Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Balinov válasza FefeeX (#4000) üzenetére


Balinov
félisten

obakker, es tenyleg...62000-ik helyezes kornyeken vagyok...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4002) FefeeX válasza Balinov (#4001) üzenetére


FefeeX
veterán

25ezerről én is visszaestem 67ezerre, de szerencsére teszek rá, ha meghívó kellene, regisztrálok egy kamut a szájtókra egy hónap prémiumért :)

(#4003) Balinov válasza FefeeX (#4002) üzenetére


Balinov
félisten

egyaltalan mi a helyezesi lista alja, marmint a Danger Zone ? :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4004) FefeeX válasza Balinov (#4003) üzenetére


FefeeX
veterán

olyan nincs, csak minél jobb helyen vagy annál többet hitNrun-olhatsz (én nullát szoktam, mivel NASsal ugye ez elkerülhető :) ), és a lista élén is csak a meghívó áll, meg a színes név :) Aki 5-öt hitNrun-olhat és 10et csinált, az repül. :))

(#4005) Tonyk válasza Milli82 (#3998) üzenetére


Tonyk
veterán

"Hogy tudok ffp-böl leszedni programot?"

slacker -U (nagy u !!!!)
sclacker -r

"-miért van az, hogy néha hibával megáll a torrent seed(nCore) közben?"

Két lehetőség van rá:
1. curl-os script, ami már ki volt már tárgyalva itt, no de ilyet nem lehet írni, mert ugranak egyesek

2. ki kell routolni két címet a routerben. Erről is volt szó itt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4006) FefeeX válasza Tonyk (#4005) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem igaz, ebben a formában teljesen normális. Linkeljek olyat, amiben nem, hogy érezd a különbséget? :)

A slackerek nem csak annál működnek, aki azzal telepített? Csak mert nálam a plex telepítésénél sem mentek a slacker parancsok, amik itt vannak a fórumon...

[ Szerkesztve ]

(#4007) Milli82 válasza Tonyk (#4005) üzenetére


Milli82
tag

Ezt írta:

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mz'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/CHECKSUMS.md5')
16:35:48 URL:http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/CHECKSUMS.md5 [8348/8348] -> "CHECKSUMS.md5" [1]

Nem igazán látom, hogy kéne tovább mozdulni.

Asus AC85P - DS118

(#4008) Tonyk válasza Milli82 (#4007) üzenetére


Tonyk
veterán

slacker -U után van ám még írva egy sor .... :W

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4009) FefeeX válasza Tonyk (#4008) üzenetére


FefeeX
veterán

az direkt lett sclacker a második sorban?

(#4010) Milli82 válasza Tonyk (#4008) üzenetére


Milli82
tag

Updating package lists...
fetch: rsync -q 'rsync://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/CHECKSUMS.md5' '/ffp/funpkg/cache/s'
fetch: (cd '/ffp/funpkg/cache/mz'; wget -Nnv 'http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/CHECKSUMS.md5')
No packages found (status or, pattern (sclacker))

Hát semmit nem talál.

Asus AC85P - DS118

(#4011) Milli82 válasza Milli82 (#4010) üzenetére


Milli82
tag

A leírás alapján csináltam mindent, ami a témaindítóban cikkben van.

Asus AC85P - DS118

(#4012) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha esetleg valaki úgy érzi,hogy a szolgáltatója korlátozza a forgalmát ezen az oldalon lehet tesztelni
:[link]

Én evvel szoktam a cfosspeed-et is kalibrálni frissítés/újra telepítés után.
Kb 8perc a teszt,és a végén kiírja hogy szívsz-e a szolgáltatóddal,vagy nem....

