Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Tonyk válasza tigrici (#2049) üzenetére


Tonyk
veterán

Így van, a frissítésnél a egyszerűen a régebbi fw-t adod meg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2052) spiky03


spiky03
veterán

A NAS gyökérkönyvtárába, hogy tudok csinálni egy új mappát?
Egy AVCHD mappát szeretnénk csinálni, mert elvileg így lejátszhatók a BD25/50-es filmek a Pioneer BDP-150-el.
Vagyis kiszeretném próbálni, mert ha pendrive-ra vagy külső winyóra a gyökérbe csinálunk egy ilyen mappát akkor működik. Viszi a filmet menüstül mindenestül. :)
Ezt szeretném DLNA-n is kiprábálni.
Mert ha a video mappán beül csináltam egy ilyen mappát ott nem látta.

Thx
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2053) Doosa válasza tigrici (#2050) üzenetére


Doosa
aktív tag

Természetesen nem. De itt a seed a legkisebb gond.

(#2054) Prosectura2 válasza spiky03 (#2052) üzenetére


Prosectura2
tag

Webes felület - adminisztrátor beállítások - megosztások.

Létrehozol egy új megosztást a kívánt néven, beállítod, hogy mely típusú állományokat ossza meg, és ennyi.

(#2055) spiky03 válasza Prosectura2 (#2054) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, majd kipróbálom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2056) spiky03


spiky03
veterán

Írtam a Supportnak és ezt a választ kaptam arra, hogy mikor lesz feliratkezelés a beépített DLNA kliensben, valamint megéri-e frissíteni az fw?

Mindenképp azt javasolnám ebben az esetben, hogy frissítsen a legutolsóra.
Leginkább azért, mert pont a feliratkezelés miatt az újabb FW-ben már Twonky média szervert használ a NAS, ami ezt gond nélkül kezeli, de sok más előnye is van és sok fejlesztés, hibajavítás került bele.

Kíváncsi leszek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2057) tigrici válasza spiky03 (#2056) üzenetére


tigrici
aktív tag

Hát nem tudom melyikre gondolnak,mert bár nálam a twonky tökéletesen müködik.De feliratot még nemigen láttam az Lg tévémen.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2058) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok vettem egy ilyen kis készüléket. Szeretném kiokosítani transmission stb. De már az alapoknál elvesztem azzal, hogy mi az a FFP???

Asus AC85P - DS118

(#2059) tigrici válasza Milli82 (#2058) üzenetére


tigrici
aktív tag

ajánlom figyelmedbe ezt a cikket
http://logout.hu/cikk/nsa-310_es_az_ffp/bevezetes_a_pendrive_torlese.html
Amugy az FFP 1 Boot. ami által telnet elérést tudsz létrehozni a nas felé,és általa a nassal induló progikat telepiteni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2060) Milli82 válasza tigrici (#2059) üzenetére


Milli82
tag

Köszi az infót. Látom az NSA-ban van torrent kliens. És egyéb hasznos dolgok. Akkor lehet a transmission-re nincs is szükségem. Vagy mivel jobb ha a transmissiont használom?

Asus AC85P - DS118

(#2061) tigrici


tigrici
aktív tag

próbálom feltenni a Serviiot a nasra de a java telepitésnél megakadtam.ezzel a parancsal.
root@nsa311:/ffp/opt/java# ln-s ejre1.7.0_10
sh: ln-s: command not found
root@nsa311:/ffp/opt/java
valaki tudna segiteni? amugy ez alapján történne:
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=2&ei=QtYLUbrWEYfYtAa46oC4CQ&hl=hu&prev=/search%3Fq%3Dputty%2Bnsa310%26hl%3Dhu%26tbo%3Dd%26biw%3D1172%26bih%3D624&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://nas-tweaks.net/419/installation-of-java-on-the-nas-under-fun_plug/&usg=ALkJrhjrkp98yQVLYhZUupD2w9Gg4OtdDw

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2062) spiky03 válasza tigrici (#2057) üzenetére


spiky03
veterán

A legfrissebbre, amit kiír a web-es felület, ha belépsz, hogy van új fw. 4.50(AKF.1)

Frissíteni úgy kell, hogy csak simán rányomok, oke és ő feltesz mindent magától?
Nem állítja el a beállításokat? Meg a TM-ben is megmaradnak a torrentek?

