Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) akooos válasza xabolcsy (#949) üzenetére


akooos
veterán

Azt is vedd figyelembe, hogy mi van akkor, ha a bolt nem akarja gariztatni a telefonod. Mivel nekik ez pénzbe kerül az LG felé.
Azt is vedd figyelembe, hogy mi van akkor, ha a boltot bezárják, megszűnik fél év után. Akkor a hajadra kenheted a maradék másfél év teljes körű garanciát :)

Én telefont szürkeimportból soha többet. Főleg nem LG-t, ami be is sárgulhat :)

(#952) lovi27


lovi27
addikt

A hírek szerint idén ősszel még jön ki két újabb minőséginek mondott mobillal az LG. Az egyikről épp ma érkezett hír, LG G4 Pro lehet a neve, és a phablet kategóriában a Note 5 ellenfelének szánnak. A másik az 5,5"-nál valószínűleg kisebb képernyőjű lesz.

Tehát, ha valakinek a G4 túl nagy vagy netán még ez is kicsi várhat őszig, lesz választék. Persze ez további 3-4 hónap várakozást jelent, de biztos, hogy ezek is valamennyire nyomják le a G4 árát.

(#953) Mp3Pintyo válasza Tsebacsi (#950) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nem, teljesen félreérted az egész videót.
Készített egy felvételt G4-el majd S6 telóval is. Ezeket tudod visszanézni a videó elején. Nézd meg mennyire rossz minőségben veszi fel a hangot a G4.
Próbáld ki kérlek, hogy tényleg ilyen-e. Beszélj hozzá mondj neki valami kedveset és utána nézd vissza a videót. Tényleg ilyen doboz hangja lett?

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#954) akooos válasza Mp3Pintyo (#953) üzenetére


akooos
veterán

Eddig bármelyik jutub videót néztem, ahol össze volt hasonlítva bármivel, mindig a G4 maradt alul videó hang rögzítésben. Sajnos...
G2 is botrányos ilyen téren a zajszűrős mikrofon miatt. Valószínűleg egy sw frissítés fogja javítani.

(#955) xabolcsy válasza akooos (#951) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Igazad van maximálisa!!!
De azért át kel gondolni 40e sok pénz azért veszel még egy telefont :D
Ki kell deriteni a megbizhatóságát!
De itt már rendeltek tőlük és nem volt panasz!

(#956) Mp3Pintyo válasza akooos (#954) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Erre gondoltam. Ha csak egy sw frissítés is elég hozzá akkor nem gond. Remélem nem hw probléma.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#957) akooos válasza xabolcsy (#955) üzenetére


akooos
veterán

Nem is akkor lesz panasz, amikor létezik a bolt :D Hanem amikor tragikus hirtelenséggel bezár véletlenül :D

Én inkább rászánom majd a pénzt és megveszem 1 év GYÁRI garanciával, vagy még inkább rászánom a pénzt és megveszem szolgáltatónál 2 év miatt. De nem szürkeimportolok , leszoktam már róla :D

(#958) Peter.70 válasza akooos (#957) üzenetére


Peter.70
őstag

Egyet értek Veled, pár hónap és emberi áron el lehet hozni a G4et szolgáltatótol szerintem. Szerintem kb 30-40 e áresés lesz 3-4 hónap alatt

(#959) Stauffenberg válasza Peter.70 (#958) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szolgáltatónál most sem vészes az ára, csak a Telekom gyökér, mert megvetet veled egy idióta 40 ezres fülhallgatót is. Telenornál korrekt az ár (2 év garancia mellett 1 év kijelzőtörés garancia is van), már 175k-tól vihető és nagyobb csomagokban ettől csak olcsóbb. A Vodafone meg... na őket senki sem érti, velük foglalkozni sem érdemes.

Szóval megvárom míg lesz Telekomnál bluetooth fülhallgató nélküli változat. Vagy megyek a Telenorhoz.

Amúgy meg pont mától vásárolhatok új készüléket. Nézem az árakat, LG G4 lenne majdnem 200k, a Samsung Galaxy S6 meg 160k, már-már majdnem elcsábultam, már-már majdnem betettem a kosárba, de beleolvastam a topikjába, visszaolvastam 3-4 oldalt és röhögve lemondtam róla.

