Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) shteer válasza mobilizmo (#3050) üzenetére


shteer
titán

+fogyasztó, +1 konnektor, +1kábel, +1meghibásodási lehetőség...

..szerintem jónak tűnik

(#3052) mobilizmo válasza Tonyk (#3048) üzenetére


mobilizmo
addikt

Én bénázásom miatt először lemaradtam róla, egyszerűen elfogyott. Kiírták forgalmazás vége. Nem hagytam annyiban, még e-mailt is írtam, ha valaki visszamondja, vagy újra forgalmazzák írjanak. De azt a választ kaptam ne reménykedjek, nem lesz. Attól fogva naponta többször megnéztem, nincs-e megint, és úgy 10 nappal később, este 11 felé azt láttam, hogy van. Azonnal megvettem, valószínűleg az egyetlen darabot, mert utána azonnal megint azt írta, hogy forgalmazás megszűnt. De megérte kitartónak lenni, nagyon jó kis kütyü, csak a ventit lehetne valahogy normálisan szabályozni.
:DD

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3053) mobilizmo válasza shteer (#3051) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igaz, éljen az abakusz! :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3054) Tonyk válasza mobilizmo (#3052) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondjuk ha a garancia miatt nem akarod bántani a ventillátort (mint én), akkor be kell vágni a szekrény mögé, tetejére, gardróbba, spájzba, beépített szekrénybe, garázsba. :)

(Egyébként már bánom, hogy akkor nem vettem vagy 5-öt. Nem kis haszonnal lehetett volna rajta túladni pár nap leforgása alatt. :W
Pláne hogy előtte eladtam az előző NAS-om 15-ért, és ez csak 10-be volt.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3055) mobilizmo válasza Tonyk (#3054) üzenetére


mobilizmo
addikt

Dolgozó szobában van, nagyon nem zavar. Csak nem értem miért kell állandóan 2600-on pörögnie, mikor csak egy kicsi hdd van benne sajnos (egyelőre, remélem)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3056) Tonyk válasza mobilizmo (#3055) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem két vinyó van benne azzal is ennyit pörög :D :P

Egyébként azon gondolkoztam, hogy lehet felrakok egy bordát a procijára, és akkor nem lesz melege hátha kisebb fordulatszámmal pörög majd a ventillátor.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3057) kenyerr válasza Tonyk (#3056) üzenetére


kenyerr
tag

Elvileg független sajnos attól, szabályzó nélkül mindenképpen maxon fog pörögni. (forumokban olvasgattam, és ott kiderült, hogy nem szabályoz semmit)

[ Szerkesztve ]

(#3058) #79335424 válasza Tonyk (#3056) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért hangos, mert rosszul helyezitek el. Nekem egy nagy, duplaajtós, Coca-Colás hűtő tetején van. Nem is hallani a NAS -t. :D

(#3059) kenyerr válasza #79335424 (#3058) üzenetére


kenyerr
tag

Én albérletbe helyezem el, és ugye ott nem akarom szétfúrni a falat, a szobában meg nincs semmilyen szekrény sajnos (vagy valami amibe/mögé lehetne rakni) :P

(#3060) Tonyk válasza kenyerr (#3059) üzenetére


Tonyk
veterán

Bele az ágyba(ágyneműtartóba, azt ne mond hogy egy nyugágyon alszol! :P ), télen még beépített fűtésnek is jó!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3061) shteer válasza Tonyk (#3060) üzenetére


shteer
titán

De jo lenne ha alattam zugna :D

..szerintem jónak tűnik

(#3062) kenyerr válasza Tonyk (#3060) üzenetére


kenyerr
tag

Kihúzhatós kanapé :D Van ágyneműtartó, de ott kb kábel se férne már el :P

(#3063) mobilizmo válasza akiss78 (#2985) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

A BTSync conf file testreszabását egy kicsit részleteznéd, hogy linuxban zöldfülűek is megértsék.
Kösz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#3064) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
FFP + Transmission pendrive-ról Remote GUI-val 403-as hiba, aztán fel a HDD-re ugyan az. Kis configolás és Connection refused hiba. Már nézte nálam hozzáértőbb is, de semmi...
Kizárólag seed miatt vettem a NAS-t de pont ez nem működik rajta. :F
Végső elkeseredésemben kérdezem a Gurukat, hogy van köztetek székesfehérvári, akihez egyeztetés után el tudnám vinni, hogy megnézze?
Köszönöm!

