Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Heisenberg válasza kene84 (#3842) üzenetére


Heisenberg
tag

Próbáltam frissíteni a gyári TM-t.

"root@nsa310:~# funpkg -u /i-data/md0/admin/nsa/Transmission-2.80-arm-1.txz
Transmission-2.80-arm-1: Not installed"

Le kell állítani előtte a TM-et? vagy mi okozhatja? :F

(#3852) Tonyk válasza Heisenberg (#3851) üzenetére


Tonyk
veterán

A gyári tm-et nem tudod így frissíteni. De egyébként ott a hibaüzenet : Not installed

Erre mondom ne féljünk már használni ezt a nyomorult ffp-t ha már ott van. Hátrány nincs, csak előny...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3853) Heisenberg válasza Tonyk (#3852) üzenetére


Heisenberg
tag

Akkor gyárit le, ezt fel, és a .json-t, meg a torrenteket át lehet menteni?

Vagy megy az egész a levesbe?
Mondjuk csak egy délelőtt anyaga van fent....

[ Szerkesztve ]

(#3854) Tonyk válasza Heisenberg (#3853) üzenetére


Tonyk
veterán

Minden vihető, nyilván át kell nézni a json-t.
Ha a torrent fájlok megvannak, az új tm-et úgy kell beállítani, hogy a hozzáadott torrenteket tartalmát (nem pedig a .torrent fájlt!) oda töltse le, ahol mostani tartalmak vannak. Ekkor, ha hozzáadod a tm-hez a tartalomhoz tartozó .torrent fájlt, akkor nem kezdi el letölteni, hanem HASH-t ellenőriz és ha ok, kezdi seedelni. (De mindent az eredeti állapotban kell hagyni, mappát, fájlt átnevezni tilos, egyébként újra letölti.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3855) Heisenberg válasza Tonyk (#3854) üzenetére


Heisenberg
tag

Köszi, már csinálom is!

A telepített mc-vel lehetséges ugye számítógép kihagyása nélkül, közvetlenül az USB-re dugott külső vinyóról a NAS-ra átmásolni dolgokat?

(#3856) Tonyk válasza Heisenberg (#3855) üzenetére


Tonyk
veterán

Természetesen, az usb-re dugott eszközt a gyökérben ("nagy meglepetésre") az /e-data könyvtárban találod.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3857) Heisenberg válasza Tonyk (#3856) üzenetére


Heisenberg
tag

Telepítettem, belefutottam egy "no shell"be, de a Remote GUI-ban tudtam konfigurálni a TM-et, a régi torrenteket felismeri, most hash-el, már csak arra vagyok kíváncsi, h reboot után elindul-e... :K

(#3858) FefeeX


FefeeX
veterán

jah, amúgy tegnap feldobta, hogy van frissítés (NSA-320), v4.60; eddig ugye 4.51 volt fenn, gondoltam úgyis frissítem a TM-et, elúszik-elúszik, DE megint csak felületről, kereséssel történt a frissítés, és nem veszett el semmi, TM is onnan folytatta újraindítás után, ahol korábban tartott :)

Ergo 4.51-ről 4.60-ra kezelőfelületen upgradelni veszélytelen, nem úszik el semmi ;]

Viszont a Plex-szel meggyűlt a bajom. Egyrészt első indítás után restart kellett neki, mert kiakadt. Aztán másodjára még mindig nem voltak infóim, borítóim, egyelőre csak a sorozatok mappákat kapta meg. (amúgy itt tartok most)
Plusz feltettem az iOS Plexet, ami közölte, hogy az eszköz (NAS) nem támogatja az automatikus transzkódolást, így nem tudom iPhone-on nézni a filmeket NASról, hiába vettem 5 dollárért programot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3859) Tonyk válasza Heisenberg (#3857) üzenetére


Tonyk
veterán

/ffp/start/transmission.sh -t futtathatóvá kell tenni. Ettől függ a rebootkori indulás.

Ellenőrzése:

ls -l /ffp/start/transmission.sh

ha ilyen , akkor ok, (lényeg hogy legyen benne x az első oszlopban (rwx : olvashatóság, írhatóság,futtathatóság), mindez háromszor: tulajdonos, tulajdonos csoportja, egyéb csoport részére)).