(#960) Tsebacsi válasza Stauffenberg (#959) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is nyugtatgatom magam, várok, míg a telekom is észhez tér és normális áron adja 140k körül előfizuval, nekem egy music s pont jó lenne. :U :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#961) xabolcsy válasza akooos (#957) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Utánna olvastam!!
A Tér-erő-nek

“Segítőkészek a termék megvásárlásáig, majd utána bármiféle probléma és garanciális javítás esetén néma csend. Én egy Samsung telefont vásároltam tőlük, amit, miután pár hónapon belül elromlott, szerettem volna megjavíttatni. Egyetlen egy e-mailmre nem válaszolnak, telefonon nagyon nehéz őket elérni, de ha sikerül is, kedvesen megígérnek mindent majd SEMMI nem történik. Hetek óta probálom a telefonomat megjavíttatni de jótállási jegytől függetlenül nem segítenek. Senkinek nem ajánlom!”

(#962) kekkola válasza xabolcsy (#961) üzenetére


kekkola
senior tag

Nem értem, sztem ez teljesen világos! Miért kell egyáltalán a tér-erőt ilyenekkel hívogatni, vsz. csak egy értékesítési pont, szervizük nincs?
Erős "user error"-nak érzem...

#963: ennyi erővel mondhatta is neki a telefonos, csak nem jutott el az agyáig... :) én most nem védem őket, de a honlapjukat olvasva elég világosnak tűnik hogy egy "pár hónapos" telefonnal nem oda kell menni az esetükben. Amennyiben a gyári szervíz visszaküld, az már más tészta.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#963) Tsebacsi válasza kekkola (#962) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyi erővel az ott dolgozó, telefont felvevő egyén is megtehetné, hogy ezeket elregéli a telefonba, és akkor nem születnek ilyen "hamis" vevői panaszok, nem gondolod?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#964) Stauffenberg válasza Tsebacsi (#960) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg utálom, hogy 2015-ben még mindig ott tartunk, hogy a készülékkedvezményt nem a havi költésed alapján határozzák meg, hanem, hogy mennyi lebeszélhető percre szerződsz. Nekem a kevés perc + sok internet (meg egyéb extrák, pl: Spotify) az ideális felállás, de erre meg alig adnak kedvezmény. Hiába költök havi 7k körül, több kedvezményt kap az is, aki csak 5 ezres alapcsomagban van.

(#965) xabolcsy válasza kekkola (#962) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Nem értek egyet veled!
Ők intézik a garit!!!
Nem sétálhasz be a samuhoz, mert elhajtanak.
Csak gyári garanciával!
Vagy pénzért javítják!

(#966) Tsebacsi válasza Stauffenberg (#964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebben igazat adok, az az 500 mega amit most kapok a next istentudja mire, alig elég, főleg 4G hálózat mellett, a percdíjjak nem olyan rosszak, de az egyéb szolgáltatások, ahogy írtad, elmaradnak a béka valaga alatt...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#967) Stauffenberg válasza xabolcsy (#965) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig a weboldalukon azt írják, hogy a 2 évből az első gyári garancia. De ugye ez csak az ő állításuk, azt kell megnézni mi áll a jótállási szelvényen.

(#968) xabolcsy válasza kekkola (#962) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Ezt most nem értem!?
Te is én is úgy értelmeztük, veszek itt egy lg g4 et.
Elromlik nem a térerőt hivom hanem beviszem az lg szervizbe!?
Akkor nem értem miért agódjak azon h bezárják e a boltot vagy sem.
Ha 2évig szól a garancia úgy is az lg hez kell mennem! Nem?

[ Szerkesztve ]

(#969) gergo5991 válasza Stauffenberg (#964) üzenetére


gergo5991
őstag

Nálunk SK-ban ilyen árak vannak
Orange szolgáltató LG G4 + fekete bőr hátlap
1. oszlop: a havi törlesztő a telefonálásért meg sms meg internet ilyen csomagok (nemtom MO-n hogy hivák ezt)
2. oszlop: mennyit kell fizetni a csomagért havonta bár ez benne van a nevében is lol
3. oszlop: a telefon ára (fel lehet osztani az árat 24 hónapos törlesztésre is), + egyébb aciók vannak pld ha más szolgáltatótol jönnél át akkor 150 euró bonus, vagy netes rendelésnél 50 euró bonus.