(#3065) akiss78 válasza mobilizmo (#3063) üzenetére


akiss78
csendes tag

{
"device_name": "nsa310", //eszköz neve, ez látszik majd másik eszköz btsync logjában
"listening_port" : 0, // 0 - véletlen port

"check_for_updates" : true, //keressen-e frissítést, mondjuk nem tudom mi van, ha talál :)
"use_upnp" : true, // UPnP port mapping, szerintem ez fontos a normális működéshez

"download_limit" : 0, //letöltés limit, ha 0, akkor nincs
"upload_limit" : 0, //feltöltés limit

//Elméletileg van grafikus felület, ami a böngészőben jön be, hogy szépen fogalmazzak
//localhost:8888 lenne, de NAS alatt nem hiszem, hogy eléred, de nagyon nem is kell,
//itt be tudsz mindent konfigolni
"webui" :
{
"listen" : "0.0.0.0:8888",
"login" : "admin",
"password" : "password"
}

//és a lényeg
,
"shared_folders" :
[
{

"secret" : "", // amikor csinálsz egy új megosztást, mondjuk windows alatt, ott kapsz egy kódot, amit ide kell beírnod, ez gyakorlatilag az azonosító
"dir" : "/i-data/md0/public/", // hol van a mappa a szinkronizáláshoz

//ezek a haladó szintű beállítássok, nem kell piszkálni

"use_relay_server" : true,
"use_tracker" : true,
"use_dht" : false,
"search_lan" : true,

// kuka is van (ajánlott)
//ha kitörölsz valamit, a mappán belül a kukában még megtalálhatod
"use_sync_trash" : true,

//ez nem tudom pontosan, mit takar
"known_hosts" :
[
"192.168.1.2:44444",
"myhost.com:6881"
]
}
]

}

(#3066) betyarr


betyarr
veterán

lenne néhány kérdésem:

1. a nas legújabb firmware-jével is működik ez az írás?
2. Töltsük le a többi szükséges programot is a készítők honlapjáról:
http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz

nekem itt egy rakat karaktert jelenít meg az oldalon,de nem tölt le semmit.
3. http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/Transmission-?.??-arm-1.txz innen mit kell lehúzni?csak ezt: Transmission-2.77-arm-1.txz?

köszönöm előre is a válaszokat!

(#3067) nnono


nnono
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete én is boldog zyxel NSA-310 tulajdonos vagyok, hála Nektek a sok hasznos információért amit a topicban olvastam erről a kütyüről, nagyon sokat segített a döntésben. Pár nap munkával és többszöri nekifutással (linuxhoz nem értés lévén), de sikerült feltolnom a Transmission GUI torrent progit rá, mert a beépített tényleg elég butácska. Köszönet a hasznos leírásért, anélkül nem ment volna, az biztos!
Most egy más jellegű kérdésem volna ezzel az eszközzel kapcsolatban, amihez szeretnék tanácsot kérni Tőletek.
Én albérletben lakom (sajnos egyelőre még), és az egész lakásban egy hálózat van kiépítve. Az én szobámban van egy vezeték nélküli router, ott van mellette a NAS. Az én szobámban a router-tv-nas-laptop mind ethernet kábellel van összekötve egymással. A bérlőtársamnak a másik szobában csak egy laptopja van, amit csak wifin használ. Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet e valahogy oldani, hogy a NAS-t csak mondjuk megadott MAC vagy IP című eszközök lássák? Tehát szeretném korlátozni, hogy ki férhet hozzá a NAS tartalmához. A zyxel admin felületén van lehetőség arra, hogy a public, video stb. mappákhoz hozzáférési jogokat adjak, de az a tapasztalatom, hogy valahogy az sem működik tökéletesen. Volt, hogy pl. beállítottam a video mappára, hogy csak az admin láthatja, és ha total commanderben mint csatlakoztatott hálózati meghajtóra átváltottam, fel is ugrik a kis ablak, hogy nevet jelszót kér, de volt, hogy nem fogadta el az admin jelszót hozzá. Tehát néha engedett hozzáférni, néha nem. Ha publikussá teszem a mappát, akkor a hálózaton belülről mindenki hozzáfér, és azt nem szeretném.
Van erre valami ötletetek, külső szoftver, vagy valami egyéb trükk, amivel ezt frankón meg lehet csinálni? Azért jutott eszembe a MAC vagy IP alapján a szűrés, mert azt volna a legegyszerűbb beállítani, de arra lehetőséget nem találtam.

