Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) #79335424 válasza FefeeX (#3900) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Ha van valakinek konkrét tapasztalata, hogy ezt hogyan kell csinálni, akkor én örülnék, ha megosztaná. A nálam lévő felállás szerintem általános. Fogtam a vinyót, beleraktam. A NAS létrehozta a partíciókat. Az egyiken rajta vannak a tárolt adatok, amiket nem szeretnék elveszíteni. Gondolom, így fel sem ismerné a Win. Hogyan tovább?

(#3902) FefeeX válasza #79335424 (#3901) üzenetére


FefeeX
veterán

Felismeri amennyire kell (fizikailag hozzáadja, csak a fájlrendszert nem tudja kezelni), szerintem, csak ne hagyd, hogy formázzon, az adatokhoz nem kell hozzáférned, elméletileg. De azért várjunk egy olyat, aki már csinálta :)

(#3903) rsf válasza FefeeX (#3900) üzenetére


rsf
senior tag

Ezt a progit használtam egy régi Green Winyómnál, de a 2T ami a NAS-ban van abban már a javított fw-volt ami az akkori hírek szerint nem volt érintett ezzel a hibával. De úgy néz ki a NAS-ban nem érzi jól magát.
Azt hittem, hogy a NAS-ban lehet valamit beállítani.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3904) rsf válasza #79335424 (#3901) üzenetére


rsf
senior tag

Én használtam annó és nem is fut win alól. Csak Dos kell hozzá.
Ha jól tudom Hiren's boot CD-n is rajta van ez a progi.
Üdv.

Ja bocsi már van windows-os változat! :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3905) rsf válasza rsf (#3904) üzenetére


rsf
senior tag

Most néztem utánna és amit én használtam az a WDIDLE3 1.05 progi volt.
Nem a fent linkelt progi.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3906) Game78


Game78
tag

Ez nem csak diagnosztikai program?A parkolást nem lehet vele állítani...

(#3907) kenyerr


kenyerr
tag

Most nézem, hogy ffp/start alatt van transmission.sh és transmission.sh.new is, az a new nem kavar be? Mind a kettő futtatható. Gondolom upgrade óta van ott.

(#3908) szjoci válasza rsf (#3905) üzenetére


szjoci
őstag

Igen, ez az a progi. Kicsit para volt mert amikor megnéztem 1 év használat után a smart adatokat, majdnem tele volt már a 2 terrás greenem. Akkor vettem észre ezt a fejparkolgatásos "hibát", és akkor leltem rá erre a ph!-s cikkre. Ráeresztettem a progit, minden adatom megmaradt. Mondjuk windows alatt használtam akkor a hdd-t, ntfs fájlrendszerrel (ez nem tudom befolyásol-e valamit...).

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#3909) rsf válasza szjoci (#3908) üzenetére


rsf
senior tag

Igen én is annó ennek a hírnek a hatására csináltam meg egy régi green winyómon, de az új 2T-sen nem mivel az nem volt benne a listában. De nemrég láttam, hogy a NASba berakott winyón 1év alatt már több mint 300.000 a fejpakolgatások száma.
Úgy látom ki kell venni belőle és meg kell hackelni.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3910) Syl válasza rsf (#3909) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt hol lehet megnézni? Mármint a vinyó kiszerelése nélkül.
A s.m.a.r.t. csomag fel van telepítve a nas-ra, de nem tudok rájönni mi mutatja.
Mellesleg a linkelt PH cikkben az én vinyóm nem szerepel (WD5000AACS).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3911) Tonyk válasza Syl (#3910) üzenetére


Tonyk
veterán

Smart 192-es értéke.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3912) Syl válasza Tonyk (#3911) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Annak a nyers értéke (utolsó oszlop) nálam 61.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3913) Tonyk válasza Syl (#3912) üzenetére


Tonyk
veterán

12-es érték (ill. a 4-es) mennyi?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3914) Syl válasza Tonyk (#3913) üzenetére


Syl
nagyúr

12 - 4112
4 - 5082

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3915) Tonyk válasza Syl (#3914) üzenetére


Tonyk
veterán

Reális értéknek tartod a 4112 db ki/bekapcsolások számát? Mert ehhez elég érdekes egy 66 61db -os fejparkoltatási érték. Kicsit kevésnek tűnik ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3916) Tonyk válasza Syl (#3914) üzenetére


Tonyk
veterán

Bocsi, rosszul emlékeztem, a 193-as mint mond?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3917) Syl válasza Tonyk (#3915) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem reális. Ez egy négy éves vinyó, ami pár hónapja van a NAS-ban.

