Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) spiky03 válasza yuhui (#3198) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is ilyen problémám van az én routeremmel: TP-LINK TL-WR842ND
Nekem is van, hogy hetente eldobja a netet és akkor csak az segít ami nálad.
Nekem a NAS, TV, BD lejátszó van rajta, meg wi-fin a laptop, meg néha a telefon.

Gondoltam rá, hogy eladom és veszek valami mást helyette. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3202) FefeeX válasza spiky03 (#3201) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem 1043 van, de mondjuk ha 20 eszköz nincs a háztartásban, ami így vagy úgy netet kajál akkor egy sem :) Ehhez képest, mióta levettem róla a sok wifis eszközt, havonta egyszer vágja el a wifit kb, bejelentkezni nem próbáltam ilyenkor, gyorsabb az áramtalanítás...

shteer: ott a lényeg, hogy a wifi keveset van használva... biztos vagyok benne, hogy amiatt szemétkedik, egyszerűen bizonytalan a wifije...

[ Szerkesztve ]

(#3203) shteer válasza yuhui (#3198) üzenetére


shteer
titán

itt is 1043nd és semmi gond, atomstabil gyári fw-rel, wifi keveset van használva

..szerintem jónak tűnik

(#3204) madoxx válasza FefeeX (#3202) üzenetére


madoxx
aktív tag

Én rövidrezártam ezt a dolgot, minden hétfőn hajnal 4kor újraindul a 1043 :)

(#3205) yuhui válasza betyarr (#3200) üzenetére


yuhui
tag

Valahol olvastam, hogy custom firmware-val megoldható ez. A hétvégén úgyis fel akartam rakni rá az OpenWrt-t. Ha megoldja a problémát majd írok.

Nálam is keveset van használva a wifi, mégis ezt csinálja. De mondom kettő is van a routerből, a másik tökéletesen működik, pedig IP kamerák is mennek róla wifi-n folyamatosan, azzal még sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#3206) spiky03 válasza FefeeX (#3202) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem csak a laptop van rajta wi-fin, minden más kábelen, és ugye van, hogy azok sem mennek, mert pl nem megy a BD lejátszó egész nap, meg a tv-sem, csak a NAS van rajta non-stop.
Nekem is a gyári fw van rajta, nem rég frissítettem.

Valahol olvastam, hogy ezt a dobálást a modolt fw sem oldotta meg rendesen.

Mondjuk ez ugye akkor cumi csak, amikor nem vagyok otthon és épp telóról akarok valamit elindítani, hogy szedje le a NAS, akkor nem tudok kapcsolódni.

De lehet, hogy én is ráállok arra, hogy minden héten 1x kihúzom, majd vissza dogom a tápkábeljét.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3207) Game78 válasza spiky03 (#3206) üzenetére


Game78
tag

Nem kell kihúzgálni...mondjuk nekem Asus Rt12 van ,Tomato-val,de van benne Scheduler.Ott van Reboot,Reconnect,meg 5 szabadon konfigurálható.Rakj rá Tomato,vagy DDwrt-t,ezeket beállítod valamelyiket,kedved szerint..Nagyon stabíl,a gyári Fw nem tudom milyen addig volt rajta míg kipróbáltam,hogy megy-e a router:)

(#3208) betyarr válasza spiky03 (#3206) üzenetére


betyarr
veterán

épp tegnap húztam ki.rögtön utána ment is rendesen,de most a munkahelyről próbáltam próbaképp elérni,persze semmi.

yuhui: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3209) kene84 válasza yuhui (#3205) üzenetére


kene84
senior tag

Szia!

Ugyanezt produkálta nekem is a 1043ND router a gyári firm-el.
Én gargoyle féle firmware-t tettem rá és azóta - lekopogom - egyszer sem dobta el a netet.

(#3210) ubid


ubid
őstag

Mióta lecseréltem vargalexre a gyári firmware-t azóta tökéletes, nem szakad a net sem...

[ Szerkesztve ]

-.-

(#3211) maxsoft válasza betyarr (#3197) üzenetére


maxsoft
tag

Nekem már a 2. 1043 -as routerem van, de eddig semmi bajom vele, pedig "NAS" -nak is használtam az egyiket.
Mondjuk a Wifi nekem nincs túlterhelve, mert csak 1 laptop és 1 teló lóg rajta.

(#3212) betyarr válasza maxsoft (#3211) üzenetére


betyarr
veterán

hát ez az,hogy nekem sincs terhelve.néha a teló és nagyritkán a táblagép.

(#3213) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, ma/holnap fogok egy NSA325-ot megrendelni, diszket kulon fogok, mert ugy olcsobban kijovok, mint eloretelepitett hdd-s verziokkal.

Azt kerdeznem, hogy milyen gyarto/milyen szeriaju hdd-it celszeru beepiteni? 5400RPM-est vagy 7200RPM-es-t nezzek, 16 v. 32 v. 64MB cache-s verzio ajanlott?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3214) shteer válasza Balinov (#3213) üzenetére


shteer
titán

WD Red vagy EZRX Green. Utobbinal pc-re kotve erdemes atallitani a fejparkolasi idot 300s-ra, utana mehet a nas-ba.

