Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) Cs4B4


Cs4B4
csendes tag

Hali,

egy olyan kérdésem lenne, h azt hol lehet beállítani h amikor hívnak ne villogjon a kijelző hanem folyamat világítson... így alig lehet leolvasni ki hív... egyszerűen sehol se találtam :S:S

köszi a helpet előre is =)))

(#5452) jety91 válasza Cs4B4 (#5451) üzenetére


jety91
őstag

Nálam nem villog.
Nálam a 10es fw-nél villogott az ébresztő kijelzője (igaz a hívás nem)...20ason már nem

eBeni:
"2. Sajna a telóm voda függő, emiatt nem tudtam még fw-t frissíteni, de több helyen olvastam, h volt akinek sikerült. Mi lehet a titok? Esetleg ötletek?"
Nem tudom én sem pontosan, hogy ezzel elveszik a garancia, vagy nem, de én phoenixel frissítettem le (Szervizes program).
Ha úgy gondolod, hogy ez necces dolog, akkor próbálkozz egy nokia szervíznél a frissítésre, de semmiképp ne vidd vodához ott nem kapsz újabbat.

[ Szerkesztve ]

(#5453) Karma válasza jety91 (#5452) üzenetére


Karma
félisten

Elvesztetted.

“All nothings are not equal.”

(#5454) jety91 válasza Karma (#5453) üzenetére


jety91
őstag

Bementem a nokia szervízbe (Veszprém) azt mondták, hogy nincs újabb frissítés erre a telóra :)
Úgy hogy röviden tömören szólva beka...ják.

Amúgy nokiaprogramok fórumán valaki írta, hogy elfogadták így is neki :D

[ Szerkesztve ]

(#5455) kosturica


kosturica
őstag

Hi all! Az ékezetes betük gyors bevitelére a nagy qwerty billentyüzeten van egy zseniális trükk :DD Pl. hosszu ó: jobb oldali aposztrófot leütni (') azután jöhet az o betü-máris kész a hosszu ó. Ugyanígy a dupla pont vagy dupla vessző után az összes ékezetes betü "elővarázsolható"!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5456) dugomc válasza Cs4B4 (#5451) üzenetére


dugomc
tag

Nálam néma üzemmódban villog, általánosban nem. A többit nem próbáltam.

(#5457) picur220 válasza dugomc (#5456) üzenetére


picur220
veterán

Ha igy van, akkor biztosan az üzemmódbeállitások között kell lennie...

(#5458) wyctor0328


wyctor0328
csendes tag

felraktam a 20-as sw-t és ha az arcomhoz rakom a telefont, nem sötétül el a kijelző. nem tudom mi lehet a gáz. a gombokra ugyan nem reagál, tehát nem nyomkodom összevissza, de ugyanúgy világít minden. amíg 10-es sw-m volt, addig rendszeresen elsötétült.

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#5459) csimpok válasza kosturica (#5455) üzenetére


csimpok
aktív tag

Köszi, ez a tipp jól jött ;)

Én meg ezt ajánlom azoknak, akik még nem ismerik:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5460) dugomc válasza wyctor0328 (#5458) üzenetére


dugomc
tag

Beállításoknál az érzékelő be van állítva nem állítódott el?

(#5461) csimpok


csimpok
aktív tag

Amúgy hogy van ez az email szinkronizálásos dolog, ha beállítom mondjuk a gmail-es postaládát és kapok vagy küldök levelet, akkor a rendes mobilinternet tarifát kell fizetnem az adatforgalomért?

(#5462) kunokb válasza kosturica (#5455) üzenetére


kunokb
csendes tag

Huhúú! Ez hatalmas trükk, végre leegyszerűsödik az ékezetes karakterek bevitele! Nem ismertem eddig... :U
Köszi! :R

(#5463) Karma válasza csimpok (#5461) üzenetére


Karma
félisten

Természetesen, mi mást fizetnél? :U

“All nothings are not equal.”

(#5464) kosturica válasza kunokb (#5462) üzenetére


kosturica
őstag

Nagyon szívesen! Én is lehidaltam mikor megtudtam. Hihetetlenül megkönnyíti az írást! :K

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#5465) csimpok válasza Karma (#5463) üzenetére


csimpok
aktív tag

Például valami kedvezményes tarifát :D

"E-mail on the 5800 is free, but if you send or receive e-mail through a phone network internet connection you may have to pay data transfer charges." - csak ezért vetődött fel bennem a kérdés.

