Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Dare2Live válasza WiZARD (#6299) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Garmini jó?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6302) zsolidodd válasza WiZARD (#6299) üzenetére


zsolidodd
senior tag

forradalmian új fejlesztés, bár online, a google és a fórum saját keresője. szigorúan olvasni és nem csak írni tudó felhasználóknak.

(#6303) pampika válasza WiZARD (#6299) üzenetére


pampika
őstag

Persze, a garminra keress rá ;)
Felrakod a progit, a szükséges térképeket és megy net nélkül is.

(#6304) Mulderpapa válasza WiZARD (#6299) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

pl. Garmin Mobile XT :K

szerk.

Igy jár, aki nem frissiti a böngészőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#6305) pootytang válasza WiZARD (#6299) üzenetére


pootytang
tag

Én garmint használok rajta és tökéletesen működik!

(#6306) Salvador20 válasza pootytang (#6305) üzenetére


Salvador20
őstag

nekem valami miatt nem talál full jelet soha, és így nem kezdi el a navigálást :(...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6307) Lop!N válasza Salvador20 (#6306) üzenetére


Lop!N
tag

Nekem is ilyen. Eleinte működött kb 2 hétig , utána semmi , de se Garmin , se a gyári Nokia.. Semmi , nem találja a műholdat... Esetleg ha vki tudná a megoldást leírhatná. Elölre köszi.

(#6308) hossszú válasza Lop!N (#6307) üzenetére


hossszú
őstag

Nokia szervíz a megoldás, az enyémet is ott tették rendbe.
Most 10-15 másodperc alatt talál műholdat és tökéletesen működik Garminnal.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6309) Hedgehanter válasza Mulderpapa (#6304) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De az 99 dollarba kerul... Nincs ingyenes?

(#6310) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Na, ma voltam a Tréseknél, és már két hete érkezett 5800-ájuk van, ami már az új csomag, tehát már nincsenek benne a fontos tartozékok...:( Ez egy viszonylag kis boltjuk volt pedig...

(#6311) oceanearth válasza hossszú (#6308) üzenetére


oceanearth
őstag

A-GPSel vagy A-GPS nélkül?

mert ha A-GPS nélkül 10-15 mp, akkor megyek nokia szervízbe

(#6312) hossszú válasza oceanearth (#6311) üzenetére


hossszú
őstag

A hálózatalapú és a kiegészitett alapból le van tiltva, csak a beépitett GPS-t használom.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6313) hossszú válasza oceanearth (#6311) üzenetére


hossszú
őstag

Kiváncsiságból kipróbáltam A-GPS-el is, igy néhány mésodperc alatt talált műholdat.Az adatforgalom sem vészes, elküldve 1kB, fogadva 3kB.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6314) pootytang válasza Salvador20 (#6306) üzenetére


pootytang
tag

Az enyém kb 5-8 perc alatt talál műholdat....kicsit várni kell vele akkor a jelerősség a maximum alatt van 1 csíkkal de az bőven jó és stabilan tartja a műholdakat!

(#6315) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 hete frissítettem a telefon szoftverét Pc Suite Updaterrel 20-ról, 21-re (vodafone).
Azóta, ha jön üzenetem, azt nem jelzi a telefon. Se hangot nem add, se a főképernyőn nem jelzi. Csak úgy tudom meg, hogy jött-e valami, ha belemegyek a bejövő üzenetekhez.
Miért csinálja? Vagy ez másnál is van a 21-es szoftal?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6316) Mulderpapa válasza Hedgehanter (#6309) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Természetesen semmi sincs ingyen... :U
Itt csak az volt a kritérium, hogy útvonaltervezős, hanggal navigáló, offline program legyen, tehát ne kreáljon adatforgalmat azzal, hogy a netről szedi le a szükséges térképeket.
Olyan, ami legálisan ingyenes lenne és tudja ezeket a dolgokat, tudtommal nincs.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#6317) pohár


pohár
félisten

Nah mint régebben írtam, a Nokia Maps bekulázott, ezért ma feltettem rá a Garmin XT-t, ezzel már 10mp után talál műholdat, tökéletes! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6318) Lop!N válasza hossszú (#6308) üzenetére


Lop!N
tag

És h csinálták meg? bementél , és mondtad nekik h ez meg ez , és készségesen megcsinálták? Mennyi idő volt kb?

(#6319) hossszú válasza Lop!N (#6318) üzenetére


hossszú
őstag

Bevittem szoftverfrissitésre és mellesleg megjegyeztem nekik, hogy igen gagyi a beépitett GPS mert percek elteltével sem talál jelet és láss csodát amikor elhoztam a szervizből (kb 2óra mulva) tökéletesen működött.Konkrétan nem tudom mit csináltak vele mert a garjegyre csak sw frissitést irtak.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6320) Salvador20 válasza hossszú (#6308) üzenetére


Salvador20
őstag

azt hadd kérdezzem már meg, hogy számít, hogy az én telóm t-mobile függő? Vagy ettől független a garmin?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6321) Salvador20 válasza pootytang (#6314) üzenetére


Salvador20
őstag

5-8 perc??? Úristen....a sima garmin gpsünk,ami a kocsiban van(megjegyzem tökéletesen ugyanaz a menüje, meg minden, egy szó nem különbözik a telós garmintól) kb 3mp után jelzi,hogy van műhód, de a telós megáll olyan 90%-os erősségnél....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6322) pampika válasza Salvador20 (#6321) üzenetére


pampika
őstag

Az mindegy, hogy függő-e a telefon.

