Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) #79335424 válasza Mr Dini (#17000) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Egyébként Androidon Servers Ultimate. Jó cucc.

(#17002) Mr Dini válasza #79335424 (#17001) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudom, már nagyon rég megvettem a programot, de erre nem biztos, hogy megfelel... Bár nincs ethernet átalakítom, így nem tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17003) gboszi válasza konyi79 (#16944) üzenetére


gboszi
senior tag

Megoldódott? Ha nem irj nyugodtan és segítek. Nem olyan bonyi ez az ffp.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17004) konyi79 válasza gboszi (#17003) üzenetére


konyi79
addikt

Meg köszi, egy haver a 325 ZYPKG file-ből elküldte a telepített transmission file-t, egyszerűen bemásoltam, és működik, de ....
...de kell a kín és a fájdalom.
E-Digital Black Friday akcióban terven kívül vettem egy NAS520-at, ha már működik a 310, miért ne szenvedjek mással.. [link1] [link]
Na most sokadik reset után, a telepítések, kötet létrehozások, lemezcserék minden verzióját végigküzdve talán működik, majd kiderül. De lehet ha stabilat karok, valami frissebb verziót kellene ráhergelni, mert a 2,84 TM elég öregecskének tűnik pont a topikot olvasgatom vissza, mennyire működhetnek ezek a dolgok azon. Vagy visszaviszem, és bocsánatot kérek a 310-től :)
De köszi az ajánlást :R

[ Szerkesztve ]

(#17005) Mr Dini válasza konyi79 (#17004) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos a 310-nek megszűnt a támogatása, így a csomagok sem elérhetőek elméletileg már hozzá... :(((

Egyébként 520-ra is telepíthető az FFp, amivel tudsz telepíteni friss TM-met is.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17006) gboszi


gboszi
senior tag

Na volt problémám ugye a merevlemezzel, volt pár bad és weak sektor. Vettem egy másik vinyot. Viszont olyan kérdésem van, hogy akkor ez a vinyo (régi) kuka? vagy lehet valamit kezdeni vele? Mert goondolkodtam, hogy veszek egy kétlemezes nast (nsa310s helyett) és akkor megtartom azt is. Illetve ami azon van, át tudnám másolni. Ha vennék egy kétlemezest -csak akkor ha lehet kezdeni valamit a vinyommal- akkor melyik ajánlott?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17007) stroge válasza Mr Dini (#16977) üzenetére


stroge
csendes tag

szia, megint nem indul el, már lassan egy hete, se reboot, se kikapcsolás-pihentetés-bekapcsolás nem segít.
installálva van, írja a szerver verzioját, de nem fut, se ha manuálisan, sem ha gui-ból indítom. hálózaton a 32400-as porton sem találok semmit. megint az van, ha rányomok, hogy start, gondolkozik kicsit, kiírja, hogy done, de nem fut.
múlthéten, amikor írtam, hogy elindult, ment is szépen, beindexelt mindent, mappákat hozzáadtam, streameltem külső és belső hálóról is, minden ok volt. aztán újraindítás után meg sem nyekken. konkrétan így néz ki:

root@nsa310:~# sh /ffp/start/plexmediaserver.sh status
Plex Media Server is not running
root@nsa310:~# sh /ffp/start/plexmediaserver.sh start
Starting Plex Media Server...done
root@nsa310:~# sh /ffp/start/plexmediaserver.sh status
Plex Media Server is not running
root@nsa310:~#

van valakinek esetleg valami ötlete? a plex indításánál hollehet a logot megnézni, mit csinál, hol akadt el?
köszi előre is!

(#17008) flopsor


flopsor
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, amire sehol nem találok megoldást.
A NSA310s processzora folyamatosan 100%-on pörög.
Lassan kinyírtam minden futó alkalmazást (csak gyári volt fenn, nem FFP), de nem segített.
Legfrissebb firmware van rajta.

