Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) jacis válasza Quqesz (#450) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezért mondom azt egy ideje hogy egy évet ki kell hagyni és az idei csúcstelókat jövőre kell megvenni és akkor már az ár is elfogadható lesz illetve a tudás is meg bőven el.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#452) Remekelek28 válasza Stauffenberg (#449) üzenetére


Remekelek28
őstag

Sajnos a kinaiak is mennek fel az árakkal,ez már szinte trend lett.
Azt még azért ne felejtsük,hogy a g4 be egy egyedileg megerősitett kijelzőüveg került,mely 20%al erősebb rugalmasabb,mint a g3-ban levő. Ezért is a kijelzőgarancia.

(#453) Quqesz válasza jacis (#451) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1
Most sem elavult még a G2/M7/S4 vonal,pedig már 2 évesek azok is......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#454) leslien válasza Stauffenberg (#449) üzenetére


leslien
nagyúr

nem kell befogni.. azért van a topik h beszéljük meg.. ;)
többen is ide járunk az S6 os topikból mert igen jól sikerült a G4, de vannak hibái mint ahogy a S6 nak is..
nagy bajban lennék ha egyszerre jelent volna meg mind2..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#455) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"ismétlem hatmagos processzorral (hány embernek van egyáltalán ennyi magos CPU-val szerelt számítógépe)"
Nekem pl., de az valódi 6 magos, nem csak 2x3. :)

(#456) jacis válasza Quqesz (#453) üzenetére


jacis
nagyúr

Bőven jók még. A bennük lévő snapi 600/800 még most sincs kihasználva.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#457) Stauffenberg válasza Quqesz (#450) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"és akárki akármit mond az alma kezdi mindég"

Ezt támasszuk alá tényekkel is:

iPhone 4 16 GB - 649 USD
iPhone 4s 16 GB - 649 USD
iPhone 5 16 GB - 649 USD
iPhone 5s 16 GB - 649 USD
iPhone 6 16 GB - 649 USD

Én akkora Apple hater vagyok, hogy látom a sorok között az áremelkedést, ami az egész piacot rákényszeríti, hogy mindenki más is drágábban adja a cuccait.

De mondtam, már nem érdekel. Csak egy elejtett mondat volt, hogy szerintem a G4-et lehetett volna korrektebbül beárazni az S6 alá (az indokaimat leírtam többször is). Nekem is a G4 tetszik sokkal jobban, arra pályázom én is, de attól még nem tetszik a trend, hogy minden nagy gyártó viszi egyre feljebb az árait. Három év múlva már 300 ezer forint se lesz elég egy új csúcsvasra ha így haladunk.

Remélem ezt nem szeretni még lehet jogom.

(#458) real99


real99
csendes tag

Sziasztok,

gyorsboltba már van G4!

[link]

[link]

[link]

(#459) Gabi 8906 válasza real99 (#458) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

209.900 Ft a sima változat 1 év garival... :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#460) real99 válasza Gabi 8906 (#459) üzenetére


real99
csendes tag

Hát sajna ennyi, bár még mindig jobb mint a Mall 229e vagy az XXL bőr hátlapos 299e :)

Amúgy tudomásom szerint minden LG mobilra 1 év a gyártói jótállás, de javítsatok ki ha nem!

A média és az edig is 1 évvel adja az összes LG-t!

De a kiváncsiság kedvéért felhívtam a speed-et és azt mondták, hogy 1év hivtalos magyar garis a G4.

(#461) Gabi 8906 válasza real99 (#460) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Szolgáltatónál 2 év. (Pl:Telenor)
De az ár szerint a kijelző törés garancia nem feláras ajánlat náluk, ami jó hír. :)

Viszont a független példányok árát látván nem olyan sok az az 1 év garancia a konkurens "hazai" céggel szemben. :(

[ Szerkesztve ]

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#462) xabolcsy válasza Stauffenberg (#437) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Én váltok az bisztos! Cak várok 140e ig
Igazad van sok 150-160e lenne a reális.
Azért valjuk be, nincs újlenyomat , nincs gorila4, nincs pulzus,
És csucs hardver ami indokolná!
Na de valamiből nekik is meg kell élni :O

(#463) no more válasza xabolcsy (#462) üzenetére


no more
addikt

Legalább volt 1-2 szó, amit le tudtál írni helyesen.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#464) WinstonWolf válasza Gabi 8906 (#461) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Na igen...

Ilyen árú készülékeknél azért illene már mindenkinek a 2 évet alapból vállalnia...

Amúgy a Telenornál 2 év szavatosság van, nem garancia. Ez is kicsit visszás.

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#465) xabolcsy válasza Danny750 (#438) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Azért ez erős, hasonlit az iphonra de bisztos nem másolták.
Az s6 árán vehet iphon.
Meg szerintem iphont hasonlitani androiddal?
Két különböző réteg vásárolja az iphon egy divat peresztizs telefon,
nem a tudás számit.

