Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) spiky03 válasza Tonyk (#2350) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor be. :)
Elvileg támogatja, van benne olyan.
De lehet, hogy az FTP az egyszerűbb megoldás, nem?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2352) Tonyk válasza spiky03 (#2351) üzenetére


Tonyk
veterán

Lényegesen, de a VPN meg biztonságosabb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2353) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Van olyan, akinek sokszor előfordul hogy nem elérhető a dyndns címe ?

Otthon hálón belül IP-n keresztül el tudom érni a szervert, viszont a dyndns címen csomószor van olyan hogy nem akarja csak újraindítás után működik...

-.-

(#2354) spiky03 válasza Tonyk (#2352) üzenetére


spiky03
veterán

Értem, akkor lehet, hogy megpróbálom a VPN-t valahogy beállítani a routerben.
Használatiban az 49. oldalon van egy VPN beállítás vagy valami.
Az kell nekem? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2355) Tonyk válasza spiky03 (#2354) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, ott, de inkább az 51.oldalon lévő Ipsec-et. Itt egy leírás a kliens bállításához, mielőtt ez lenne a következő kérdés ;) . Ja, és ezt csak kívülről tudod tesztelni. (mobilnet, szomszéd, stb.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2356) spiky03 válasza Tonyk (#2355) üzenetére


spiky03
veterán

És elvileg, ha azt megcsinálom akkor mennie kell majd a külső elérésnek.

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ezt , hogy is kell majd elképzelnem, hogy hogy tudok majd pl havertól belépni a NASban található winyóra, és másolni rá vagy le adatokat?

Ha ez is megvan akkor teljes lesz a NAS-om végre. :C
amit természetesen nagy részben neked köszön hetek, mert a Te segítségeddel értük el azt ami van. :)

Thx :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2357) Tonyk válasza spiky03 (#2356) üzenetére


Tonyk
veterán

Figyu, ha ennyire nem tiszta ez a dolog, akkor csinálj egy FTP-t, az a legegyszerűbb, leggyorsabb. Ne adj neki egyszerű jelszót és ne használd nem megbízható helyekről. Ennyi.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2358) ubid


ubid
őstag

szerintetek melyik jobb ? A NO-IP vagy a DYNDNS ?

-.-

(#2359) Tonyk válasza ubid (#2358) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyértelműen a no-ip, mivel a dyndns fizetős ;) .Egyébként meg hótmindegy volt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2360) ubid válasza Tonyk (#2359) üzenetére


ubid
őstag

Nekem van dyndns-em még régebbről, tehát nem fizetős változat még...

Viszont mint írtam ár hozzászólással előbb, valami gond lehet...

-.-

(#2361) Tonyk válasza ubid (#2360) üzenetére


Tonyk
veterán

Én is a dnydnset használom, ami még az ingyenes korszakból maradt. Nincs vele gond. Állandóan elérhető.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2362) FefeeX válasza ubid (#2360) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudom, a no-ip-nek köszönhető-e, de azután jelentkezett, miután beregeltem, hogy az ip-mre ha aktív az FTP akkor brutál mennyiségű flood belépés próbálkozás érkezik... Azóta inaktív az FTP-m, plusz meg is szüntettem a no-ip-t, most egy másik ingyenesen regeltem, ha érdekel megnézem min, mooo.com a vége, de választható volt :)
(nem hinném, hogy valaki minden nap végigpróbálja az összes IP-t, és próbál rá FTP-n bejelentkezni... így marad a NOIP-n cross-kalózkodás feltételezése)

(#2363) ubid válasza Tonyk (#2361) üzenetére


ubid
őstag

Akkor lehetséges, hogy routerbe kellene valamit beállítanom még ?

Fix IP-n van a nas az tuti.
mit kell még beállítanom ?
valaki le tudná írni hogy mit nézzek meg esetleg ?

