Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) hurkabela válasza #79335424 (#2699) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Igen. a box a 6-os végű.azt még nem próbáltam, hogy teljes tartomány legyen. Ha hazaérek, kipróbálom. Köszi!

(#2702) hurkabela válasza #79335424 (#2699) üzenetére


hurkabela
csendes tag

A megosztási névhez te a Volume1-et írtad, és kommentbe semmit?

(#2703) #79335424 válasza hurkabela (#2702) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most nem tudom megnézni, de úgy emlékszem, hogy üres a komment. Én úgy szoktam "kísérletezni", hogy először nem használok megkötéseket és ha müxik, amit akarok, akkor kezdem szűkíteni a lehetőségeket (jelszó, ip -tartomány, stb). A player milyen mappamélységet "lát"? Kezel egyáltalán almappákat? Tegyél egy általa biztosan értelmezhető filmet közvetlenül a megosztott mappába és nézd meg, hogy azt látja-e! Nincs kódolási probléma (ékezetes karakterek, utf8)?

[ Szerkesztve ]

(#2704) hurkabela válasza #79335424 (#2703) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Ok, köszi. Jó kérdéseket tettél fel. Megnézem, hogy egyáltalán mit tud a box. :)

(#2705) hurkabela válasza #79335424 (#2703) üzenetére


hurkabela
csendes tag

Már kezdem érteni. Nem a media box a hibás (már be tudok lépni), hanem a nas. Se FTP-n, se hálózaton keresztül nem látom az nfs mappámat. De ha bemegyek puttyal az mc-be, akkor látom, hogy ott van. Most ezzel két gondom van. Az egyik, hogy mindig másolgatnom kell a filmeket, vagy bármit, amit szeretnék megnézni, meghallgatni??? :F A másik, hogy mivel másolom oda? MC-vel? Nem lehet megadni neki, hogy hol vannak a filmek, és azt szeretném elérni? (ZyXEL NSA325) :W

[ Szerkesztve ]

(#2706) #79335424 válasza hurkabela (#2705) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én PC -t, telót, vagy Android Mini PC -t használok. Ezeken nem probléma a CIFS/NFS csatolás, vagyis hogy PC -n meghajtóként, Androidon fájlrendszerbe csatolva kezeljem a NAS -t. De sztem ennek semmi köze az ftp -hez. Ha a kliens támogatja az NFS -t, akkor megadod a csatolási paramétereket és a kliens fájlkezelőjében kéne látnod a NAS megosztott mappáját (és annak almappáit). Az az egy-két player, amivel idáig dolgom volt, mind kezelte a samba megosztást. Mint pl. az XBMC. A tiedben nincs ilyen lehetőség? Még az jutott eszembe, hogy egyszer volt olyan fennakadás, hogy a két hálózati eszköz csak akkor látta egymást, ha azonos munkacsoportban voltak. De már nem emlékszem, hogy mik között kellett ilyet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#2707) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Nagynehezen sikerült beüzemelnem egy ilyen nas-t. Az AVG tűzfala viszont folyamatosan bekavar, mindig visszaállítja önmagát. Használjak más vírusírtót és tűzfalat? Másik kérdésem az lenne, hogy standby mód van benne? Mert elméletileg 15 perc után kikapcsolja a merevlemezt de én ezt nem tapasztaltam.

(#2708) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

Egyik pillanatról a másikra az USB portokra dugott HDD-t il pendriveot nem érzékeli a NAS.
Volt már ilyen valakinek? Esetleg javításra tudtok ajánlani valakit?

(#2709) FeRkE


FeRkE
őstag

plexhez a port.hu plugin telepítési leírás megvan vkinek? ami korábban volt linkelve oldal, ott már nincs :(

(#2710) yuhui válasza FeRkE (#2709) üzenetére


yuhui
tag

Erre gondoltál? link

(#2711) shteer


shteer
titán

váltottam 310-re én is a 210-esről. hdd csere, usb ffp stick átdug és minden megy a régiben. jó.

..szerintem jónak tűnik

(#2712) shteer válasza shteer (#2711) üzenetére


shteer
titán

mégsem - could not connect to tracker :)

..szerintem jónak tűnik

(#2713) gabrielt válasza yuhui (#2655) üzenetére


gabrielt
csendes tag

Köszönet!

