Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) adnoctum18 válasza shteer (#2850) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Az király, azt hittem van valami elegánsabb szoftveres módszer.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2852) shteer válasza adnoctum18 (#2851) üzenetére


shteer
titán

nem, ez egy elegáns hardveres módszer :D

..szerintem jónak tűnik

(#2853) mobilizmo válasza shteer (#2852) üzenetére


mobilizmo
addikt

Meg lehet úgy oldani a szétszedést, hogy ne legyen észrevehető? Ugye, hogy ne vesszük a garanciát.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2854) krida


krida
csendes tag

Van valami jó backup program amit ajánlotok? Ez a memeo vagy mi amit alapból adnak hozzá 2 dolog miatt nem tetszik: 1. fizetős, 2. ahogy néztem nem tud távolról mentést csinálni, csak akkor, ha a helyi hálón van a nas és a gép is.

(#2855) mobilizmo válasza krida (#2854) üzenetére


mobilizmo
addikt

AllwaySync
SyncBackPro

Ja ezek PC-re vannak. Túl gyorsan válaszoltam, bocs.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2856) shteer válasza mobilizmo (#2853) üzenetére


shteer
titán

Hatuljan 4 csavar, megfelelo meretu csavarhuzo

..szerintem jónak tűnik

(#2857) krida válasza mobilizmo (#2855) üzenetére


krida
csendes tag

Köszi :)

(#2858) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Előszóban annyit,hogy nem értek a linuxhoz,de próbálkozom feltelepíteni a minidlna-t a felirat megjelenítés miatt,amit LG led tv-n szeretnék nézni-olvasni.
A (#936)-os hozzászólás alapján indultam el,és úgy gondoltam,hogy sikerült is de vmi nem kerek.
A tv-n nem tapasztaltam változást a feliratokkal kapcsolatban,viszont annak ellenére,hogy letiltottam a twonky-t,a képernyőn ott van a logoja mintha semmi sem változott volna.
Ha ssh-val belépve kiadom a "/ffp/start/minidlna.sh start"----parancsot ezt írja ki: can't load library 'libsqlite3.so.0'
Gondolom ez nem túl kóser így. :D
Ha vki segítene azt megköszönném.

(#2859) Batlefield90


Batlefield90
csendes tag

A transmission-ben van valami korlát, hogy mennyi lehet a maximum aktív torrent?

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2860) tigrici válasza mobilizmo (#2853) üzenetére


tigrici
aktív tag

A csavarokon meglátszik a bontás,szakértő egyből észre veszi.Ha zajos a venti akkor cseréltesd ki gariban.ha meg nem akkor miért zavar?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2861) tigrici válasza gahor72 (#2858) üzenetére


tigrici
aktív tag

A függöségeket feltelepitetted?
* libjpeg
* libexif
* libsqlite3
* zlib
* libiconv
* gettext
* libid3tag

A libid3tag -on kívül minden megtalálható a http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/
A libid3tag és maga a minidlna a http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/
Amugy én Lg tévén simán használom a Twonkit ,feliratosokhoz pedig serviiot "nem ismeri a fájl nevekben az ékezetet" vagy ha tudja a tv a plexet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2862) gahor72 válasza tigrici (#2861) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a választ!
Ha jól emlékszem ezt már válaszoltad valakinek megoldásként.
A 936-OS leírásban az összes általad javasolt függőség benne volt,elvileg telepítette is.
De már meg is bántam,hogy bele kezdtem.Most gondolkodhatok,hogyan szedjem le az egészet....
A pc-n volt plex is de nem tetszett,mert sok fölösleges dolgot csinált.
Most isedora media server van fönt,egyszerű mint a pofon,de felirat nincs.
Ez állítólag a DLNA hibája.
AZ egyik problémám az volt a felirat mellett,hogy valamiért nem minden mappát hajlandó a twonky megjeleníteni.
Nem jöttem rá mi szerint válogat,pedig nincs különleges karakter a nevekben,és hiába frissítem az adatbázist.
Más.
Amikor megvettem a kütyüt,egyből cseréltem azt a kínai sz@rt amit ventinek hívnak,azóta halkabb is.
Külföldi fórumokon ezt javasoljál a gyári helyett:

http://pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=5599&category_id=169&option=com_virtuemart&Itemid=6

Én semmilyen plombát,jelölést,matricát stb nem láttam a csavarokon,bár a szervizben,ha vinni kell egyből levágják a buherálást.