(#5466) Karma válasza csimpok (#5465) üzenetére


Karma
félisten

Jah, értelek. Szeretem ezeket a megfogalmazásokat... :(((
De úgy van, ahogy az előbb utaltam rá - teljesen sima internetes forgalomnak számít. A szolgáltató nem tudja szétválasztani, hogy az egyes forgalmak milyen oldalakból generálódnak, amennyiben mind egy hozzáférési ponton keresztül megy. Ezért is van pl. külön Mobile Video access point a telefonokon, az AP-ket már szét tudják számlázás során választani.

“All nothings are not equal.”

(#5467) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!

Mostanában veszek én is egy ilyen telót, kék vagy fekete színnel, de pirosat nem akarok, pl találtam egy képet a neten, kicsit más kijelző van a kékben mint a vörösben :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5468) kelzsoca válasza pohár (#5467) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem hülyeség amit mondasz, mivel nincs 2 egyforma panel, így bármilyen színűt egymás mellé tehetsz sosem lesz a kettő teljesen azonos :)

De javítsatok ki ha tévednék! :U

(#5469) Karma válasza kelzsoca (#5468) üzenetére


Karma
félisten

Azért ez nem úgy megy, mint egy fenyőerdőben a farönkök :U

Minimális eltérés lehet, de ez nem az a kategória. Mondjuk a néha-néha egyeseknél előjövő elszíneződés mellett ezen már nem is csodálkozom.

“All nothings are not equal.”

(#5470) kelzsoca válasza Karma (#5469) üzenetére


kelzsoca
félisten

De nem tudsz mutatni 2 egyforma panelt, az meg hogy kék, piros, vagy ezüst abszolute semmi köze ahhoz milyen panel kerül bele, itt van tőlem 10Km-re a gyár, itt rakják össze ezeket a telefonokat, majd beszélek belsős emberkével mit tud mondani a dologgal kapcsolatban!

(#5471) Karma válasza kelzsoca (#5470) üzenetére


Karma
félisten

Az nem lenne hátrány. Mellesleg én is ezt mondtam: kis eltérések vannak, de nem olyan, mint amit a képen látunk (szerintem a legtöbb normális esetben szabad szemmel nem is láthatóak az eltérések). Emiatt, és az a tény miatt, hogy a fekete széria csak most jelent meg, ergó tehettek bele más panelt, háttérvilágítást, vagy bármit, helytelen "hülyeség"-nek kikiáltani, amit írt.

“All nothings are not equal.”

(#5472) pohár válasza Karma (#5471) üzenetére


pohár
félisten

Osztom véleményed :D
A fekete szériának a menüje is fekete/szürke amúgy?

Olvastam hogy valakinek aki feketét vett, kispóroltak egy-két dolgot, másnak meg megvan...
Vásárlás előtt akkor érdemes tájékozódni hogy nem-e csökkentett beltartalommal bíró dobozról van szó? :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5473) Con Troll


Con Troll
senior tag

Asszem vírusos a gépem. ( nem tudom milyen vírus, ugyanis nem tudok telepíteni semmilyen vírusirtót, blokkolja a kis rohadék :D ) Ettől még csatlakoztathatom a mobilt a géphez? Nem lesz baja? Tényleg nem tudok semmit tenni a vírus ellen, a feladatkezelőt is letiltotta, marad az xp reinstall, de ahhoz most nagyon nincs kedvem... :W

(#5474) Karma válasza Con Troll (#5473) üzenetére


Karma
félisten

Adatátvitel módban semmiképp se csatlakoztasd!!!
Nem tud kárt tenni a telefonban, viszont rádobhat egy autorun.inf fájlt, hogy a legközelebbi alkalommal megint összefertőzze a géped, vagy más gépeket, amire rákötöd!
A PC Suite módot viszont nem tudják (ismereteim szerint) kihasználni, tehát a Phone Browserrel vagy a NokiaFS-sel tudsz mentegetni, ha akarsz.