Köszi előre is a javaslatokat!

(#3068) nemdan


nemdan
senior tag

Nektek működik rendesen a másolás usb-ről vagy e-satáról a NAS-ra (HDD-re) a beépített fájlkezelővel? Mert pl. ha egy 1,5 gigás filmet áthúzok a fájlkezelőben a pendriveról a NAS-ra, 1 mp alatt megcsinálja és kb. csak 300 MB-ot másol át belőle. Ez minden egyes másolásnál így történik. 4.51-es fw-vel sem változott semmit. Így csak MC-vel lehet normálisan felmásolni bármit is.

A 650 GB filmet amit vissza kéne másolnom rá, e-satán keresztül 10 mp alatt megcsinálta és kb 1 gigát másolt fel csak belőle, mindezt maximum 19 MB/s írási sebességgel. Ezt is nagyon keveslem..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#3069) FefeeX válasza Gre@T (#3015) üzenetére


FefeeX
veterán

mert az nem a 4.51-et rakta rá, hanem a 4.50(AFK.1)et, nekem is az volt fenn előtte, most ,már 4.51(AFO.0)-t ír. Ha nézegeted szerintem megint megtalálja a frissítést.

#3029: nekem netes update-tel nem nyírta ki sem az FFP-t sem a Transmissiont, ráadásul, nem is otthonról csináltam, hanem munkahelyről, láttam, hogy van friss, mondom mit veszíthetek, és távolból feltoltam. Bár előtte nekem 4.50 volt rajt.

[ Szerkesztve ]

(#3070) FefeeX válasza shteer (#3031) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem sok TP-Linkem van, alapvetően a Linksys WRT54GL óta TP-Linket vettem mindenhová, anyáméknak, otthonra stb. Nem a legmegbízhatóbb, DDWRT-vel is gyakran eldobja a wifit, de heti 1-2 alkalom újraindításon kívül gyakorlatilag mindent jól csinál. :)
841ND van kettő meg egy 1043ND, de mondjuk a gyári FW-vel nem használnám :D

[ Szerkesztve ]

(#3071) AngelH válasza Gre@T (#3015) üzenetére


AngelH
aktív tag

Így kell frissíteni az FFP-t hivatalosan, valószínűleg az utolsó lehetséges hibába (known issue felett) estél. Magyarul FFP reinstall lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3072) FefeeX válasza mobilizmo (#3050) üzenetére


FefeeX
veterán

A WRT54GL 37 megabitet tudott csak átengedni a WAN-on is. Így a 60/6-nál állt a zászló, hogy akkor MOST váltani KELL :)

(#3073) shteer válasza FefeeX (#3070) üzenetére


shteer
titán

otthon vidéken egy 642G (ezt érdemes lecserélni valami frissebb modellre annak ellenére, hogy ahova kell oda elég a tudása?), itt fenn még egy 1043ND - de nem igazán kell újraindítgatnom egyiket se (legfrissebb gyári fw)

még nem éreztem hiányosságot a gyári fw esetében. mi kell ahhoz, hogy az kevés legyen? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#3074) FefeeX válasza mobilizmo (#3055) üzenetére


FefeeX
veterán

itt mondjuk 1 bayes van 17ezerért, szerintem az a bestbuy, felesleges a kettő (nekem pl sokáig két kisebb vinyó volt benn, szólt is rendesen; most az 500+640 helyett vettem egy WD RED 2TB-t és azóta nincs semmi hangja)

mondjuk 2500rpm-et ír :)

WD RED: vinyós topicban is utánajártam anno, meg tapasztalatok alapján is. A Green állandóan állítgatja a fejet, ergo NAS-ba alkalmatlan, 1-2 év alatt kicsinálja a NAS az állandó leállítás-újraindítás ciklusokkal. Plusz jóval hangosabb, jobban rezonál. Tapasztalatom alapján is egészen más a RED mint a GREEN, én NAS-ba csak ezt ajánlanám.

