Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) taip válasza hami31 (#6699) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem ha mostanában veszed, akkor van esélyed rá, hogy eleve a legfrissebb szoft lesz rajta. Akkor meg minek frissíteni?
Én a múlt héten vettem függetlenül és gyárilag 21.0.025-ös szoft van rajta.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6752) sbazsi


sbazsi
veterán

7végi tapasztalat. 5800 + garmin.
volt, hogy két perc alatt megtalálta magát, volt, hogy kb 20 perc alatt sem. ilyenkor vagy telefon kikapcs-bekapcs, vagy ez megfejelve akksi levétellel, eredménytelenül.
szóval rendszeres, napi navigációra nem nagyon alkalmas, arra, hogy időnként legyen nálunk valami, arra ok. bár ha nagy a szükség rá, akkor nyilván gyorsan kell, szóval kinek, hogy.
na meg egyszer volt olyan, hogy kiírta, hogy útvonaltervezés, majd elkezdett navigálni, de a kép az meghalt. mentem, úgy, hogy mondta, rendben is volt. aztán jött egy bejövő hívás. na akkor kész lett, elkezdett rezegni, és semmi más (kijelzőn a bejövő hívás)
csak akksi levétel segített.

(#6753) kp78 válasza sbazsi (#6752) üzenetére


kp78
addikt

Ez érdekes :U
Én kb. 220 km-t navigáltam vele végig, közben BT-s headset a fülemen, és kb. 10 hívást is intéztem minden gond nélkül.
Pedig ha én akartam hívni, akkor a menü gomb hosszas megnyomásával hívtam elő a tárcsázót vagy telefonkönyvet, de a háttérből is gond nélkül jött vissza a Garmin, egyszer sem fagyott meg. :C

[ Szerkesztve ]

(#6754) kosarob8


kosarob8
aktív tag

No, elméletileg feladták a fóliám a ZAGG-nál :C :R :))
Your order has left our facility.

(#6755) sn4tch


sn4tch
csendes tag

Sziasztok
Lassan de biztosan haladok a topik átrágásán, de egy dolog számomra nem teljesen tiszta lehet, én voltam a figyelmet, ezesetben elnézést.
Milyen esetben ugrik a garancia a telefonról? Software-s témában érdekelne. Első ilyen okostelefonomat venném, és hivogató számomra, hogy sokféle programot lehet rárakni, és el lehet vele szüttyögni napokat órákat, de mit lehet mit nem? Házi FW frissités, szignozást kérő progik, Garmin GPS progi, stb...
A választ előre is köszi

(#6756) TokLac válasza kosarob8 (#6754) üzenetére


TokLac
senior tag

Mikor rendelted meg és melyik határidővel? A legolcsóbbal? Én a legolcsóbbal, ez 7-14 munka nap,. Az én státuszom jelenleg: A rendelés beérkezett. Vasárnap rendeltem.

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#6757) kosarob8 válasza TokLac (#6756) üzenetére


kosarob8
aktív tag

10-én rendeltem meg, a legolcsóbbal kértem én is :DDD kiváncsi vagyok mennyi idő mire ideér... bár vhonnan Európából jön, szóval akár még a 7en itt lehet :)

(#6758) pampika válasza sn4tch (#6755) üzenetére


pampika
őstag

A garanciát azok a műveletek veszélyeztetik, amik az alaprendszerbe nyúlnak bele (PC csere, függetlenítés).
Az utólagosan telepített progikkal nincs ilyen gond. Ott max a feltört progikba lehet belekötni jogilag, de ezt a szerviz nem nézi. Ahogy (ha jól tudom), a hackelt telefonokat sem tudják egyenlőre kiszűrni. A hack szoft. frissítés hatására eltűnik, a szervizbe pedig minden szervizelés azzal kezdődik, hogy feltolnak egy szűz szoftot a telefonra (hogy ténylegesen a telefont tudják vizsgálni és ne kavarjon be semmi utólag felrakott progi), szóval ezzel nincs gond.
A házilagos szoft frissítést a nokia biztosítja NSU-n vagy a beépített progin keresztül, azok is legálisak.

(#6759) Helyes


Helyes
csendes tag

Tisztelt Levélíró!

Köszönjük, hogy felkereste ügyfélszolgálatunkat!

