Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) darál0w válasza bela85 (#20991) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én meguntam az egyfolytában ~5-10 perces várakozást minden egyes keresésnél...belőttem mellé a kiegészítettet is...~1mp alatt talál műholdat...

21000) hossszú van dead mode flash is.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21002) bela85 válasza szami77 (#20998) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem lehet ,hogy nincs regisztrálva a térkép.. mármint ezeket kell vmi kóddal aktiválni ha jól emlékszem..

(#21003) bela85 válasza darál0w (#21001) üzenetére


bela85
aktív tag

Kiegészítettet, akkor külső GPS vevőre gondolsz.. vagy az hogy wlan segítségével, vagy mobilnet segítségével keres?

(#21004) szami77 válasza bela85 (#21002) üzenetére


szami77
csendes tag

DeDe regisztrálva is van ezért nem értem...jó néven venném ha valaki tudna segíteni ebben nekem akár személyessen is...Bp

(#21005) bela85 válasza szami77 (#21004) üzenetére


bela85
aktív tag

Küldtem emailt a megadott címedre.. remélem segít vmit..:)

[ Szerkesztve ]

(#21006) darál0w válasza bela85 (#21003) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mobilnet.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21007) bela85 válasza darál0w (#21006) üzenetére


bela85
aktív tag

és mennyit szed le ilyenkor? Én nem akartam ilyet beállítani.. elég neki a sima beépített gps.. majd megbírkózik vele...:) Ráér..:)
Bár jó múltkor.. Fehérvárról akartam hazajönni.. és mire magához tért már nem volt rá szükségem mivel a főúton voltam..:) Városból akartam hogy vezessen ki.. (igaz ismertem az utat nagyjából.. de mondom biztos ami biztos)..

(#21008) szami77 válasza bela85 (#21005) üzenetére


szami77
csendes tag

Köszi.

(#21009) bela85 válasza szami77 (#21008) üzenetére


bela85
aktív tag

Nincs mit.. ha elakadnál szólj.. és valamit kitalálunk..:)

(#21010) darál0w válasza bela85 (#21007) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát nem tul sokat...pár kbyte.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21011) hossszú válasza darál0w (#21001) üzenetére


hossszú
őstag

Inkább kivárom még azt a 4 hónapot amig van rá hivatalos gari, majd kisérletezek utána.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21012) freaghill


freaghill
őstag

Erre valaki? [link]

(#21013) darál0w válasza hossszú (#21011) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

te tudod :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21014) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Üdvözletem az itteni uraknak!

Durván 3 hete van egy feka 5800m. IMÁDOM! Külsőleg, belsőleg egyaránt.
Nagyon sok tesztet olvastam, sok fórum hozzászólást, és arra jutottam hogy maga a készülék fantasztikus, a bibi a szoftverével van.
Ugyanis sokkal,de sokkal többet lehet kihozni a készülékből, ha nem a gyári opr rendszer van rajta.
Én is elgondolkodtam többször hogy ki kéne próbálni más opr. rendszert, de egyrészt nem vagyok tisztába azzal hogy melyik a legjobb ilyen jellegű rendszer, másrészt elszáll a gari.

A legutolsó oldalon olvastam (#20952) Kleroo hozzászólását, hogy mennyivel másabb a telcsi, ha nem a gyári opr rendszer van rajta.

Valaki tudna egy oldalt vagy leírást adni arról, hogy egy "házi" készítésű opr rendszer mennyiben másabb mint az eredeti?

Nagyon köszönöm!
Egyébként az eredeti szoftvert frissítettem, a 50 helyett most az 51es van.

TL

(#21015) jety91 válasza TOTAL LOKI (#21014) üzenetére


jety91
őstag

Mennyivel másabb?

Nézz videókat C6-os nokiáról fw terén, és annyival másabb :)

Nem tudunk mindent leírni, de hidd el megéri felrakni.

(#21016) darál0w válasza TOTAL LOKI (#21014) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

vagy nézz utána az SPB shell nevű "proginak" :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21017) bela85 válasza TOTAL LOKI (#21014) üzenetére


bela85
aktív tag

Mindkettönek nézz utàna, nagyon jòk! Megèri feltenni!

