Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) #79335424 válasza romboyco (#2949) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben mi a plusz, a hasznos? A 310 nincs benne, megnéztem hát a 210 -ét. Ugyanazok a telepíthető, extra csomagok, mint amiket a NAS gyárilag is lehetővé tesz. Csak a gyári felsorolás magyarázatot is tartalmaz. A firm is letölthető a Zyxel oldaláról. Vmit nem vettem észre?

(#2952) #79335424 válasza romboyco (#2950) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ne legyél telhetetlen! :) Nem elég a Dropbox? Telón használom mindkettőt. Miért jobb a Gdrive? Vagy a NAS -al szeretnél adatot mozgatni két fiók között?

(#2953) romboyco válasza #79335424 (#2951) üzenetére


romboyco
csendes tag

Mindent észrevettél csak itt a továbbiakban gondolom fent lesz a firmware-ek gyüjteménye és ha valakinek kell akkor tud rollback-ot csinálni.

Nekem van 310-se és 320-asom is és mind a kettőre ugyan az a firmware megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#2954) FefeeX válasza #79335424 (#2952) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem elég a Dropbox?

Elég lenne az, ha normálisan működne, de egyrészt szinte lehetetlen azt is megcsinálni, amit gyárilag tudnia kéne (azt az egy db szerencsétlen mappát rászinkronizálni a NAS-ra), másrészt ez egy dropbox kompatibilitáshoz még sehol nincs, mivel csak a NAS-ra húz adatot, csak azt az egy mappát, és nem szinkronizál (értsd, nem oda-vissza megy az adat; mint egy normális PC-s dropbox kliens esetén, ahol még vagy 100 lehetőséged van pipálgatni, mit szeretnél)

(#2955) #79335424 válasza FefeeX (#2954) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mivel droidom van, nem szifonom, így n+1 módon tudok szinkronizálni teló és NAS között (pl. Foldersync app cifs -el, vagy ftp -n). Ezért csak kóstolgattam a Dropboxot. De úgy emlékszem, nálam működött. Volt from NAS , meg to NAS mappa. Persze csak addig, amíg a Dropbox bele nem nyúlt az API -ba. Utána jöttek a hibaüzenetek. Ezt javítja elvileg az új (4.51) firm. Ezt még nem volt időm kipróbálni.

(#2956) romboyco


romboyco
csendes tag

Heló!

Plex media server installálás után nem játsza le az mkv-t pedig egyszer már megcsináltam és elfelejtettem hogyan.
Segítség!

(#2957) DonJoker válasza DonJoker (#2947) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Állítgattam egy kicsit most már connection refused hibám van.

(#2958) Mucsi14


Mucsi14
tag

Ki lehet kapcsolni távolról a nast,van esetleg valamilyen szoftver erre?

(#2959) Mucsi14 válasza DonJoker (#2957) üzenetére


Mucsi14
tag

Esetleg a tűzfal köp bele a levesbe,nálam legalábbis az csinált ilyet.Weben eléred (böngészőből)?

[ Szerkesztve ]

(#2960) #79335424 válasza Mucsi14 (#2958) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ki lehet. Belépsz az adminba és leállítod.

(#2961) DonJoker válasza Mucsi14 (#2959) üzenetére


DonJoker
csendes tag

Böngészőből elérem, a NAS szoftverével is és Putty-al is elérem, csak a Transmission Remote GUI-val nem érem el :F

(#2962) akiss78


akiss78
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy NSA310-t. A Dropbox valóban csak a .51-es frissítéssel működik.
Az lenne a kérdésem, hogy a Btsync-et (bittorrent sync) fel lehet rá tenni valahogy?
Nekem win és linux-on is teljesen korrektül működik, csak az a gond, hogy egy időben a kettő szinte soha sincs bekapcsolva.

Állatság lenne, ha ezen a nas-on be lehetne üzemelni, így lenne egy teljesen ingyenes, korlátlan felhőszolgáltatásunk.

(#2963) Mucsi14 válasza DonJoker (#2961) üzenetére


Mucsi14
tag

Akkor vagy a guiba a kapcsolatoknál írtál el vmit vagy a géped,routered tűzfala blokkolja a gui kapcsolatát.Inkább a pc sztem

(#2964) Mucsi14 válasza #79335424 (#2960) üzenetére


Mucsi14
tag

Kösz nem voltam elég alapos ,magamtól is tudhattam volna :B

(#2965) #79335424 válasza akiss78 (#2962) üzenetére


#79335424
törölt tag

Abban a 4.51 -ben van Magyar nyelv?