Elektronikus levelére válaszlva szeretnénk tájékoztatni, hogy Nokia 5800 XpressMusic készülékünk értékesítési csomagjának tartalma a következő:

- készülék,

- töltő,

- akku,

- tok,

- adatkábel,

- headset,

- csuklópánt,

- TV csatlakozó,

- ceruza.

Bízunk abban, hogy válaszunkkal segítségére lehettünk!

Tisztelettel:

Ocsenás Mária

Vodafone Magyarország zrt.

levelezési csoport

Ha vkit érdekel........ minden van ahogy látom kiv memkari........ a legdrágább

(#6760) zsolidodd válasza sbazsi (#6752) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Nekem teljesen más tapasztalataim vannak: (hozzáteszem, én A-GPS-t használok)

-Garmin teljesen jó autós navigációra, már N95ön is ezt használtam, nem fagy, nem lassul
-Google mapst használom akkor, ha csak egy utca érdekel,, vagy gyalogosan navigálok, teljesen jó. Ez persze adatforgalmat igényel, de elég minimális. (Szerintem ez a telefon mobilnet nélkül kevésbé használható, pl e-mail, net, Gmaps stb)

(#6761) kp78 válasza Helyes (#6759) üzenetére


kp78
addikt

Mivel a kártya már alapból a telefonban van, szerintem ezért nem sorolta fel a levélíró.
Nem akarom elhinni, hogy a kártya kikerüljön a csomagból. :U

(#6762) pampika válasza Helyes (#6759) üzenetére


pampika
őstag

Tok?
A kiemelt ügyfélszolgálat szerint már nincs benne tok.
Na mostmár nagyon kíváncsi leszek, mi lesz a dobozban...elvileg hétvégén jön meg a telefon.

(#6763) TokLac válasza kosarob8 (#6757) üzenetére


TokLac
senior tag

Beszámolót kérek ha meg van! :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#6764) kosarob8 válasza TokLac (#6763) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Persze, feltétlenül megírom a fejleményeket :)

(#6765) Salvador20


Salvador20
őstag

hi, július elején megyek ki Olaszo-ba doglozni és az lenne a kérdésem, hogy valamelyikőtök esetleg tud Olaszország navot Garmin mobile xt-re? az se baj ha teljes nyugat-európai térkép.

Az pl mit jelent mellette, hogy preinstalled? az nekem jó?

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#6766) sn4tch válasza pampika (#6758) üzenetére


sn4tch
csendes tag

Köszönöm!

(#6767) mmbike válasza sbazsi (#6752) üzenetére


mmbike
csendes tag

Üdv.

Következő a tapasztalatom a GPS-el. Kb. 10 perc után hajlandó csatlakozni, melléraktam egy másik 5800-at..az 30 másodpercen belül csatlakozott. Egymás mellet voltak a telefonok, a 3. nokia 5800 telefon...8 perc csatlakozás...4. nokia 5800 telefon 1 percen belül. Valaki meg tudja mondani ez mitől függ? Vigyem vissza a telefont garanciába, hogy "későn kapcsol a GPS"?

[ Szerkesztve ]

(#6768) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Hello!

Hogy kell Hard resetelni a telefonon? :S kamera+kikapcsoló+menü, vagy valami ilyesmi...de mi pontosan? Help..

Köszi!

(#6769) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy alkalmazásokat, játékokat hol lehet szerezni Nokia 5800-hoz? Sok hülyeség kellene rá hogy ellegyek vele :C Köszi :R

(#6770) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Egy kérdés még eszembe jutott ezt a telót lehet rádióra csatlakoztatni hogy egy frekvencián a telón lévő zene szóljon pl a kocsiba? Köszi

(#6771) sbazsi válasza kp78 (#6753) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem is volt, hogy hamar csatlakozott, és elvitt a címre. még úgy, hogy közben volt bejövő hívás, vagy adott esetben telefonáltam.
de ezek mellett ilyeneket tapasztaltam. és egy navi-nál, ha nem megy minden esetben rögtön, hanem pl kell 20 perc, hogy magára találjon, közben restart, az már nem éppen szerencsés.

(#6772) kp78 válasza -Valinas- (#6768) üzenetére


kp78
addikt

Piros+zöld+kamera+bekapcs gomb = hard reset.

