Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) tigrici válasza Tonyk (#2600) üzenetére


tigrici
aktív tag

a fórumra még nem irtam az angol miatt,gari pedig nincs rá.Viszont semmit nem találtam róla pedig felturtam a netet.Viszont van lehetőség Fw rá kényszeritésre.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2602) Tonyk válasza tigrici (#2601) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondjuk nem a fórumra kéne írogatni, hanem supportra. :)

Rákényszerítés: Akkor hajrá!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2603) hurkabela


hurkabela
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy ZyXEL NSA325 típusú nas-t magamnak. Elsősorban torrent, és hálózatok keresztül filmnézésre szeretném használni. A filmnézés tökéletesen fut, viszont a torrentnél csak maximum 10 aktív lehet beállítva. (Ez nem sok)
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy lehet-e emelni az aktív torrentek számán? A másik, ha nem akkor hogyan lehet Transmissiont feltenni a szerkezetre? Olvastam, hogy működik vele. Próbáltam a cikk szerint ( http://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/az_alkalmazasok_letoltese.html ), de nem sikrült.
A segítséget előre is köszönöm!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#2604) Tonyk válasza hurkabela (#2603) üzenetére


Tonyk
veterán

Neked is azt tudom mondani, hogy HDD-re telepítsd, mégpedig úgy, hogy az említett leírás 8. oldalával kezded, majd a 3.oldalon folytatod ott, ahol a telnetet kikapcsolod : ("Tiltsuk le a Telnet funkciót").

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2605) stomi76


stomi76
tag

Itt mi lehet a gond?

(#2606) tigrici válasza stomi76 (#2605) üzenetére


tigrici
aktív tag

ezt elötte probáld meg.sorban.
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2607) hurkabela válasza Tonyk (#2604) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Köszi a gyors segítséget! Most az 5. oldalon járok, de nem találom a /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" fájlt. tök üres a mappa. Mit rontottam el?

(#2608) stomi76 válasza tigrici (#2606) üzenetére


stomi76
tag

nézem.....

(#2609) stomi76 válasza stomi76 (#2608) üzenetére


stomi76
tag

Valami történik:)

(#2610) hurkabela válasza Tonyk (#2604) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Közben megtaláltam! :)

(#2611) stomi76


stomi76
tag

Azt hiszem sikerült:)))))

Köszi a segítséget, a köv lépés a pendrive kiiktatása lesz...

(#2612) hurkabela válasza Tonyk (#2604) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Siker!

Köszi a segítséget!!! :)

(#2613) stomi76


stomi76
tag

Esetleg még abban tudnátok segíteni, hogy a port.hu plugint hogy lehet feltenni?

(#2614) tigrici válasza stomi76 (#2613) üzenetére


tigrici
aktív tag

a plex plugin könyvtárába be kell másolni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2615) stomi76 válasza tigrici (#2614) üzenetére


stomi76
tag

Ok, és még annyi kérdés, ha az egészet át akarom tenni hdd-re akkor minden töröl és újra kezd?

(#2616) tigrici válasza stomi76 (#2615) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nekem csak pendriven van,de csak pen ki és ujra kezdés a vinyora,csak már 1 kis tapasztalattal.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2617) stomi76 válasza tigrici (#2616) üzenetére


stomi76
tag

Köszi a segítséget! megpróbálom...

(#2618) Söri válasza tigrici (#2563) üzenetére


Söri
tag

Megcsináltam, de nem indult el.
Viszont átneveztem minidlna.sh-ra és most működik.

[ Szerkesztve ]

(#2619) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Valahogy nem akar összejönni a port.hu plugin:(

Mit ronthattam el?

A megfelelő könyvtárba bemásoltam és még sem látszik:(

Persze megvolt az újra indítás is....

[ Szerkesztve ]

(#2620) skdkter válasza stomi76 (#2619) üzenetére


skdkter
csendes tag

A Plex-t újraindítottad? Én úgy csináltam hogy először leállítottam a plexet aztán bemásoltam a plugint és elindítottam a plexet.

