Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) #79335424 válasza FefeeX (#3096) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Az az ablak természetesen be van állítva. Azt viszont nem tudtam, hogy külön megosztás vonatkozik az NFS -re. Akkor ennyit nekem nem ér az ügy. Kényelmes ez a CIFS. Hazamegyek, bekapcsolom a wifit a telón és már mountolja is a teljes NAS -t. A win is kezeli, úgyhogy teljes az összeköttetés. Arról nem is szólva, hogy így ha a telóval áthelyezek egy mappát, akkor is csak átcímzés történik, nem adatmozgatás. Vagyis nincs várakozás. Talán azt fogom tenni, hogy a magas bitrátájú, HD filmeknek csinálok egy NFS megosztást.

[ Szerkesztve ]

(#3102) betyarr válasza Tonyk (#3098) üzenetére


betyarr
veterán

a plex képes arra hogy egy távoli gépen streameljek vele a nasomról filmet?

(#3103) Tonyk válasza betyarr (#3102) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom, nem használom a plex-et. Egyszer tettem fel kíváncsiságból. Utána le is szedtem gyorsan.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3104) betyarr válasza Tonyk (#3103) üzenetére


betyarr
veterán

köszi.

valaki esetleg tudja?

(#3105) Pikkolo^^ válasza Tonyk (#3100) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igen, elég. De a továbbiakban nem szeretném a számítógépet bekapcsolni a filmnézéshez.

(#3106) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3105) üzenetére


Tonyk
veterán

Na most vagy nem értek valamit vagy nem tudom.

Lejátszód tud DLNA-t. Ez a NAS tud DLNA-t. Hogy jön ide a számítógép?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3107) Pikkolo^^ válasza Tonyk (#3106) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az eredeti kérdésem arra irányult, hogy mkv-t normálisan le tud-e játszani vagy sem ill. a dlna mennyire macerás vele. A második felére megvan a válasz, már csak az mkv-ra kellene valami megnyugtató.

(#3108) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3107) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam nincs gond az mkv - val. Van felirat, van hangsáv, van pause, van stop, tudok léptetni előre - hátra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3109) Tonyk válasza Tonyk (#3108) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, a TV egy Samsung D6510WS.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3110) pidi13 válasza betyarr (#3104) üzenetére


pidi13
csendes tag

Minek ahoz Plex?Ha Twonky webfelületén rákattintasz egy filmre előjön egy üres oldal, "Probléma az oldal betöltése közben" hibaüzenettel.Ha megnézed az oldal címsorát a böngészőben ez látható:
http://192.168.1.3:9001/ disk/DLNA-PNAVI-OP01-FLAGS01700000/O0$3$27I11530.avi. A probléma hogy belső ip-n próbál csatlakozni, írd át a címsorban az ip-t és töltsd be az oldalt újra, elindul a film lejátszása, így:
http://85.44.xxx23:9001/disk/DLNA-PNAVI-OP01-FLAGS01700000/O0$3$27I11530.avi
Vagy másik megoldás a webes közzététel engedélyezése a nasban, ha ennél a filmfájlra jobbal klikkelsz és a "Hivatkozás címének másolása" opciót választod a legördülő listából (Firefox) felmásolja a nason lévő film direct linkjét a ramba.Ezt a linket beillesztheted a vlc mediapayer állapotsorában levő "media"-"Hálózati műsor megnyitása" menüben lévő ablakba és indul a lejátszás.Plexet és minidlna-t csak azok használnak akiknek a TV készülékük nem kompatibilis a Twonky-val.PLexet én is csak próbából telepítettem, de az iszonyatos lassúsága miatt nem jött be, egyébként konkrétan ezt nem is vizsgáltam hogy streamel-e.

