Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) tgr válasza TokLac (#6499) üzenetére


tgr
tag

kösz az infot, remélem azért ha rendes garival kéri az ember a telcsit akkor azért nem fogják átvágni

(#6502) kp78 válasza oceanearth (#6491) üzenetére


kp78
addikt

A második fájlt szignózni kell, aztán feltenni azt is.
Szignóztam, de nekem sem települ, vmi hibát dobott. :W
Lassan lehet, hogy inkább kifizetem azt a 3000-t, csak legyen már egy normális pdf olvasó, bár egyesek szerint hiába venném meg, az sem működik tökéletesen :U

(#6503) oceanearth válasza kp78 (#6502) üzenetére


oceanearth
őstag

Már én is ezen gondolkozom:(( A pdf hiánya kurva nagy gáz nekem. Lediplomázom, mire használni tudnám ezt a szart puskának az egyetemen...

(#6504) tgr válasza oceanearth (#6503) üzenetére


tgr
tag

:D :D :D
mekkora már, a vizsga miatt csak a telefon (persze tudom h nem így van). azért vicces h manapság milyen technikai trükkök vannak a vizsga segítése érdekében (telefon, nemrég láttam az apróhirdetésen spéci mikroheadsetet). pedig nemrég diplomáztam énis, akkor még az oldskool trükkök voltak (papíralapon).

(#6505) Yushchenko válasza tgr (#6504) üzenetére


Yushchenko
őstag

Mellettem meg tegnap kiszedtek vizsga közben egy gyereket, mert lebukott a mobiljával... De amúgy tényleg jól lehet vele puskázni, jön a tanár és csak a bill zárat kell rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#6506) cscscs


cscscs
csendes tag

Heló!
Hogyan tudnék a legegyszerűbben csatlakozni az 5800-val bluetooth-on keresztül az itthoni PC-m internetére? Van bluetooth adapterem.. :P

(#6507) Karma válasza cscscs (#6506) üzenetére


Karma
félisten

A kulcsszó a GnuBox, de készülj fel, hogy vért fogsz izzadni. Vettél volna inkább Wifi adaptert, akkor az Internetkapcsolat megosztásával pillanatok alatt meglenne :P

“All nothings are not equal.”

(#6508) jety91 válasza Karma (#6507) üzenetére


jety91
őstag

Nekem most döglött be a wifis router :U
Úgy hogy én is ezzel szenvedek

(#6509) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Hogy másnak se legyen baja ebből leírom, mi történt velem:

Reggel észrevettem, hogy egész hétre 1db naptárbejegyzésem van, holott kb 5nek kéne lenni. Megnéztem és azon kívül, amit tegnap beírtam az összes bejegyzés (visszamenőleg is) törlődött. Szerencsére hetente kb 2szer szinkronizálok OVI szerverrel, így fél perc alatt visszanyertem a naptár tartalmát, de ez azért elég necces. (Főleg, hogy sem a PC Suitos biztonsági mentés, sem a telefon saját biztonsági mentése nem állítja vissza a naptárt, minden mást igen, de ezt nem, és ez minden szoftnál így volt). Elég nagyot csalódtam most a Symbianban, egyik Symbianos telefonom sem csinált még ilyet.....

(#6510) jety91 válasza zsolidodd (#6509) üzenetére


jety91
őstag

Ez furcsa jelenség :F
Nekem visszarakott szinkronizálásnál mindent.(20,21-es szoftal is)

[ Szerkesztve ]

(#6511) cscscs válasza jety91 (#6508) üzenetére


cscscs
csendes tag

Ha összejött akkor letudnád írni hogy hogyan? :)
Én nem találtam s60v5-re GnuBoxot...

(#6512) jety91 válasza cscscs (#6511) üzenetére


jety91
őstag

Nekem is ez a nagy problémám de hát nemadjuk fel :DD

(#6513) Karma válasza jety91 (#6512) üzenetére


Karma
félisten

V3-as GnuBox + VirtualKey?

“All nothings are not equal.”

(#6514) Cs4B4


Cs4B4
csendes tag

sziasztok,

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha frissíteném a 21-es szoftverre akkor az sms-eim és telefonszámaim eltűnnének ha azok a telo beépített memoriájában vannak tárolva?!

köszi.

