Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#2450) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A Transmission GUI eleinte 403 forbidden hibát dobott, most pedig már Host not foundot.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2452) Rascally81 válasza adnoctum18 (#2451) üzenetére


Rascally81
aktív tag

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

ezt a parancsot kiadttad,,és gondolom te is elkövetted a hibát hogy a négy csillag helyére az ip-det írtad be.
Egy 1óra múlva leszek, de most el kell mennem!
Majd írok, ha vagyok!
addig is ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt :
http://logout.hu/cikk/zyxel_nsa-210_es_a_transmission/transmission_telepites_elso_megoldas.html

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2453) adnoctum18 válasza Rascally81 (#2452) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nem, nem írtam be ide az IP-met, mindent hagytam így alapon.

Olvasgatok a másik írásban is, köszi!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2454) Rascally81 válasza Tonyk (#2447) üzenetére


Rascally81
aktív tag

A Twonky Media Server,nem támogatja.
Ezért szeretném a miniDLNA-t.

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2455) adnoctum18 válasza Rascally81 (#2454) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Leformáztam a pendriveot és feltelepítettem újra de még mindig Access Denied az SSHnál való belépésnél. Tegnap kétszer próbáltam meg, az első után teljesen leformáztam a NAS-t és megcsináltam mindent elölről, akkor engedte az SSH-t is és mindent. Most nincs kedvem az egészet megint leformázni.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2456) Rascally81 válasza adnoctum18 (#2455) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Írok priviben!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2457) Tonyk válasza Rascally81 (#2454) üzenetére


Tonyk
veterán

nevezd át avi-a ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2458) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Az vajon miért lehet, hogy ha a TM-be indítok egy letöltést, amíg az le nem jön, szinte nem férek hozzá a Remote GUI-n keresztül, folyamatosan időtúllépés hibát kapok. Akkor is, ha a letöltés le van korlátozva mondjuk 1 MB/sec-re, és egy letöltés fut. Ha mondjuk megy 150 seed, akár 2,5 MB/sec sebességgel, azzal semmi gond, simán megy. Amint elindul a letöltés, halál. Ilyenkor a webes felülete is halál lassú.

Viszont ha ilyenkor indítok róla egy filmnézést (akár HD is), azzal semmi gond, megnyitja, játssza, nem akad.

Van esetleg arra lehetőség, hogy az egyes folyamatok prioritását beállítsam?

Köszi

(#2459) Rascally81 válasza Tonyk (#2457) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Erre én is gondoltam, de akkor gond lesz a transmissionba, ha jól sejtem.

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2460) tigrici válasza adnoctum18 (#2450) üzenetére


tigrici
aktív tag

a Transmission GUI hogy a turóba csatlakozott volna FFP telepités elött,mivel a TM feltétele az FFP.Amig nincs TM addig nincs is mihez csatlakozni.
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*
ebben a sorban bedig " user" "password" szabadon változtatható,hiszen ezekkel lép be a GUI -is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2461) Tonyk válasza Rascally81 (#2459) üzenetére


Tonyk
veterán

Visszatöltésnél mindenképp (ezért nem is a onnét játszom le a filmeket, ahonnét letöltöm, minidlna is néha meghülyült tőle.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2462) tigrici válasza Prosectura2 (#2458) üzenetére


tigrici
aktív tag

A GUI beállitásainál probálkozz,.mert nem függ a csatlakozás a letöltésektől.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2463) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerintetek be lehet állítani olyan jogosultságot, hogy vki fel tudjon tölteni adatot a NAS -ra ftp -n, de ne tudja törölni, vagy módosítani a feltöltési mappában már létező állományt?

(#2464) kicsibacsi


kicsibacsi
tag

Sziasztok! Egy zyxel nsa 310 készülék vásárlása elött állok! Két nap alatt "végigolvastam" a fórumot,de lenne egy-két kérdésem. Egy hete vásároltam egy 1 TB-os 2,5" külső merevlemezt,és van még egy 512 MB-os pendrive-om. Az működhet hogy a pendrive-on van a TM (remélem nem írok hülyeséget),és a külső merevlemezre megy a töltés és minden egyéb? A letöltött dolgokat Tv-n,telefonon (android),és táblagépen (android) szeretném elérni. Számít-e a pendrive minősége (reklám cucc),és mérete (bár úgy olvastam,hogy 512 MB elég)? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2465) Söri


Söri
tag

Hali!

Próbáltam feltenni a minidlna-t de akárhányszor elindítom, mindig hiányol valamit.

Most ezt szeretné: libavformat.so.54
De ezt már sehol sem találom.
Tudna valaki segíteni?

