Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Balinov válasza Tonyk (#3599) üzenetére


Balinov
félisten

:R Egy portot egyszerre csak egy eszközre lehet forwardolni., na ezzel nem voltam tisztaban. Amugy nem szimultan ment PC-n is es NASon is a letoltest, egyszerre az egyik. Most baltamodszerrel a nas felmapolt mappajaba toltok le pc-rol..na ezt szeretnem kikuszobolni.

Valszeg nekifexek a json editnek, hogy be tudjak az immar gyari packagekent elerheto TM-be lepni.azt hagyom emezt a fenebe

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3602) dawe666 válasza Balinov (#3601) üzenetére


dawe666
tag

A gyári TM package JSON-ját lehet valahogy szerkeszteni? Jó lenne felhasználónevet és jelszót beállítani, de nem találtam semmit róla, hogy lehet megoldani a gyári FW-rel és nem FFP-vel.

Így most az IP címem és a port alapján akárki láthatja/módosíthatja a letöltéseimet és ez nem túl jó érzés :-)

(#3603) shteer válasza dawe666 (#3602) üzenetére


shteer
titán

ffp-vel lehet.

..szerintem jónak tűnik

(#3604) dawe666 válasza shteer (#3603) üzenetére


dawe666
tag

A kérdés épp az lenne, hogy FFP nélkül van-e rá módszer?
(Számomra felesleges az FFP-t, így hogy van gyári TM nincs semmi egyébre szükségem.)

(#3605) shteer válasza dawe666 (#3604) üzenetére


shteer
titán

a válasz épp volt, hogy csak ffp-vel lehet (eddigi ismeretek alapján)

..szerintem jónak tűnik

(#3606) kenyerr


kenyerr
tag

22-es portot még nem forwardoltam és vasárnap estig nem is leszek azon a hálózaton ahol a nas van,viszont ahogy nézem 100%on megy a cpu és nem tudom (webadmint elérem), hogy miért. Kérdés, hogy hogyan tudnék valami top-hoz hasonló parancsot kiadni tehát hogy mégis mi használja a cput?

Illetve olvastam, hogy "A HTTP response 0 probléma megoldódik, ha a torrent kliens hostról folyamatosan, kb 20mp-enként küldünk egy http lekérdezést az n*ore.cc:2710 címre.". Na és ez tök jó lenne, csak az a baj, hogy hülye vagyok linuxhoz, esetleg ha valaki leírna ehhez egy step-by-step dolgot azt megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#3607) kenyerr válasza kenyerr (#3606) üzenetére


kenyerr
tag

bocs lejárt szerkidő

Most néztem, hogy ahonnan szereztem ezt az infót (http response hiba), ott már megválaszolták. Beírom ide hátha valakit érdekel és nem akar rákeresni adott fórumban:

#!/bin/sh
while [ 1 ]; do
curl c.n*ore.cc:2710 --silent
sleep 20
done

Sajnos csak vasárnap tudom kipróbálni, viszont addig várom az esetleges eredményeket, hogy kinek ment/nem ment :)

[ Szerkesztve ]

(#3608) Tonyk válasza dawe666 (#3604) üzenetére


Tonyk
veterán

Elméletileg van egy telnet-es backdoor, ami vagy megy vagy nem. Azon keresztül lehet(ne) szerkeszteni. Bár szimplán telneten keresztül nem leányálom. De nem értem mi hátrányod származik belőle, hogy ott az FFP?!

