Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) FefeeX válasza mobilizmo (#3150) üzenetére


FefeeX
veterán

1043-ra van DDWRT :) Mondjuk DLNA-t nem találtam a menüjében, csak UPnP-t, nem tudom, mi a különbség (mármint hogy az eGreat R6s UPNP lejátszást ajánl fel pl)

(#3152) tigrici válasza Pikkolo^^ (#3122) üzenetére


tigrici
aktív tag

A nasnak nagy előnye a routeres usb vinyoval szemben , hogy le lehet kapcsolni,sőt maga is lekapcsol ha nem használod,és viszont be is,mig ha routerre rádobsz 1 usb-s házat az mindig be van kapcsolva ha meg lekapcsolod akkor csak kézzel tudod be izzitani.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3153) tigrici válasza akiss78 (#3119) üzenetére


tigrici
aktív tag

Plexet inkább média hivatkozásként érdemes használni ha tudja a lejátszó,mert akkor kapsz 1 jó kis videótárat boritökkal,fanartokkal,leirásokkal.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3154) tigrici válasza #79335424 (#3121) üzenetére


tigrici
aktív tag

Találtam közben 1 megoldást ,hogy usb-én fel lehet mountolni az ext4 particiót a nasra FFP alatt.
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=7841&sid=1d244631408aa631128f36ffeac5b8dd

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3155) jkutya válasza kenyerr (#3136) üzenetére


jkutya
tag

Van: A zaj, ami az NSA 320-ból (és a 310-ből) jön az idióta PWM szabályzás miatt jön a ventiből. Én úgy oldottam meg a 320-ban, hogy a ventit cseréltem erre:
http://www.computermode.hu/shop/60-mm-es-ventilátor/revoltec-airguard-60mm-ventil%C3%A1tor/183-1616

és ehhez éptettem egy analóg szabályzót (a bejövő 12V-os tápra kötve) a venti csatiban a fordulatszám jelet visszaadtam az alaplapra, gy a rendszer "látja". A teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy a légbeömlő nyílások el vannak méretezve és fojtják a ventit. Mivel lukakat nem akartam a garanciális kütyüre, egyszerűen lepattintva hagytam az előlap alját. a teljes "átalaktás nyom nélkül visszacsinálható, gy a gari nem vész el. A venti kb 2000 fordultánál csendes, a proc kb 42 fokos - nem bántam meg, nincs zavaró hang.

(#3156) #79335424 válasza mobilizmo (#3150) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az irodában ugyanaz a leosztás van, mint Nálad. USB -n most nincs semmi, mert az itthon leváltott NSA210 -est üzemeltem be. De nem tudom elképzelni, hogyan vezérel egy eccerű háttértárat. Az én táramon van usb és e-sata. Van a táp, meg egy kapcsoló. Bekapcsolom, felpörög. Kikapcsolom, leáll. Lehet ezt máshogy vezérelni?

[ Szerkesztve ]

(#3157) kenyerr válasza jkutya (#3155) üzenetére


kenyerr
tag

Én először a gyári kokesz venti leszabályzásán gondolkodtam. Tehát mostani 2500ról kb 2000-re, vagy még ott is nagyon zajos lenne? Mert ha igen, akkor tényleg kell szerezni egy általad linkelt (vagy hasonló, talán scythe is jó pl) ventit.
Egyébként nekem is az első gondolat az volt, hogy szétcsavarozom a ventinél, csak aztán itt a forumban láttam 1-2 hsz-t ami miatt ugyan még a kezembe se volt az eszköz de már lemondtam erről.
Még próbálok megoldást találni szoftveres hekkel, de ha végképp nem sikerül, akkor mindenképpen fizikai buherálás lesz.

(#3158) Pikkolo^^ válasza Tonyk (#3138) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igaz, ha nem megfelelő a sebesség az USB-n keresztül akkor nem sok értelme volt az egésznek.

Na még megfontolom mi legyen, kösz a segítséget.

(#3159) jkutya válasza kenyerr (#3157) üzenetére


jkutya
tag

A gyári venit gagyibb a gagyinál. Arra figyelj, hogy 20 mm nél ne legyen vastagabb amit beleraksz. amit belinkeltem, nekem bevált.
Lehet hogy túllihegem a hűtés kérdéskört - de ha már raktak bele ventit, akkor működjön rendesen és csendben.

(#3160) mobilizmo válasza #79335424 (#3156) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem tudom, de csinálja (most azért nincs bepipálva mert egy pendrive meg egy nyomtató van a seggében):

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3161) #79335424 válasza mobilizmo (#3160) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, ezt vágom! Én arra utaltam hogy ez nem müxik bármilyen tárral, csak azzal, amelyik ismeri ezt a ficsőrt. Vagyis nem az alsó kategória. Ez tovább drágítja a router, mint nas -verziót
Egy hozzászólás erről.

