Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) pengemetal válasza dxavier (#1000) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Az "utp-enabled": true sor után rakj egy vesszőt:
"utp-enabled": true,

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#1002) Game78


Game78
tag

Valaki kezdett már valamit a ventilátorral?1800rpm felett már kezd zavaró lenni,már próbáltam lazítani/húzni a hátlap csavarjain,ideiglenesen jobb volt ,de aztán elrázódik...az a leghangosabb,már eleve nikecellre tettem a Nas-t,mert a gyári tartóba szörnyű :W mondjuk polcba van az is generálja a további rezgést,nem tud valamilyen ötletes megoldást mondani valaki?

(#1003) taylor67 válasza #79335424 (#982) üzenetére


taylor67
tag

Lehet, hogy a pyLoad csak archive fájlokat hajlandó letölteni? Megadtam neki egy datás prémium linket amely csak egy fjlt tartalmaz avi kiterjesztéssel és valami ascii hibára hivatkozva eldobja. Ugyanez, ha olyan fájlt adok meg neki, amelyet nem rar-al, hanem wincommanderrel kell összefűzni a crc-re kattintva.

(#1004) taylor67 válasza taylor67 (#1003) üzenetére


taylor67
tag

Rar-oknál is csinálja. Ez a hibaüzenet:
"WARNING Download failed: napatie_fogt.part1.rar | 'ascii' codec can't decode byte 0xc3 in position 31: ordinal not in range(128"

(#1005) dxavier válasza pengemetal (#1001) üzenetére


dxavier
csendes tag

Ezer kösz ezt rendesen elnéztem!!!!

Azonnal megy is a letöltés...

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#1006) epszilon válasza Game78 (#1002) üzenetére


epszilon
csendes tag

Csinálj egy dobozt mondjuk fából, szigeteld ki hungarocellel, hátuljára csinálj nyílást ahol a kábelek meg a levegő be tud menni. Csukd be a dobozt és a hangját nem fogod hallani. Másik megoldás az, hogy lecsavarozod a ventilátort tartó lemezt és kicseréled a ventilátort. Ekkor viszont ugrik a gari, kivéve ha pont úgy nem ragasztod vissza azzal a fehér trutyival amivel gyárilag van. Miért is csavaroznák ugye.. Nagyon gagyi ventilátor van beletéve. Az előző nasomat gariban kicserélték mert pár nap alatt bekrepált, csörgött csattogott a venti. Ez most amit vettem helyette halkabb de nem sokkal. Én bőr pénztárcára tettem rá és elnyeli a hangot meg a rezgést.

[ Szerkesztve ]

(#1007) #79335424 válasza taylor67 (#1004) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én rendszeresen töltök le avit, rar -t és TC -vel daraboltat. Az ASCII ha jól tudom, egy karakterkódolás. Ugye sem a mappa, sem a link nevében nincs ékezetes karakter!

(#1008) dxavier


dxavier
csendes tag

Olvastam egy németforumot és elég érdekes dolgokat írkáltak, esetleg próbálkozott már valaki ilyennel?

Itt a leírás linkje: http://zyxelforum.de/nochmal-gigabit-durchsatz-t4283.html-sid=ebf5dc79455188550ffee64ace32a5de

Nekem csak max másolási sebességem 11000kb/s körül alakul ,de ezek stabil 40mb/s-ről, meg 80mb/s-ről írkálnak...

Esetleg vmi ötlet hogyan is kéne it is csinálni???
Mert a flowcontrol-t kikapcsoltam, de amint a jumbo packettel kezdek játszadozni azonnal nehézkes lesz a tallózás és néha lehetetlen...

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#1009) Kami11


Kami11
őstag

BUÉK minden NSA310 felhasználónak!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1010) Game78 válasza dxavier (#1008) üzenetére


Game78
tag

Először is B.U.É.K Mindenkinek!
Ott ha jól láttam 1 PCIe-es Gigabites hálókártya van ahhoz Gigabites Switch vagy router kell és akkor megy a pc-re másolás 10Mbps felett is.Ha neked 10/100-as hálókártyád akkor a 11000kb/s sebességnek örülj,mert elérted a maximumot:) a Zyxelbe 10/100/1000 Ethernet van.

(#1011) dxavier válasza Game78 (#1010) üzenetére


dxavier
csendes tag

B.U.É.K mindenkinek!

