Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) #79335424


#79335424
törölt tag

A Pyload tegnap nem töltött le két rar -t a data.hu -ról. Ez a log hibaüzenete:
Failed writing body (0 != 1460)
Tudom, hogy a Pyload nem túl ismert errefelé, de hátha ismerős valakinek ez a hibaüzenet és tudja, hogy mi az oka. Egyébként a fájlok DownThemAll letöltővel (Firefox addon) símán lejöttek.

(#3302) docyuser


docyuser
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem kérlek, mert nemrég vettem egy NSA-310-et. Sikerült is beüzemelni, beállítani mindent amit akartam így kezdésnek. És jött az első pofon mikor a tévén szerettem volna filmet nézni.. Néhány videónál (főleg mkv, de néhány avinál is) a következő hibaüzenetet kapom: A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva!
ssh-n keresztül az ffmpeg-et feltettem, de ez sem segített. illetve ha beírom shellbe, hogy ffmeg, akkor nem találja.. viszont telepíteni nem engedi, mert ffmpeg-0.11.2-arm-1.txz: Already installed.

(#3303) kene84 válasza docyuser (#3302) üzenetére


kene84
senior tag

Ez a TV saját médialejátszója?
Ott lesz a bibi. Nem támogatott formátum lehet.

(#3304) docyuser válasza kene84 (#3303) üzenetére


docyuser
csendes tag

Nem a TV-vel van gond. Ugyanis ha ezt a videót, felmásolom pendrive-ra, vagy PC-s megosztásról olvassa be a TV, akkor minden gond nélkül megy. Csak a NAS-ról nem megy.

(#3305) kene84 válasza docyuser (#3304) üzenetére


kene84
senior tag

Fura, ilyen problémám nem volt még, de nem is gondoltam soha hogy ilyen eredetű hiba függne a NAS-tól hiszen csak megosztja az állományokat.
Én nem tettem fel semmit progit a NAS-ra.

(#3306) shteer válasza docyuser (#3302) üzenetére


shteer
titán

milyen tv?

..szerintem jónak tűnik

(#3307) Balinov válasza tigrici (#3296) üzenetére


Balinov
félisten

igen, mc-t is sikerult feltennem, azzal buheraltam a TM konfigfajljat nemreg. A sikeres Plex install utan el tudtam a Plex MS-t erni a webes feluletrol, be is allitottam a nyelvet, meg hozzaadtam a NAS-on a megfelelo konyvtarakat videohoz, kepekhez es zenehez. Azert is furcsallom, hogy ezt kapom most. Probaltam a linkelt guide alapjan uninstall-t, latszolag ok, majd ujboli install-t (valszeg nem inditottam ujra a NAS-t), de ugyanazt a hibauzenetet kapom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3308) krealon válasza docyuser (#3304) üzenetére


krealon
veterán

PC-s megosztas nalad mit jelent?
Mert ha AllShare, vagy egyeb DLNA (UPnP) progival csinalod. akkor a PC atkodolja a DLNA szabvanynak megfelelo formatumra.
Ehhez a muvelethez az NSA-310 procija keves (nem erre lett kitalalava).

(#3309) docyuser válasza krealon (#3308) üzenetére


docyuser
csendes tag

Jó a tipp, mert allShare-t használok, de annyira mégse, mert akkor mi a magyarázat arra, hogy pendriveról is tökéletesen megy. És ott nem kódolja át semmi. Véleményem szerint az allShare sem csinál realtime encode-ot. Vagy ha igen, akkor NSA hardvere is elég hozzá, hisz nem is látszik a PC-n mikor filmet nézek róla. De elkanyadortunk a témától. Szóval még mindig ott tartok, hogy mkv-t nem tudok lejátszani, illetve nem minden mkv-t, hogy pontos legyek. (mert van ami megy). Úgyhogy továbbra is keresek egy NAS gurut, aki ért hozzá, mert ott lesz a kutya elásva.