[ Szerkesztve ]

(#3162) gahor72


gahor72
aktív tag

Ez tökéletes.
zaj:11dB

(#3163) mobilizmo válasza #79335424 (#3161) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát, nekem egy 4.000 Ft-os SATA kerettel működött (még a márkáját sem tudom).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3164) jkutya válasza gahor72 (#3162) üzenetére


jkutya
tag

Valóban jónak tűnik, csak az indulófeszültség magas - bár szerintem el kell induljon kevesebbről is.
Még azon gondolkodom, hogy a procira valami öntapadós hűtőbordát lehetne hekkelni.

(#3165) dxavier


dxavier
csendes tag

Esetleg találkozot valaki Dropbox problémával????
NEkem eddig minden ment szépen ahogy kell.
Dropbox-ba torrent és onnan idult is a tm, de most a nas nem akar bejelentkezni a dropboxba.
Olyan szinten, hogy ha a kijelentkezést nyomom, akkor csak karika van és várok.
Ha az engedélyezést, akkor is és nincs válasz.
Most ráadásul csak a Chrome-al tudok belépni az Explorer nem engedi????

Erre esetleg valaki tud vmi alternatív megoldást?

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#3166) betyarr válasza dxavier (#3165) üzenetére


betyarr
veterán

ez a dropboxos módszer miért is jó?

(#3167) ubid válasza dxavier (#3165) üzenetére


ubid
őstag

Nálam ugyan ez van. eddig ment, most meg csak gyűjti és gyűjti a torrenteket .) Érdekes

-.-

(#3168) ubid


ubid
őstag

erről a 4.02 -n kiadott firmware frissítésről lehet tudni valamit ?

Én konkrétan ma vettem észre :)

Mit javítottak ?

-.-

(#3169) borrudi


borrudi
csendes tag

wordpress magyarítása ha valaki szeretné
[link]
Ebben a könyvtárban kell dolgozni
idata/számok/.zyxel/zy-pkgs/gui/wordpress

(#3170) dxavier válasza betyarr (#3166) üzenetére


dxavier
csendes tag

Azért jó mert telon beadom a dropboxnak a torrentet es a tm siman tolti le a torrentet barhol is vagy...

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#3171) #79335424 válasza betyarr (#3166) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. mobileszközök használata esetén lehet hasznos. Első sorban a madárlátta gyümölcsöknél van jelentősége, mert Androidon (és ha jól tudom, Winen is) vannak más lehetőségek is.

[ Szerkesztve ]

(#3172) betyarr válasza #79335424 (#3171) üzenetére


betyarr
veterán

madárlátta gyümölcsöknél :DDD

(#3173) #79335424 válasza betyarr (#3172) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, mert ott a le/feltöltögetés lehetőségei korlátozottak szabadulólevél nélkül. Kis fájlokhoz (mint pl. a torrent), vagy szinkronizáláshoz jó megoldás lehet. Viszont nem egy sebességbajnok és az alap tárhely is elég karcsú. Ha jól tudom, még mindíg 2GB. Ezt "meghívókkal", 500MB -onként, 16GB -ig fel lehet tolni. De ez nagyon türelemjáték. Nekem 8GB -nál elfogyott a lelkesedésem.

(#3174) betyarr válasza #79335424 (#3173) üzenetére


betyarr
veterán

nekem meg visszavonták a referraljaimat...gondolom látták,hogy senki sem használja és gyanús lettem :U

(#3175) #79335424 válasza betyarr (#3172) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, mert ott a le/feltöltögetés korlátozott szabadulólevél nélkül. Kisméretű fájloknál (mint pl. a torrent), vagy szinkronizáláshoz jó megoldás lehet. Nagy fájloknál nem praktikus, mert nem egy sebességbajnok és az alap tárhely is karcsú. Ha jól tudom, még most is csak 2GB. Ezen kívül van fájlméret és letöltésszám korlátozás is. FTP -lehetőség sincs. A 2GB "meghívókkal" :) (500MB/db) feltornázható 16GB -ig. De ez erős türelemjáték. Én 8GB -ig bírtam, ott elfogyott a lelkesedésem. Igaz, akkor még csak 200MB -ot ért egy "meghívó".

(#3176) #79335424 válasza #79335424 (#3175) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocsánat a duplázásért! A hozzászólás elküldésére "weboldal nem válaszol" volt a reakció, majd frissítéskor az üres ablak. Ilyen elő szokott fordulni. Újra megírtam és most látom, hogy mégis elment az első. Ilyen másnál is előfordult, vagy ez az én netem specialitása?

