Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) gahor72 válasza Tonyk (#3640) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nem is hiba,hanem inkább probléma az ingyenes DNS szolgáltatást igénybe vevő júzereknek.
Rosszul fogalmaztam.
A no-ip-nél ha 30napig nem jelentkezel be,ip újítással már küldik is a levelet,hogy meg fogják szüntetni a fiókod,ha nem újítod meg.
A diginél előfordult velem,hogy a DD-WRT DNS része nem jól volt beállítva és nem kérdezte le a külső ip-t.
A router meg non-stop ment így majd 30 napig ugyan az volt az ip-címem,a dinamikus ip ellenére.
Aztán jött is a levél..
üdv

(#3652) Tonyk válasza gahor72 (#3651) üzenetére


Tonyk
veterán

"DD-WRT DNS része nem jól volt beállítva és nem kérdezte le a külső ip-t"

Namost a routernek nem kell lekérdeznie a külső ip-t, mert azt tudnia kell, benne van a Zagyában!
Hiszen connectáláskor, renew-kor kapja meg a szolgáltatótól (ezért dinamic az ip). És amikor ez változik ezt intelligencses módon lejelenti az adott esetünkben dyndns felé (adott felhasználóhoz tartozó adott címhez ez az ip, nesze ). Az meg rögzíti.

A probléma ebből fakadólag nem ott van, hogy a routered nem frissíti az ip-t, mert azt leszarja a dydns, hanem az, hogy BE KELL jelentkezz a webes felületükön 1 hónapban legalább 1x.
Így egyszer hátha megunod a loginolást és veszel egy fizetős acc-ot, vagy olvasgass közben reklámot, ami megint termel nekik (ezt nem tudom, hogy van-e reklám, mert adblock kidob minden ilyen szart).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3653) betyarr válasza gahor72 (#3651) üzenetére


betyarr
veterán

idejét sem tudom mikor léptem be a no-ip fiókomba,mégsem történt semmi.

(#3654) Tonyk válasza betyarr (#3653) üzenetére


Tonyk
veterán

De most nem a no-ip-ről van szó hanem a dyndns-ről.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3655) shteer válasza Tonyk (#3654) üzenetére


shteer
titán

de nem véletlenül írta ;)

..szerintem jónak tűnik

(#3656) betyarr válasza Tonyk (#3654) üzenetére


betyarr
veterán

A no-ip-nél ha 30napig nem jelentkezel be,ip újítással már küldik is a levelet,hogy meg fogják szüntetni a fiókod,ha nem újítod meg.

csak kissé megijedtem,hogy már a no-ip is elkezdi ezt a dolgot.

(#3657) FefeeX válasza betyarr (#3656) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a no-ip fiókom is ilyen volt, így fel is függesztettem, mert meguntam, van jobb :)

(#3658) Joshi válasza betyarr (#3656) üzenetére


Joshi
titán

Én a dlinkddns-t használom.

(#3659) betyarr válasza FefeeX (#3657) üzenetére


betyarr
veterán

nem tudom,de nekem nem küldtek még felszólítást,illetve nem is akarták megszűntetni az accom.kopkopkop.
mi van neked helyette?

Joshi: dlink tulajoknak biztosan jó...

(#3660) Tonyk válasza betyarr (#3659) üzenetére


Tonyk
veterán

"dlink tulajoknak biztosan jó..."

Neked is jó lehet, mert bárki regisztrálhat. DynDns-en fut az is ha jól emléxem, csak a d-link oldalon regisztrálsz és dlinkdns benne lesz címbe amit regisztrálsz.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3661) Joshi válasza betyarr (#3659) üzenetére


Joshi
titán

Mindenki regisztrálhat ráadásul hónapok óta nem használtam de be tudtam lépni gond nélkül.

