Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) akiss78 válasza #79335424 (#2996) üzenetére


akiss78
csendes tag

Okés így már értem. Igazad van az SSH megszakad, már csak természeténél fogva is. Hiszen úgy már nincs meg a 'titkos csatorna'.

Nem stimmel valami nekem ezzel a Wake On Lan-al. Belső hálón ok, kintről nem ok.

Egyébként majd egy ilyen pendrive-on futó Androidot én is fogok venni, ha lesz rá pénzem.

Windowsra tudtok valami normális UPnP klienst?
VLC-t használok, de nem akarja betölteni a listát, pedig a NAS-t látja.
Feltettem az XMBC-t, de folyton lefagy, lassú, brrr...

Android alatt a MediaHouse-t használom.

(#3002) #79335424 válasza akiss78 (#3001) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én már kb. egy éve elég intenzíven foglalkozom ezekkel a stickekkel. Ha aktuális lesz, akkor dobj majd egy privit és kiokoskodunk vmit! Most a 2 magos, RK3066 -osok, típustól függően, 35-70 Dollár között mozognak. De egy hónap múlva jönnek a 4 magos, RK3188 -asok. Szerintem onnantól a feléért is utánad vágnak majd egy 2 magost.

(#3003) #79335424 válasza stomi76 (#2995) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem tudom, hogy az a copy -megoldás jó -e. Sztem nem, mert 2 partíció van a vinyón. Ha van lehetőséged PC -be tenni / PC -hez csatlakoztatni mindkét vinyót (akár úgy is, hogy kiveszed az oprendszert tartalmazó vinyót a PC -ből), akkor klónozni lehet a vinyót. Szerintem ez a legtutibb megoldás. Ehhez persze előbb kell Írni egy Puppy CD -t, vagy pendrive -ot. Esetleg egy megfelelő adatmentő CD -ről is be lehet bootolni (pl. System Rescue).
Egy másik lehetőség, hogy berakod az új vinyót és csinálsz egy első beüzemelést. Aztán létrehozod a másik vinyón lévő, utólag létrehozott megosztásokat, aztán vagy hálón, vagy USB -n, vagy ismét kiszerelve, PC -n átmásolod az adatokat. Esetleg a régi vinyóval csinálj egy rendszermentést is és állítsd vissza az újon. Az FFP/Transmission átmentéséről viszont semmit sem tudok, de a klónozásos megoldás esetén ennek nincs jelentősége. SZERINTEM!

(#3004) FefeeX válasza _Petya_ (#2993) üzenetére


FefeeX
veterán

ezt a screent telepíteni kell? csak mert az oké, hogy az ubuntun alapból fenn van, de a NASon nem ubuntu fut :)
Plusz ez pontosan mit tesz? A háttérben futtatja tovább az SSH-n kiadott parancsokat, vagy csak megtartja amit addig csináltál, és folytathatod, ha újra belépsz? :)

(#3005) FefeeX válasza #79335424 (#2988) üzenetére


FefeeX
veterán

Mikor frissítettem 4.51-re, megmaradt minden beállítás, FFP-vel TM-mel együtt. Hogy legyen erről is nyom; nyugodtan frissíthet mindenki :)

(#3006) tigrici válasza stomi76 (#2998) üzenetére


tigrici
aktív tag

csináltam 1 gyors próbát,,sajnos usb-én csak az ext2 particiot látja a nas az ext4-et nem.azaz csak az első particiót.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3007) stomi76 válasza tigrici (#3006) üzenetére


stomi76
tag

Én is most próbáltam, de nem jött össze:(

Most úgy állok, hogy kicseréltem a NAS-ban a lemeztm és most valahogy át kellene varázsolnom rá a fájlokat a régi lemezről....és itt akadtam el.

Linuxot nem ismere:( egy windows 7-es gépem van egyébként.

Valaki tudna egy jó leírást összerakni róla?

