Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Hardboy válasza Game78 (#2900) üzenetére


Hardboy
tag

Értem.

FW-ert is próbáltam már, mostani legfrissebb előttit, és az az előttit is, de semmi, ugyanúgy nem ébred...

Factory Resetet is csináltam, már, de úgy sem ébredt...

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2902) Game78 válasza Hardboy (#2901) üzenetére


Game78
tag

Hát passz...nincs más ötletem,valami akkor tényleg nem oké,marad a Zyxel.hu.

Most néztem meg a statusz résznél mutatja a "Eszköz fizikai (MAC) címe" ha akkor azzal próbálod és mégsem jó,cseréltél FW-t is akkor a hálózati csatolóval lehet valami.De ha távolról,külső hálózatról nem akarod ébreszteni,akkor szerintem nem olyan nagy probléma,bár engem is zavarna tudom:)
De azért még megpróbálnám másik router-rel,havertól,vagy kölcsön,mert ki tudja nem-e az kavar be...

(#2903) #79335424 válasza Game78 (#2896) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ez a program placebo. Ugyanezt látod, ha nincs semmilyen plusz program, csak bejelentkezel böngészőből. Ha úgy teszel, ahogy javasoltam, akkor viszont a normál, PC -s felületet kapod. Nekem egy 5 számjegyű portra (biztos, ami tuti) van forwardolva, így bárhonnan elérem. Ennek a mintájára van beállítva a Pyload is, amihez van Android kliens. Letöltéshez a fájlon hosszan nyomás, majd share és az opciók között ott van a Pyload is. Így a telóról egyből a NAS -ra küldöm a letöltést. Egyedül a fájlkezeléssel nem voltam kibékülve. A gyári sztem PC -ről is úgy szar, ahogy van. Telóról, 800x480 -ban pedig egyenesen katasztrófa. Ezt egy Android mini PC beüzemelésével oldottam meg. Sajnos, csak 100 -as portja van, de még így is jobb, kezelhetőbb, mint a gyári.

(#2904) Hardboy válasza Game78 (#2902) üzenetére


Hardboy
tag

Másik rúterem van 4 is :) kettővel próbáltam, de mondom, a mellette lévő PC-k, ébrednek szépen, bármelyik rúterről, csak a NAS nem...

A lényeg, amiért a WOL-os NASt vettem, az a következő:

Én nem torrentezek, így a NAS sem megy 0-24 órában, csak ha kell róla valami, amikor otthon vagyok. Illetve, ha távol vagyok, és kéne valami, akkor WOL-lal szándékoztam, távolról/külföldről beindítani a masinát, majd kikapcsolni, ha áthúztam róla ami kell.

Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2905) tibi0930 válasza #79335424 (#2894) üzenetére


tibi0930
csendes tag

Minden úgy csináltam ahogy leírtad, viszont a fő problémám, hogy nem tudom milyen url-t írjak be, mert ha azt irom h nsa310, akkor keresőbe megy :(
A zyxeles progi ami az áruházban van pedig nem látja a nast. Ötletek?
Köszi az eddigi válaszokat :)

(#2906) #79335424 válasza tibi0930 (#2905) üzenetére


#79335424
törölt tag

Aha. No, akkor induljunk el a kályhától. Az alap, hogy a routerben fix ip -címet kell adnod a NAS -nak. Ez minden további elérési beállításhoz fontos. Ez routerenként eltérő lehet, de "static DHCP", "fix IP" körül kell keresgélned. Egyébként a jelenlegi kiosztást a routerben a "Client list" -körül találod. Ha "okos" routered van, akkor a client list -nél is van arra opció, hogy a kívánt klienst statikusra állítsa. Amit a NAS mac -címéhez ír, az a jelenlegi IP -je (feltéve, hogy üzemel és hálózatban van). Ez kb. 192.168.x.xxx formátum kell legyen. Na, ezt kell beírnod a böngészőbe, amikor azonos hálózatban van a teló és a NAS. Ha nincs titkosítás beállítva, akkor símán, csak a számokat (nem fontos a HTTP://), ha van ilyen beállítás, akkor kell elé a HTTPS:// is.

[ Szerkesztve ]

(#2907) gahor72 válasza Hardboy (#2904) üzenetére


gahor72
aktív tag

Szia!

A WOL/magic packet ugye nem más mint egy sor ping.
Ha a gépről parancs sorból megpingeled a NAS-t /ki van kapcsolva/ akkor fel kell ébrednie ha a router átengedi a pingeket,és a NAS-ban ki van pipálva a WOL.
Ha nem ,akkor a routerben van a gubanc.

üdv

Talán ez segít.

(#2908) Hardboy válasza gahor72 (#2907) üzenetére


Hardboy
tag

Bocs, hogy beleszólok, de a magic packet, minden tudásom szerint nem mezei PING. több annál, például jelszavat is tartalmazhat, amely kellhet a felébredéshez.

