Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) falijja válasza daser97 (#193) üzenetére


falijja
őstag

Igazából nekem is jobban bejön a g4 külsőre....viszont az s6 jobb belsőre...az lenne a legjobb ha a g4 külsejébe lenne az s6 belseje/kijelzője... :DDD

itt egyébként jól kijön az s6 kamerájának előnye szvsz jobban teljesít egy picivel.

[ Szerkesztve ]

(#202) Earl_Muttley válasza daser97 (#199) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nagyon látszik rajta az idő, ahogy fentebb is írták :( A simának az a mintája nem tetszik, tudom finnyás vagyok.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#203) akooos


akooos
veterán

Az LG marketing szövege szerint telefonon nem volt még ilyen módszerrel készült genuine leather. A Moto X-es képpel meg mi a baj? :) A bőr megosztó. Van aki szereti a bőrkabátot, van aki nem. Nekem speciel bejön a barna és a fekete bőr hátlap is, ha egy kicsit kopni fog még királyabb lesz. A műanyag kevésbé tetszik ezekkel a mintákkal. Nekem a 3 hónapos Moto X is tetszik egyébként.

(#201) falijja:
Szerintem ebben a videóban pont, hogy az LG teljesít jobban.

[ Szerkesztve ]

(#204) w333 válasza ntomi0730 (#200) üzenetére


w333
félisten

Ha a cpu fizikai képességét nézzük akkor igen, viszont minden másban sokkal gyengébb (kijelző, kamera, akku, és még sorolhatnám) :)

Itt azt kell mérlegelni hogy kinek milyen funkciók a fontosak, akinek kell az ujjlenyomat olvasó + sebesség az úgyis az S6 -t fogja választani, akinek pedig a belső SD bővítés + manuális kamera az pedig a G4 -t :D én azt mondom hogy nem létezik rossz telefon csak különböző emberek akiknek más-más igényeik vannak, szóval ezt teljes elfogultság nélkül mindenképp figyelembe kell venni ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#205) tutaj01


tutaj01
tag

Best mobil 2015-ben!
G3 csere lesz.
Aki meg a Benchmark tesztekkel jön, feltételezem tudja azt is, hogy a Samsung az egyik aki a legjobban csal benne. Erről kb ennyit...

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#206) w333 válasza tutaj01 (#205) üzenetére


w333
félisten

hogy a Samsung az egyik aki a legjobban csal benne. Erről kb ennyit...

Régebben igen ez tény, de most olyan erős az Exynos hogy nincs szükség ilyesmire, különben ugyan úgy az összes gyártó is csal (nincs mese) ! :D

(#207) akooos

+1 talán majd idővel fog majd kijönni ez a különbség ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#207) akooos válasza tutaj01 (#205) üzenetére


akooos
veterán

Persze, de ugyanúgy csalnak mások is a benchmarkokon :D Ettől függetlenül igaz, hogy az S6-ban doromboló Exynos jóval erősebb, de eddig minden tesztben úgy tűnik, hogy baromi jól van optimalizálva a G4 is és nem vall kudarcot az S808.

(#208) falijja:

A 805-ben van 4 2,5 GHz-re skálázott Krait mag, a 808-ban pedig 4 A53-as Cortex és 2 A57-es Cortex amig 2 GHz-en ketyegnek.

Az Adreno 418 és 420 között pedig nem túl sok a különbség, teljesítményben kb ugyan ott vannak. Az S808 az újabb, erősebb és "jobb". Az S810 után áll közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#208) falijja


falijja
őstag

Egyébként a snapi 805 vagy a 808 a jobb...mert ez most nem tiszta...805 ben van ugye 4 erős és egy erős gpu itt meg van 4 gyengébb és csak" 2 erős... és a gpu is gyengébb egy picivel vagy rosszul tudom...?
Jó persze mit sem számít ha tökéletesen fut a rendszer csak kíváncsiság...