(#3607) kenyerr

Én azt vettem észre, hogy nálam elég volt 4-5 percenként nyomni egy announce-ot a szervernek, akkor még nem akadt le. Majd megnézem -amikor ráérek- ezzel is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3609) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok, par gyors kerdes.

gyari tm transmission fajljat konkretan hol talalom? MC-vel keresve megtalaltam 1-et, szerkesztettem az user/pass sorokat,elmentettem, ujbol view menu,hogy tuti megmaradt-e a beallitas, de a gyari tm-et elinditva (NSA325:9091 a zongezoben), nem fogadja el az user/pass-t megsem.

szerkeztes elott leallitsam a transmission daemon-t? az nem lehet gond, hogy rossz transmission.json-t szerkesztek? Ertem ezalatt ,hogy a gyari package listabol letoltott helyett a hdd-rol futo ffp ala feltelepitettet?

most slacker -r-el lekaptam az ffp-s tm-et, majd meg jovok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3610) Balinov válasza Balinov (#3609) üzenetére


Balinov
félisten

azt hiszem, a gyari package-s TM es az ffp alol, slacker-el feltett TM veszett ossze es kavarta meg a dolgokat. slacker-el lekaptam az extra TM csomagot, majd admin feluletrol lekaptam a "gyari" TM-et, majd ujbol feltettem. Lass csodat a webes tm-be egybol belep, jelszot sem ker, valszeg amiatt, mert a NAS webadmin feluletebe mar amugy is beleptem.

valaki segitene VPN-t beloni EPC3295-s Cisco GW-n, hogy tavolrol (kulso halozatrol is) el tudjam erni a trasmission klienst,hogy pl. melohelyi geprol atlojek egy .torrent fajlt letolteni?

ezeket latom a gw menujeben, mint lehetosegeket

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3611) dawe666 válasza Balinov (#3610) üzenetére


dawe666
tag

én nem bajlódnék VPN-nel. Engedélyezd a DyDNS-t a NAS-on (miután feltetted a package-t), regisztrálj pl a noip.com-on, és ez alapján állítsd be a DyDNS-t. Innentől kezdve a regisztrált címeddel és a 9091-es porttal eléred a klienst kintről is. A 9091-es port a defaul port a GUI-hoz, ha átállítottad, akkor az kell, és persze forwardolni is kell a routerben.

(#3612) Balinov válasza dawe666 (#3611) üzenetére


Balinov
félisten

igen, kozben en is dobtam a vpn-n-t.

dydns package telepitve, noips reg OK, cim beregisztralva a nas admin feluleten a megfelelo helyen, EPC3295-ban a router belso ip cimet forwardoltam, 9091-es portra, TM fut rendben, de nem tudok nem a belso halorol csatlakozni a tm-hez.

xxx.no-ip.bix:9091-et irtam be a telefonon a zongezobe, ez az egyetlen eszkoz, ami kulso halon (3g) kapcsolodna.de nem kapcsolodik,

erzem, hogy valami bagatel dolgon csuszok el, de nem tudom mi az...az segitene, ha tennek be egy screenshotot a gateway portforwardolos feluleterol? :U :R

most a xxx.no-ip.biz:65432 (pfwnel beallitott kulso port)-al probalva valami erolelepest tapasztalok, nem not found, hanem errror 101 vagy error 324-akat dob (the connection to xxx.no-ip.biz was interrupted cimszoval).

tehat akkor a nopis dolog az latszolag rendben mukodik, csak a portokkal kellene baszakodni? :U egyaltalan a nas belso cimet (192.168.1.16) kell megadni, vagy azt a kulso ip-t, amit a DyDNS-nel mutat az admin feluleten?

bocsanat a lama kerdesekert, halozatosdi idaig kimaradt az eletembol..

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3613) dawe666 válasza Balinov (#3612) üzenetére


dawe666
tag

ha a NAS adminján kitöltötted a DyDNS-t, akkor próbáld meg a böngészőbe beírni a www.xxx.no-ip.biz címet. Elvileg a NAS bejelntkező felületét kéne látnod, ha engedélyezed a 80-as portot. Ha ez megy, akkor már nem a DyDNS és a NAS között van a gond, hanem csak a TM-mel.

