Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Tonyk válasza gahor72 (#3694) üzenetére


Tonyk
veterán

"Évek óta használom a no-ip-t,eddig nem kaptam semmilyen levelet."

Évek óta használom és kapok levelet pár hónapja.
Minden 7. napban változik az ip-m (hacsak közben valami miatt nem volt reconnecet (mert akkor is) , lévén diginél ennyi a lease time (folymatos 7/24-es kapcsolat a már említett szolgáltatások miatt). A router frissíti az ip-t (még szép) DDNS-ben beállítottak szerint. Historyban látom az előző ip-ket is, tehát változik ).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3702) Tonyk válasza FefeeX (#3700) üzenetére


Tonyk
veterán

Adott egy router, benne a DDNS szolgáltatással. Mi kellene még? Elintézi ő ezt magától.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3703) FefeeX válasza Tonyk (#3702) üzenetére


FefeeX
veterán

"Mi kellene még?"
Mondjuk a beállítás. Olyan ködösen fogalmazol folyamatosan, hogy ember legyen a talpán, aki kibogozza mivel mit akarsz, és hogy egyáltalán mit állítottál meg mit nem, mid van és mid nincs, stb...

(#3704) Tonyk válasza FefeeX (#3703) üzenetére


Tonyk
veterán

Milyen beállítás?

Arról én nem tehetek ha nem érted meg a különbséget egy web-es bejelentkezés és egy DDNS szolgáltatás IP lejelentése között.

Tehát akkor megpróbálom nagyon az alapoktól elmagyarázni:

Van a no-ip. Ő szeretné, ha minden hónapban ellátogatnál az oldalára megerősíteni az accountodat, hogy: "Igen, akarom még 30 napig!".
Igénybe veszel egy szolgáltatást tőlük, komnkrétan a dinamikus ip-hez kötött dns szolgáltatást, ami azt takarja, hogy amennyiben változik az ip-d, ő hozzárendeli az új ip-t az általad regisztrált domainhez, hogy ne kelljen tudod a folyamatosan változó ip-t, csak a saját domain-ed címét. Ez eddig tiszta sor.

Van egy/több alkalmazás (gépre/routerre/nasra/stb.) amibe beírod a felhasználóneved, jelszavad és hogy mely domain a tiéd. Ez a program elintézi, hogy a megadott adatok alapján a no-ip részére leközli az új ip-t változáskor/bootkor/megadott időközönként. Ez a ddns kliens, ez az IP frissítés. Ettől még Te nem látogattad meg a no-ip oldalát, nem erősítetted meg a regisztrált domaint, hogy te a következő 30 napban is használni fogod, csak egyszerűen frissítetted a domainhez tartozó ip-t.

"egyáltalán mit állítottál meg mit nem, mid van és mid nincs, stb..."

:F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3705) rsf


rsf
senior tag

Nekem a routerben az van beállítva, hogy 10 naponta update-elje az IP-t ha kell ha nem. (DD-WRT)
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3706) Tonyk válasza rsf (#3705) üzenetére


Tonyk
veterán

Jaja, nálam is autorefresh-es csak nem 10 hanem 1 nap. Biztos ami tuti.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3707) Joshi


Joshi
titán

A TP-Link TL-WR1043ND routerre melyik a legjobb módosított firmware?

(#3708) shteer válasza Joshi (#3707) üzenetére


shteer
titán

van topikja, valszeg ott gyorsabban kapsz választ

..szerintem jónak tűnik

(#3709) kene84 válasza Joshi (#3707) üzenetére


kene84
senior tag

én gargoyle-t használok, de van vargalex féle is rá és azzal jobban testreszabható

(#3710) FefeeX válasza Tonyk (#3704) üzenetére


FefeeX
veterán

Van egy/több alkalmazás (gépre/routerre/nasra/stb.) amibe beírod a felhasználóneved, jelszavad és hogy mely domain a tiéd. Ez a program elintézi, hogy a megadott adatok alapján a no-ip részére leközli az új ip-t változáskor/bootkor/megadott időközönként. Ez a ddns kliens, ez az IP frissítés. Ettől még Te nem látogattad meg a no-ip oldalát, nem erősítetted meg a regisztrált domaint, hogy te a következő 30 napban is használni fogod, csak egyszerűen frissítetted a domainhez tartozó ip-t.