1 - 0
3 - 6058
4 - 5082
5 - 0
7 - 0
9 - 12940
10 - 0
11 - 0
12 - 4112
192 - 61
193 - 5082
194 - 47
196 - 0
197 - 0
198 - 0
199 - 120
200 - 0

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3918) Tonyk válasza Syl (#3917) üzenetére


Tonyk
veterán

Mivel a 193-as 5082, és ez megegyezik a 4-es (felpörgések/leállások) számával és a ki-bekapcsolások száma is 4112, ez az érték teljesen rendben van, nincs extra fejparkoltatás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3919) Syl válasza Tonyk (#3918) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3920) dawe666 válasza Tonyk (#3918) üzenetére


dawe666
tag

Sziasztok, téma volt ez a fejparkolás, ezért ránéztem én is a dologra. Kicsit több, mint 1 hónapja van bent a vinyó, egy WD20EZRX, frissen vásárolva. A listán ugyan nem volt rajta, hogy érintett lenne, de elég meglepő számokat látok:

4 Start_Stop_Count 279
12 Power_Cycle_Count 19
193 Load_Cycle_Count 16101

Az első kettőt korrektnek érzem, de amikor megláttam a 193-ast levert a víz. :Y
Ez lehetséges lenne 1 hónap alatt? Hogy tudnám szerintetek átállítani a fejparkoltatást, mert nincs PC-m amibe betehetném, csak notebookok.

Illetve mekkora az a szám, ami az élettartam rovására megy már?

(#3921) Avicularia válasza dawe666 (#3920) üzenetére


Avicularia
veterán

Megnéztem a 2 terás samsungot ami benne van most. Februárban lesz 3 éves. több mint 2 évig pihent nagyjából az asztalon, ritkán volt bekapcsolva adatmentésre. Mikor megvettem a nas-t március 25.-én beleraktam, azóta folyamatosan megy 24 órában. 193-as nekem nincs a smart-ban, a Load_Cycle_Count a 225-ös értéknél van és 246 az értéke. Ez nem tűnik túl soknak.

(#3922) shteer válasza dawe666 (#3920) üzenetére


shteer
titán

sok. vidd át valakihez pc-be, aztán wdidle3

..szerintem jónak tűnik

(#3923) dawe666 válasza shteer (#3922) üzenetére


dawe666
tag

rendben, megpróbálom mielőbb elintézni. Érdemes hosszabb időre állítani, vagy tiltsam le a fejparkoltatást?
Ez a 16k egy kicsit megijesztett most, lehet tudni róla, hogy mi az ami már tényleg csökkenti az élettartamot? Tehát, ha most kilövöm a parkoltatást, akkor ennek az eddigi 16k-nak mennyi hatása volt már a vinyóra vajon?

(#3924) shteer válasza dawe666 (#3923) üzenetére


shteer
titán

En 300as parametert alkalmaztam, ezrx-en ne kapcsold ki!

..szerintem jónak tűnik

(#3925) rsf


rsf
senior tag

Nekem közel 1évig volt a polcon alig volt használva és 1éve van bent a NAS-ban.
WD Green: WD20EARX 2TB
Smart 193: 370204
Kezdjek aggódni?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3926) shteer válasza rsf (#3925) üzenetére


shteer
titán

aggódás helyett állítsd át ;)

..szerintem jónak tűnik

(#3927) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Beruháztam egy NSA310-re én is.
Kis segítséget szeretnék kérni a WOL funkcióhoz. Biztos vagyok benn, hogy agyon beszéltétek a témát, de apró 3 kölök mellett sajnos nincs időm végigkeresni mindent pontosan.
A következő a gondom:
Minden egy tp-link tl-wr1043nd routeren megy keresztül (gyári, legfrissebb Fw). Laptop vezeték nélkül kap netet. (Laptopról szeretném ébreszteni a NAS-t...egyenlőre.) NAS menüben a WOL engedélyezve, Routerben DHCP kikapcsolva minden készülék fix ip-re állítva, IP/MAC bind beállítva a NAS-hoz, IP foglalva minden eszköznek. Most ott tartok a WOL-al, hogy ha kikapcsolom a NAS-t (menü, tápgomb) akkor rövid időn belül laptopról indított wol paranccsal felkel. Ha tovább várok (egy ékszaka), vagy áramszünet van akkor nem kel fel.