-.-

(#2364) Tonyk válasza FefeeX (#2362) üzenetére


Tonyk
veterán

Standard 21-es porton csücsül kinn? Én áttettem egy random portra, az van beforgatva lanra a 21-re. Ez sem védi ki persze tökéletesen, de a 21-et scannelőket igen. Jó lenne ha a gyári kliens tudna legalább bannolni.

esetleg iptables-be egy ilyen vagy hasonló szabály:

iptables -I INPUT -p TCP -m state --state NEW -m limit --limit 15/minute --limit -burst 5 -j ACCEPT

(#2363) ubid

Hogy a NAS fix ip-van van most nem lényeges. A kérdés, hogy ip-váltáskor (pl szakadás utáni reconnect) a routered szépen lejelenti-e a változást a dyndns felé? Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2365) FefeeX válasza Tonyk (#2364) üzenetére


FefeeX
veterán

ezt a portforwarding IP fordítást is tegnap láttam először, így azóta már eszembe jutott ez is, mert ez tényleg frankó, minden esetre most akkor melyik az érdemesebb, állítsam vissza az FTP-t random porton, vagy használjam az SCP-t ? :)

a routered szépen lejelenti-e a változást a dyndns felé
DDWRT FW-s routerben ez is beállítható, pl ezért is szeretem :)

Felcsatolni hálózati meghajtóként tudok FTP-t/SCP-t/SFTP-t? Vagy ahhoz megint más kellene? :)

[ Szerkesztve ]

(#2366) Tonyk válasza FefeeX (#2365) üzenetére


Tonyk
veterán

A nas telejesen jó 21-en. Annyit csinálj, hogy a forwardban a 21-et állítsd át pl 11021-re. Azaz source port 11021 destination port 21 . Így a 11021-re érkező kérések a nas 21-es portjára lesznek továbbítva

Kivülről pedig úgy éred el, hogy ipcím:11021. Pl. 123.213.121.85:11021 vagy valami.no-ip.com:11021

A felcsatolást ne erőltesd szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2367) FefeeX válasza Tonyk (#2366) üzenetére


FefeeX
veterán

ezt értettem, erre írtam hogy tegnapig ezt nem is tudtam, hogy ilyet lehet, viszont az előzőnél is a 22-es portforwardról volt szó, és onnan kaptam az ötletet :) épp most állítgatom a routert :)

MOD1 ahham, viszont nem találom TotalCommanderben, hol állítsam át a port számot :)
MOD2 igen, ha nem írok mögé számot, alapértelmezett a 21-es port, de :portszám kombóval működik :)

[ Szerkesztve ]

(#2368) Tonyk válasza FefeeX (#2367) üzenetére


Tonyk
veterán

A felcsatolás egyébként fincsi kis VPN-en után simán megoldható.

Magát az FTP-t is meg tudod jeleníteni sajátgépben, bár nem konkrét hálózati meghajtóként. Eszközök -Hálózati meghajtó csatlakoztatása - Csatlakozás egy dokumentumok és képek tárolsára .... - Tovább - Válasszon másik hálózati helyet - .... tovább értelemszerűen.

"ha nem írok mögé számot, alapértelmezett a 21-es port, de :portszám kombóval működik"

ahol nem lehet külön portot állítani ott mindenütt működik a ip:portszám megadásos módszer.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2369) FefeeX válasza Tonyk (#2368) üzenetére


FefeeX
veterán

csatolni nem akarja, nem tudom, valami gebasz van az explorerrel, vagy le van tiltva az FTP :) tunnelen keresztül a chrome-ban behozza, TCMD behozza, IE és explorer meg nem :)
Mindegy, akkor marad a két kattintás, ami alapból jobb mint minden alkalommal jelszót gépelni :)

(#2370) ubid válasza Tonyk (#2364) üzenetére


ubid
őstag

És ezt hogyan tudom megnézni, hogy lejelenti-e vagy sem ?
Egyébként TP-LINK WDR3600-as a router... nem egy szar darab.

-.-

(#2371) Tonyk válasza ubid (#2370) üzenetére


Tonyk
veterán

Bemész a dyndns-be (dyn.com), és megnézed mikor volt az utolsó szinkronizálás. És, hogy az ottani ip megegyezik-e az aktuális ipddel. A jobb routerek(sw-ek) :P pontosan írják mikor szinkronizáltak.

TP-LINK WDR3600

Ha csak lehet tp-link közelébe sem megyek.

Egy normális router így csinálja:

(#2369) FefeeX

Persze,h ogy nem akarja csatolni, ha nem azt csinálod amit mondok :) , Oda katt, ahová a nyíl mutat.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2372) #79335424 válasza Tonyk (#2368) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, hogy belevau, de tegnap én is elhasaltam az FTP -n és lehet, hogy ugyanaz a bibi. Nas az irodában, router mögött, no-ip -vel. Ha mobilnettel (vagyis közvetlen IP -vel) akarok csatlakozni (Android TC), akkor aktív módban sikerül. Ha viszont az otthoni gépről, ami viszont router mögött van, akkor az XP -s TC porthibára hivatkozik (vmi reconnect, vagy redirect ). A router wanig eljut ( fix IP ), de a gépemig már nem. Sem aktívban, sem passzívban.