(#2863) mobilizmo válasza tigrici (#2860) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem is. Inkább valahogy le kellene húzni a tápról.
Nem zajos. Viszont ahhoz képest, hogy nincs rá szükség, hangos.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2864) tigrici válasza gahor72 (#2862) üzenetére


tigrici
aktív tag

valahogy igy azaz hasonloan javitva az általad telepitettekkel.
/ffp/start/minidlna.sh stop
funpkg -r minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
funpkg -r libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -r libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -r sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -r libexif-0.6.20-arm-1.txz
rm /ffp/etc/minidlna.conf
rm /ffp/start/minidlna.sh
rm -rf /ffp/tmp/minidlna/

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2865) tigrici válasza mobilizmo (#2863) üzenetére


tigrici
aktív tag

a ventit csak ugy tudod lehuzni ,hogy a hátulján ki veszed a 4 feketére felületkezelt csavart máshogyan nem
.A Nas centrál forumon található irás a fordulatszám szabályzásról.
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=7405&sid=2748b7eb3305d14b02f43df7cfe05e00

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2866) shteer válasza tigrici (#2860) üzenetére


shteer
titán

Nincsenek megtepve, mibol venne eszre?

..szerintem jónak tűnik

(#2867) mobilizmo válasza tigrici (#2865) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kösz, de nekem ez nagyon magas.
Egyébként ha jól értem NSA320-ra ott sem találtak megoldást.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2868) Avicularia válasza mobilizmo (#2867) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem a gardóbszobában van a routerral együtt a 320-as, ott hangoskodhat :)

(#2869) mobilizmo válasza Avicularia (#2868) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nekem is a dolgozóban van, tehát általában nem zavar. Csak amikor ott ülök a gép előtt, akkor konstatálom mindig, milyen hangos, indokolatlanul. Igaz torrenttel is foglalkoztatom rendesen, de egyelőre (sajnos) csak egy kisebb merevlemez van benne.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2870) Avicularia válasza mobilizmo (#2869) üzenetére


Avicularia
veterán

Halknak egyáltalán nem nevezhető, nekem is dolgozik benne a torrent folyamatosan. Van benne egy 2 terás samsung wincsi, ezzel elég szép seek hangokat is hallat folyamatosan. Nem zavar a zaj különösebben, de szvsz vállalhatatlan hálóban vagy nappaliban.

(#2871) krida


krida
csendes tag

Az mennyire normális, hogy tegnap rámásoltam 250Gb -nyi zenét/videót/képet a nas -ra, és természetesen a twonky és polkast is olvassa be magának a dolgokat, de tegnap délután óta 100% -on pörög a CPU... Reális, hogy ennyi fájlt még mindig olvas be magának?

(#2872) Avicularia válasza krida (#2871) üzenetére


Avicularia
veterán

Kb. 3 napon keresztül másoltam vissza 1 tera cuccot (persze nem folyamatosan) és napokig 100%-on pörgött a procija.

(#2873) krida válasza Avicularia (#2872) üzenetére


krida
csendes tag

Akkor hagyom, köszi! :)

Van arra valami megoldás (vagy PHP script kell hozzá?), hogy valakinek a music mappában csak egy bizonyos mappához adjak hozzáférést? Egy adott album zenéit szeretné elkérni tőlem és máshoz nem szeretnék adni hozzáférést...