[ Szerkesztve ]

(#209) w333 válasza falijja (#208) üzenetére


w333
félisten

Szvsz. az S805 egy nagyon picivel de erősebb ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#210) dragonfx


dragonfx
veterán

ez a kamera nem semmi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#211) hallerlaller válasza batai15 (#178) üzenetére


hallerlaller
addikt

De igazi bőr, mégpedig horween, keress rá.

Van rajta ilyen védőréteg ami idővel lekopik, gondolom ilyen van a g4 bőrhátlapon is azért említette legend is a cikkben hogy csúszós.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#212) jacis válasza w333 (#209) üzenetére


jacis
nagyúr

Melyik melegszik vajon jobban? Lehet jobb a 808 ilyen szempontból?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#213) w333 válasza jacis (#212) üzenetére


w333
félisten

Felhasználók 99% -a a számok bűvöletében élnek (ezért is szégyellték bele rakni a Snapi 805 -t pedig szerintem jobb lett volna) :K

Melegedésre ? biztos vagyok benne hogy az S808 jobban melegszik ! :((

Itt látszik egy mérés, és bizony még az S801 -től is hűvösebb az S805 !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#214) daser97 válasza falijja (#201) üzenetére


daser97
tag

Hát igen én is erre gondoltam. Nálam mindenben veri a G4 az s6-ot, kivéve ugye a belső, de a valóságban ugyan olyan jó. Márcsak a vízállóság hiányzik és tökéletes :)

(#215) daser97 válasza w333 (#213) üzenetére


daser97
tag

Most a G4-ről beszéltek? Azt mondjátok, hogy a 805 jobb lett volna?

(#216) daser97 válasza w333 (#213) üzenetére


daser97
tag

Engem a melegedés nem is zavar amíg nem fogja vissza a teljesítményt :D

(#217) Just_Reboot válasza daser97 (#216) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Használd a szerkesztés gombot...

(#218) akooos válasza w333 (#213) üzenetére


akooos
veterán

Snapis a Note4 ezen a teszten? Sehol nem írják, lehet, hogy Exynos van benne. Inkább a Nexus 6 kellett volna ebbe a sorba. Egyébként meg erre is azt mondom, hogy várjunk még a kijelentésekkel, tudtommal nem sok embernek volt szerencséje a G4-hez személyesen :P

(#216) daser97:
Majd zavarni fog, ha a G4 is sárgul, mint a 2 elődje :D

[ Szerkesztve ]

(#219) daser97 válasza akooos (#218) üzenetére


daser97
tag

Az már igaz! :(
Visszavontam :)

Mondjuk az én telefonom egy fűtőtest, de semmit sem sárgul :)

[ Szerkesztve ]

(#220) jacis válasza w333 (#213) üzenetére


jacis
nagyúr

Milyen idióta világ ez. Mondjuk ebben a gyártók is ludasok.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#221) w333 válasza akooos (#218) üzenetére


w333
félisten

Valahol olvastam hogy Snapis verziók voltak összehasonlítva :)

De +1 előbb várjuk meg a felhasználók véleményeit !

Vagy kérjük meg gyorsan Legendd -t hogy mérje le lézeres hőmérővel !

(#220) jacis

Sajnos ezt diktálja a fogyasztói társadalom ! :(

Szerk.

Közben megtaláltam ezt ... kb. 45-46C fok szóval nem olyan hűvös :(((

(#222) akooos

Közben találtam róla tesztet ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#222) akooos válasza w333 (#221) üzenetére


akooos
veterán

Tényleg, jó ötlet lenne megkérni Legenddet, hogy mondjuk fél óra játék után mérjen egy hőmérsékletet. Elég lenne nekem az Elixirből kinyert adat is a CPU+Akksira vonatkozóan, azt nagyjából be tudom lőni a G2-höz képest is.

Egyébként ilyen 38-42 fok között szerintem még elfogadható a melegedés mértéke.