(#3662) FefeeX válasza betyarr (#3659) üzenetére


FefeeX
veterán

nem emlékszem mi a host, de mooo.com a vége a dns-emnek :) vissza tudod keresni? ha nem akkor majd rákeresek mi ez :D

(#3663) betyarr válasza FefeeX (#3662) üzenetére


betyarr
veterán

én ebből indultam ki:

Attention: This is a complementary service for D-Link customers only. We monitor this portal carefully, and should we detect that you are not a D-Link customer, your account will be deactivated without notice. If you are not a D-Link user, please see below.

bár lehet van valami free service is a nem dlink vásárlóknak.

bocsi félre ment a hsz.

[ Szerkesztve ]

(#3664) spiky03


spiky03
veterán

Nekem is no-ip-m van, de én sem léptem be azóta az oldalra amióta megcsináltuk.
Még most is működik.
Levélre nem emlékszem, hogy küldtek volna.

Akkor kezdjek el izgulni? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3665) batabe válasza spiky03 (#3664) üzenetére


batabe
senior tag

régen tényleg volt, hogy havonta jött a mél, hogy kattintson rá hogy meghosszabbítsa, de pár hónapja én is csináltam új reget, és azóta semmi.

mondjuk van a pc-n egy program, amivel folyton tudom feléjük frissíteni az IP-met. lehet, hogy emiatt nem jön a figyelmeztetés?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#3666) Avicularia válasza betyarr (#3656) üzenetére


Avicularia
veterán

no-ip-t használok és kapom havonta a mailt, hogy lépjek be, mert megszüntetik a fiókomat

(#3667) betyarr válasza Avicularia (#3666) üzenetére


betyarr
veterán

hát nem tudom.most direkt beléptem a mailembe,megnéztem és kizárólag csak hírlevelek,meg special offer-ek vannak,amit a no-ip-től kaptam.semmi egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#3668) Avicularia válasza betyarr (#3667) üzenetére


Avicularia
veterán

(#3669) betyarr válasza Avicularia (#3668) üzenetére


betyarr
veterán

nem mintha nem hinném el,de akkor is fura.

(#3670) Avicularia válasza betyarr (#3669) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem is azért raktam be mert azt gondolom nem hiszed el, csak így tisztán látszik miről van szó.

(#3671) FefeeX válasza betyarr (#3669) üzenetére


FefeeX
veterán

lehet be tudtad állítani a routert, hogy frissítse, nekem ez ha jól emlékszem nem sikerült, PCre meg nem telepítek ilyen programokat :)

(#3672) rsf


rsf
senior tag

Hali,
nekem a múlt héten jött először egy mail a dyndns-töl, hogy havonta be kell lépni vagy törölnek. Pedig már évek óta nem léptem be hozzájuk, de amúgy használom a szolgáltatásukat kb. 6éve. (dd-wrt -t használok)
Ez azért furcsa, mert az egyik munkatársam már 3éve panaszkodott, hogy eljön tőlük, mert folyamatosan kapja a mail-eket, hogy be kell lépnie.
Tudtok valami mást helyette?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3673) gahor72 válasza shteer (#3655) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszönöm,valóban a No-ip-ről volt szó,és a saját tapasztalatomról.

Csak segíteni próbáltam,hogy más ne járjon rosszul ha nem muszáj,de randán le lettem oltva.......

üdv

(#3674) gahor72 válasza Avicularia (#3668) üzenetére


gahor72
aktív tag

Na egy ilyen levél után raktam fel az updatert,aztán meglásssuk,jön-e még levél?

Azt akarják,hogy belépjek a webes felületre reklámokat olvasni(nem láttam őket).

Vagy csak a free felhasználók közül akarják kiszűrni a szolgáltatást NEM használókat..
Ezt is meg lehet érteni.

üdv

(#3675) Balinov


Balinov
félisten

jelentem neke is jott 5 napja a no-ip-s reminder, hogy lepjek be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3676) betyarr válasza Balinov (#3675) üzenetére


betyarr
veterán

pfff...

(#3677) kene84 válasza Balinov (#3675) üzenetére


kene84
senior tag

Nekem a reg után pár hónapig jött,de azóta semmi ilyen levél nem érkezett. Azaz kb. 6 hónapja.

