Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) hzcs


hzcs
senior tag

Van 2 AXIS márkájú ip kamerám, amit szeretnék hasznosítani. A kérdésem, hogy van-e a nasra valami progi, ami felvesz és rögzít, vagy ehhez mindenképpen pc-t kell beállítanom?

(#7002) Tonyk válasza hzcs (#7001) üzenetére


Tonyk
veterán

A kamera nem tud véletlen ftp-n vagy smb-n keresztül rögzíteni?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7003) hzcs válasza Tonyk (#7002) üzenetére


hzcs
senior tag

Ftp-n tud, smb-n ha jól emlékszem nem, de ftp-n is csak úgy, ha másodpercenként csinál egy képet, akár van esemény, akár nincs. Ez rettentő sok fájl, szeretném elkerülni.

(#7004) Tonyk válasza hzcs (#7003) üzenetére


Tonyk
veterán

Sok fájl? Hol itt a baj? Hdd-n elfér. ( Ha mozgóképet rögzítesz, akkor nagy a fájl... )
Ha nincs esemény akkor pl. 24-48 óránként automatizálva törölhető.
Ha nem akarod törölni, be lehet "tömöríteni" automatizálva egy fájlba.
stb.
Van lehetőség bőven.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7005) hzcs válasza Tonyk (#7004) üzenetére


hzcs
senior tag

Igen, elfér, de naponta az 86400 fájl. Azt azért a totalcommandernek is idő behozni hálózaton (wifin) keresztül. Amit adtak hozzá pc-s program, az olyan, hogy ha van esemény, akkor az előtte lévő (beállítható) mp-től videót rögzít az esemény utáni (szintén beállítható) másodpercig. De ha ezt képekkel lehetne, az se lenne gond, csak lehessen beállítani, hogy esemény nélkül ne vegyen semmit.

(#7006) Tonyk válasza hzcs (#7005) üzenetére


Tonyk
veterán

"de naponta az 86400 fájl"

És? Ha nem kell, úgysem fogod nézegetni, ha meg kell, tudod hogy honnét kell, valamint a semmit felesleges őrizgetni. Hogy jön ide a total commander?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7007) hzcs válasza Tonyk (#7006) üzenetére


hzcs
senior tag

Ha meg akarom nézni a "felvételt", akkor valamivel be kell hozni a fájlokat. De írhattam volna az intézőt is.
Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy beállítható az a kamerában, hogy minden nap más mappába tegye. Így meg elérheti a millió fájlt 1 mappában pár nap alatt.

(#7008) Tonyk válasza hzcs (#7007) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem rágom a csontot, de ha nincs mit megnézni, minek tárolni hetekig? De ha tárolod is, naponta egy fájlba tömöríted, és máris nincs millió fájl. Érted?! Na mindegy, befejeztem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7009) hzcs válasza Tonyk (#7008) üzenetére


hzcs
senior tag

Igen értem, értettem elsőre is :) A kérdés a videóra vonatkozott, de ha nem lehet, hát nem lehet.
Akkor ha aktuális lesz a téma, segítesz a parancsok szerkesztésében? Inkább Winben vagyok otthon, linuxban nem igazán. Köszi :R

(#7010) Anonymus23 válasza Gallup (#6998) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy általánosan ilyen sok gond van ezekkel a 325-ösökkel, vagy ezek csak egyedi esetek, mivel le akartam cserélni a 310-est 325-ösre, de így egyelőre várok vele.
Mondjuk úgy sincs a nagykerben, ahonnan én szoktam vásárolni, Január végét mondtak leghamarabb...

;) - The Power of the Light Side

(#7011) MPet


MPet
csendes tag

sziasztok!
Helpre lenne szükségem a wake on lan kapcsolatban.
Helyi hálózatról működik a nas felélesztése, de a no-ip címmémmel pedig egyszer
igen, egyszer nem.
Beállítottam a 310-em nek a fix ip-t.
modemben összekapcsoltam a mac címével, 9 es portot továbbítom.
routerban nincs pipálva a Discard Ping To WAN Interface.
UDP Session pedig be van pipálva már ha ez számít most.
Valamikor feléleszti, majd amikor várok pár percet,kikapcsolás után, akkor pedig nem kapcsolja be a nast.

(#7012) hzcs


hzcs
senior tag

Az lehetséges, hogy SMB-n keresztül ha törlök valamit a nasról, akkor nem szabadul fel a hely? Amikor észrevettem kipróbáltam, hogy 700 giga szabad helynél töröltem egy 3 gigás állományt, és ugyanúgy 700 giga szabad hely maradt. Lomtárban természetesen nincs semmi.

