Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) spiky03 válasza Tonyk (#2097) üzenetére


spiky03
veterán

NAh van a NSA310 programcsomagjaiban is DyDNS progi.
Akkor most mit csináljak, hogy jó legyne? :D
Ezt telepítsem vagy csináljam meg azt a VPN-es cuccot?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2102) Tonyk válasza spiky03 (#2101) üzenetére


Tonyk
veterán

Telepítsd, regisztrálj a Dyndns-en acc-ot. Ezeket add meg a NAS Dydns menüpontjában. A routeren forwardold a TM adminisztrációs portját a NAS belső címére. Így eléred a TM-et bárhonnét.

Ha a NAS tartalma is kell kívülről, nem csak a TM-et szeretnéd menedzselni, úgy azt én mindenképp VPN-en keresztül érném el. Akkor ez a VPN-es megoldás a nyerő.
Ebben az esetben, nem kell forwardolni a portot. Ekkor egy VPN-es csatlakozás után és persze ha megfelelően van beállítva minden, (szinte!) bárhonnét a belső hálódon találod magad.

Persze lehet mindkettőt. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2103) spiky03 válasza Tonyk (#2102) üzenetére


spiky03
veterán

Feltelepítettem.
Hol tudok regelni arra a Dyndns-re?
A NAS-on belül megtaláltam a menüpontot. :)
Ott ezek vannak:
- Szolgáltató
- Hoszt név
- Felhasználónév
- Jelszó
- Jelszó (Megerősítés)

A routerben hol tudom beállítani ezt a forwardot?
Valamint ugye azt az IP címet kell majd ott a routerben megadni ami a TM-ben is bevan álíltva?

Meg mivan akkor ha az változik? Akkor gondolom ott is át kell majd írni, hogy működjön.
Mert sajnos jelenleg olyan jó a routerem, hogy 1-2 hetente eldobja teljesen a netet és akkor csak az áramból ki-be hozza vissza a való világba. :D Ez volt a múltkor is, és akokr a NAS új címet kapott, amit a TM-ben is át kellett írnom, csak utána látta a torrenteket a TM a gépen.

Közben lehet, hogy megtaláltam a routerben a forwarding beállítást, mert van egy menüpont aminek ez a neve. :D
Haver ott csinált is már két portot, egyet a wifi-nek egyet meg a kábeles netnek, ha azzal menne a laptop, akkor azt a portot kell beírnom az utorrentbe.
Ilyet kellene most is csinálnom, csak a TMben található ip címmel, meg a 9091-es porttal?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2104) Doosa válasza Game78 (#2091) üzenetére


Doosa
aktív tag

Kösz. Tomato van fent úgyhogy tesztelem. :R

(#2105) Tonyk válasza spiky03 (#2103) üzenetére


Tonyk
veterán

"Hol tudok regelni arra a Dyndns-re?"

Ennyire ne legyünk már töketlenek... dyndns.com

"A routerben hol tudom beállítani ezt a forwardot?"

Maunalja szerint Forwarding - Virtual server .

Valamint ugye azt az IP címet kell majd ott a routerben megadni ami a TM-ben is bevan álíltva?

Nem, a routerben a forwardingon kívül semmit nem kell megadni. Mint már írtam, a regisztrált domainnév alatt fogod elérni a nas-t. Így nem kell tudnod az ip-t.

Meg mivan akkor ha az változik? Akkor gondolom ott is át kell majd írni, hogy működjön.

Rosszul gondolod. Mivel névvel és jelszóval azonosít az oldal, a regisztrált domainhez automatikusan frissíti az új ip-t.

Ilyet kellene most is csinálnom, csak a TMben található ip címmel, meg a 9091-es porttal?

Igen, persze ennek a nas belső ip-címre kell mutatnia. Azaz fix -ipje legyen, vagy static DHCP-s címet kapjon. Ellenkező esetben sz@rt sem ér.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2106) madoxx


madoxx
aktív tag

Arra van valakinek tippje, hogy ha mc-vel elkezdek kicsomagolni egy zip-et (6-8gb) nas-on belül, akkor miért vesztek el a nassal mindenféle kapcsolatot? 8 óra múlva sem tudom elérni. Lehet addigra sem végez?

Átkellene priózni a taskot?