(#21018) Prego válasza TOTAL LOKI (#21014) üzenetére


Prego
senior tag

Érdekes, hogy nekem is egy Black van 2 hete :DD
Valóban érdemes kipróbálni mindenféle kiegészítő progit, legrosszabb esetben nem használod. Én is spec tegnap töröltem le az SPB shellt, mert nem tetszett, de pl az alapértelmezett böngésző helyett már Opera minit használok, illetve a skype hívásaimat is a telefonról intézem (továbbá sztem alap a BrightLight ami a vakkut használja éjjeli lámpának). Érdemes bereggelni Ovi Store-ba, két kattal lejön minden

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21019) jety91 válasza freaghill (#21012) üzenetére


jety91
őstag

A telefon alapjáraton mp4et kezel, szóval arra kéne átkonvertálni.

TV-n nézést még nem próbáltam ki, szóval nem tudok róla nyilatkozni.

(#21020) sz_abika


sz_abika
addikt

Minap vettem egy 5800 navit ,így nem barátkoztunk még össze nagyon pedig próbálkozom, de mind az érintőképernyő mind a symbian új nekem...olyan apró kérdésem lenne, hogy az előre telepített progikat, hogyan tudom törölni? pl: a realplayertől szeretnék megszabadulni, mert még a tény, hogy ilyen van a telón is fáj :D
Köszi

PSN: xszabikax

(#21021) Barthezz2 válasza sz_abika (#21020) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Attól sehogy.

Everybody lies.

(#21022) old rocker válasza Prego (#21018) üzenetére


old rocker
veterán

Az SBHS Shellt hosszabban kell szokni... Jó pár napba beletelik és nem kevés alakítgatásba, mire eldöntöd, hogy is a legjobb. Én pl. arra jöttem rá, érdemesebb 3 oldalas profit felrakni, mint professzionális + életstílust. Ugyanis akkor egyszerű jobbra-balra scrollozással lehet váltani. (És kevesebbet hasít a RAM-ba.) Amellett sepillanat alatt vissza lehet váltani az alap készenlétire, de 3 klikkel ki is lehet lőni.Viszont a kijelzőre kirakott alkalmazásokat nagyon gyorsan betölti.
Viszont, ha valaki - ezzel nem rád utalok - ez is kell, az is kell alapon telerakja ikonokkal, azon iszonyú nehézkes eligazodni, tehát ergonómiailag is át kell gondolni, hogy nézzen ki.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21023) dobolan válasza old rocker (#21022) üzenetére


dobolan
senior tag

Én azt nem nagyon vágom miért praktikus a több oldalas hs, főleg indító ikonokkal telerakva, mikor 1 gombnyomás a főmenü, az akkor már 12+8 ikon a gyakran használt progiknak. Nem tudom ki használ gyakran ennél többet, és még maradt az 5800-as nokiánál...

Szerk.: ja bocs -1 a főmenü kötelező alkönyvtára :D

[ Szerkesztve ]

(#21024) karldergroße válasza SomaV (#20895) üzenetére


karldergroße
senior tag

De aki a hülyét ű-vel írja...

(#21025) Prego válasza old rocker (#21022) üzenetére


Prego
senior tag

Én két helyen akadtam el:
-a progik ahogy használtam őket, fokozatosan tüntek el a programok listájából
-Az utolsó hívott számot nem tudtam előkeresni, a zöld gomb lenyomására a tárcsázó felület jött be (de gondolom ez konfigurálható)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21026) SomaV válasza karldergroße (#21024) üzenetére


SomaV
csendes tag

Sajnos az"ü"és az "ű"közti különbséget lehet javítani,de ez nem mondható el rólad!
Sajnálom. Fogadd el , hogy ilyen vagy! Nem könnyű, de ez van !

