Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Használt már valaki erre a telefonra olyan progit ami wifin keresztül távirányítja a Pc-t. Szeretnék egy ilyent felrakni, de a Phone Remote Control-lal nem jött össze, illetve a Mobiola Remote Control-lal sem sikerült. Ha ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, örülnék ha segítene. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6852) taip válasza kinzo (#6840) üzenetére


taip
senior tag

Egy Li-ion-os akksit nem kell tizenakárhány órát tölteni. Kb. 2 óra alatt feltölti onnan, amikor kiírja, hogy kezd lemerülni.
Azt olvastam, hogy az első töltésnél célszerű kikapcsolva lenni a készüléknek. De ez pár óra, nem egy fél nap.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6853) Blyan válasza Wendelke (#6850) üzenetére


Blyan
félisten

Megtettem, innen az ötlet, hogy ezt használjam, csak valami mégsem klappol.
De kösz! :)

No, megérkezett a telefon, megyek érte aztán el leszek vele mint a hülyegyerek. :DD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6854) Oliverda


Oliverda
félisten

Már az N70 óta úgy írom be a neveket a telefonba hogy first name (keresztnév) és last name (vezetéknév) külön. Ugyebár a telefonkönyben lehet állítani hogy hogyan jelenítse meg a neveket ("last name first name" vagy "first name last name"). Én természetesen a "last name first name" kombinációt használom mivel így írta/írja ki úgy neveket hogy (pl.:) Kovács István és nem pedig fordítva. A telefonkönyvnél működik a dolog, viszont a híváslistában már nem. Ott bizony felcseréli őket a hülye. :((( Amikor valak hív fordítva írja ki a nevet, de ha én indítok hívást akkor is. N70, N80, N95 esetében ez jól működött. Van valakinek ezzel tapasztalata?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6855) -Valinas- válasza Oliverda (#6854) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Én is külön írtam az 6650-ben. Aztán, amíg meg nem lett ez a telefon, átraktam egy másikba a SIM-et, ott viszont jól össze kutyulta a neveket, ugyanis a vezetéknévhez írta ki mind a kettőt...

(#6856) pampika válasza -Valinas- (#6846) üzenetére


pampika
őstag

Formázni a klasszikus értelemben nem lehet a li-ion akksit (16 órás töltés).
Viszont kell nek 8-10 töltési ciklus, amíg beáll a teljes kapacitásra.

Ha ezen már túl vagy és úgyis gyorsan merül, akkor nézd meg vmi task manager progival, nem-e valamelyik automatikusan induló progi fut a háttérben, ami eszi az akksit. De ha ez sem hoz megoldást, akkor a szervizben be lehet méretni az akksit, hátha épp kifogtál vmi gyártási hibásat.

(#6857) -Valinas- válasza pampika (#6856) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszi!
Még csak 3 töltés volt meg. Az a bajom, hogy fél napig kiírja, hogy 100%-os a töltöttség, aztán ugrik 50%-ra... de majd még meglátom, hogyha töltöttem még többet is.

(#6858) taip válasza Oliverda (#6854) üzenetére


taip
senior tag

Sajnos én is ezt tapasztalom, hogy csak a telefonkönyvben lehet beállítani a sorrendet.

Nekem az a problémám, hogy nem Nokia telefonról próbáltam meg átpakolni a névjegyzékemet. A másik telefonon nem lehetett megadni külön vezetéknevet és keresztnevet, hanem csak nevet egyben. Ha én ezt a nevet átküldtem névjegyként az 5800-asomra, akkor szétbontotta kétfelé. Igen ám, csak fordítva! Tehát a "Kovács István" névjegyemből csinált egy olyat, hogy vezetéknév: "István" utónév: "Kovács". És hiába lehet beállítani a telefonkönyvben, hogy utónév, vezetéknév sorrendet kérek (mert akkor így a telefonkönyvben Kovács István-nak látszik és ez így jó), de tárcsázáskor (akár én hívok, akár engem hívnak) mindig István Kovács-nak írja ki és ez hiba... elég zavaró.
Most nem tudom hogy javítgassam ki az összes névjegyemet kézzel, vagy mi legyen.