Hopp! Szerintem egész korrekt még így is, ennyi játék után. 4-5 játékkal játszott (arról nincs infó sehol, hogy hány percet nyomott rajta) és 45 fokra melegedett. Számomra ez azt jelenti, hogy az én játékaimat ami pár ilyen kis hülye szarságban merül ki, simán ki fogja bírni hidegen is :)

Viszont öröm látni, hogy nem akad meg a játékok alatt, csak a Dead Triggernél vannak mikrolaggok.

[ Szerkesztve ]

(#223) Just_Reboot válasza w333 (#221) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"Valahol olvastam hogy Snapis verziók voltak összehasonlítva" Akkor mit keres ott egy Iphone? ;]

[ Szerkesztve ]

(#224) w333 válasza Just_Reboot (#223) üzenetére


w333
félisten

iPhone már legendává nőtte ki magát ... neki kötelező ott lenni :D

(#222) akooos

+1 ! talán pont emiatt rakták bele a 808 ...a magasabb hőmérséklet ellenére sem veszi vissza az órajelet, persze ez csak feltételezés (de lassan kiderül) ! :)

(#225) akooos

Persze, ha nem zavar akkor nincs baj (szvsz. sem annyira vészes) :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#225) akooos válasza w333 (#221) üzenetére


akooos
veterán

Na én meg lecsúsztam a szerkesztésemről :D
Amíg nem 48-50 fok környékén van, addig nincs gáz szerintem. Nekem a G2 is hevült fel 47 fokra már játék közben (GTA), de az a 10 percet amíg kipróbáltam, nem nagyon mérvadó. Valamint a 808 kicsit fejlettebb, mint a 800, úgyhogy én nem tartok hű-de-nagy melegedéstől :)

(#226) daser97 válasza akooos (#222) üzenetére


daser97
tag

A G4 megakad a DeadTriggernél? Jól értem?

(#227) akooos válasza daser97 (#226) üzenetére


akooos
veterán

Nem megakad, csak van pár apró beszaggatása. Ha megnézed a videót te is fogod látni szerintem.

(#228) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Vajon egy üvegfólia hogy simulna az ívelt kijelzőre? A G2-nél a széleken eláll..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#229) daser97 válasza akooos (#227) üzenetére


daser97
tag

Ja :D Ez semmi, nekem tökéletes :) Megnyugodtam. És az a hőmérséklet se vészes :P

(#230) jacis válasza w333 (#213) üzenetére


jacis
nagyúr

A 805 egész jó proci ehhez képest max. kb 2-3 telóban megtalálható csak :F

Amúgy a 801 is hasonló baklövés mint most a 810 csak az nem bukott ki ennyire.
Nálam a passportban meg anno a G3-ban is főtt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#231) maximilian4 válasza w333 (#213) üzenetére


maximilian4
addikt

Egyébként úgy lenne életszerű, ha ugyan abban a házban lett volna összehasonlítva az s801 és 805. Akkor mondhatnád, hogy az s805 hűvösebb. De így ez az állítás nem feltétlen állja meg a helyét. 2 különböző készülékhászban teljesítenek szolgálatot, más anyagokból készült, más összeszereléssel, más fizikai tulajdonságokkal, más hőleadási képességgel.

Maxi

(#232) QwErTy42


QwErTy42
addikt

index teszt

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#233) akooos válasza QwErTy42 (#232) üzenetére


akooos
veterán

Kár volt kitörölnöd a hsz többi részét, teljesen egyetértek azzal, hogy az ilyen embereknek még az ajtókilincset sem kéne tesztelni... Milyen cikk már ez?! Szakértelem...

(#234) helixP válasza QwErTy42 (#232) üzenetére


helixP
nagyúr

Úgy érted 'teszt'. :)
Navigál a srác töltő nélkül negyven perceket, és sír, hogy merül. Tükörreflexes géppel hasonlítja össze a kameráját.
Ami az indexnél techújságírás néven megy...

akooos: És ő még jobb, mint a Tóth Balázs.