Csomag nélkül 620 euró

kép

Telekom SK- LG G4 + ajándék LG F70
1. oszlop: a csomag neve
2. oszlop: egyszeri fizetés a telefonért - unokatesómnak 100 euró helyett most pld 1 euróért ki lehetett venni i6-ost mert már jó pár éve a telekomnál van.
3. oszlop: havi törlesztőrészlet a telefonért

ezek az árak csak akkor érvényesek ha csomagban veszed ki a telefont.

csomag nélkül 640 euró

kép

Nálunk az árak a havi törlesztőrészlet nagyságátol függenek, + egyébb kedvezmény pld ha 10 éve vagy ott, vagy valamikor vannak spéci akciók, bár telekom aztmondják jobb.
És persze a 2 év garancia az alap dolog itt

[ Szerkesztve ]

(#970) kekkola válasza xabolcsy (#968) üzenetére


kekkola
senior tag

Igen, a honlap szerint gyártói garanciával kapod a készüléket.
"A termékek garanciális javítását az arra kijelölt garanciális szerviz végzi. A szervizbe való küldés a vásárló vagyis az Ön feladata, és költsége. A szervizbe a terméken túl a garancia füzetet, és a számlát is küldje el, hiszen a garanciális javításhoz ezek szükségesek. "

Az Lg-nél egyébként 1 év gyári gari van a készülékekre, kivéve ha szolgáltatónál veszed, akkor kettő. Ha LG készüléked van és ezt 27% áfás számlával tudod igazolni, akkor ezt bárhol is vetted, minden esetben viheted a hivatalos gyári LG szervízbe (ez az LG szervíz állásfoglalása). A második évet adja a forgalmazó (vagy szolgáltató). A második évben aggódj amiatt hogy a bolt ne zárjon be :))

#971: Az Lg hivatalos gyári garancia az 1 év. Én nem rendeltem még innen, de kicsit hangulatkeltésnek éreztem a kommentet (persze nem lenne egyedülálló a dolog, de ez amit leírtál kicsit gyanús)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#971) xabolcsy válasza kekkola (#970) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Köszönöm szépen!
De ők azt mondták telefonon a gari levelen 2év lesz írva!
Akkor is csak 1 évig szrvizeli az lg?

(#972) kekkola válasza xabolcsy (#971) üzenetére


kekkola
senior tag

Én a helyedben az áfás számlára figyelnék. Nekem azok a legutolsó információim (LG szervíz), ha áfás számlád van, akkor 1 évig ők szervizelnek bármit. Előfordulhat 2 éves garis készülék (MM, Edigital, Tmobil,stb.) de azokat a forgalmazó intézi a második évben (lehet hogy éppen pont velük csináltatják, esetleg egy külön szerződéssel).

Egyébként ha beszéltél velük telefonon, ezeket miért nem tőlük kérdezted meg? :U

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#973) Gergőke88 válasza gergo5991 (#969) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ne haragudj, de kb ez nekunk tok lenyegtelene...

(#974) Remekelek28 válasza kekkola (#970) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem áfás számlát adott a Tér-erő. Csatolva a jótállási szelvény,de ez nem a gyári jótállási jegy.
Smart cair 2000 kft néven van kiállitva.
azt kellene megkérdezni az LG től,hogyha ezt beviszem a szervizükbe elfogadják e. eus telefon.
Lefotózzam a jótállási jegyet?

(#975) akooos válasza Remekelek28 (#974) üzenetére


akooos
veterán

Ha Pesten vagy akkor inkább próbáld meg, hogy bemész az LG-hez és megkérdezed, hogy lehet-e oda vinni a telefont ha gáz van. Ha igen, akkor megvan a válasz a kérdésre. Én telefonon érdeklődtem már korábban (G2 esetében), de kétszer 2 külön dolgot mondtak.

(#976) xabolcsy válasza kekkola (#972) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Megkérdeztem, a számlával és a garancialevélel a hivatalos lg szervízhez fordulhatok 2évig!
Igen áfás számla az is kérdeztem.
Előfordulhat az is hogy hazudnak nem?
Amit te írtál az csak megerősítés!
Köszi mégegyszer!!! :))

(#977) Remekelek28 válasza akooos (#975) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem budapesti vagyok.. Igy csak neten lehetne megkérdezni.

Xabolcsy: Ők hiába mondják,ha az LG esetleg nem fogadná be.

[ Szerkesztve ]

(#978) kekkola válasza xabolcsy (#976) üzenetére


kekkola
senior tag

:D mindenki hazudhat :D

O+8T

(#979) xabolcsy válasza Remekelek28 (#974) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Ha megtennéd megköszönném!