Mit kell még beállítani?
Gyári FW-vel a routeren fog menni a WOL rendesen vagy tegyek arra valami jobbat.

Köszönöm

Üdv
ZZ

Üdv:ZZ

(#3928) dawe666 válasza shteer (#3924) üzenetére


dawe666
tag

Ok, akkor a 300 marad, meg tudnád mondani mi a baj amúgy a kikapcsolással?

(#3929) konyi79 válasza zambozoli (#3927) üzenetére


konyi79
addikt

Én ugyan ilyen router-nas kombóval használom, de sajnos minden igyekezet ellenére a 310 ébredési hajlama nagyon hektikus. Kiszámíthatatlan mikor fog felébredni, nekem pl áramtalanítás után soha.
Nézz be esetleg a nas central fórumaiba, ott volt téma, hátha lett rá megoldás. Én fél éve feladtam.

(#3930) yuhui válasza konyi79 (#3929) üzenetére


yuhui
tag

zambozoli és konyi79: az IP & MAC Binding Setting / ARP List menüben is állítsátok be a NAS MAC címéhez az IP-t (bind-oljátok/load-oljátok). Mert lease time lejárta után "elfelejti" a router, és csak miután bekapcsoltátok a NAS-t akkor rakja össze az IP-t a MAC címmel.

(#3931) dawe666 válasza rsf (#3925) üzenetére


dawe666
tag

Ha lehet hinni ennek [link], akkor 300k körülre tervezik az élettartam során :( Ez azt jelenti, hogy 1 hónap alatt ellőttem 5%-ot az élettartamból. Kíváncsi lennék, hogy ha megpusztul 1 év után, és visszaviszem garanciával, kiolvassák-e a SMART-ot, és észreveszik-e, hogy teszem azt 30 bekapcsoláshoz tartozik 300.000 parkoltatás, ezzel nem veszítek garit?

(#3932) Tonyk válasza dawe666 (#3928) üzenetére


Tonyk
veterán

Az hogy nem lehet kikapcsolni. Maximum értéke van ami 3720 másodperc (wdidle /D) (én ezt javasolnám ha már ki akarod kapcsolni. a 300 után 5 percenként viszi ki a fejet a parkolózónába.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3933) zambozoli válasza yuhui (#3930) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!

Megpróbálom még egyszer, de mintha még a load is meg lett volna!
Ha lesz időm, újra rakom az egész hálót mert nem tetszik a jelenlegi felállás és akkor meglátom mit csinál ezekkel a beállításokkal.

Üdv:ZZ

(#3934) dawe666 válasza Tonyk (#3932) üzenetére


dawe666
tag

Igen a wdidle /D-re gondoltam kikapcsolás alatt, ha a D kapcsoló már úgyis disable-t jelent...
Nem tudtam, hogy ez is csak egy jó nagy timeout-ot állít be, de hiszek nektek, hogy az 5 perc lesz a jó :))

(#3935) Tonyk válasza dawe666 (#3934) üzenetére


Tonyk
veterán

mármint én a wdidle /d -re szavazok :K (azaz a 62 perces fejparkoltatásra)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3936) Balinov


Balinov
félisten

sracok, erdekes dologra figyeltem fel a minap. NSA-325, 4.60FW. mc-t hasznalva atirtam a transmission.json-ban a letoltesi mappa eleresi utvonalat, el is mentettem a beallitast, ennek ellenere a gyari TM kliens (ami a 9091-es portot hasznalva) konzekvensen nem azt a mappat hasznalja a letoltott torrenteknek.

Letezik, hogy a korabban ffp@HDD-re telepitett TM json-jat irtam at? Istbiz rakerestem a .json fajlra es atirtam.