(#2373) Tonyk válasza #79335424 (#2372) üzenetére


Tonyk
veterán

Őőő, kérdés akart lenni vagy mi? Nem vágom. :F

De ott konfigurációs hiba lesz a router-NAS oldalon.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2374) FefeeX válasza Tonyk (#2371) üzenetére


FefeeX
veterán

oda kattantam, beírtam mindent, az anonym helyett felhasználói névvel, de semmi.
utána próbáltam meg windows explorerben (Számítógép) hogy egyáltalán viszi-e az ftp-t a címsorból (ftp://__DNS__:__portszám__; erre is hibaüzenetet dob, ugyanez IE 9 vagy 10 alatt is; Crome alatt ugyanezt beírva meg megjelenik az írd be a felhasználónevet és jelszót dolog)
Nem vagyok teljesen süket, csak voltak dolgok amikről nem tudtam :P

Somatom: nálam 21-es porton eddig is megette az FTP-t TC-ből, most is megeszi, csak a portforward portcsere után a portot kellett utánaállítanom (ugyanúgy router van mindkét helyen)

[ Szerkesztve ]

(#2375) Tonyk válasza FefeeX (#2374) üzenetére


Tonyk
veterán

Kipróbáltam a sajátomon. Működik. IE-ben, intézőben, mindenütt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2376) ubid válasza Tonyk (#2371) üzenetére


ubid
őstag

Jelenleg a munkahelyemen vagyok, úgyhogy a routerbe nem tudtam megnézni, viszont a dyndns-re belépve ezt látom :

-.-

(#2377) FefeeX válasza Tonyk (#2375) üzenetére


FefeeX
veterán

ezért mondom, lehet valami rendszergazdai tiltás van rajt, mint ahogy a youtube-on, a facebookon meg hasonlók, ezért használok SSH Tunnelt ;)

(#2378) #79335424 válasza Tonyk (#2373) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tulajdonképpen egy esetleges hibalehetőségbe bújtatott kérdés. :)
Remélem, meg tudom oldani, csak még küzdök rajta. Persze hogy ne legyen egyszerű, rögtön nem a 21 -esre van állítva. Csak azt nem értem, hogy általában az FTP szerverekre miért tudok csatlakozni ugyanezzel a routerbeállítással és a sajátomra miért nem? Miközben telóról müxik.

(#2379) Tonyk válasza ubid (#2376) üzenetére


Tonyk
veterán

És a routered nem éred el távolról? :Y

Akkor amikor hazamész megnézed, hogy a kettő azonos-e. Igazából ezt úgy tudod tesztelni, hogy otthon a routeren bontod a netkapcsolatot újra felcsatlakozol és utána megnézed, hogy az új ip-van-e a dyndns-ben vagy a régi. Ha jól sejtem a 84.-es kezdetű ip-ből Digis lehetsz. A digi pedig ad új ip-t minden reconnect-kor.

Mondjuk tegyük hozzá, elég érdekes lenne, ha a router nem frissítené ezt magától. Csak az a kérdés, hogy egy eldobott netkapcsolatkor frissít-e.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2380) Tonyk válasza #79335424 (#2378) üzenetére


Tonyk
veterán

Intéző és társai nem nagyon komálják tapasztalatom szerint az aktív kapcsolatot.
Ha van lehetőség a routerdben Tracking / Nat helper bekapcsolására (mégpedig FTP kapcsolatra), tedd meg. ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2381) #79335424 válasza Tonyk (#2380) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem vmit a szerver oldali routeren kellene bűvészkedni. Az egész azért lett kitalálva, mert az ügyfelektől (néha) kapunk több gigás anyagokat. Ezeket körülményes fálküldőkön keresztül megkapni és így rögtön az irodai tárra kerülnének. Az ügyfélnek adhatok egy FTP elérést, de azt nem mondhatom, hogy állítgasson ezt, vagy azt a routerén. Naívan azt gondoltam, hogy ehhez majd lehet ugyanúgy csatlakozni, mint bármilyen más FTP szerverhez. De már látom, hogy ez nem is olyan eccerű.