De mindenesetre meglesem, hogy lehet-e pingelni a NAS-t.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2909) Hardboy


Hardboy
tag

Jéé, nem tudok belső hálón pingelni semmit... na meglesem a router beállításait.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2910) Hardboy válasza Hardboy (#2909) üzenetére


Hardboy
tag

Ok, Pingelés megoldva. Ugyanezen a hálón lévő másik PC-m gond nélkül éledezik, csak az a fránya NAS nem.

Amúgy időzített ébredést próbáltam, azzal minden rendben, Pontosan időre kel fel...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2911) gahor72 válasza Hardboy (#2910) üzenetére


gahor72
aktív tag

Egy hülye ötlet: a NAS ugyanazon az alhálózaton van?

Magamat idézem:-UI: nekem az automatikus bekapcsolás volt a mumus,de egy kis paranccsal sikerült megoldani,hogy a pc-vel együtt kapcsoljon be.

-DHCP-vel kiosztott címek,iphez rendelt MAC -számok ill.fordítva! :)
Portfordítás:a NAS ip-jével a 80-as port a weben megosztott file-okhoz.
21-es port az FTP-kapcsolatokhoz,kliens: Filezilla,másolási sebesség kb 30-40mb/s gigás hálózaton.
Továbbá egy tetszőleges port TCP/UDP protokollokhoz.-ezt lehagytam a múltkor..
Valamint IP/MAC ARP Binding engedélyezve a WAKE ON LAN-hoz.
Dynamic Dns engedélyezve,beállítva a változó ip miatt (digi)

-NAS:gyári fw.no buhera. :D TCP:statikus,a routerben a NASnak megadott ip-címre,azonos alhálózati masszkkal:255.255.255.0
átjáró:router ip-je.DNS:statikus.
PPOE:engedélyezve,helyes név,jelszó
DYDNS:engedélyezve,beállítva

üdv

(#2912) krida


krida
csendes tag

Hogyan tudok a NSA320 -ra php5-imap -t telepíteni? Felraktam a programcsomagok közül a php-mysql-phpmyadmin -t, de nem tartalmazza az imap -ot. A nas meg nem ismeri az apt-get -t ugye... Van erre valami megoldás?

(#2913) _Petya_ válasza krida (#2912) üzenetére


_Petya_
őstag

Forrásból felrakhatod a php-t, előtte felrakod az imap libeket, elvileg mennie kell.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2914) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Feltettem mindent a cikk alapján, de a Transmission Rremote GUI-val nem tudok csatlakozni.
403: FOrbidden hibát ír ki.
Mit rontottam el?
Nagyon köszönöm!

(#2915) _Petya_ válasza DonJoker (#2914) üzenetére


_Petya_
őstag

A settings.json-ban az rpc-enabled-et állítsd true-ra.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2916) krida válasza _Petya_ (#2913) üzenetére


krida
csendes tag

És azt hogy? Tudsz segíteni?

(#2917) nemdan


nemdan
senior tag

Webkamera szervert csinált már valaki NSA310-re? Szeretném majd megfigyelni a szobát ha nem leszünk otthon, hogyan viselkedik a kiscica. :D

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#2918) DonJoker válasza _Petya_ (#2915) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Hello!
Az rpc-enabled true-n van. A white list enabled. Ezek így is voltak, nem kellett hozzájuk nyúlni.
De még mindig nem csatlakozik. :F

(#2919) _Petya_ válasza DonJoker (#2918) üzenetére


_Petya_
őstag

Bemásolod a teljes konfigfájlt?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2920) lacusszabo


lacusszabo
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap volt egy szép áramkimaradásunk.... NSA310 leállt, nem indult újra, ahogy be van állítva.
Eddig tökéletesen működött benne ffp-n, transmission és minidlna (pen drive-ról)
Minidlna megy továbbra is, de a transmission nem akar éledni.
Van valami ötletetek, hogy lehet bele életet lehelni anélkül, hogy elkezdem újra rakni az egészet?
Köszi előre is...

(#2921) krida


krida
csendes tag

Miért nem játsza le a NSA320 -om playzone -ban az mp3 zenéket? Rákattintok, megnézem a most játszott -nál, ott is van, de nem csinál semmit, sőt még a dal hosszát se tudja kiolvasni.
Chrome -t használok, fent van a Media Player Plugin és a VLC is, igaz 2.0.6 -os verzió...

(#2922) krida válasza krida (#2921) üzenetére


krida
csendes tag

Egyik böngésző se játsza le... Se Chrome, se Firefox, se IE....