(#3111) betyarr válasza pidi13 (#3110) üzenetére


betyarr
veterán

hát épp ezaz,hogy egyik megoldás sem tökéletes.én azt szeretném,ha streamelné és nem letöltené a filmet.a vlc majdnem jó megoldás,de ha szüneteltetem,vagy háromnál többször beletekerek a filmbe,akkor leáll a lejátszás.érdekes,hogy eleinte párszor ha egy távoli gépről kattintottam a filmre,akkor szépen elkezdte streamelni (a wmplayer még mutatta is hogy streamel),lehetett pause-olni,tekerni bele ahányszor akartam,nem volt gond.azonban később valamiért ez megváltozott és először letölti az egészet és csak utána kezdené lejátszani.nem tudom mitől lehet és hogyan lehetne ezt megoldani újból.

(#3112) pidi13 válasza betyarr (#3111) üzenetére


pidi13
csendes tag

Nálam nem letöltés indul hanem lejátszás.Bár nálam is jelenkeztek már ezek a problémák hogy mindenáron letölteni akart.Elég furcsa lelki világa van a készüléknek, a beállításoktól függetlenül hol működik hol nem.
Néha falhoz tudnám vágni.(Őrjítő) :O

(#3113) #79335424 válasza pidi13 (#3110) üzenetére


#79335424
törölt tag

A webes közzétételes megoldást próbáltam. Elvileg müxik, de nálam nem tud mit kezdeni azzal a szituval, ha a média elérési útja nem írható címsorba pl. ékezetes, vagy egyéb, nem szabványos url karakter, illetve szünet miatt. Ezen kívül a lejátszó pufferét is érdemes nagyobbra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#3114) nemdan


nemdan
senior tag

Erre senki?!

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#3115) tigrici válasza Pikkolo^^ (#3099) üzenetére


tigrici
aktív tag

Azt hogy tud -e a lejátszód valósan DLNA-t.azt Gépról is kitudod probálni.Rakd fel a Néromedia homet.Az DLNA megosztást hoz létre.Az meg ,hogy mkv lejátszása megy-e az a média lejátszó dolga,A nas csak mint média filet felajálja.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3116) Tonyk válasza tigrici (#3115) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem kell ahhoz Nero Media Home. Windows Media Player is tud DLNA-n szórni (Media adatfolyam továbbítás bekapcsolása)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3117) shteer válasza nemdan (#3114) üzenetére


shteer
titán

én nem használtam még sem az usb-t, sem az esata-t másolásra - mindent hálón keresztül másoltam vissza

este megpróbálom én is

..szerintem jónak tűnik

(#3118) FefeeX válasza nemdan (#3114) üzenetére


FefeeX
veterán

én mikor rádugom mindig MC-t használok, mert mekkora marhaság már, hogy oda-vissza menjen a hálózaton az adat, mikor helyben van mindkét eszköz? Ezzel csak lassítanád amúgy is a folyamatot. Plusz hibaforrás.

(#3119) akiss78


akiss78
csendes tag

Tud valaki véleményt mondani, melyik DLNA szervert érdemes feltenni?

Állítólag a Plex jobb, mint a gyári Twonky. De mivel?
Feltettem a Plex-et, de már két napja indexeli a képeket, 99%-on megy a procim folyamatosan.
Twonkynak ez a mennyiség kb fél nap volt beindexelni.

Egyébként mind a kettő stream-ben játsza le a filmeket. Másképp nem is nagyon működne a dolog például TV-n.

Vélemény a miniDLNA-ról esetleg?

(#3120) akiss78 válasza FefeeX (#3074) üzenetére


akiss78
csendes tag

Nekem egy WD5000AAKX-001CA 15.0 vinyó van benne. Ezzel kaptam edigital.hu-ról.
Ez a Blue elvileg. Lehet róla valamit tudni?

(#3121) #79335424 válasza nemdan (#3114) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem van a PC -ben egy plusz rack. Beleraktam az egyik vinyót. Kiszedtem azt is, amin a Windows van. Beraktam a helyére a másik vinyót. Bebootoltam a Puppy -t penről (de lehet CD -ről is) és pikk-pakk átmásoltam. Ha van usb -s tárad, akkor az is jó, csak sokkal lassabb. Ha e-sata -s a tárad, akkor szintén pikk-pakk. Csak legyen a NAS által beüzemelve a vinyó, legyenek megcsinálva a megosztások, mert azokba kell másolni.