(#21027) Barthezz2 válasza Prego (#21025) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem te a leggyakrabban használt programok listájára gondolsz. Onnan persze. Mindig az kerül előre, amit legutóbb használtál, a többi meg fokozatosan lejjebb kerül, ha "lefut" a listáról akkor pedig eltűnik. Ez így normális:)
Az állítható, hogy a zöld gombra mi jön elő. De amúgy meg tedd ki a nem fogadott hívások widget-et, és ott lesz amit te keresel.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#21028) old rocker válasza dobolan (#21023) üzenetére


old rocker
veterán

Én pl. azért oldottam meg így, mert a naptár emlékeztetőjét gyakorta használom, azaz, mi a mai program. Ezért én a nagyobbik változatot raktam ki az egyik oldalra. Ugyanakkor igen gyakran használom pl. éjszaka a zenelejátszót, aminek van egy médialejátszó ikonja, ezt éjszaka, vagy ha kerózás közben hallgatom, könnyebb kapirgálni. Számológép, filekezelő, üzenetkezelés, profimail, telefon események, óra, időjárás ... születésnapok az egyiken, quickoffice, multimédia ... nagyjából ezeket variálgattam.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21029) old rocker válasza Prego (#21025) üzenetére


old rocker
veterán

A zöld gomb első lenyomására a tárcsázó, a másodikra a hívottak jönnek be, ebben a felállásban.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21030) bela85 válasza old rocker (#21029) üzenetére


bela85
aktív tag

Ez így már jó is.. :)

(#21031) freaghill


freaghill
őstag

Megkérdeztem levélbe egy közeli Nokia szervizt a frissítéssel kapcsolatba, és azt írták, hogy:

Tisztelt Ügyfelünk!

T-Mobile-os készülékre csak a T-Mobile-os legújabb szoftververziót tehetjük fel, ellenkező esetben garanciavesztés a következmény.

Szóval... Érdemes bevinnem és frissíttetni 50esre vagy hagyjam rajta a 40-est?

(#21032) jety91 válasza freaghill (#21031) üzenetére


jety91
őstag

Otthon is tudod frissíteni, minek bevinni ? :U

Nokia Softwer Updater-t szedd le

(#21033) freaghill válasza jety91 (#21032) üzenetére


freaghill
őstag

Nem tudom frissíteni, mert mikor telepítené akkor kikapcsol a telefon, és a gép olyan hangot ad ki mintha lecsatlakoztattam volna és abbahagyja a frissítést...

(#21034) bela85 válasza freaghill (#21033) üzenetére


bela85
aktív tag

Akkor szerintem azt kérdezd inkább a szervíztől, hogy miért csinálja ezt.. :)

Amúgy én nem frissítettem még szoftot a Nokia Updaterrel..de lehet , hogy ilyennek kell lennie, hogy kikapcsolja a telót...
Bár anno unokaöcsémnek csináltuk az 5700-át.. és annál asszem kikapcsolt és vmi DOS- ablakszerűség jött be.. és úgy frissített.. lehet itt is így kéne?

(#21035) NSC


NSC
csendes tag

üdv!
most akarom frissíteni a telómat az 51es szoftra.
biztonsági mentésnél ha csak a névjegyzéket és az üzeneteket akarom elmenteni akkor mit kell kipipáljak, a dokumentumokat?(bocs de most nincs előttem, hogy miket ajánl fel a program)
memória kártyát is le szeretném formázni, azt hol tudom elvégezni?
ha felkerül az új szoftver utána hard reset ajánlott?
köszönöm a válaszokat

(#21036) darál0w válasza NSC (#21035) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

biztonsági mentésnél ha csak a névjegyzéket és az üzeneteket akarom elmenteni akkor mit kell kipipáljak,

a névjegyzéket és üzeneteket...mi mást :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21037) bela85 válasza darál0w (#21036) üzenetére


bela85
aktív tag

Frappáns kérdésre frappáns válasz..:)

Amúgy ha nem kell neki az üzenete újra. akkor érdemes memóriakártyára menteni a névjegyzéket.. és utána onnan visszamenteni.. én legalábbis ezt csináltam.. más müxik.