(#3177) shteer válasza #79335424 (#3176) üzenetére


shteer
titán

Mostanaban elofordul

..szerintem jónak tűnik

(#3178) #79335424 válasza shteer (#3177) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már ezerszer megfogadtam, hogy a hozzászólásokat vágólapon írom, aztán másolom be. Le is töltöttem hozzá az alkalmazást (Android), de mégis mindíg alászaladok és újra kell írnom. :W

[ Szerkesztve ]

(#3179) ubid


ubid
őstag

Nah most akkor mi ujsag van ezzel a dropboxos doggal? Sok embernek nem megy?

-.-

(#3180) kenyerr válasza gahor72 (#3162) üzenetére


kenyerr
tag

Ezt néztem ki legutóbb. Igaz, hogy 27dB, de az 3900as fordulaton, és ott már 29m³/h -t mozgat, viszont ide bőven elég lenne töredéke is, tehát egy szabályozóval mehetne akár 2000en igen halkan.

Ahogy néztem ugyan ez, csak más kivezetéssel 16dB, 2650 fordulat, 19m3/h val megadva.

Igaz, hogy halk az az XM1R, de szerintem 60mm-jobb lenne nsa320-ra. Mivel félek, hogy az a 4,9m3/h nem lenne elég illetve a beszereléssel is csak a baj lenne. A "nagytestvére" meg már 60*60*25ös ami túl széles.

#3159 : Igen kösz, erre én is figyeltem, de fontos tényező az biztos, mert 25-ösből könnyű lenne jót találni.

[ Szerkesztve ]

(#3181) borrudi válasza ubid (#3179) üzenetére


borrudi
csendes tag

dropbox nekem abszolult sose ment, hol kell bekonfigurálni, a menüben nincs lehetőség felhasználónevet jelszót megadni. Mivel neked már valamikor ment erre biztos tudsz válaszolni. Akkor én is ki tudom próbálni és választ adok a kérdésedre.

(#3182) gahor72 válasza kenyerr (#3180) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ezt a ventit egy német oldalon ajánlották,onnan szedtem az info-t.
Ebből van nagyobb teljesítményű is,ugyanilyen külső méretek mellett.
Azon az oldalon/fórumon volt vmi szoftveres megoldás is a fordulat szabályzásra,de már nem emlékszem,hogy hol találkoztam vele.
Én próbáltam több ventit is,de csodákra nem szabad számítani ebben a méretben (40x40).
A hűtéshez levegő kell,a levegőhöz fordulat,az meg hanggal jár.
Én a végén eldugtam egy fiókba. :D
Azon az oldalon valaki bele barkácsolt 2,5-ös vinyót,és állítólag venti nélkül sem melegszik túl.
Bár ezt kicsit kétlem.
üdv

(#3183) kenyerr válasza gahor72 (#3182) üzenetére


kenyerr
tag

Nekem szerencsére van lehetőségem 60*60*20 méretig elmenni, és az alábbi hsz-ben van egy nagyon jó ár/érték arányú ventilátor, hosszabb keresgélés után végülis e mellett döntöttem (thx jkutya). A sünit a procira módszeren én is gondolkoztam, lehet hogy majd ki fogom próbálni. Illetve a szoftveres megoldásra is kerestem már, azon rajta vagyok most is, viszont a gyári ventin az sem segít sokat az biztos :D

(#3184) pippo76


pippo76
tag

Egy kis dropbox segítség mert látom sokan szenvedtek. A frissítésnél új API-t kapott a dropbox és azért nem működik a szinkronizáció. Menj fel a dropbox oldaladra és csináld a következőket: settings-my apps-itt van a zyxel api ezt töröld ki. Utána irány a zyxel admin oldala és a dropbox fül. Vedd ki a pipát az engedélyezéstől, ha megcsinált mindent rendesen akkor utána engedélyezd megint és elkezdődik a folyamat és az új API feltöltése. Elképzelhető, hogy valakinél csak újraindítás után fogadja el az új dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#3185) FefeeX


FefeeX
veterán

nem tudom, nektek más-e a venti gyártmánya, vagy mifene, a lényeg, hogy én is háklis vagyok a zajra, ezért van pl Corsair VX450 tápom, de egyszerűen a NAS nekem nem hangos. Próbálgatom, mellérakom a fejem, de a VX450, ami egy méterre van tőlem, jobban forgatja a levegőt, így jobban "susog", viszont egyik sem vészes. Az ágy meg 4-5 méterre van, onnan meg abszolút nem hallható egyik sem. Persze ha leveszem a 320 előlapját, egyből jó hangos lesz, de nincs okom levenni :)
Mondjuk azért számíthat az is, hogy nincs tele, összesen egy WD RED 2tb van benn. Majd ha kevés lesz, visszateszem mellé a 2,5" 500ast, ami nem rontja a hűtést :)

(#3186) FefeeX válasza pippo76 (#3184) üzenetére


FefeeX
veterán

és még mindig nem teljes értékű a dropbox támogatás? csak 1 folderes csak dropbox-to-nas? :(

(#3187) pippo76 válasza FefeeX (#3186) üzenetére


pippo76
tag

Igen, ez változatlan. Amit beraksz a Drop2NAS mappába azt rakja át a NAS-ra.