Hétvégén megpróbálom akkor

(#2714) Batlefield90


Batlefield90
csendes tag

Tudtok valami programot, ami megkeresi a nyitott portokat? Koleszból szeretném elérni a NAS-t FTP-n keresztűl, próbálgattam már egy programot de az mindegyikra azt mondta hogy zárva van, még arra is ami nyitva van. Wikipedia-n is keresgéltem ilyen fontosabb portokat amik nincsenek zárva, dehát nem sok sikerrel, meg ember legyen a talpán aki végigpróbál egyessével 65 ezer portot :))

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2715) _Petya_ válasza Batlefield90 (#2714) üzenetére


_Petya_
őstag

nmap

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2716) Batlefield90 válasza _Petya_ (#2715) üzenetére


Batlefield90
csendes tag

köszi, mindjárt kipróbálom.

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2717) Biga123


Biga123
addikt

Hi All..

A gyári bittorrent kliens valóban 10 DB Torrentet támogat max?? :Y

Üdv : Biga

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2718) shteer válasza Biga123 (#2717) üzenetére


shteer
titán

:K

..szerintem jónak tűnik

(#2719) FeRkE válasza yuhui (#2710) üzenetére


FeRkE
őstag

Igen erre gondoltam, a telepítési infók bejönnek, de a port.hu plugin-t nem tudom leszedni a linkről :(

[ Szerkesztve ]

(#2720) shteer válasza shteer (#2712) üzenetére


shteer
titán

backup, tm újratelepítés hdd-re és megy is a cucc, most másolom vissza a filmeket. valszeg csak a netbeállítással volt gondom, de így minden új, nem kell a pendrive és ext4 a hdd :)

köszönet a leírásért a szerzőnek :R

..szerintem jónak tűnik

(#2721) Batlefield90


Batlefield90
csendes tag

VPN szervert lehet rá valahogy telepíteni?

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2722) shteer válasza Batlefield90 (#2721) üzenetére


shteer
titán

elvileg lehet, de nem egyszerűbb ezt a routerrel?

..szerintem jónak tűnik

(#2723) FefeeX


FefeeX
veterán

Kérdés: hogy működik ez az RSS torrent dolog? "n" bötűs oldalon van lehetőség ilyen RSS izébizére, de igazából még sosem jutottam odáig hogy kipróbálom... Használ ilyet valaki? Ezzel mehetne úgy a letöltés, hogy még torrent fájlokat sem kell letöltenem és GUIban bepakolnom? :)

(#2724) Game78 válasza FefeeX (#2723) üzenetére


Game78
tag

Nekem működik,de onnan nem próbáltam letölteni.Van olyan oldal ami hibaüzenet dob,de attól bejönnek az Rss címek.

(#2725) Batlefield90 válasza shteer (#2722) üzenetére


Batlefield90
csendes tag

És azt hogyan kell konfigurálni? A router meg csak a VPN-hez való csatlakozást támogatja (Cisco EPC3925 :\)

[url=http://valid.canardpc.com/1f7qsj][img]http://valid.canardpc.com/cache/banner/1f7qsj.png[/img][/url]

(#2726) borrudi


borrudi
csendes tag

Eddig nem láttam sok mindent a web szerverről.
Próbálkozom beüzemelni az oldalamat rajta, de el vagyok akadva.
Megtaláltam a htdocs könyvtárat, de írás védett és nem is tudom feloldani semmilyen módszerrel.
Mit kellene tennem, hogy be tudjam másolni az oldalmmat, ?
Aztán persze jön a másik probléma majd az MSQEL szerverbe, hogy a fenébe kell bedrótozni.?
Eddig winnen használtam apachot és ott, nem volt vészes ezt megoldani.

(#2727) kaciokos


kaciokos
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valami eszközt torrentelésre, hogy ne a PC menjen egyfolytában. Az egyik megoldás az okos router OpenWRT-vel, azt már körbejártam, de egy fórumtárs azt javasolta, vegyek inkább egy Zyxel NSA310-es NAS-t, mert ott már a gyári firmware is támogatja a torrent-et, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Lehet a gyári torrent kliensben maximum sávszélességet beállítani?
2. Lehet a gyári torrent kliensben kötelező titkosítást beállítani?
3. Igaz az, hogy a gyári torrent kliensben egyszerre maximum 10 torrent futhat?
4. Van-e valami egyéb hátránya a gyári torrent kliensnek?