Ez eddig okés. Nekem mióta NO-IP-m van, jöttek a levelek (2 éve kb) havonta, hogy lépjek be és erősítsem meg. Neked meg nem jöttek. Nekem a routerem nem frissített IP-t, mert valami nyűgje volt. A Tied meg igen. Vond le amit le kell vonni... Vagy szerinted csak véletlen, hogy Neked és akiknek be van állítva az automata frissítés nem kellett belépkedni havonta? :U
Az oké, hogy a kettő tartalmilag más viszont lényegében ugyanaz.

Joshi: én DDWRT-t használok, megszokásból :) Az a legegyszerűbb szerintem, mert telepíted és nem kell semmit csinálnod :)

[ Szerkesztve ]

(#3711) gahor72 válasza Joshi (#3707) üzenetére


gahor72
aktív tag

DD-WRT de mielőtt belevágsz ezt ajánlom figyelmedbe!!!
[link]
üdv

(#3712) Ivory9


Ivory9
csendes tag

Sziasztok! Van egy 310-esem eddig ment a pendrive-os megoldással, mígnem azzal szembesültem, hogy nem megy a torrent. A megosztások közt a pendrive partícióit piros kérdőjellel tarkította és belépni sem engedett sem ssh-val sem telnet-el. Ezért tegnap este a leírás szerint újra telepítettem nem kis szívás árán, mert semmi sem ment úgy, mint ahogy az le van írva. No, mindegy. A lényeg, hogy tegnap este a végén rendesen működött, viszont ma délelőtt újra a rohadt kis piros kérdőjelek vártak. Azóta párszor megpróbáltam, de mostmár ott tartok, hogy a programok nsa könyvtárba másolása után reboot, (mert amúgy nem hajlandó telepíteni) aztán az egyik pendrive partíció megint elment vadászni, viszont most nincs kérdőjel, de belépni ugyanúgy nem enged. Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3713) tigrici válasza Ivory9 (#3712) üzenetére


tigrici
aktív tag

szia
teszteld le pár napig a pendrájvot ,mert lehet megsérül a particiója azért nem müködik.azaz vagy a pen vagy az usb hibás.A telepités pedig nem értem miért szivás.Elöször eltávolitod a pen megosztásait végleges tartalom eltávolitással,majd ujra partició fat 16 vagy 32. ezután kopy.ki kapcs,lehet hogy kell várni 1 picit és ujra indit.ráadásul létre hoz 1 log filet amiből megtudható mi az ami nem ok.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3714) Tonyk válasza FefeeX (#3710) üzenetére


Tonyk
veterán

Ajánlom olvass vissza, értelmezd azokat, majd fogalmazd át ezt: "Vond le amit le kell vonni... "
Súgok #3701 ;) Sajnos azt kell mondjam -nem bántésképp-, de nem látod a fától az erdőt.

"Az a legegyszerűbb szerintem, mert telepíted és nem kell semmit csinálnod"

Így már minden világos...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3715) FefeeX válasza Tonyk (#3714) üzenetére


FefeeX
veterán

"és kapok levelet pár hónapja"
én meg két éve... ráadásul nem egyedül... ha valaki nem tud értelmezni, az ne haragudj, de nem én vagyok :U

(#3716) Ivory9 válasza tigrici (#3713) üzenetére


Ivory9
csendes tag

A pendrive tesztelését hogyan érted? Van erre valami progi? Az usb hiba alatt csatlakozó problémára gondolsz? Mert arra nem igazán gyanakszom, ugyanis tegnap estig 1x bedugtam a pendriv-ot és azóta nem lett piszkálva. Azt, hogy miért szívok a telepítéssel én sem értem, mert az első alkalommal minden simán ment. Most még a megosztás törlését sem volt hajlandó megcsinálni. Mondjuk ezen még nem akadtam fenn mert kezdettől fogva, hogy úgy mondjam szeszélyes a kicsike, de szinte minden lépésnél volt valami gyíkja pl. nem akart download mappát készíteni stb.