Ha a 9091-es port a remote port a TM-hez, és ezt a külső 65432-re forwardolod, akkor mennie kellene a www.xxx.no-ip.biz:65432-nek. Próbáld ki először ezt a 80-as portot, hogy megy-e.

szerk: nem baj, hogy a géped a belső hálón van, ha a böngészőből a no-ip.biz-zel próbálkozol, akkor az úgyis WAN irányból fog ránézni, mehet a gépedről a próbálkozás!

szerk2: nekem működik így is, hogy csak a 9091 van forwardolva:
http://xxx.no-ip.biz:9091/transmission/web/

[ Szerkesztve ]

(#3614) Tonyk válasza dawe666 (#3613) üzenetére


Tonyk
veterán

"szerk: nem baj, hogy a géped a belső hálón van, ha a böngészőből a no-ip.biz-zel próbálkozol, akkor az úgyis WAN irányból fog ránézni, mehet a gépedről a próbálkozás!"

Csak meg ne lepődj!
Próbálj már egy traceroute-ot vagy egy pinget(és akkor a válaszidőket nézd) csinálni belülről a dyn-es címedre .... :N Úgy belülről válaszol, mint a huzat:

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3615) dawe666 válasza Tonyk (#3614) üzenetére


dawe666
tag

és ha letiltom az adott portot routeren, miért nem férek hozzá a NAS-hoz, ha pedig engedélyezem akkor igen? Ha tényleg belső hálóból menne a dolog, akkor a port tiltás nem kéne, hogy közbeszóljon, nem? (ez nem kötözködés volt, tényleg érdekelne, hogy miért van így?)

(#3616) Tonyk válasza dawe666 (#3615) üzenetére


Tonyk
veterán

Véletlenül nem google dns van beállítva a routeren vagy a gépen?

Amint látod a WAN interface válaszol, nem megy ki a kérés a routertől, mert megtalálja "magában" a választ. (gyakorlatilag két hálókártya: az egyik a a WAN a másik a LAN oldalra.) Azon a lábon meg tiltva vagyon a kívánt port. Ennyire intelligencses.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3617) Clark78


Clark78
tag

Sziasztok!
Fél éve hibamentesen használok egy NSA320-t, de sajnos egy mai áramszünet után nem hajlandó rendesen működni. Érzékeli a vinyót és az FFP-s pendrive-ot is, de a sys led nem "nyugszik" meg, csak villog folyamatosan. Próbáltam már vagy tízszer újraindítani, áramtalanítani, vinyó ki-be stb, két síp hosszan is nyomtam de semmi... Vmi ötlet plíz! :O

(#3618) tigrici válasza Clark78 (#3617) üzenetére


tigrici
aktív tag

ugy próbáltad ,hogy ki kapcs ,pen ki ,vinyó ki.majd be kapcs és ugy reset a 2, sipszó + 10-20 sec.majd ha ujra indul akkor megnézni látod-e a web felületen .böngészó casht törölni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3619) Clark78 válasza tigrici (#3618) üzenetére


Clark78
tag

Szuper, így (pen, vinyó ki) most jó, működik, látom a böngészőben is. :C
Akkor most bekavar vagy a pen vagy a vinyó, mi lehet a gond? Következő lépés? Köszi! :R
Megj.: Resetre nem volt szükség.

[ Szerkesztve ]

(#3620) tigrici válasza Clark78 (#3619) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha igy mükszik akkor ellenörizni elöször az ip ,be állitásokat.Ha kell igy a reset.majd ki kapcs ,vinyó vissza, be kapcs. ha igy is ok utána ki kapcs és a végén vissza a pen .

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3621) Clark78 válasza tigrici (#3620) üzenetére


Clark78
tag

IP rendben, csak a vinyóval működik. Ha bedugom a pent akkor viszont villogás :(

(#3622) tigrici válasza Clark78 (#3621) üzenetére


tigrici
aktív tag

akkor kapcsold ki,majd be pen nélkül.mikor felált .akkor pen be és nézd meg meg van-e a 2 particiója a pennek,azaz látszólag rendben van-e? és mit ir a log file amit a pen első particioján találsz.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3623) Clark78 válasza tigrici (#3622) üzenetére


Clark78
tag

Látszik a PMAP1 és a PMAP2 is. ffpboot.log ezt kell nézzem? De ebből 9 van. A legfrissebb kell? Mivel tudom megnyitni (winrar után)?

