Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) shteer válasza szegabapuci (#3950) üzenetére


shteer
titán

ssh + mc?

..szerintem jónak tűnik

(#3952) #79335424 válasza szegabapuci (#3950) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint nem lehet. Azt megteheted, hogy a NAS előkészíti a vinyót, létrehozod a szükséges megosztásokat. Aztán kiveszed és egy ext4 -kompatibilis oprendszer alatt (pl. Puppy linux) bemásolod az adatokat a megfelelő mappákba.

[ Szerkesztve ]

(#3953) szegabapuci válasza #79335424 (#3952) üzenetére


szegabapuci
tag

Köszi a választ. Akkor az E-SATA csatlakozó csak azért van a Zyxelen, hogy ilyen felületen is tudjunk csatlakoztatni eszközt, miközben a sebessége nem érvényesülhet??? :(

(#3954) szegabapuci válasza shteer (#3951) üzenetére


szegabapuci
tag

Annyira nem vagyok képben. Esetleg egy picit bővebben kifejtenéd??? ;)

(#3955) shteer válasza #79335424 (#3952) üzenetére


shteer
titán

szerintem a benne lévő hdd-re szeretne másolni az esata felületre csatlakoztatott hdd-ről

..szerintem jónak tűnik

(#3956) szegabapuci válasza shteer (#3955) üzenetére


szegabapuci
tag

Pontosan. Persze olyan sebességen, hogy ne kelljen egy napot várni míg mondjuk 4-500 giga adat visszamászik rá. :)

(#3957) Avicularia válasza szegabapuci (#3956) üzenetére


Avicularia
veterán

A fent említett ssh-mc a megoldás. Akkor nem a hálózaton keresztül mennek az adatok, hanem közvetlenül wincsiről wincsire. Bár szerintem akkor sem lesz olyan a sebesség mint egy e-satás laptopon.

(#3958) dawe666 válasza Avicularia (#3957) üzenetére


dawe666
tag

Ha nincs ffp, akkor a gyári FW share browserével is megcsinálhatod, hogy átmásolod a külső vinyódról egy belső vinyón lévő létező share-be.

(#3959) szegabapuci válasza dawe666 (#3958) üzenetére


szegabapuci
tag

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat. Van esetleg valami link, ahol egy picit gyakorlatiasabb módon megnézhetem a konkrét megvalósítást?? Persze úgy is jó ha néhány mondatban leírja valaki, akinek kedve és ideje van rá. :)

(#3960) shteer válasza szegabapuci (#3959) üzenetére


shteer
titán

olvasd át a cikket és juss el az 5. oldalig ahol mc-t indít a szerző

ez olyan mint egy totalcommander, látod mit honnan hova másolsz

..szerintem jónak tűnik

(#3961) #79335424 válasza shteer (#3955) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt lehet? Tudom, hogy elvileg igen, de úgy rémlik, hogy régebben írta valaki, hogy gondja támadt vele, mert az raid -re lett kitalálva. De ha szerinted müxik, akkor ismét tanultam újat. Főleg, ha a gyári fájlkezelővel is megy. Bár ahelyett lehet, hogy inkább kiszedném. Azt tudom, hogy amikor 210 -ből költöztem, akkor a Puppy gyorsan megcsinálta belső vinyó - esatás háttértár között.

[ Szerkesztve ]

(#3962) shteer válasza #79335424 (#3961) üzenetére


shteer
titán

őszintén megírom, nem próbáltam még - nem volt rá szükségem a közel 40megás hálózati sebesség mellett

..szerintem jónak tűnik

(#3963) szegabapuci válasza shteer (#3962) üzenetére


szegabapuci
tag

Gigás hálózatod van? ;)

(#3964) shteer válasza szegabapuci (#3963) üzenetére


shteer
titán

természetesen

..szerintem jónak tűnik

(#3965) FefeeX válasza shteer (#3962) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem az inkább 30 :) és ha oda-vissza másolok akkor van hogy csak 25 :) Ezért a MC jobb, pláne, ha Screen is fut és nem kell egy gépen folyamatosan bejelentkezve lenned a másoláshoz (mondjuk 500 giga másolásnál már számít az a fél nap)

off: szép cicakölykeid vannak, kár hogy még nem lenne hova tennem, az aktualitása nálam inkább jövőre lenne :)