[ Szerkesztve ]

(#3122) Pikkolo^^ válasza tigrici (#3115) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tud, ezt írtam is.

Időközben megszületett a megoldás, egy új router lesz amelyik tud DLNA-t és van rajta USB, így külső vinyóról le tudom játszani a filmeket. Olcsóbb, mint a NAS.

[ Szerkesztve ]

(#3123) #79335424 válasza Pikkolo^^ (#3122) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehetséges, de ennek alaposan nézz utána, mielőtt belevágsz, mert sok, apró buktatója lehet a dolognak!

(#3124) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3122) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak meg ne lepődj! ....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3125) mobilizmo válasza Pikkolo^^ (#3122) üzenetére


mobilizmo
addikt

http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_3047-3047.html

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3126) gahor72


gahor72
aktív tag

Egy tp-link WR1043nd közel annyiba kerül mint egy NSA-310 vinyó nélkül.
Egy vinyó meg minden háztartásban akad,addig míg megveszi az ember a 2tb-os WD RED-et. :D
Aztán meg mivel fog az ember szenvedni,ha nem a NAS buherálásával.
üdv

(#3127) #79335424 válasza mobilizmo (#3125) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem Te nem használsz Androidos készüléket. Ha használnál, akkor biztos megkíméltél volna egy szövegrész kijelölés - másolás - beillesztés tortúrától azzal, hogy linkeled a linket. :D

[ Szerkesztve ]

(#3128) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem sikerül zöld ágra vergődnöm a NAS-ommal. Nem tudok hozzá kapcsolódni a Transmission Remote GUI-val. A szolgáltatás fut rajta!
Újra megkérdezem, van esetleg Fehérváron olyan Guru, akihez elvihetném és megoldaná a problémámat?
Természetesen ésszerű keretek között hajlandó vagyok érte fizetni is!

(#3129) Pikkolo^^ válasza #79335424 (#3123) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Mi az a sok apró buktató?

Tonyk: min? :-)

(OFF)mobilizmo: Köszönöm. Látom te is hasonló cipőben jártál, mint én. Kábellel van összekötve a lejátszó a routerrel, ez meg is fog maradni.(/OFF)

gahor72: jó ára van, de ez nem DLNA-s. Amit kinéztem az egy D-Link Dir 645

(#3130) #79335424 válasza Pikkolo^^ (#3129) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van a routeremben rá lehetőség, de mivel ott a NAS, ezért nem próbáltam. Ha csak a számokat nézzük, a 310 -ben 1,2Ghz -es proci és 256MB ram van. Egy hasonló árú routerben ez 500Mhz és 32-128MB. Ez router feladatokra elég, de a NAS -funkciókhoz sztem kevés. Az NSA210 -ben 128MB van és ha kifogy alóla, akkor használhatatlan, elérhetetlen a NAS. Nem tudom, mennyi ramot használ és mekkora processzorterheléssel járnak mondjuk a fájlműveletek. Pláne NTFS -re. Egy kitömörítésről nem is szólva. A sebességkülönbséget már írták. Aztán ott a vinyó. A NAS -ba be van építve és kezelni is tudja. Pl. le tudja állítani. A routeres megoldásnál ez hogy történik? Először is kell egy külső ház. Ez plusz költség. A 2,5 -öst nem tartom jónak, mert a működéséhez szükséges áramot a router tápjától kapja, ráadásul ez a plusz áram átmegy a routeren. Ez 5V -on nem kevés, ráadásul állandó plusz terhelés. Ha egészségben akarod tudni a tárat, akkor stabil táp kell neki. Marad a 3,5 -ös tár, külön táppal. Ezt tudja vezérelni a router, vagy megy nonstop?