(#3624) tigrici válasza Clark78 (#3623) üzenetére


tigrici
aktív tag

igen azt kell megnézni ,de nem a tömöritettet ,mert azok a régiek.de az is lehet ,hogy a pent vágta haza az áram szünet igy nem is tud bootolni róla.azaz ez ffpboot.log .

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3625) Clark78 válasza tigrici (#3624) üzenetére


Clark78
tag

Rotating logfiles...
rm /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz
cat /mnt/parnerkey/ffpboot.log | gzip -c >/mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz
Script fun_plug.sh version 20120113 running from /mnt/parnerkey
ffpstick started at Mon Jun 10 18:34:05 UTC 2013
Try to determine NAS type...
according to /zyxel/mnt/info/modelid: DD01->NSA320
type NSA320, fw V4.50(AFO.0)
Find the current usb device...usb device is /dev/sdb1 on device /dev/sdb
No after_booting.sh in the root of the ffpstick found
This is not the first run, or FFP is supposed to run from a different place
Copy myself to /tmp...And execute...
/tmp/.ffpstick/fun_plug.sh BackgroundPolling -d /dev/sdb -n NSA320 -f "V4.50(AFO.0)" -r no -l &

(#3626) tigrici válasza Clark78 (#3625) üzenetére


tigrici
aktív tag

a tömöritett az régi,minden inditáskor létre hoz 1 ffpboot.log filet.azaz ha mindet le is törlöd akkor 1 ujra inditáskor ujra lérte hozza.azaz a .gz kiterjesztésüekkel nem lehet mit kezdeni ,mert akkor müködött a nas.tehát 1 mai log file kellene.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3627) Clark78 válasza tigrici (#3626) üzenetére


Clark78
tag

A fenti a legutolsó nem tömörített, azaz log kiterjesztésű fájl tartalma. Június 10-én indítottam el utoljára a mai áramszünetet megelőzően.

(#3628) tigrici válasza Clark78 (#3627) üzenetére


tigrici
aktív tag

akkor töröld mind a log filet,és ki kapcs,majd próbáld elinditani a pennel.akkor kell lennie 1 mainak is.ha nem lesz akkor ugy néz ki oda lett az ffp,nem tud be bootolni és.lehet ujra telepiteni a pent.de azért elötte teszteld tökéletesen müködik-e a nas nélküle.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3629) Clark78 válasza tigrici (#3628) üzenetére


Clark78
tag

Értem. Köszönöm szépen az eddigieket!!! :R

(#3630) kenyerr


kenyerr
tag

Na kipróbáltam az említett szkriptet és azóta nincs http response hiba, bár biztonság kedvéért a 2 szabályt is beraktam static route-ba ahogy említve van nkóron. Szóval megoldódni látszik a probléma akár több féleképpen is.

(#3631) kenyerr


kenyerr
tag

Jött egy kérdés, hogy pontosan mit csináltam a szkripttel, szóval leírom ide. Egyébként teljes linux analfabéta vagyok, szóval ez nem egy "hogyan kell" hanem csa egy "hogyan csináltam" :D
Szóval nkór forumban találhattok 1-2 féle scriptet, én pl azt másoltam ki ami küldi dev null-ba a választ. Létrehoztam egy tetszőleges.sh fájl-t és abba írtam bele az egészet. Mivel az ffp/start mappa alatt hoztam létre illetve futtathatóvá tettem, ezért indul a nassal együtt.

(#3632) Tonyk válasza kenyerr (#3631) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt nem vetted észre véletlen, hogy ha megy a script (/ffp/start -ból bootkor indulva), hogy villog a power led folyamatosan? A nas megy rendben csak a led villog. Illetve leállításkor (power gomb hússzú nyomására) nem áll le a cucc. (poweroff paranccsal igen).