(#3966) shteer válasza FefeeX (#3965) üzenetére


shteer
titán

előfordulhat, mostanában csak lefelé másoltam 1-1 filmet aminek nem volt megfelelően beállítva az elsődleges hangsávja

már csak 1 van, de ő úgy látszik nagyon maradni akar :) nem találunk számára helyet

..szerintem jónak tűnik

(#3967) rsf válasza rsf (#3925) üzenetére


rsf
senior tag

Kikapcsoltam a WDidle-vel a fejparkolgatást.
Most:372485-ön áll a Smart 193.
Nem egészen 2 nap alatt több mint 2200-al nőtt az értéke.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3968) Tonyk válasza rsf (#3967) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor annyira mégsem sikerült a kikapcsolás ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3969) shteer válasza rsf (#3967) üzenetére


shteer
titán

/d ?

..szerintem jónak tűnik

(#3970) rsf válasza Tonyk (#3968) üzenetére


rsf
senior tag

Most kapcsoltam ki mielött irtam.
Csak két napja néztem rá aztán ma volt egy kis időm buherálni.
De szerencsére azóta ugyanazon az értéken áll a számláló.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3971) szegabapuci válasza Avicularia (#3957) üzenetére


szegabapuci
tag

Ez az SSH+MC megoldás hogy néz ki a gyakorlatban??? Tényleg olyan progi nincs amivel a JBOD fájlrendszert windows alatt lehet látni és fájlokat másolni. Ha igen akkor talán az is megoldás lehetne ha addig feltenném a vinyót a gépre SATA porton.

(#3972) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni minidlana telepítés témában.
A telepítés csak pendrive-ra történhet, vagy megy a vinyóra is?
A telepítéshez mindenképp kell linuxos hókuszpókusz: ffp, ssh meg a többiek?

Sajnos mindenképp kellene valami jobb dlna progi, mert a TV nem játssza le rendesen a videókat gyárival, viszont a linux az ffp, ssh meg a többiek teljesen kimaradt az életemből.

Így tud valaki segíteni, vagy inkább ne nézzenek a gyerekek NAS-on keresztül mesét?

Üdv:ZZ

(#3973) #79335424 válasza szegabapuci (#3971) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinted azért írtam a Puppy -t, mert az a bonyolultabb megoldás? Gugliban megkeresed a Puppylinux.hu -t. Letöltöd az XP-Puppy 528 -at (Vajon miért hívják XP -nek?).Igen, az egész rendszer nincs 300MB. Kiírod az ISO -t CD -re és bebootolsz róla. A Puppy egy light rendszer, nem kell telepíteni, alapértelmezett működése, hogy a ramba töltődik és onnan fut. Tehát a gépben lévő vinyó sem kell, ahelyett berakhatod, amire/ről másolnál. Bootnál kiválasztod a ram módot, majd megadod a monitor felbontását. A következő kép már a felállt, Magyar nyelvű rendszer. Ugyanúgy néz ki, mint egy XP. Mivel neked így nem kell hálózat, arra a két kattintásra sincs szükség, amivel beállítaná. Két különbség van egy Winhez képest.
Az indításokhoz csak egyszer kell kattintani.
Alul látod a csatlakoztatott meghajtókat, de rá kell kattintani a kiválasztottakra ahhoz, hogy használd. A kattintásra mountolja (becsatolja a rendszerbe). Ha ez megtörtént, azt egy kis ikon mutatja a meghajtón. Ezután az asztalon rákattintasz a Double Commanderre. Ha láttál már Total Commandert, akkor ebben is otthon leszel. Hidd el, eccerű a Puppy, mint a faék. Erre lett kitalálva. Írja-olvassa az összes Win és Linux fájlrendszert és nem nagyon hatják meg a jogosultságok sem. Így, ha egyszer gond lenne a Winnel, a Puppy -val ugyanúgy hozzáférsz a cuccaidhoz. Minden ehhez szükséges eszköz alapból benne van. Próbáld ki, meg fogod szeretni!

[ Szerkesztve ]

(#3974) szegabapuci válasza #79335424 (#3973) üzenetére


szegabapuci
tag

Köszi a segítséged. Most épp a puppyban vagyok és 1000L megy a másolás.:) Csak annyi a "kellemetlenség", hogy ki kellett vennem a vinyót a Zyxel dobozából. :)

(#3975) #79335424 válasza szegabapuci (#3974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor mint Winhez szokott felhasználó, most írj lécci egy őszinte választ! Egyszerű, vagy bonyolult beüzemelni a kutyust? Tényleg olyan idegen? Nem a magam fényezése miatt kérem, hanem a többi, eddig csak Win -t ismerőnek.