(#3188) kenyerr válasza FefeeX (#3185) üzenetére


kenyerr
tag

Ha jól néztem adda gyártmány, és nálam 2400fölött nagyon hangos illetve be is rezonál meg úgymond "ciripel", tehát elég retro érzés fog el amikor megy :) Például barátnőm azt mondta, hogy olyan mintha valahol repülő menne a környéken.

Tegnap meg akartam próbálni egy külföldi forumból lesve, hogy megfordítom a ventit, mert egy hsz-ben azt írták, hogy így jóval jobb hatásfoka lett halkabban, viszont ahogy néztem ez fix garivesztéssel járna, mivel ugye a ventilátor másik oldalán látszódna a menet, úgy hogy gyári ventivel ezt hanyagoltam, esetleg majd másikkal kipróbálom.

Illetve megnéztem kihúzott venti-vel is, de hűtőborda nélkül szépen elkezdett melegedni már 0-20% cpu használatnál is. 55 foknál kapcsoltam ki és dugtam vissza.

Egyébként nekem is egy 2tb wd red van benne csak.

[ Szerkesztve ]

(#3189) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

NSA310-an valaki csinált web szervert? php, lighttp. Én ezt a leírást végig csináltam:

[link]

De nekem valahogy nem sikerül előcsalogatnom még a teszt oldalt se.

(#3190) madoxx válasza tanygab (#3189) üzenetére


madoxx
aktív tag

Fut a service?

(#3191) krida


krida
csendes tag

Hogy lehet SSH -n újraindítani a Polkast -t?

(#3192) tanygab válasza madoxx (#3190) üzenetére


tanygab
tag

Persze. Amúgy megoldva annyival, hogy a default portot átírtam 8080-ra és csók.

(#3193) madoxx válasza tanygab (#3192) üzenetére


madoxx
aktív tag

Lehet valami már használta a 80-at :)

(#3194) FefeeX válasza madoxx (#3193) üzenetére


FefeeX
veterán

mondjuk a NAS GUI-ja :U

(#3195) madoxx válasza FefeeX (#3194) üzenetére


madoxx
aktív tag

Jogos :)

(#3196) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Valaki használ vargalex buildet a routerén ?
Ha igen, akkor tudna segíteni, hogy hogyan tudom beállítani, hogy kívülről elérjem a NAS adminját, valamint a TM-et?

Valamiért nem jön össze... (eddig gyári fw-t használtam TPLINK_WDR3600-on, de dobálta a netet néha, és ezért váltottam, viszont itt nem sikerült beállítani, hogy kívülről is látszódjon a NAS)

Köszi.

-.-

(#3197) betyarr válasza ubid (#3196) üzenetére


betyarr
veterán

ez valami sajátossága lehet a tplink routereknek vajon? :W

(#3198) yuhui válasza betyarr (#3197) üzenetére


yuhui
tag

Nálunk a családban van két TL-WR1043ND. Az egyik tökéletesen működik, a másik kb 2 naponta eldobja a netet, és az admin felületet sem lehet elérni. Érdekes módon a "switch része" megy, mert a kábellel rákötött eszközök látják egymást. :S (Csak ha kihúzom, illetve visszadugom a tápot akkor jön helyre.)

(#3199) FefeeX válasza betyarr (#3197) üzenetére


FefeeX
veterán

Nálam csak a wifit dobálja el, de hozzá tartozik, hogy 10-12 eszköz volt rajt folyamatosan, mióta a tv, xbox, BD, appleTV kombó kábelre váltott nem jellemző, hogy eldobálná a wifit :)
Amúgy nálam DDWRT van, nem tudom mi az a vargalex, csak a Byealex-et ismerem :D

(#3200) betyarr


betyarr
veterán

yuhui,FefeeX: nekem a wifi-vel is szemétkedik meg sokszor van az,hogy vagy wol-ra nem reagál.de mostanában azt vettem észre,hogy a felületét sem érem el.és a remote managementről már nem is beszélek...tp link 741. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.