(#2874) atideath


atideath
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy újra telepítettem a gépemet és szerettem volna a NAS-on elérhető dolgok között nézelődni. A pulbikus mappákkal nincs is semmi gondom. Eddig a jelszavas mappákkal se volt. De most hiába akarom elérni a védett tartalmakat nem fogadja el az admin/jelszó párost. Viszont webes felületen meg másik gépről meg megy. Nem értem. Egy munkacsoportban van a gép és a NAS is. Mi lehet itt a gond? Oprendszer: Win7

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#2875) krida válasza atideath (#2874) üzenetére


krida
csendes tag

Nálam is volt ilyen, gép restart megoldotta a problémát....

(#2876) atideath válasza krida (#2875) üzenetére


atideath
tag

Ilyen alapvető dolgokat már próbáltam :(. Nem javított a helyzeten.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#2877) krida válasza atideath (#2876) üzenetére


krida
csendes tag

Akkor passz... :S

Más:
Visszavittem a routeremet (TP-link TL-WR1042ND), hogy nem bírja az 1gbitet hozni. Ráfizettem és elhoztam egy új TL-WR1043ND -t, de ez se úgy tűnik, mint aki működne... Lehetséges, hogy nekem vannak nagy elvárásaim, de egy Zyxel NSA320 és egy Fujitsu AH532 (elvilekben mindkettőnek gigabites a lan kártyája) között illene legalább 100mb -el tölteni át és nem vánszorogni 20-30mb -al, nem?
Vagy valamit be kellene állítanom? Cat6 kábellel vannak összekötve (Equip 625416 CAT6 bézs 10m UTP patch kábel)... Van ötletetek?

(#2878) kene84 válasza krida (#2877) üzenetére


kene84
senior tag

Ugyanilyen routerem van(1043ND) és NSA310-es nas-om.
Cat5e kábel.

PC (integrált hálókártya) és a nas között 43-44MB/sec- el másolok.
Szóval az elvárásaid jogosak.

Egyébként nem állítottam semmit.

(#2879) Avicularia válasza krida (#2877) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem egy TP-Link TL-WDR3600-ra kötött 320-ról egy dell latitude 6320-ra cat6-os kábeleken 60-70MB/s-el csordogált az adat.

(#2880) Doosa


Doosa
aktív tag

Feltettem a plex-et, adtam neki egy olyan 8-10 órát, hogy szépen fel tudja dolgozni a kb 60-80 filmből álló videótárat + tekintélyes nagyságú családi videótárat. Most ott tartok, hogy szépen minden filmet megtalált és borítót+ leírást töltött hozzá, a családi videóknál csak borítóképet és időt rak ki, de az érthető. Tehát úgy gondolom, hogy végzett. A probléma az, hogy akármelyik filmre vagy videóra megyek rá "Hiba lépett fel a videó lejátszásakor!" üzenetet kapok, ráadásul minden filmet 480p-nek érzékel pedig HD tartalmakról beszélünk. Mi lehet a gond, átsiklottam valamin?

(#2881) Avicularia válasza Doosa (#2880) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem is ez volt valamiért. Le kellene installálnom, mert szinte használhatatlan.

(#2882) Hardboy


Hardboy
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Hogyan lehet Wake On Lan-t (WOL) összehozni az NSA-320-ommal?
Már szinte mindenen túl vagyok, kifogytam az ötletekből. Az összes gépemet fel tudom éleszteni belső hálóról, kivétel ezt a NAS-t. Próbáltam régebbi fw-kel, is de semmi.... egyszerűen képtelen feléledni.

Valakinek valami ötlet?
Esetleg melyik porton várja a magicpacketet? tudja valaki?

Üdv Gergő

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2883) Hardboy válasza Hardboy (#2882) üzenetére


Hardboy
tag

Esetleg MAC címet hogyan lehet átírni a NAS-on? tudja valaki?

Előre is köszi!

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2884) Game78 válasza Hardboy (#2882) üzenetére


Game78
tag

A 7 és 9-es porton tudtommal,nekem is csak 1 program vált be/most fejből nem tudom a nevét/meg már nem is használom,mert a routerrel ébresztem...De talán ez volt az.