(#17009) Geripapa válasza flopsor (#17008) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Idézet Mr Dini-től:

"Valószínűleg a python processz terheli a nas-t, a twonky médiaszerver egyik szkriptje által. Sajnos ez egy ismert jelenség a ZyXEL NAS-oknál... Így azt tudom ajánlani, hogy a webes felületen tiltsd le a twonky médiaszervert és ha kell dlna, akkor tedd fel az FFp-t (ez MetaRepóból telepíthető, amiről pedig a linkelt topik összefoglalója tud felvilágosítani) és rá a miniDLNA-t. Vagy ha nem szeretnél FFp-vel mókolni, van nekem egy testing minidlna programcsomagom is, mely szintén metarepóból telepíthető."

Amúgy mért nem nézed meg hogy mi hajtja?

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#17010) Mr Dini válasza stroge (#17007) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez mit mond Neked?:

sh -x /ffp/start/plexmediaserver.sh start

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17011) stroge válasza Mr Dini (#17010) üzenetére


stroge
csendes tag

hello, ezt dobja:
http://pastebin.com/dSGvhrj3

[ Szerkesztve ]

(#17012) flopsor válasza Geripapa (#17009) üzenetére


flopsor
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
Valóban az a megoldás, hogy mindent ki kell lőni és a Twonky-ban a cache-t is üríteni kell a kikapcsolás előtt (hátha ez a leírás másnak is segít). Azóta a CPU terhelés helyreállt.
A NAS egyébként egy TP-LINK Archer C5-tel van összekötve, ami csatlakozik egy Raspberry PI2-re, illetve egy ASUS HDPR1-re. A Raspberry-n a KODI sajnos a 15-20 GB-on felüli fájlokkal nem boldogul, az ASUS pedig a 30 GB felettieknél szaggat (BD25, BD50).
Van esély arra, hogy valamilyen módon ezek is egyék a nagyobb méretű videófájlokat hálózaton keresztül?
Ha nem, milyen médialejátszót ajánlanátok, ami mindent megeszik (BD25, BD50)?

(#17013) #79335424 válasza flopsor (#17012) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem az Amlogic s905 topikban kérdezősködj!

(#17014) Geripapa válasza flopsor (#17012) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Nem vagyok valami okos a témában, de szerintem egy 30 gigás vagy nagyobb film lejátszásához már gigabites háló kell. Ezt a nas még tudja de sem a Pi-den sem a másikon nem gigás a hálokártya ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#17015) #79335424 válasza Geripapa (#17014) üzenetére


#79335424
törölt tag

Esetleg egy Gigabites LAN adapter a Pi -re. Annál az USB 2 lenne a szűk keresztmetszet, aminek 480Mb/s az elméletije, vagyis 4,8 -szerese a 10/100 -as Lan porténak.

[ Szerkesztve ]

(#17016) gboszi válasza Geripapa (#17014) üzenetére


gboszi
senior tag

Szerintem is lan a szűk keresztmetszett. Nálam NAS-router-mede8er és megy minden rendesen. Anno mikor nem volt minden gigabit-es, nekem is volt problémám...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17017) zambozoli válasza gboszi (#17016) üzenetére


zambozoli
senior tag

Toshiba TV-n 10/100-as LAN van és megy rajt a DB50 is DLNA-n. Nem kell oda gigabit!

Üdv:ZZ

(#17018) gboszi válasza zambozoli (#17017) üzenetére


gboszi
senior tag

Toshiba tv játszik bd50-et?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17019) zambozoli válasza gboszi (#17018) üzenetére


zambozoli
senior tag

Kb. egy órán keresztül azután újraindul a TV :DDD mert nem bírja a vas. (2012-es modell) De addig röcc nélkül megy!