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6859) Oliverda válasza taip (#6858) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez is valami szoftveres bug lesz. Az általan felsorol 3 telefonnál ezzel nem volt gond. Nekem sincs túl sok kedvem felcserélgetni az összes vezeték- és keresztnevet, főleg hogy formailag úgy helyes ahogy most van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6860) pampika válasza taip (#6858) üzenetére


pampika
őstag

Ez logikus, ha a telefon szempontjából nézed, mivel angolban keresztnév, vezetéknév formában használják. Az persze más kérdés, hogy lokalizációnál erre illene figyelni.
Vagy megfordítasz minden nevet, vagy ha pl. van olyan mentésed, ahol a teljes név egy mezőben szerepel, azt is rátöltheted, mert a symbian így is tud keresni névrészletre (vagyis a 'kovács pista'-t is megtalálja, ha a pistát kezded el gépelni).

@Valinas: sajnos nem lineáris a töltöttség kijelzés, így ez benne van.

(#6861) Blyan


Blyan
félisten

No megvan a telefon. A parám felesleges volt, kaptam mindent, amit előrejeleztek, sőt többet, mint ami a cikkben van.

Telefon, töltő, 8Gb-os kártya (a telefonban), szétszedhető headset, TV állvány, TV kábel, csuklópánt, adatkábel (rövidet, ez van). Csak a tok és a plusz stylus hiányzik, végülis egy szavam sem lehet. :D

Első benyomásaim jók, remélem nem csalódom később sem.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6862) Sly Bp. válasza Blyan (#6861) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hol vetted? Tedd tele játékkal programmal meg mindennel és nem unatkozol :)

(#6863) pampika válasza Blyan (#6861) üzenetére


pampika
őstag

Én ma kaptam idegbajt és telefonálgattam 3 órát, mert közölték, hogy ugyan szóltak, hogy mehet a menet, de mégsincs telefon. Persze még most sem vagyok beljebb, mert semmi konkrétumot nem mondtak :W :W

(#6864) Sly Bp. válasza pampika (#6863) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Melyik cég volt ez? Betelefonáltál indulás előtt hogy benn van a teló?

(#6865) hami31


hami31
csendes tag

Segitséget kérek.Szépen átkonvertálom a dvd met a format faktory- val .De mikor a mobilon nézném angol szöveg van.Hol tudom a lehet a nyelvet magyarra állitani?Gondolom konvertálás elött kellene valahol...

(#6866) pampika válasza Sly Bp. (#6864) üzenetére


pampika
őstag

Vodás flotta. Nem a vodához kell menni, a flotta irodájába viszik ki a telefont, ott lehet átvenni. Mármint lehetne, ha végre odaérne.
Azért nem telefonáltam, mivel azt mondták, hogy jön emil, amint megjött a telefon. Emil jött, csak épp telefon nem :(((

(#6867) Sly Bp. válasza pampika (#6866) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Az én T-s-em kérhettem hogy hova hozzák :) és még korábban is jött meg mint kellett volna! :) (nem szeretem a vodát)

(#6868) G4ga válasza hami31 (#6865) üzenetére


G4ga
őstag

valószinüleg igen. bár ha tutira akarsz menni dvdshrinkkel csinálj elöszer egy olyat hogy csak magyar hang legyen a dvd-n és utána konvertáld a telefonnak megfelelöen. mivel sok esetben az angol nyelv az alapértelmezett igy biztos kitudod játszani.
én ugy tudom, de javitsatok ki ha tévedek, csak a dvd formátumban lehet nyelvet választani. avinál, wmw-nél mpeg nél max felirtatott tudsz berakni, de külön hangot nem tudsz váltani. ha hüjeséget mondtam javitsatok!