-rwxrwxrwx 1 anonymous-ftp 702 845 Jun 7 12:10 /ffp/start/transmission.sh

Ha nem ilyen:

chmod a+x /ffp/start/transmission.sh

(#3858) FefeeX

Az újszülött és a vicc esete :D

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3860) Balinov válasza FefeeX (#3858) üzenetére


Balinov
félisten

halitsennek 325-nel is veszelytelen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3861) FefeeX válasza gboszi (#3828) üzenetére


FefeeX
veterán

Megosztanád, hogy tudsz lejátszani? Mármint csak akkor érdekes, ha mennek olyan fájlok is, amiket az iPhone alapból nem kezel (mkv, divx stb)

Ami nálam működik, az AVPlayer, FTP hozzáféréssel, mondjuk elég vicces, hogy belső wifin FTP-znem kell, viszont az meg a feliratok kódolását nem igazán akarja... Nincsenek a feliratban ékezetek, kimarad a helyük...

Tonyk: melyikre gondolsz, a Plexre, vagy a NAS frissítésre? Csak mert a NAS frissítést már a 4.50-4.51nél is írtam, mikor aztán valaki régebbit frissített és mindene úszott, így gondoltam verziószámokkal együtt közlöm ezentúl a sikeres frissítést :)

[ Szerkesztve ]

(#3862) gboszi válasza FefeeX (#3861) üzenetére


gboszi
senior tag

Szio, na amit most használok az a viPlay.
Egyből megtalálta a NAS-t (manuális ip). Lejátszik 1080p mkv-t feliratot is kezel. Ingyenes.
Különben azért nem játszik most a házi mozi, mert igy asszonypajtás is tud picit "mozizni", meg én is közelebb lehetek a babucihoz.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#3863) madgie válasza FefeeX (#3861) üzenetére


madgie
titán

iPad-en nPlayer, SMB hálózatról játszik mindent (régebbi verzió, azóta a DTS support megszűnt), még a dvd-s iso lemezképeket is.

(#3864) FefeeX válasza gboszi (#3862) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi srácok, tegnap a Szulejmán idejére jól jött volna, majd jövő héten, addig meg tesztelem :)

Egyelőre még sok dollárom van az FMA-ból, így befér az nPlayer is, bár azért így sem szeretem szórni a virtuális dellát... :)

[ Szerkesztve ]

(#3865) FefeeX


FefeeX
veterán

Apropó, ha ma befejezem a Plexet, jön a Screen, esetleg ehhez valami tudnivalót tud mutatni valaki? Vagy majd valahogy kitapasztalom? :)
(és majd lehet, hogy az unrar is érdekelni fog, ha már nem kell bejelentkezve maradni kicsomagolásnál sem...)

(#3866) bkiky01 válasza Tonyk (#3838) üzenetére


bkiky01
senior tag

Miért ez ncore hiba? Gyári libtorrentem van nem transmission.. Kb 1-2hete van ez a hiba..
Megoldás vajon van rá?

(#3867) Avicularia válasza FefeeX (#3858) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem még 4.50 van a 320-on. Vajon azt is tudnám frissíteni a beállítások elvesztése nélkül?

(#3868) kenyerr


kenyerr
tag

nkór támogatott kliensek tm-ből:
• Transmission 2.42, Transmission 2.50
Egy hsz-ben láttam 2.73 at említve, hogy azzal sincs http response hiba

Ki is próbálnám valamelyiket, talán vissza fele sorrendben de nem tudom, hogy "downgradelni" hogy lehet tm-et beállítások / torrentek meghagyásával. Ugyanúgy megy mint az upgrade és nem lesz semmi hiba, vagy neccesebb a dolog?

(#3869) FefeeX válasza Avicularia (#3867) üzenetére


FefeeX
veterán

hát a 4.50--4.51 és a 4.51--4.60 analógiából következtetve feltételezem, hogy nem megy el... de ha frissítesz, csakis a felületén...

(#3870) Avicularia válasza FefeeX (#3869) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom, hogy bepróbáljam-e, nincs kedvem megint bújni a linux parancssorokat, ha valami balul üt ki.
Igazából nem hiányzik semmi, szóval meggondolom a dolgot.