UPNP nem működik, nem nyitogat portokat, sok wifis eszköz mellett naponta többször besz@rik, nem lehet beállítani olyan dolgokat, amiket DDWRT-vel igen, meg hasonlók. Alapvetően van kb 20 wifis eszköz a hálózatunkon, és ez néha levágja a wifit. Érdekes, ritkább mióta a tévét, az xboxot, az appletv-t, meg a BD lejátszót egy switch-re kötöttem, hogy ne legyen annyi wifi eszköz :)

[ Szerkesztve ]

(#3075) shteer válasza FefeeX (#3074) üzenetére


shteer
titán

én átállítottam 8 percre a fejleállítást (wdidle) így nem parkoltatja a fejet - ezt mindenkinek ajánlom és akkor ez nem lesz elhalálozási ok. EZRX szériás green-em van és a leghalkabb és hűvösebb eddig amivel tapasztalatom volt

#3076 FefeeX: sejtettem :) köszi! nálunk van 2 teló meg néha 1 noti wifin... valszeg ezért nem tapasztalom

8min a max úgy tudom - bár folyamatos a seed, 30mp-re se állna le

szerk: 6 perc az a 8 valójában

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3076) FefeeX válasza shteer (#3073) üzenetére


FefeeX
veterán

Már nem enged belenyúlni de az előző HSZ végét Neked szántam, csak melóból a sok munka közben, 60hsz lemaradással nehéz ;)

#3075: én azt minimum 20 percre állítanám, de inkább 30 :)

[ Szerkesztve ]

(#3077) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Sajnos a BD lejátszóm nem kezeli a NAS-t így olyat kell keresnem amelyik DLNA-s és az MKV-t is tisztességesen kezeli. Visszaolvastam, de nem volt megnyugtató az eredmény, érdemes belevágnom és szenvednem vele vagy inkább keressek egy drágább NAS amelyik normálisan kezeli? Mennyire macerás a lejátszás?

(#3078) shteer válasza Pikkolo^^ (#3077) üzenetére


shteer
titán

NFS-t sem kezel a BD játékosod?

..szerintem jónak tűnik

(#3079) Pikkolo^^ válasza shteer (#3078) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Sony-t kérdeztem és a következőt válaszolták: "Az Ön által vásárolt termék nem képes helyi hálózatról lejátszani képeket/filmeket/hanganyagokat. Hálózati lejátszás csakis az interneten keresztül történhet a Bravia Internet Video funkciót használva.". Ez miatt a válasz nem.

(#3080) shteer válasza Pikkolo^^ (#3079) üzenetére


shteer
titán

így már világos

..szerintem jónak tűnik

(#3081) Tonyk válasza FefeeX (#3074) üzenetére


Tonyk
veterán

"WD RED: vinyós topicban is utánajártam anno, meg tapasztalatok alapján is. A Green állandóan állítgatja a fejet, ergo NAS-ba alkalmatlan"

Úgy emléxem, hogy ez tiltható.

(#3077) Pikkolo^^

"Sajnos a BD lejátszóm nem kezeli a NAS-t így olyat kell keresnem amelyik DLNA-s és az MKV-t is tisztességesen kezeli."

""Az Ön által vásárolt termék nem képes helyi hálózatról lejátszani képeket/filmeket/hanganyagokat."

Ebben az esetben hiába is keresed a DLNA-s cuccokat.
Egyébként mi a gond a zyxel DLNA-jával?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3082) Pikkolo^^ válasza Tonyk (#3081) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Számítógéppel és telefonnal meg tudtam osztani DLNA-t keresztül amit akartam.

(#3083) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3082) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam semmi gondja a dlna működésének, de vagyunk itt még egy páran ezzel így.
Pusztán csak kérdés: Be van kapcsolva a szolgáltatás, ill. azonos alhálózaton vannak a lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3084) FefeeX válasza Tonyk (#3081) üzenetére


FefeeX
veterán

"Egyébként mi a gond a zyxel DLNA-jával?"
Az, hogy a twonky egy kalap sz@r. Az LG BD lejátszóm sem tudja elérni. Eleinte még egyszer-egyszer elérte rövidebb időkre, aztán kampó.
Rá kell tenni egy miniDLNA-t vagy Plexet, de egyelőre erre még nem volt időm.
BD lejátszóban meg NFS-t keresni olyan, mint a kamionon tetőcsomagtartót... :)

"Úgy emléxem, hogy ez tiltható."
Egyrészt sajnos nem tiltható, csak magasabb intervallumra állítható, másrészt pedig ott a probléma, hogy a felhasználók 99%-a nem is ért hozzá meg nem is szeretne ezzel foglalkozni, sőt, abszolút nincs is tudatában egész addig, míg el nem száll a vinyója. Vagy még akkor sem, vesz helyette egy ugyanolyat.