Valahol olvastam, hogy van Androidra TM. Ilyet használ valaki?
Hasznos lenne, mert így ha nem vagyok itthon és nem megy a laptopom, akkor is tudnék filmeket leszedni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2063) tigrici válasza spiky03 (#2062) üzenetére


tigrici
aktív tag

elvileg elkell távolitani az FFP sticket,lemezen pedig egyszerüen letiltani hogy ne fusson és ugy kell frissitést nyomni.Mármint a GUIT gondolod az androidra?mert a nason a torrent akkor megy ha be van kapcsolva.azaz ha akarod nonstop.Bár nálam amiota laptop van és csak addig fut a háttérben a gépen a Qtorrent az is bűven elég az arányhoz.Azért nem tudom hogyan lehet töredezetség menreni a nast.Erre valakinek ötlete?Vagy vindowsból simán hálózati meghajtóként?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2064) spiky03


spiky03
veterán

Nálatok is lassú az áthelyezés?
Mert épp most próbálok áthelyezni egy BD25-öt a NSA310\video\download mappából, ki a gyökérbe egy AVCHD mappába, amit csináltam, és kemény 3,5 megával másol csak, vagyis helyez.
2 órát írt ki időnek. :F
Kb ugyan így volt, amikor egy BD25 ISO-ból másoltam ki a tartalmat eegy pendrive-re, ott 2 óra volt a másolás.

Nálatok is ilyen?
Vagy ez is azért van mert wifi-n megy a netem?
De ennak ahhoz semmi köze, nem? Mert a cucc már a NAS-on van, nem? :U

(#2063) tigrici
Nekem a winyón van az FFP, nem pendriveon.
Én azt akarom, hogy non-stop menjen a NAS-on a letöltés, ezért vettem. :)

Igen a GUIT. Találtam is egyet, majd emgnézem, hogy mit tud.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2065) szjoci válasza tigrici (#2061) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem sikerült felrakni, bár én is szívtam vele. Szerintem az ln és a -s közé kell egy space. Nézd meg az eredeti oldalt, ez a google fordítós nem igazán nyerő.

#2062 spiky03: Telefonon a Remote Transmission-t használom, tökéletesen működik távolról is!

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#2066) romboyco


romboyco
csendes tag

Sziaszok!

Már egy ideje próbálom a wol-funkciót valahogy életre bírni az nsa320 kütyümön.
Valamiért nem sikerül sehogy sem.
A router egy zte t-ököm szolgáltatótól kapott.
A gép wifin keresztül kapcsolódik a nas kábelen.
Próbáltam már pár programmal küldeni a mac címére magic pacekt-et de semmi hatása.
A menürendszerben be van kapcsolva a funkció.
Egyéb iránt a spin down sem működik. (van fenn ffp és plex)
Valaki hasonló rendszerrel vagy tapasztalattal rendelkezik?
A firmvare V4.50(AFO.1).

(#2067) romboyco


romboyco
csendes tag

Még egy kérdés!

Hogy lehet teljesen kiírtani a twonkyservert az automatikusan elinduló szolgáltatások közül?
Nekem rendszeresen beakad és 100%-ra terheli a procit.

(#2068) tigrici válasza spiky03 (#2064) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv
Ha jol tudom az áthelyezés az csak a particios táblában irja át a fájl helyét,azaz fizikailag a tartalom a helyén marad.Viszont ha a gépedről való fájlkezelővel másolsz a nason belul akkor az adatok ugyanugy a gépen keresztül mennek.rögtön feleződik a sebesség is.Ezért alkalmazzák az mc progit,az a nason fut azon belül mozognak az adatok.Ha nem jól tudom fórum társaim ugyis ki igazitanak.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2069) romboyco válasza tigrici (#2068) üzenetére


romboyco
csendes tag

Az elképzelés igaz. Ez alol akkor van kivétel, ha más folyamat is foglalkozik a file-al. Akkor először másol, majd utána megkérdi valóban törölni akarod e.

(#2070) tigrici válasza romboyco (#2069) üzenetére


tigrici
aktív tag

akkor ezek szerint az olyan fájl müveletekhez amit valami alkalmazás használ a nason , mindegyiket le kell állitani és csak akkor hajtható végre normálisan.gondolok ezekre " Tm , Twonky , minidlna , Plex "

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2071) spiky03 válasza szjoci (#2065) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót, én msot ezt tettem fel.
[link]
Eddig rendben megy, csak ugye ez Trial verzió.

De felteszem lehet, amit te használsz, hogy ha az is jó.

@(#2068) tigrici
Igen a gépen csináltam a TotalCommenderben.
Azt az MC-t azt, hogy tudom kezelni, elindítani?

Bocsi a sok hülye kérdésért, de még nagyon kezdő vagyok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2072) tigrici válasza spiky03 (#2071) üzenetére


tigrici
aktív tag

ha fel telepitetted akkor amikor a tm-et,simán belépsz putty-ban és mc .