(#3976) szegabapuci válasza #79335424 (#3975) üzenetére


szegabapuci
tag

Abszolút barátságos és tök egyszerű volt minden. Fel is kéne tennem a windowsok mellé. :) Még egyszer köszi a segítséget. :)

(#3977) Avicularia


Avicularia
veterán

320-as kezeli a 4 terás wincsiket? Elég barátságos ára lett a seagate-nek ekkor méretben.

(#3978) szegabapuci


szegabapuci
tag

Még egy kérdés. Arra van valami orvosság, hogy a winfos ne írja ki minden újraindulásnál, hogy nem tudta csatlakoztatni a hálózati meghajtókat? Aztán ha rámegyek, már bejönnek a drive-ok, amik a NAS-on vannak.

(#3979) #79335424 válasza szegabapuci (#3978) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nem csinál ilyet. Én a NAS -hoz kapott lemez varázslóját használtam a Winhez. CIFS csatolást hoztam vele létre. A Volume1 -et csatoltam, vagyis a teljes meghajtót. Alatta ott vannak a megosztott mappák. Total Commanderben a meghajtóra kattintva egyik gépen kér jelszót, a sajátomon pedig automatikusan csatol. A Win intézője nem tudom, hogy mit csinál, mert szerencsére azt nagyon régen nem láttam.

(#3980) gahor72 válasza szegabapuci (#3978) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Windows alól nem mindig sikerül ip-vel hálózati meghajtót csatlakoztatni,ill.ha sikerül nem mindig lehet elérni a tartalmat róla-saját tapasztalat.
De a ketyeréhez mindenki kapott ZYXEL NAS starter utility-nevű programot,az hibátlanul felcsatolja a meghajtókat.
Nálam nem megy a cucc folyton,nem arról torrentezek,ezért éjjel kikapcsol.
Amikor bekapcsolom a gépet,az bekapcsolja a nast is.A szépséghibája az egésznek,hogy a win7 hamarabb akarja a hálózati meghajtókat csatlakoztatni,mint a Nas-on feláll a rendszer.(kb 50sec)
Ezért mindig azt írta ki,hogy nem csatlakoztatott hálózati meghajtó.Idegesítő mert a torrentkliens meg a NAS-ra dolgozna,ha nem írná ki folyton ,hogy nincs seed mert a lemez el van távolítva.

DE-és a lényeg: network drive manager.
Ebben be lehet állítani késleltetett felcsatolást+ha a kijelölt meghajtó csatlakozott el is indítja a tetszőleges progit-ami az utorrent természetesen.
Tökéletesen müxik.

Nálam így megy-magamat idézve.
üdv

(#3981) shteer válasza gahor72 (#3980) üzenetére


shteer
titán

nálam egy sima pc restart után is kiírja ezt, holott a nas 24/7 megy

totalcommanderben viszont tudok kapcsolódni, a sajátgépben is helyreáll a rend egy kis idő után

..szerintem jónak tűnik

(#3982) Tonyk válasza gahor72 (#3980) üzenetére


Tonyk
veterán

Windows alól nem mindig sikerül ip-vel hálózati meghajtót csatlakoztatni,ill.ha sikerül nem mindig lehet elérni a tartalmat róla-saját tapasztalat.

Ha megy a nas, akkor a csatolásnak is jónak kell(ene) lenni.

"A szépséghibája az egésznek,hogy a win7 hamarabb akarja a hálózati meghajtókat csatlakoztatni,mint a Nas-on feláll a rendszer."

Nyilván, ha a windows hamarabb jut el addig a pontig, (amikor létrehozná a hálózati meghajtókat), mint a samba service feláll a nas-on és tudna kiszolgálni, hogy akkor nem tud csatolni a win.

Nálam soha nem fordult elő olyan, hogy ha megy nas, akkor a win vagy bármi más ne tudott volna hálózati csatlakozást létrehozni.

(Próbaképp nézzétek, meg hogy nem lehet -e az, hogy akkor nem csatlakozik, amikor sleepben vannak a winyók a nason.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3983) gahor72 válasza Tonyk (#3982) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nálam éjjel 2-kor kikapcsolja magát a NAS .