(#3008) tigrici válasza stomi76 (#3007) üzenetére


tigrici
aktív tag

én 1 250G+160G ás vinyot hivtam segitségül,elöször lementettem amit tudtam és utána cseréltem,majd vissza,igy még az eredeti érintetlen.Szerencsémre rá fért.De a fórum szerint ha megcsinálod az ujat akkor mindkettővel müködik a nas.igy ha macerás is cserélgetni ,de 1 usb és vinyoval megoldható,még ha kisebb is.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3009) stomi76 válasza tigrici (#3008) üzenetére


stomi76
tag

Húúú, ez most nekem nem egészen világos....

Valami "total commanderes" megoldás nincs? Rá dugom usb-én gépre a lemezt és egyszerűen csak átmásolom a nasra?

[ Szerkesztve ]

(#3010) stomi76 válasza stomi76 (#3009) üzenetére


stomi76
tag

Most esett le mit írtál :))

AZért egy total commanderes megoldásnak jobban örülnék.....

(#3011) #79335424 válasza stomi76 (#3010) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hidd el, a Puppy linux, XP puppy 528 -al jársz a legjobban. Régebben linkeltem. Nem kell telepíteni, Magyar és az asztalon alapból ott a DoubleCommander. CD -ről kb. 6 kattintással áll az oprendszer. Most vendégségben vagyok, de holnap tudok segíteni. Ha véletlenül Óbuda neked nem a világvége, akkor hozd át, mert könnyebb megcsinálni, mint leírni.

(#3012) stomi76 válasza #79335424 (#3011) üzenetére


stomi76
tag

Éjszaka megpróbálom megcsinálni, ha nem megy kereslek :)

(#3013) nemdan


nemdan
senior tag

4.50-es Fw frissítéssel nektek is megjelent egy + megosztott mappa Volume1 néven?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#3014) stomi76 válasza nemdan (#3013) üzenetére


stomi76
tag

Nekem ez eddig is volt.

(#3015) Gre@T válasza FefeeX (#3005) üzenetére


Gre@T
tag

A 4.22-őt updateltem a 4.51-el és nem indul a transmission. :( És érdekes, hogy a 4.51-es update-re 4.50(AFK.1)-et ír ki.

.

[ Szerkesztve ]

(#3016) stomi76


stomi76
tag

Az normális, hogy a NAS-ból kivett lemezt ha usb-én a gépre kötöm a windows nem látja? Még a meghajtót sem jeleníti meg.

(#3017) #79335424 válasza stomi76 (#3016) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem normális, de lehetséges.

(#3018) spiky03 válasza Gre@T (#3015) üzenetére


spiky03
veterán

Én ezért félek befrissíteni az enyémet.
Pedig kíváncsi lennék a gyárileg beépített Twonky-ra, hogy az mit tud a Pioneer BD lejátszónnal DLNA-n.
Mert jelenleg, ha nézek egy mkv-t azt nem tudom le "pause"-élni, meg időt ugrani, amikor DLNA-n nézem őket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#3019) akiss78 válasza stomi76 (#3016) üzenetére


akiss78
csendes tag

A windows nem fogja látni, mert nem fat, ntfs, hanem ext fájlrendszer van rajta, hiszen valami linux vagy unix alapú rendszer működteti a NAS-t.

Én is Puppy-t használok már régóta. :) :)
Amúgy nekem a Lucid Puppy jött be nagyon, ajánlom figyelmetekbe!

Gyakorlatilag mindent be tudtam rajta üzemelni (xfce, skype, webkamera, nas csatolás, btsync, dropbox, magyar nyelv, flash player, eclipse, jdk, java, pidgin, keepass, heidi sql, xampp, teamdrive, stb, stb).

Sok linuxot kipróbáltam már, de a Lucid verhetetlen.

(#3020) akiss78


akiss78
csendes tag

Megőrülök, nem akar normálisan menni a WOL.
Nekem egy Tenda W390R routerem van. Nem tud valaki segíteni?
Csak belső hálózaton és csak broadcast-al megy az ébresztés.

Érdekes, hogy a Tenda oldalán nincs egy telefonszám vagy email cím sem. Ez így nem túl korrekt, pedig maga az eszköz elég minőségi darab.