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2073) Davcy


Davcy
tag

Sziasztok,

vásároltam egy NSA310-et, de valahogy nem sikerülnek vele a dolgok, gondoltam, itt utána kérdezhetnék, mert Ti tulajdonosok vagytok, hanem is egészen erről szól a fórum.

A kapott CD-n lévő .pdf alapján összeraktam és elindította a kütyüt.
A starter utility-n elindítottam a "Run the initialization Wizard"-ot. Manuális beállításokra mentem és fix ip-t adtam meg (a routeren is beállítottam) . Létrehoztam négy fehasználót. A telepítés végén kiírta, hogy nem sikerült egy felhasználót létrehoznia. Ha belépek a Manage the Device menüpontba, akkor sem tudok felhasználót létrehozni, miután megadom a nevet, jelszót + megerősítést az Alkalmaz gomb szürke marad. Gondoltam nem a vlág vége, folytatom a doksi alapján a dolgokat. zPilot indítása, csak egy ablak jön ki, sehol ikon, ahova a cucckat ráhúzhatnám, az ablakra sem eged ráhúzni semmit. Windows intézőből tudok másolgatni, de itt megálltam, gondltam vagy velem van valami baj, vagy nem kóser valami. A doksiban amikor a usereket hozza létre,van már megosztás, csoport,stb. de nekem még nincsenek ilyenek. Végén felmásoltam intézőn keresztül egy .avi-t, amit a média lejétszó pendrive-ról simán lejátszott felirattal, de a NAS-on keresztül nem tudtam előbányászni a feiratot, a film jött szépen. Jelenleg a 4.50(AFK.1) firmware van rajta, amit a webes adminisztrátor felületen internetről töltöttem le.
Szóval tudnátok segíteni, vagy ajánlani valami jobb doksit, mint amit kaptam hozzá?

Köszi,

Davcy

(#2074) tigrici válasza romboyco (#2066) üzenetére


tigrici
aktív tag

csak érdekesség képen ha szoftveresen álitom le a nast müködik a felébresztés, ha kinyomom a gombját és ugy kapcsolom le akkor viszont nem.De ezt csak belső hálon telefonnal probáltam.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2075) spiky03 válasza tigrici (#2072) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ezt nem tudom, mert haver telepítette fel a cuccokat. :D

De majd megnézem

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2076) tigrici válasza Davcy (#2073) üzenetére


tigrici
aktív tag

akkor ezek szerint üresen vetted a nast,azaz vinyó nélkül.Az incianilázáshoz le kell tiltani a virus kergetót,tűzfalat ,másképp elő fordulhat hogy hiányos lesz.Ha használt volt a vinyó a particiót is ajánlatos le kapni róla.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2077) Davcy válasza tigrici (#2076) üzenetére


Davcy
tag

Köszi, megpróbálom! Egy teljesen új 2T-s WD vinyót raktam bele, amit a zyxel kompatibilitási listáról néztem ki! Ugyanúgy a Wizardot kell végigtolni?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

Davcy

(#2078) Davcy


Davcy
tag

Szeretném még megkérdezni, hogy milyen programokat érdemes telepíteni? Szeretnék róla torrentezni (webes felületen ráküldeni a torrentet - gondolom ehhez trasmission kell) és hogy távolról a család többi tagja le tudjon tölteni pár fotót egy dedikált mappáról mondjuk FTP kliensek keresztül.

Köszi!

Davcy

(#2079) tigrici válasza Davcy (#2077) üzenetére


tigrici
aktív tag

igen,de arra figyelj hogy amikor elinditod a starter utilitit,akkor ha megfogja valami nem érzékeli online állapotraa nast.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2080) tigrici


tigrici
aktív tag

-sh: export: `=': not a valid identifier
-sh: export: `/ffp/opt/java/jre/bin:': not a valid identifier
-sh: export: ` $': not a valid identifier
== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL nsa311, firmware 4.50(AFK.1) ==
erre van valami valami ötlet?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2081) spiky03 válasza szjoci (#2065) üzenetére


spiky03
veterán

tudnál segíteni, hogy hogy kell beállítani ezt a remote transmissiont?
nem akarja behozni a torrenteket.
thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2082) tigrici válasza spiky03 (#2081) üzenetére


tigrici
aktív tag

most gépen gondolod vagy mobilon?de először is csatlakozni kell a deamonhoz.addig nem hoz fel semmit.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2083) Doosa


Doosa
aktív tag

Azt be lehet állítani, hogy áramkimaradás után kapcsoljon vissza a NAS?
Amúgy a WOL az nem azt jelenti, hogy ha megpingeli valami a nas-t akkor az elindul?