(#7013) #79335424 válasza MPet (#7011) üzenetére


#79335424
törölt tag

Míly ismerős jelenség! Ha Android - Tomato - NSA310, akkor üdv a klubban! Lépj be távolról a routerbe és használd onnan a WOL -t!

[ Szerkesztve ]

(#7014) hzcs válasza hzcs (#7012) üzenetére


hzcs
senior tag

Közben megvan. Be kell ssh-zni a nasra, és a recycle mappát törölni.

(#7015) tigrici válasza hzcs (#7014) üzenetére


tigrici
aktív tag

vagy pedig a webes felületen is ürithető.De minden egyes megosztásnál tilthatod,engedélyezheted a lomtárat.A lomtárnak beállithatsz akár automatikus üritést is..

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7016) hzcs válasza tigrici (#7015) üzenetére


hzcs
senior tag

Ezt eddig észre sem vettem, pedig átnéztem újkorában a menü minden egyes pontját :R

(#7017) rsf válasza hzcs (#7003) üzenetére


rsf
senior tag

Én is gondolkodok IP kamerában, de amiket én néztem annó azok mind eseményre kezdenek el rögzíteni.
Szóval csak akkor indul el a rögzítés, ha pl. mozgás történik az előre definiált mezőben. A rögzítés vége meg a mozgás megszünése után x mp-ig beállítható.
Szóval te vmi nagyon gagyi kamerát nézhettél.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#7018) hzcs válasza rsf (#7017) üzenetére


hzcs
senior tag

Ezek ezeréves ip kamerák. Az egyik az kb semmit nem tud, a másik az azt hiszem tudja az eseményre való rögzítést, de akkor is csak képeket küld ftp-re (és az a bajom, hogy előtte pár mp-cel kéne elkezdenie venni, azt meg nem tudja.

(#7019) MPet válasza #79335424 (#7013) üzenetére


MPet
csendes tag

És hogy lehetne megoldani hogy "port forwarding beállításnál broadcast címet adunk meg (255.255.255.255). Ekkor a WOL csomagot a hálózat összes gépe megkapja, de csak az fog felébredni, akinek szólt".
A belső hálózatom címe 192.168.1.255 de nem enged ugye erre a címre sem továbbítani.
Nem megy a fejembe h belső hálózaton működik, kintről pedig nem, és nincs rá megoldás.
Meg miért random módon egyszer igen máskor nem? :Y

(#7020) Tonyk válasza MPet (#7019) üzenetére


Tonyk
veterán

Mert a wol a mac-et bizergálja nem pedig az ip-t. Ha az arp-ben már nincs meg a ip-mac páros, akkor buktavári van, mert nincs meg a mac.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7021) #79335424 válasza MPet (#7019) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, nálam sehogyan sem működik. Sem belső hálón, sem kívűlről. Leállítás után pár másodpercig igen, aztán nem. Pedig minden helyesen van beállítva, a router menüjéből azonnal ébred akkor is, ha hosszabb ideje van kikapcsolva, mint amennyi a routerben a kapcsolat fentartására beállított idő. Tehát az IP-mac összekapcsolás is rendben van. Sztem vhol a routerben van a hiba, de már lemondtam róla. Egyébként meg aki torrentezik, az nem hiszem, hogy leállítgatná. Torrent nélkül viszont a NAS le tudja állítani a vinyót, vagyis nem megy semmilyen mozgó, kopó alkatrész. Akkor meg minek kikapcsolni?

(#7022) kdavid


kdavid
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek honnantól tekinti hibásnak a gyártó a HDD-t ? (NSA310 gyári WD5000AAKX-001CA 15.0)

Ez elég nekik :
disk1 SMART error (OfflineUncorrectableSector) detected on host: nsa310, Device: /dev/sda, 10 Offline uncorrectable sectors

disk1 SMART error (CurrentPendingSector) detected on host: nsa310, Device: /dev/sda, 11 Currently unreadable (pending) sectors

Minden bootnál bekerűl a logba ...

Mindez úgy ,hogy a SMART állapot szerint "Rendben" .

Szóval, vihetem ennyivel garizni vagy sülnie kell még ?

davkri

(#7023) betyarr válasza kdavid (#7022) üzenetére


betyarr
veterán

majd akkor fog mást mutatni,ha 10% alatt lesz a kondíciója.tedd át pc-be és nézz rá egy hard disk sentinellel.sztem a gari akkor jöhet szóba,ha már semmit sem csinál a hdd.
mennyi idős a hdd ami benne van?