(#3310) tigrici válasza Balinov (#3307) üzenetére


tigrici
aktív tag

a plex telepitése
slacker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

itt várjuk még végez.

inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop

várjunk 5-10 percet még elindul.

ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3311) Balinov válasza tigrici (#3310) üzenetére


Balinov
félisten

detto igy csinaltam, slacker -i-vel., ment is, webadmin reszebe is be tudtam lepni, de aztan most meg nem.

chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install

parancsok lefutnak error nelkul, done-val, start-ra meg a fent emlitett hibauzenetet kapom. Elkepzelheto, hogy NAS reboot kellhet? Mert csak azt nem probaltam meg (jelenlegi tudasommal).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3312) tigrici válasza docyuser (#3302) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha az alap twonkyt használod akkor nem kell feltenni semmit.A webes elérésén tudod beállitani hogyan ossza meg a tv felé.Onnan pedig a tv kodolja.Nálam a plexnél szokott ilyent csinálni.Oka a nem rendes listába vétel.Azaz látszik de amig hiányoznak hozzá a leirások,fanartok,kép addig tiltásban van.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3313) krealon válasza docyuser (#3309) üzenetére


krealon
veterán

DLNA Media formats and transport model szekcoban megtalalod, hogy milyen formatumokat lehet atvinni szabvanyosan.

"Véleményem szerint az allShare sem csinál realtime encode-ot. Vagy ha igen, akkor NSA hardvere is elég hozzá, hisz nem is látszik a PC-n mikor filmet nézek róla."

Akkor csak annyi a teendod, hogy portolod az AllShare-t az NSA-310-re. ;]

(#3314) tigrici válasza Balinov (#3311) üzenetére


tigrici
aktív tag

Az mindenképpen kell,de amig a plex dolgozik "összeszedi a boritokat,fanartokat,leirásikat" használhatatlan.Ha nagy az állomány eltart jó ideig,ráadásul a hibás nevek miatt téved is derekasan,kézzel kell javitani.másképp csak keres,keres.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3315) Balinov válasza tigrici (#3314) üzenetére


Balinov
félisten

erre gondoltam en is, soot, a Plex wikijeben (vagy a gajdban) irjak is,hogy allow 30min, de a legjobb az overnight sync, ha sok cuccot pakolsz, pont ezert nem raktam a NAS-ra (a Plex altala meghivott mappakkal egyutt) 2-3 SD tv ripet a LOL csapattol, meg 1-2 720p filmet. (bar az is igaz, hogy hozzaadtam egy kb 3-4000db RAW-bol allo kepgyujtemenyt is, de utana nasolas off volt, aludni is kellett..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3316) tigrici válasza Balinov (#3311) üzenetére


tigrici
aktív tag

hoppá,fiókot létre hoztál?Mert az lehet ,hogy feltétele.Meg a web felületen látod a tevékenységeket is

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3317) Balinov válasza tigrici (#3316) üzenetére


Balinov
félisten

persze, azt meg akkor megcsinaltam, mikor az LG SmartTv-hez adott win-es Plex-et felraktam, nas-os Plex kliensbe mikor beleptem, belogoltam a Plex-es accomba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3318) docyuser válasza tigrici (#3312) üzenetére


docyuser
csendes tag

Köszönöm, a rescan meg is oldotta a dolgot és már megy is szépen. Jól sejtettem hogy nem a tévével van gond. Mégegyszer köszönöm.

(#3319) lumi


lumi
tag

Sziasztok!

NSA310 tulajdonos vagyok. A mai nap kapott egy WD nasware vinyót amit szépen fel is pörget, használ rendesen. A régi merevlemezről persze elfelejtettem backupolni a fileokat, de szétszedni nem akarom újra.
Van valamilyen mód arra, hogy windows 8 64biten felolvastassam a vinyót? ext4 vagy xfs, nem is tudom mi volt alapból. 13.04 Ubuntu live CD például nem látja a vinyót, vagy csak bénázok!?