(#3678) Tonyk válasza FefeeX (#3671) üzenetére


Tonyk
veterán

de ez nem router beállítás kérdése :O :O :O :O

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3679) FefeeX válasza Tonyk (#3678) üzenetére


FefeeX
veterán

mi az hogy nem beállítás kérdése? A DDWRT-ben van egy ddns lehetőség, beállítod, hol a dns-ed, majd időnként updatel. Ez nálam vmiért nem futott.

(#3680) #79335424 válasza Tonyk (#3678) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben biztos vagy? Mert én is emlékszem ilyen trükkre a Tomato tutorialok között.

(#3681) gahor72


gahor72
aktív tag

Amint említettem,hibás beállítás miatt (az állomásnév/host nem volt kitöltve ezért a router csak annyit írt,hogy csatlakozás a szerverhez,de igazából itt meg is rekedt,mert nem tudott frissíteni.

Most így néz ki,és látható,hogy dolgozik:

És ahogy elnézem ez egy dynamic DNS updater,amilyenről talán szó van a kapott e-mail-ben is,mint lehetséges alternatíva a free szolgáltatás megtartására a No-ip-nél.

-"Free Dynamic DNS hosts must be updated by logging into your account on our website and clicking update, this must be done every 30 days. If you are using the Dynamic Update Client and your IP address has not changed within the past 30 days, you must manually update it to prevent them from being removed from our system."

A csavar ott van ha a router non-stop megy,kényszerített újracsatlakozás nélkül,lehetséges,hogy 30napig ugyan az az ip-címünk,hiába dinamikus ip.
Bár ismerve a DIGI-t csak megszakad a net a 30nap alatt... :D

Vagy:újracsatlakozás pl:20 naponként.De,még így is lehetséges,hogy ugyanazt az ip-t kapom vissza ha rövid a két csatlakozás közötti idő...(JDownloader,USDownloader,routercontrol)
Ó,azok a megboldogult Warez idők. :D

üdv

(#3682) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Egyre többet jön elő (kb naponta ) a TM-en az a hiba, hogy Connection Refused!

Ez a hiba mire utalhat ? Gond lehet hogy pendrive-ról fut még mindig a TM ?

-.-

(#3683) Game78 válasza ubid (#3682) üzenetére


Game78
tag

Nc trackeren vagy?Ha igen ott a hiba...olvass vissza pár oldalt.

(#3684) FefeeX válasza betyarr (#3659) üzenetére


FefeeX
veterán

megtaláltam véletlenül, hogy mi van helyette: FreeDNS

[ Szerkesztve ]

(#3685) betyarr válasza FefeeX (#3684) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!ennek hasznát veszem ha a no-ip esetleg nekem is elkezdi nyomatni a hülyeségét.

(#3686) Tonyk válasza #79335424 (#3680) üzenetére


Tonyk
veterán

A weben történő login megkövetelése router beállítás kérdése? :Y

Nem arról beszélek, hogy az épp aktuális ip-d frissíted klienssel (ami a routeben van van géprő futó klienssel!!!) mert ez nem ér, hanem hogy menj el a dyndns.com oldalra a kicsi böngésződdel és a kis kezeddel jelentkezz be a login résznél, (ennél már nem tudom érhetőbben leírni.) vagy kattints az emailben kapott linkre.

Nekem a legújabb tomtato van, de én meg nem láttam benne olyant, hogy ezt a webes logint megteszi helyetted. Ismétlen nem az ip dinamic updéjről van szó!

"xxxxx.org was last updated on 2013-03-04 11:26:22. Free Dynamic DNS
hosts must be updated by logging into your account on our website and clicking
update, this must be done every 30 days. If you are using the Dynamic Update
Client and your IP address has not changed within the past 30 days, you must
manually update it to prevent them from being removed from our system."