"Egy kérdés még eszembe jutott ezt a telót lehet rádióra csatlakoztatni hogy egy frekvencián a telón lévő zene szóljon pl a kocsiba? Köszi"

Nincs benne FM transmitter, ami ezt tudná, hogy vmi külsőt hozzá lehet-e csatolni, az meg egy jó kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#6773) Sly Bp. válasza kp78 (#6772) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Köszi a választ :R Első kérdésre tippek? :))

(#6774) kp78 válasza Sly Bp. (#6773) üzenetére


kp78
addikt

Ez ugyebár az alap: [link]
És a többi:[link] [link] [link] [link] :))

(#6775) Sly Bp. válasza kp78 (#6774) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Köszi! Még egy kérdés azt írja ha Java-s játékot tennék fel hogy nem biztosnságos a file akkor mi legyen? :) Mert vannak rajta Java progik (nem én tettem rá)

(#6776) kp78 válasza Sly Bp. (#6775) üzenetére


kp78
addikt

Ennek soha semmi sem biztonságos :DDD
Menjen csak. :K

(#6777) Sly Bp. válasza kp78 (#6776) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Oké ha te mondod :) Köszi a válaszokat ha elakadok írok!

(#6778) kp78 válasza Sly Bp. (#6777) üzenetére


kp78
addikt

Azért felelősséget nem vállalok ;]
De én is tettem fel jó pár olyan progit, amire sikongatott, hogy nem biztonságos.
Szóval általában véve nem lehet gond velük. :)

(#6779) G4ga válasza kp78 (#6778) üzenetére


G4ga
őstag

ezt abszulute megtudom erösiteni... :) nálam mindennél azt dobta hogy nem megbizható,, pont olyan mint a VISTA :)

ezt is megemliteném - sok jó játékot szedtem le innen! amindegyik müködött amit probáltam! :)

(#6780) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Video konvertálásban kérném a segítségeteket. Leszedtem az XMedia Recode konvertert, megpróbáltam átkonvertálni egy mpg-t mp4be (5800 profillal), kiírja, hogy 40 perc múlva kész, de 2 perc múlva kapom az üzenetet, hogy kész a konvertálás, de csak 5 perces lett a kimeneti video a 1,5 óra helyett.
A segítséget előre is köszönöm.

(#6781) Wendelke válasza labuwx (#6780) üzenetére


Wendelke
senior tag

Használd a Mediacoder nevű progit, neten megtalálod több helyen is. Ráadásul magyar nyelvű.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6782) labuwx válasza Wendelke (#6781) üzenetére


labuwx
tag

Köszi, de sajnos a videóval van gond, mert a Mediacoder se viszi.

(#6783) pampika válasza Sly Bp. (#6775) üzenetére


pampika
őstag

Azért írja, mert valószínűleg nem volt a progi a nokia által tesztelve.
De ha a fentebb is említett oldalakról szemezgetsz, nagy baj nem lehet vele.

Egyrészt a java progik korlátozottan férnek hozzá a telefon erőforrásaihoz, mivel egy 'homokozóban' futnak, ami neked jó. Hisz játék és egyéb dolgokban nem korlátoz, viszont ha vmit használni akarna, pl. bluetooth, hívásindítás, ahhoz mindig engedélyt kell kérnie a felhasználótól, így elkerülhető a "véletlenül kínai számra küldött sms", ami sajnos jelen van pár tört, symbian (ra natív nyelven írt) proginál.
Másrészt pedig a fenti oldalakat, főleg a nokiaprogramokat sokan használják. Így ha kijön vmi friss progi, ott jó az esélye, hogy fent legyen. És ha ha vársz pár napot a letöltéssel, sokan tesztelik is és gyorsan kiderül, ha netán vmi gond lenne a progival.

FM transzmitter nincs a telefonban, szóval rádió sugárzást nem tud. Vagy az audio kimenetét kötöd rá az autós rádió bemenetére, vagy veszel vmi átalakítót (pl. szivargyújtós fm transzmitter, kazetta formájú átjátszó), amire rá tudod kötni a telefont.