Sima reinstall előttre tudom ajánlani a DBAN-t. Ez lenullázza a vinyódat teljesen, biztos nem marad a féregből semmi. Meg az adataidból se.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5475) libus


libus
őstag

Nem tudna v.ki ajánlani 5800-ra torrent, vagy Rapidshare letöltő programot? Előre is köszi!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5476) Karma válasza libus (#5475) üzenetére


Karma
félisten

A keresőbe írd bele, hogy torrent, és HUZZAH, ott a megoldás. Egyébként SymTorrent-nek hívják. A rapidshithez nem tudok programot, de mivel amúgy se tudsz a böngészőből másolni, talán értelme se lenne sok.

“All nothings are not equal.”

(#5477) libus válasza Karma (#5476) üzenetére


libus
őstag

Köszi szépen!!!

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5478) BlueBear


BlueBear
csendes tag

Ismét egy hülye kérdés tőlem.:
-Milyen fajta játékok vannak már a telefonra?
-Jól tudom hogy nem N-gage kompatibilis?
-A létező játékok kihasználják a telefon giroszkópját?

sry a low kérdésekért csak tudatlan vagyok :B
előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!"

(#5479) jety91 válasza BlueBear (#5478) üzenetére


jety91
őstag

Ha annyira körül akarsz tekinteni:[link]
Igen van egy csomó játék már rá, n-gage kompatibilitást nem tudom, giroszkópot használja már egy pár játék...

(#5480) Con Troll


Con Troll
senior tag

Garminban át lehet írni valahogy a saját címet? Véletlenül rosszul adtam be neki az otthonomat :DD

[ Szerkesztve ]

(#5481) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok. Tudja valéaki hogy mikor jelenik már meg nálunk is a 21-es szoft??? (kártyafüggetlen a telóm)

Szerintem akkora hülyeség hogy nem egyszerre jelenik meg :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5482) Kenny88


Kenny88
tag

Hello 3napja vettem egy Vodas 5800-at es letoltottem a legujabb Nokia Pc Suite-ot ossze kotom a gepet a teloval Pc suite modban azt iraja ki hogy a illesztoprogramot nem tudta telepiteni (Sikertelen telepites ezt irja ki ) es nem latja igy a telot a Gep 2x unistalatm meg feltettem es semmi. Ez telo hiba lehet vagy mi? meg gondolom Vista 32Bit alat gond nelkul megy nem?
háttértárkent megy.

(#5483) TokLac válasza Viktor0610 (#5362) üzenetére


TokLac
senior tag

Teljes mértékben igazad van. Azóta már átnéztem a szervízkönyvet. És vettem egy blacket. 5 napja van meg, fényben nézve két darab nagyon enyhe karc már van. És tuti hogy a cerkától. Ha szilikon hegye lenne az volna a tuti! Találtam erre való kivágott fóliát, majd belinkelem.

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#5484) jacis válasza MarKoo (#5364) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem tudod mikor jelenik meg nálunk is? :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5485) kp78


kp78
addikt

NSU-t megnyitom, majd ez a kép fogad.
Letöltöm a 24 megát, majd semmit sem jelezve, kilép.
Újra megnyitom, megint ez.
Újraindítás után is megmaradt.
Másnak nem volt ilyen? :U
Korábban futott az NSU gond nélkül.

(#5486) Viktor0610 válasza kp78 (#5485) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem töröld le a gépről a frissítőt, majd töltsd le a Nokia oldaláról az újabb verziót, azt telepítsd fel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#5487) kp78 válasza Viktor0610 (#5486) üzenetére


kp78
addikt

Nem kellett törölni.
Magát a Pcsuite-t kellett először frissíteni, aztán már frissült az NSU is.

(#5488) jacis


jacis
nagyúr

21-es szoftról ezekszerint senki nem tud semmit? :F már olyan rohadt kiváncsi vagyok

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5489) jety91 válasza jacis (#5488) üzenetére


jety91
őstag

Ennyit lehet tudni: [link]

(#5490) csimpok


csimpok
aktív tag

Tegnap jól megszívtam, mikor ki akartam próbálni az internetet WIFI-n keresztül... Csatlakoztam egy WIFI hotspothoz, majd elindítottam a böngészőt, de mint utóbb kiderül nem működött az internet ezen keresztül, és gondolom ezért (minden figyelmeztetés nélkül) átváltott a Pannon hálózatára, és nem tudtam arról, hogy ezen keresztül netezek. Így a "jóhiszemű" szolgálatató kb 10 perc leforgása alatt mintegy 5000 forinttal kopasztott meg a kedvező díjszabású Mobil Internet Start csomagnak köszönhetően (mindez kb 4 MB adatforgalom miatt) - mi ez ha nem rablás?... :W :(((

Tegnap ennek örömére egyből lemondtam ezt a "szolgáltatást", és ma vettem észre, hogy nem megy a GPS (korábban működött). Ez kapcsolatban lehet a csomagkapcsolt adatátvitel tiltásával, vagy lehet hogy elromlott a GPS-vevő?