(#2084) tigrici válasza Doosa (#2083) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ha nem szoftveresen kapcsolom ki akkor nem tudom felébreszteni.Ha meg pingelem a routerrel szintén nem ébred fel.Azaz a ping és a felébresztő csomag szerintem nem ugyanaz.ezáltal szerintem csak a kapcsoloval kapcsolható be áram szünet után,másképp mi a fenének lehetne szünetmentes tápot hozzá rendelni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2085) Tonyk válasza Doosa (#2083) üzenetére


Tonyk
veterán

WOL = Wake On Lan
Nem pingre, hanem speciális csomagra ébred. Egyrészről engedélyezni kell a NAS-on, hogy ezeket figyelje, másrészről meg nem árt, ha fix vagy static dhcp címe van az eszköznek (Nas) :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2086) csocsika1700 válasza gahor72 (#1873) üzenetére


csocsika1700
tag

Szia. megcsináltam a pingelést, átlag 110ms és 0a veszik el, és 4 csomagot küld.
Elviekben kapja a nas amit kellene nem? szerintem igen. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2087) tobiaspm_ph


tobiaspm_ph
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék az NSA310-es nas-omból PXE boot szervert csinálni. Olvasgattam néhány cikket de mielőtt belevágnék szeretném megkérdezni, csinált-e már vaklaki ilyet? Ha igen milyen tapasztalatok vannak? Esetleg tud valami jó leírást hozzá?

Előre is köszi: Tobias.

(#2088) spiky03 válasza tigrici (#2082) üzenetére


spiky03
veterán

telefonon. a gépen ott fent van már a TM, és ott megy rendesen.
viszont most a telcsire is feltettem egy trail TMet és otthon még ment is frankón, amíg a laptopom is ment. most, hogy nem vagyok otthon a laptopot kikapcsoltam és csak a nas megy, igy a TMben a telcsin már nem kapcsolódik a nashoz.
leszedtem a remote guit is, azt is feltettem, de azzal is connectin error van, timeout hibára fut.
mit kell beállítanom, hogy elérjem és tudjak hozzáadni torrenteket meg törölni?

az ip címet beállítottam meh a portot is, de így sem megy.

thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2089) romboyco válasza tigrici (#2074) üzenetére


romboyco
csendes tag

Nos nekem sehogy sem működik.
Nem tudom miért mert minden leírást amit elolvastam ugyan azt írja. nekem akkor sem megy
Ettől meg fogok kergülni.

(#2090) Doosa válasza tigrici (#2084) üzenetére


Doosa
aktív tag

Tonyk
Értem, köszi nektek. Csak azt furcsállom nagyon, hogy hogy lehet az hogy ebben a szériában már nincs benne az a funkció, hogy egy esetleges áramkimaradás esetén, térjen vissza abba az állapotba amibe az áramkimaradás előtt volt, sőt az előre tervezett "áramellátási" configba is csak kikapcsolás is újraindítás van (hiányzik a bekapcs parancs). Ezt így nagyon nagy visszalépésnek érzem, különösen az utóbbit.
De ha csak ez maradt, akkor annyi kérdésem lenne, amellett hogy értem én a WOL fogalmát, de DDNS-en keresztül kívülről is fel lehet ébreszteni? Mert igazából ez zavar engem, hogy 50-100km-es távolságból igen is nagy gondot okoz az a bekapcsológomb megnyomás :D

(#2091) Game78 válasza Doosa (#2090) üzenetére


Game78
tag

Egy router csodákra képes:) /DD-WRT,Tomato// ha a routert DDNS-en keresztül megnyitod ,akkor a menűjébe adsz 1 WOL-t a nas MAC -címének és kb 2-3 perc múlva eléred.Máshogy nekem se ment webes WOL csomagokkal,otthoni hálón megy ,de távolról csak így.

[ Szerkesztve ]

(#2092) tigrici válasza spiky03 (#2088) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv
Mobilon a belső hálón akarsz csatlakozni a Tm-hez vagy külsőn?Mert a külső kapcsolódáskor valószinüleg a proxi be állitásokat is kellene használni.mert onnan a szolgáltatód által kapott ÍP-ét látod és nem a nasét.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2093) Tonyk válasza tigrici (#2092) üzenetére


Tonyk
veterán

Proxiii??? Hogy jön ide a proxi? :D

Először is a routeren a TM adminisztrációs portját kellene forwardolni befelé a NAS címére. Másodszor a routert ildomos lenne pl. dyndns-en regisztrálni.
Majd ezen a címen és a forwardolt porton elérni.