(#3021) akiss78


akiss78
csendes tag

Tenda W309R

(#3022) stomi76 válasza romboyco (#2994) üzenetére


stomi76
tag

"Plexet használók figyelem!
Jött ki frissítés!
A plexmediaserver.sh-ban módosítani kell a forrás sorát és utána már telepíthető is.
PLEX_URL="http://plex.r.worldssl.net/PlexMediaServer/0.9.7.22.511-4b5280f/PlexMediaServer-0.9.7.22.511-4b5280f-arm.spk"
Tapasztalat:
A csomag kisebb, nekem gyorsabban indul el a film a tv-n."

Ezt valaki próbálta már?

Mit mire kell cserélni???

[ Szerkesztve ]

(#3023) shteer válasza akiss78 (#3020) üzenetére


shteer
titán

én lecserélném valami használható példányra

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#3024) #79335424 válasza akiss78 (#3021) üzenetére


#79335424
törölt tag

"én lecserélném valami használható példányra"
Egy újonc odabökött megjegyzése sztem nem alap. De az tény, hogy nem egy nagy wasistdas a cucc. Elvileg egy Broadcom bcm5357 van benne. 300Mhz, 32 ram, 4 flash, 100 -as portok. A chip még custom firm -képes is lehetne, de nem találtam rá semmit. Pedig egy wol opció megoldaná a problémát. Nézd át EZT emlékeztetőnek, hátha kimaradt valami. Én a bindinget is beállítanám. Egyébként mást elérsz külső hálóból, csak a wol nem megy?

(#3025) romboyco válasza stomi76 (#3022) üzenetére


romboyco
csendes tag

Igen Én kipróbáltam és nekem jól működik.
Ha megnyitod a scriptet akkor ott látni fogod a PLEX_URL= kezdetű sorokat.
Ami előtt # van az ki van commemtelve ami előt nincs az érvényes. a jelenlegit commenteld ki és illesz be egy új sort a már megadott tartalommal.
Mielőtt ezt megteszed uninstalláld a plexet /ffp/start/plexmediaserver.sh uninstall parancsal.
Utána csináld meg a forrás cserét és végül /ffp/start/plexmediaserver.sh install parancsal feltelepedik.

Fontos!
Az adatbázis elveszik tehát a telepítés után ismét be kell állítani mindent.

(#3026) stomi76 válasza romboyco (#3025) üzenetére


stomi76
tag

A scriptet hogy tudom megnyitni?

(#3027) #79335424 válasza akiss78 (#3019) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a Puppy nagy királyság. Döbbenet volt az XP után a Jemimah -féle Puppee sebessége a kis netbookon. Akkor esett le az állam, amikor megkérdezte, hogy ne állítsa -e le a vinyót, mert neki nem kell, így meg csak fölösleges fogyasztó.
Azért javasoltam inkább az XP -puppy -t, mert egy winhez szokott, kezdő usernek sem idegen. A Double Commander tök olyan, mint a TC és a nyelv, időzóna, billentyűzet is alapértelmezetten Magyarral indul. Még a hálózatbeállítást sem kell keresgélni, mert dobja az ablakot, hogy milyen konfigokat talált, melyiket óhajtja használni a user.

[ Szerkesztve ]

(#3028) shteer válasza #79335424 (#3024) üzenetére


shteer
titán

nem az a lényeg. kollégámnak is van és csodálkozom, hogy nem verte még a falhoz

..szerintem jónak tűnik

(#3029) Gre@T válasza Gre@T (#3015) üzenetére


Gre@T
tag

Szóval kíváncsi lennék FefeeX kolléga frissítésére, hogy hogyan sikerült a FFP-t elindulásra bírni?