(#2966) akiss78 válasza #79335424 (#2965) üzenetére


akiss78
csendes tag

Magyar a 4.51 is. Nekem 4.40 volt rajt, fel kellett előbb tennem a 4.50-t és utána találta meg a 4.51-t.

(#2967) #79335424 válasza akiss78 (#2966) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Én 4.50 -el vettem, csak a 4.51 -et nem találtam a Magyar Zyxelen. Ezért gondoltam, hogy lehetnek nyelvi eltérések, de akkor ez szerencsére csak rossz Samsung-Android beidegződés nálam. :)

(#2968) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud segíteni:
hálózati lejátszásnál zene/film -hálózati meghajtó- akad a hang (csak néha, néha)

Adatok:
transmission fut (down 0, up:10 kB van engedélyezve) - 4.1
Firmware: 4.50 AFK1
terhelés 4%
NAS-PC gigás háló

Ha media serveren keresztül megy a tv-re akkor nincs ilyen gond

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2969) FefeeX válasza Szab02 (#2968) üzenetére


FefeeX
veterán

NFS megosztással próbáld, a médialejátszónak egyébként messze nem biztos, hogy gigabites a csatlakozója...

(#2970) Szab02 válasza FefeeX (#2969) üzenetére


Szab02
aktív tag

Feltelepítettem de nem tudom mi a teendőm, hova mit is kell írnom

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2971) akiss78 válasza akiss78 (#2962) üzenetére


akiss78
csendes tag

Gyerekek, működik a BitTorrent Sync az nsa310-en.

(#2972) #79335424 válasza akiss78 (#2971) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kérlek, fejtsd ki légyszi ezt egy kicsit bővebben, mert én azt sem tudom, hogy eszik, vagy isszák! Jó, ez persze túlzás, mert használtam BitTorrent klienst, de ezzel mit, mivel és hogyan lehet szinkronizálni?

[ Szerkesztve ]

(#2973) Hardboy válasza Hardboy (#2882) üzenetére


Hardboy
tag

Sziasztok!

Megoldódott a Wake On Lan problémám, egy készülékcserével. Ez már hiba nélkül ébredezik, akármilyen programmal is próbálkozom.

Köszönöm, mindenkinek a segítséget.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2974) akiss78 válasza #79335424 (#2972) üzenetére


akiss78
csendes tag

Megpróbálhatom kifejteni :)

Szóval a BtSync a torrent és pl. a dropbox keveréke.

Dropboxnál ugye van egy központi szerver, ahol tároljuk az adatokat és aminek a segítségével szinkronizálnak a kliensek. Ezen a szerveren alapból van 2GB tárhelyed, fölötte fizetős.

A BtSync teljesen ingyenes, viszont itt nincs központi szerver, ahol tároljuk az adatokat. Ha van mondjuk 2 géped, mindkettőn van BtSync kliens, akkor lehet szinkronizálni. De csak akkor, ha mindkettő gép egy időben be van kapcsolva - hiszen nem tárolódnak szerveren az adataid.
Persze, itt is van szerver, ahogy torrentezésnél is, de ez csak az "összehangolásért" felelős.

Az NSA310 viszont így be tudja tölteni a szerver szerepét, hiszen az mindig be van kapcsolva.

(#2975) akiss78 válasza Hardboy (#2973) üzenetére


akiss78
csendes tag

Hogyan és mivel lehet ébreszteni?
Lehet, hogy ez nekem sem megy.

(#2976) #79335424 válasza akiss78 (#2975) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a routerben van wol (wake on lan) funkció (mint ahogy nálam is), akkor azzal, vagy ha forwardolod a megfelelő portot, akkor azon keresztül egy külső eszközről, ami vmilyen telepített alkalmazás révén wol "magic packeteket" küld az eszköz felé. Szükséges továbbá, hogy a NAS menüjében engedélyezve legyen a funkció, valamint a routerben állandósítani kell a NAS IP és MAC -címének összekapcsolását. Ennek elnevezése routerenként eltérő lehet, de többnyire ARP binding -nél kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#2977) #79335424 válasza akiss78 (#2974) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm, ez ok! Olyasmi lehet, mint a Polkast, csak ez működik. :) De hogyan lehet telepíteni, beállítani és konkrétan a NAS -sal szinkronizálni? Vagy ez benne van a beépített kliensben? Bocs, ha láma vagyok, belekukkantottam a gyári kliensbe, de PyLoad letöltőt használok, nem szoktam torrentezni.

