák csapódását lehet csak hallani a motor hangja szinte 0

(#6400) blattida válasza mzso (#6396) üzenetére


blattida
nagyúr

Itt egy kép egy elázott állórészről. Valóban nem minden esetben lesz elektronika cserés a gép, de sajnos létező probléma.

A Pumma által idézett Ausztráliában élő Villányi Viktor véleménye nem esik egybe a hivatalos lg véleménnyel, miszerint a csapágyak és szimeringek nem a motor részei. Az lg csapágyai meg nem túl acélosak, nem véletlen, hogy 2-3 év alatt csapágyasok lesznek az lg gépei, főleg a keményebb víz és a szükségesnél több mosószer használata mellett.
A mosólúg sokkal agresszívebb a víznél, előbb-utóbb képes zárlatot okozni a tekercsekben.
A másik dolog, hogy az inverter elektronika gyakrabban megadja magát, elázástól függetlenül is, de ez már általános inverter probléma, nem lg specifikus.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.