(#21038) varga.balazs válasza freaghill (#21033) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

op. rendszerfüggő szokott lenni. nem tudom pontosan, hogy mi a megoldás, de emlékszek, nekem is volt ilyen bajom. win7em van, aztán itt mondták, hogy valamilyen plusz fájl kell vagy nemistom mi és utánna ment. vagy esetleg próbáld meg ovi suite-on belüli frissítővel. valamelyiknek jónak kell lenni

(#21039) pszili8 válasza freaghill (#21033) üzenetére


pszili8
aktív tag

Az normális ha kikapcsol a telefon sw update közben!Nálam ki is írja az ovi suite hogy a telefont leválasztja majd újra csatlakoztatja,NE HÚZD KI!,majd elsötétül a képernyő és amikor kész akkor újraindul a teló,ellenőrzi magát aztán ha a gép kiírja hogy kész akkor lehet lecsatlakoztatni! :K

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#21040) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok.

meghalt az 5800-m.ott kezdődött, hogy wifizni szerettem volna és nem ment...aztán mondom kikapcsolom, hátha segít rajta...de már kikapcsolni se akart...a teló működött,csak kikapcsolni nem akart...aztán aksi ki, memkari ki...stb....azóta meg visszakapcsolni nem akar...felkapcsolom...nokia bejön...majd kikapcsol és magától visszakapcsol...azóta ezt játsza...mi a teendő? hard reset?
köszi!

üdv kari

Xiaomi 13 eu dev...

(#21041) pszili8 válasza retesz147 (#21040) üzenetére


pszili8
aktív tag

Szia!
Próbáld meg:ZÖLD, PIROS, KAMERA gomb lenyom, majd bekapcs gomb megnyom,próbáld kicsit tovább nyomni a bekapcsológombot bekapcs-nál,némelyik szokta azt játszani ha röviden nyomod bejön a Nokia felirat,aztán off.Rem tudtam segíteni. :)

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#21042) NSC


NSC
csendes tag

megtaláltam a kérdéseimre a választ.

már csak 1 maradt:
Jó így a sorrend?
1. HR
2. memóriakártya formázás
3. új szoft fel
4. HR

(#21043) darál0w válasza NSC (#21042) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jo.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21044) jety91 válasza NSC (#21042) üzenetére


jety91
őstag

1. Memkari formázás
2. új szoft fel
3. HR ha NSU/FOTA-val csinálod

[ Szerkesztve ]

(#21045) Prego válasza Barthezz2 (#21027) üzenetére


Prego
senior tag

Először valóban a legtöbbet használt progik listája jön be, de balra fent van egy ikon hogy programok, abban sem találtam, pedig a skype-nak elég jellegzetek ikonja van.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#21046) bela85 válasza Prego (#21045) üzenetére


bela85
aktív tag

És ha simán a normál menübe mész be.. és ott az Alkalmazásokban sincs benne?

Én mindig úgy szoktam a shell-re kitettem egy Menü ikon-t.. és azon belül már simán megtalálok mindent..:)

(#21047) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát, ez a telefon hosszú távon is tud meglepetéseket okozni(aki még nem tudná, 5530-am van). Vasárnap reggel vettem le a töltőről. Aznap túl sokat nem piszkáltam, csak úgy volt. Aztán tegnap már a szokásos felhasználás, netes progik frissítése, kicsi zene, kis ez kis az. Ma reggel pedig még mindig fullon az aksi(éjjel sincs kikapcsolva). Március óta van meg, de eddig még sosem bírta :C

(#21045) Prego: Hát akkor passz, nemtudom nálad mi van.

Everybody lies.

(#21048) stewe780 válasza Barthezz2 (#21047) üzenetére


stewe780
őstag

Nyomj egy rebootot, és helyreugrik az akksijelző. Nem tudom, hogy általános-e, de nálam sokszor mutat kevesebbet egy újraindítás után.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21049) Barthezz2 válasza stewe780 (#21048) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam is, de megvolt a restart, és maradt fullon. :)
De ha most így 3. napon lejjebb ugrana, már így is rekord :D

Everybody lies.

(#21050) Prego válasza bela85 (#21046) üzenetére


Prego
senior tag

Mindegy, letoltam a shellt, minden megoldódott, zavart picit az is, hogy egy kattintásra lehetett elindítani mindent, ez görgetésnél kicsit zavart, nameg anyám is nekiállt tapicskolni, hogy gyakoroljon okostelefonon, kb egy perc után már megtudta hogy van egy titkos szeretőm ... 4000et nem ér meg

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.