(#466) akooos válasza xabolcsy (#462) üzenetére


akooos
veterán

SZERINTEM az ujjlenyomatolvasó felesleges, a kijelzője így is elég strapabírónak van mondva. Hogy szeretnél vele pulzust mérni? Optikailag? Szerintem a legnagyobb bolondság lenne telefonba rakni pulzusmérőt :D
Nincs csúcs hardver? Azért mert S808 van benne? Ha S810 lenne akkor csúcs hardver? :D
Szerintem egyáltalán nincs elszállva az ár sem... 190 ezer forint nem vészes Magyarországon.
2013-ban az LG G2 189.000-el nyitott. És ez a 16 GB-os változat volt... Akinek sok, az nem veszi meg és vár még inkább :)

(#463) no more : :DDD :DDD

(#464) WinstonWolf:
Ezt nem teljesen értem. A szolgáltatók az LG készülékekre 2 év jótállást adnak. G2-nél volt olyan aki már bőven az 1 év letelte után akart garanciális szolgáltatást igénybe venni és semmi probléma nem volt. Elfogadták a papírokat a hivatalos márkaszervizben ha az emlékezetem nem csal.

(#467) xabolcsy válasza no more (#463) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Mert zavar? Pedig a gép ki is javít!
Mégse nyomok rá, mert szerintem nem fontos.
De ha neked írok, figyelek majd rá igérem!

[ Szerkesztve ]

(#468) a lovas válasza xabolcsy (#465) üzenetére


a lovas
tag

"iPhone"

"biztos"

(#469) xabolcsy válasza a lovas (#468) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Bocsánat nem tudtam, hogy enyire zavaró.
Igérem odafigyelek!

(#470) xabolcsy válasza akooos (#466) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Egyet értek veled! És nekem se szükségesek.
De a tény,hogy nincs benne. Nem csucs hardver,mint a samu.
Nekem elég a 808 sőt még a mostani 800 is elég nekem mindenre.
De az árára írtam,hogy ezek hiánya miatt olcsóbb lehetne.
Na de várjunk 1hónapot és hátha alakul mint a flex2 esetén?

(#471) stickrs


stickrs
senior tag

hello. pár napja használom a készüléket, előtte több mint fél évig g3 cat6 volt. Az se egy lassú gép, főleg az utolsó frissítések óta, de a g4 azért csúnyán odaver neki mindenben. Programok gyorsabban nyílnak, és úgy az egész rendszer érezhetően jobb, folyamatosabb, nincsenek mikrolaggok, meg hasonló. A Fotók, videók mobillal topikba tettem pár képet,pl összehasonlítás g3, nokia 808, és iphone 6-al, akit érdekel benézhet oda is, próbálok minél több élethelyzetbe lőni képeket, hogy jobban látható legyen a kamera tudása. Szóval eddig pozitívak a tapasztalatok, remélem így is marad :D

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#472) Remekelek28 válasza stickrs (#471) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönjük a tapasztalatmegosztást. Az aksi összemérve a g3 al,hogy teljesit?
Bőr hátlapost használsz ?

(#473) andaxin76 válasza akooos (#23) üzenetére


andaxin76
aktív tag

A telefon és a kamera képes a 240 fps re,csak az Lg a firmware-ben kontrollálja.A G2 is tudta a 180 at,csak firmware-t kellett cserélnem,illetve romot.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#474) akooos válasza stickrs (#471) üzenetére


akooos
veterán

Ha már kezd beállni az akku dobhatnál arról tapasztalatot. Mondjuk mennyi screen on time van egy nap alatt és hány százalékra merül le ezalatt.

(#473) andaxin76 :
180??? 120-at, nem? Azt használom is, de 180-ról nem is hallottam még :Y

[ Szerkesztve ]

(#475) andaxin76 válasza akooos (#474) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Dede a rom amit radobtam 180 fpst tudott ,gondolom ez volt a hardware maximuma,ezert lottek be ekkorara.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#476) bryant56 válasza andaxin76 (#473) üzenetére


bryant56
aktív tag

De miért csinálja? Miért butítja le, ha több is kihozható a hardware-ből? Marketing szempontjából is jobb lenne nekik.