(#2978) FefeeX válasza akiss78 (#2974) üzenetére


FefeeX
veterán

azért az durva lenne, ha az 50gigás BD-ket nálam szinkronizálná mindenre, akkor kb nem lenne szabad sávszélességem a routeren sem :)

(#2979) #79335424 válasza FefeeX (#2978) üzenetére


#79335424
törölt tag

Éjjel olvastam róla a Geeksen, vagy a Techneten. Azt írták, hogy a szinkronizálás iránya, tartalma szabályozható.

(#2980) romboyco


romboyco
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek sikerült már a PMS-ről (plex) samsung smart tv-vel mkv-ba beágyazott feliratot előcsalni (ssa)?
Az LG-k simán viszik a samsungok meg nem.
Megállt a tudományom.
Simán lejátssza, de ha feliratot is akarok akkor azt írja hogy nem támogatott formátum.

(#2981) akiss78 válasza #79335424 (#2977) üzenetére


akiss78
csendes tag

Kettő kattintással nem lehet összehozni a BtSync-et NAS-on.
Kicsit kell buherálni, config fájlt szerkeszteni, de azért nem is olyan vészes.
Ha érdekel, szívesen leírom itt.

Windows-on, linuxon ki könnyen tudod próbálni:

http://index.hu/tech/2013/04/24/jon_a_torrentalapu_dropbox-alternativa/

(#2982) #79335424 válasza akiss78 (#2981) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, hogy érdekel! A gyári firm lenne hozzá az alap, vagy a Transmission? Mert nekem gyári a NAS és eddig nem volt szükségem arra, hogy ezen változtassak. Illetve lett volna (MC), de ha jól értettem a leírásokat, az sem úgy működne, ahogy én szeretném használni.

(#2983) Hardboy válasza akiss78 (#2975) üzenetére


Hardboy
tag

Belső hálóról mindennel felébred. például ezzel: http://www.advanced-ip-scanner.com/, ha nincsen tűzfal aktiválva a routerben.

Portforwarding vagy fix IP cím nem szükséges (belső hálóról való ébresztéshez)
Ezek beállítása csak kívülről való ébresztéshez szükséges, de ezt még nem próbáltam.

Csupán a NAS MAC címe kell.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#2984) #79335424 válasza Hardboy (#2983) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben biztos vagy? Ahogy én tudom:
WOL parancsot IP -címre lehet küldeni. Méghozzá élő IP címre. Addig nincs baj, amíg a kikapcsolás után nem jár le a routerben beállított kapcsolatfentartási idő. Utána viszont dobja a nem élő kapcsolat IP -jét és finish. Mivel ez után semmilyen azonosítható kapcsolat nem áll fenn az eszközzel, így mac -cím sincs regisztrálva. Nincs hova küldeni a parancsot. Ezért kell az ARP -binding, ami lehetővé teszi mac -cím alapján is az azonosítást akkor is, ha épp nincs azonosítható IP szerinti útvonal. Ehhez viszont fix IP kell. SZERINTEM!

(#2985) akiss78 válasza #79335424 (#2982) üzenetére


akiss78
csendes tag

Nem sok idő van, csak gyors dióhéjban.

Kell csinálnod pendrive-ra egy FFP-t, ahogy itt a leírásban is szerepel.
Ez gyakorlatilag egy kis linuxocska. Ha ez megvan, ssh- belész, ahogy itt is írják.

Ha már ott vagy, telepítsd fel az mc-t. Még jól fog jönni.

funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/mc-4.8.1-arm-0.txz
funpkg -i /i-data/md0/admin/nsa/glib2-2.30.2-arm-0.txz

BtSync-hez három dolog kell, illetve jó ha van:

1.
Innen http://labs.bittorrent.com/experiments/sync.html a linux ARM verzió. Ezt kicsomagolva (1 fájl) másold be az /ffp/bin mappába.

2.
Utána kiadod ezt a parancsot:
/ffp/bin/btsync --dump-sample-config > /ffp/etc/sync.conf
Ez létrehoz az /ffp/etc alatt egy sample config fájlt.
Ebben a lényeg:

"secret" : "******QQSQ6VH22EIXUT2PTQKFTLJI", // * required field
"dir" : "/i-data/md0/public/", // * required field

ez azt hiszem kommentezve van, ki kell venni a kommentet, illetve átírni a te adataidra.