(#6869) pampika válasza Sly Bp. (#6867) üzenetére


pampika
őstag

Ez bonyolult egy társaság...
Az a lényeg, hogy van egy választási lehetőséged: bemész érte személyesen és átveszed. Más mód nincs :U Szóval most azt tudom csinálni, hogy várok, hogy szóljanak, hogy mivan...

(#6870) Sly Bp. válasza pampika (#6869) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha két cég összetalálkozik :D A tiéd meg a voda a tehetetlenség az erősségük :D

(#6871) pampika válasza Sly Bp. (#6870) üzenetére


pampika
őstag

Ha az enyém lenne, egy ilyen szenvedés után tuti elbeszélgetnék 1-2 emberrel. Búcsúzásképp...
De én is csak haveron keresztül léptem be és szívom a fogam, hogy kellett-e ez nekem..

Nem tudom, melyik keni a másikra a szenvedést, de már marha uncsi. De azért bízom benne, hogy egyszer csak lesz telefonom :)

(#6872) Blyan válasza Sly Bp. (#6862) üzenetére


Blyan
félisten

Cégen keresztűl, vodás flottához. Meg is voltam lepődve, kedden rendeltem meg, és ma már mehettem érte.

Amúgy sem unatkozom, ezzel is csak elvonom a figyelmemet minden másról. :DD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6873) Sly Bp. válasza Blyan (#6872) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nekem is pikk pakk ment :) csak direkt szívóznak vele :)

(#6874) Helyes válasza pampika (#6871) üzenetére


Helyes
csendes tag

Te milyen cégnél vagy? Nekem is pont ez a helyzet tesóm pesti és ma ment a telóért de nemjött meg. Hazakellett jönnie... úgyhogy tovább várhatok. Hétfőn irány nekem irány a korház.. műtét szal ha hazahozza akk is szarull leszek.

(#6875) pampika válasza Helyes (#6874) üzenetére


pampika
őstag

Schönherz Telekom, a BME VIK-esek flottája.

[ Szerkesztve ]

(#6876) Sly Bp. válasza pampika (#6875) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ez olyan cég ahol csináltak egy flottát és bárki csatlakozhat? Rákerestem és ilyennek tűnt :D

(#6877) Bandus99 válasza G4ga (#6868) üzenetére


Bandus99
őstag

En egyszer regen talalkoztam 2 hangsavos avival voltam is bajban mivel jatszam le

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6878) G4ga válasza Bandus99 (#6877) üzenetére


G4ga
őstag

én is tanulok akkor! köszönöm a javitást!

(#6879) pampika válasza Sly Bp. (#6876) üzenetére


pampika
őstag

Olyan, ha BME-s vagy, vagy egy BME-s ismerősödön keresztül regisztrálsz. Kb. évente van regisztráció, csak kissé lassúcska az új előfizuk intézése.

(#6880) MarKoo


MarKoo
őstag

Akinek problémája lenne az 5800-ával készített képek minőségével: [link] :)

(#6881) taip válasza MarKoo (#6880) üzenetére


taip
senior tag

Nekem is van problémám a képek minőségével (pofátlanul rossz minőségűt csinál még világosban is), de ha tényleg szoftveres a hiba, akkor miért nem csinál hozzá a Nokia egy javítást?
Ezért én nem állok neki meghekkelni a telefont.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#6882) Karma válasza MarKoo (#6880) üzenetére


Karma
félisten

Csodálkoztam is, hogy a UIQ-n anno bevált módszert eddig még nem ültették át S60-ra. Mondjuk látványosan más a kameraalkalmazás :)

“All nothings are not equal.”

(#6883) Sly Bp. válasza MarKoo (#6880) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha ezt felteszem akkor a telefon garija megmarad?

(#6884) MarKoo válasza Sly Bp. (#6883) üzenetére


MarKoo
őstag

Persze, még a hack sem jár garanciavesztéssel. Ezek mind szoftveres műveletek, egy hard reset után semmi nyomuk nem marad.