(#6515) Karma válasza Cs4B4 (#6514) üzenetére


Karma
félisten

Nem. De azért nem árt a PC Suite-os biztonsági mentés.

“All nothings are not equal.”

(#6516) kp78


kp78
addikt

(#6517) _GeTTeR_


_GeTTeR_
csendes tag

Sziasztok! Egy paradoxonnal álltam szemben, lehet h user hiba, de elég bosszantó volt.

Hazafele tartottam kocsival, tehát az út már ismerős volt, de egyszer csak bemondja a Garminos kis hölgy h x méter után balkanyar és elsötétült a kijelző. Mondta ő tovább is, csak lekapcsolt a kijelző...Megálltam billentyűzár ki-be. Semmi. Piros gomb, erre megjelent a hátterem,de ezzel egy időben ki is kapcsolt a Garmin,mert már nem volt a futó progik közt.
Újra elindítottam, onnantól semmi hasonlót nem tapasztaltam. (megnéztem h a beállításoknál az van megadva h folyamatosan világítson a kijelző,ne kapcsoljon le)

Másik. A-gps nélkül kell neki 5-6 perc, hogy magához térjen,de utána korrektül real-time-ban vezet az orrom után fogva. Viszont ha közben kapok egy hívást és elutasítom (felvenni nem akartam,mert nem volt nálam headset,se BT kihangosító) onnantól mintha csuszásban lenne magához képest egy kicsit.

Ti is tapasztaltatok hasonlókat?

[ Szerkesztve ]

" Divide et Impera ! "

(#6518) cotag válasza Karma (#6507) üzenetére


cotag
senior tag

Ha nekem kábeles netem van, akkor milyen wifis cucc kéne hozzá hogy a telcsin tudjak netezni? Elég valami usb-s wifi ketyere, vagy kell wifi router hozzá? Egy linknek örülnék, hogy tudjam mit vegyek.

(#6519) Karma válasza cotag (#6518) üzenetére


Karma
félisten

Egy USB-s Wifi pöcökkel meg sok-sok szívással és fejfájással (XP-n, Vistán sokkal könnyebb) meg lehet csinálni, de sokkal jövőbiztosabb, hogyha beruházol egy routerbe.
Én ezt a routert tudom ajánlani, több helyen is használom, elégedetten.

“All nothings are not equal.”

(#6520) jety91 válasza Karma (#6519) üzenetére


jety91
őstag

Nekem a GC verzió adta be a fuccsot 3 hónap után...

De úgy, hogy ha bedugom a hálókábelt azt se érzékeli a gép h bedugtam a routerbe...

[ Szerkesztve ]

(#6521) Karma válasza jety91 (#6520) üzenetére


Karma
félisten

Én nálam semmi baj a GL-ekkel. konkrétan 3 darab van a közelemben, mindegyik DD-WRT-vel, és semmi bajuk nincs, jó ideje már. A GL-ek amúgy is elég jók a G-szériához képest dupla RAM-mal és Flash-sel.

“All nothings are not equal.”

(#6522) cotag válasza Karma (#6519) üzenetére


cotag
senior tag

Akkor ezt semmiképp nem ajánlanád?[link]

Pedig jólenne olcsón megúszni :K

(#6523) Karma válasza cotag (#6522) üzenetére


Karma
félisten

Nem ezt mondtam. Ha értesz egy ad-hoc WLAN és az Internet Connection Sharing beállításához, akkor ezzel is meg lehet csinálni.

A router előnye a sokkal könnyebb konfigurálás, a stabilitás, térerő, a biztonság (maximum WEP-et használhatsz ad-hoc kapcsolatnál, routerrel meg WPA2-t is), a géped biztonsága (alapból jól jön egy router, a kívülről bejövő okosságok ellen nagyon jó tűzfal), és nem utolsó sorban az is, hogy nem kell a gépedet bekapcsolva tartanod hozzá (fogyasztás, zaj, stb.). A jövőbiztosság meg az, hogyha később lenne még egy géped, vagy valaki laptoppal felbukkan Nálad, vagy bármi olyan szituáció, amikor gépeket kell összekötni, a router szinte elengedhetetlen.