(#6784) kp78


kp78
addikt

A Nokia Photo Browser-ből hogy lehet kilépni piros letevő gombon kívül?
Semmi egyéb lehetőséget nem találtam. :U
Az első verzióját a proginak nem próbáltam, de ez egész használhatónak tűnik :)

(#6785) Cs4B4


Cs4B4
csendes tag

hali,

most vettem nemrég egy ilyen telot énis, nagyon tetszik, most van először okostelom, ugyhogy pl ehhez a szignozás meg 1-2 dolgot nemnagyon értek. Ha valaki msn-en vagy ventrilon tudna adni egy gyorsleckékt h h is mukodik, nagyon hálás lennék :D

köszike.

(#6786) VD válasza kp78 (#6784) üzenetére


VD
őstag

Képek mellet a fekete részen lenyomva tartod a kijelzőt, ekkor feljön az alkalmazás menüje, legördíted az aljára és ott az exit felirat. ;)
Legalábbis a legújabb verzió ami néhány napja jött ki így működik.

Cs4B4!

Kereső itt a fórumon bal felül.
vagy
Nokiaprogramok.hu
vagy
Smartnews.hu

Az utóbbi kettőn képekkel ilusztrált szájbarágós leírás van szignózásra vagy annak megkerülésére! ;)
Aki ezek alapján nem boldogul az adja el és vegyen valami képességeinek megfelelő telefont.

[ Szerkesztve ]

(#6787) Sly Bp. válasza pampika (#6783) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Szia! Nagyon köszi!

A Fotó progiból úgy kell kilépni hogy két kép mellett között nyomod a feketeséget 5 mp-ig utánna lesz egy exit!

Azt Hoonan tudom a nokiaprogramok.hu-n h melyik jó 5800-ahoz? A többséghez nincs odaírva hogy min fut!

[ Szerkesztve ]

(#6788) Blyan válasza pampika (#6762) üzenetére


Blyan
félisten

pampika, én is várok éppen a saját telefonomra, talán a Tied előbb megérkezik.
Megosztanád velünk majd a doboz tartalmát? :)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6789) Sly Bp. válasza Blyan (#6788) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hol veszed a telót? Mert a Voda nem ad hozzá már minden cuccot de a többi szolgáltató adja a gyári sok kütyüt!

Megvan köszi :)

(#6790) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Valamelyik progihoz az írják hogy Pyton kell hozzá! Na az mi? :R

(#6791) Blyan válasza Sly Bp. (#6789) üzenetére


Blyan
félisten

Sajnos a vodától, éppen ezért érdekel.
A cégemen keresztűl rendeltem, elvileg közöm sincs a vodafone-hoz, de így jutok hozzá 40K-s áron.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6792) Karma válasza Sly Bp. (#6790) üzenetére


Karma
félisten

Python for S60, a Python programozási nyelv átirata az S60-as telefonokra. A legújabb verziót (1.9.5) itt találod: [link]

“All nothings are not equal.”

(#6793) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Tudom, hogy az én hibám, mert nem tettem fóliát a kijelzőre, de bíztam benne, hogy "annyira" nem lesz gáz a dolog. Most viszont 4 hónap használat után már jópár minikarc van rajta, és egy egyik elkezdett zavarni(vagy inkább idegesíteni). Nem tudjátok, lehet-e valahogy polírozni ezeket a kis karcokat, és utána tehetnék rá fóliát?

(#6794) Sly Bp. válasza Yushchenko (#6793) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem volt ilyen az iPhone-nál vettem rá egy Brando márkájú fóliát és semmi sem látszott!

(#6795) G4ga válasza Sly Bp. (#6789) üzenetére


G4ga
őstag

Ez se teljesen igy van már. A tMobilnál sincs már minden a dobozba. én kb 2-3 hete vette, a telefont, egyik barátom kb másfél honapja és ö se kapott hozzá már tokot és plusz ceruzát.
Mondták, hogy a nokia szedte ki a plussz kiegészitök.
Valószinünek tartóm hogy :
-Telefon 8GB karival
- Töltö
- adatkábel
- Tv kábel
- pengetö és ceruza
- állvány
- cd
Lesz a dobozba. beszéltem a nokiával, felvetödött hogy szolg független telefon veszek, de azt mondták már csak ezek vannak a dobozba. sokan mondják hogy kisebb boltokba elöfordulhat még full full dobozos telefon. A szolgáltoatok már csak ezt kapják. elég gonosz huzás lenne a vodától ha bármit ezekböl már kivenne!