Köszi szépen a választ. Most néztem át a rendszerem és jé egyből észrevettem, hogy a routerem garis és csak egy 10/100-ast tettembe helyette...

Köszike...

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#1012) Kami11 válasza dxavier (#1008) üzenetére


Kami11
őstag

Hol lehet a JumboFrame-et állítani a nas-on?
Valamint nem találom ezt a flowcontrol-t sem! :B

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1013) Game78 válasza Kami11 (#1012) üzenetére


Game78
tag

Azt a pc-n tudod a hálókártyán:) Hálózati vezérlő/Tulajdonságok/Speciális fülön.

(#1014) Kami11 válasza Game78 (#1013) üzenetére


Kami11
őstag

Az megvan, át is állítottam, de a leírás szerint mindkét eszközön be kell állítani, különben nem változik a sebesség és nem is változott, maradt 40MB/s.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1015) Game78 válasza Game78 (#1013) üzenetére


Game78
tag

Mondjuk most olvasom,hogy a Nas-on is lehet Putty-ból finomítani a Lan-t....de 325-ösön írják.
NSA325 login: root
Password:

BusyBox v1.17.2 (2012-07-26 11:58:25 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

~ # ethtool -A egiga0 autoneg off rx off tx off
autoneg unmodified, ignoring
rx unmodified, ignoring
tx unmodified, ignoring
no pause parameters changed, aborting
~ #

(#1016) Game78 válasza Kami11 (#1014) üzenetére


Game78
tag

Az érdekes,mivel a Zyxelbe Gigabit van...hdd,router mit tud?A hdd Sata I vagy II?

(#1017) Kami11 válasza Game78 (#1016) üzenetére


Kami11
őstag

A JumboFrame-et külön kell engedélyezni, mind a hálókártyán mind a nas-on. Meg is találtam, hogy hol kellene lennie: Hálózat-->TCP/IP részen, csak nálam nincs ilyen beállítási lehetőség! :F
Hogy miért nem tudom. Pedig a hálókártya, a router és a nas is gigabites, sőt a kábelek is Cat6-osak.
A HDD sata3-as, 7200 fordulatú Hitachi.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1018) Game78 válasza Kami11 (#1017) üzenetére


Game78
tag

Nekem van de nem a tcp/ip-nél...hanem hálózati és megosztási központ/adapter/ott jobbklick azon amelyiket használod/tulajdonságok/ott beállítások és speciális.Vagy a gyorsabb, eszközkezelő/hálózati kártyák/tulajdonságok és ott speciális.
Ott 1514-ről vedd fel 9014-re.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Kami11 válasza Game78 (#1018) üzenetére


Kami11
őstag

Mint írtam ez megvan, be is állítottam :K a NAS-on nincs a JumboFrame-re vonatkozó beállításom!
Annak kellene itt lennie (a súgó szerinet).

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1020) taylor67 válasza #79335424 (#1007) üzenetére


taylor67
tag

Tied a tíz pont, a könyvtárnévben volt ékezet. Ezentúl elfelejtem.

(#1021) Game78 válasza Kami11 (#1019) üzenetére


Game78
tag

Ja...ok.:) akkor viszont lehet csak a 320-25 ösökbe van rá lehetőség?Mint ahogy a 310-be nincs bekapcsolási lehetőség se a firmware-ben. :( de nem Busybox kell a nas-ra hozzá és Putty val lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1022) Kami11 válasza Game78 (#1021) üzenetére


Kami11
őstag

Lehet, bár nekem úgy rémlik (lehet rosszul) mintha hamarabb lett volna -4.40. fw.- szóval ha valaki venné a fáradságot és megnézné, hogy nála van-e JumboFrame-re vonatkozó beállítási lehetőség (NSA310-en) azt megköszönném! :R
Nálam a 4.50(AFK.0) fw. van fenn.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1023) dxavier válasza Game78 (#1010) üzenetére


dxavier
csendes tag

Köszi de a 10/100 max korlátja nem 100mps???? a hálókártyám az 1000-es a router most egy TP-Link TL-MR3220 ami csak 100-as...

Én úgy értelmeztem, hogy a 11000kb/s-es letöltésem az kb.:11Mb/s és a router pedig max 100Mb/s-t bír.

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#1024) dxavier válasza Kami11 (#1014) üzenetére


dxavier
csendes tag

Azért örülök, hogy sikerült vmi jóféle témát bedobnom... emélem ez mindenki hasznára vállik, ha persze müködőképes lesz a dolog...