[ Szerkesztve ]

(#3131) shteer válasza Pikkolo^^ (#3129) üzenetére


shteer
titán

de tud DLNA-t a 1043ND, okositani is lehet. Ennek ellenere nalam nas van rakotve :)

..szerintem jónak tűnik

(#3132) shteer válasza gahor72 (#3126) üzenetére


shteer
titán

NAS-t miert kellene allandoan buheralni?

..szerintem jónak tűnik

(#3133) Kami11 válasza DonJoker (#3128) üzenetére


Kami11
őstag

Teamwiewer-rel megoldható távolról is, ha szombat délutánig ráér, akkor szívesen segítek.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#3134) Mankó


Mankó
veterán

Zyxel 310 a választott modell és az a kérdésem, hogy érdemes e routert cserélnem. A netem 40/20 , jelenlegi router TP-Link 841ND, kiszemelt TP-Link WDR4300. Tv (ezt lehet kihagyom a képletből), PC, NAS, XBOX, média player lenne rádugva CAT 6-os kábelekkel. NAS-ról szeretnék streamelni tv-re Full HD , esetleg 3D filmeket.
Köszi

(#3135) shteer válasza Mankó (#3134) üzenetére


shteer
titán

ha másolni akarsz hálózaton akkor mindenképp egy gigabitesre. amit írtál (stream), azt kiszolgálja a mostani is

..szerintem jónak tűnik

(#3136) kenyerr


kenyerr
tag

Írták itt páran már, hogy nsa320 venti buheráláshoz csavarokat kell kiszedni, és azt a szervizes esetleges meghibásodásnál észrevenné, de nekem tegnap érkezett meg a készülék, és azt néztem, hogy belülről is el lehet érni (kis kézügyességgel) a venti csatlakozót. Ebből adódva én tervezek rá egy fordulatsz. szabályzót, amit bele tudnék rakni csavarozgatás nélkül is. Valakinek hasonló témakörben tapasztalata van? Esetleg ellenjavallatok?

Egyébként témaindító cikk alapján tegnap belőttem merevlemezre ffp-t, arra transmission+minidlna és azóta semmi baj nem volt a torrenttel illetve 2 feliratos videót is próbáltam, és mind2-t vitte a TV. Talán volt akinek nem akart menni mkv (ha jól rémlik), nekem azzal sem volt bajom. Egyelőre még lg saját belső médialejátszójával mennek a dolgok.

(#3137) shteer válasza kenyerr (#3136) üzenetére


shteer
titán

310-be nem fér be a kezem, szóval simán lehet, hogy a 320 ebből a szempontból előnyösebb :)

LG tv és LG tv között is van különbség - évjáratfüggő elsősorban, a 2010-es modellek nem feltétlenül visznek mindent (kényszerített felirat, DTS) míg a 2012-es modelleknek már illik

..szerintem jónak tűnik

(#3138) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3129) üzenetére


Tonyk
veterán

"Tonyk: min? :-)"

Azon amire szeretnéd használni.

Egy divixet kiszolgál, de HD tartalomban valószínűleg el fog vérezni.
Nálam egy Asus RT-N16 van ami már nem mai darab, de mondjuk a mai napig nem is 8-10E forintba kerül (~25E). De kollégák tapasztalatait hallgatva, 6-7MB/sec sebességnél többet nem nagyon produkál USB-n.
Egy soho router nem HD-streamre van kitalálva. Ami meg igen, 50E körül indul (Pl D-link DIR-857). Ennyiből már kijön egy NSA310+2TB-os winyó vagy egy NSA310 és egy pl normális (nem tp-link! ) N-es router.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3139) shteer válasza Tonyk (#3138) üzenetére


shteer
titán

Egy divixet kiszolgál, de HD tartalomban valószínűleg el fog vérezni.

ha a 642G ki tudta szolgálni a fullHD stream-et, akkor aligha

..szerintem jónak tűnik

(#3140) kenyerr válasza shteer (#3137) üzenetére


kenyerr
tag

2012 lm640, akkor talán azért. Majd ha megpróbálom a venti műveletet, akkor írok vissza tapasztalatot. Bár olyan nagy hely itt sincs a kezemnek, szóval lehet hogy barátnőmet megkérem :D