(#3717) FefeeX válasza Ivory9 (#3716) üzenetére


FefeeX
veterán

Pendrive probléma nem usb hiba... Nekem volt rossz flash chipes pendrive-om ami elvesztett adatokat... A tömeggyártásba lazán befér sajnos, és az SSD javít is, de a pendrive csak behal, elveszít adatokat stb...

(#3718) Ivory9 válasza FefeeX (#3717) üzenetére


Ivory9
csendes tag

A pendrive hibátlanul működött, viszont most sem tapasztaltam hibás működést. Igaz csak Windows alatt tudtam kipróbálni. Formázás, másolás és ment. SSD? Ilyet is lehet? Ugyanúgy usb-re kötve?

(#3719) FefeeX válasza Ivory9 (#3718) üzenetére


FefeeX
veterán

bármit lehet, de nem ilyen összehasonlításban mondtam... szerintem mobil vinyóra is lehet pendrive helyett amúgy :)

(#3720) Mazsika


Mazsika
őstag

NSA-310 tudja az időzített bekapcsolást? az időzített kikapcsolást megtaláltam, de a bekapcsolást nem... :(

Dáccsika

(#3721) #79335424 válasza Mazsika (#3720) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem találtam benne ilyen funkciót. Sajnos azt sem, hogy váratlan kikapcsolás (pl. áramszünet) után az előző állapotra álljon vissza. Ezt az NSA210 tudta. Nem értem, ebben miért nincs. Ha okos a router, akkor az utóbbi megoldható. Az időzített bekapcsolást nem tudom. Nekem egy Android mini PC megy mellette állandóan a fájlműveletekhez. Azzal lehet időzítve wol parancsot küldeni a NAS -nak.

[ Szerkesztve ]

(#3722) #79335424 válasza #79335424 (#3721) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update: Közben odaát kaptam választ a kérdésre. Tomato firmes router esetén megoldható az időzített indítás.
Köszönet Intruder2k5 -nek a leírásért!

(#3723) Ivory9 válasza FefeeX (#3719) üzenetére


Ivory9
csendes tag

Köszi a segítséget, bár igazán nem jutottam előrébb, mert sajnos jelenleg nincs semmi plusz adattárolóm.

(#3724) Mazsika válasza #79335424 (#3722) üzenetére


Mazsika
őstag

Remelem az openwrt is tudja (abban is van cronetab)
Holnap ki is probalom, köszi!

Dáccsika

(#3725) kenyerr


kenyerr
tag

Hello!

Találkozott már valaki olyannal, hogy pár percenként python command 100%ra akasztja a cpu-t (plex user) ?

Automatikus könyvtár vizsgálat és hasonlók ki vannak kapcsolva plex-ben, szóval az nem lehet.

(#3726) Game78 válasza #79335424 (#3722) üzenetére


Game78
tag

Szia!
Nekem is Tomato van a routeren,neked sikerült a cronjob?
Reggel 7-re akartam belőni,de nem ment,viszont Wol-ra a router indítja a Nas-t.
Ezt próbáltam.... cru a HOMEPC-WOL 0 7 * * * ether-wake 00:00:00:00:00:00

(#3727) #79335424 válasza Game78 (#3726) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még nem volt időm rá, hogy beletúrjak a routerbe, meg nekem jobban "kézreesik" Android alatt beállítani az ilyesmit, ha már úgyis fut a NAS mellett. Bocs a feltételezésért, a nullák helyett ugye a NAS maccímét írtad?

[ Szerkesztve ]

(#3728) Mazsika


Mazsika
őstag

nekem megy szépen... bar még az éles teszt most jön... :-)
Köszönöm a segitsegeket!!!