(#2107) spiky03


spiky03
veterán

FW frissítés előtt ti mentitek a beállításokat?
Vagy csak simán update, és kész, és megmarad minden?
Gondolok itt a már eddig beállított doglokra (TM)

@Tonyk
Nem tudtam regelni az oldalon. :F
Megadtam mindnet, amit kér, és nem történt semmi sem. :W

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2108) Tonyk válasza spiky03 (#2107) üzenetére


Tonyk
veterán

Regisztrálni simán lehet, visszaigazoló email is jön (most próbáltam), viszont ahogyan látom fizetős lett.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2109) spiky03 válasza Tonyk (#2108) üzenetére


spiky03
veterán

NAh akkr ez volt a gond.
Én is láttam, hogy írkálták, hogy mi mennyi $.
Nekem visszaigazoló mail sem jött.

Nah mindegy, akkor másik utat kell választanom.

A fw frissítést próbáltad már?
Megmaradnak a beállítások? TM, FFP, stb.
Mert nem örülnék, ha frissítem a cuccot és újra be kellene mindnet állítanom, amiket a Putty-ban csináltunk.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2110) Joshi válasza spiky03 (#2109) üzenetére


Joshi
titán

Használd a dlinkddns.com-ot ez ugyan az mint a dindns csak ingyenes, a routerben is a dindns-t kell kiválasztani hozzá.

A firmware-t nyugodtan felteheted nem vesznek el a beállításaid.

(#2111) Tonyk válasza spiky03 (#2109) üzenetére


Tonyk
veterán

Ahogy Joshi is írja itt : https://www.dlinkddns.com/ beregisztrálod. Annyi, hogy a domain vége az az egy dlinkdns.com lehet.
Aztán az adatokat simán beírod a nas-ba a dyndns-hez. Elfogadja, frankón működik. Ezt is kipróbáltam.

Fw frissítés előtt el kell távolítani az a FFP-t. Ez is egyértelműen le van írva a FFP manualjában. (De kb 5 perc alatt visszaállítható minden.) Nálam NSA320-on HDD-ről fut az ffp, ki sem próbáltam a pendrájvos megoldást. Erre valószínűleg a többiek pontosabb választ tudnak adni, hogy marad-e vagy sem

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2112) spiky03 válasza Joshi (#2110) üzenetére


spiky03
veterán

Thx kipróbálom, de előbb a frissítést kéne megcsinálnom, hogy tényleg jó lesz a DLNA-n a feliratkezelés, mert a suppportos emberke ezt írta.

@ (#2111) Tonyk
Nekem is a winyón van az FFP.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2113) szjoci válasza spiky03 (#2109) üzenetére


szjoci
őstag

Vagy a www.noip.com is jó lehet, én ezt használom.

Üdv,
Joci

(#2114) Tonyk válasza szjoci (#2113) üzenetére


Tonyk
veterán

A gond annyi, hogy a NAS-ban Dyndns "kliens" van.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2115) szjoci válasza Tonyk (#2114) üzenetére


szjoci
őstag

Az mindegy. Nálam a router intézi a dolgot, de gondolom nassal is ugyanúgy működik.

Üdv,
Joci

(#2116) spiky03


spiky03
veterán

Nah ennyi feladom. :O

Megcsináltam amit mondtatok, regeltem az adott oldalon. Amit ott csináltam Host nevet, meg Felhasználó nevet meg jelszót, azt beírtam a NAS DyDNS részre. Akkor megcsináltam a NAS belső címét meg a portot lehet, ez nem kellene? a router forward-nél és a telefonon a TM még mindig nem mutat semmit sem, hanem valami host hibára fur.
:W

A frissítéssel várok holnapig. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2117) kene84 válasza Tonyk (#2114) üzenetére


kene84
senior tag

Az nem Dyndns hanem DyDNS és simán ki lehet választani benne a noip.com-ot

(#2118) Tonyk válasza szjoci (#2115) üzenetére


Tonyk
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2119) Tonyk válasza kene84 (#2117) üzenetére


Tonyk
veterán

Igazad van! Én nem engedélyztem, csak feltettem egy rápillantás erejéig, e nélkül pedig a listában csak a dyndns látszott. Ennyi. Akkor irány a no-ip vagy a többi.

(#2116) spiky03

Akkor megcsináltam a NAS belső címét meg a portot lehet, ez nem kellene?