Üdv:ZZ

(#17020) gboszi válasza zambozoli (#17019) üzenetére


gboszi
senior tag

Most komolyan a bd50 isot beolvassa a tv, s lejátsza?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17021) konyi79 válasza gboszi (#17020) üzenetére


konyi79
addikt

BD50=/=BD50iso
A BD50-et eszi a szintén 2012-es Sony TV-m is, mást is alig. Egy xvid-et, mkv-t nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17022) GAthersw válasza Mr Dini (#17005) üzenetére


GAthersw
csendes tag

Szia!

Erről esetleg tudnál linkelni leírást? Én is most vettem, friss NAS tulajdonos vagyok, de nem találtam meg, hogy az 520-ra legújabb FW-n 5.20 azt hiszem hogyan lehet felnyomni a gyári csomagokon kívül mást. Előre is köszi!

(#17023) Mr Dini válasza GAthersw (#17022) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

A MetaRepository telepítésével tudsz feltenni plusz (nem gyártói) programcsomagokat. Erről találsz egy kis infót az összefoglaló vége felé.

De 5.20-as fw-n valamiért bugol néhány embernél az FFp...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17024) gboszi válasza konyi79 (#17021) üzenetére


gboszi
senior tag

Akkor a benne lévő "m2ts" tartalmakról van szó?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17025) konyi79 válasza gboszi (#17024) üzenetére


konyi79
addikt

Ha jól rémlik igwn, hisz iso nem megy eleve szerintem dlna-n se, legalábbis zyxel nason nem.

(#17026) drogery


drogery
tag

sziasztok,
310S-el használ vki couchpotatot?
raspin fut a cp, az küldi a nas transmission-jére a .torrenteket.
letöltésnél viszont meáll 99.9%nál és onnantól elérhetetlen a nas, se web se smb.
ha kézzel adom hozzá a letöltést akkor minden fasza. találkozott már vki ilyennel?

(#17027) Mr Dini válasza drogery (#17026) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Én használok a nason CouchPotato-t, nekem megy rendesen TM 2.92-vel. Ugyan 320S, de az OS a kettő nason nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17028) drogery válasza Mr Dini (#17027) üzenetére


drogery
tag

nekem még 2.82-es TM van, megpróbálok arra elindulni, hátha.
köszi

(#17029) Bery


Bery
csendes tag

Üdv, egy kis letöltési segédlet ha kell valakinek!
[link] :)

(#17030) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

A tönkrement hhd-t az NSA310-ben kicseréltem egy 2T-s WD Red-re (WD20EFRX). Első bekapcsolásnál először nem jelzett HDD-t, majd később világított a HHD led a NAS-on. Formáztam a vinyót, telepítettem rá néhány dolgot. Pár nap múlva elérhetetlen vált a NAS. Jelenleg azt csinálja, hogy induláskor nem jelez HDD-t majd pár perc múlva feltűnik - azonban ekkor már lement az inicializálás, nem használja a vinyót. Egyébként az asztali gép szerint rendben van a WD.
Mi lehet a gond, tapasztalt már valaki hasonlót?

(#17031) Tonyk válasza Pizzafutar (#17030) üzenetére


Tonyk
veterán

Táp?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17032) flopsor válasza Geripapa (#17014) üzenetére


flopsor
csendes tag

Valóban nem gigabites egyik lejátszóm sem.
Teszteltem az Archer C5 routerre kötött külső USB-s meghajtóval és meglepetésemre döccenés nélkül viszi azokat a videókat, amik a NAS-on keresztül akadoznak.
Mindkét esetben PI2-n és ASUS-on keresztül próbálkoztam.
Ez alapján inkább a NAS tűnik szűk keresztmetszetnek, ami azért elég meredek lenne.
Tanácstalan vagyok.

(#17033) Mr Dini válasza flopsor (#17032) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Szerintem így is simán lehet a hálózat a hibás. Hiszen az USB-vel pont "kikerülted" a hálózati lejátszást.