(#2466) #79335424 válasza kicsibacsi (#2464) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az úgy sztem nem fog menni, hogy nincs semmilyen belső tár. Viszont pl. sata adapterbe dugott CF kártyát már használtam belső tárként. Viszont ha már van benne vmi, akkor akár azon is futhat a TM. De felvetődik még egy kérdés ennél a külső táras megoldásnál. Mitől fog leállni a vinyó, ha nincs rá szükség?

(#2467) tigrici válasza Söri (#2465) üzenetére


tigrici
aktív tag

a függőségek:
* Libjpeg
* Libexif
* Libsqlite3
* Zlib
* Libiconv
* Gettext
* Libid3tag
és persze nem mindegy melyik minidlna van telepitve.
itt bővebben:
http://forum.nas-central.org/viewtopic.php?f=249&t=5643&sid=1a9510004cb440764e7f6590217261eb

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2468) Söri válasza tigrici (#2467) üzenetére


Söri
tag

Minden függőséget telepítettem már.
Sehogy se akar működni.

root@nsa310:~# /ffp/start/minidlna.sh start
Running /ffp/bin/minidlna -v -f /ffp/etc/minidlna.conf -P /ffp/var/run/minidlna.pid
/ffp/bin/minidlna: can't load library 'libavformat.so.54'

ez van telepítve: minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz

(#2469) kicsibacsi válasza #79335424 (#2466) üzenetére


kicsibacsi
tag

Köszönöm szépen a válaszod! Ettől tartottam egy kicsit! Akkor marad az,hogy kiveszem az asztali gépemből az egyik vinyót,és azon lesz a TM. De mivel az egy elég kicsi (40GB),azt meglehet oldani hogy a külsőre töltődjenek a dolgok? Vagy csak átmásolni lehet rá?

(#2470) kicsibacsi válasza #79335424 (#2466) üzenetére


kicsibacsi
tag

Vagy szerinted ne küszködjek vele,és vegyek egy olyat amit WD merevlemezzel árulnak? Bocs,már nem tudtam szerkeszteni!

(#2471) #79335424 válasza kicsibacsi (#2470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazából nem tudom. Nekem nincs TM, mert nem torrentezek. Nekem a 210 -en és a 310 -en is a gyári felület van, néhány extra csomaggal. Ami az első kérdésedet illeti, arra így is tudtam a választ, mert a rendszerfájloknak szükségük van valamilyen belső tárra. A TM -ben viszont nem tudok segíteni. Én úgy gondolom, hogy egy jó routerrel bárhonnan el lehet érni a NAS -t függetlenül attól, hogy TM, vagy gyári firm van rajta. Én a két NAS -on szinte az összes kapcsolódási formát használom (ftp, web, cifs/nfs, dlna, smb, vpn) Ezért nekem még nem volt arra szükségem, hogy külső tárat használjak. De úgy gondolom, hogy ha ilyet szeretnék, akkor e-sata (+usb) csatis külső tárat használnék és az épp szükséges dolgokat másolnám át. De az is lehet, hogy usb -n a routerbe dugnám és akkor két szerver is lehetséges. De mindenképpen azt tartom egészségesnek, hogy a NAS -ban legyen egy nagy vinyó. Arra találták ki, azt tudja a leghatékonyabban kezelni. Ha kell, akár a NAS -ból is pillanatok alatt ki lehet venni és külső tárban (vagy csak a tárról leszerelt vezérlőegységet rádugva), vagy rack -ben használni (leginkább Linux alatt). Minden attól függ, hogy a Te felhasználói igényeidnek (meg az anyagi lehetőségeidnek) melyik megoldás a legjobb. SZERINTEM!!!

[ Szerkesztve ]

(#2472) kicsibacsi válasza #79335424 (#2471) üzenetére


kicsibacsi
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Megrendeltem a belső táras változatot.

(#2473) FefeeX válasza kicsibacsi (#2472) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem külső vinyóra amennyiben eSATA-n csatlakoztatod, minden további nélkül tud a TM menteni (ugye akkor van gond mikor lehúzod róla, emiatt nem is nagyon erőltetném a külső TM-et, mert kapcsolgatni a TM-et puttyon keresztül lehet) Tehát az semmiképp nem ajánlatos, hogy hordozható vinyóra tölts fix NAS-ról, szerintem.

(#2474) #79335424 válasza FefeeX (#2473) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ma megpróbáltam beállítani a 210 -esre a Dropboxot, de azt írja a Dropbox weboldala hogy elavult módon próbál csatlakozni a NAS és így nem hozható létre a kapcsolat. Találkozott már vki ezzel a jelenséggel? Van rá megoldás?