Hogy micsinátá'? Portfoward kell. A nas fix ip címére a 9091-es portot kell forwardolni.
Böngészőből hivatkozni pedig így rá :

http://regisztralt.domian.nev:9091

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2120) spiky03 válasza Tonyk (#2119) üzenetére


spiky03
veterán

Nah valamilyen ip címet amit találtam a DNS-es accontumnál - Browser IP Address címen beírtam a böngészőbe a 9091-es porttal és látható a TM-ben az adatok. :D :C

Már csak valahogy a telcsin kell beálíltani, hogy jó legyen.

Nah.
Már a telcsin is megy a Remote TM-el. :D Igaz csak wifi-n a belső hálón.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2121) spiky03 válasza spiky03 (#2120) üzenetére


spiky03
veterán

Már megy mobil nettel is.

Köszi mindenkinek a kitartó segítésget.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2122) kosztya2025 válasza madoxx (#2106) üzenetére


kosztya2025
tag

Mert nagyon processzor igényes feladat a csomagolás, és bontja a net kapcsolatot, meg úgy minden letérdel tőle. Nem arra van kitalálva, hogy kicsomagolgass vele :)

[ Szerkesztve ]

(#2123) Joshi válasza Tonyk (#2111) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell eltávolítani semmit firmware frissítés előtt legalább is én nem tettem de mégis minden működik ahogy előtte. Nekem is NSA320 van és a HDD-én van az FFP. De ugye most a NAS firmwarejéről beszélünk? :B

(#2106) madoxx: mondom én hogy neked htpc-re van szükséged. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2124) #79335424 válasza kosztya2025 (#2122) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez szted vonatkozik a letöltésekre is? Mert én soxor töltök le vele több részre bontott, rarba csomagolt anyagokat és aztán egyszer csak ott vannak a megfelelő mappában egyben, kicsomagolva. Közben ugyanúgy használom a NAS -t. Eddig egyszer sem tapasztaltam olyat, hogy ne értem volna el a NAS -t. Még lassulást sem vettem észre.

(#2125) Tonyk válasza Joshi (#2123) üzenetére


Tonyk
veterán

Ok. Én az FFP manualjában olvastam, hogy a NAS fw frissítése előtt, távolítsuk el.

(#2120) spiky03

De nem kell ip-t keresned! Ez a lényeg. Ha a dlink-es oldalon regisztráltál és mondjuk a spiky03.dlinkdns.com domaint, úgy elég ezt megadni mindig. Azaz a TM kliensben ezt vagy böngészőben a spiky03.dlinkdns.com:9091 -et.
Bárhol, bármikor a spiky03.dlinkdns.com név mutat az épp aktuális ip-címedre. (mondjuk ez csak akkor igaz, ha megfelelően van konfigolva és a kliens is rendesen frissít)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2126) spiky03 válasza Tonyk (#2125) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, megadtam mindnet és msot működik rendesen.
Ha itthon wifi-n csatlakozom, akkor is bejön telcsin a TM-ben épp futó letöltések, meg kipróbáltam mobil nettel és azon is bejön, igaz ott várni kell pár mp-t amíg megjellenek a torrentek.
MEg a web-es részét is kipróbáltam, ott is rendesen bejöttek a cuccok. :C

Kíváncsi leszek, hogy ha megint ledobja a router a net-et utána a restart után milyen lesz. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2127) Joshi válasza Tonyk (#2125) üzenetére


Joshi
titán

Hát én nem távolítottam el és még is működik minden ahogy előtte, ettől függetlenül lehet hogy valaki ráfaraghat.

(#2128) spiky03 válasza Joshi (#2123) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor a fw frissítés után megmardt minden beállításod a NAS-ban amik bevoltak állítva?
TM, meg a megosztások, FFP, stb?

Amúgy megéri frissíteni? Tényleg jobb a DLNA funkciója, mint a 4.40-nek volt?
A supportos csávó szerint ebben már a Twonky van.

Még egy gyors kérdés.
DLNA-n ha nézel/tek filmet a NAS-ról, ott meglehet állítani a filmet? Mert nekem nem engedi, nem tudom le pause-né, ha meg megállítom, akkor az elejéről kezdi a filmet.
Ezt orvosolja az új fw-ben található DLNA kliens?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2129) madoxx válasza kosztya2025 (#2122) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ok, tiszta sor hogy nem erre van kitalálva, de lehetőség ugye van.
Nem lehet megoldani, hogy valahogy lepriózzam?
Tartson órákig a kicsomagolás, az nem probléma.