[ Szerkesztve ]

(#235) Ferenczi Áko válasza helixP (#234) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

"zsindex"

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#236) joey04


joey04
titán

Jobb lett mint vártam de kb annyival rosszabb amennyivel olcsóbb is a többi csúcsnál. Aki meg ennyit kiad az kicsit rátesz még szvsz, így szerintem nem lesz nagy sikere

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#237) bulikavagyok válasza Ferenczi Áko (#235) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hagyjuk már ezt! :W

(#238) h4h01


h4h01
senior tag

Fú, ez most nagyon betalált! Kamera az megsüvegelendő, jelenleg a legjobb, ez nem kérdés! A UI is jobb lett idén, a kijelzőn is faragtak nem keveset, ráadásul bitang gyors a gép..Ha most kéne váltanom, akkor beneveznék egy fekete bőrös verzára ;)

(#239) helixP válasza bulikavagyok (#237) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, ne keverjünk ilyen dolgokat ide. (Meg úgy általában se)

(#240) HoaryFox


HoaryFox
őstag

A mostani zászlóshajók közül nekem ez jött be a legjobban. Hatalmas +1 az LG-nek :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#241) Gainka


Gainka
őstag

Egy lumia 930 kamerálya hol áll ehez képest? Fényképekre gondolok. ?

(#242) QwErTy42 válasza helixP (#234) üzenetére


QwErTy42
addikt

Első körben szerepelt a hsz-ben a saját véleményem is, miszerint inkább ajtókilincset kellene tesztelniük, mert az passzolna az értelmi képességeikhez de inkább kihagytam. Most nem. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#243) Quent1n válasza helixP (#234) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nézd abba tök gaza van, hogy kicsit vékony az akksija. A tükörreflexes dolog meg abból indult, hogy az LG reklámozza úgy a telót, hogy alternatívája lehet egy tükörreflexes gépnek ami jó nagy baromság ezért meg is érdemelt egy összehasonlítást.

"At the top of New York earlier this week, the Korean company proudly unveiled what it claims can completely replace not just your point-and-shoot, but a DSLR."

Úgy hogy ha ekkora az LG szája meg is érdemlik az összehasonlítást és ne aggódj külföldi siteok is csináltak :D

Ferenczi Áko: Ezért kár volt megszólalnod.. :W

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#244) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azért berakom ide is:
LG G4 vs S6 camera test
G4 vs S6 speed test
A többit mindenki döntse el maga....
Nekem a bordó bőr hátlap a nyerő és gondolom aki attól fél,hogy milyen lesz nem hord sem bőrkabátot,sem bőrtáskát mert ugye az is xar lesz(pl Gucci,LV,Prada,stb)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#245) ireg004


ireg004
csendes tag

Kár ezért az árcéduláért :( Pedig ha egy 30-assal olcsóbb lett volna....

(#246) Quqesz válasza Quqesz (#244) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Német Media Markt LG G4(előrendelés 05.30 a várható érk):
Műanyag hátlapos 649€
Bőr hátlapos 699€
Samsung S6 659€-699€
S6 edge 849€

Szlovák Nay
LGG4 580-618€
S6 699€-->

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#247) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Most akkor 16 vagy 13 megapixeles? Mert az alcímben 16 van írva, de a specifikációnál 13 van.

(#248) akooos válasza Atlantisz48 (#247) üzenetére


akooos
veterán

16 :)

(#249) Amos17 válasza Quqesz (#246) üzenetére


Amos17
tag

Itt szúrta el az LG. Ha nem lenne egy árban az S6-al akkor lenne csak versenyképes. Ha a bőr hátlapos lenne 650 és a sima meg 600 akkor elgondolkodtató lenne, de így viszont hezitálás nélkül a S6-ot választanám (és választottam is, pedig egy jó árcédulával lehet, hogy meggyőztek volna)

(#250) legiaap válasza Quqesz (#246) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálunk UK-ban már kapható.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.