(#2475) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Én is csatlakoznék a topikhoz egy NSA-320-al. Egy 2 terás samsung wincsi megy bele egyelőre, most mentem le róla az adatokat hogy a NAS formázhassa.

(#2476) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a hdd-vel : Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX).

NSA-310 be szeretném beletenni.

(#2477) kemcso válasza stomi76 (#2476) üzenetére


kemcso
Ármester

A Zyxel 310 oldala szerint kompatibilis vele

(#2478) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Miért érdemes miniDLNA-t telepíteni? Mivel jobb mit a gyári Twonky?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2479) FefeeX válasza _Petya_ (#2478) üzenetére


FefeeX
veterán

a gyári twonky egy sz... szóval nem sok jót tudok mondani róla... a korábbi FW-ben található régebbi DLNA kliens jobb volt... Az LG BD lejátszóm kb nem tud a twonkyval mit kezdeni...

(#2480) Avicularia


Avicularia
veterán

Próbálom visszamásolni a NAS-ra külső wincsikre elmentett cuccokat,de usb-n rádugva nem megy 2 mega fölé a másolási sebesség. Mi lehet a probléma, mert így napok lesznek mire mindent visszamásolok.

(#2481) FefeeX válasza Avicularia (#2480) üzenetére


FefeeX
veterán

MC-vel másold, ha van már a NASon telepítve, mert ha rádugod és a pc-n másolod, az dupla hálózati sávszélt fogyaszt, odamegy az adat a pc-re, majd vissza a másik vinyóra...

(#2482) Avicularia válasza FefeeX (#2481) üzenetére


Avicularia
veterán

Tök semmit nem tudok erről a NAS dologról, még tájékozódnom kell mi merre hány méter.
Azt sem tudom, hogy kell bármit is telepíteni a NAS-ra. Rádugtam a külső usb csatlakozójára külső wincsit, arról próbálok adatokat visszamásolni a NAS-ra, de 2-2.5 mega a max sebesség amit el tud érni.
Egyébként amire nekem kell, hogy tudjak adatokat menteni, torrentezni és filmet nézni, illetve az asszony és a mostohafiam tudjanak filmeket nézni, zenét hallgatni tableten, mediaplayeren és ha lehet PS3-on. Mediaplayert majd cserélnem kell mert nem tud hálózati funkciókat

(#2483) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha rádugom a laptopra a külső wincsit és wifin keresztül másolok a NAS-ra akkor 4.5 mega a sebességem, míg ha a NAS-on lévő usb portba dugom a külső wincsit akkor max 2.5 mega a sebesség :F

(#2484) FefeeX válasza Avicularia (#2483) üzenetére


FefeeX
veterán

amit írtam az a probléma, felteszem wifin másoltad NAS-on is...
az, hogy hálózaton elindítasz egy másolást, sajnos azt jelenti, hogy mivel a te PCden megy a másoló program, az adatokat először lehúzza a hálózatról, majd visszamásolja a másik vinyóra. Ez ugye egy 54Mbps Wifin necces, mivel annak az elméleti maximum átviteli sebessége 6,75 MB/s (1Byte=8bit), namost a wifik sosem tudják az elméleti sebességet hozni, még közelében sem.
Tehát a 4,5 mega korrektnek mondható, a 2,5 mega pedig kiváló (2,5 mega oda és 2,5 vissza, az összesen 5MB/s)
Érdemes vagy kábelen másolni, vagy végigcsinálni ami a téma írásban van, telepíteni Transmissiont (azt most mondjuk erre nem tudod használni de torrentre sokkal jobb mint a beépített kliens) és a Midnight Commandert (MC).

A MC a NASról fut, mondjuk puttyon kell rá bejelentkezni, viszont ott csak a kapcsolódáshoz használja a PC-t, az adatok mozgatását helyben végzi, tehát 25-35 MB/s közti sebességet tudsz elérni rajta...

(#2485) yuhui válasza Avicularia (#2483) üzenetére


yuhui
tag

Ezen gyorsítani csak akkor tudsz, ha pl megcsinálod, amit a témaindító leírásban szerepel. link

Elég a 4. pontig megcsinálnod (alkalmazások telepítése) és ha nem kell akkor ezt -> Transmission-2.61-arm-1.txz ne telepítsd fel.

Ezután már a putty-ban kiadod az mc parancsot, megkeresed a két mappát (amelyikből, amelyikbe másolnál) és sokkal gyorsabb lesz.

(#2486) Avicularia válasza FefeeX (#2484) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a segítséget, totál nem értek még ehhez :R
Tehát jól értem, hiába dugok rá a NAS usb portjára egy külső wincsit, normális a 2.5 mega sebesség ha pc-vel másolok a külső wincsiről a NAS-ra?