Próbáld ki, hogy PC-ről megosztva a tartalmat és a Pi-n streamelve mennyire akad.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17034) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Pff, most már a beállított konfigot is elfelejti restart-kor, pl. az admin pwd-t is mindig újra be kell állítani.
Beraktam egy ezer éves működő diszket, létrehoz rajt egy kötetet, majd közli, hogy nincs szabad hely a diszken.
Rámérek még a tápra, de ez erősen kukának néz ki...

(#17035) konyi79 válasza Pizzafutar (#17034) üzenetére


konyi79
addikt

Reset? Megvolt?

(#17036) Pizzafutar válasza Pizzafutar (#17034) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

No, rámértem a tápra, a feszültség látszólag megfelelő szintű volt, azonban egy egyszerű műszeren is látszott hogy ugrál. Kicseréltem a tápot egy hasonlóra, így felismeri induláskor a diszket, amit a hdd led jelez is. Az eredeti probléma így megszűnt, azonban most is minden reboot-kol törlődik a setup. Nem néztem, hogy hogyan van megoldva ez az alaplapon, feltételeztem a szokásos módon: az elem feszültségét ellenőriztem, az rendben van, 3V felett picivel. Most nincs rá több időm, hétfőn majd folytatom, mindenesetre erősen kuka gyanús.

(#17037) olahdave


olahdave
tag

Hali!
Keresgéltem, de én nem találtam, hogy hogyan tudnám telepíteni a letöltött Transmission-2.92-arm-1 18.03.26.txz -t.
Tudnátok segíteni?

(#17038) Mr Dini válasza olahdave (#17037) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A funpkg -i /csomag/elérési/útja.txz -vel tudod feltenni az adott csomagot.

De a csomagnévnek így kell kinéznie(arm boxon):

csomagnév-verzió-arm-szám.txz

Ha van az arm-szám után valami, akkor megkavarodik a funpkg...

Egyébként honnan töltötted le ezt a TM-met?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17039) olahdave válasza Mr Dini (#17038) üzenetére


olahdave
tag

Már nem tudom honnan szedtem le, de valamelyik leírásban találtam itt a fórumokban.
Ami probléma, hogy nem putty-al jelentkezem be, hanem terminállal ssh-n és nem tudom az admin könyvtárba belépni.
Eddig WD my bookom volt, ott egy kicsit egyszerűbb volt ez a telepítés.

(#17040) Mr Dini válasza olahdave (#17039) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A PuTTy lényegében egy SSH (telnet és Serial) kliens. :)

Egyébként van fent FFp? Ha igen, csak akkor fog működni a funpkg.

Illetve van egy egyszerűbb módja is a telepítésnek. Ahhoz pedig keress rá itt a fórumon az "uwsiteloader" kifejezésre és a leírásokban bogarászd ki azt a három sort, amit ki kell adni a telepítéshez. Aztán yes, ok mindenre, majd mikor rákérdez, h milyen repókat szeretnél a slacker-höz adni, jelöld meg az összes repót a memiks kivételével!

Aztán add ki ezt:

slacker -UuiA mrdini:Transmission-2.92 br2:{rtmpdump,curl,libevent}

Nyomj entert és már fent is van a TM 2.92. Már futtatási jogot kell a start szkriptnek adni és el kell indítani:

chmod a+x /ffp/start/transmission.sh

/ffp/start/transmission.sh start

Majd ezzel a hévvel le is lehet állítani:

/ffp/start/transmission.sh stop

:D És be kell konfigolni a /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json fájlodban a TM-met. Pl azt, hogy el lehessen érni a webgui-t és ne dobjon 403-at, meg ajánlom a letöltési útvonalat átteni a '/mnt/HD_a2/admin/download/Transmission'-re, illetve az utp-t érdemes kilőni, lévén, hogy a zyxeles korlát miatt értelmetlen ezen a nason használni (megkerülés nélkül). Plusz az arm procit nagyon letérdeli az utp.

Ja és az umask-ot érdemes 0-ra állítani.