:) :) :)

De a csóka olyat is írt, hogy a helyi kapcsolat tulajdonságaiban mindent kikapcsolt csak a tcp, meg a hálózat felderítés maradt... Asszem...

Remélem ha valakinek itthon is összejön, akkor ad egy pontos leírást róla.

Zyxel NSA-325 FFP-vel TM-el és PLEX-el

(#1025) dudi válasza dxavier (#1023) üzenetére


dudi
senior tag

az egyik megaBIT a másik megaBÁJT.
Data rate units wikipedia

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1026) Kami11 válasza dxavier (#1023) üzenetére


Kami11
őstag

Ha valamelyik eszközöd a router, hálókártya, nas kombóból nem gigabites, akkor el is felejtheted a gigabites hálót. Mindíg a leglassabb eszköz sebessége lesz a meghatározó.
Amúgy ezt a flowcontrol-t hol találom, mi ez?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1027) csocsika1700


csocsika1700
tag

sziasztok :)
már egy idieje bibelődök a nas WOL-al, a portok jók,apr router beállítások jók, telefonról küldött csomagokkal próbálkozom, na meg gépről is .A router mutatja a csomagokat, elég szépen kapja a Nas, de nem akar feléledni.Valami apró hiba lehet a dologba, de egyszerűen nem megy,már reggel 8 óta tesztelgetem,álligatom a programokat, portokat, reset .stb, de nem :Y valaki valami tipp? :$

(#1028) gboszi válasza csocsika1700 (#1027) üzenetére


gboszi
senior tag

Ha NSA-310-ed van (márpedig ez az a topik) akkor nem fog menni, mert csak 320/325-el működik. Amiről korábban már volt szó...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1029) Joshi válasza gboszi (#1028) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg Wol-al feléleszthetőek a 310-ek is ha minden igaz, sajnos nem tudok segíteni mert nekem 320 van aminél szerencsére nincs ilyen probléma.

(#1030) ubid


ubid
őstag

Hali! Valaki írna erről a miniDLNA rol? Mar a twonkyval a ...**** is kivan.
Fel tudom telepíteni a TM mellè pendrivera?
Mennyivel obb mint a twonky? Miben jobb? H tudom azt elèrni?
Köszi

-.-

(#1031) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Üdv!
310-re van e valami program hogy kamera képet rögzítsek? Konkrétan egy biztonsági kamera képét szeretném az NSA310-re rögzíteni.
Lehet hülyeséget kérdeztem? :B

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1032) Joshi válasza csaszi72 (#1031) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ez nem feltétlenül a NAS-al kapcsolatos kérdés, fontos infó lenne a kamera típusa és úgy egyáltalán a működés általában.

(#1033) csaszi72 válasza Joshi (#1032) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Pont ez az. Ha tud akkor milyen kamera kell hozzá? Nem szeretnék venni DVR rekordert + vinyót ha már van. De ha nincs más........

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#1034) Game78 válasza csocsika1700 (#1027) üzenetére


Game78
tag

Nekem 310-esem van és megy a Wol a pc-ről is és telórol is belső ip-n.

(#1035) ubid


ubid
őstag

Valaki aki már megcsinálta meg ért is hozzá nem csinálna egy MiniDLNA telepítési leírást ? valami olyat mint ami TM-hez is van!

Sokan hálásak lennének érte : )

-.-

(#1036) Joshi válasza csaszi72 (#1033) üzenetére


Joshi
titán

Pont ez az hogy kellene egy konkrét kamera típus ami valamilyen szisztéma alapján működik, igazából nem értek hozzá de gyanítom hogy hálózati kamra lenne jó. Olvass utána szerintem találni fogsz használható infót. ;)

ui.: lehet hogy csak program kérdése de nem hinném, ha igényes megoldást szeretnél akkor először kamera ügyben kutakodj. :K

[ Szerkesztve ]

(#1037) rtom


rtom
senior tag

Szevasztok!

Próbálkozok az FFPstick felhegesztésével az nsa310-emre, de a telnet-re sem terminálból, se PuTTY-al nem reagál. Utánaolvasgatva a telnet backdoor a legfrissebb FW-el zárva van, elméletileg itt leírtak egy megoldást, de a http://<ip-of-nas>/zyxel/cgi-bin/remote_help-cgi?type=backdoor linkre nem történik semmi. Ötlet? :F

Re: (#1027) csocsika1700
az admin felületen a Karbantartás -> Áramellátás menüben a "Távoli felébresztés (WOL) engedélyezése" elé kell egy pipa. Android alól a WOLdroid nevű alkalmazás működik.

