Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) tigrici válasza Max78 (#3350) üzenetére


tigrici
aktív tag

ez ugynéz ki rendben van.
elöször telnettel kell belépni,ahogyan a leirásban le van irva.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3352) Max78 válasza tigrici (#3351) üzenetére


Max78
csendes tag

Igen telnettel sikerül belépnem, beírom a két paracssort ez lett az eredménye:sh-4.1# /ffp/start/sshd.sh start
Generating public/private ecdsa key pair.
/ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key already exists.
Overwrite (y/n)? n
WARNING: sshd: Already running
sh-4.1#
VAGY:
sh-4.1# /ffp/start/sshd.sh start
Generating public/private ecdsa key pair.
/ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key already exists.
Overwrite (y/n)? y
Your identification has been saved in /ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key.
Your public key has been saved in /ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key.pub.
The key fingerprint is:
0f:e2:a0:6f:8a:19:9c:be:20:cb:67:be:6f:f6:d3:0d root@nsa310
The key's randomart image is:
+--[ECDSA 256]---+
| |
| |
| |
| |
| . . S |
|. .. o . E |
|+o. . . + |
|== +.o . . . |
|++*=*.... |
+-----------------+
WARNING: sshd: Already running

És nem lép be SSH-n

(#3353) Max78


Max78
csendes tag

Ez azért érdekes, mert hdd-re telepítettem, így már nem kéne telnetelni, csak ssh-n a telnetet tíltani

(#3354) Max78


Max78
csendes tag

Penről telepítettem az ffp-t. telnettel bejutok, kiadom a parancssorokat, exit.
Putty SSH és egy nagy fekete képernyő. Mit csinálok rosszul?
Kérlek segítsetek!

(#3355) baluka3 válasza madoxx (#3247) üzenetére


baluka3
csendes tag

Szia!

Nekem is 200 Gb-ot ír a flickr, de ez lenne a kisebbik gond. A nagyobb az, hogy bármit állítok, nem történik semmi. Nálad megy?

(#3356) baluka3 válasza baluka3 (#3355) üzenetére


baluka3
csendes tag

Opsz. Mégis működik, de csak az újonnan hozzáadott fotókat tölti fel. Érdekes, az NSA azt mutatja, hogy nem történt semmi, a flickr oldalán meg ott vannak a képek. Furcsa. :)

(#3357) Tonyk válasza tigrici (#3349) üzenetére


Tonyk
veterán

"Ha van a routerben tűzfal akkor tiltsd le mert megfoghatja."

Jujjj :Y , azért ilyet javasolni elég meredek! (Pláne úgy hogy láthatod , hogy nem nagyon vágja a témát. Konkrétan kopasz picsával fordítod a "búzák" közé) :(

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3358) Max78 válasza Tonyk (#3357) üzenetére


Max78
csendes tag

A router tűzfalát nem tiltottam le. Ma reggel sikerült mindent megoldanom, a fránya 23-as port szivatott. 30 órányi ébrenlétnél ezt már nem vettem észre :O . De most happy minden és köszönöm a segítő szándékot

(#3359) Tonyk válasza Max78 (#3358) üzenetére


Tonyk
veterán

Érdekes mert a putty alapból 22-et ad az SSH-hoz. Hogy került oda 23? A kérdés költői :B

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3360) Max78 válasza Tonyk (#3359) üzenetére


Max78
csendes tag

Kínomban már mindednnel próbálkoztam és a 23-as ott maradt. :DD

(#3361) taylor67


taylor67
tag

Minden nap látok próbálkozást, hogy bejönnének a NAS-ba ftp-n keresztül. Gondoltam, ha megváltoztatom a portot egy nem szokványosra nem fogják támadni. Milyen tartományból tudok osztani? akármit Allítottam eddig nem jött össze a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#3362) Balinov


Balinov
félisten

NSA325 4.60-as FW-hez changelog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3363) Tonyk válasza taylor67 (#3361) üzenetére


Tonyk
veterán

Bármit, de azt forwardolni is kell a routerben.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3364) taylor67 válasza Tonyk (#3363) üzenetére


taylor67
tag

Forwardoltam is. Lehet, hogy a céges hálózatomon vannak letiltva a portok?

(#3365) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, 325-re a 4.60-as FW-vel vegre megoldodott a sajat Dropbox account hozzaadas problemaja, sikerult rendben hozzaadni, Dropboxon belul letre is hozta a Drop2NAS konyvtarat, amibe a DB-s token ill. egy 1 oldalas pdf guide van.