(#2382) ubid válasza Tonyk (#2379) üzenetére


ubid
őstag

távolról is csak dyndnsen keresztül tudom elérni nem ?

-.-

(#2383) spiky03 válasza Tonyk (#2357) üzenetére


spiky03
veterán

igen jól látod nem vagyok otthon a témában, még. :)

ezért is szeretném a legjobban beállítani a nas-t, hogy tudjam rendesen használni.

majd haverral akkor ezt is megcsináljuk, mint dns-es dolgot. vagy csinálunk ftp-t. :)

amúgy csak haveroktól lépnek be rá filmek, zenék, képek másolás céljából.

kérdés
a félig kész vpn kapcsolatomat, hogy tudnám törölni, vagy visszavonni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2384) Tonyk válasza #79335424 (#2381) üzenetére


Tonyk
veterán

Hidd el, ennek simán mennie kellene.

Távirati stílusban:
NAS-on FTP engedélyezése és 21 -es portra beállítva
Routeren kinyitni mondjuk a 16021-es portot és forwardolni a NAS lan-ip címére (ami statikus ip kell, hogy legyen (azaz állandó)!) a 21-es portra. Erre látsz példát itt. Természetesen maradhat az alap. 21-es porton kintről is. (számolni kell az állandó külső cseszegetéssel). Ekkor csak a kulső portot kell megadni a forwardnál, automatikusan u.a a belső portra küldi majd a csomagot.
Routeren FTP helper-t bekapcsolni ha van.

Kliensről elérés: A router szolgáltatótól kapott ip-címe:12345. pl: 123.231.132.231:16021. vagy ceg.domain.hu:16021

Ennyi kb.

(#2382) ubid

Domain névvel vagy publikus ip-vel (ill ha van külön spec. :adminisztrációs porttal). Amire ugye a dyndns mutat(na)

(#2383) spiky03

Mit jelent a félkész VPN ? :B És honnét szeretnéd visszavonni?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2385) spiky03 válasza Tonyk (#2384) üzenetére


spiky03
veterán

:)
Csak azt amit írtam fentebb is, hogy a key megadásnál megáltunk. Ezt csináltuk, amit te linkeltél a múltkor.
[link]

Innen a kapcsolatok közül. :) Azt szereteném, hogy ne legyen ott.

Ismét bocsi a sok hülye kérdésért. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2386) Tonyk válasza spiky03 (#2385) üzenetére


Tonyk
veterán

Hálózati és beállítási központ megnyitása - bal oldalon Adapterbeállítások módosítása - jobb klikk rajta és törlés.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2387) spiky03 válasza Tonyk (#2386) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, ez már kész is. :) :R

Akkor egy ilyen kis mezei felhasználónak inkább az FTP-t ajánlanád, és nem a VPN-t?
Arra a felhasználásra, amit leírtam?
A melóban nem akarok rá belépni, mert a tűzfal úgysem engedné, meg semmi más külső helyszinen (netkevézó, stb), csak haveroknál.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2388) Tonyk válasza spiky03 (#2387) üzenetére


Tonyk
veterán

Lesarkosítva VPN arra való, hogy távoli, de internet kapcsolattal rendelkező gépeket vagy LAN hálózatokat összekössön, mintha együtt lennének.
Ergó ha csak fájlcsere a cél, "tökéletes" az FTP. Esetleg ha játszani is akarnátok lan-ban -álá' LAN-party-, akkor a VPN-nel ez simán megoldható lenne. (mondjuk ettől azért nem lennének LAN-szerű pingek).
Ha legalább annyit teszel, hogy default (21) portról elrakod, nem használsz 12456 szerű jelszavakat, kétes helyekről nem lépsz be (ahol lehallgatható a hálózat, stb. mert az ftp jelszava a hálón keresztül sima szövegként megy.) akkor rendben lesz. Ettől függetlenül a haveroknak kiosztogatott jogosultságokra nagyon oda kell figyelni, mert elég egy vicceskedni próbáló haver és repül minden.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2389) Cadal


Cadal
őstag

Hali!

Ha túlvagyok az FFP csomag merevlemezre való telepítésén, és a Putty segítségével letiltottam a telnetet(itt legalul), akkor pontosan honnan is kell folytatnom a dolgokat?

köszi.