(#3030) #79335424 válasza shteer (#3028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ja, hogy van közvetlenebb tapasztalatod is. :)

(#3031) shteer válasza #79335424 (#3030) üzenetére


shteer
titán

bár én meg speciel a sokak által istenített (és sokak által utált) tp-link-ben bízom :) van aki ezt verné falhoz ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3032) #79335424 válasza shteer (#3031) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy lehet ilyen szempontok alapján szelektálni. Ha valami TP-Link, akkor az automatikusan tuti, vagy szar? Mire? Sztem az számít, hogy milyen feladathoz, milyen hardware -t választunk. De a gyártók többnyire azt sem közlik, ha egy típuson belül megváltoztatnak olyan apróságokat, mint pl. a processzor. Akkor most minden TP-Link szar, vagy csak egy típus, vagy csak annak V1, V2.... verzója? Szerintem ez úgy helyes, hogy adott feladatra X hardware jó, vagy rossz.
Mivel más a feladat, ezért más routert választottam az irodába (Asus RT-N16, pl. a 128MB ram miatt) és mást otthonra (Linksys E3000, pl. a duál wifi miatt). Ami közös, az a Shibby Tomato. Így típustól függetlenül van mindegyiken WOL, VPN szerver, USB 3g támogatás, Bandwidht limiter, stb, stb. Nem is szólva a közösségi támogatásról.

[ Szerkesztve ]

(#3033) Gre@T válasza Gre@T (#3015) üzenetére


Gre@T
tag

Az update először 4.50-et csinál belőle, majd online letölthető a 4.51-es. Sajnos itt is kinyírja az SSH-t és a transmissiont :)

Valakinek sikerült updatelni úgy, hogy megmaradt a transmission?

(#3034) akiss78 válasza #79335424 (#3024) üzenetére


akiss78
csendes tag

Port átirányítás teljesen jól működik. Van egy no-ip ddns-em, gyakran használom kívülről ssh-t vagy a NAS webes felületét. Még a router admin felületet is elérem. Csak a WOL nem megy.

Ha azt mondod, nem egy nagy szám cucc, akkor hagyom a fenébe. Majd egyszer veszek egy másik routert. Ha nem lehet megoldani, annyira nem is kell.
Csak az idegesített inkább, hogy én nem tudom összehozni, hogy valamit nem veszek észre.

(#3035) #79335424 válasza akiss78 (#3034) üzenetére


#79335424
törölt tag

A bindinget is beállítottad? Lehet, hogy kívűlről már kell neki a mac. Viszont én úgy ugatok, hogy a gyakorlatban sosem csináltam ilyet, mert ezt megoldja nekem a router.
Ami a Tendát illeti, nem lehet vmi "gazdag" firm, ha elfér 4 megán. Összehasonlításképp nekem a Linksys 8, az Asus 32. L -re nem is megy fel minden Tomato. A 32 ram sem világbajnok (L=64, A=128), a 300 -as proci is elég alsókategóriás és néha egy usb is jól jöhet. A 300 -as wifi korrekt, de kérdés, hogy ebből mire képes a gyakorlatban. Viszont a NAS -hoz, 100 -as helyett, illenének a Gigás portok, cat5e, vagy cat6 kábelekkel. SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

(#3036) akiss78 válasza #79335424 (#3035) üzenetére


akiss78
csendes tag

Beállítottam az ip address <-> mac address dolgot a dhcp client list-be.
Minden hiába, sajna csak localba megy broadcast-al. Persze ilyenkor minden hálózatba lévő cucc kap jelet.

(#3037) Mankó


Mankó
veterán

Tervezem egy 3d plazma vasarlasat es ugy gondoltam itt az ideje egy nas vetelenek is. Kineztem ezt a zyxel 310 nast es ezzel kapcsolatban lenne nehany kerdesem.
A kiepitest ugy kepzeltem el, hogy veszek egy gigabites switchet, erre megy ra a sz.gep, a nas, a router, a media-lejatszo (medx600) es az xbox 360 gigabiten, cat 6-os kabelekkel. Igy ezek latjak majd egymast gigabiten, ha minden igaz. A wifi 300 mbites n-es 10/100-as lannal, a 40/20-as nethez szerintem boven eleg.