[ Szerkesztve ]

(#1038) csocsika1700 válasza gboszi (#1028) üzenetére


csocsika1700
tag

Tudom hogy szó volt, :DDD de hát ha változott valami, ujabb fejlemény stbstb. köszi a választ, :R de könnyen meglehet hogy eladom :D a rosseb ebbe a vacakba.... :W

(#1039) Joshi válasza csocsika1700 (#1038) üzenetére


Joshi
titán

NSA320 a barátod. :D

(#1040) happy555 válasza ubid (#1035) üzenetére


happy555
aktív tag

Már egyszer azok voltunk érte!

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#1041) csocsika1700 válasza Joshi (#1039) üzenetére


csocsika1700
tag

az a vicc hogy akkor már túl lennék a 2. nason, ha már veszek, akkor komolyat, és olyat aminek legalább müxik a kib*szott WOL-ja :$ :W csak azt nem vágom, hogy miért van benne, ha nem is müködik?? disznek? pedig ki is lehet pipálni, abszolutt de nem értem.. :W

(#1042) csocsika1700 válasza Game78 (#1034) üzenetére


csocsika1700
tag

de jó neked :D nekem egyszerüen sehogy sem megy távolról..
de annak mi értelme hogy otthoni hálozaton indul be csak? nem az lenne a lényege hogy távolról? :D :C
tiszta jó, grat a tervezőknek... alapvető mérnöki hiba...

(#1043) Joshi válasza csocsika1700 (#1041) üzenetére


Joshi
titán

Ezek szerint a 310 már egy váltás volt? Meg mondom őszintén hogy a 320 a 310-hez képest irreálisan drága gyakorlatilag dupla árban van, ettől függetlenül így utólag nem bánom hogy a 320-at választottam. :U
Másoknál működik a wol a 310-nél szvsz nálad lehet valami bibi. ;)

(#1044) #79335424 válasza csocsika1700 (#1042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen mérnöki hiba? A NAS kap egy wol utasítást a router felől. Ahhoz semmi köze, hogy a router azt honnan kapta. Az, hogy megy -e távolról, sztem nem a NAS -on múlik, hanem a routeren.

[ Szerkesztve ]

(#1045) Game78 válasza csocsika1700 (#1042) üzenetére


Game78
tag

Csak példának mondtam a belső ip-t....de kipróbáltam megy másik hálózatról is:)

(#1046) epszilon válasza #79335424 (#1044) üzenetére


epszilon
csendes tag

Nem a routeren múlik hanem a programon ami a jelet küldi. Nekem bárhonnan az országból a világból ( már ha mennék külföldre) el tudom indítani a nast és le is tudom állítani. Számítógépre nem kerestem programot de telefonra mert az mindég kéznél van igen. Androidos marketben van egy csomó wol alkalmazás. Na most direkt kipróbáltam a WOLdroid nevezetű ingyenes programot. A nas MAC címét kell beleírni (kötőjelekkel nem egyben) aztán megnyomni a zöld kis power gombot. Na mi történik? Elindul a nas. Leállítani ugyan csak marketből letöltött zyxel ingyenes alkalmazással tudom bárhonnan. Na eben az alkalmazásban még configolni is lehet a nast. Szóval a wollal történő elindítás egyszerű mint az 1x1. Leállítás még ennél is könnyebb :)

[ Szerkesztve ]

(#1047) epszilon


epszilon
csendes tag

Íme valóságban is :)

[link]

(#1048) dudi válasza epszilon (#1047) üzenetére


dudi
senior tag

kamúúúú, nem látszik a videón, hogy a woldroid-dal egyidőben nem nyomtad meg (harmadik kézzel) a nas bekapcsológombját is... :Y

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1049) epszilon válasza dudi (#1048) üzenetére


epszilon
csendes tag

Na ne hülyéskedj már most viccelsz? Csinálok egy olyan videót amin látszik, hogy nem nyomom meg. Ez már hihetetlen.

(#1050) dudi válasza epszilon (#1049) üzenetére


dudi
senior tag

ajánlom figyelmedbe a hsz végén szereplő :Y fejet.
(=vicceltem)

szerk: miattam ne csinálj videót.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.