(#2487) yuhui válasza Avicularia (#2486) üzenetére


yuhui
tag

Igen. Ha nem wifi-n csatlakozik a géped a hálózatra, amivel a másolást indítod akkor kicsit gyorsabb lesz (router, kábel és egyebektől is függ)

(#2488) spiky03 válasza yuhui (#2485) üzenetére


spiky03
veterán

Én is gépen másolgattam eddig a pendrive-ra. NAs-on a cucc, pen,a laptopban és TC-em keresztül másoltam.
Egy BD25-öt kb 2óráig másolt. :)

De majd kipróbálom, hogy a pen-t közvetlenül a NAS-ba dugom és a Putty-ban MC-vel másolom rá.
Gondolom ott is majd kitudom választani a pen-t, mint a Total Commanderben?
Már csak az a kérdés, hogy az ISO-val tud-e valamit kezdeni a MC? :U
Mert a belső tartalmat másolom csak a pen-re, mert a BD lejátszó csak így kezeli.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2489) Avicularia


Avicularia
veterán

Nem tudok belépni a NAS-ba a putty programmal. Lehet köze hozzá, hogy a NAS pirosan látszik itt. De a másik helyen online van.
Elvileg megy minden, tudok rá másolni. Ehh tök hülye vagyok ehhez :D
Remélem nem fogok az agyatokra menni :D

(#2490) FefeeX válasza Avicularia (#2489) üzenetére


FefeeX
veterán

(#2491) Avicularia válasza FefeeX (#2490) üzenetére


Avicularia
veterán

már igen ,köszönöm :R
most már be tudtam lépni SSH-n keresztül.
még a midnight commandert kell feltelepítenem valahogy

(#2492) Avicularia válasza Avicularia (#2491) üzenetére


Avicularia
veterán

feltelepült a mc, csak elindítani nem tudom, hehe tök hülye vagyok ehhez a parancssoros dologhoz,pedig 86-ban egy zx spectrumon kezdtem a számítógépezést :D

(#2493) kemcso válasza Avicularia (#2492) üzenetére


kemcso
Ármester

Írd be, hogy mc + enter ;)

(#2494) FefeeX válasza Avicularia (#2492) üzenetére


FefeeX
veterán

mármint ugye puttyon bemész a NASra SSH-n, és a parancssorban beírod hogy mc :) mint a NC volt régen, kb ugyanaz az utánérzés, csak sok dolgot be lehet rajta állítani...
Bár nem látszik néha, hogy lekezeli az ékezeteket, ha másolsz/áthelyezel, a mappák és fájlok eredeti formájukban másznak át.

Annak ellenére, hogy nem a PC végzi a másolást, a parancsot és a felügyeleti jogot onnan kapja, így sajnos a MC másolás nem fut tovább a háttérben, ha kilépsz a puttyból...

(#2495) maxsoft válasza FefeeX (#2494) üzenetére


maxsoft
tag

Ez tévedés.
Ha a háttérben másolást választod, akkor simán fut tovább.

(#2496) tigrici válasza _Petya_ (#2478) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nálam a Twonky tökéletes, kivéve a feliratok de arra pedig a serviiot használom.A servioo hátrány hogy az ékezetes fájlokat ki hagyja.Viszont ha a tv tudja a média hivatkozást akkor a plex a legjobb,mert avval olyan mintha a tk-ban válogatnál.igaz hogy kicsit melós a gyüjteményt megcsinálni ,de csak egyszer kell.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2497) Avicularia válasza FefeeX (#2494) üzenetére


Avicularia
veterán

Sikerült kimatekoznom,hogy mc-vel indítom, de ezt írja: can't load library 'libglib-2.0.so.0'
Gondolom ez valami függőséget hiányol.

[ Szerkesztve ]

(#2498) FefeeX válasza maxsoft (#2495) üzenetére


FefeeX
veterán

mármint ezt hogy? csak mert ugye a programok, ha új puttyot indítasz, nem jönnek elő ott is (tehát mondjuk újra bejelentkezel, ugyanazt a MC-t vissza tudod hozni, amiben addig másoltál? )

Avicularia: [link] innen csak a transmissiont ne telepítsd ha arra nincs szükséged, az összes többit igen :)

[ Szerkesztve ]

(#2499) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Srácok!
Valaki nem tuná nekem leírni, a miniDLNA configlását.Odáig jutottam, hogy fel van telepítve.Továbbiakban mi a tehendőm?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2500) Avicularia válasza FefeeX (#2498) üzenetére


Avicularia
veterán

Kéne a transmission is, szeretnék torrentezni a nas-on, sajnos a link már nem él a leírásban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.