Viszont azt ne felejtsük el, hogy a garmin gps-ed egy céleszköz, míg az 5800 egy all-in-one kütyü, ami tud gps-t is. Így szerintem természetes, hogy a gps gyorsabban talál jelet, hisz az egész kütyü arra van fejlesztve, hogy ezt a célt szolgálja (akár kocsin kívülre vezetett antennával, ami rengeteget dob a 'térerőn'), míg a telefonnál egy szolgáltatás a sok közül, így lehet, hogy némileg gyengébb a teljesítménye. És ez simán befolyásolhatja a műhódak megtalálását. Bár a 8 perc tényleg sok :U

(#6323) kp78 válasza pampika (#6322) üzenetére


kp78
addikt

A 8 perc bizony nagyon sok, bár van nekem korábbról egy Asus R600-as navim, ami ugyebár céleszköz.
Ha ezt a navit nem ott kapcsolom be, ahol éppen utoljára leálltam vele, akkor bizony kell neki majd 5 perc, mire magához tér, és belövi, hogy hol is vagyok éppen. Szerintem az is sok.
Ezzel szemben az 5800-ám csak a beépített GPS-t használva max. 2 perc alatt pozicionálja, hol is vagyok.(vodás, 21-es szoft.)
Rejtély, hogy egyeseknek miért ilyen lassú a helymeghatározás :U

(#6324) pampika válasza kp78 (#6323) üzenetére


pampika
őstag

Sok minden befolyásolja a környezetedben (házak, felhők, hány műholdat lát, etc.).
N82 volt olyan, hogy nyitott ablaknál 10. emeleten (közvetlenül tető alatt, de telefont kitartva) sehun sámli. Percek után talált csak vételt. Kimentem vele az utcára és 1 perc alatt talált rengeteg műholdat. Máskor a mező közepén, semmi után kettővel is gondolkozott 4-5 percet, míg a városba beérve meg azonnal működött. Szóval fene se érti ezt, de a 8 perc, az tényleg sok.

(#6325) kp78 válasza pampika (#6324) üzenetére


kp78
addikt

Vagy lehet, hogy már most sincsenek olyan jó állapotban a műholdak, csak nem mondják?
[link] [link] [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#6326) Karma válasza kp78 (#6325) üzenetére


Karma
félisten

Ennél sokkal valószínűbb, hogy egyszerűen az 5800 vevője ramaty :U

“All nothings are not equal.”

(#6327) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Letezik olyan funkcio, hogy a telefonszamaimat, hivolistat, uzeneteket csak koddal lehessen elerni? Vagy legalabb az uzeneteket?:)

(#6328) Oliverda válasza Karma (#6326) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy júzer error tipikus esete forog fent.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6329) Hedgehanter válasza Oliverda (#6328) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Szerintem inkabb a vevo szar, nem olyan nehez azt hasznalni...

(#6330) Con Troll válasza Hedgehanter (#6309) üzenetére


Con Troll
senior tag

A mai világban szinte minden megszerezhető ingyen. Nézz körül itt vagy itt vagy itt. Ez hanggal navigál, nem csinál internet forgalmat ha úgy állítod be és nekem gyorsan talál műholdat.

[ Szerkesztve ]

(#6331) Oliverda válasza Hedgehanter (#6329) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem. Az sem kizárt hogy érdemes lenne elolvasni a manual ide vonatkozó részét. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6332) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Hali! Levették a t-mobile.hu-ról az 5800-ának az árait. Lehet, hogy csökkenteni fogják őket? :S Nagyon jó lenne...

(#6333) tgr válasza -Valinas- (#6332) üzenetére


tgr
tag

ahogy én láttam, nincs készleten nekik... eddig sem nagyon csökkentették az áraikat a magentások, pedig én is abban bíztam 1 ideig... most már inkább veszek függetlent
tgr

(#6334) Deluxe00 válasza Deluxe00 (#6327) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Vki?

(#6335) pohár válasza Deluxe00 (#6334) üzenetére


pohár
félisten

Elvileg igen, mintha valahol olvastam volna róla... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6336) sbazsi válasza Deluxe00 (#6327) üzenetére


sbazsi
veterán

Olyan létezik, hogy telefon lezárása. Kb mint a billentyűzár, aminek a feloldásához kell a biztonsági kód.

Oliverda #6328: Erre mondom, hogy "human error, change user", lásd aláírás. :U

(#6337) oceanearth válasza libus (#6315) üzenetére


oceanearth
őstag

Nekem ugyanez volt a problémám. Újraindítottam egyszer a telót és utána már jó volt.

