Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Danny750 válasza ClioRS (#98) üzenetére


Danny750
őstag

G2-t meg ma is nehéz felülmúlni. .. kitkat el nagyon pörög és az a képernyő idő. .. :D
Talán a G5, igazából egyik csúcsra sem éri meg váltani . ..

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#102) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Mennyivel jobban néz ki szemből a G3! Viszont a hátulja!!!! Vááóóóóóó!! Az námbör van most számomra. :C Jó lenne egy ilyen 5.0, vagy 5.2 méretben. Na majd nekisek egy ráspojjal!

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#103) willope válasza WhiteWalker (#59) üzenetére


willope
tag

Ha az árat nézed, akkor: nexus 6 32gb: 520€, Note 4 32gb: 580€, Galaxy S6 32gb: 625€, LG G4 32gb: 650-700€(bör hátlappal), Galaxy S6 Edge 32gb: 850€.
Az árakat kerekítettem és az amazonról néztem leginkább. De ha az Edget nem biggyesztem a végére oda, egyértelmü, hogy a G4 a vesztes árcédulában.
Ha a teljesítményt nézed, ott az s6 a nyerö, de mind a négy teljesen fluid, nem hiszem, hogy bármi külömbséget éreznél használat közben. Nekem Note 4 van és fél évnyi kemény nyúzás után is teljesen laggmentes és stabil.
Ha mindig naprakész és letisztult rendszert akarsz, a Nexus a telefonod. Ez a legolcsóbb is.
Igazából nem tudok olyan érbet mondani amiért az LG-t kéne választanod. Jó teló de semmben sem a legjobb, mindenben van jobb nála.
Mellékesen jegyzem meg, hogy a samukban a rendszer 7 gb-ot foglal (Note 4-ben kicsit több, 7,35gb). A Nexusban nem tudom de gondolom kevesebb. A G4-ben meg 11gb-ot.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#104) hito válasza Stauffenberg (#86) üzenetére


hito
nagyúr

De jó Neked! Nekem még 8hónap :O :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#105) Quqesz válasza willope (#103) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az érdekes árazás...a szlovák Nay-ban pont fordítva:LG G4 580-618€ míg az S6 699€+...na majd kiderül itthon(bár ha a flex2 175e a tnornál,akkor ez sem lehet drágább...

(#106) w333 válasza Quqesz (#105) üzenetére


w333
félisten

Szvsz. valahol 180-190k kezdőár várható ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107) Quqesz válasza w333 (#106) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha veszek is az kint lesz....ott olcsóbb....

(#108) akooos válasza willope (#103) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem ez nem mérvadó, ugyanis a G4 még nincs kereskedelmi forgalomban, csak Dél Koreában. Ezek a 880 eurós árak azért vannak, mert valaki nagyon sok pénzt akar keresni nagyon gyorsan. Az XXL GSM hetek óta hirdeti 299.000 forintért a G4-et.... :W

Expansys árak:

S6 32GB- 215.000
S6 Edge 32GB- 260.000
Note 4 32GB- 191.000
Nexus 6 32GB- 159.000
LG G4 32GB- Bőr: 202.000, Műanyag: 190.000

A műanyag hátlapos G4 olcsóbb, mint a Note 4.

(#109) oszi666


oszi666
őstag

jójó, tetszik, meg minden, de 10/9 flagship tesztnél olvasni hogy VÉGRE nincsenek akadások, most már TÉNYLEG nagyon folyamatos és nem akad. Minden évben.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#110) WhiteWalker válasza willope (#103) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi , ezeket végig néztem én is... logikusan döntenék akkor nexus 6 :D...csak ez meg nincs szolgáltatónál. Viszont ha kicsit külsőt is.l nézem akkor note 4 ... S6 szintén tetszik , ott meg az akku idő kevés... ezt meg eltalálták a G4-be.. de akkor inkább már note 4 :D
Mindegyik jó képelet készít telefonhoz képest , ez sem mérvadó... Alszom rá őszig , hátha lesz egy jó akció a szolgáltatónál.
Addig el leszek az S3-mal.

(#111) w333 válasza WhiteWalker (#110) üzenetére


w333
félisten

S6 szintén tetszik , ott meg az akku idő kevés... ezt meg eltalálták a G4-be

Hmmm ... S6 akkuideje nagyobb a G4 -nél, vagy most nem értelek :B

Note 4 sem egy nagy akku bajnok, kb. nagyon max 30-40 perccel bírja tovább !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#112) szimpali


szimpali
csendes tag

Nagyon tetszetős a telefon! A hátlap nekem külön tetszik, de csak is a barna színű.
Ami érdekelne, hogy a vele készült raw képek ugyanolyan szabadon szerkeszhetők, mint ami egy dslrből jött ki?

[ Szerkesztve ]

(#113) daser97


daser97
tag

Valakitől aki régóta figyeli a mobilpiacot kérdezném, hogy augusztus végére kb. mennyit fog esni az ára?