Persze egyszerűbb lenne egy esataval rádugni, de az most nincs kéznél, asztali gép viszont van.

+ kérdés:
időközben kijött a NSA310_4.51(AFK.0)C0 firmware is, ezt feltolható gond nélkül? TM -et nem rontja el?

(#3320) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Miért és miben jobb a plex media server mint ami a gyári FW-ben van?

(#3321) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok!

A kérdésem a fórumban szereplő NAS nagy testvérével az NSA-320-assal kapcsolatban lenne, mert nem találtam külön neki fórumot a PH-n. Szóval a kérdés pedig úgy szólna, hogy tudja valaki, hogy fizikailag bele lehet tenni a NAS-ba a 60x60x20-as méretű ventilátort? A 60x60x15 tutira belefér, rögtönzött méréseim szerint bele kellene férnie a 20-as mélységűnek is, de hátha valakinek volt már tapasztalata ezzel.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3322) Balinov válasza WolfLenny (#3320) üzenetére


Balinov
félisten

elvileg felirat/audio sav kezelese jobb, album art, meg van auto sub download resze, legalabbis a Plex wiki szerint, bar en 325-re felteve nem birtam megtalalni azt a beallitast.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3323) kenyerr válasza Cypher7 (#3321) üzenetére


kenyerr
tag

Hello!

Én egy revoltec airguard ot raktam bele ami 60*60*20as, és simán belefért.

(#3324) Cypher7 válasza kenyerr (#3323) üzenetére


Cypher7
tag

Szia!

Köszi, én is ezt a típust néztem ki. A hűtési teljesítménye elégséges? A hangja tényleg olyan halk mint amilyenre írják?

Köszi!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3325) kenyerr válasza Cypher7 (#3324) üzenetére


kenyerr
tag

Magával a ventivel meg vagyok elégedve, abszolút hangtalan, viszont a nason lévő csatlakozás rossz, ami abban nyilvánul meg, hogy rezegteti a ventilátort, így ha az akár áll is akkor is van egy elég hangos rezgő hangja. Nekem befelé fújva az airguard 1600on bőven 40 fok alatt tartotta a processzort (amin van egy ramsüni), tehát még 40fok közelébe se járt akárhogy terhelve. Viszont mivel ez a rezonálás nagyon zavaró, és bele se akartam nyúlni annyira, hogy garancia vesztéssel járjon illetve semilyen szekrénybe rakós opcióm nem volt ezért beraktam a gyári dobozába :D Ami egyébként nagy marhaságnak tűnhet, de most több órákat is ment már 100%on és 45fok fölé nem ment, tehát elég neki a dobozban lévő kis levegő is. Plusz így már nem lehet hallani se. Vasárnap óta megy amúgy a dobozos megoldással stabilan.

(#3326) Balinov válasza kenyerr (#3325) üzenetére


Balinov
félisten

azt esetleg nem probaltad ki,hogy a ramsuni-t a SoC-ra rakva a gyari venti mennyire huti le a chip-et?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3327) shteer válasza kenyerr (#3325) üzenetére


shteer
titán

Mi is ez a "dobozos" megoldas? :)

..szerintem jónak tűnik

(#3328) Cypher7 válasza kenyerr (#3325) üzenetére


Cypher7
tag

Melyik csatlakozásra gondolsz?

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3329) kenyerr válasza Balinov (#3326) üzenetére


kenyerr
tag

Egyszerre raktam bele a revoltec ventit és a ramsünit szóval külön-külön javulásról nem tudok információt.

#3328
A ventilátor csatlakozó ami a nyák-ra/alaplapra csatlakoztatja (3 pines apa).