(#3085) Telegdy


Telegdy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Adott egy NSA-310, rajta FFP. Sajnos sikerült megölni a rendszert, nem tudom mi lett vele, de lefagyogat, az admin felületen konkrétan semmit nem tudok csinálni, nincs hozzá jogosultságom. Nem látja a csomagokat. Nem enged firmwaret frissíteni.

Szeretném tiszta lappal kezdeni a dolgot, tehát uninstallálni az FFP-t, majd újra feltenni a firmware upgrade után. Itt vagyok gondban. Hogyan kezdjem el?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#3086) tigrici válasza Telegdy (#3085) üzenetére


tigrici
aktív tag

Reset gomb a hátulján,második sip szó és 1 kicsi. próbáltad?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3087) madoxx válasza FefeeX (#2969) üzenetére


madoxx
aktív tag

Hogyan tudok nfs megosztást létrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#3088) Tonyk válasza FefeeX (#3084) üzenetére


Tonyk
veterán

"Egyrészt sajnos nem tiltható, csak magasabb intervallumra állítható,"

Ok, 3720 másodperc. :B

"Rá kell tenni egy miniDLNA-t vagy Plexet, de egyelőre erre még nem volt időm."

mondjuk a minidlna felrakása kb. annyi idő, míg ezt a postot megírtad ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3089) #79335424 válasza madoxx (#3087) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az nem ügy, ott van az extra csomagok között. De hogy lehet csatlakozni hozzá? Próbáltam SGS2 -vel és Android Mini PC -vel is, de egyikkel sem sikerült. Abban a programban (Mount Manager), amivel CIFS csatolást csinálom, van NFS lehetőség is. De nem akar sikerülni. Lehet, hogy külön kernel modul kéne, meg valami NFS verziókülönbségekről is olvastam. Én itt adtam fel.

(#3090) shteer válasza Tonyk (#3088) üzenetére


shteer
titán

és a plex? új tv miatt lehet megpróbálnám. jól jönne egy step-by-step leírás :B

..szerintem jónak tűnik

(#3091) FefeeX válasza Tonyk (#3088) üzenetére


FefeeX
veterán

Most benn vagyok melóban, haza általában már későn érek, ráadásul a miniDLNA felrakásának a leírása 2 oldal, így még az olvasásába sem kezdtem bele :)

Somatom: az ugye megvan, hogy a mappákat amiket NFS-el el akarsz érni, egyesével még fel kell "mountolni" az NFS alá? :) Az se nehéz, csak ha kihagyod, nem lesz semmi megosztásod NFS alatt

shteer: arra is volt itt step by step leírás, de az is hosszú ahhoz, hogy fáradtan este 11 körül nekiálljon az ember :) Persze mikor valamit századjára csinál, az már 11kor is rutin, de első alkalommal azért általában nem ilyen egyszerűek a dolgok (egyszer halfbrickeltem a húgom SGS-ét este 11kor, pedig szinte rutinszerűen cserélem már a romokat, egyszerűen egy dolgot benézel és kész az idegesség :) )

[ Szerkesztve ]

(#3092) #79335424 válasza FefeeX (#3091) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi az instrukciót! Én (lehet,hogy naívan) ugyanúgy próbáltam, mint a CIFS -t. Az NFS beállításokban a teljes volume1 -et adtam meg. Gondoltam, az alatt úgyis ott az összes többi. Ez CIFS -el tökéletesen müxik. Csak azért szeretném kipróbálni, mert pl. FTP -vel gyorsabb az adatátvitel, mint CIFS -el. Hátha az NFS is tudná hozni azt a sebességet.

(#3093) FefeeX válasza #79335424 (#3092) üzenetére


FefeeX
veterán

Az NFS jóval magasabb sebességet tud, és kevesebb a médialejátszón a processzorideje is, BD50-es filmeknél CIFS akad, NFS meg vígan fut...

(#3094) shteer válasza FefeeX (#3091) üzenetére


shteer
titán

ok, köszi. visszaolvasok majd meg keresek :) nem sürgős, úgyis valamelyik 7végére hagynám - pont amiatt, amit írtál :K

..szerintem jónak tűnik

(#3095) #79335424 válasza FefeeX (#3093) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is ezt olvastam. Ezért próbálkoztam, de majd megpróbálom mappánként (megosztásonként) is.