Proxy itt nem nagyon játszik ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2094) spiky03 válasza tigrici (#2092) üzenetére


spiky03
veterán

külsőn. a belsőn ott ment frankón, mint azt írtam is fentebb.
de most nem vagyok otthon és szeretném így távolról is managelni, torrentet hozzáadni, törölni stb. de nem tudok csatlakozni.
de akkor vsz az a hiba, hogy a nas ip címét adom meg és nem azt ami a routerben van.
azt viszont majd csak akkor tudom megnézni, ha otthon leszek.
és ha azt beirom elvileg működnie kell, akár otthon vagyok akár valahol máshol, ugye?
vqhy ti, hogy használjátok?

( #2093 ) Tonyk
ez nekem jelenleg magas. :D
de gondolom ez kell ahhoz is, hogy bárhonnan elérjem a nas tartalmát, ugye?
tudnál adni egy részletes leírást, hogy mit, hogy mire kell átírni, beállítani?
thx

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2095) Tonyk válasza spiky03 (#2094) üzenetére


Tonyk
veterán

Azt csináld amit mondtam ez előző hozzászólásban.

Ha nem otthon vagy nem adhatsz meg LAN-os címet (pl. 192.168.x.y) mivel az lokális címtartomány. Ez pedig a neten nem érvényes. Így marad a publikus címed + egy portforward a routerben. (pl: 84.18.25.143:9091) vagy a dyndns-es regisztrációval ellátott dinamikus cím: routerem.dyndns.org:9091.

Használhatsz VPN-t is, akkor maradhat a lokális, cím, de előtte VPN-en kell csatlakozni a routerhez.
Nem bántásból mondom, de mivel a fentiekkel is gondod adódott, ez a verzió 101%-ban kiesik. ;)

szerk: Első körben nézd meg, hogy a routered Dyndns-es képes-e. Ha nem, cumi van... Mert akkor kliens kell, ami meg csak gépen fut, azaz egy gépnek mindig mennie kellene.

Illetve nincs. Nekem NSA320-asom van, és van a NAS csomagjai között DyDNS kliens. A 310-ben nincs ilyen?
Programcsomag - Dydns. Ha van tedd fel. Dyndns.com -on regisztrálj egy acc-ot. Annak az adatait ebben a klilensben add meg, oszt csókolom.
Routerben a TM adminisztárciós portját forwardold be a NAS belső címére. És kész. Bárhonnét eléred. De ez csak a TM adminisztrációhozhoz, jó.

A NAS tartalmát én nem tenném ki a netre, közvetlenül semmiképp. Azt már csak csakis VPN-en.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2096) spiky03 válasza Tonyk (#2095) üzenetére


spiky03
veterán

thx az infót. :)
majd megnézem, hogy mit lehet telepíteni a csomagból a NASon.
vsz haver segítségét kérem majd ezek beállítására, mert ő állította ne a routeremet is. :) mert nekem így első olvasásra kicsit kínai meg
amúgy a routerem egy Tp-link TL-WR842ND -es.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2097) Tonyk válasza spiky03 (#2096) üzenetére


Tonyk
veterán

Manualja szerint tud VPN-t a routered. Be kell benne kapcsolni, win7-et így beállítani. És hurrá. Így eléred a belső hálót is. Esetleg még portot sem kell nyitogatni feleslegesen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2098) spiky03 válasza Tonyk (#2097) üzenetére


spiky03
veterán

thx ezt is.
lesz mivel szórakoznom majd otthon. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#2099) tigrici


tigrici
aktív tag

java telepitéshez tudna valaki 1 kis segitséget adni?
Az alábbiakat követtem:
mkdir -p /ffp/opt/java
cd /ffp/opt/java
tar xvzf /i-data/md0/admin/nsa/ejre-7u10-fcs-b18-linux-arm-sflt-headless-28_nov_2012.tar.gz
ln -s ejre1.7.0_06 jre
echo "export PATH=/ffp/opt/java/jre/bin:\$PATH" >> /ffp/etc/profile.d/java.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/java.sh
látszolag minden megvan de az alábbi üzit kapom:
root@nsa311:/home/shares# java -status
sh: java: command not found
root@nsa311:/home/shares#
azaz el nem indul.előre is köszi.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2100) tigrici válasza tigrici (#2099) üzenetére


tigrici
aktív tag

megoldodott.Maga a serviio inditja el.Elvileg fut most már csak valahogyan menedzselni kellene.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.