Namost, azt irja a guide, hogy ami .torrent fajlt ide bemasolok, azt a 325 P2P download managere automatikusan el is kezdi letolteni. A gondok itt kezdodnek, ugyanis.

Hiaba masolok be akarmilyen .torrent fajlt a Drop2NAS mappaban, nem indul el a letoltes. Probaltam 2 magyar privat ill. egy publikus sorozatos trackerrol valo .torrent fajllal is, sikertelenul. A letoltes nem indul. Ha pl. betallozom a Download managerben a torrent fajlt, a letoltes elindul es seedtol fuggoen vegez, ahogy kell (120/20-as UPC kabelnet). Ami marha erdekes, es nem igen talalok ra magyarazatot az az, hogy kis ido mulva (olyan 10-15 perc) ranezve a PC-n, vagy Tab-on a Dropbox Drop2NAS mappajara eltunik a torrent fajl.

Valszeg valami egyszeru oka lehet, valami trivialis, de nem jovok ra a manonak se, mi az? Nem toltok egyszerre 2-3nal tobb uj torrentet le, megfelel nekem a gyari P2P letolto is.

Koszonettel varok barminemu tippet, javaslatot :R

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3366) Tonyk válasza taylor67 (#3364) üzenetére


Tonyk
veterán

Simán lehet.

Próbáld ki, telnettel bemegy-e az adott porton. pl. 12345-ös portot forwaldoltad a nas-ra, úgy:
telnet <ip-cím> 12345

Ha eltűnik a parancssor és csak fekete képernyő van akkor jó. Ha nem tud kapcsolódni vagy a forward nem jó vagy nem megy a nas vagy a céged szűri a kifelé portokat (=> rendszergazda megvesztegetése jó ötletnek tűnhet). Esetleg megpróbálhatod alacsonyabb portszámokkal is (1000 alattiakkal) vagy valami huncut véletlen folytán 443-as porttal (ha nem használsz más https-en futó szolgáltatást otthon)
Szóba jöhet még a 21-es port továbbra is ha fix ip-n van a cég. Ebben az esetben a forwardnál megadod a céges ip-t(/ipket) forrás címhez, így csak erről(/ezekről) enged a 21-es porton keresztül kapcsolódni az FTP-hez.

(#3365) Balinov

Jó helyre szinkronizál a Dropbox? A nason alapállapot szerint csak az admin\download\torrent könyvtárból indul el a torrent letöltése automatikusan!

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3367) Balinov válasza Tonyk (#3366) üzenetére


Balinov
félisten

huh, ezt nem ertem. a drop2nas mappat a dropboxbol hogy linkelem be a path-ba, amit irsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3368) taylor67 válasza Tonyk (#3366) üzenetére


taylor67
tag

Puttyal mentem be, azt mondta, hogy konnektálva vagyok. viszont amikor ftp kliensel kapcsolódik ( a NAS logja szerint is ), port parancs hibája üzenetet ad vissza és nem látom a könyvtárszerkezetet. Kipróbáltam normál internetről és mobil ftp klienssel is. Passzív módban próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#3369) taylor67 válasza taylor67 (#3368) üzenetére


taylor67
tag

Szóval látszólag felkonnektál, de nem látom a könyvtárszerkezetet és "port parancs hibája" hibaüzenetet ad.

(#3370) Tonyk válasza taylor67 (#3369) üzenetére


Tonyk
veterán

Routerben keress FTP helper opciót, ha van kapcsold be.

Puttyal mész be az ok. Az 22-es port.
FTP-n milyen porton mész be? Ezt a portot kinyitottad a routeren (portforward a nas fix ip címére!!!)?
Az FTP szerveren is ezt a portot állítottad be? Ha nem akkor azt állítsd be, vagy a portforwardnál a kinyitott portot a a nas fix ip-címének 21 portjára irányítsd.

(#3367) Balinov

Mi az amit nem értesz benne?. A nas torrent letöltést csak egyetlen egy mappából indít el "gyári" szoftveren. Ez a mappa az /admin/download/torrent . Csak ezt a mappát figyeli a program. Ha ide kerül .torrent fájl ezt el is indítja automatikusan. Máshonnét nem (mivel nem figyeli őket).