(#2390) Tonyk válasza Cadal (#2389) üzenetére


Tonyk
veterán

ha eljutottál a lap aljáig, akkor miért nem nyomod meg az "Alkalmazások telepítése" linket? Azaz folytasd a 4. oldalon. :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2391) Cadal válasza Tonyk (#2390) üzenetére


Cadal
őstag

Oké, telepítettem a progikat, de az 5. lépés úgy kezdődik, hogy hozz létre a pendriveon két mappát. namost én ugye úgy indultam neki, hogy nincs pendrive a zyxel-ben, akkor hova hozzam létre a könyvtárakat? és ebben az esetben mi a parancssor?
Ez:
mkdir ******/ffp/tm
mkdir ******/i-data/md0/video/download

Csak a csillagozott helyre még írnom kell valamit? a képen látszik, hogy ha simán beírom a fenti parancsot, nem történik semmi... Vagy kihagyhatom ezt a lépést?

[ Szerkesztve ]

(#2392) Tonyk válasza Cadal (#2391) üzenetére


Tonyk
veterán

ha az ~ffp/ -ben nincs tm, akkor hozd létre, ha van akkor ok.

mkdir /i-data/md0/video/download
Ennél az is ott van, hogy "(ez opcionális) - ha már létezik a könyvtárad, nem kell kiadni a parancsot"

De akár a NAS admin felületén létrehozol a megosztások között egy újat, Torrent néven. Akkor létrejön maga megosztás és a hozzá tartozó mappa a /i-data/md0 -án : /i-data/md0/Torrent
(így nem lesz eldugva a letöltés valahová jó mélyen, amikor a torrent kész elég innen a végleges helyére átmozgatni a videofájlt.)

és akkor a következő parancs így fog kinézni
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/torrent/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2393) tigrici


tigrici
aktív tag

Üdv Tonyk
Szerinted létezhet az hogy 2 nsa 310.esből az egyiket külön portforward nélkül megfogja a router 'Dlink 667" mert sehogy sem tudok rá rakni FFP-ét."download failed" ráadásul twonky dlna megszakad érvénytelen fájl uzenettel Lg tv.Viszont EMTEC movi cube Wörksgrup alol simán viszi a filmet.Mig a másik simán müködik.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2394) Tonyk válasza tigrici (#2393) üzenetére


Tonyk
veterán

Huhh, ebből kihámozni bármit is :Y

Tehát a hálózatodon van két NSA310. Nem próbáltam még két azonos mediaszervert egyszerre üzemeltetni egy hálón, de nem lehet hogy az egyik elnyomja a másikat? Ez csak tipp. Próbáld meg külön-külön tesztelni őket.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2395) tigrici válasza Tonyk (#2394) üzenetére


tigrici
aktív tag

próbáltam,de nem tudom hogy nem-e jegyzi meg a router az egyiket és csak resettel lehetne törölni belőle.De az tény amelyik tökéletes az volt az első.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2396) Tonyk válasza tigrici (#2395) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezért is írtam, hogy egyszerre ne menjen a kettő! Amíg a másikat teszteled kapcsold ki az elsőt. A router, hogy mit jegyez meg az lényegtelen most.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2397) #79335424 válasza Tonyk (#2384) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Még nem néztem utána, de eszembe jutott vmi. Az irodai NAS -on lévő FTP -portjai pontosan ugyanúgy vannak beállítva az ottani routeren, mint a saját NAS -om portjai az itthoni routeren. Vagyis ugyanazokra a portokra vannak forwardolva. Lehet, hogy ez kavar be, amikor az itthoni routerről akarom elérni az ottani FTP -t.

(#2398) Tonyk válasza #79335424 (#2397) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem (hinném, hogy ez gondot jelentene), de a saját megnyugtatásod végett kb 5 másodperc átkonfigolni. Ha gondolod dobj rám egy privátot az adatokkal (akár addig más portokkal, átmeneti usernévvel + passal) és ránézek annyira, hogy be tudok-e jelentkezni kívülről. Aztán persze elfelejtem :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2399) tigrici válasza Tonyk (#2396) üzenetére


tigrici
aktív tag

ugy is ugyanez a helyzet,azaz a jó nas szoftveresen ki van kapcsolva,de rajt a hálon mert ébreszteni tudnám.Hoppá a routeren látom az IP ,Mac de név nélkül,viszont elérni nem tudom.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2400) Tonyk válasza tigrici (#2399) üzenetére


Tonyk
veterán

Gondolom statikus ip van mindkét nas-nak (és még véletlenül sem u.a)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.