(#477) stickrs válasza Remekelek28 (#472) üzenetére


stickrs
senior tag

& akooos: Jobban birja mint a g3, de nem vagyok egy hardcore user, hétköznap munkán pl ki van kapcsolva, max szünetekbe netezek, de a szekrényben nincs térerő, szóval amikor beteszem, akkor kikapcsolom mindig, de ha lesz egy olyan napom mikor lesz időm egész nap nyúzni, akkor beszámolok róla, hogy hogy birta :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#478) Quqesz válasza Stauffenberg (#457) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem itthon volt ár növekedés,de mind1. Az alma belőtt egy árat(ami valljuk be elég magas) és most már mindenki úgy érzi,ha nekik megy ennyi telefon ekkora áron,akkor miért nem menne nekik is(technikailag az alma meg már elvesztette az előnyét). Abban teljesen egyet értünk,hogy nem érzem én sem miért is kell évről évre emelni az árakat....5 év múlva fél milla lesz egy teló?! Egyik sem ér annyit. De tény a tendencia ezt mutatja,hogy mindenki árban fel akar érni az alma szintjére.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#479) Damage401 válasza Quqesz (#478) üzenetére


Damage401
senior tag

Hatalmas +1

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#480) szucsi


szucsi
őstag

vodafone-nál csak fekete bőr hátlapos lesz... :O

(#481) Mosquito76 válasza bryant56 (#476) üzenetére


Mosquito76
csendes tag

Ezt a lebutítást én sem értem.
Sőt a G2-ben lévő kameraszenzor (Sony Exmor RS - IMX135) is már képes valódi RAW-ban fotózni, csak hallgattak róla, külső szoftverrel viszont elérhető

A G4 innentől kezdve csak egy "ráncfelvarrott" telefon, amibe csak azért tettek új procit, hogy a nagyméretű kijelzőt meghajtsa, mert a G3-ban alkalmazott proci még kevés volt ehhez, és ezt palástolják el azzal, hogy "nézd, tud RAW-ban fotózni és milyen szép".
***
A QHD felbontás ráadásul egy telefonnál meg azért sem indokolt szerintem, mert még asztali gépek (laptopok) esetén se elterjedt még ekkora felbontás, pedig ott sokkal nagyobb kijelzőket nézünk, és nagyságrendekkel erősebb hardvereket használunk.
Nem hinném, hogy bárki is a napi használat során észreveszi a különbséget, hogy esetleg "csak" egy fullHD kijelzőjű telefont néz, vagy egy QHD-t.
Proci oldalról 3,7 millió képpontot mozgatni másodpercenként legalább 25-ször sokkal több munka, mint "csak" 2 millió pixelt.
Nem vagyok a fejlődés és a fejlesztések ellen, kellenek, persze, én is szeretem az új dolgokat, de leginkább akkor, ha van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#482) a lovas válasza szucsi (#480) üzenetére


a lovas
tag

Úristen ez tragédia :D

(#483) szucsi válasza a lovas (#482) üzenetére


szucsi
őstag

Mondjuk ehhez utólag össze lehet vadászni a hátlapot, de ettől függetlenül rohadtul nem értem, hogy egy ekkora volumenű szolgáltató miért egy azaz egy darab színt tart készleten.

(#484) stilo18 válasza Mosquito76 (#481) üzenetére


stilo18
addikt

Nézzél meg egy Note 4-en egy vele készített képet, majd küld át egy full Hd-s telefonra...

Hidd el, olyan érzésed lesz, hogy egyszerűen élesebb minden, mintha több részletet látnál...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#485) Halkow.


Halkow.
senior tag

Jó lett, a bőr hátlap sokkal szebb mint gondoltam, a 200k-s árért viszont haragszom.... , majdnem három G3 jönne ki az árából :(. A kamerához nem nagyon értek de szerintem az s6 mintha jobb fotókat lőne.

A hangchipről van valami infó?

(#486) a lovas válasza szucsi (#483) üzenetére


a lovas
tag

Lehet kesobb lesz másfajta színben is.turelem...

burnkow: hagyjuk mar ezt a 200k-s ar miatti rinyalast...sok?nem veszed meg.vegyel 3db G3at akkor ok?mennyiert kellene adni a csucstermeket?ez van ezt kell elfogadni, tetszik-nem tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#487) Weeman1


Weeman1
veterán

Kipróbálnám. :B

Xiaomi 11T Pro

(#488) lela válasza Halkow. (#485) üzenetére


lela
aktív tag

A hangchipről van valami infó?

Ez engem is érdekelne..

(#489) migabi24 válasza lela (#488) üzenetére


migabi24
nagyúr

Gondolom a snapi integráltja mint eddig

(#490) Mosquito76 válasza stilo18 (#484) üzenetére


Mosquito76
csendes tag

Nem kétlem, hogy több pixelen szebb képet látunk.
De ha ez valóban fontos szempont, akkor a laptopok és az asztali gépek sokkal erősebb hardverein és nagyobb kijelzőin miért nem? Ezeken az eszközökön még a fullHD felbontás se elterjedt.
Pedig akinek mobilja van, az ugyanúgy használ "rendes" számítógépet is, ma még a mobil egy hordozható, kiegészítő eleme ugyanannak a "hálózatos világnak".
A másik, hogy ezért írtam, hogy napi használat során, mert 5-6"-on és útközben annyi részletre nem figyel senki szerintem, nem véletlen jött be a "flat design" a kezelőfelületeknél.
Ha meg mobilon olyan sok részletre kíváncsi vagyok egy képen, akkor egyszerűen belenagyítok, ahhoz sem kell QHD felbontás.
Próbálom megérteni, mert kicsit gyártói oldalon erőltetettnek érzem.
Egyértelmű, hogy nem felhasználói igény, mert az egyéb más eszközeiken hozzászoktak a magas képpont sűrűséghez. :)