..szerintem jónak tűnik

(#3215) Balinov válasza shteer (#3214) üzenetére


Balinov
félisten

:R Koszi. WD20EFRX (103€) ill. WD20EZRX (87€) amit talaltam gyorsban.

Az nagy ganysag lenne, hogy ezek kozul valamelyiket beepitenem elso korben, majd adatmozgatas utan beletolnek az NSA325-be egy 1TB Hitachi DeskSTar-t (Deskstar 7K1000)? Igy a desktopban csak az ssd meg a 640-es Samu F1 maradna

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3216) betyarr válasza Balinov (#3215) üzenetére


betyarr
veterán

minél kisebb fordulatszámút érdemes venni,mert akkor kevésbé lesz zajos a móka.pláne akkor számít ha "fülközelben" fogod tartani a nas-t.

(#3217) Balinov válasza betyarr (#3216) üzenetére


Balinov
félisten

pont ezert is kerdeztem eleve. Vennek en 5,4kRPM-es terras vinyot, csak nem nagyon talalok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3218) betyarr válasza Balinov (#3217) üzenetére


betyarr
veterán

nekem is hita deskstar van benne és úgy bír "darálni" néha,hogy csak!

(#3219) Balinov válasza betyarr (#3218) üzenetére


Balinov
félisten

naigen, nem a halksagrol hires, az a szeria, viszont teszi a dolgat lassan 2,5eve..Mondjuk a Samu F1 meg iszonyat strapahdd nalam...decemberben lesz 6eves de semmi baja

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3220) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, érdemes frissíteni az uj fw-re? Mi benne az újdonság?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3221) shteer válasza gboszi (#3220) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#3222) spiky03 válasza gboszi (#3220) üzenetére


spiky03
veterán

Ha esetleg frissítetted mond el, hogy milyen lett a NAS.
Én még most sem frissítettem az enyémet. :D

Az Edigitálon írták az egyik hosszászólásban, hogy ő nem állított le semmit se, se az FFP-t, se a TM-et, és rendben felment rá az új fw (ez nem a legújabb volt, hanem az előtte lévő, mondjuk nekem ezt ajánlja fel a NAS ha belépek a kezelő felületre). Viszont itt valaki írta, hogy frissítette erre a legújabbra, és azóta elszállt neki az FFP meg a TM. :U

Ha valaki meri frissíteni kérném, hogy írja le, hogy mit, hogy csinált. :)

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3223) shteer válasza spiky03 (#3222) üzenetére


shteer
titán

Aki itt irta, annak nem a 4.50 volt fenn elotte - ha jol emlekszem

..szerintem jónak tűnik

(#3224) FefeeX válasza spiky03 (#3222) üzenetére


FefeeX
veterán

4.50-ről 4.51re, a NAS kezelőfelületéről indítva nem szállt el semmi. A kollégának, saját kereséssel és feltöltéssel, korábbiról 4.50-re frissítésnél elszállt. Mondjuk nem nagy kaland, 10 perc alatt minden újrahúzható akkor is ha elszáll...

(#3225) spiky03 válasza shteer (#3223) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem sem az van, hanem még a 4.40-es.
Ha erre ráfrissítek akkor ugyan elszállnak-e a dolgok? :U
Ezt a verziót ajánlja fel a fő oldal: 4.50(AFK.1)

@(#3224) FefeeX
Igen tudom, főleg annak aki ért is hozzá :D
Nekem egyik haver csinálta ezeket a beállításokat, és ezért nem szeretném ha minden elszállna, mert nem biztos, hogy én újra megtudom csinálni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3226) FefeeX válasza spiky03 (#3225) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem kell ehhez érteni, a leírás alapján teljesen favágó módszer, de egyszer meg kell csinálni, hogy magabiztosságot szerezz efelől :)

(#3227) krida


krida
csendes tag

Sziasztok! Kb. 1,5 hónapja non-stop megy a NSA 320 -m, többször elértem már távolról, de ma nem érem el... A routert látom, de a nas -ra nem akar csatlakozni. Létezik, hogy kikapcsolt?

(#3228) betyarr válasza krida (#3227) üzenetére


betyarr
veterán

próbálj újraindítást,vagy méginkább húzd ki a falból a routert 1-2 percre,esetleg magát a nas-t.nekem ez megoldja.

(#3229) gboszi válasza shteer (#3221) üzenetére


gboszi
senior tag

Köszi. Kerestem, de nem találtam semmit, hogy mi frissült, akkor ezért:) simán felment a frissités minden ugyanaz. Transmission ok.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3230) krida válasza betyarr (#3228) üzenetére


krida
csendes tag

Távolról se értem el, de állítólag ment... :S Mind1, újraindítattam... Létezik ilyen ethernetes 220 kapcsoló? Az IpSteckert találtam, de az elég drága... :S Az ilyen helyzetekhez...