(#3141) shteer válasza kenyerr (#3140) üzenetére


shteer
titán

én is azt vettem kedden :) az előző LD751-nek sok hiányosságát orvosolták

..szerintem jónak tűnik

(#3142) gahor72 válasza shteer (#3132) üzenetére


gahor72
aktív tag

Mert különben nem lenne az ilyen fórumoknak létjogosultságuk!
A kíváncsi emberek mindig keresik a készülékeik határait,vajon mit bír még el?
Fel lehet-e rá tenni? Fut-e majd rendesen?
Amikor meg úgy gondolod,hogy kész vagy,és müxik minden,jön egy frissítés és a para.
Merjem frissíteni? Utána is fog-e futni rajta minden,ami eddig?
De legalább a gyártók is megtudják,hogy mire jó a termékük.és ez jó.
+ engem meg szórakoztat a fórum olvasgatása és még tanulok is belőle.
üdv

(#3143) shteer válasza gahor72 (#3142) üzenetére


shteer
titán

azt ugye tudod, hogy az átlagember nem buherál? :) megveszi, összedugja, ha megy, használja.
én valahol efölött vagyok - feltettem egy tm-t, és használom :))
de mivel a plex nem oldja meg jelenleg a DLNA-n keresztüli hangsávváltást, így valszeg nem kerül fel a nas-ra

..szerintem jónak tűnik

(#3144) kenyerr válasza shteer (#3141) üzenetére


kenyerr
tag

LD751et nem nagyon néztem, de lm640 nagyon bejön eddig :) (pár hete vettem)

(#3145) gahor72 válasza shteer (#3143) üzenetére


gahor72
aktív tag

Akkor én nem tudom hol helyezkedem el.
Megvettem összedugtam,használom.
Egyszer megbotlottam,bevallom,minidlna-t akartam ,de nem jött össze.(felirat miatt).
De a ventit lecseréltem az első héten,teszek a garira.
Buherál=módosít,próbálkozik.
Ebben a fórumban természetesen nincsenek átlagemberek,csak fejlesztők,úttörők.... :D
A pc-ről torrentezek (csak legális tartalmakat :K ),megvásárolt cfosspeed-el (1500ft).
De az adat a NAS-on van!
Így kihasználva a teljes sávszélességet,bőven jó az arányom,nincs rá szükség ,hogy non-stop menjen a NAS.
Amikor bekapcsolom a pc-t,az bekapcsolja a Nas-t,majd éjjel 2-kor kikapcsol magától,oszt jézus.

üdv

(#3146) shteer válasza kenyerr (#3144) üzenetére


shteer
titán

LD751-em 2 hete ment tonkre, 2010es modell, mar nem kaphato - valszeg ezert nem nezted :)

..szerintem jónak tűnik

(#3147) shteer válasza gahor72 (#3145) üzenetére


shteer
titán

Ez is egy felhasznalasi mod a sok kozul - szamomra meglehetosen fura :)

..szerintem jónak tűnik

(#3148) mobilizmo válasza #79335424 (#3127) üzenetére


mobilizmo
addikt

:C
Magamnak.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3149) kenyerr válasza shteer (#3146) üzenetére


kenyerr
tag

Remélem nem megy szét két év múlva a 640 :D (sejtettem, hogy az egy régebbi "ős") bár szerencsére van rá úgymond "örök" garancia okosítva

[ Szerkesztve ]

(#3150) mobilizmo válasza #79335424 (#3130) üzenetére


mobilizmo
addikt

Megfelelő FW tudja vezérelni. RT-N16-om lévén nekem Tomato van fent, de ez 1043ND-re nem rakható fel. Más FW-t nem használtam (a gyárin kívül), tehát azokról nem tudok nyilatkozni. Mondjuk torrent miatt nekem szinte soha nem állt le, egyszer meg is főtt a HDD elektronikája, de csere után működött megint.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.