Előre is köszi a segítséget.

Kaci

(#2728) shteer válasza kaciokos (#2727) üzenetére


shteer
titán

3. Igaz
4. Max 10 aktiv torrent :)

..szerintem jónak tűnik

(#2729) FeRkE válasza tigrici (#2191) üzenetére


FeRkE
őstag

Serviio-nál amikor megadtad ezt:

---- A végére ha távoli konzollal akarod.
-Dserviio:remoteHost=( Nas IP )

Milyen formátumban kell megadni neki? -Dserviio:remoteHost=192.168.1.5 vagy
-Dserviio:remoteHost=(192.168.1.5) ? A serverben is beírtad a servvio.sh-ba meg a konzolnál is a ServiioConsole.exe.vmoptions-ba ?

[ Szerkesztve ]

(#2730) tigrici válasza FeRkE (#2729) üzenetére


tigrici
aktív tag

ez a formátum megfelelő:és mind a két helyre.
-Dserviio:remoteHost=192.168.1.5
de ha pl 1.2 est telepitettél a nasra akkor csak az 1.2 console jó

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2731) FeRkE válasza tigrici (#2730) üzenetére


FeRkE
őstag

1.1-es van a nason, viszont a konzol 1.2-es amit felraktam. Az akkor nem jó neki?

(#2732) tigrici válasza FeRkE (#2731) üzenetére


tigrici
aktív tag

Probáld ki.Nekem nem müködött.Mert ugye mikor a konzolt telepited a gépre akkor a Serviiót azt nem,mivel azt máshova telepitetted.Kell keresni olyant ami a nason van.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2733) FeRkE válasza tigrici (#2732) üzenetére


FeRkE
őstag

Távolról sehogy sem tudok csatlakozni a NAS-ra a console-al. Laptopról és egy asztali gépről is próbáltam. A szerverbe be van állítva a -Dserviio.remoteHost=192.168.1.5, mobilrl tudok is csatlakozni hozzá a ServiiDroid-dal, meg leszedtem vmi WebUI-t hozzá, azzal is tudok hozzá csatlakozni (a webiu-nál ugyanezt a -Dserviio.remoteHost=192.168.1.5-t kell hozzáadni az indító batch fájljába, mint a serviio-console.bat-ba, ugyanúgy is van megadva, a console mégsem működik. Nagy szar ez az egész, nem tudom, miért nem lehet megcsinálni, hogy magától megkeresse, a ServiiDroid progi az magától megtalálta a NAS-on futó Serviiot, semmit nem kellett rajta konfigurálni. Na mindegy, azt hiszem, nem kínlódok vele tovább, csak amiatt kellett volna, hogy online stream-eket hozzáadjak, ls azt tudjam nézni TV-n.

(#2734) tigrici válasza FeRkE (#2733) üzenetére


tigrici
aktív tag

üdv
.Amit Te szeretnél azt az 1.1 nem is tudja sajnos az NSA310-en,De az 1.2 már tudja,.bár a terhelésről nem irtakÉn még nem probáltam.A servioo conzole batban nem kell csinálni semmit.A Serviioconsole.exét inditod és a serviioconsole..exe.vmotions ba rakod be ezt : -Dserviio:remoteHost=192.168.1.5 azaz ami neked kell,De a gépen csak a konzol legyen telepitve ,más nem.És ha 1.1 a nason akkor 1.1 conzole a windowson.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2735) kaciokos válasza shteer (#2728) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi. Első két kérdésre valaki?

(#2736) pippo76 válasza kaciokos (#2735) üzenetére


pippo76
tag

1 igen
2 nem

(#2737) gregory007


gregory007
csendes tag

Sziasztok!

Most jutott a birtokomba egy ilyen eszköz.Minden jó látom az eszközt tudok rá írni olvasni tudok róla de valaki mondja meg nekem hogy a HDD led az miért piros?
Egy 1.5 TB HDD van benn elvileg 2TB ig kezeli a vinyókat .
Valaki tud erre mondani valamit?
Köszönöm előre is a segítséget

(#2738) shteer válasza gregory007 (#2737) üzenetére


shteer
titán

smart adatok mit mutatnak?