(#3231) betyarr válasza krida (#3230) üzenetére


betyarr
veterán

én manuálisan szoktam :DDD

(#3232) krida válasza betyarr (#3231) üzenetére


krida
csendes tag

Már beszéltem egy barátommal és csinál nekem egyet ilyet :)

(#3233) Balinov


Balinov
félisten

Na, megszultem a dontest. NSA325+2db WD10EZRX berendelve.

FW-t mar a legelejen frissitsem? Beepitett torrent kliens milyen? Olvastam valahol, hogy egyidejuleg max 10 letoltest kezel, ez igaz? Mondjuk jellemzoen en 2-4-nel tobb uj letoltest nem izzitok egy nap.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3234) shteer válasza Balinov (#3233) üzenetére


shteer
titán

nem a 10 letöltés a baj, hanem a 10 aktív torrent - tehát seed-re is max 10. tedd fel a tm-et egyből a fw frissítés után :)

..szerintem jónak tűnik

(#3235) Balinov válasza shteer (#3234) üzenetére


Balinov
félisten

aham, koszi shteer. :R Igazabol a 10aktiv torrent sem baj, jelenleg a desktopon is ugy van beallitva az uTorrent, hogy max 5 aktiv torrent fusson. 100(140-160mbit gyakorlatban)/20-as net van, 3-400mbyte/epizodos reszeknel hamar feltolom a publikus trackeren az uppot 5-60% koze, utana meg ugyse szedi senki.

szerk: homaly vagyok a temahoz, elore elnezest a sok hulye kerdesert. Pl. TM=Transmission? Fel tudom ezt csak ugy tenni vagy trukkozni kell hozza?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3236) shteer válasza Balinov (#3235) üzenetére


shteer
titán

transmission :K erről szól a logout cikk :) lépésről lépésre le van írva

..szerintem jónak tűnik

(#3237) Balinov válasza shteer (#3236) üzenetére


Balinov
félisten

ob+, ez mekkora szokeseg volt tolem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3238) shteer válasza Balinov (#3237) üzenetére


shteer
titán

:D

..szerintem jónak tűnik

(#3239) Balinov válasza shteer (#3238) üzenetére


Balinov
félisten

megegy kerdes: ha rendet rakok az asztalin a NAS beuzemeles utan fel fog egy 1TB-s deskstar szabadulni valszeg, amit egy kulso kerettel ra kivanok passzitani a nas-ra. Ha igy lesz, a nas a kulso vinyot is leformazza, csakugy mint a belso(ket)?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3240) FeRkE


FeRkE
őstag

Engedélyeztem az NFS kiszolgálót a NAS-on. Hogyan lehet neki megmondani, melyik könyvtárat ossza meg ?
Mert alapból erre engedélyezi: /i-data/2c1ce0d6/nfs/NAS Vagy mindig át kell ide pakolgatnom, amit NFS-en meg akarok osztani? Köszi!

A másik kérdés: Plexet hogyan tudom eltávolítani NAS-ról?

[ Szerkesztve ]

(#3241) tigrici válasza FeRkE (#3240) üzenetére


tigrici
aktív tag

Plex eltávolítása:
/ffp/start/plexmediaserver.sh stop
/ffp/start/plexmediaserver.sh uninstall
vagy : slacker -r plexmediaserver
Kézzel törőlni a /mnt/HD_a2/plextmpdir mappát

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3242) shteer válasza Balinov (#3239) üzenetére


shteer
titán

nem fogja, külsőt lehet használni NTFS formázással

..szerintem jónak tűnik

(#3243) FeRkE válasza tigrici (#3241) üzenetére


FeRkE
őstag

A slackerrel eltávolítottam. Viszont meghagyta a /ffp/lib/plexmediaserver mappát, ez is törölhető, ugye?

(#3244) gboszi


gboszi
senior tag

Segítsetek légyszi!
Hogyan tudok ugy belépni ftp progival a nasra, hogy legyen teljes jogosultságom másolni. Nem enged mappák közt, csak a nas saját fájlkezelőjében. Hálón belül laptop-nas az ok. Elvileg minden mappa "777"
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3245) tigrici válasza FeRkE (#3243) üzenetére


tigrici
aktív tag

elvileg minden kapcsolatos mappa törölhető,de nem árt az ovatosság.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3246) FefeeX válasza FeRkE (#3240) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudod megmondani neki, amiket ott hozol létre mappát, azokat látja NFS-ben, nekem alapból oda tölt a TM is...

(#3247) madoxx


madoxx
aktív tag

Most hogy a flicker 1 tb-ra nőtt, kihasználnám a nas auto upload funkcióját, de csak 200 gb-t ír szabadnak :S
Másnál?

(#3248) Balinov válasza shteer (#3242) üzenetére


Balinov
félisten

:R halistennek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3249) Avicularia válasza madoxx (#3247) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam is csak 200 giga

[ Szerkesztve ]

(#3250) FeRkE válasza FefeeX (#3246) üzenetére


FeRkE
őstag

Oké köszi, akkor így lesz.

#3245 tigrici köszi neked is, meghagyom a mappát, végülis nem foglal sok helyet. Futni már nem tud, az a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.