Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) shteer válasza Cypher7 (#3550) üzenetére


shteer
titán

én sem vagyok otthon linuxos dolgokban, de a cikket el tudtam olvasni

..szerintem jónak tűnik

(#3552) Cypher7 válasza shteer (#3551) üzenetére


Cypher7
tag

Igen olvasni én is tudok, de jelenleg nincs FFP telepítve a NAS-ra, FFP nélkül meg nem érem el SSH-n az eszközt. Esetleg más módja van a fájl szerkesztésének?

[ Szerkesztve ]

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3553) shteer válasza Cypher7 (#3552) üzenetére


shteer
titán

szerintem ffp nélkül nincs ssh, ami nélkül nem lehet szerkeszteni

..szerintem jónak tűnik

(#3554) Tonyk válasza Cypher7 (#3552) üzenetére


Tonyk
veterán

telnet backdoor, már ha működik

Szerk: egyébként az ominózus fájlt 3 helyen is megtalálod (hardlinkek), szóval bármelyiket szerkesztheted. Megkeresni a find / -name settings.json -al tudod.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3555) Cypher7 válasza Tonyk (#3554) üzenetére


Cypher7
tag

Elég csak az egyiket szerkeszteni?

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3556) Cypher7 válasza Cypher7 (#3555) üzenetére


Cypher7
tag

Válaszolva a saját kérdésemre:

Igen elég csak az egyiket. :) Amúgy meg gyorsan megoldottam FFP-vel. Egyedül csak az MC-t raktam fel(kellett még hozzá a glip2 csomag), gyorsan megcsináltam a módosításokat, majd tiltottam is az FFP-t.

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3557) Tonyk válasza Cypher7 (#3556) üzenetére


Tonyk
veterán

Ízlések és pofonok, de nem is értem miért baj az, ha fenn van az ffp :F . Én inkább használom alóla a transmissiont, mint a "gyári transmissiont" (ua., de akkor is), plusz ott az ssh, mc, minidlna. Könnyebb, szárazabb érzés.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3558) Cypher7 válasza Tonyk (#3557) üzenetére


Cypher7
tag

Ja nekem nem baj, viszont én meg annyira nem szeretem a karakteres Linux felületeket, ezért gyorsan megcsináltam amit kell és egyenlőre nincs rá szükségem. Majd ha megint kell akkor bekapcsolom. :)

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3559) shteer válasza Tonyk (#3557) üzenetére


shteer
titán

Flexgetre vagy egyeb jol mukodo rss segedprogramra nincs valakinek egy jo lepesrol-lepesre leirasa?

..szerintem jónak tűnik

(#3560) FefeeX


FefeeX
veterán

Nincs valami megoldás arra, hogy ne fél óránként reannounce-oljon a transmission, hanem mondjuk 5 percenként, hogy ezzel kiküszöböljük a piros-problémát? (ugye ebben a lényeg, hogy a tracker kapjon infót a klienstől, hogy még mindig tölt, mennyi ment át erre-arra, és ha félóránként egyszer csinálja, ráadásul be is szakad, akkor azt jelzi a trackernek hogy stoppolt a torrent, amit mi nem akarunk ugye...)

(#3561) Balinov válasza shteer (#3559) üzenetére


Balinov
félisten

mi az a flexget? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3562) Cypher7


Cypher7
tag

Sziasztok!

FFP-vel meg lehet nézni, hogy éppen mi pörgeti 100%-on a processzort?

Köszi és üdv!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#3563) _Petya_ válasza Cypher7 (#3562) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, belépsz ssh-n (vagy telneten...), és a top paranccsal meg tudod nézni.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#3564) devbence válasza _Petya_ (#3563) üzenetére


devbence
tag

Utana esetleg ps afx | grep processzneve :K

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#3565) jandraman


jandraman
csendes tag

sziasztok

kerestem a neten de látom sehogy se lehet a ledeket irányitani (kikapcs,más szinre vált,stb...)most sajna
le van ragasztva mert a paraszt a kék ledbe egy refit épit.

(#3566) Joshi válasza jandraman (#3565) üzenetére


Joshi
titán

:R :R :R
Én is leragasztottam egy kis darab fekete szigszalaggal. :D

(#3567) shteer válasza Joshi (#3566) üzenetére


shteer
titán

en meg beraktam a hazimozi sub moge, azt nem vilagitja at :D

..szerintem jónak tűnik

(#3568) Joshi válasza shteer (#3567) üzenetére


Joshi
titán

Még a venti hangjával is kell kezdenem valamit mert engem nagyon idegesít a hangja, régebben itt valaki ezt a ventit ajánlotta. Szerintetek érdemes venni bele egy ilyet? :U

(#3569) shteer válasza Joshi (#3568) üzenetére


shteer
titán

nem a ventivel van a gond, hanem a vezérléssel

..szerintem jónak tűnik

(#3570) Tonyk válasza jandraman (#3565) üzenetére


Tonyk
veterán

Leveszed az előlapot és egy papírfecniből kivágsz annyi kör alakú kis lapot ami befér a gomb belsejébe és még átenged annyi kéket, amit még el tudsz viselni. Asszem ez nálam vagy 4 réteg papír volt, így felettébb kellemes kék fénye van, nem vakít.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3571) FeRkE válasza FefeeX (#3246) üzenetére


FeRkE
őstag

Hogy tudom felcsatolni az NFS megosztást Win7 alatt? köszi!