(#7024) kdavid válasza betyarr (#7023) üzenetére


kdavid
csendes tag

8929 óra.
2012 decemberi

Az egész vas 2 éves garival lett véve .. szóval időm még van .

Egyébként is csak azért tűnt fel mert tegnap megállt az ffp-s transmissionom. Újra raktam , updateltem miegymás és ennek kapcsán akadtam rá ,hogy nem minden 100-as :(

De a tanácsot megfogadom , vetek rá egy pillantást PC-ben is .

Köszönöm !

(#7025) betyarr válasza kdavid (#7024) üzenetére


betyarr
veterán

a nason a hdd ledje nem vált pirosra néha?

(#7026) kdavid válasza betyarr (#7025) üzenetére


kdavid
csendes tag

De ..

Volt is róla szó valamikor 13 elején ,hogy mindenki azt kereste ,hogy mit is jelent az a piros (merthogy a manual nem ad rá magyarázatott) . Szóval sejtettem én, de megnyugtatott a "rendben" matrica. Aztán most a logban megláttam a bejegyzést .

(#7027) betyarr válasza kdavid (#7026) üzenetére


betyarr
veterán

üdv a klubban!
a piros led azt jelenti,hogy várható a hdd meghibásodása.és benne van a users' guideban.

(#7028) betyarr válasza kdavid (#7026) üzenetére


betyarr
veterán

nem lehet a pdf-et másolni,azért illesztettem be képként.
egyébként kezd erősödni bennem a gyanú,hogy ez az nsa egy hdd gyilkos.mostanság veszek egy másik vinyót,de ha az is tönkre megy,akkor túladok ezen a nason.lehet a tápellátása silány,vagy egyszerűen azért,mert túl szűkös a hdd-nek a hely benne és nem engedi a hőt leadni.ha megfogom a nast,szinte hideg,pedig a vinyó 40 fok körül van.

(#7029) tigrici válasza kdavid (#7026) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha jobban átnézed a manualt a 344 ik oldalon megtalálod.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7030) tigrici válasza Tonyk (#6159) üzenetére


tigrici
aktív tag

Üdv.
Sajnos nem tudom leszedni ezt a progit,van valami más elérhetőség is?
ezt az üzit kapom:
root@nsa311:/# wget https://www.dropbox.com/s/oshb8ndc4hsect4/idle3-tools-0.9.1-arm-0.txz
--2014-01-05 18:15:19-- https://www.dropbox.com/s/oshb8ndc4hsect4/idle3-tools-0.9.1-arm-0.txz
Resolving www.dropbox.com... 108.160.165.139
Connecting to www.dropbox.com|108.160.165.139|:443... connected.
ERROR: cannot verify www.dropbox.com's certificate, issued by `/C=US/O=Thawte, Inc./CN=Thawte SSL CA':
Unable to locally verify the issuer's authority.
To connect to www.dropbox.com insecurely, use `--no-check-certificate'.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7031) Tonyk válasza tigrici (#7030) üzenetére


Tonyk
veterán

dupla, sorry

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7032) Tonyk válasza tigrici (#7030) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor töltsd le böngészővel.

szerk: vagy

wget --sslcheckcert=0 https://www.dropbox.com/s/oshb8ndc4hsect4/idle3-tools-0.9.1-arm-0.txz

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7033) mrrr74 válasza Gallup (#6987) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nem fog menni :((

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7034) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok.

NSA310 be lehet e állítani hogy ha elmegy az áram utána ha visszajön akkor kapcsoljon vissza?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#7035) mrrr74 válasza Tonyk (#6979) üzenetére


mrrr74
aktív tag

meg :(

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7036) Tonyk válasza mrrr74 (#7035) üzenetére


Tonyk
veterán

Legfeljebb írjátok már be majd a sorozatszámát ennek a nas-nak, hogy ne járjon már így még egy ember.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7037) mrrr74 válasza Tonyk (#7036) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Könnyen felismerhető, van egy karc a tetején, a sorozatszámot nem tudom :(
Csak mondjuk az eladót nem értem...