Ui: A Mac címet átírni??Az állandó fizikai cím,a hálókártya "része" nem lehet szerintem változtatni...meg minek?A Wol-nál vagy xx:xx:xx:xx:xx:xx így kell megadni/persze számok az x helyett/ vagy kötőjel a : helyett.

[ Szerkesztve ]

(#2885) Game78


Game78
tag

Ja meg persze a webes admin felületen engedélyezni a Wol-t/pipa/

(#2886) Hardboy válasza Game78 (#2885) üzenetére


Hardboy
tag

WOL engedélyezve az admin felületen. 7-es és 9-es portokat próbáltam, én is azokról tudok. Routerem is képes ébreszteni a felületéről, de a NAS úgy sem kel fel. :(

MAC cím meg gyanús, mert a külsejére rá van matricázva a MAC-címe, de egy karakter eltérés van, a tényleges MAC címe és e között... Lehet már valaki buherálta... ?

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2887) Game78 válasza Hardboy (#2886) üzenetére


Game78
tag

A webes felületen is mutatja a tc/ip-nél talán a mac címet,azt próbáld meg,meg esetleg próbáld meg telóról is indítani.A Wol engedélyezés óta volt restart a nason?A WOLMagícSender-rel próbáld,nekem is csak az volt jó.Az nem is kért port számot csak a Mac címet.

Buherálta?...ez szerintem csak akkor lehet,ha a hálózati csatlakozó cserélve lett,de azt meg kétlem,hogy pont 1 szám más csak egy másik csatolón.

[ Szerkesztve ]

(#2888) Hardboy válasza Game78 (#2887) üzenetére


Hardboy
tag

Én kéz alól vettem a NAS-t.
Igen, a webes felületen szereplő MAC cím, és a készülék hátuljára ragasztott MAC címben az egyik 8-as helyett 0 van... Érdekes különbség. mintha valaki elnézte volna. Gyárban, csinálnak ilyet? Mindenesetre egyik MAC címre sem ébred fel.

Amúgy egy mezei PC hálókártyájának MAC címe különösebb gond nélkül átírható..Ebből gondolom, hogy a NAS-é is minden bizonnyal módosítható. csak fogalmam sincs, hogy Linuxban ezt hogy csinálják... Megpróbálnám visszaírni a matricán található címet, hátha azzal megjavulna.

Restart természetesen volt a WOL bekapcsolása után, nem is egy...

Pont a WOLMagícSender-t nem próbáltam, csak másik 5 ilyet :D De meglesem ezt is, hátha tényleg medzsik van a dologban.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2889) Game78 válasza Hardboy (#2888) üzenetére


Game78
tag

Ezt nem tudtam...hogy átírható :F ,de amúgy nem értem mi szükség átírni.
A MagicSender-nek is kell a valós Mac cím.
Amúgy meg ha átírta valaki,a firmware azt látja szerintem aminek át lett írva...tehát tök mindegy mi van a dobozra írva...,az a valós amit az lát,nem?De ilyen dolgokhoz nem értek,csak azt tudom,hogy azzal a programmal nekem ment,de mással hiába próbáltam a 7-est ,vagy a 9-est semmi nem történt.Esetleg nem D-Link routered van?Azokban van Green funkció,mikor nem használja a rácsatlakozott eszköz a netet akkor készenlétbe teszi a portot.De csak ötletelek... :U Utolsó ötlet firmware csere.

(#2890) Hardboy válasza Game78 (#2889) üzenetére


Hardboy
tag

Edimax a router, de nem láttam még ilyesmi Green funkciót

ÉS egy régi SMC- routerrel is próbáltam, amivel szintén élednek a PC-k, csak ez nem....

De az általad ajánlott progit megpróbálom

Kösz a tippeket

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2891) Game78 válasza Hardboy (#2890) üzenetére


Game78
tag

Még azt megpróbálhatod,hogy a routerbe a PortForward vagy VirtualServer résznél a Nas belső ip címéhez átengeded a 7 és 9-es portot.
Pl:192.168.0.111 TCP/UDP 7-9 port

[ Szerkesztve ]

(#2892) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Üdv.
Telórol hogyan tudnám irányítani az nsa-310-et? Sokat próbálgattam böngészőben, de nem adja be az oldalt, meg semmi. Valaki le tudná írni, hogy egy androidos telón mit kéne feltelepíteni, hogy mennyen a dolog?
Előre is köszi a válaszokat.