[ Szerkesztve ]

(#5491) jety91 válasza csimpok (#5490) üzenetére


jety91
őstag

Ha AGPS-re van állítva (kiegészített GPS), akkor összefüggésben van.

(#5492) oceanearth válasza csimpok (#5490) üzenetére


oceanearth
őstag

Hello!

Olyat nem csinált a telefon, hogy "sunyin" átvált a 3G hálózatra, ha nem működik a WIFI. Ilyenkor mindig megkérdezi, h mihez akarsz csatlakozni...
Legalábbis nálam.

üdv

(#5493) terrobo


terrobo
csendes tag

Sziasztok!
Az észrevételem a következő:
Mitől van az, hogy a névjegyek keresésénél, a gyorskeresőbe nem találja a páros betűket ill. ezekkel kezdődő betűket! Pld. cs, zs, ny, sz, ty,
Ha pld. a keresőbe keresem a Csabai nevet akkor a c után, már nem kínálja fel az s-et. Így nagyon kellemetlen a keresés! y pld. nincs is a betűk között!
Remélem elég érthetően fogalmaztam!
Tudna valaki tanácsot adni, mitől lehet ez?

(#5494) kelzsoca válasza terrobo (#5493) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez egy olyan kérdés ami itt ebben a fórumban már többször is felmerült, ajánlom a keresőt :)

(#5495) Karma válasza terrobo (#5493) üzenetére


Karma
félisten

Tényleg volt már róla szó, de a dolog természetéből adódóan nincs rá jó megoldás. Hogy miért így működik? Mert szar. Hogy mit tudsz tenni? Imádkozol, hogy a 21-es firmware kijavítja, addig meg angolul használod a telefont (akkor nem kezeli külön a többkarakteres betűket), vagy nem használod a névre keresést.

“All nothings are not equal.”

(#5496) csimpok válasza jety91 (#5491) üzenetére


csimpok
aktív tag

Közben kiderült, hogy megy a GPS a beépített vevővel is, csak pár perc mire megtalálja a műholdakat, A-GPS-szel meg kb 3 mp volt. De hát fene fog ilyen adatforglami díjak mellett AGPS-t használni. (mobilinternet meg nem kell)

Külföldi fórumokon is írták, hogy milyen gyenge a beépített GPS vevő, és csak A-GPS-szel használható igazán jól - gondolom ki van ez találva, hogy a plusz adatforgalom miatt lenyúlhassák a szolgáltatók az embereket, vagy előfizessenek mobilinternetre...

(#5497) szaki04


szaki04
senior tag

Erre mondjon valaki, valami okosat. Teljesen véletlenszerűen, fogja magát a telefon és a alapcsengőhangon csörög a készülék 1 hívás erejéig. A következő bejövő hívás már a kijelölt csengőhangon szól... Semmit nem csináltam a telefonnal, nem állítottam semmit sem, a memórikártyát sem vettem ki... Ez előfordul 1 héten 1x ill. 1 hónapban 1x. Attól függ milyen kedve van.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#5498) Bandus99 válasza szaki04 (#5497) üzenetére


Bandus99
őstag

Jelenseg nalam is tapasztalhato 20as szoft T-mobile telo.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#5499) Bandus99 válasza csimpok (#5496) üzenetére


Bandus99
őstag

Megoldas lehet, ha beszerzel egy kulso BTs vevot.
Bar sztem annyira nem lassu a beepitett vevo sem.
A tapasztalatom az, hogy a mozgast nem szereti. Tehat celszeru bekapcsolni megvarni mig megtalalja a poziciot es utana elindulni.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#5500) kaccsnorci válasza Bandus99 (#5443) üzenetére


kaccsnorci
csendes tag

Nokia BH-504.
hát nem fogyaszt semmit az aksiból. külön aksija van a fejhallgatónak. kb annyit hogy be van kapcsolva a bluetooth. az meg szerintem nem sok energia...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.