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7038) Tonyk válasza mrrr74 (#7037) üzenetére


Tonyk
veterán

Jobb helyeken neppernek hívják az ilyet. Nyilván bebukta ő is. Pontosan tudja mi a helyzet, minimalizálni akarja a veszteségét.
Egyébként Galluppal beszéltetek róla, hogy u.a. nas-ról van szó?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7039) mrrr74 válasza Tonyk (#7038) üzenetére


mrrr74
aktív tag

írtam Neki

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7040) mrrr74 válasza Tonyk (#7038) üzenetére


mrrr74
aktív tag

bizonyára

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7041) tigrici válasza Tonyk (#7032) üzenetére


tigrici
aktív tag

Köszi :R

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7042) Anonymus23 válasza Tonyk (#7036) üzenetére


Anonymus23
veterán

Beírta a sorozatszámot:
Serial: S130Y29027855

;) - The Power of the Light Side

(#7043) Tonyk válasza Anonymus23 (#7042) üzenetére


Tonyk
veterán

Na, hát akkor ez is megvan: S130Y29027855 sorozatszámú NSA325-öt senki se vegyen!!!!

Bedobom a topicjába is....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7044) zambozoli válasza gyga (#7034) üzenetére


zambozoli
senior tag

Meg! Egy külső eszközzel!
Routert állítsad be, hogy indulás után küldjön egy WOL csomagot erre a MAC címre: 00:00:00:00:00:30

Üdv:ZZ

(#7045) tigrici válasza Tonyk (#7038) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ilyenkor 1 lehetőség van,mivel magán személynél garit nem lehet érvényesiteni viszont hibás teljesitést igen.Azaz ha meg van a hirdetés szövege.és ott kifogástalannak hirdette ,máris megfogható.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7046) Gallup


Gallup
csendes tag

Üdv,

Köszönöm mrrr74 a leveled megkaptam.

Nem vagyok otthon, de az asszony elmondás szerint nincs karc a tetején. :U

Mindenesetre a fent jelzett szériaszámú NAS senki ne vegye meg, ha sikerül visszacserélnem!!!

Ha nem sikerül, akkor ezzel a NAS-sal már nem lesz gond, mert nekem nem lenne lelkiismeretem ráadni senkire.

A hard reset sem segített rajta. Már csak abban bízom, hogy nem kamu szöveg volt, hogy a garanciát tudom érvényesíteni, ha bármi gond van. A száma az illettőnek remélem hamarosan meglesz.

A hirdetés szövege természetesen törölve lett azóta.

Anonym,

A görög hangzású nagykerben van nekem is kontaktom, és valóban most kifogytak. Csak nem arra gondolsz Te is? :) Ahogy látom csak négyes kartonban lehet kérni....

[ Szerkesztve ]

(#7047) tigrici válasza Gallup (#7046) üzenetére


tigrici
aktív tag

A google ban rá tudsz keresni az arhiv hirdetésekre,ha emlékszel a hirdető nevére rá akadhatsz.
pl: http://aprod.hu/hirdetes/zyxel-nsa325-2-lemezes-dlna-nas-tarolo-ID13Knl.html
http://aprod.hu/hirdetes/media-szerver-zyxel-nsa325-ID1v4T5.html

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#7048) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Mielőtt nekiállnék kérdezek azért..

WD Green vinyó van a NAS-ban, amit vettem rokonoknak, de sajnos a Load_cycle_Count smart adat igen magasra úszott fel. Ez ismert hiba a WD vinyókban és egy idle3-tools nevű programmal megoldható, hogy ne parkoltassa a fejet. Ezt a programot le kell fordítani és mivel nincs make (talán gcc se) a NAS-n így mielőtt nekiállnék fordítgatni,telepítgetni meg tudjátok mondani, hogy lehetséges-e ennek a telepítése a NAS-ra?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7049) Tonyk válasza McSzaby (#7048) üzenetére


Tonyk
veterán

nem kell fordítani semmit, van készen. (annyi, hogy idle3ctl -g helyett -g100 -at írj, így ember által értelmezhető formában kapod meg a időt amin jelenleg van.)

szerk.: Valamint make-et és gcc-t is találsz szerintem így. uwsiteloader futtatásakor minden forrást jelölj ki majd.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#7050) Gallup


Gallup
csendes tag

Megvan az ember és korrektnek bizonyult. Hamarosan csere, vagy pénzvisszafizetés lesz a dologból.
Nagyon nagy köszönet mindenkinek, különösen mrrr74 kollégának :R , aki konkrétan az emberem telefonszámát adta meg nekem, ha már én is balfék voltam.

Hamarosan jövök az eredménnyel, és a remélhetőleg működő Nas-om tapasztalataival, esetleg kérdéseivel. ;)

Mégegyszer köszi mindenkienk! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.