Fehéren-feketén ott van: "hosts must be updated by logging into your account on our website and clicking
update" Azaz BE kell lépni az oldalukon.

"A csavar ott van ha a router non-stop megy,kényszerített újracsatlakozás nélkül,lehetséges,hogy 30napig ugyan az az ip-címünk,hiába dinamikus ip.
Bár ismerve a DIGI-t csak megszakad a net a 30nap alatt... :D"

A digi lease timeja max 7 nap. Nálam évek óta megy a router kikapcsolás nélkül. De 7 naponnál még nem volt tovább egy ip. Még akkor sem, ha 5x reconnectáltam 5 perc alatt.

És ahogy elnézem ez egy dynamic DNS updater,

Amely az ipd frissítésért felel. Nem pedig az accountod megtartásáért.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3687) ubid válasza Game78 (#3683) üzenetére


ubid
őstag

mi az az Nc tracker ?

-.-

(#3688) FefeeX válasza Tonyk (#3686) üzenetére


FefeeX
veterán

mivel a mailben is azt írja, hogy azért kéri, hogy jelentkezz be online és erősítsd meg, mert nem akarja a szolgáltatást nem élő kapcsolatra pazarolni, könnyen elképzelhető, hogy a router beépített IP frissítése (bejelentkezik a szerverre igen, és frissíti az IP-t) kiváltja a kézzel menj be és élesítsd dolgot... Különben nem lenne igaz amit leírt a mailben. :U

Ubid: enkór, mag, kinek hogy tetszik... de az aszfalt is hasonló problémákkal küzd

[ Szerkesztve ]

(#3689) Tonyk válasza FefeeX (#3688) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem váltja ki. Nálam fontos szolgáltatások futnak itthonról. Állandóan elérem a regisztrált címet (napi szinten használom, ezért észrevenném ha nem menne) tehát frissül az ip. Ettől függetlenül jött a mail, hogy lépjek be webről.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3690) gahor72 válasza Tonyk (#3686) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szerintem ezt a választ nekem akartad címezni.

Ezt a levelet VI.hó 1-én kaptam életemben először,NO-IP.COM!!!!!

Részlet: "xxxxxxx.org was last updated on 2013-05-09 23:30:14. Free Dynamic DNS hosts must be updated by logging into your account on our website and clicking update, this must be done every 30 days. If you are using the Dynamic Update Client and your IP address has not changed within the past 30 days, you must manually update it to prevent them from being removed from our system."

Az én olvasatomban: a figyelmeztetés jogos,hiszen majdnem elmúlt 30 nap.

Ezen már csak úgy tudok segíteni ha bejelentkezem a webes felületen és update-lek.Ez meg is történt.

Amennyiben Dynamic Update Client-et használok,ez elkerülhető a jövőben,kivéve ha nem változik az ip.címem 30napig.Ellenkező esetben újra el kell látogatnom a webes felületre.

Ekkor vettem észre,hogy a normálisan beállított router (DD-WRT) is megteszi helyettem(kép).Továbbá a weboldalon javasolt DUC v4.0.1 updatert (#3636) is feltettem,és teszi a dolgát,frissít......

üdv

(#3691) Tonyk válasza gahor72 (#3690) üzenetére


Tonyk
veterán

"és teszi a dolgát,frissít"

Mit? Ip-t azt igen.

Miért van az az érzésem, hogy keveritek összemossátok az ip frissitést és a weben történő loginolást. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3692) FefeeX válasza Tonyk (#3691) üzenetére


FefeeX
veterán

Van olyan érzésem, hogy olyan neted van ahol nemigen változik az IP (nekem is olyan van, UPCnél utoljára 3 éve kaptam új IP-t), így nem kell frissíteni az IP-t (amit ha nem állítasz be külön, nem is frissít magától, emellett nekem valamiért nem is akarta beállítani), viszont ha nem is próbálsz meg IP-t frissíteni, akkor akár nem is feltétlen élő az oldalad. Nem összemossuk, feltételezünk valamit, Te az ellenkezőjét, viszont eddig bizonyosra senki nem tudott mondani semmit, mivel nálad sem feltétlen frissül (érdekes lenne ha magától frissülne), a miértjét meg leírtam korábban.