(#3871) footy válasza kenyerr (#3868) üzenetére


footy
addikt

Ha kiprobaltad, akkor dobd mar majd be a forumba az eredmenyt, mert nekem is ugyanaz a problemam.

(#3872) Tonyk válasza Avicularia (#3867) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha az utóbbi két napban nem lett leírva legalább 2x akkor egyszer sem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3873) FefeeX válasza Tonyk (#3872) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem ilyen egyszerű a dolog szerintem, de ez az én véleményem... Ha tartod a hátad az esetleges adatvesztés miatt, ám legyen; viszont felhívnám a figyelmedet erre a postra, most tekintsünk el attól, hogy a DLNA szervert twonky-ra cserélték közben, mert cserélgetnek meg javítgatnak benne dolgokat, és volt rá példa, hogy elveszett a TM, egy sima NAS FW cserénél.
Ergo amíg nincs rá konkrét példa hogy 4.50-ről 4.60-ra frissítésnél sem fut el a TM, addig 100%-os biztossággal rávágni, hogy százszor volt róla szó (ami így ebben a kontextusban nem is igaz) szerintem felelőtlenség.

Avicularia: ha felteszed, és balul üt ki, felraksz egy teamviewer-t aztán megcsinálom Neked 2 perc alatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#3874) FefeeX válasza FefeeX (#3865) üzenetére


FefeeX
veterán

Időm sajna nem volt befejezni a Plexet és megcsinálni a Screent, viszont működik az AVPlayer, igaz FTP-n keresztül, de megtaláltam benne a karakterkódolást, így otthonról és a melóból is tudom nézni streamingelve akár az 1080p-s filmeket is :D iPhone és iPad szintén.

(#3875) Tonyk válasza FefeeX (#3873) üzenetére


Tonyk
veterán

1. Konkrét példa vagyok. FFP alatt nem ment el.

2. 4.50-ben nincs gyári TM. 4.60-ban igen. Így nem mehet el ami nincs.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3876) Avicularia válasza FefeeX (#3873) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a segítséget :R
Felraktam az új firmware-t és szerencsére semmi nem mászott el úgy néz ki, tm is működik.

(#3877) Tonyk válasza Avicularia (#3876) üzenetére


Tonyk
veterán

Némmá! Még egy konkrét példa....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3878) FefeeX válasza Tonyk (#3875) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezt írtad bármikor is? (nem, mert akkor a kereső visszaadná) Akkor meg mire fel a flegma beírogatás meg a mászásszólelettírva stílus?? :U Ja hogy az embereknek tudnia kellene, hogy Te mit tapasztaltál, még ha nem is írtad ide le? Ráadásul az egészet tahó, kioktató stílusban? :U

(#3879) bkiky01


bkiky01
senior tag

Semelyik torrentet nem seed-eli, hanem hibára teszi ki ha újraindítom.. Mit tegyek?

(#3880) FefeeX válasza bkiky01 (#3879) üzenetére


FefeeX
veterán

hacsak nem cserélsz Transmission-t, kb tehetetlen vagy. Manuálisan kell kényszeríteni újracsatlakozásra a szerverhez.

(#3881) Tonyk válasza FefeeX (#3878) üzenetére


Tonyk
veterán

1. a kioktatást Te kezdted...

2. igen, a elmúlt héten és napokban ki lett tárgyalva: 1, 2 , 3

3. Idéznék tőled: (#3858) FefeeX :

"Ergo 4.51-ről 4.60-ra kezelőfelületen upgradelni veszélytelen, nem úszik el semmi ;]"

:Y :B

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3882) Tonyk válasza bkiky01 (#3879) üzenetére


Tonyk
veterán

Curl-os scriptet megcsináltad?

Megpróbáltad static route-tal ?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3883) FefeeX válasza Tonyk (#3881) üzenetére


FefeeX
veterán

4.50 nem egyenlő 4.51 :U
Kb annyi a különbség mintha gázolajat tankolnál benzin helyett...

és nem, a kioktatást Te kezdted

[ Szerkesztve ]

(#3884) Avicularia válasza Tonyk (#3881) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem azért, de a te linkjeid a tm frissitéséről szólnak. Az én kérdésem a firmware frissitéséről szólt. Mi köze a kettőnek egymáshoz?