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#3729) Game78 válasza #79335424 (#3727) üzenetére


Game78
tag

Természetesen... csak az nem publikus:D

(#3730) Balinov


Balinov
félisten

sracok, hasznal valaki Plex-et a twonky helyett?

sikerult feltelepitenem, latom webadmin feluleten, be is allitom, amit kell, fut is, LG SmartTv-vel a MediaLink-en keresztul gyonyoruen muxik, csak az a baj, random nem eri el a TV a Plex-et, pedig SSH-n belepve es csekkolva fut a Plex daemon.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3731) Game78 válasza Balinov (#3730) üzenetére


Game78
tag

Ha sok adat van fent neked a vinyón,eltart 1 darabig míg helyrerak mindent,bár nem tudom mióta üzemel a Plex neked....de nekem is mikor már végzett a scan-el,még utána is sokszor még a webes felület is csak később,vagy be se jött.Mikor nem éred el nézd meg SSH-n kiadva a top parancsot nem-e tekeri a cpu-t,akkor dolgozik és attól nem éred el a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#3732) tigrici válasza Balinov (#3730) üzenetére


tigrici
aktív tag

A plexet médiahivatkozásként vagy dlna szerverként használod?Amugy a plexnek van 1 rossz szokása amig minden egyes hozzáadott filmre "boritó,fanart,leirás" nem ment le addig nem müködik rendesen.Mert amig nincs rendben az állomány mindig keresni fog.Ráadásul ha hibás a könyvtár név,filenév "pl: scream-parker-xvid.'
akkor nem talál semmit.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3733) Balinov válasza tigrici (#3732) üzenetére


Balinov
félisten

szia, DLNA szerverkent hasznalom, ill. remelem, hogy annak :) a guide is irja, hogy hagyjuk install utan par orara beken, ez megtortent, mikor belottem, beallitottam a browseres interfacen keresztul, utana hagytam molyolni, majd 24h mulva nyultam csak hozza. a media library-m nem tobb, mint 100GB.

Valami amugy nem okes vele, valszeg valami szar/bugos verziora updateltem. Amit linkeltem guide utani forumon is irjak, hogy nem minden verzio stabil,bugmentes es sokszor eloferdult, hogy az ujabb verzio rosszabb volt mint az elozo.

Lehet este ujrarakom, de nem updatelem. Aztan ha tovabbra is hulyen viselkedik, megprobalkozom a miniDLNA-val. (bar jo lenne az LG Plex tamogatas miatt ha mukdone)

milyen dlna szervert lehet felheggeszteni? twonky, roviio, minidlna, plex, ezket lattam eddig.

Nem lehetne esetleg egy ARM alapu linuxot felkuldeni az NSA325-re valahogy?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3734) betyarr


betyarr
veterán

esetleg azt tudja valaki hogy okos tv-n,vagy médiaplayeren keresztül el lehet érni a nas-t?persze nem otthon,belső hálóra gondolok.

(#3735) Tonyk válasza Balinov (#3733) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáltam ezt a plex jómadarat, de a telepítés végén csak egy xml oldal jött be a 32400-as porton. Ez így normális?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3736) yuhui válasza Tonyk (#3735) üzenetére


yuhui
tag

Így próbáltad: http://ip:32400/web/index.html ?

(#3737) tigrici válasza Tonyk (#3735) üzenetére


tigrici
aktív tag

igy próbáltad?
http://IP:32400/manage

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3738) tigrici válasza Balinov (#3733) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nekem is Lg van,De én a plexet médiahivatkozásként használom,Azaz alapból twonky ,feliratoshoz Serviió,Ha pedig az ismerősöknek akarok villogni a boritós,hátteres ,leirásos videó tárral akkor plex.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3739) Balinov válasza tigrici (#3738) üzenetére


Balinov
félisten

tigrici, te fel birtad a serviio-t tenni? en amit talaltam a zyxelnasforumon guide , az alapjan csinalnam, de a rohadt java installnal elhasalok....