Legközelebb a pc bekapcsolásakor lefut egy kis program,ami megpingeli a NAS-t és az elindul.
Csak ez kb 1perc.

A win7 pedig hamarabb áll föl(SSD-N a rendszer) és csatolná a hálózati meghajtókat csak azok még ugye nincsenek készen,ezért írja a win hogy nem tudja csatolni.

Ezért használom a network drive manager-t .mert abban tudom késlelteni a csatolást,-nálam kb 1,5perccel-és így már patent.

+a program érzékeli ha a meghajtók leváltak valamiért és többször megpróbálja felcsatolni őket.
+van egy olyan opció is,ha sikerült felcsatolni a meghajtókat,akkor egy általunk kiválasztott programot el is indít-ez az utorrent nálam.
üdv

ui:Nálam nem megy a cucc folyton,nem arról torrentezek,ezért éjjel kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#3984) gahor72 válasza szegabapuci (#3978) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hálózat felderítés ok?

[ Szerkesztve ]

(#3985) Doosa


Doosa
aktív tag

Szerintetek az miért van, hogy Transmission (2.76) ba 40/20-as nettel Gigabites hálózaton a teljesen jól seedelt torrentek is csak átag 3,2 MB-al jönnek?
Van hogy felmegy 4,9-ig aztán süllyed 2,7-re. És tök mindegy hogy megy e a seed vagy hogy hány torrentet szedek egyszerre mindig ezt csinálja. A 3,2-es átlag mindig meg van, pedig most már olyan 120 torrent van bent seed-re. Néztem CPU-t az olyan 50-60%-on forog, 70% szabad RAM, egyszerűen nem értem miért van. Ha megnézem gépen ott jön fixen 5Mb/sec el.
Most 4.51-os FW van fent, de igazából az előző két verziónál is ugyan ez volt a helyzet. 3,2-es átlag nem kevesebb nem több, mintha csak limitálva lenne. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3986) Tonyk válasza Doosa (#3985) üzenetére


Tonyk
veterán

T a szolgáltató?

(#3983) gahor72

Amennyiben a win-ben úgy állítod be meghajtóként, hogy újrainduláskor felcsatolódjon, de még nincs kész a hálózat, akkor sem kellene gond legyen, mivel ha a meghajtóra kattintasz (amit ugye kiír, hogy nem tudott csatlakoztatni) akkor atumatikusan fel kéne csatolódjon.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3987) Doosa válasza Tonyk (#3986) üzenetére


Doosa
aktív tag

Nem, Digi. Gyakorlatilag atom stabil szolgáltató.

(#3988) gahor72 válasza Tonyk (#3986) üzenetére


gahor72
aktív tag

I. Eddig azt próbáltam elmondani,hogy nincs gond.

II.Ha kattintani KELL akkor nem atumatikus...... :U

na pá.

(#3989) Tonyk válasza gahor72 (#3988) üzenetére


Tonyk
veterán

II.Ha kattintani KELL akkor nem atumatikus......

I. kattintás nélkül hogy nyitod meg? ... :U

II. Ha úgy írom, hogy egy fel nem csatolt meghajtóra ráböksz (gy.k.: sajátgépben, bárhol piros x-es meghajatóként látszik ), akkor meg KELL nyíljon, úgy megérted? Tehát a "felcsatolás" automatikusan megtörténik. De még egy parancssoros hozzáférés előtt is lefut egy check, hogy él-e az adott útvonal. És ha él ....

na pá.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3990) Tonyk válasza Doosa (#3987) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért kérdeztem, mert mostanában a T-nél jött elő ismerősöknél, hogy 3.2 MB/s -on megáll a letöltés 40Mbit -es netnél.

A "megnéztem gépen", mit jelent?

Gépre kötve a digi-t, vagy routeren keresztül a gépen? Ha az első, akkor a szűk router keresztmetszet lehet az oka, ha routeren keresztül, akkor nincs valami bandwith managment esetleg QoS bekapcsolva a NAS-ra (ip-jére)?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3991) Doosa válasza Tonyk (#3990) üzenetére


Doosa
aktív tag

Természetesen routeren keresztül próbáltam.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem a routerben van a hiba. Soha nem állítottam QoS-t, most megnéztem és nem volt beállítva ott semmi. Linksys E2000 típusú router van, Tomato USB FW-el, elég megbízható.