(#491) Stauffenberg válasza Mosquito76 (#490) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"De ha ez valóban fontos szempont, akkor a laptopok és az asztali gépek sokkal erősebb hardverein és nagyobb kijelzőin miért nem? Ezeken az eszközökön még a fullHD felbontás se elterjedt."

Ennek több oka van, asztali gépekhez is vannak QHD, sőt 4K monitorok is, de ezek még sokkal drágábbak, mint a Full HD, pedig ott aztán tényleg nagyon kijön a különbség már a Full HD-tól is. Szóval nem igaz, hogy nincs, csak drága.

Másrészt meg a laptop gyártók szándékosan tesznek okádék paneleket az olcsóbb laptopokba (ahol a nulla fokos betekintési szögű, szemből is torzuló, ultra szűk színterű, kontraszttalan, fakó, szemétre való, ocsmány TN paneleket szórják még mindig ezerrel). Ennek egy része üzletpolitika (vedd meg a drága, direkt grafikai munkára tervezett üzleti gépet ha jobbat akarsz), másrészt meg ezeknek a szaroknak a fogyasztása legalább alacsony. De egyébként akadnak már 200k pénz alatti belépő laptopok is (egyre többen), amikben már Full HD panel van.

Szóval kérlek ne érvelj azzal, hogy ha laptopokban és PC-n nem elterjedt a QHD, akkor a mobilokban se legyen, mert ez egy erős csúsztatás.

[ Szerkesztve ]

(#492) DeathAdder válasza Mosquito76 (#490) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem QHD-s telóm van, valóban nem látni a különbséget, legfeljebb akkor ha otthon nyugodtan leülsz egy szobában és elkezded részletenként elemezgetni egy azonos kijelzőtechnológiájú és méretű telefonnal ami FHD, és akkor talán de csak talán megállapíthatod hogy egyik szebb a másiktól.

Samsnál konkrétan a gear vr miatt viszont egyáltalán nem ítélem el, és ha mondjuk a note 5 4k lesz, akkor azt is megfogom érteni, mert a QHD azon keresztül elég szőrös. Csak legyen SoC ami meghajtja, na meg optimalizálás :)

[ Szerkesztve ]

(#493) Stauffenberg válasza DeathAdder (#492) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bármilyen telefon befogható VR szemüvegnek, így ha a Samsungot nem ítéled el miatta, akkor másokat sem érdemes. Múltkor egy Moto X-el (Full HD) próbáltam ki egy VR szemüveget és bizony élvezhetetlenül pixeles. A QHD sem tökéletes, de jobb.

(#494) DeathAdder válasza Stauffenberg (#493) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, azt hittem csak saját termékével kompatibilis :B

(#495) Stauffenberg válasza DeathAdder (#494) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Gear VR-t magát nem ismerem, de van még rajta kívül ezer másik VR szemüveg, aminek a képernyőjét telefon adja. Így értettem. :)

(#496) akooos


akooos
veterán

Edigital is beárazta: [link]
Ez azt jelenti, hogy a Media Marktban is ennyi lesz.

(#497) Quqesz válasza akooos (#496) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hát ha a speedshop árat nézem s6 vs g4,akkor -20e ,de ha az extreme árat,akkor ugyan annyi....hát így is úgy is sok....persze még a szürke importosak nem izzították be magukat,ott kb 170-180e lesz kb sztem.
Persze a szlovákoknál még mindég jobb áron van(580-618€)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#498) S e t h


S e t h
nagyúr

Már itt vannak fent képek külön albumban.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#499) Somci88


Somci88
csendes tag

Üdv.!

Nekem nagyon bejött az LG G4...volt G2-m is, de lehet elfogult vagyok de nekem beváltak az LG telefonok.
Samsung S6-ot volt alkalmam 2 napig nyomkodni, de az antutu pontszámmal ellentétben nemigen győzött meg.

Nem rossz de nem akkora az előnye mint ami antutuból látszik. :K

De ezt a videót érdemes megnézni. :))

https://www.youtube.com/watch?v=x5mRrAkCiV8

A sör folyékony kenyér..!! Nincs rosszabb annál ha a hülyeség akaraterővel párosul

(#500) azigazimoris válasza szucsi (#483) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ebayen 20 rugó egy bőrös hátlap :-(

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.