3.
jó, ha csinálsz egy "indító fájlt", ha újraindul a nas, elinduljon ez is.

ehhez az /ffp/start mappába csinálj egy fájlt ezzel a tartalommal:
#!/bin/sh
/ffp/bin/btsync --config /ffp/etc/sync.conf

Amúgy MC tök faszán működik, nagy állományokat egyszerűbb vele másolgatni. Gondolok itt usb csatolt külsö rack-re például.

(#2986) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Üdv.
2 kérdésem is lenne. 1.: Valaki próbált már you tubera feltölteni videót a beépített automatikus feltöltés klienssel? Nem tudom hogy működik ez, kis segítséget szeretnék. A másik kérdésem pedig a frissítéssel kapcsolatban lenne, hogy ha frissítem attól megmaradnak az adatok vagy le kell menteni?
A válaszokat előre is köszi :)

(#2987) #79335424 válasza akiss78 (#2985) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Az MC -vel az a gondom, hogy ha jól értem, nem tud külső eszköz nélkül, önmagában a NAS -on futni, mondjuk csak egy böngészővel, webes felületről irányítva (mint a beépített fájlkezelő). Ezért én inkább beüzemeltem a NAS mellett egy MK808 Android Mini PC -t. Ennek a mappaszerkezetébe van becsatolva cifs -el a teljes NAS, és ezt érem el távoli asztali kapcsolattal (Webkey). Az eszköz kb. 3-6 Watt többlet, viszont így bármilyen fájlműveletet kényelmesen (2 ablakos TC) el tudok végezni a NAS -on bármilyen böngészőből, vagy egy másik droidról vezérelve. Az 1,6 -os duál proci és az 1G ram bőven elég akár egy ki / betömörítéshez is.

(#2988) #79335424 válasza tibi0930 (#2986) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most frissítettem 4.50 -ről 4.51 -re és semmim sem veszett el. Viszont gyári a cucc, nincs FFP, vagy Transm., így ezekről nem tudok nyilatkozni. Azért biztos, ami tuti, előtte csináltam egy konfig mentést. Pár kattintás az egész.
Használtam Youtube feltöltést. Nem tudom, hol akadsz el, sztem eccerű, mint a faék. Én csináltam a feltöltéseknek egy külön megosztást, a neve "Upload". Ebben létrehoztam egy Youtube mappát, alá egy másikat a Youtube -fiókhoz. Azért így, mert hátha később több is lesz. Aztán a beállításoknál értelem szerűen megadtam a szükséges adatokat (pl. Youtube fiók). Útvonalnak a létrehozottat. Beállítottam 10 percre a mappafigyelést. Ha bemásolok vmit (természetesen Youtube -képes állományt) a mappába, akkor a művelet befejezése után 10 perccel elkezdi a feltöltést. Ennyi.

(#2989) DonJoker válasza Mucsi14 (#2963) üzenetére


DonJoker
csendes tag

A saját gépemen kikapcsoltam a tűzfalat/víruskeresőt, de akkor sem csatlakozik.
Próbáltam egy másik gépről is (azon XP van) ott connection reset by peer let a vége. :F

(#2990) L4ller


L4ller
tag

ÜdVW!

Valaki próbált már belőni multifunkciós nyomtatót a NASra? El lehet érni valmily módon, hogyha scannelni szeretnék, ne kelljen kihuzigálni a nyomtatót a NASból?

NSA 310 a delikvens, TP-Link a router, W7 a rendszer, HP Deskjet 2280 a nyomi.

Nyomtatás működik, több gépről is, tesztelve. Viszont a Scan funkciót nem tudom előcsalogatni, és a készüléken található SCAN gombot nyomogatva sem történik semmi.

Tippek, ötletek?
Köszi előre is!

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#2991) akiss78 válasza #79335424 (#2987) üzenetére


akiss78
csendes tag

Nem pontosan értem ezt.
Tegnap másoltam át majdnem 100GB külsö rack-ről a NAS-ra. ehhez jól jött az MC.
FFP-t azért is jó telepíteni, mert így a szokásos linuxos programocskákat is tudja használni az ember, pl TOP, PS, CHMOD, stb.

Tegnap órák óta 100%-on ment a proci, nem értettem miért. Aztán beléptem SSH-val: top.
Láttam a futó folyamatoknál a twonky dolgozott, mint állat. Akkor esett le, hogy feltettem több ezer képet, azokat indexeli. Ez sem derült volna ki FFP nélkül.