Persze mindent meg lehet oldani nélküle is. Pl. két gépet UTP-kábellel is összeköthetsz. De amaz akkor is egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6524) cotag válasza Karma (#6523) üzenetére


cotag
senior tag

Nem értettem felét sem annak amit írtál :C
Tök hülye vagyok ilyen téren :W
Marad a router, azt talán megoldom.

(#6525) -Valinas- válasza cotag (#6524) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Hát, én se, nem tudom, hogy hogy lesz itthon netezés, semennyire nem értek ehhez. :D
Azt tudom, hogy a laptopon tudok netezni drót nékű' :D Van itthon wifi adás, csak fogni kéne majd a telefonnal, de megoldom szerintem... :DD

(#6526) kp78 válasza -Valinas- (#6525) üzenetére


kp78
addikt

Én is hülye voltam a wifi-s dolgokhoz.
Aztán vettem egy ilyet.
Pofon egyszerű volt a konfigurálása, és azóta a telón is frankón megy a net :C
Amúgy ennek egy korábbi változata már 7000 körül beszerezhető, szóval nem kell annyira a zsebbe nyúlni, hogy legyen otthon wifi.

Szerk.: bocsi, cotag-nak akartam írni. :B

[ Szerkesztve ]

(#6527) Karma válasza -Valinas- (#6525) üzenetére


Karma
félisten

Hádde ha a laptoppal tudsz Wifit fogni, azt a telefonon is simán állítsd be és kész :U Akkor nem kell több hardver. Feltéve persze, hogy a telefon antennája is látja a jelet, nem csak a laptop (mondjuk a szomszéd WLAN-jának megcsapolásakor fontos szempont).

kp78 és cotag: Az Access Point csak akkor működik, ha vagy a szolgáltató engedi a több gép közvetlen csatlakoztatását a hálózathoz, vagy már van egy vezetékes router a zsinóron. Önmagában nem elég.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6528) kp78 válasza Karma (#6527) üzenetére


kp78
addikt

Ja, azt én nem írtam, de persze nekem is van egy vezetékes router előtte.
De gondolom, hogy az neki is van, ha van netje.
De ezt a témát inkább hagyjuk, mert itt eléggé OFF.

(#6529) jety91


jety91
őstag

Valaki használ SmartTouch-ot?
Nekem ma fogta magát kiírta a python kódot és megadta magát :F
Azóta azt írja, hogy no serial port found...

(#6530) gunit888


gunit888
csendes tag

Mikor lesznek már oylan szép játékok erre a Nokiára mint az Iphonra vannak???..lesznek egyáltalán valaha???

(#6531) asadasad22 válasza gunit888 (#6530) üzenetére


asadasad22
őstag

nincs benne 3d chip, tehát nem. ez a teló nem erre van kitalálva.
az iphone-on telóhoz képest viszonylag szép játékok futhatnak, de azért itt is meglátszik a hw korlátja. aki komoly hordozható játékra vágyik, az psp-t vegyen, ne telefont.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Karma válasza gunit888 (#6530) üzenetére


Karma
félisten

Az OVI Store megjelenésével kicsit elavult az a része, de egyszer régen leírtam a véleményem a kérdésről.

“All nothings are not equal.”

(#6533) gunit888 válasza asadasad22 (#6531) üzenetére


gunit888
csendes tag

köszi a gyors válászt.!!!

(#6534) gunit888


gunit888
csendes tag

Szóval akkor ez a Nokia az Iphone -hoz képest játékok terén soha nem fogja elérni az iPhone szintjét (valszeg nem erre szánták)......Programok terén milyen a helyzet ..elérte már azt a szintet mert azért elég szép programok jöttek ki erre a Nokiára

[ Szerkesztve ]

(#6535) bleifrei96


bleifrei96
csendes tag

Üdv! A Mobireader problémám megoldódott, használható a telefonon az S60v3-as verzió, mindenkinek tudom ajánlani, az egyik legjobb ebook olvasó. Az oldalak lapozására a hangerő fel-le gombok használhatók (erre kellett egy kis idő, amíg rájöttem).