(#2621) stomi76 válasza skdkter (#2620) üzenetére


stomi76
tag

Igen újraindítottam de semmi:(

Azt tudja valaki, hogy mi a különbség a: plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz és plexmediaserver-0.9.7-arm-5.txz között?

(#2622) tigrici válasza skdkter (#2620) üzenetére


tigrici
aktív tag

ide másold:
/i-data/md0/programs/plex/lib/plex mediaserver/plug-ins

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2623) stomi76 válasza tigrici (#2622) üzenetére


stomi76
tag

köszi, nézem

(#2624) tigrici válasza stomi76 (#2623) üzenetére


tigrici
aktív tag

nincs mit,De elötte rendezd a könyvtárat "eredeti film cimek" másképp csak keresni fog.És az ügynökök be állitásánál a sorrendre figyelj,tudod mozgatni öket fel.le.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2625) spiky03


spiky03
veterán

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2626) Batlefield90 válasza spiky03 (#2625) üzenetére


Batlefield90
csendes tag

Köszönjük szépen és viszont kívánom mindenkinek!!

Miért nem megy a letöltés? 10-15 percig ment rendesen, aztán már alig megy némelyik.

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2627) baloghab


baloghab
csendes tag

Sziasztok!

Húsvétra újítottam be egy nsa 310-est hosszas utánajárást követően. Jelenleg úgy fest vagy én nem értek a témához, vagy rossz elvárásaim voltak. Sokat böngésztem a fórumot, de úgy láttam merőben más problémákkal küzdenek a többiek, ezért döntöttem a mellett, h. megírom a problémámat. Előre is köszönöm a segítséget!

Jelenleg ott tartok, hogy rákötöttem a routerre a nast, megcsináltam a quick setupot. Kapott fix ip-t, arp binding is on, Rátetten próbaként egy avit, egy mp4-et, és 2 mkv-t, egy 2D-t, meg egy 3D-t. Twonky mediaserver be van kapcsolva, így minden gép látja az nsa-t a hálón. A tv (Samsung ue40es6100) nem tudja lejátszani az mkv-ket a nasról, hibaüzenet: A "kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva". Külső vinyoról szépen játsza mindegyiket. A többi formátummal nincs baja. A számítógépek media playerrel játszák az avit, és az mp4-et, az mkv-t nem. A VLC csak a lejátszási listák/hálózati helyek alól nyitja meg az mkv-ket, de legalább lejátsza. Ha kikapcsolom a Twonky media servert az nsa-t nem látja semmi. Én úgy gondoltam, h. a tv használja a saját média lejátszóját, a gépek a VLC-t, és mint egy külső meghajtóról, az nasról nyitják meg a fájlokat. Nem is értem miért kell a twonky ahhoz, hogy a nast lássák a gépek a hálózaton, no meg, hogy miért nem támogatja az mkv-t.

Egyenlőre nem terveztem ffp-zni, kicsit zavaros nekem, több utánajárást igényel, úgy terveztem, h. használom a nast a gyári lehetőségekkel, a 10 limites torrentet is be tudtam volna vállalni, aztán később upgradelem, ha már tisztában vagyok mindennel. Lehet, hogy kell némi bűvölés, hogy twonky nélkül hozzáférjek a fájlokhoz? Kicsit tanácstalan vagyok.

Szóval kérlek, segítsetek tisztába tenni a dolgokat, főleg azt, h. mit gondolok rosszul, és, hogy mi hogy működik. Tudom talán kicsit szájbarágós a kérésem, de nagyon hálás lennék, ha sikerülne megoldást találni.

Mindenkinek Kellemes Nyuszit kívánok!

Üdv:
baloghab

(#2628) kene84 válasza Batlefield90 (#2626) üzenetére


kene84
senior tag

Írja, hogy nem sikerült a tracker-hez kapcsolódni ha jól látom, szóval lehet az oldal tracker-e a ludas ahonnan töltenél.

(#2629) stomi76


stomi76
tag

Sikerült feltenni a PLEX-et:)

Köszönöm a segítséget Tigricinek:)

Szerintetek érdemes erőltetni a HDD-re való felrakást?