Ha ssh-n uninstalalom az ffp-s TM csomagot, majd ugy keresem meg a json-t akkor elvileg mar jonak kene lennie, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3937) Tonyk válasza Balinov (#3936) üzenetére


Tonyk
veterán

A gyári tm-nél 3 db json fájl van. Hardlinek úgy emlékszem. Szóval elég egy helyen átírni.
A gyári tm-nél van újabb, nevezetesen 2.80-as tm az ffp csomaghoz. Szóval ha fenn az ffp, totálisan értelmetlen a gyárit használni.
Valamint a json szerkesztése előtt le kell állítani a tm szolgáltatást , szerkeszteni a jsont, és újra elindítani a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3938) Balinov válasza Tonyk (#3937) üzenetére


Balinov
félisten

koszi. asszem a stop/start muveletet felejtettem ki :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3939) yuhui válasza Tonyk (#3935) üzenetére


yuhui
tag

Sziasztok!

Nekem egy ilyen HDD van a 310-ben: Seagate ST2000DM001-9YN1 CC4B.
Ilyen SMART adatokkal:
4 / Start Stop Count / 54
12 / Power Cycle Count / 46
193 / Load Cycle Count / 5421

Ebben a témában nem igazán vagyok járatos, így csak az előbbi hozzászólásokra tudok támaszkodni, amik alapján ez a HDD nem éppen tökéletes erre a célra (nem saját választás volt, ezt sikerült beszerezni, és most nincs lehetőségem cserélni).

Van valakinek tapasztalata, ötlete ezzel a HDD-vel kapcsolatban, hogy hogyan lehetne minimalizálni a fejparkoltatást? Vagy még ez az érték elfogadható? Kb. 2-3 hónapja megy szinte 0-24h-ban.

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
yuhui

(#3940) Tonyk válasza yuhui (#3939) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam egy Toshiba megy (de a gyártó lényegtelen is), fél év alatt szedett össze 333 db fejparkoltatási műveletet 1542 óra alatt ( smart 9 ). Nézz körül az Energiagazdálkodás körül, (Karbantartás -áramellátás - Energiamenedzsment - Merevlemez(ek) kikapcsolása), nincs -e túl alacsony értékre állítva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3941) yuhui válasza Tonyk (#3940) üzenetére


yuhui
tag

Nálam a 9-es értéke 2259, a HDD kikapcsolás pedig 15 percre van állítva. Ez így elméletileg jó?

(#3942) FefeeX válasza yuhui (#3939) üzenetére


FefeeX
veterán

12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 14
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 13
193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 33
3 Spin_Up_Time 0x0027 182 176 021 Pre-fail Always - 3883
4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 47
9 Power_On_Hours 0x0032 095 095 000 Old_age Always - 4091

kb fél éves WD RED

(#3943) Tonyk válasza yuhui (#3941) üzenetére


Tonyk
veterán

A 15 perc ok. De hogy miért parkol ennyit? Lehet Seagate "sajátosság" hogy ő is viszonylag rövid parkolási idővel dolgozik..

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3944) stomi76


stomi76
tag

Hali!

310-re a PLEX az alábbi csomaggal van feltéve:

plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

van esetleg ennél újabb, ha igen érdemes frissíteni rá?

üdv

Tomi

(#3945) yuhui válasza Tonyk (#3943) üzenetére


yuhui
tag

Köszi! Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy így van (Seagate sajátosság). Olvasgattam kicsit, és mások is panaszkodtak erre, de megoldást nem találtam egyelőre.

Köszi az infókat és a segítséget! :R

(#3946) tigrici válasza stomi76 (#3944) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha rendesen müködik és meg vagy vele elégedve, akkor szerintem felesleges frissiteni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3947) stomi76


stomi76
tag

Engem azerrt érdekelne,hogy van e frissebb verzió

(#3948) stomi76 válasza stomi76 (#3947) üzenetére


stomi76
tag

A táBlagephez megvettem az android klienst, de Csak frissebb verziójú plex-el kompatiblis....

(#3949) motrola


motrola
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lehet nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de bízom benne valakinek lesz rá megoldása.

A phpMyAdmin-t szeretném elindítani de a http://xxx.xxx.x.xxx/pkg/phpmyadmin/ oldalt megnyitva az itt megadott root 1234 párossal nem engedi megnyitni. A firmware 4.40. és minden része jól működik a NAS-nak.

Ha valakinek van ötlete ossza meg velem Köszi!

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#3950) szegabapuci


szegabapuci
tag

Sziasztok !

Én a napokban vettem egy NSA310-et. Az lenne a kérdésem, hogyan lehet E-SATA felületen a neki megfelelő gyors sebességen (60 MB/sec) felmásolni az adatokat a NAS-ra, úgy hogy ne a hálózati keresztmetszetet használja?

Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.