(#3572) shteer válasza Balinov (#3561) üzenetére


shteer
titán

rss figyelő (asszem :D)

..szerintem jónak tűnik

(#3573) Tonyk válasza FeRkE (#3571) üzenetére


Tonyk
veterán

Sambával mi a gond? NFS szerintem csak lassabb lesz.
Másrészről natív kliens ha jól emléxem csak ultimate-re megy rá.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3574) Balinov válasza shteer (#3572) üzenetére


Balinov
félisten

na, az igencsak jo lenne. meg is sasolom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3575) FefeeX válasza FeRkE (#3571) üzenetére


FefeeX
veterán

NFS-ként szerintem sehogy, viszont mappában CIFSként ugyanúgy elérhető az NFS megosztás is, csak almappában.

(#3576) ubid


ubid
őstag

Valaki tud segíteni, hogy hogyan tudom a TM-et újraindítani (távolról például) ? (pendriveról fut)
köszi.

-.-

(#3577) MarQs


MarQs
senior tag

Üdv!
Azt tudjátok esetleg, hogy a HDD nélküli NSA310-es NAS-ra is 2 év gyártói gari van? A boltoknál elég vegyes a felállás...
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#3578) betyarr


betyarr
veterán

Tracker returned an error: Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)

ilyen hibákat kapok random időközönként és random torrenteken.jár itt valaki hasonló cipőben?

(#3579) shteer válasza betyarr (#3578) üzenetére


shteer
titán

enkór hiba

..szerintem jónak tűnik

(#3580) Dallam


Dallam
csendes tag

Üdv

Pár napja azon molyolok, hogy az NSA 310-esemről egy Toshiba 40TL938 Smart TV-el látom a teljes tartalmat, de videót (divx, mkv) nem tudok lejátszani, mert állandóan egy "Médialejátszó hiba" üzenetet kapok.
Ugyan ezeket a fájlokat kimásolva pendrive-ra tökéletesen működik.
A NAS-ról képek és mp3 fájlok szintén működnek.
Napok óta csak olvasok, nyomkodok...de semmi :)
Tud valaki segíteni?

(#3581) betyarr válasza shteer (#3579) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#3582) devbence válasza Dallam (#3580) üzenetére


devbence
tag

Probalj masik AVI, nem minden kiterjesztest/formatumot tamogat sajnos.

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#3583) Rascally81


Rascally81
aktív tag

Srácok.
Be lehet azt állítani, hogy a minidlna időrendben listázza a fájlokat??
Nem győzöm keresni az új filmeket....
üdv

[ Szerkesztve ]

Engem nem érdekel, hogy romlik a pénz. Nincs annyi, hogy rám rohadjon....

(#3584) Game78 válasza Rascally81 (#3583) üzenetére


Game78
tag

Tegyél fel Plex-et,abban van ilyen lehetőség is...meg még 1 csomó más is:)
Kicsit macera először ,meg sok időt eltölt vele a nas,de a végén kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#3585) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Lenne egy olyan problémám, hogy még régebben statikus ip címet állítottam be a NAS web-es kezelőfelületén. Most frissítettem a routerem és nem bírom elérni a NAS-t sehogy sem. Sem total commanderen sem webes felületen. Valaki adjon már ötletett, hogyan tudnám visszavarázsolni az egészet, hogy működjön. Gondolom router frissítés előtt dinamikusra át kellett volna állítanom a NAS-t.

(#3586) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

reset gomb megnyomásával ügye nem törlődnek a képek stb. a merevelemezről?

(#3587) Game78 válasza Jumpalaja01 (#3586) üzenetére


Game78
tag

Nem emlékszel rá mit állítottál be neki?Mert nálam pl:192.168.1.x ,de én a routert állítom be úgy hogy az osszon neki mindig ugyanazt a belső címet,nem a nas-t állítom át.De esetleg ezzel nézd át a belső hálót,ha a router 192.168.1.100-200-ig ad ip-t akkor mondjuk azt a tartományt nézd át és elvileg meg kell találnia.

(#3588) Jumpalaja01 válasza Game78 (#3587) üzenetére


Jumpalaja01
tag

A Nas web-es felületén állítottam 192.168.1.x-re statikusra, de frirmware frissítés után a router már 198.168.0.x IP címeket szor ki. A többi eszköz (media lejátszó telefon stb. automatikusan felvette a 192.168.0.x valamelyikét de a NAS-t nem változik így nem tudom elérni, hogy dinamikusra átálítsam.