(#2630) tigrici válasza stomi76 (#2629) üzenetére


tigrici
aktív tag

HDD kontra USB megérne 1 vitát.Én USB használok van több is.Egyszerubb ki probálni bármit.Mert akkor csak csere és lehet kisérletezni .

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2631) spiky03


spiky03
veterán

ha új winyót szeretnék tenni majd a nas-ba akkor mindent újra kell telepíteni/beállítani rajta? vagy átmasolhatok rá mindent a mostani winyóról és azt úgy beletenni a nas-ba a már letöltött cuccokkal együtt? a TM felismeri, folytatja a seedet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2632) tigrici válasza spiky03 (#2631) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha cserélsz HDD.ét akor azt ujra kell incianizálni,azaz teljesen üres lessz és mindent ujra kell telepiteni.Ha pendriven van az FFP elvileg csak az veszik el ami kötödik a merevlemezhez.Átmásolni az adatot pedig vagy usb -én lehet vagy olyan rendszeren keresztül ami felismeri.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2633) spiky03 válasza tigrici (#2632) üzenetére


spiky03
veterán

thx. akkor ez nem olyan egyszerű művelet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2634) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

Szerintetek eSata-n mennyivel kéne másolnia HDD-ről HDD-re? Nálam 23-27MB körül durgat. Normális? Én többre számítottam.

Asus AC85P - DS118

(#2635) R3plica70 válasza hurkabela (#2603) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Szia

Bár ha jól látom megoldottad HDD-re, de ha esetleg mégis kipróbálnád a Pendrive-os megoldást akkor az is tökéletesen megy a logoutos cikk alapján csupán az elején van egy fontos változás:

NSA-320, NSA-325, TDC Homebox, on FFP-Stick version 2012-03-19 or newer
Rename nsa310_check_file_C0.libzy.so to nsa310_check_file_C0, replacing the original nsa310_check_file_C0.

Azaz a 320-as és 325-ös NAS esetén a kicsomagolt FFP-ben a nsa310_check_file_C0.libzy.so file-t át kell nevezni nsa310_check_file_C0 -ra és a régit ezzel felülíratni.

Ha ez megvan akkor az így módosított file-okat másold fel egy FAT32-re formázott Pendrive-ra és reboot.
Amint be tudsz jelentkezni a NAS-ba, látni fogod hogy az addigi 1 partíció helyett most már 2 lesz a Pendrive-on, ezután mehet minden sorban a cikk szerint.

(#2636) dxavier válasza spiky03 (#2633) üzenetére


dxavier
csendes tag

Én cseréltem vinyót! Annyira nem vészes a dolog.
Annyit kell tenned, mivel a vinyó fájl szerkezetét nem látja a pc ha beteszed, hogy kimásolod az egészet a pc-re lanon keresztül, vagy az picit gyorasbb külső vinyóra az usb3.0-n keresztül(NSA325 esetén).
Ha beteszed az új vinyót és beállítasz mindent a gyárin keresztül aztán ffp és tm telepítés után copy val visszateszel mindent a tm könyvtárába a .torrent fájlokat és a videókat is a helyükre akkor a tm csinál egy ellenörzés és minden megy ugyanúgy...
Én elrontottam, mert elöször csak egy 1 terrást tettem a nas-ba és ezért amikor betettem a 2-2trrát, akkor ismételni kell mindent!

Sok sikert!

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#2637) spiky03 válasza dxavier (#2636) üzenetére


spiky03
veterán

thx az infót.
én is valahogy így gondoltam, hogy ha veszek majd valamikor új winyót, akkor azt külső házban radugom a nas-ra és rámásolok mindent ami most van rajta, könyvtárszerkezettel együtt, majd ha kész, akkor a régi winyó ki, az új meg be, és megy minden, mint régen.
de úgy látom ez így nem működne.
az a baj még, hogy a torrent file-ok nincsenek meg. azokat muszáj lesz, majd a rejtett file-okból előhalászni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2638) hurkabela


hurkabela
csendes tag

Sziasztok!

Az normális, hogy 100%-on pörög a CPU a NAS-ban (ZyXEL NSA325)??? 14 torrentet töltök vissza, de semmi mást nem csinálok vele. Esetleg azt meg lehet valahol nézni rajta, hogy mi pörgeti ennyire?
Köszi!