(#2893) Hardboy válasza Game78 (#2889) üzenetére


Hardboy
tag

Erre a progira gondolsz?

http://magicpacket.free.fr/

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2894) #79335424 válasza tibi0930 (#2892) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem túl precízen határoztad meg a tüneteket, így nehéz lesz beazonosítani, hogy mi lehet a hiba. Marad a találgatás. Elméletileg működnie kell droiddal (nálam legalábbis müxik). Feltételezem, hogy otthoni hálón próbálod wifivel és hogy PC -vel működik az elérés. Ha így "meg semmi" van, az gáz, mert valaminek történnie kéne. Valószínűleg rosszul írtad be az url -t. Ha csak annyi a gond, hogy nem a PC -n látható admin felület jelenik meg, akkor ahhoz Firefox, vagy Firefox beta kell és a phony nevű Firefox kiegészítő (addon). A böngésző és az addon beállításainál is Desktop, illetve Firefox desktop nézetbeállítást kell használni.

(#2895) Game78 válasza Hardboy (#2893) üzenetére


Game78
tag

Na pont azt is feltettem régen,de az 1-ik porton se ébresztette.
Ez volt az,ha minden igaz ezzel mindig ment.

(#2896) Game78 válasza tibi0930 (#2892) üzenetére


Game78
tag

Nekem ez van a telón tökéletesen kezeli az alap dolgokat,persze otthoni hálón,wifivel.Elindít,kiírja ,hogy Nsa310 és aztán felhasználónév,jelszó és bent vagy.Érdemes adminként bejelentkezni,nem userként...

(#2897) Hardboy válasza Game78 (#2895) üzenetére


Hardboy
tag

Biztosan ez a program volt? ennél lehet állítani a portot, de sajnos ezzel sem megy, egyik porton sem...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2898) Game78 válasza Hardboy (#2897) üzenetére


Game78
tag

Gyorsan felraktam,a mac címet adtam meg,nevet a kapcsolatnak/nas/ a belső ip-nél any-re raktam és egyből indult a nas.
Mac címet használ azonosításra,alapból a 7-es porton küldi a csomagokat...
Nekem így néz ki:

Amúgy nem tudom köze van-e hozzá,de nekem a távoli elérés miatt a routerbe is meg van adva a portforward-nál a 7-9-es port a nas belső ip-jére.Próbáld meg még azt is hátha...még VirtualServer-ként is szokott lenni egyes routerekben.

[ Szerkesztve ]

(#2899) Hardboy válasza Game78 (#2898) üzenetére


Hardboy
tag

Igen, így próbáltam én is, ébreszteni, Virtual Serverrel is szórakoztam már a héten, de úgy sem ment... De ma még esetleg újra megpróbálom. Hétfőn beszélek Zyxelékkel, hogy tudnak-e valami okosságot... Apropó, neked biztosan van Garancialapod, Kik vannak megadva szervíznek? Én csak az alábbit találtam meg:

ZyXEL Magyarországi Fióktelep
Kapcsolat
Telephely: 1031 Budapest Záhony utca 7. Graphisoft park C-épület
Postacím: 1031 Budapest Záhony utca 7. Graphisoft park C-épület
Telefon: +36 1 336 1642
Fax: +36 1 325 9100

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2900) Game78 válasza Hardboy (#2899) üzenetére


Game78
tag

Frimware-t próbáltál frissíteni,vagy ha legfrissebb akkor régebbit visszatenni?Más ötletem tényleg nincs ,meg így távolról....
Nekem van is garim meg nincs is:) Nyeremény nas volt itt a PH-n,tehát ide szól nekik a gari,ha gond lenne őket kell keresnem,nincs hozzá tartózó papírom,mert cég ajánlotta fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.