üdv

(#4013) Balinov válasza Milli82 (#4011) üzenetére


Balinov
félisten

hdd-n vagy pendrive-on fut az FFP vagy hova szeretned telepiteni? SSH alol csinalod? adminkent vagy root-kent? 0 linux ismerettel, de a leirast hasznalva sikerult meg nekem is beloni az ffp/mc/tm-et ssh alol. Az igazsaghoz mondjuk hozzatartozik, hogy pendrive-ra valo install az istennek nem jott ossze

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4014) Tonyk válasza FefeeX (#4009) üzenetére


Tonyk
veterán

Nyilván elirtam. Elnézésed kérem.

slacker -U (nagy u !!!!)
slacker -r

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4015) Tonyk válasza Milli82 (#4011) üzenetére


Tonyk
veterán

írd már be hogy: slacker -r

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4016) FefeeX válasza Tonyk (#4014) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem kell elnézést kérned, csak megkérdeztem, mert nem értek hozzá, viszont nagy esélyt adtam rá, hogy elírás. Nem tudom mit csinál, mint mondtam, nekem nem működött viszont slacker-ek nélkül is sikerült megcsinálnom eddig mindent, szerencsére...

(#4017) dawe666


dawe666
tag

sziasztok! végre sikerült egy asztali pc közelébe jutnom, és átállítottam a fejparkoltatásomat 5 percre, egy éjszaka alatt így is összejön ~20 parkoltatás, ez mennyire normális így?
Fut pár torrent transmissionben, az n*ore meg hozza a szintet a trackerrel, szóval elhiszem, hogy leáll, de a 20 talán kicsit soknak tűnik még így is. Mielőtt átállítottam volna összejött 200 is, szóval ez is javulás természetesen.

(#4018) Milli82 válasza Tonyk (#4015) üzenetére


Milli82
tag

Már beírtam... :)
Ma is tanultam valamit. Köszönet Tonyk...

Asus AC85P - DS118

(#4019) zambozoli válasza Balinov (#3999) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi a javaslatot, de sajnos nem ment.
De mostanra sikerült feltennem a bemásolós telepítős módszerrel:
http://prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_1280-1280.html

Most jó lett, egyenlőre!

Üdv:ZZ

(#4020) Balinov


Balinov
félisten

apro frissites, NSA325-hoz. Link Capture firssites jott ki Julius 9-i datummal. Aki hasznalja, az innet kapja le

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4021) Tonyk válasza dawe666 (#4017) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha sokallod, miért nem kapcsolod ki? (ami így nem igaz, mert 62 perc (3720-as érték vagy /D kapcsoló) a max. amire lehet állítani.) Akkora energiaspórolás pedig nincs vele, amiért megérné 5 percenként parkoltatni a fejet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4022) FefeeX válasza Tonyk (#4021) üzenetére


FefeeX
veterán

A korábban linkelt topicban azt olvastam, hogy nem minden vinyónál működik minden beállítás (kikapcsolás, bizonyos időközök stb), persze lehet, hogy ez csak vészmadárkodás, viszont ott azért komolyan hangzott :)

(#4023) Tonyk válasza FefeeX (#4022) üzenetére


Tonyk
veterán

Mit veszíthet, ha kipróbálja? Ha nem működik azonnal látja, ha működik csak nyert vele.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4024) dawe666 válasza Tonyk (#4021) üzenetére


dawe666
tag

azért nem kapcsoltam ki, mert ha már google a barátom: elég sok fórumon azt írták, hogy az EZRX sorozat és a kikapcsolás valamiért nem szerencsés kombó. Ésszerű indoklással ugyan nem találkoztam, viszont nem egy ember írt erről, hogy van olyan EZRX-e, amin gond nélkül kikapcsolta és rendben volt, de van olyan is, aminél gondot okozott (belassult, hangja volt, stb...).

Ugyan nem hiszem el, hogy az idle mód állítása ezzel járhatna...

De egy biztos, ha igaz, ha nem, nem tudták megindokolni miért lehet ezzel gond, viszont cserébe egy embert sem láttam, aki arról panaszkodott volna, hogy /s300-zal ne menne neki. Mivel nincs PC-m, és emiatt a kör miatt is Hűvösvölgyben kötöttem ki, így nem akartam véletlenül sem még egy körre menni, ezért választottam az 5 percet.

A kérdés igazából az, hogy van-e valaki itt, akinek WD Caviar Green vinyója van, 5 percre állította az idle módot, torrentezik rajta és meg tudná nézni, hogy egy este alatt neki hány parkolása gyűlik össze?