Kérdés: nem tudok office alkalmazást telepíteni a telefonra, már többet is megpróbáltam, amit ajánlottak itt-ott, és a telefonomon sikeresen megcsináltam mindent, amit előzetesen az ökrös szoftverrel kellett hogy ne legyen gond a programok telepítése, de pl. Quickoffice telepítésnél is azt írja ki, hogy "Nem megbízható kibocsátó védett alkalmazása nem telepíthető". Valakinek ötlete?
Köszi,
Bf95

(#6536) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Talaltam egy jo konvertert Free Zune converter 640x350-ben tomorit MP4-ba tokeletes... (egy DLL fajl kellhet hozza hogy menjen)

(#6537) kp78


kp78
addikt

Most akartam újraépíteni az aksimat, de ezt meglátva, hogy mégsem teszem. :DDD

(#6538) cotag válasza bleifrei96 (#6535) üzenetére


cotag
senior tag

adnál egy linket?

[ Szerkesztve ]

(#6539) tgr


tgr
tag

hát emberek tegnaptól a klub tagja lettem. eddig is tisztában voltam azzal h nagy ugrás lesz a 6230 után de most már a kézben, most még 1000x bonyolutabbnak tűnik, meg kell szoknom még a symbiant... de rohattul tetszik már most is, pedig azt sem tudom hogy működik :D

(#6540) kosturica válasza Karma (#6523) üzenetére


kosturica
őstag

Leírnád, hogy neked müködött ez a wifi kártyás megoldás? Mert én még nem találkoztam olyannal, akinek ment volna. Én is elb@sztam rá 3 hetet, de nem jött öszze!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#6541) Karma válasza kosturica (#6540) üzenetére


Karma
félisten

Akkor íme az első :P

Vistán igazán pofonegyszerű, nem kell sok ész hozzá, csak az, hogy tudd, mit akarsz.

- Vezérlőpult - Network and Sharing Center - Manage network connections.
- Rámész a Wifi kártyára, Connect To a toolbaron.
- Set up a connection or network.
- Set up a wireless ad hoc...
- Next, adj neki egy nevet meg egy WEP kulcsot (a Windows mondja, milyen formában).
- Next.
- Itt lesz egy nagy kövér gomb, Turn on Internet connection sharing.
- OK mindenre.
- A telefonon csatlakozz az előbb létrehozott hálózathoz. A WLAN kereső látni fogja.

OSX-en még könnyebb:
- System Preferences - Sharing
- Pipa az Internet Sharing elé, az első listában kiválasztod a zsinóros kapcsolatot, kipipálod az Airportot.
- A Networkben meg csinálsz egy ad-hoc hálót. Ta daaa.

Az XP-s leírás kicsit később, a kedvedért bootolok egyet VMWare-ben, szerencsére nem kell használnom egyébként.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6542) Karma válasza Karma (#6541) üzenetére


Karma
félisten

No akkor Part2.

- A feladat először egy ad-hoc hálózat létrehozása. Ezt nem tudom VMWare-ben megcsinálni érthető okból, emlékeim a Microsoft WLAN stackben, a Csatlakozás vezetéknélküli hálózathoz ablakban bal oldalt van rá opció.
- Ha megvan a kapcsolat, menj rá a Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok alatt a WLAN interfészre, jobbkatt Tulajdonságok.
- Speciális fül, Internetkapcsolat megosztása dobozban pipálj ki mindent.
- OKzz le mindent.

Ez így kísértetiesen hasonlít a Vistás megoldásra, azzal a különbséggel, hogy nem szokott működni. Ki kell próbálni, ha nem megy, akkor a következőket is hozzá kell venni, egyébként meg kész vagy.

Az volt a tapasztalatom, hogy az XP elfelejt DHCP szerverként viselkedni az újonnan létrehozott ad-hoc hálón, így kézzel be kell konfigurálni az IP címeket.
- Először is információ kell. Parancssorba írd be, hogy ipconfig, írd fel az Ethernet kapcsolat alapértelmezett átjáró értékét.
- Ismét menj be a wireless kapcsolat tulajdonságaiba.
- Általános fül, TCP/IP protokoll-ra kétkatt.
- Alternatív konfiguráció fül, Felhasználó által konfigurálva.