Tonyk: tuti nem normalis.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3740) tigrici válasza Balinov (#3739) üzenetére


tigrici
aktív tag

feltettem az 1.2 és az elötte levőt is,csak 1 nagy baja van a file nevekben nem ismeri fel az ékezeteket,pedig tudtam váltani,Utf-8 ra.Na ezért használom csak a feliratosokhoz.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3741) Balinov válasza tigrici (#3740) üzenetére


Balinov
félisten

:R nincs meg veletlen a konyvjelzoid kozott az a leiras, ami alapjan feltetted? Kulonosen az a rohadt java install resze erdekelne.kicsomagoltam az arm5 csomagot, inditanam a telepitest, de java -version-re ismeretlen parancs, pedig a telepitos parancsokra semmi errort nem dob.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3742) tigrici válasza Balinov (#3741) üzenetére


tigrici
aktív tag

könyvtár létrehozás

mkdir -p /ffp/opt/java

letöltés: ejre-7u10-fcs-b18-linux-arm-sflt-headless-28_nov_2012.tar.gz

kicsomagolás:

cd /ffp/opt/java
tar xvzf /i-data/md0/admin/nsa/ejre-7u10-fcs-b18-linux-arm-sflt-headless-28_nov_2012.tar.gz

link létrehozása (“ejre1.7.0_10”):

ln -s ejre1.7.0_10 jre

Most tedd véglegesen be a környezeti változókat:

echo "export PATH=/ffp/opt/java/jre/bin:\$PATH" >> /ffp/etc/profile.d/java.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/java.sh

Kijelentkezés,ujra inditás: és jelentkezzen be a NAS. admin
ellenörzés:

java-version

ezt kapod:

admin@nsa311:~$ java -version
java version "1.7.0_10"
Java(TM) SE Embedded Runtime Environment (build 1.7.0_10-b18, headless)
Java HotSpot(TM) Embedded Client VM (build 23.6-b04, mixed mode)

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3743) Balinov válasza tigrici (#3742) üzenetére


Balinov
félisten

detto igy csinaltam en is,

echo "export PATH=/ffp/opt/java/jre/bin:\$PATH" >> /ffp/etc/profile.d/java.sh
chmod a+x /ffp/etc/profile.d/java.sh

utan semmi hibauzenet, logout,login ssh-n ujb, java -version de kiakad

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3744) tigrici válasza Balinov (#3743) üzenetére


tigrici
aktív tag

admin-ként ird be neki.
mert máshogy ezt kapod:
root@nsa311:/home/shares# java -version
sh: java: command not found

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3745) tigrici válasza Balinov (#3743) üzenetére


tigrici
aktív tag

ha mc vel bemész a az /ffp/opt/java könyvtárba ennek kell lennie
/ejre1.7.0_10
~jre

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3746) Mr. Tuty válasza tigrici (#3745) üzenetére


Mr. Tuty
csendes tag

Sziasztok!

Már hosszú ideje probléma mentesen használtam NSA320+ffp párosítást. Sajnos azonban a legutolsó fw frissítés (v 4.60) után előjött egy nagyon zavaró probléma. Éjszakánként időzítéssel kikapcsol a NAS, majd hajnalban be. Ekkor valamiért az ffp nem indul el, csak ha újraindítom a NAS-t. Valaki találkozott már ilyen problémával? (FW frissítés kihúzott pennel történt, de azóta már 1x "újratelepítettem" az ffp-t az sem segített)

Választ előre is köszönöm! :R

(#3747) tigrici válasza Mr. Tuty (#3746) üzenetére


tigrici
aktív tag

ezt az időzitést teljes egészében a Nas végzi?Elötte müködött rendesen?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#3748) dawe666


dawe666
tag

Sziasztok, ventilátor cserével foglalkozott már valaki NSA310-en?
Ha jól sejtem csak a hátsó lapot kell levenni 4 csavarral, és alatta elérem a ventilátor csatlakozóját is. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#3749) Mr. Tuty válasza tigrici (#3747) üzenetére


Mr. Tuty
csendes tag

Előtte semmi probléma nem volt, minden jól működött. Az időzítést a NAS csinálja, nem buheráltam bele semmit.

[ Szerkesztve ]

(#3750) shteer válasza dawe666 (#3748) üzenetére


shteer
titán

Igen, igy tudod cserelni

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.