(#4025) shteer válasza dawe666 (#4024) üzenetére


shteer
titán

Van

..szerintem jónak tűnik

(#4026) dawe666 válasza shteer (#4025) üzenetére


dawe666
tag

és meg tudnád nézni esetleg?
Persze a kísérlet nem lesz tökéletes, mert ha 200 torrent van seedben, és mindig dolgozik, akkor biztosan kevesebb lesz az üresjárat. Nekem kb 10-15 seedem van, ami gondolom hol megy, hol megáll.

De ezektől eltekintve is érdekelne, mennyi gyűlik össze egy este alatt :-)

(#4027) shteer válasza dawe666 (#4026) üzenetére


shteer
titán

Este. Nalam min 100 van seedben, eselyes, hogy nem all le a feltoltes.

..szerintem jónak tűnik

(#4028) Doosa válasza Tonyk (#3994) üzenetére


Doosa
aktív tag

Na hát eltelt egy kis idő, de csak azért mert mostanra találtam olyan helyet ahonnét lehet 40Mbit/sec-el fájlokat tölteni. Ugyanis a google első 2 oldalán a teszt fájlok akár milyen szerverről töltve max 15 Mbit/sec-el döcögtek. (Még a speedtest.net-ről is a 40MB-s kliens program :D )
Aztán ma jutott eszembe, hogy az egyetem honlapjáról letöltök egy videót és lőő jött csutkán az 1GB-s file.

Tehát a konklúzió az, hogy csak a torrentel van a gond :(

Ja és az már csak hab a tortán, hogy az NAS gyári hulaldék torrent kliense, még úgy is bír folyamat 40Mbit/sec-el tölteni, hogy nem állítottam le a Transmission-t. A processzor szépen felpörög 100%-ra és teszi a dolgát.
Ez a dolog egyre jobban bosszant :W

[ Szerkesztve ]

(#4029) Milli82


Milli82
tag

Lenne egy feladat:
Szeretnék úgy torrentet elindítani itthon, hogy én nem vagyok itthon :)
Mire jövök haza le legyen töltve amit szeretnék.

Hogy álljak neki?

Asus AC85P - DS118

(#4030) shteer válasza Milli82 (#4029) üzenetére


shteer
titán

dropbox-os megoldás?

..szerintem jónak tűnik

(#4031) kmarci25 válasza shteer (#4030) üzenetére


kmarci25
veterán

Gyári fw-vel ilyet nem lehet?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4032) Milli82 válasza shteer (#4030) üzenetére


Milli82
tag

Jó ötlet..
Megpróbálom

Asus AC85P - DS118

(#4033) shteer válasza kmarci25 (#4031) üzenetére


shteer
titán

gyári torrentklienssel? nem tudok róla, hogy be lehet állítani mappafigyelést

..szerintem jónak tűnik

(#4034) kmarci25 válasza shteer (#4033) üzenetére


kmarci25
veterán

Aha, köszi. Sajnálom...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4035) Milli82 válasza Milli82 (#4032) üzenetére


Milli82
tag

Viszont a transmission GUI-nak van olyan beállítása, ami a web-en keresztül online-ban tudja menedzselni a dolgot. Amég a routeremen volt fenn a transmission addig ezt már 1x sikerült beállítanom. Gondolom itt is meg lehet oldani, csak kell port forward-olni - gondolom.

Asus AC85P - DS118

(#4036) FefeeX válasza Milli82 (#4035) üzenetére


FefeeX
veterán

Tudod a választ is, látod... :)
GUI-n keresztül is lehet (melóból is csinálom), WP-re TransBT klienssel szintén lehet, sőt webguin keresztül is lehet. Az egyetlen amire nem találtam még megoldást az az iOS-ről indítás, persze dropboxszal ezt ki lehetne kerülni :)

(#4037) kmarci25 válasza FefeeX (#4036) üzenetére


kmarci25
veterán

A GUI-s indításhoz kell a fix ip, jól gondolom?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4038) FefeeX válasza kmarci25 (#4037) üzenetére