(#2923) krida válasza krida (#2922) üzenetére


krida
csendes tag

Sőt még jobb: Újraindítottam és nem érzékeli a zenéimet. A mappákban ott vannak, de a playzone nem lát semmit, a Twonky is ezt írja: Videos: 371 Songs: 0 Photos: 16651.
Ilyenkor mi van?!?!

(#2924) Hardboy válasza krida (#2923) üzenetére


Hardboy
tag

twonky nekem az mkv-kat nem akarja sohasem jatszani factory reset utan. ha adminisztrator menuben kiveszem a pipat a twonky elol, majd ok, majd visszateszem a pipat, akkor utana minden jo. ezt egyszer minden factory reset utan eljatsza velem.

probqald ki, hatha segit

[ Szerkesztve ]

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2925) hurkabela


hurkabela
csendes tag

Sziasztok! Az hogy lehet, hogy az adott IP címről (90.162.45.61) valaki csatlakozik a nasomhoz a photo mappához, de az nincs is megosztva, és nem is lehet weben elérni.Egyáltalán mi az a CIFS??? :F
Köszi!

(#2926) krealon válasza hurkabela (#2925) üzenetére


krealon
veterán

"Egyáltalán mi az a CIFS?"

Common Internet File System masneven Server Massage Block

Ez az, amin keresztul legkonnyebben feltorik a rendszered, ha kiengeded a netre. :B

(#2927) Joshi válasza krealon (#2926) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mit javasolsz CIFS helyett? Mert nekem is ezzel van megosztva a hálózatom. :U

(#2928) krealon válasza Joshi (#2927) üzenetére


krealon
veterán

Pl VPN.

Ez viszont nem 2 kattintas. :(

(#2929) borrudi válasza krealon (#2928) üzenetére


borrudi
csendes tag

Pár kérdésem lenne
1. Hogy lehet beállítani a dropboxot? Hol van egyáltalán az a felület ahol felhasználónév jelszót meg lehet adni?

2. webserver, még mindig küzdök vele, továbbra se tudom, hogy lehet felmásolni a weboldalakat a NAS-ra

3. router csere után a minidlna-t nem látja a tv-m a twonkyval meg nem működik együtt.
80-as portot a minidlnaak engedélyeztem, nyitva is van., mi a fene lehet a hiba? habár egy LAN-ban vannak nem is kellene portokat nyitogatni
próbáltam leállítani, újra indítani, semmi eredmény.

(#2930) #79335424 válasza Joshi (#2927) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a legjobb, ha a router gyári, vagy custom firmware -e tartalmaz VPN szervert. Én csak olyan routert vásárolok, ami Shibby Tomato kompatibilis. Ebben van OpenVPN és PPTP VPN szerver. Én az utóbbit csináltam droidra ez alapján:
PPTP VPN Androidra
Az Open VPN -hez pedig itt a segédlet:
Open VPN szerver beállítása statikus kulccsal.

(#2931) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy webről szeretnék lejátszani filmeket a playzone-on keresztül. Ugyebár két lehetőség van WMP és VLC pluginnal való lejátszás. A VLC plugninnál már megtaláltam a weben, hogy a 8082-es porot kell forwardolni, hogy tudjál filmeket lejátszani, viszont ugyan ezt sajnos nem tudom a WMP-re. Valaki esetleg tudja a portokat? Köszi!

Üdv!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#2932) lacusszabo


lacusszabo
csendes tag

Sziasztok!
Erre lenne szükségem, mert a link nem működik, így minidlna-t nem tudom feltenni. :W

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz

Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#2933) lacusszabo


lacusszabo
csendes tag

De félek, mivel ez a link nem megy, ezért több minden is hiányozhat....

Ment fel mostanában valakinek a minidlna rendesen?
Szívesen vennék segítséget...

(#2934) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Üdv!
Nsa-310 új FW jelent meg (4.51 AFK.0) tud valaki erről valamit, mert a hozzátartozó pdf hibás.

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2935) krida válasza Rascally81 (#2934) üzenetére


krida
csendes tag

Uhh, 1.7TB -os pdf -t akar nekem is letölteni hozzá...

(#2936) Rascally81 válasza krida (#2935) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Jó lenne tudni valamit róla, mert ha minden beállítást töröl, illetve ha hatással van a transmissionra és a miniDLNAra akkor tuti nem rakom fel.
Nem kezdek mindent elölről!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#2937) spiky03 válasza Rascally81 (#2936) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ezért nem frissítettem még a 4.50-re. De azt írták, hogy nem állít el semmit sem.
De még nem sikerült rávennem magam, hogy rányomjak az "Igen" gombra. :D

Forrás

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2938) Cypher7


Cypher7
tag

A 4.51-es FW ennyi módosítást tartalmaz:

Support new dropbox API

[ Szerkesztve ]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#2939) Cypher7


Cypher7
tag

Én feltettem az új FW-t, igaz nekem alapból 4.50 volt rajta, viszont semmit nem állított el. Sem a beállításokat, sem az FFP-t.