Ha nem /ffp/startból indítom, hanem
nohup /bin/sh /ffp/start/ncore.sh /dev/null 2>&1 &
disown -h %1

parancsokal (háttérben fusson kijelentkezés után is), úgy nyilván nem villog a led, de kikapcsolni továbbra is csak poweroff-al tudom ssh alól.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3633) pacman789


pacman789
aktív tag

DynDns szopatás :W :W :W

Az a helyzet állt fent, hogy 3 napja nem érem el, de a nas-t, se a kamerákat, se a routert...
Mondom király megint valami összeszarta magát a routerben, újraindítás megvolt, megnéztem a routerben és a dyndns-él azt írja, hogy updtelve.. Egy darabig eltartott mire rájöttem, hogy a dyndns törölte a domain neveimet..

Ha más is Dyndns-t használ és az ingyenes felhasználója van akkor nekik havonta 1x be kell lépni különben törlik a domain neveidet...

SLA Update For Dyn Non-Paid Users

Starting now, if you would like to maintain your free Dyn account, you must now log into your account once a month. Failure to do so will result in expiration and loss of your hostname. Note that using an update client will no longer suffice for this monthly login. You will still continue to get email alerts every 30 days if your email address is current.

We understand that the possibility of resulting service interruptions may be frustrating, so we are offering a transition upgrade offer to VIP status (Dyn Pro) for just $10 USD for the first year. Under this status, login will not be required and service will remain uninterrupted for an entire year.

Here's how you get this done in two easy steps:
1) Log in to account.dyn.com.
2) Click here to add the Pro service to your cart at the $10 VIP rate.

(#3634) Tonyk válasza pacman789 (#3633) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez már így van vagy 3-4 hónapja. Minden hónapban, 5 nappal a lejárat előtt megy levél is, hogy el ne felejtsd.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3635) pacman789 válasza Tonyk (#3634) üzenetére


pacman789
aktív tag

komoly?:) akkor ezért jön a levél:D nekem automatikusan ment kukába.. de akkor már értem miért jött mindig:D

(#3636) gahor72


gahor72
aktív tag

No-Ip-nél van egy updater un.DUC v.4.0.1 ( dns update client) ami fut a háttérben és ezt a hibát hivatott kiküszöbölni.
üdv

(#3637) Clark78 válasza Clark78 (#3629) üzenetére


Clark78
tag

Bocsi, hogy megint zargatlak, de nem lehetséges mégis valahogy "manuálisan" elindítani a stick-et/FFP-t, telnet segítségével vagy mit tudom én? Annyira nem vagyok képben, egy ismerősöm csinálta meg nekem és nem szeretné megint őt befogni. Persze ha minden kötél szakad...

(#3638) tigrici válasza Clark78 (#3637) üzenetére


tigrici
aktív tag

ahoz hogy valamit tenni lehessen kellene a log file,mert anélkül nem tudni mi az ami nem indul el.amugy mi futott rajta?Telnetet megpróbálhatod ,bár sok esélye nincsen amig villog a sys.azaz nem tud felálni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3639) kenyerr válasza Tonyk (#3632) üzenetére


kenyerr
tag

A led villogást nem vettem észre, mert nem látható helyen van. A kikapcsolást kipróbáltam gombbal és itt sem ment, ssh-ból reboot-ot próbáltam az jó volt. Illetve itt még egyéb érdekességeket is produkált 1 nap elteltével például nem volt webadmin felület (vagyis nem elérhető). Most 1 órája egyébként a script nélkül megy a nas csak a statikus route van belőve és így sincs http response hiba, szóval lehet hogy az is elég.

static route (forrás: nkór, kép)
ha van routerben ilyen opció akkor ott hozzáadni, ha nincs akkor cmd-be:
route add -p 69.43.160.96 mask 255.255.255.255 81.183.0.77 metric 1
route add -p 176.31.224.96 mask 255.255.255.255 81.183.0.77 metric 1
(ha megjavul akkor majd route delete kell)