(#3589) Game78 válasza Jumpalaja01 (#3588) üzenetére


Game78
tag

A router előtte 192.168.1.x -et osztott most meg 192.168.0.x -et?Hmm... jártam én is így D-Link-el,milyen router custom firmware-t tettél rá vagy gyári? Custom firm-nél/Tomato,DD-WRT/ azt is lehet állítani,hogy milyen belső címen érd el a routert,mert most gondolom 192.168..0.1-en éred el,ha van a beállítások között lehetőség arra,hogy ezt megváltoztasd 192.168.1.1-re akkor talán eléred a Nas-t,mivel akkor 192.168.1.xxx-eket fog osztani.Szerintem a gyári firmware-nél is van ,meg is találtam.
Valami ilyesmi,csak ez Tp-link,itt próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#3590) Jumpalaja01 válasza Game78 (#3589) üzenetére


Jumpalaja01
tag

Ez bejött. Köszönöm a segítségedet. Az érdekes az, hogy vagy egy órája én is próbálkoztam ezzel de akkor hibát írt ki.

(#3591) Game78 válasza Jumpalaja01 (#3590) üzenetére


Game78
tag

Na akkor ez kipipálva:D biztos azért mert összekavarodtak az ip-k,lehet restartolni kellett volna a routert legalább egyszer,de mind1 a lényeg,hogy megy.

(#3592) Balinov


Balinov
félisten

arra valakinek nincs tippje, hogy ha a gyari torrent letotobe hozzaadok egy torrent fajlt, jon az uzenet, hogy job succesfully added..de se nem indul el, se nem latszik az adott torrent, akkor mi a teendo? NSA325,4.60FW

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3593) dawe666 válasza Balinov (#3592) üzenetére


dawe666
tag

A port engedélyezve van a routerben? Lehet hozzá csatlakozni? Úgy emlékszem a 9090-es portot használja gyárilag, de a menüben állítható, nézd meg egy port ellenőrzővel, hogy kapsz-e választ.

(#3594) Balinov válasza dawe666 (#3593) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, :R ugy remlik, a kliensnek ugyanazt a portot adtam meg, mint amit az asztali gepen is hasznaltam, port forward beallitva a Cisco gw-n.

port ellenorzo alatt mit ertesz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3595) dawe666 válasza Balinov (#3594) üzenetére


dawe666
tag

Én ezt szoktam használni:
https://airvpn.org/topic/9315-port-forwarding-tester/

Az IP címhez beírod a WAN címedet, amit a router-ben meg tudsz nézni, majd a porthoz beírod a portot, ami érdekel, majd a send gombot megnyomod (nem a listent).

Ezzel meg tudod nézni, hogy kintről eléred-e a kliensed. Ha megnézed egy porttal, ami biztosan zárva van, akkor azt kell lásd, hogy nem férsz hozzá, a nyitott port esetén pedig nem kapsz hibát.

(#3596) Balinov válasza dawe666 (#3595) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, ki fogom probalni. Bar, ha a desktopon az utorrent adott portal aktiv, megy a feltoltes is, ahogy a csovon kifer, akkor ugyanazzal a porttal a nason is mennie kellene, nem?

A gondom az inkabb az - lehet, rosszul fogalmaztam meg -hogy korabban hozzaadtam egy torrentet a gyari klienshez, akkor ilyesmit lattam

Aktiv torrentek szama 1

mig most hiaba adom hozza, nem is latszik a job listaban. Gondolom, ha mukodik, ha nem a portforward, azert latnom kene az aktiv torent listaban, nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3597) Tonyk válasza Balinov (#3596) üzenetére


Tonyk
veterán

"Bar, ha a desktopon az utorrent adott portal aktiv, megy a feltoltes is, ahogy a csovon kifer, akkor ugyanazzal a porttal a nason is mennie kellene, nem"

Hát nem!

Hacsak nincs a routerben a portforward átállítva a nas ip-címére.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3598) Balinov válasza Tonyk (#3597) üzenetére


Balinov
félisten

aham, szoval a nas torrent kliensenek kell egy masik portot keresni. Viszont akkok korabban miert ment a nason a le/feltoltes.

Este csinalok egy videot telefonnal, hogy mi is a kinom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3599) Tonyk válasza Balinov (#3598) üzenetére


Tonyk
veterán

Egy portot egyszerre csak egy eszközre lehet forwardolni.
Azaz ha van a gépen (192.168.1.10 ) torrentkliens és a nason (192.168.1.11) is, akkor mindkét eszköznek kell egy-egy portot nyitni a routerben. Pl. a a gépnek 10500 a nasnak meg 10501. Így a routerben a 10500-as portot a 192.168.1.10 -re forwardolod, míg a 10501-es portot a 192.168.1.11-re.

Szerk: És természetesen a gépen a torrentkliensen a 10500-as porot kell megadni, a nas kliensében pedig a 10501-es portot.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3600) devbence válasza Balinov (#3598) üzenetére


devbence
tag

Papirforma szerint egy portrol nem mehet ket vegpontba aktivan a kapcsolat, erre celzott a kollega.

menni mehetett, de nem aszinkron, hanem felvaltva.

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.