(#980) xabolcsy válasza kekkola (#978) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Még annyit ha a mm-ba 1 év a gari.
Itt is 1év (vagy 2év) akkor hülye lennék 40e többet adni érte!
Ha elromlik mind a 2-őt ugyan ott szerelik?
Nem?
Vagy te h gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#981) Remekelek28 válasza xabolcsy (#979) üzenetére


Remekelek28
őstag



(#982) gergo5991 válasza Gergőke88 (#973) üzenetére


gergo5991
őstag

Nem értem, miért beszélsz többes számban, lehet valakinek jól jön az infó, akik a határ mentén laknak, vagy esetleg információs jelleggel összehasonlításokat végeznek az árakkal, szóval kérlek a magad nevében beszéljél. Másrészt meg egy információ sose lényegtelen

(#983) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#981) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kérdés,hogy ez úgy működik,hogy az LG vállal ezzel a papirral garanciát,vagy az Lg megjavitja és behajtja a javitási költséget a számlán szereplő kft től ?
Az első verziónál,ha az LG vállalja akkor kérdés,hogy mért 2 év,mikor ők csak 1 évet adnak. A második verziónál pedig mivan,ha a gsm bolt csődbe megy és nincs kin behajtani.
Egy budapesti lakos bemehetne megkérdezni a váci uti szervizt.
És akkor vagy lesz mindenkinek egy viszonylag jóáru G4 e 2 év gyári garival,vagy,kamu az egész.

(#984) Stauffenberg válasza Remekelek28 (#983) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Inkább hívd fel az LG-t és ott kérdezd meg, nem értem miért kéne ezért valakinek személyesen bemennie.

De én arra tippelek, hogy ezt nem fogja befogadni a márkaszerviz. De nekem eddig (szerencsére) még nem volt dolgom a szervizükkel, így nem tudok biztosat mondani. Általában nem szokták szeretni, mert nem hivatalos értékesítési csatornán lett eladva és nem is kötelezi őket így semmi, hogy vállalják, ez már csak rajtuk múlik.

(#985) Remekelek28 válasza Stauffenberg (#984) üzenetére


Remekelek28
őstag

Mert a telefonos ügyfélszolgálatos erre semmi konkrétat nem fog mondani. Nem ő a szervizes,nem látja a papirt.
Ha a szervizes látja és elfogadja,csak utána mondhatjuk azt,hogy ez valóban elfogadott garanciapapir.

(#986) kekkola válasza Stauffenberg (#984) üzenetére


kekkola
senior tag

Miért ne lenne hivatalos értékesítési csatorna? Ezt kifejthetnéd. Ez nem használt 0 perces.

O+8T

(#987) Stauffenberg válasza kekkola (#986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha az lenne, akkor LG által vállalt jótállási szelvény járna hozzá. Ez a kereskedő ebben az esetben nem az LG (vagy kijelölt importőre) által behozott terméket adott el. Amennyiben befizetik utána a közterheket (import költségek, ÁFA, stb), ez teljesen legális forgalmazás, csak éppen az LG által biztosított értékesítési csatorna megkerülésével, ezért nem is kap mellé LG által kiállított jótállást.

(#985) Remekelek28: Pedig de. Ha valakinek, akkor az ügyfélszolgálatosnak tudnia kell, hogy milyen esetekben élhetsz a márkaszervizzel. De egyébként ha ennyire félsz tőlük, felhívhatod közvetlenül a szervizet is.

[ Szerkesztve ]

(#988) Remekelek28 válasza Stauffenberg (#987) üzenetére


Remekelek28
őstag

Hiába mondja azt az ügyfélszolgálatos,hogy elfogadott ez az eljárás,ha a márkaszervizbe ezzel a papirral 2 hónap múlva elhajtanak.

(#989) akooos válasza Stauffenberg (#987) üzenetére


akooos
veterán

A G3 esetében többen nyilatkozták, hogy RENDES áfával értékesített készüléket szervizelték LG garanciajegy hiányában is. Nem tudom, hogy csak a szervizes átvevő ember volt ennyire rugalmas, vagy bevett szokás ez náluk. Ezért tanácsoltam a személyes érdeklődést.
Lehet, hogy jövőhéten beszaladok egyik nap megkérdezni ezt.

(#990) Stauffenberg válasza Remekelek28 (#988) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Félelmetes mennyire nehéz eset vagy.

(#989) akooos: Most már érdekelt a dolog és megkerestem az ügyfélszolgálatot, ahol azt mondták, hogy ha szabályos számlával van eladva a telefon, akkor 1 évig vihető a márkaszervizbe. Szerintem ez korrekt hozzáállás, mert törvény nem kötelezi őket rá, de így akkor meg mindegy, hogy hol vásárolsz, csak a számla legyen rendben.