Amúgy szerintem van ezzel kapcsolatban egy kis félreértés. Ha így telepíted FFP-t pendrivera, ahogy itt le van írva, az nem fogja csesztetni a NAS-t. Csak a penre települ.

Wake On Lan nekem is működik, köszönöm a segítséget. Nekem egy Tenda routerem van, ott nem kellett engedélyezni külön, csak a 7-9 portokat forwardoltam.
Androidra van egy kis progi, azt használom.
Annyi a csavar a dologban, hogy csak akkor ébreszt, ha a broadcast-ot is bepipálom a programban, enélkül nem akar.

(#2992) #79335424 válasza akiss78 (#2991) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amiről beléptél és kiadtad az MC -nek az utasítást a másolásra, azt az eszközt kikapcsolhatod anélkül, hogy megszakadna a másolási folyamat?
A WOL -t próbáld ki úgy, hogy este leállítod és másnap indítod újra! Ha akkor is ébred, akkor jók a beállítások. Nekem a router admin felület van forwardolva, abból adom ki a WOL parancsokat. Így a WOL mindíg belső hálón marad.

[ Szerkesztve ]

(#2993) _Petya_ válasza #79335424 (#2992) üzenetére


_Petya_
őstag

Amiről beléptél és kiadtad az MC -nek az utasítást a másolásra, azt az eszközt kikapcsolhatod anélkül, hogy megszakadna a másolási folyamat?

Nem, már akkor megszakad, ha kilépsz ssh-ról. Erre a problémára a screen a megoldás, nemrég írtak itt róla.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2994) romboyco


romboyco
csendes tag

Plexet használók figyelem!

Jött ki frissítés!
A plexmediaserver.sh-ban módosítani kell a forrás sorát és utána már telepíthető is.

PLEX_URL="http://plex.r.worldssl.net/PlexMediaServer/0.9.7.22.511-4b5280f/PlexMediaServer-0.9.7.22.511-4b5280f-arm.spk"

Tapasztalat:

A csomag kisebb, nekem gyorsabban indul el a film a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#2995) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

NAS-310-ben szeretném cserélni a HDD-t nagyobbra 500 gigáról-ról 2 Terrára.

Mi a menete?

Régi lemez ki, majd új be...ezután jól tudom mindent megcsinál a NAS?

A leggyorsabban hogy tudom a régi vinyóról az újra átmásolni az adatokat?

(#2996) #79335424 válasza _Petya_ (#2993) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Tudom, csak akiss78 nak világítottam rá a kérdéssel, hogy alapból mi a bajom az MC -vel. Én másképp oldottam meg. Írtam korábban, hogy hogyan. Nekem így sokkal kényelmesebb, praktikusabb, sokoldalúbb. Nem kell ffp, nem kell ssh, a műveletek (pl. kitömörítés) nem a NAS -t terhelik. A kütyü kb. akkora, mint egy nagyobb öngyújtó, nincs benne mozgó alkatrész és mivel távolról elérhető user, passal a Webkey szerverén keresztül is, ezért a routerben semmilyen plusz beállítást sem igényel. Ha pedig a HDMI portján még a TV -hez is csatlakoztatva van, akkor médiaszerverre sincs szükség. Mellékesen az Android mellett, duálban telepíthető rá a Picuntu nevű linux disztró.

(#2997) maxsoft válasza stomi76 (#2995) üzenetére


maxsoft
tag

E-sata -ra dugod és beállítod a backup gombot (forrás-cél) .
Utána had mejen. :)

(#2998) stomi76 válasza maxsoft (#2997) üzenetére


stomi76
tag

Csak e-sata csatin megy ez a dolog, vagy usb-én is?

(#2999) maxsoft válasza stomi76 (#2998) üzenetére


maxsoft
tag

Hát most nem tudom megmondani mert már rég csináltam.
Lehet hogy csak USB-n.

Az E-SATA -t csak azért említettem, mert az azért gyorsabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#3000) FefeeX válasza stomi76 (#2995) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, én vinyót cseréltem a 320-ban, de a NAS semmit nem csinált meg magától, nekem kellett kézzel másolgatnom :( Lehet van rá módszer, de én fél órán belül nem találtam meg, aztán inkább elkezdtem próbálkozni :)

(csináltam belőle raid kötetet is, majd szét próbáltam szedni az újon, de nem akarta az igazságot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.