Itt most az első négy mezőt ki kell tölteni. Egy elvileg korrekt példa:

IP-cím: 192.168.15.1
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: <<az előzőleg felírt IP cím>>
Elsődleges DNS: <<ismét az előzőleg felírt IP cím>>

Ha ez megvolt, a telefonon is kell egy kis kovácsolás. Először is szükség van az ad-hoc hálózatra, mint access point, majd a Control Panel - Connections-ben be kell menni a tulajdonságaiba, és előkeresni az IPv4 beállításokat. A pontos módját nem tudom, mert szerencsére most nincs a közelemben 5800.

Itt ezeket kell bevinni:

IP-cím: 192.168.15.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.15.1
Elsődleges DNS: 192.168.15.1

Elvileg ezután működnie kellene, próbáld ki. Ha netalán működne, sokkal jobban mutatna logout-on, így ha valakinek van kedve meg ideje (nekem egyik sincs most), akkor légyszi írja át, csak említse meg a forrást :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6543) kosturica válasza Karma (#6542) üzenetére


kosturica
őstag

Köszi, de nekem így nem müködött, igaz XP-m van. Meg azóta egy routerem! :)
Azért megkérdezem még egyszer: neked így ment, vagy láttad a saját szemeddel, hogy bárkinek is ment volna?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#6544) pampika válasza kosturica (#6543) üzenetére


pampika
őstag

Nekem ment vista, win7 alatt a fent is leírt módon.

De ha van router, akkor kár a géppel szenvedni ;)

(#6545) BlueBear


BlueBear
csendes tag

Egy ismerősöm vette egy 5800-át amit már szeretnék régóta én is, már régebben írtam hogy kb. júliusban lesz meg(eleje, vége,kitudja!?). És azt mondta hogy ha veszem vigyázzak mert 2féle 5800 van. Van az XM és van ami csak 5800...és hogy van ahol ez utóbbit is XM-néven adják...Ez tényleg így van? és ha igen mi a különbség és hogyan lehet meg különböztetni?és ilyen "jelenséggel" hol találkozhatok??(szolgáltató,sufni GSM,stb.)

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!"

(#6546) tgr válasza Karma (#6542) üzenetére


tgr
tag

hello
már párszor osztottam meg netet ad-hoc módon 2 laptop közt. most is a laptop netjét szeretném a telcsire leosztani adhoc-al (ahogy leírtad), de a teli azt írja ki, az átjáró nem válaszol. ezt hogy lehet orvosolni?

(#6547) Karma válasza BlueBear (#6545) üzenetére


Karma
félisten

Baromökörség (Dr. Sör Kálmán után szabadon). Az 5800 teljes neve az, hogy 5800 XPressMusic, hogy mikor ki mennyit ír le a nevéből, az csak lustaság/figyelmetlenség kérdése. Két variáns van belőle, a sima és a NAM (Észak-amerikai 3G-s) verzió, de nálunk ez utóbbival nem fogsz találkozni.

tgr: XP vagy Vista? Nézd meg, hogy nincs-e proxy vagy rossz fix IP beállítva az ad-hoc hálózati kapcsolatnál a telefonon. Hirtelen ez a két ötletem van.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6548) BlueBear válasza Karma (#6547) üzenetére


BlueBear
csendes tag

tehát akkor nincs ilyen hogy csak ezt vagy ezt tudná...stb.?

Szerk.:pl: ez ése között mi a különbség? :)

[ Szerkesztve ]

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!"

(#6549) Karma válasza BlueBear (#6548) üzenetére


Karma
félisten

Dehogy van, csak paráztat az ismerősöd. (Vagy nem ért hozzá.)

pampika: Ritka véletlen, hogy kiszivárgott a neve a telefonnak. Gondolom a felelős megkapta a magáét a végén.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#6550) pampika válasza Karma (#6547) üzenetére


pampika
őstag

Sőt, még a Tube névre is hallgat, mint a belső fejlesztési neve :)
Épp nemrég háborgott valaki más fórumon, hogy a nokia mintaboltos eladó nem tudta, milyen telefont keressen Tube néven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.