Elsosorban hd filmek le es feltoltese, hd, 3d filmek streamelgetese a tv-re, jatekok masolgatasa az xboxra a fo cel. Persze az lenne a legfontosabb, hogy ezek akar egymas mellett is tudjanak zokkeno mentesen menni. Jo lesz ez a kiepites erre a celra, vagy erdemes valamelyik elemet lecserelni, s ha igen akkor mire?
Egy 2 tb-s 5400-as hdd-t tervezek a nasba. Erdemes megvenni a wd red verziojat, meg eri a + 4-5k tobbletet az 5 ev garancia a konkurens hdd-k 2 evevel szemben? Vagy van mas elonye is ennek a tipusnak?

Milyen sebessegre, mennyi torrent kezelesere szamithatok ezzel a kiepitessel, lattok e valami problemat az elkepzelesben?

Elore is koszi szepen az epito jellegu kritikat!

(#3038) shteer válasza Mankó (#3037) üzenetére


shteer
titán

A celra tokeletes. Miert nem egy db gigabites router a ket eszkoz helyett?WD red vagy green. A felar lehet megeri a gari miatt, akar 4 ev mulva is garisan tudod eladni ha cserelned..

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3039) Mankó válasza shteer (#3038) üzenetére


Mankó
veterán

Gigabites routeren en is gondolkoztam, de ha mar vennek, akkor dual channelest vennek, abbol is a 750-eset, aminek 20 papir az ara. Viszont a router most adott, s csak 4 k-t kell raforditanom, hogy gigabiten rohangaljanak az adatok. Az 16 k kulonbseg, amibol most megvehetem a nast. Persze ha mindenkeppen ajanlott a 2 eszkoz kivaltasa, akkor megfontolom a gigabites router beszerzeset is. Az viszont biztos, hogy majd egy szobaban lesz az osszes kutyu.
2 tb-s wd red (nem tudom, hogy mi a pontos neve, de a kepen piros a hdd) 5400-es rpm es 5 ev gari, 27k a pcx-nel. A wd green-re csak 2 ev a garines 4k.val olcsobb.
A plusz 3k hosszu tavon biztos megeri a rafizetest, de van e mas kulonbseg is a greenhez kepest?

(#3040) #79335424 válasza Mankó (#3037) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól számoltam, ez 4 eszköz. Elgondolkodnék, hogy kihagyom a switchet és inkább jobb routert vegyek. 4 port minden jobb routeren van. Ezzel kapnál még pár további lehetőséget is.

Úgy látom, lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#3041) shteer válasza Mankó (#3039) üzenetére


shteer
titán

3d plazma, nsa310, 2TB hdd és egy jó routerre sajnálod? :)

szerintem csak a marketing ami van a red +3 év garija mögött

vezetékkel összekötve igazán mindegy hol vannak az eszközök, a nas-t oda telepítsd, ahol nem probléma, hogy van egy kis alapzaja a ventinek (én spec nem tudtam még kitenni, egyelőre kikötettem a ventit)

..szerintem jónak tűnik

(#3042) Mankó válasza shteer (#3041) üzenetére


Mankó
veterán

A tv-t majd csak ev vegen veszem, addigra megy le az ara. Addig gondoltam beszerzem ezeket a dolgokat, a tv-re meg meg lesz idom gyujteni.
Kulonben ezt a routert neztem akkoriban: TP LINK TL-WDR4300. Jo ez, vagy ebben az arban (20k) van jobb vetel?

Somatom: milyen plusz lehetosegekre gondoltal?

(#3043) FeRkE válasza Gre@T (#3033) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem megmaradt a Transmission és az SSH is. 4.40-ről 4-50-re és 4.51-re update-kor is. A webes admin felületen updateltem mindkét alkalommal, előtte semmit nem állítottam le. Leszedte a file-t, majd felrakta, reboot és megy minden szépen tovább.

(#3044) shteer válasza Mankó (#3042) üzenetére


shteer
titán

Jo. En a 3600asra akarom cserelni az enyemet.