(#3640) Tonyk válasza kenyerr (#3639) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem ebben a static routeban egy dolog nem teszik. Mégpedig a 69.43.160.96. Nem értem minek kiroutolni ezt a címet, mikor ez egy ausztrál szolgáltatóhoz tartozó ip. Az mag szerverei pedig Franciaországban vannak. :(

(#3636) gahor72

Te milyen hibáról beszélsz?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3641) Balinov


Balinov
félisten

sracok, vmi nem kerek nsa 325 es gyari tm kliens. laptoprol a web-es eleressel hozzadok egy torrentet, le is tolti, latom a torrent infonal, hogy elvileg a /i-data/md0/public/video-ba kerul a letoltes, de a webadmin feluletbol bongeszve nincs ott a fajl. dlna-n sem latom az LG smartshare-ban. Tegnap letoltott cuccoknal siman ment

valakinek valami tippje? egyenlore polkastot hasznalok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3642) Balinov válasza Balinov (#3641) üzenetére


Balinov
félisten

mea cupla, hulye vagyok, data/md0/public/video-ba nem indexel a polkast, a rendes letoltesek meg a data/md0/video-ba mennek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3643) pacman789


pacman789
aktív tag

Van már más megoldás a fájlok másolására, mint az MC?
Az a baj vele, hogy kb 100gigákat másolok, és nem épp jó, hogy a gépemnek is mennie kell, mert ha bezárom a putty-ot akkor abbahagyja a másolást..:S
Szóval valami olyasmi kellene, amit elindítok egy netes felületen és csinálja magának..
Köszi a válaszokat!

Üdv.:
pac

(#3644) #79335424 válasza pacman789 (#3643) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mindenképp írj lécci, ha találsz rá megoldást! Én most egy Android mini PC -vel hidalom át a problémát, de ez sem 100 -as (pontosabban épp az az egyik hibája, hogy csak 100 -as portja van, így csak 5-10MB/s -re képes).

(#3645) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, arra van valami mod, hogy megoldjam a kovetkezo kerdest (NSA325)

Adott egy droidos telo, adott a Dropbox accom kb 28gb-val. Telon beallitva,hogy wifi-n szinkronizalja fel a kepeket es a videokat.

Meg lehet valahogy eroszakolni a rendszert, hogy a dropbox-ba feltoltott videokat automatikusan feltoltse egy adott youtube account ala?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3646) pacman789 válasza #79335424 (#3644) üzenetére


pacman789
aktív tag

Szia!

Közben megoldottam, maradt az MC-n való másolás.

De a tabletemre ráraktam JuiceSSH klienst, azon keresztül beléptem, kiadtam neki a parancsot, hogy másolja és hagytam:) amúgy is folyamatosan bekapcsolva van a tablet úgyhogy ez nem számít.
Persze ez ugyan olyan jól működik telefonnal is, gondolom az almás usereknek is van valami ssh kliensük:)

Üdv.:
pac

(#3647) krealon válasza pacman789 (#3643) üzenetére


krealon
veterán

"ha bezárom a putty-ot akkor abbahagyja a másolást.."

Erre valo a screen.
Momentan csak 0.5-os FFP-re talalok.

(#3648) FefeeX válasza pacman789 (#3646) üzenetére


FefeeX
veterán

(#3649) FefeeX válasza krealon (#3647) üzenetére


FefeeX
veterán

(#3650) #79335424 válasza Balinov (#3645) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem Droiddal több megoldás is lehet, kérdés, hogy melyik a legoptimálisabb. Mit értesz azon, hogy wifin szinkronizál? Ez a wifi mondjuk egy Mcdonalds, vagy inkább az a hálózat, amin a NAS is van? Tulképp mindegy, csak beállítás kérdése a különbség. Pl. FolderSync -ben megadhatod közvetlenül a NAS -ra is a szinkronizálási útvonalat úgy, hogy FTP -t használjon. Ha ugyanazt a mappát állítod be, amit a NAS youtube -os feltöltőjének is megadsz, akkor feladat megoldva. Dropbox sem kell, mert a NAS -od lehet a tár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.