#3327
Egyszerűen beleraktam a nast a gyári dobozába, és a nyitónyíláson vezettem be neki a táp + utp kábelt :D

(#3330) Cypher7 válasza kenyerr (#3329) üzenetére


Cypher7
tag

Aha, akkor ezért van ez az érdekes rezgő hang. Én meg azt hittem, hogy az alaplapon valamelyik chip vagy kondi. :)

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3331) Balinov válasza kenyerr (#3323) üzenetére


Balinov
félisten

szia kenyerr. ez az a tipus konkretan? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3332) kenyerr válasza Cypher7 (#3330) üzenetére


kenyerr
tag

Először én is azt hittem, aztán kihallgattam, hogy honnan jött, ott már a ventire gyanakodtam, aztán amikor a kezemben fogtam a ventilátort külön, akkor ott már tisztán érezhető volt. :)

#3331
Igen az az :)

(#3333) Balinov válasza kenyerr (#3332) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3334) Max78


Max78
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. 310-es nasom van 4.50-es firmmel. És sehogy sem tudok belépni Telnettel vagy SSh-val. Már második napja próbálom Isten tudja hanyadik módon de semmi. Tudom, hogy a fórumon már többször volt erről szó, nagy részét elolvastam, kipróbáltam, de semmi, ha valaki távolról is meg tudná oldani azt megköszönném.

(#3335) Tonyk válasza Max78 (#3334) üzenetére


Tonyk
veterán

ffp fenn van?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3336) Max78 válasza Tonyk (#3335) üzenetére


Max78
csendes tag

Az ffp fent volt a penen a hdd, elöl hátul, többféle firm. Penről elindul létrehozza a partíciókat, de amennyire én látom nem tölti le a csomagokat, a nas ip címe a routerben fix

(#3337) Tonyk válasza Max78 (#3336) üzenetére


Tonyk
veterán

FFP nélkül nem lesz ssh és telnet. Nem kell pendriveval szórakázni, tedd hdd-re az FFP-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3338) Max78 válasza Tonyk (#3337) üzenetére


Max78
csendes tag

volt már hdd-n is az ffp de akkor sem működött az ssh. web_prefix felmásol programcsomag frissít, ffp telepít és 98%-nál kiakad

[ Szerkesztve ]

(#3339) Tonyk válasza Max78 (#3338) üzenetére


Tonyk
veterán

Valamit nem jól csinálsz.Kezd az elejéről az egészet! A cikk 8. oldalával kezded és folytatod a 3. oldaltól kezdve, ettől a ponttól:

"Először is lépjünk be a NAS-ba:

Username: root
Password: (az előzőekben megadott "admin" jelszava, amivel a webfelületre belépsz)

Tiltsuk le a Telnet funkciót, már nincs rá szükségünk:"

szerk: Pendriveról is 98%-nál akad ki?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3340) tigrici válasza Max78 (#3336) üzenetére


tigrici
aktív tag

szia
A log file utólső pár sora mit ír?De kapcsold le a nast ,várj 1 ideig ,és inditsd üjra, ez segithet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3341) Max78 válasza Tonyk (#3339) üzenetére


Max78
csendes tag

Töröltem a hdd-t megformáztam a nassal, felmásoltam a web_prefixet filet az admin/zy-pkgs könyvtárba. Adminfelülete programcsomag telepítése engedélyezés nélkül, feltelepül. Engedélyezem az ffp-t, na ekkor elkezdődik a végtelen homokórázás, ha automatikus engedélyezéssel telepítem akkor akad ki 98%-nál. A nast újraindítva a programcsomag engedélyezve van. A zy-pkgs könyvtár megtelt tartalommal. A log file viszont így néz ki:
Rotating logfiles...
cat /i-data/md0/admin/zy-pkgs/ffp/ffp.log | gzip -c >/i-data/md0/admin/zy-pkgs/ffp/ffp.log.1.gz
Try to determine NAS type...
according to /zyxel/mnt/info/modelid: A203->NSA310_ZyXEL
type NSA310_ZyXEL, fw 4.50(AFK.1)
Starting /usr/local/zy-pkgs/ffproot/after_booting.sh version 20120924 at Wed May 29 21:16:26 GMT 2013...
Which FFP version to use?
Is OABI supported?...yes. Is EABI supported?...yes, choosing FFP 0.7/arm
Will try to download fun_plug.tgz (version 0.7/arm)
http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/fun_plug.tgz
If the script stops here, downloading the tarball from ffp.inreto.de failed.
ping ffp.inreto.de...