..szerintem jónak tűnik

(#3045) #79335424 válasza Mankó (#3042) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazából nincs konkrétum, de a két eszköz funkciói között elég sok az átfedés. Egyes funkciókat elvégeztethetsz a NAS -sal, másokat a routerrel. Így eloszlik a terhelés. Nekem a Tomato -dilim miatt a TL-WDR4300 kiesik a körből, de ahogy néztem a specifikációt, nem rossz ennyiért. Egy hatalmas érvet azért találtam, ami mellette szól: Vargalex.
A jövő persze mindenképp az AC szabvány, de ezek a routerek még nagyon drágák, nincs rájuk custom firm, meg vevő oldalon is még elég gyenge a kínálat. Persze ha egy SGS4 -ről szeretnél wifin, full HD -t, vagy játékot streamelni, akkor nem kérdés. Szerintem N -es vonalon a mostani csúcs az Asus RT-N66U. 600 -as proci, 256MB ram. Érdemes kicsit belenézni a topikjába. Talán az mond valamit, hogy a gyári firm -ben, a Transmission a torrent kliens. Sajnos, most eléggé fent van az ára. Volt már sokkal olcsóbb is. Most még az Amazonon is 150$. De talán nyárra az Euroval együtt visszaesik.
Nem tudom, hogy a többi firm mit tud, de a Tomatoban van pár dolog, ami sokat segíthet. Ilyen a VPN szerver, a WOL, vagy a prioritás alapú sávszélesség -szabályzás.

(#3046) Mankó válasza #79335424 (#3045) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek mind jól hangzanak, csak nekem még idegenek, s lehet nem is használnám ki a funkciójukat.
De ha már ilyen profi routerbe feccolok, akkor már kis okoskodással lehet még NAS se kell, mert van rajtuk a USB, torrentezni lehet rajtuk, illetve a tartalmuk elérhető a hálózaton keresztül.
Szóval akkor már ilyenek is felmerülnek majd. Ide is jöhetnek ellen érvek.

Ez is lehet egy alternatíva, de ha pl. most kiszolgálná a switch is az igényeimet, nekem az is elég lenne. Később meg lehetne routert cserélni. Azért elültettétek a bogarat fülemben.

(#3047) mobilizmo válasza Mankó (#3046) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Nekem RT-N16-om van, és korábban USB-re dugott HDD-vel használtam. Nagyjából mindent meglehetett azzal a konfigurációval is csinálni. Két dolog miatt váltottam mégis NAS-ra:
- fájl műveletek; N16 manapság már csak a középmezőny, de akkoriban még majdnem top sebességű routernek számított, a fájl másolás sebessége lan-on viszont nem nagyon volt 7-8 MByte/sec fölé tornázható, a mostani csúcs routerekkel sem hiszem, hogy 15 MB fölé menne, NSA320-nál 30-35 MB/s a tipikus sebesség
- nagyjából ennek a problémának egy másik nézete, HD filmeket már nem nagyon lehetett akadásmentesen nézni vele, főleg, ha éppen torrent terhelte (LAN-on van összekötve egy HD mediaplayerrel)
- +1 ok az NSA320-at rövid ideig <25.000 Ft-ért meg lehetett venni edigitalnal

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3048) Tonyk válasza mobilizmo (#3047) üzenetére


Tonyk
veterán

"- +1 ok az NSA320-at rövid ideig <25.000 Ft-ért meg lehetett venni edigitalnal"

:K Akkor sikerült beszereznem egyet nekem is. Véletlen jártam arra, megláttam, azonnal le is rendeltem. 3 napra rá 39 lett az ára.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3049) Mankó válasza mobilizmo (#3047) üzenetére


Mankó
veterán

Én is valami hasonló miatt tervezem a nas-t. Szóval a router + hdd kombó kilőve.
Na de maradva az eredeti problémánál, akkor most vállalható a 100-as lanokkal rendelkező wifi + Gigabites switch vagy akkor már érdemes helyette egy Gigabites router?

(#3050) mobilizmo válasza Mankó (#3049) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hosszútávon mindenféleképpen a router a nyerő, mert arra is kell gondolnod, hogy a megvásárolható internet csomagokban olyan elméleti sávszélességűek is szerepelnek, amit a 100-sok már nem tudnak átengedni. Nekem most 50/5-os van, ami mondjuk erős középmezőny, de egy 100-as routernek már ez is izzasztó.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.