Nokiaprogramokról:
Esetek 90% ánál felvennak tünteve hogy milyen tipusu telefonhoz jó. én speciel ugy csináltam hogy a letöltéseknél legfrissebb fülecskénél dátum szerinti rendezés esetén haladtam visszafele.
viszonyleg régebbi progik alaból kizárhatók a telefon frissesége miatt.
Játékok esetén könnyen kiszürhetö, ott szinte mindegyiknél felvann tüntetve. aminél nincs leszed, felrakod, vagy egyáltalán felse tudod rakni.
Progik kicsit nehezebbek. van olyan amit szignozni kell, igy ha nem tudod megoldani, nem tudod kiprobálni. de elég korrektül levan irva a leirásba hogy megy e telefonon. mivel uj a technologia ált ki is emelik hogy teszteltéke e telefonon és müködik.

Keresöbe célszerü beálitani a telefon tipust vagy a leirásba beirni a tipust! :)

[ Szerkesztve ]

(#6796) Sly Bp. válasza G4ga (#6795) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Köszi megtaláltam a keresőt és befejeztem pont most a 82 oldal átvizsgálását! Én 3 hete vettem a T-nél és minden volt hozzá!

(#6797) G4ga válasza Sly Bp. (#6796) üzenetére


G4ga
őstag

kaptál hozzá tokot is? meg plussz ceruzát?
Melyik boltba vetted? sokáig nem volt a tmbolinál ilyen telefon. Amikor érkezett hozzájuk, D Plazába be mentem, és ott már azt mondták ezeket a nokia vette ki! menjek reklamálni? :)

(#6798) Blyan


Blyan
félisten

Mivel a T-nél így árulják (elvileg):

Mi van a dobozban?
Hálózati töltő
Akkumulátor (1320mAh,Li-Ion)
Sztereo mikrofon fülhallgató
Data kábel
Video kimeneti kábel
8GB memóriakártya
DVD
Érintőceruza
Csuklópánt

(tehát nincs tok, se plusz cerka, sem állvány - ezeket még lehet bőven nélkülözni)

Ezért rohadt nagy anyázásba kezdek, ha valamit is kihagynak a Vodánál. Na persze hiába verném az asztalt, az egyes szolgáltatónak joga van eltérni a kiszerelést illetően a gyáritól, pláne, ha magával a gyártóval van olyan szerződésük, hogy gyengébb kieszéítői támogatottsággal adják a készüléket.
Csak ettől még kibújik az emberből a nyálhabzás.... :(

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6799) pampika válasza Blyan (#6788) üzenetére


pampika
őstag

Meg, persze :)

A tartozékok miatt kár aggódni. Ha visszalapoztok 1-2 oldalt, ott le van írva, hogy mi a helyzet. A nokia vette ki a dolgokat a dobozból. Nem a gonosz voda és nem is a T. Ők már így kapják. Ez április óta van így, szóval most már kár keresni eldugott boltot. Mert akármennyire is eldugott, ha 2,5 hónap alatt sem pörög ki nála egy telefon, ott már le kell húzni a rolót...
Aki akar venni, az meg inkább még most tegye, mert júliustól megint szegényebb lesz a csomag. De ez mind nem is sokkal ezelőtt részletesen le van írva ;)

A nokisprogramokon úgy érdemes keresni, hogy az s60v5, vagy 5th benne legyen, mert azokat tutira erre írták. De szokott lenni a leírásban is tel.lista, hogy min megy.

(#6800) Blyan válasza pampika (#6799) üzenetére


Blyan
félisten

Félreértesz:
Én nem is a gonosz szolgátltatót szídom.
Sőt, T-t sem, nekem bőven megfelel, ha Vodánál a Ténél is felsorolt tartozékokat kapom.
Csak kevesebb ne legyen, de főleg ne spúrkodják ki a memóriakártyát. :)
Olvastam én mindent, az említett cikket is.
Csak azt is olvastam, hogy valaki bemásolt egy levelet a Voda ügyfészolgálatától
és ott nem sorolták fel a memóriakártyát, pedig az érzékenyen érintene.

Amúgy a tok, az állvány és a plusz cerka valóban nem fog hiányozni, a rövidebb usb kábelt meg meg lehet szokni - pláne hogy nekem nem volt előtte hosszabb. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.