Viszont most elgondolkodtam azon, hogy rákötöm a NAS-ra direktbe a netet hátha történik valami. Bár meglepődnék, de ki tudja.

(#3992) Tonyk


Tonyk
veterán

Azért kezd érdekes lenni T és Digi esetében ez a 3.2-es korlát. Nekem is Digi van - igaz 20/10-es - ott megy max. sávszélen a letöltés. Csak nehogy valami BIX-es vagy szolgáltatóközi megállapodás legyen a p2p forgalom visszafogására, de ez már összeesküvés elmélet. (megkérdezem még öcsémet, ő mit tapasztal, mert neki is 40/20-as Digije van)

"Viszont most elgondolkodtam azon, hogy rákötöm a NAS-ra direktbe a netet hátha történik valami."

Egy switch-en keresztül kösd rá, ellenkező esetben elég nehéz lesz vele bármit is kezdeni ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3993) Doosa válasza Tonyk (#3992) üzenetére


Doosa
aktív tag

Hát, szerintem inkább csak összeesküvés elmélet :D Nekem ismeretségi körben nagyon sok digis van és akinek 40/20-as netje van annak úgy működik egy torrent letöltése, hogy felmegy 5,0-5,2Mb/s-re a letöltés és leáll ha lejött teljesen.

Lehet, hogy én vagyok hülye, de miért kell switch? Tud PPPoE-t kezelni direktbe a cucc.
ÉÉÉÉS leesett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3994) Tonyk válasza Doosa (#3993) üzenetére


Tonyk
veterán

Keress valami bazi nagy fájlt és töltsd le http-n. Ott megvan az 50Mbit? (már ha a szerver oldal bírja).
Esetleg : http://testmy.net/download, csak tedd EU-ra. ; http://mirror.internode.on.net/pub/test/, stb

Na, öcsémnél is minden rendeben a letöltéssel. Akkor nemtom.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3995) FefeeX válasza Tonyk (#3994) üzenetére


FefeeX
veterán

Amennyiben valami nagy szemétség van, a UPC az első sorban ott van, és jelentem, nálam a letöltés jön mind a 60 megabittel, sőt a feltöltés is 6 helyett 10 megabittel megy (természetesen uTP, erőltetett titkosítás stb)
Nálam a ping ment el vadászni, ami azért is érdekes, mert itt a melóban is UPC van, sőt, mástól nem hallottam, hogy ilyen problémája lenne; valamint a modem értékei is rendben vannak...

(#3996) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Feltettem elvileg a minidlna-t de nem megy.

ezt írja ki ja el akarom indítani:
Starting minidlna.../ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavutil.so.52'
ERROR WARNING: minidlna can not start!!!

Hogyan tovább?

Üdv:ZZ

(#3997) krealon válasza zambozoli (#3996) üzenetére


krealon
veterán

Itt talalod a megoldast.
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=5841&start=30

Bocsi. Elsiettem.

[ Szerkesztve ]

(#3998) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

2db gondom van:

-valószínűleg több példány van a transsmission 2.77-böl a NAS-on Egyszer feltettem ffp-n, Majd mikor már elérhető lett a gyári kiegészítők közt, akkor is "véletlen" feltelepítettem. Viszont minden beállítás azonos. Újraindítás után van hogy az 1-ik van hogy a másikat látom a kliens programból.

Hogy tudok ffp-böl leszedni programot?
Valamint azt nem értem, miért érzem azt, hogy mikor felmásoltam az ffp-t gyakorlatilag 1+OS-t raktam arra amin már alapból volt....

-miért van az, hogy néha hibával megáll a torrent seed(nCore) közben? Letöltöttem a LOG-ot ezt látom:
error: "Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)" (torrent.c:532)

Ez mit takarna?

Asus AC85P - DS118

(#3999) Balinov válasza zambozoli (#3996) üzenetére


Balinov
félisten

en elso korben ssh-n megprobalnam a slacker -i segitsegevel frissiteni a libavutil csomagot

Milli82: ncore-nal mindenkinek ez a problema, megoldast meg nem nagyon lattam. halistennek, az aranyom megengedi, hogy magasrol tegyek ra

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4000) FefeeX válasza Balinov (#3999) üzenetére


FefeeX
veterán

node most már nem is arány alapján "számláznak" :) de két hét alatt megy nálam is minden 2 napot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.