(#3885) bkiky01 válasza FefeeX (#3880) üzenetére


bkiky01
senior tag

A gyári libtorrentet használom a letöltés fül alatt.. Eddig semmi baja nem volt..

(#3886) Balinov


Balinov
félisten

Mellozhetnenk a szemelyeskedest, sardobalast? Kocce :U :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3887) Joshi válasza Avicularia (#3884) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként már többen többször leírtuk de én biztos leírtam hogy nem lesz gond a firmware frissítéssel nyugodtan belevághatsz. ;) Én a webes felületről frissítettem ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#3888) FefeeX válasza Joshi (#3887) üzenetére


FefeeX
veterán

hát nem :)) végignézted azt a 11 hsz-t amit linkeltél, vagy Te is csak feltételezed, hogy le volt írva?
Tonyk is írt már másik topikba, aztán ráförmedt valakire, hogy olvasson vissza, majd belinkelte a másik topicból azt amit azt gondolt, hogy ide írt... :U

És ebben egyébként egyedül az az oltás a gáz, ami megy az olvass vissza hsz-ekkel, ami lassan a fórum felét teszi ki, ahelyett, hogy a problémákat ténylegesen oldanánk meg. Ha nincs kedved valamit tizedszer leírni, ne írd le, de attól nem lesz valaki jobb, menőbb stb, hogy erős stílusban 10szer leírja egy nap a fórumban, hogy olvassávisszateszerencsétlen... Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3889) Joshi válasza FefeeX (#3888) üzenetére


Joshi
titán

Mit nem? :))

(#3890) FefeeX válasza bkiky01 (#3885) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem is a NAS/libtorrent hibája, viszont azon kívül, hanem a trackeré, viszont nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Illetve, ha van jobbgombos menün reannounce (újrahirdetés), akkor azt kézzel nyomogathatod mikor beállt.

(#3891) Joshi válasza FefeeX (#3888) üzenetére


Joshi
titán

Én csak a Firmware szóra kerestem rá a saját hsz-em között és a 2123-as hsz is erről szól. ;)

(#3892) bkiky01 válasza FefeeX (#3890) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem tracker hiba, mert többel is próbáltam, bármeddig seedel, ha nem indítom újra, vagy ha nem kapcsolom ki éjjelre.
Utána meg kidobja őket hibára és nem indul újra..
Már unom..
Nem tudom mitől lehet

(#3893) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Srácok!
Kúrva nagy idegbe vagyok!
Lefrissítettem a Tm-et, és rohadtul nincs benne 1 torrent sem!
Rájöttem, hogy azért, mert a torrent fájlokat átnevezte xxx.torrent.added-re.
szóval minden torrent fájl után .added van.
a gáz csak az, hogy nem engedi visszanevezni!
Please help me!!!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#3894) shteer válasza Rascally81 (#3893) üzenetére


shteer
titán

Ad-hoc megoldas: Masold le, nevezd at, add hozza ujra :)

..szerintem jónak tűnik

(#3895) Rascally81 válasza shteer (#3894) üzenetére


Rascally81
aktív tag

Nem tudom sem másolni, sem szerkeszteni!!

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#3896) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Közben megoldódott....
De sok torrent csak nem indul el magától, csak erőltetett indítással!
Erre, nincs megoldás?

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#3897) bkiky01 válasza Rascally81 (#3896) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem hibára áll ki gyári libtorrentnél..Ennyire tm-et használ mindenki??

(#3898) rsf válasza FefeeX (#3766) üzenetére


rsf
senior tag

Milyen beállításokra gondolsz?
Nálam már elég kritikus a fejparkolgatások száma.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3899) Syl válasza rsf (#3898) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez engem is érdekelni kezdett, mert újabban nagyon zajong a fej a vinyóban. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3900) FefeeX válasza rsf (#3898) üzenetére


FefeeX
veterán

tudomásom szerint mondjuk be kell rakni PC-be, és ott be lehet állítani a fejparkolást, hogy mennyi idő után tegye meg.
Gondolom ez a Data Lifeguard Diagnostic for Windows lehet, mivel mást nem találtam a WD oldalán

Úgy nézem 8 perc a max, amire lehet állítani

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.