(#2130) Tonyk válasza spiky03 (#2126) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt nem tudom, hogy a NAS milyen időközönként frissítené. Azért lenne jó a routerben beállítani ezt inkább. ott elvileg konfigolható, milyen időközönként frissítse.

DLNA-n ha nézel/tek filmet a NAS-ról, ott meglehet állítani a filmet?

Igen, le lehet állítani. Hogy a fw. frissítés megoldja-e nem tudom. Ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2131) Joshi válasza spiky03 (#2128) üzenetére


Joshi
titán

TM, meg a megosztások, FFP, stb minden megmaradt különben nem mondanám, hozzáteszem hogy nekem NSA320 van.

Amikor megvettem a NAS-t akkor v4.40(AFO.0)-es firmware volt rajta majd ezt frissítettem V4.50(AFO.0) aztán nem olyan rég volt megint egy újabb frissítés ami V4.50(AFO.1)-re módosította a firmwaret. Hogy aztán most miket változtattak azt nem tudom én nem vettem észre semmi különöset.
Nálam a DLNA jól működik és az asztali lejátszóval is működik a pillanat állj és onnan indul el ahol megállítottam.

(#2132) spiky03 válasza Joshi (#2131) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem NSA310-es van.
Jelenleg azzal a fw-el, amivel vettem: 4.40(AFK.0)
Erre tudnám frissíteni: 4.50(AFK.1)
Ezt ajánlja fel amikor belépek a NAS kezelőfelületére.

@ (#2130) Tonyk
Thx ismét az infót.

Úgy látszik akkor nálam van valami probléma a Pio-val szerintem, mert nekem a pillanat megállítás nem működik semminél sem, se mkv-nál, se más kiterjesztésű filmeknél. Pl mp4-nél még hang sincs. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2133) maxsoft válasza madoxx (#2129) üzenetére


maxsoft
tag

De, lehet.
Renice

(#2134) madoxx válasza maxsoft (#2133) üzenetére


madoxx
aktív tag

Honnan tudom meg a kicsomagoló pid-jét?
(amint elkezd futni, elszáll a kapcsolat)

(#2135) _Petya_ válasza madoxx (#2134) üzenetére


_Petya_
őstag

Azt így nem tudod, de ebben az esetben nem is renice-olni akarod, hanem alapból nice-al indítani:

nice -n 19 [kitömörítő parancs]

pl:
nice -n 19 unrar x *.rar

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2136) maxsoft válasza madoxx (#2134) üzenetére


maxsoft
tag

Írj rá egy szkriptet ami indítja és visszakérdezi a PID-et, majd kiadja a prio módosítást.
Ja megelőztek. :) :R Az is jó ha van nice parancs. Én nem ellenőriztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2137) _Petya_ válasza maxsoft (#2136) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem jó, mert ha tényleg annyira elviszi a load-ot a kitömörítés, akkor a renice-olást végző script is sokára fog lefutni.

szerk: persze, van nice, én pl a TM-et is 19-es nice-al futtatom, hogy ne akadályozza pl a filmnézést. Így torrent futás közben is akadásmentesen tudok filmet nézni.

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2138) maxsoft válasza _Petya_ (#2137) üzenetére


maxsoft
tag

Nekem a Routeren nem volt csak renice :K
Az egész attól függ mi van az adott FW-ben benne. :)

(#2139) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

A "gyári" torrentkliensre nem lehet valami spéci programmal kapcsolódni, mint a transmission-re?

Ha nem, akkor van arra valami lehetőség, hogy csak a transmissiont rakjakm fel a NAS-ra.

NSA310-ről van szó.

Asus AC85P - DS118

(#2140) _Petya_ válasza Milli82 (#2139) üzenetére


_Petya_
őstag

A "gyári" torrentkliensre nem lehet valami spéci programmal kapcsolódni, mint a transmission-re?

Nem.

Ha nem, akkor van arra valami lehetőség, hogy csak a transmissiont rakjakm fel a NAS-ra.

A cikkben pontosan ez van leírva. Transmission és mc telepítés. Ha nem akarsz mc-t, akkor ezeket:

mc-4.8.1-arm-0.txz
glib2-2.30.2-arm-0.txz

ne tedd fel.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2141) madoxx válasza _Petya_ (#2135) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszönöm szépen! Ilyesmire gondoltam. Megy a nice is :)

Még egy kérdés: megtudom azt csinálni hogy mc-ből egyből így tudjak kitömöríteni?
Vagy mindenképp be kell írnom a sort minden alkalommal?