Nem használok dropbox klienst (számomra tök felesleges). VPN-en vagy SSH-n keresztül érem el az otthoni hálózatom és a NAS-t. . Biztosan van itt olyan aki használ és elmeséli.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3371) FefeeX válasza Tonyk (#3370) üzenetére


FefeeX
veterán

transmission-nél nem lehet beállítani, hogy figyeljen egy mappát? :)

(#3372) taylor67 válasza Tonyk (#3370) üzenetére


taylor67
tag

A 21-es porttal nincs bajom, ott működik minden rendesen. De mivel látom, hogy próbálkoznak bejönni a szerverre szerettem volna portot változtatni. Másik porton nem működik pedig állítom a NAS-ban, és a routerben a port forwardot. A routerben nincs ftp-re vonatkozó beállítás és a portokkal sem lehet variálni.

(#3373) brdiee


brdiee
csendes tag

Sziasztok!

Routert cseréltem és azóta nem megy a Transmission.
Minden megy rendesen csak a letöltés nem. Újra akartam rakni az egészet, de a Telnet-nél már azt írja "WARNING: sshd: Already running" mikor SSH-val próbálok belépni akkor meg nem fogadja el a jelszót, amit a webes felületnél használok :(

Tudna valaki segíteni, hogy megint menjen minden rendesen, ahogy előtte? :)

(#3374) _Petya_ válasza FefeeX (#3371) üzenetére


_Petya_
őstag

De: [link]

Ennyi kell a konfigba:

"watch-dir": "/path/ahova/akarod",
"watch-dir-enabled": true

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3375) Tonyk válasza FefeeX (#3371) üzenetére


Tonyk
veterán

De lehet! Itt már leírtam egyszer. Természetesen a "megfigyelés" helye szabadon változtatható.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3376) Tonyk válasza _Petya_ (#3374) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezzel így annyi gond, hogy csak akkor fog működni ha a config fájl utolsó sorában lévő } jel elé írja. Ekkor viszont az eredeti utolsó sor végére egy ,-t (vessző) kell tenni.
Vagy beírja a sorok közé valahova, de akkor meg a beszúrt két sor végére (true után) kell egy vessző.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3377) Balinov válasza Tonyk (#3370) üzenetére


Balinov
félisten

Tonyk :R asszem most jott el a megvilagosodas ideje, nameg hogy a gyari klienssel ez nem fog mukodni valszseg es mindenkepp fel kell a TM-t heggesztenem valahogy.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3378) shteer válasza Tonyk (#3375) üzenetére


shteer
titán

ez klassz, köszi! kipróbálom

..szerintem jónak tűnik

(#3379) _Petya_ válasza Tonyk (#3376) üzenetére


_Petya_
őstag

Feltételeztem alapvető JSON szerkesztési képességet. :U

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3380) petya80


petya80
tag

Üdv,

Adott egy ilyen [link] külső e-satás egység + nsa210 NAS.
Nagy izgalommal rádugtam esata kábellel és vártam, hogy végre a 10-15GB HD filmek másolása gyerekjátékké váljon innentől.
Laptopról ssh-n beléptem majd mc indít, remekül felismertem a külső HDD-t másolás indít és itt jön a pofára esés, mivel csak 6-7mb/sec-el másol rá. Amúgy minden extra folyamatot leállítottam előtte és 0% cpu-val vágtam bele a dologba.
Biztos ami biztos laptopon is kipróbáltam a másolás mivel annak is van esata bemenete és ott remekül másolt 80-90mb/sec-el ahogy kell, tehát nem a külső ház és a kábel a ludas.

mi lehet a gond?

Köszi

(#3381) FefeeX válasza petya80 (#3380) üzenetére


FefeeX
veterán

A NAS procija kevés.

(#3382) shteer válasza petya80 (#3380) üzenetére


shteer
titán

ahogy FefeeX írja, ennyit tud. én a hálózati másolás lassúsága miatt cseréltem 310-re. 13MB/s helyett 40 körül megy az is most

..szerintem jónak tűnik

(#3383) Tonyk válasza _Petya_ (#3379) üzenetére


Tonyk
veterán

Értem. Tehát alapvető, hogy mindenkinek legyen ilyen képessége, ha meg nincs magára vessen, egyébként meg a jolly joker válasz linuxos körökben: "RTFM". :U

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3384) tigrici


tigrici
aktív tag

valaki használ nsa310 bluray párositást?Érdekelne milyent lenne érdemes beszerezni.Jelenleg Lg tv-vel használom ami tökéletes csak jó lenne másik szobában is hozzá férni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3385) Balinov


Balinov
félisten

na, valahogy sikerult megszopatnom magam. gyari p2p kliensbe hozzaadtam egy torrentet tegnap, erre /i-data/md0/admin/dropbox/from dropbox mappabol ugyanazon torrent kiscsillioszor le kerul szinkronizalasra. elobb toroltem 13000+ db .torrent fajlt.