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#2940) #79335424 válasza Cypher7 (#2938) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Imáim meghallgattattak. Próbáltam utánanyomozni, jártam a Zyxel "tudástárában" is. Ott szépen le van írva, hogy hogyan kell beállítani, de az API -s hibaüzenetről egy betü sincs (minő véletlen). Remélem a frissítés után működni fog!

[ Szerkesztve ]

(#2941) tigrici válasza lacusszabo (#2932) üzenetére


tigrici
aktív tag

szia
Ugy néz ki a Kylek tárolo jelenleg nem müködik,de feldobtam a kért fájlokat,azthiszem minden benne van:
http://filefeltolto.hu/letoltes/ea7e214fd2a307be/minidlna.rar

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2942) krida


krida
csendes tag

Keresem neten, de nem találok se php5-imap.zpkg se php5-imap.txz fájlt, pedig reménykedtem, hogy ilyen egyszerű lesz feltelepíteni... Tudtok segíteni?

(#2943) #79335424


#79335424
törölt tag

Van annak jelentősége, hogy honnan töltöm le a firmet (pl. tartalmazott nyelv)? Mert a Zyxel.hu -n nem találtam a 4.51 -et. Az UK oldalon viszont igen.

(#2944) FefeeX


FefeeX
veterán

Nos, amit korábban beszéltünk azt bepróbáltam. Tegnap délután elindítottam egy BD mappa másolását USB-re a NASon, SSH-n, MC-ben, és elküldtem háttérben másolásra... És azt kell mondanom, vagy valamit nem jól csináltam, vagy hülyeség az, hogy nem kell bejelentkezve lenni SSH-n ahhoz, hogy a másolás ne szakadjon meg. Mostanra 900 megát másolt át, tehát feltehetőleg ahogy kiléptem SSH-ból, egyből meg is állt a másolás... Most akkor ez hogy is van? :F

BTW iOS-re nem tud valaki valami remote-ot a torrent kezelésre? Vagy esetleg WP 7.8ra, mert a cégesen is elég lenne ha lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#2945) shteer válasza FefeeX (#2944) üzenetére


shteer
titán

WP 7.8ra a tranBT a legjobb, valami aprópénzbe kerül, nem ingyenes. korlátozottabb mint a droidos verziók a wp zártsága miatt

..szerintem jónak tűnik

(#2946) krida válasza FefeeX (#2944) üzenetére


krida
csendes tag

Ha megszakítod az SSH kapcsolatot, akkor megszakad a folyamat amit csináltál benne, ez Linux -ban így van. Viszont van egy olyan program, amivel tudsz több háttérfolyamatot kezelni, a neve: screen http://smlinux.blogspot.hu/2008/10/screen-az-elengedhetetlen-ssh-kiegszit.html

(#2947) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Feltettem a cikk alapján az FFP-t pendrive-ra, de a Transmission Remoptie GUI nem működött 403-as hibát írt ki. Tegnap este feltettem a HDD-re, de sajnos ott sem működik.
_Petya_-val már próbáltunk egy ilyen beállítást: "rpc-authentication-required": false, de sajnos még mindig nem érem el.
Legyetek szívesek segítsetek, hogy mit rontottam el.
Nagyon köszönöm!
Üdv.:
Don

(#2948) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Flickr uploadot használ valaki NSA-310-en?

Beállítottam a mappákat amiket fel szeretnék tölteni, de nem tölti fel őket. Bejelentkeztem az accountomba, rendesen engedélyeztem a hozzáférést, mégsem történik semmi.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2949) romboyco


romboyco
csendes tag

Nem tudom hasznos e valakinek, de találtam egy jó listát:
 ZyXEL NSA-220
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA-220/firmware/
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA-220/zypkg/
 ZyXEL NSA-220 PLUS
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA-220_Plus/firmware/
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA-220_Plus/zypkg/
 ZyXEL NSA210
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA210/firmware/
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA210/zypkg/
 ZyXEL NSA221
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA221/firmware/
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA221/zypkg/
 Blusens Serverbox STG-220
 http://rts.blusens.com/technicalsupport/downloads/ServerBox/firmware/
 http://rts.blusens.com/technicalsupport/downloads/ServerBox/zypkg/
 PLDS PX-NAS2 STG-220
 ftp://anonymous@plexftp.com:1234@ftp.plexftp.com/PX-NAS2/firmware/
 ftp://anonymous@plexftp.com:1234@ftp.plexftp.com/PX-NAS2/zypkg/
 ZyXEL NSA320
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA320/firmware/
 ftp://ftp2.zyxel.com/NSA320/zypkg/

(#2950) romboyco


romboyco
csendes tag

Valaki próbált már felrakni google drive-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.