Aztán mehet is az indítás és a letöltés! :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17041) Syl


Syl
nagyúr

Szolgáltatóváltás történt nálam (t-home -> digi) és mivel még nem sikerült életet vernem a régi openwrt-s routerembe, ideiglenesen egy alap tp-linket használok.
Megy minden, kivéve a transmission port használata.
Próbáltam a routerben kézi port forwardot felvenni rá, meg engedélyeztem az unpnp-t, ám a transmission továbbra is tűzfalproblémát jelez a port tesztelésekor.
Ez vajon digi specifikus dolog, vagy rodeózzak tovább a tplink vacak gyári menüjében?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17042) Tonyk válasza Syl (#17041) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez usererror, nem digi. De ugye publikus ip-t kaptál a digitől?
Tp-link alatt virtualserver alatt találod meg a portforwardot és az UPNP-t kacsold ki (Semmi szükséged egy esetleges átjáróházra gondolom).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#17043) Syl válasza Tonyk (#17042) üzenetére


Syl
nagyúr

A whatsmyip és a router admin felülete teljesen más IP-címet mutat. Akkor ez valami jó kis nattolós vacak lesz... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17044) flopsor válasza Mr Dini (#17033) üzenetére


flopsor
csendes tag

Szia!

Kösz a tippet.
A következőket próbáltam:
Router (USB)->PI2 - döcögés nélkül viszi a 27 Gb-s videót
PC->Router->PI2 - döcögés nélküli viszi a 35 Gb-s videót
Amint a NSA310s-t beiktatom mindkét videó szaggat egy bizonyos idő után.
A fentiekből azt a következtetést vonom le, hogy nem a PI2 (overclockolva) a szűk keresztmetszet, hanem a NAS.
A NAS egy 3 TB-os winchesterrel van ellátva, minden funkció kikapcsolva, így a CPU terhelés is normális.
Elképzelhető, hogy maga az NSA310s nem elég hardveresen a nagyobb videók akadásmentes továbbítására?

[ Szerkesztve ]

(#17045) Anonymus23 válasza Syl (#17043) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szólni kell az ÜSZ-nak, hogy kamerarendszer megy, és átraknak normál tartományba.

;) - The Power of the Light Side

(#17046) Syl válasza Anonymus23 (#17045) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi az ötletet :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17047) Mr Dini válasza flopsor (#17044) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Akkor a következő kérdésem az lenne, hogy hogyan osztod a médiát a Pi-nek?

Úgy gondolom, hogy smb-n.

Nos, ez esetben azt javaslom, próbáld ki az NFS-t is, mivel a ZyXEL, ha jól rémlik, beiktatott egy kis korlátozást, amit viszont egy root alatt futó FFp-s nfs-utils ki tud kerülni és így a NAS max sebességgel tud streamelni a Pi felé.

Illetve sambával is meg lehetne oldani, hogy nagyobb legyen a sebesség, de az NFS gyorsabb. Nyilván a samba biztonságosabb az NFS-nél (bár az NFS4 már ígéretes ilyen szempontból is, de az nincsen még erre a nasra), de ez otthoni használatnál nem fog semmilyen problémát okozni.

Ja és a samba korlátot minden rebootkor (szkripttel nem ajánlott) át kell állítani, ami kicsit macerás szerintem... :U

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17048) flopsor válasza Mr Dini (#17047) üzenetére


flopsor
csendes tag

Meg lehet ezt oldani FFp nélkül is, gyári rendszer alatt?

(#17049) Mr Dini válasza flopsor (#17048) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Talán a gyári nfs segíthet valamit, de a legjobb eredményt csak FFp (esetleg entware-ng) alól tudod "előhozni".

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#17050) gboszi válasza flopsor (#17044) üzenetére


gboszi
senior tag

Nalam gigabit a router es a lejatszo is, nem tudtam olyannal etetni ami ne ment volna akadozas nelkul. Jah és smb-n...

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.