(#3342) jkutya válasza Cypher7 (#3321) üzenetére


jkutya
tag

igen, pont befér

(#3343) Max78


Max78
csendes tag

Na itt akadtam el. most folyamatosan villog a sys felirat, és webfelületről nem is tudom újraindítani a nast, persze ssh-nál connection refused hibaüzent

(#3344) tigrici válasza Max78 (#3343) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha folyamatosan villog a sys az azt jelenti nem áll fel a rendszer.Kapcsold ki és inditsd ujra,Ha akkor is villog akkor reset a 2. sipszóig + 1 picit.Akkor vissza áll alapra.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3345) Max78 válasza tigrici (#3344) üzenetére


Max78
csendes tag

oké visszaáll az alapra és utánna hogy tovább?

(#3346) tigrici válasza Max78 (#3345) üzenetére


tigrici
aktív tag

ujra be kell állitani a fix ip-cimet,ellenörizni ki megy-e a netre.Én csak penről használok ffp-ét.több is van.azaz van gyakorló is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3347) Max78 válasza tigrici (#3346) üzenetére


Max78
csendes tag

hogy tudom ellenőrizni, hogy ki megy-e a netre? az ip cím megmaradt, a nasban is statikusra kell állítani?

(#3348) Balinov


Balinov
félisten

NSA-325 4.60(AAAJ.0)C0 FW, most jott a Zyxeles ertesito, hogy innet elerheto (Majus 24-i datumu)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3349) tigrici válasza Max78 (#3347) üzenetére


tigrici
aktív tag

A nasban fix ip a routerben lefoglalni.dns -nek megadhatod a google dns-ét is
Configure your network settings to use the IP addresses 8.8.8.8 and 8.8.4.4 as your DNS servers
Ha van a routerben tűzfal akkor tiltsd le mert megfoghatja.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3350) Max78 válasza tigrici (#3349) üzenetére


Max78
csendes tag

Na most már ilyen a log file, de most sem megy az ssh:
Rotating logfiles...
cat /i-data/md0/admin/zy-pkgs/ffp/ffp.log | gzip -c >/i-data/md0/admin/zy-pkgs/ffp/ffp.log.1.gz
Try to determine NAS type...
according to /zyxel/mnt/info/modelid: A203->NSA310_ZyXEL
type NSA310_ZyXEL, fw 4.50(AFK.1)
Starting /usr/local/zy-pkgs/ffproot/after_booting.sh version 20120924 at Wed May 29 23:06:08 GMT 2013...
Try to create a /ffp symlink...done
To chroot or not to chroot...FFP 0.7/arm, no
Change root shell
Change admin shell
Generate helper file 1 /tmp/.ffpstick/helper.inc...done
Generate helper file 2 /tmp/.ffpstick/helper.inc...done
Generate convenience symlink /mnt/HD_a2
exec /ffp/etc/rc
* /ffp/start/SERVERS.sh inactive
* /ffp/start/portmap.sh inactive
* /ffp/start/nfsd.sh inactive
* /ffp/start/LOGIN.sh inactive
* /ffp/start/telnetd.sh ...
Starting /ffp/sbin/telnetd -l /ffp/bin/sh
* /ffp/start/sshd.sh ...
Generating public/private ecdsa key pair.
/ffp/etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key already exists.
Overwrite (y/n)? Starting /ffp/sbin/sshd
* /ffp/start/rsyncd.sh inactive
* /ffp/start/kickwebs.sh inactive
* /ffp/start/lighttpd.sh inactive
* /ffp/start/inetd.sh inactive
* /ffp/start/fp_master.sh inactive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.