(#6885) tgr válasza pampika (#6879) üzenetére


tgr
tag

Hali
Ez a BME-s előfizu most is él még? És minden karra vonatkozik? Nem tudod, hol tudnék többet informálódni róla?
köszi
tgr

(#6886) kp78 válasza tgr (#6885) üzenetére


kp78
addikt

Ezt inkább privátban beszéljétek meg legyetek szívesek, így is sok a "szemét" a topicban. :U

(#6887) Steven válasza MarKoo (#6880) üzenetére


Steven
addikt

De durva ... mennyire tesztelted? Van változás?:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6888) Steven


Steven
addikt

amúgy srácok itt írjátok ,hogy ennyi meg annyiért vettétek a foliát ...

hát én netről rendeltem ingyenes házhoz szállításal 0,9 doll árért fóliát meg kemény 3 dollárért aksit:D mindkettő tökéletessen müxik és még csak milliókat sem fizettem... :C :C

szerintem magyar boltokba is ezt árulhatják 5000 ft ért...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6889) MarKoo válasza Steven (#6887) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem volt változás. Mondhatnánk rá hogy placebo, vagy véletlen, de szerintem működik. :) Próbáltam a képeket ugyanabból a szögből csinálni és másnak is megmutatni. Veszíteni nem veszíthetünk semmit. Ami még nagyon foglalkoztat, hogy ne 1 perc után legyen inaktív a kamera, hanem legyen ez a várakozási idő egy kicsit több. :U

A vicces hogy már a hátlap eltávolításával javul a kép minősége..

[ Szerkesztve ]

(#6890) sheep


sheep
addikt

hello
nem tudjátok, hogy a garminból a korábbi találatokat hogyan lehet törölni? tele van címekkel, mindent megjegyez, de ez nekem felesleges

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6891) pampika válasza tgr (#6885) üzenetére


pampika
őstag

pü megy

[ Szerkesztve ]

(#6892) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Segítség! Hogy lehet ezen a telefonon kijelölni dolgokat? A régi 'ceruza' gombra gondolok, azt hiszem azzal lehetett kijelölni. Most viszont ha nincs ilyen, az elég macerás..
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6893) Sly Bp. válasza -Valinas- (#6892) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Szerintem az Opciók-Szerkesztés és akkor tudod mozgatni és törölni az ikonokat!

(#6894) -Valinas- válasza Sly Bp. (#6893) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Ez lenne elég macerás kb 400 képnél ...válogatni... de akkor majd felviszem gépre...

(#6895) Steven válasza MarKoo (#6880) üzenetére


Steven
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6896) Sly Bp. válasza -Valinas- (#6894) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Igen akartam javasolni hogy azzal a leggyorsabb

(#6897) sheep


sheep
addikt

hali
hívásnál a telefon csippan egyet és kiírja :. aktív átirányítás
ez miért lehet? nincs beállítva átirányítás

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#6898) Sly Bp. válasza sheep (#6897) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem tudom mit jelent de nekem az összes telóm többnyire kiírta :) tehát semmi baj!

(#6899) kinzo


kinzo
csendes tag

Sziasztok nagy telefon magiszterek,multkori kérdésemre a választ köszönöm. Megvettem a telot trémobilnál,eddig azt mondom,h nagyon jól összerakott és baromi jó telefon,nem hibázott még 1xsem,mondjuk csunya lenne 1nap után ill mostmár 2. Később még nyilatkozok a tapasztalataimról,idő hiányában rövidre fogom. Valaki Garmin telepitésében tudna-e nekem segitséget nyujtani,akár msn-en vagy épp skype-on,mert van vmi másolgatós,ami nem éppen egyértelmű,ráadásul nincs is leirva,h mit és hova. Segitséget előre is köszönöm.
Msn: drdoki19@freemail.hu
Skype:kinzo85

üdv:

kinzo

(#6900) -Valinas- válasza sheep (#6897) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Nagyon nagyon nagyon jó kérdés, engem kifejezetten idegesít. Valaki nem tudja, hogyan lehetne ezt orvosolni?? :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.