azon vagyok, hogy tolok egy factory resetet, hibakbol tanulva kezdek mindent elorol. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3386) spiky03 válasza tigrici (#3384) üzenetére


spiky03
veterán

Én igen, egy Pioneer BDP-150-el.
Viszi DLNA-n az mkv-kat, alegyen akár 720p vagy 1080p.
A külső feliratokat viszont nem látja, így előtte mindig bele kell muxolni az mkv-ban.
Viszont valamiért néha a belső feliratoknál lemradnak az utolsó szavak. Erről írtam már korábban is

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3387) Balinov


Balinov
félisten

vajon miert resync-eli a 325 a raid1 kotetet?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3388) tigrici válasza spiky03 (#3386) üzenetére


tigrici
aktív tag

A külső feliratot az Lg tv sem látja twonkyn,csak a plexen és a serviion.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3389) FefeeX válasza tigrici (#3388) üzenetére


FefeeX
veterán

és a miniDLNA-n?

(#3390) tigrici válasza FefeeX (#3389) üzenetére


tigrici
aktív tag

Az nekem valamiért nem jött be ,mert állandóan ujra épitette az adatbázist .Igy elsödlegesen a Twonkyt használom.Ha meg feliratost néznék akkor serviiot .Itt nincs is más felvéve csak a feliratos könyvtár.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3391) Balinov válasza tigrici (#3390) üzenetére


Balinov
félisten

hali, serviiot mennyire volt pilotavizsgas feltenni? Ez alapjan csinaltad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3392) tigrici válasza Balinov (#3391) üzenetére


tigrici
aktív tag

igen az alapján tettem fel az 1.1 est,majd utána az 1.2 is feltettem.De 1 bajom akadt vele hiába váltottam utf8 ra vagy másra az ékezeteket nem ismeri fel a file nevekben.Igy csakis a feliratosokhoz használom.Viszont laptopon és androidon is fut a console hozzá.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3393) Balinov válasza tigrici (#3392) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3394) FefeeX válasza tigrici (#3390) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem muszáj lesz, mert az LG BD lejátszóm a twonky-t nem szereti :) legalábbis a gyárit nem.
mondjuk elsődlegesen nem is arról játszok le, de az eGreat r6s nem olyan stabil, hogy ne legyen másodlagos lehetőség :)

(#3395) tigrici válasza FefeeX (#3394) üzenetére


tigrici
aktív tag

Milyen Bd van neked pontosan?Rendesen látja dlna megosztást?Média hivatkozást tud?A minidlna beállitási hiányosságok miatt nem müködött akkor.utána pedig le állitottam.Csak érdekesség képpen az Lg tv nél sem látszik a nas néha,de akkor 1 gyors hálozati be állitás és megjelenik.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3396) spiky03 válasza tigrici (#3388) üzenetére


spiky03
veterán

nálam a laptopon van a serviio és a tv-m azzal látja csak a megaláztatásokat, de az látja a külső feliratokat is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3397) tigrici válasza spiky03 (#3396) üzenetére


tigrici
aktív tag

A tv mellé a néró médiahome tartozott,de már minden film átkerült a nasra ezért a gépek mint megosztók kikerültek a körből.Pedig gépen sokkal könnyebb beüzemelni bármilyem DLNA szervert,még a plexet is,de annak nem látom értelmét hogy gépen fusson a szerver az adatok meg a nason legyenek.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3398) FefeeX válasza tigrici (#3395) üzenetére


FefeeX
veterán

BP-620, eleinte 1-2szer látta a twonky-t, most meg már csak teker mikor fel akarnék lépni rá, tehát látja de nem lép be rá, és csak újraindítással áll helyre (értsd kb használhatatlan addig)

(#3399) tigrici válasza FefeeX (#3398) üzenetére


tigrici
aktív tag

és más dlna szervert próbáltál már? minidlna.plex.serviio?gondolom csak a hálozattal van ilyen gond.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3400) jandraman


jandraman
csendes tag

sziasztok

érdekelne a véleményetek a ZyXEL NSA-325
switch ZYXEL GS-108
kb 7éve zakatol egy dlink 313 nálam de most kétvinyost szeretnék
olvastam a leirtakat nem kimondottan a 325-ös forum de nem is találtam
olvasom a transmission guit szintén rálehet tolni elég szimpi a cumó.
köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.