..szerintem jónak tűnik

(#2739) kaciokos válasza pippo76 (#2736) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi.

(#2740) tigrici válasza gregory007 (#2737) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ott valami nem Oké.A piros határozottan hibát jelez,Nekem már volt csere ez miatt,Ott A HDD volt a ludas.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#2741) #79335424


#79335424
törölt tag

Üdv!
Tudom, hogy másik topik, de hátha itt van vkinek ötlete, mert számomra a jelenség X-akta. A Mount Manager appal, Android fájlrendszerbe szeretném cifs -sel becsatolni az NSA210 -et. A 310 -nél tökéletesen működik a következő beállítással:
NAS: //192.168.1.xxx/Volume1
Mount: /storage/sdcard0/cifs/NSA310
user: xxx
pass: xxx
file_mode: 0777
dir_mode: 0777
iocharset: utf8
Ha ugyanezt megadom a 210 -re (persze a megfelelő elérési utakkal), akkor becsatolja, de minden fájl és mappa üres (kiterjesztés nélküli, 0 méretű) fájlként jelenik meg a fájlkezelőben. A 310 az ékezetes karaktert tartalmazó fájlokat/mappákat jelenítette meg így, amíg nem adtam hozzá az utf8 paramétert.
Van valakinek ötlete a problémára?

(#2742) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

A nas-ból kiszedett 500 gigás hdd-t hogyan tudnám ext4 formátumrol átformatálni NTFS-re? Beraktam az asztali gépembe de a lemezkezelőben nem látja a hdd-t és így nem tudok vele mit kezdeni. Nálam eddig futotta a tudomány.

(#2743) Game78 válasza Jumpalaja01 (#2742) üzenetére


Game78
tag

Letöltöd ezt és azt csinálsz vele amit akarsz :) vagy Live Linux....

[ Szerkesztve ]

(#2744) petya80


petya80
tag

Üdv,

A 2 éves NSA-210-em ventilátora elég hangos lett , eddig nem volt vele gond nem is lehetett hallani. Van vmi ötlet, hogy milyet lehetne beletenni helyette?

Kösz

(#2745) pippo76 válasza gregory007 (#2737) üzenetére


pippo76
tag

Az HDD hiba lesz. Nekem is volt egy 1,5 Terrás ami ugyanezt produkálta. Cseréltetni kellett. Ments le az adatokat amíg tudod.

(#2746) wolfp78


wolfp78
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném feltenni a 310-esre a TVmobili média szervert. A laptopomon kipróbáltam és jobbnak tűnik, mint a gyári twonky.
Valaki megírná a telepítéshez szükséges parancsokat? FFP van már és a plexet sikerült már feltennem, de az nem vált be.

Előre is köszönöm.

Péter

(#2747) gregory007


gregory007
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat de semmi nem utal bent a NAS on belül hibára.Csatolok egy képet a HDD részéről.

(#2748) pippo76 válasza gregory007 (#2747) üzenetére


pippo76
tag

Ebből nem látszik semmi. A SMART adatok már érdekesebbek lennének. Nekem is hozzá lehetett férni, de amikor elkezdtem terhelni másolással, ftp-vel stb. akkor eldobta a vinyót és csak nehezen vagy egyánltalán nem fértem hozzá amin csak egy újraindítás segített. Ezek csak személyes tapasztalatok és azt teszel ezek után amit jónak gondolsz, de később ne mond, hogy nem szóltunk.

(#2749) gregory007


gregory007
csendes tag

Akkor én vagyok a tudatlan de a SMART adatokat merre találom?
Nekem a másolással meg ilyesmivel nincs gondom simán elérem meg minden meg másolni is tudok róla meg rá is.

(#2750) pippo76 válasza gregory007 (#2749) üzenetére


pippo76
tag

Ezek szerint telepítve sincsen még. Admin felületen keresd meg a programcsomag menüpontot azon belül a smart-ot. Értelemszerűen telepíted, ha kész akkor az admin felületen a tároló menüpontban a kötet pont alatt megtalálod a SMART-ot. Klikk rá és megnézed mit ír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.