(#2639) tigrici válasza spiky03 (#2637) üzenetére


tigrici
aktív tag

sajnos ez nem valositható meg ! mert a nas használ 1 ext2 particiot a rendszernek és 1 ext4 est az adatoknak.Viszont usb -én csatlakoztatott hdd-én nem látja az ext4 et.csak az a járható ut hogy vagy elötte átmásolsz mindent vagy olyan rendszerre teszed a kivett vinyót ami kezeli az ext4-et.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2640) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Olyan problémám lenne, hogy vettem 310-est 500 gb merevlemezzel. Elindítom a NAS Starter UTility-t és kb. ennyi. onnan tovább sehol semmi. Nem látja a NAS-t a a program. Total Commanderben viszont megjelenik a kis mappáival együtt. A probléma az, hogy be akartam rakni egy 1 tb-os WD merevlemezt amit előtte leformáztam NTFS-re de semmi nem történik A Totál Commanderben látom a NAS-t de nem tudok belelépni. Ha valaki részletesen leírná vagy elküldené pü-ben, hogy hogyan kell beüzemelni azt megköszönném.

(#2641) kene84 válasza Jumpalaja01 (#2640) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem mikor ilyen gondom volt a beüzemeléskor akkor hagytam, hogy formázza a vinyót ext4-re.
Az ntfs-el lehet problémája.

(#2642) tigrici válasza Jumpalaja01 (#2640) üzenetére


tigrici
aktív tag

a nas starter utylitit megfogja a virus irtó és a tűzfal.Ezeket ajánlatos addig letiltani amig nincs be üzemelve.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2643) Jumpalaja01 válasza tigrici (#2642) üzenetére


Jumpalaja01
tag

A vírusírtót kikapcsoltam. Hogyan látom ha formázza a vinyót? Nem hiszem hogy akármihez is hozzákezdett volna a nas.

(#2644) kene84 válasza Jumpalaja01 (#2643) üzenetére


kene84
senior tag

Én már nem emlékszem, hogy a starter utility segítségével vagy a webes felületen találtam meg a formázást.
Régen volt.

(#2645) Jumpalaja01 válasza kene84 (#2644) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Webes felületre hogyan tudok rálépni? Elnézést a láma kérdésekért de az ilyen összelövöldözösdiben nem vagyok otthon. Ha hálózatot kell összelőnöm akkor felál a hátamon a szőr.

(#2646) #79335424 válasza kene84 (#2644) üzenetére


#79335424
törölt tag

Starter utility. Ha be van üzemelve, akkor két partíció jön létre. Egy a tárnak, egy a rendszernek. Sztem amíg ez nem jön létre, addig webes felület sincs. A starterben ott a step by step beüzemelő. Kell hozzá a firm is, amit rátölt a partícióra.

(#2647) tigrici válasza #79335424 (#2646) üzenetére


tigrici
aktív tag

Webes felületnek merevlemez nélkül is kell lennie,amit a nas ip cimével lehet elérni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2648) tigrici válasza Jumpalaja01 (#2643) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nas utyliti elindit majd ha zöld és online állapotban van akkor:configuration és initialization vizard és ott csinálja meg a vinyot.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2649) Jumpalaja01 válasza tigrici (#2648) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Pirossal bejön, hogy online a státusz, az ip address, firmware, Name-nél nincs adat szerepel. A configure network setting-nél inaktív minden szóval nem tudok belépni. Ha kilépek és újraindítom az utilityt akkor be tudok lépni de Nem tudom mi a fenét írjak a host name-hez és a többihez. Ha beírok, mondjuk, hogy Server és mindent automatikusra állítok majd next-el tovább akarok lépni akkor a program működése leáll címszóval kilép mindenből.

(#2650) tigrici válasza Jumpalaja01 (#2649) üzenetére


tigrici
aktív tag

Amig piros tiltva van,vagy virus irtó vagy a tűzfal által,túzfal lehet a gépen és a routeren is,ezeket le kell tiltani mert addig nem enged hozzá férni.ha készen van ujra bekapcsolhatod őket.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.