FefeeX
veterán

mármint a NAS-nak a fix IP? Igen, az nem árt.
Külső elérésnek meg nem árt egy DDNS

(#4039) kmarci25 válasza FefeeX (#4038) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen. Ez az, amit még nem oldottam meg... :B
Az miért lehet, hogy az androidos Remote Transmission egy ideig frankón kezeli a TM-rt, aztán egyszer csak nem (connection error, vagy refused), és csak egy reinstall segít. Ez már kétszer megtörtént. (Persze otthoni wifis hálózat, és semmin nem változtattam, se a NAS-ban, sem az androidos app-ban.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4040) foreman7007


foreman7007
csendes tag

Üdv mindenkinek.

kb. a kétezredik hozzászólás környékén szó volt róla, hogy a minidlna nem indul el, mert "can't load library libavformat.so.54"

Erre talált valaki megoldást? Illetve, hogy ezzel a hibával mit lehet kezdeni?

minidlna 1.0.24 és 1.1.0 valamint az ffmpeg 1.0.x és 1.1.1 minden permutációját kipróbáltam, és igen, a leírás szerint minden feltelepült

Köszönöm előre is a segítséget.

(#4041) FefeeX válasza kmarci25 (#4039) üzenetére


FefeeX
veterán

az androidos TM-et telepíted újra vagy a NAS-on? Csak mert néha elszáll a NAS-on a TM, és nem enged belépni sehogy. Néha egy NAS újraindítás segít, néha attribútumot kell módosítani (fene tudja miért), néha meg csak a reinstall segít rajta. Fene tudja, nekem eddig kb 4szer volt ilyen...

(#4042) kmarci25 válasza FefeeX (#4041) üzenetére


kmarci25
veterán

Az androidon kell újratelepíteni. A NAS-on megy a tm, csak az androidról nem tudok hozzáférni. PC-ről igen. És mondom, beállítás nem változott, sem a NAS-on, sem a routeren, sem az androidos alkalmazáson. :F Számomra érthetetlen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4043) Syl válasza FefeeX (#4041) üzenetére


Syl
nagyúr

Hmm. Éppen hat hónapja van meg a NAS. Azóta megy rajta a TM (FFP+pendrive) és még soha nem volt baj az elérésével. Pedig a TM remote GUI fent van a telefonomon is meg a táblagépemen is. De desktop gépről se volt még fennakadás az elérésben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4044) FefeeX válasza Syl (#4043) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem nem tudom mi volt a probléma, de már többször elment, mondjuk sokszor volt, relatíve gyakran, egymáshoz közel, és mostanában nem volt vele gond, lehet valami beállítás nem volt jó alapból, vagy rossz volt a pendrive (tényleg, mióta vinyóról megy az FFP nem volt probléma) :)

(#4045) Tonyk válasza shteer (#4033) üzenetére


Tonyk
veterán

A gyári kliens is tud mappafigyelést.

Alapesetben az /md{x}/admin/download/torrent könyvtárat figyeli. Ide kell bedobni, a .torrent fájlt.
Ha esetleg már át lett állítva máshová a letöltés, úgy elég a fenti útvonalat belinkelni az új letöltési hely alá, így oda is lehet pakolászni a .torrent állományokat.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4046) shteer válasza Tonyk (#4045) üzenetére


shteer
titán

akkor ez jó hír kmarci25 számára

..szerintem jónak tűnik

(#4047) kmarci25 válasza shteer (#4046) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó bizony. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4048) Kami11 válasza kmarci25 (#4042) üzenetére


Kami11
őstag

Több klienst is kipróbáltam androidpn, de eddig ez vált be legjobban, ráadásul ingyenes is.
Transdroid

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#4049) spiky03 válasza Kami11 (#4048) üzenetére


spiky03
veterán

Én a Remote Transmission-t használom, ez is ingyenes és a Market-ről letölthető.
Csak ugye csinálni kell hozzá egy DDNS-t és kész is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4050) Syl válasza spiky03 (#4049) üzenetére


Syl
nagyúr

Én simán IP-cím alapján vezérlem a NAS-t. Másfél éve nem változott az IP-m :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.