(#3693) FefeeX válasza FefeeX (#3692) üzenetére


FefeeX
veterán

sőt, vannak olyanok, akiknek frissít az IP és nem kell belépniük, nem kapnak róla mailt... Legalábbis nekem ez jött le eddig (és nem nagyon magyarázható mással)

(#3694) gahor72 válasza Tonyk (#3691) üzenetére


gahor72
aktív tag

Húúúú ezt tegyük tisztába!

Évek óta használom a no-ip-t,eddig nem kaptam semmilyen levelet.

Az első levél szerint az utolsó update 2013 05 09----23:30:14---akkor ezt ki/mi frissítette???
Mert ezt a rendszerük az utolsó szabályos frissítésnek értékeli.

Akkor voltam belépve utoljára.mikor regisztráltam,minek is tettem volna egyébként???

Ha a NO-IP azt akarná hogy 30naponta látogassam meg a web oldalt,miért ajánlja fel az updater programot mint lehetőséget?

üdv

(#3695) gahor72 válasza FefeeX (#3692) üzenetére


gahor72
aktív tag

Azért az is érdekes,hogy sok szolgáltatónál dinamikus az ip,ha fix kell fizess érte.
Azt hiszem az öregemnek a UPC-nél fix van alapból.

Ő meg avval szívott a warezolásnál,hogy ki kellet várnia a file-ok közötti kötelező időt(rapidshare). :DD
Hiába operáltunk a routercontrol progival.

Egy szó mint száz akármilyen a DNS szolgáltató legalább az e-mail címet kell aktualizálni,mert ha küldeni akarnak warnt legalább megkapjuk!!!
warn-ez jó!!
üdv

(#3696) Balinov


Balinov
félisten

sracok, ez alapjan faragnam a roviot, java telepitesnel megakadok.Ez alapjan csinalom azt, arm5 java package nas-ra ramasolva, csinaltam egy konyvtarat - /ffp/opt/java - kicsomagoltam ebbe a konyvtarjba a tar-t, igy nez ki a tartalma

idaig ugy nez ki, minden gromek. bokom a ln -s ejre1.7.0_21 jre parancsot (azert_21,mert 21-es verzio)
visszarak a promptba a putty/ssh, szoval latszolag ez is lefut rendben, vagy legalabbis nem dob hibauzenetet.

kovetkezne a

Now put it permanently into the environment variables:

echo "export PATH=/ffp/opt/java/jre/bin:\$PATH" >> /ffp/etc/profile.d/java.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/java.sh

ez is lefut, mindenfele hibauzenet nelkul, de a logout/login utan rootkent belepve a java -version-re azt mondja a prompt, hogy -sh java :command not found

probaltam most ugy is, hogy a path-nal az /ffp/opt/java/jre1.7.0_21-et raktam be a /bin ele, logout/login, de java command not found

valakinek tippje?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3697) ubid


ubid
őstag

sziasztok!

Távolról hogyan tudok feljelentkezni a NAS-ra Puttyal ? ?

(távol alatt azt értem, hogy nem belső hálóról... munkahelyről... vagy máshonnan)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#3698) betyarr válasza ubid (#3697) üzenetére


betyarr
veterán

a port forwardot próbáltad?22-es port,asszem.
kipróbáltam,nekem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#3699) Tonyk válasza FefeeX (#3692) üzenetére


Tonyk
veterán

"Van olyan érzésem, hogy olyan neted van ahol nemigen változik az IP"

Az érzésed nagyon helytelen! A héten ne tölts már ki lottót. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3700) FefeeX válasza Tonyk (#3699) üzenetére


FefeeX
veterán

nem is szoktam :P
minden esetre arról sem volt szó, hogy beállítottad volna, hogy valami frissítse az IP-d...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.