(#3096) FefeeX válasza #79335424 (#3095) üzenetére


FefeeX
veterán

No várj, van még egy kis bibi :) Nem úgy megy ám ahogy azt gondolod :)
Most beléptem, és nézegettem kicsit :)

Tehát a lényeg, hogy NFS-en tudomásom szerint:
- csak az NFS megosztás által létrehozott mappákat és azok almappáit tudod megosztani
- ennek sajnos kicsit hosszabb elérési útvonala lesz NFS-en, tehát 3 könyvtáron keresztül kell majd mászkálni
- jogkört kell adni hozzá olvasásra, esetleg írásra is, ahhoz hogy egyáltalán el tudja érni valami, ezt mutattam a képen is

- Ha azt akarod, hogy a frissen letöltött cuccokat is elérd, át kell tenned valahova ezen belülre a letöltési könyvtárat
- Bizony sajnos a fényképek, videók stb alapkönyvtárak NFS-en keresztül elérhetetlenek lesznek
- Rohadt lassú lesz az áthelyezés az NFS mappa és a simák között, mivel másol és nem áthelyez, ez valami NFS sajátosság lehet
- Viszont CIFS-el el fogod érni ezeknek a mappáknak a tartalmát is

Remélem segítettem :)

(#3097) Tonyk válasza FefeeX (#3091) üzenetére


Tonyk
veterán

Minidlna távirati stílusban: (Copy - paste módszerrel mehet simán. FFP-t meglétét feltételezi természetesen):

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
funpkg -i minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -i libjpeg-8c-arm-1.txz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -i libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
wget http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -i sqlite-3.7.9-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libexif-0.6.20-arm-1.txz
funpkg -i libexif-0.6.20-arm-1.txz

/ffp/etc/minidlna.conf -ot létrehozni és beleírni (ez is copy-paste, ill ügyelni ,hogy a "media_dir=...." a megfelelő helyekre mutasson):

port=8200
media_dir=V,/i-data/md0/video
media_dir=A,/i-data/md0/music
media_dir=P,/i-data/md0/photo
friendly_name=miniDLNA
album_art_names=Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg
inotify=yes
enable_tivo=no
strict_dlna=no
notify_interval=900
serial=12345678
model_number=1
db_dir=/ffp/tmp/minidlna
log_dir=/ffp/tmp/minidlna

Elindítás: /ffp/start/minidlna.sh start
Újraindítás: /ffp/start/minidlna.sh restart
Leállítás: /ffp/start/minidlna.sh stop

Böngészőből elérhető ez után a : http://<ip-cím>:8200 -on

Ez még elsőre is megvan kb 2 perc alatt :P

Uninstall (copy-paste):

/ffp/start/minidlna.sh stop
funpkg -r minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
funpkg -r libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -r libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -r sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -r libexif-0.6.20-arm-1.txz
rm /ffp/etc/minidlna.conf
rm /ffp/start/minidlna.sh
rm -rf /ffp/tmp/minidlna/

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3098) Tonyk válasza shteer (#3090) üzenetére


Tonyk
veterán

PLEX szintén távirati stílusban (copy-paste):

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
funpkg -i plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
/ffp/start/plexmediaserver install

Várj amíg végez.

Indítás: /ffp/start/plexmediaserver start

Kis idő kellhet míg elindul.

Ha minden jól ment, akkor elérhető a web-ui t a http://<ip-cím>:32400 -on

Uninstall:

/ffp/start/plexmediaserver.sh uninstall
funpkg -r plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3099) Pikkolo^^ válasza Tonyk (#3083) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A DLNA működik, kezeli a lejátszó. Azt nem kezeli ha csak meg van osztva valami, de nem DLNA-val. Ezt írta a Sony. Mivel nincsen NAS-m ezért tesztelni nem tudom ennek a valóságtartalmát.

(#3100) Tonyk válasza Pikkolo^^ (#3099) üzenetére


Tonyk
veterán

Na jó , de az meg nem a NAS hibája.

"Sajnos a BD lejátszóm nem kezeli a NAS-t így olyat kell keresnem amelyik DLNA-s és az MKV-t is tisztességesen kezeli."

Valószínűleg itt értettem félre, hogy nem NAS-t hanem lejátszóból akarsz keresni normálisat.
De úgy gondolom ha a DLNA megy, akkor annak elégnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.