(#991) Remekelek28 válasza akooos (#989) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van,pl a vodafone se ad gyári jótállási jegyet,csak a sajátjukat,plusz áfás számlát mégis leszervizeli az Lg szerviz is közvetlen. De pl az expansysnál is ugyanigy van,a lényeg,hogy eus legyen és az imei stimmeljen.
A legtöbb gsm bolt viszont nem ad áfás számlát,ott azért nem fogadja el a gyári szerviz.

(#992) Remekelek28 válasza Stauffenberg (#990) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor mégsem kell hivatalos lg jótállási jegy,mégsem kell,hogy a cég befizesse a közterheket stb. Főleg azért sem mert a legtöbb márkaszerviz az euban vásárolt készüléket is leszervizeli.
Ha igy nézzük akkor 169 ezer ft ért megéri megvenni.

(#993) aSzakember


aSzakember
tag

félig off, mert más telefonról van szó, de marad témába vágó..

én németországban vettem egy Flexet, rendesen, számlával, újonnan, online (a bolt 2 év garit írt). fél évre rá teljesen váratlanul meghalt a teló :((( bevitte öcsém lg szervizbe magyarországon, egy kinyomtatott számlával (én a bolttól csak egy e-számlát kaptam). semmi garipapír meg ilyesmi. a szerviz a számla alapján szó nélkül azonnal megcsinálta a telefont, természetesen garanciálisan. nem érdekelte őket hogy melyik országban vettem és milyen boltban, annyit mondtak, ha van érvényes számla, az elég. egy év garira, mert ők annyit vállalnak. szóval elég korrektek :R

I can do this in a hundred ways

(#994) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nem unjátok még? :(((

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#995) Mike81 válasza xabolcsy (#965) üzenetére


Mike81
senior tag

Ha ennyire istenited őket akkor hajrá vegyél tölük G4-et! Aztán majd ha baj lesz vele akkor utána írd meg hogy mennyire is voltak korrektek.

De mielőtt megsértödnél, azért gondolj bele jozan paraszti ésszel, hogy mennyire lehet reális ez az ár ha gyári garis a teló? Foleg hogy ha független arra csak EGY ÉV gari jár 2 csak a szolgáltatósra.

Várjuk.a.fejleményeket ;-)

(#996) kekkola válasza Ferenczi Áko (#994) üzenetére


kekkola
senior tag

Miért, Te igen? :U

#995 Mike81: most csak én nem értem amit írtál?

#990 Stauffenberg: ezért kérdeztem igazából a hivatalos értékesítési utat. Az Lg esetén mindegy, a lényeg hogy ne használt 0 perces 0 áfás legyen. A többi mind "hivatalos".

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#997) Mike81 válasza kekkola (#996) üzenetére


Mike81
senior tag

A Térerős bolt témára írtam. Mert.kb 2 oldal csak erről szól. A térerő így a térerő úgy. Ha ennyire szimpi a.bolt.akkor menjen és vegyen telefont végre.
Amúgy meg ha beszélt velük telefonon akkor ezeket a kérdéseket ott is feltehette volna. Itt meg egyszer leírja hogy mi a tényállás és csókolom,

(#998) xabolcsy válasza Mike81 (#997) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Én nem haragszom senkire!
Igazából nem is értem amit írtál.
Én az hittem ez egy fórum itt véleményeket és infókat osztunk meg!
Az a 2 oldal lehet hasznos lesz valakinek!
Nekem az volt és lehet h értetlenkedtem de a végére megértettem!
Szerencsére nem mindenki áll így a dolgokhoz mint te!
De ha te végig olvastad és zavart sajna!

(#999) Mike81 válasza xabolcsy (#998) üzenetére


Mike81
senior tag

Inkább csak az zavart,hogy majdnem már olyan volt a hangnem mintha reklámot akarnál csinálni a boltnak.
Azt meg most sem értem,hogy miért nem kérdezted meg ezeket a bolttól ha egyszer már beszéltél velük?

(#1000) Remekelek28 válasza Mike81 (#997) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azért irtunk a térerőröl ilyen sokat,mert vélhetően és mint kiderült ott a legolcsóbb a gyári garanciás G4. Magyarországon élünk és sajnos az ár eléggé számit.

999: Az Lg álláspontját nem kérdezheti meg egy gsm üzlettől
Meleg van,de azért ennyire ingerültek ne legyünk már szerintem. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.