(#2142) _Petya_ válasza madoxx (#2141) üzenetére


_Petya_
őstag

Hm, nem tudom lehet-e állítani, hogy az mc milyen parancsot futtasson, amikor kitömörítesz. Ha ezt úgy használod, hogy "belépsz" a tömörített fájlba, és onnan "kimásolsz", akkor tudtommal nem lehet megcsinálni, de javítson ki valaki, ha van erre mód.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2143) tigrici válasza spiky03 (#2128) üzenetére


tigrici
aktív tag

És bele tekerni tudsz? Ez szerintem magától a lejátszótól is függ.Mert nálam az Lg tv ha pause ven pár perc után bontja a kapcsolatot és vissza tér a tv adás.de ha ujra rákeresek megkérdezi folytassa-e.És ugyanez van ha leállitom.Ez addig müködik amig ki nem kapcsolom a TV-t.Viszont a Plex az képes nézettként megjelölni a videokat-És onnan bármikor folytatható.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2144) madoxx válasza _Petya_ (#2142) üzenetére


madoxx
aktív tag

Pedig kb ez lenne a célom.
Tudom innentől kényelmi kérdés csak, de akkor is jó lenne :)

(#2145) spiky03 válasza tigrici (#2143) üzenetére


spiky03
veterán

Tekerni tudok, igaz csak 2x és 4x sebességgel.

Megnézem, hogy ha a laptopról nézek valamit (Serviio-val) akkor is előjön-e ez a jelenség, mert már nem emlékszem, amióta megvan a NAS, csak arról filmezünk. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2146) kosztya2025 válasza #79335424 (#2124) üzenetére


kosztya2025
tag

Nem egészen értem pontosan a kérdésedet. Neked akkor most úgy van belőve a rendszer, hogy letöltesz valami sokraros file-t transmission segítségével, és automatikusan kicsomagolja?

(#2147) spiky03 válasza spiky03 (#2145) üzenetére


spiky03
veterán

Nah megnéztem, Serviio-val is ugyan ez a helyzet.
Mp4-be beletudok tekerni rendesen, meg ott működik a pause is, meg a stop, majd play és onnan folytatja, de ugyan ez mkv-nél nem működik. Annyi különbséggel, hogy ott van hangom is, míg az mp4-nél néma a film.
ACC hangot nem viszi át, ilyen hang van a mp4-ben, meg ilyen volt egy mkv-ban is és azt sem vitte át.

Remélem ezeket a Twonky megoldja majd, mert kicsit fura dolgok ezek számámra. Az LG BD lejátszóval nem voltak ilyen problémák. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2148) zimmerferi


zimmerferi
csendes tag

Sziasztok.
Régóta olvasom a fórumot és szeretnék felraknai a nas-ra serviio-t de a telepítésnél azt írja hogy hiányzik a java. Sok mindent próbáltam de nem sikerült. Valaki leírná lépésről lépésre a telepítést?
Előre is köszönöm.
Üdv: Gábor

(#2149) #79335424 válasza kosztya2025 (#2146) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majdnem. Nem transmission, hanem a gyári felület és nem torrent, hanem a gyári extraként telepíthető Pyload letöltésvezérlő. De sztem ebből a szempontból ez lényegtelen. Kijelölöm a darabolt, tömörített állományt, szükség esetén megadom a jelszót a kitömörítéshez, a többit a Pyload megoldja. Ha olyan oldalról akarok tölteni, amihez van Pyload plugin és rendelkezem prémiummal, akkor megadom az accountom adatait és a Pyload ennek megfelelően jár el. A művelet végén én már a kicsomagolt,kész anyagot (pl. egy nézhető filmet) kapom a letöltésre kijelölt könyvtárban (persze ha nincs vmi gikszer, pl. hibás rar).

[ Szerkesztve ]

(#2150) tigrici válasza zimmerferi (#2148) üzenetére


tigrici
aktív tag

szia
ha beirod java -version parancsot akkor nem látod?erre ha root ként kéred nem ir semmit ki,csak adminként.
ha felraktad és mc vel látod hogy ott van akkor nyugodtan telepitsd a serviiot.Én is most szenvedek vele.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.