Üdv

(#6338) oceanearth válasza hossszú (#6313) üzenetére


oceanearth
őstag

Most nézem, hogy már nekem is csak 8-10mp a műholdak megtalálása.
21-es szoft előtt ez úgy 8-10perc volt, mióta frissítettem, nem próbáltam A-GPS nékül, most kikapcsoltam próbaképpen és láss csodát max. 10mp és megtalálta a jelet.
Úgy látszik ezen is javított a 21-es szoft.

(#6339) Karma válasza oceanearth (#6338) üzenetére


Karma
félisten

Azért kíváncsi lennék, hogy teljesít egy teljes cold startnál, amikor a modul teljesen elfelejti az ephemerist. Ha sokszor használod, akkor nagy vonalakban emlékszik a mūholdakra, és gyorsabban ki tudja számolni a helyzeted.

“All nothings are not equal.”

(#6340) libus


libus
őstag

V.ki erre tud valami ötletet mondani, hogy miért van, ill. hogy tudom elhárítani a hibát? Előre is :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6341) Karma válasza libus (#6340) üzenetére


Karma
félisten

oceanearth az előbb válaszolt, de a redundancia kedvéért elmondom én is még egyszer.

Miért van? Mert az S60 ilyen, egy nagy kalap ... a marketingszöveg mögött.
Mit tehetsz ellene? Amit egy Windows 98-cal tennél. Indítsd újra, ha az se segít, formázd le a telefont a négyujjassal, ha az se segít, tegyél rá Linu... szóval dobd ki és keress normális telefont.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6342) oceanearth válasza libus (#6340) üzenetére


oceanearth
őstag

#6337-ben írtam rá választ.

ugyanígy nem jelezte az üzeneteket. kikapcsoltam, kivettem az akkut és utána jó lett.

(#6343) oceanearth válasza Karma (#6339) üzenetére


oceanearth
őstag

cold startot, h tudok csinálni? ha kikapcsolom a telót, az megfelel?

(#6344) Karma válasza oceanearth (#6343) üzenetére


Karma
félisten

Ezt nem tudom sajnos. Szerintem egy akkukivétel, meg 10 percig akku nélkül hagyás elég, hogy elfeledkezzen magáról, de aztán meg kitudja, hogy van-e valami SRAM-ja a modulnak.

“All nothings are not equal.”

(#6345) libus válasza oceanearth (#6342) üzenetére


libus
őstag

Nem vettem észre, hogy írtál... :DDD
Ki is próbálom! :K
Köszi! :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6346) libus válasza oceanearth (#6342) üzenetére


libus
őstag

Kipróbáltam, s jóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!! :C :C
Köszi! :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#6347) XaraX


XaraX
addikt

Hali!

A napokban vettem egy ilyen telefont és ilyen kategóriában helyből felmerült bennem a védelmének a kérdése, elsősorban a kijelzőé. IVS fóliák tűnnek a legjobbnak, igy kérdés: hogy van-e olyan hely (Pest / környéke), ahova be tudok menni megvenni és rá is teszik nekem? Illetve ha van valakinek jó / rossz tapasztalata IVS-el, azt szivesen meghallgatnám. :U

(#6348) _GeTTeR_


_GeTTeR_
csendes tag

Meg van! Meg van! meg van ! :C :C :C
Annak ellenére, hogy Vodás előfizus már NSUval fel is ment rá a 21-es szoft (a 10es heylére)!

Első érintőkijelzősöm, de nekem tetszik a kezelhetősége. Még a scrollozás is :)

Nagyon baba! Két negatívumról tudnék csak beszámolni:

-Annak ellenére h sztem a hátlap és az előlapi keret is jó anyagból van, a köztes rész annyira nem nyerte el a tetszésem (ha erősebben megfogom egyszerűen enged az erőnek és behajlik, de jó műanyag módjára rögtön utána vissza is áll alaphelyzetébe)

-A színe, az h piros csík van rajta oké, de tényleg kevertek a fekete elő és hátlap masszájába egy kis vöröset is. Napfényben kellemes bordós,bronzos fekete színe van.
(nem gusztustalan,csak nem fekete ennyi :) )

Továbbá néhány személyes észrevétel:

-A fényképező része napfénnyel működik :D bár nincs rá írva de igaz :DD
-Kihangosítve brilliáns hangja van, fülesként egy Sennheiser cxl 300 II vel próbáltam, de 3-4 hangerő fölé nem mentem mert bőven elég volt.

Folyt köv :D

" Divide et Impera ! "

(#6349) Ben 0306 válasza kelzsoca (#6252) üzenetére


Ben 0306
csendes tag

Most mi van benne a csomagban a vodánál, és mennyibe kerülnek a kitett/vagy júliusban kikerülő kütyük?

(#6350) Magnat válasza oceanearth (#6343) üzenetére


Magnat
veterán

zöld+piros+kamera+bekapcs egyszerre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.