(#114) kengyel


kengyel
nagyúr

Nekem is nagyon bejön a telefon, a képek minősége meg tényleg szép.

kengyel

(#115) szabakaa


szabakaa
aktív tag

Tetszik nekem a telefon, bár a szoftveres felület szvsz. csúnya, az akkuidő pedig sajnos túl rövid. Az ára viszont jó. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#116) #19708160


#19708160
törölt tag

nagyon tetszik,megnézem élőben,és nálam szerintem a következő telefonnak ez lessz a befutó.

(#117) w333 válasza daser97 (#113) üzenetére


w333
félisten

Ezt így elég nehéz megjósolni ... de szerintem kb. 1 hónap után ugyan úgy mint a Galaxy S6 -t be fogják akciózni a szolgáltatók kb. 10-20% kedvezmény (1-2 hétig) aztán majd szépen vissza viszik az árat amennyi volt megjelenéskor, szvsz. legkorábban kb. október mire normálisan csökkenni fog az ára (kb. max 20-30k -t)

De ha gsm boltos szürke importra vagy kíváncsi akkor azt mondom hogy Augusztusra kb. 150k -ért biztosan meglehet majd venni bolti garanciával) :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#118) WhiteWalker válasza w333 (#111) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az S6-nak 2550-es akkuja van , a G4-nek 3000-es...
Nem értem mit nem értesz :DDD

A note 4 viszont nagyon baba külsőleg... az a 30-40 perc pont elég hazáig.

[ Szerkesztve ]

(#119) kengyel válasza w333 (#117) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ilyen telefont fájdalmas lenne, bolti garanciával venni !

kengyel

(#120) daser97 válasza w333 (#117) üzenetére


daser97
tag

Köszi :)

(#121) w333 válasza WhiteWalker (#118) üzenetére


w333
félisten

S6 (Exynos 14nm) G4 (Snapi 20nm)

S6 (5.1" sAmoled) G4 (5.5" IPS)

S6 (TW) G4 (UX4)

Épp elég ennyi különbség hogy hiába kisebb az akku mégis jobban bírja ! ;)

(#119) kengyel

+1 semmikép nem ajánlom én sem ! :N

Ha fél év után besárgul a kijelző, a bolti garancia biztosan nem fogja cserélni !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#122) akooos válasza w333 (#121) üzenetére


akooos
veterán

TW kevesebbet fogyasztana, mint az UX4? Ezt nem tudhatod amíg nincsenek rendes user élmények és tapasztalatok. A CPU valóban kevesebbet fogyaszt, esetleg a kijelző is. A launcherben nem vagyok biztos.

(#123) Den Hadnagy válasza dave_gahan (#79) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Hatalmas +1, csakis 2 előnyt látok reálisan nézve a G2-vel szemben: memóriabővíthetőség ( ugyan én jól elvagyok 32 gigán), és a valószínűleg hosszabb szoftveres támogatottság (bár a G2 jeleneg gyári Lollipopon kvázi tökéletes élményt nyújt). A mérete... szerintem túl bumfordi 5,5"-on, és nem a kijelzőmérettel van bajom (6" is lehetne), hanem az arányokkal... Vagy lennének hardveres gombok, vagy lenne kisebb a készülékház.

A bőr hátlap élőben biztosan jobban néz ki, meg fogni is jó, de képekről nagyon bazári, inkább egy sima fekete műanyag hátlap + normális tok kombóra szavazok (ami lehet egy brutál - akár akksis - kabát, vagy egy kotonvastagságú szilikon).

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#124) Tsebacsi válasza w333 (#121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az én G2-m bolti garis volt és gariban cserélték a sárgult kijelzőt. :U :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125) w333 válasza akooos (#122) üzenetére


w333
félisten

Ez már szerencsére nem a régi zabálós TW, olyan szinten lecsupaszították hogy én teljes megelégedéssel használom (nagyon szuper), ég és a föld a különbség a régi vs új TW között, feleségem S4 (i9506) telefonján kénytelen voltam lecserélni Nova launcherre (az tényleg gáz), de S6 -n imádom (nagyon jó) :K

(#124) Tsebacsi

Igen (B-tel) én is tőlük vettem a G2-t, az egy normális bolt és szakszervizben javítattanak, de ugyan ez a jó tulajdonság más gsm boltokról nem mondható el :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#126) stilo18 válasza w333 (#125) üzenetére


stilo18
addikt

Még egy + a FirstPhone-nak, ők is cserélték nekem szó nélkül.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#127) w333 válasza stilo18 (#126) üzenetére


w333
félisten

Igen +1 ők is forgalmaznak gyártói garanciás telefonokat :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#128) WinstonWolf válasza w333 (#91) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Ezek után különösen nem értem a teszt konklúziójában leírtakat:

"...de az elődmodellhez képest jelentősen javított üzemidő szintén előrelépésnek mondható... "

Most akkor javult, vagy romlott???

Amúgy tudja már valaki hogy lehet-e hivatalos magyar garral kapni valahol??

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#129) akooos válasza WinstonWolf (#128) üzenetére


akooos
veterán

Legendd G3-at használt. W G2-t és most S6-ot. Mindenféle rosszindulat és támadás nélkül kérdezem, hogy ki véleménye a megalapozottabb? Tesztekre alapozunk mindent. Majd ha lesz valakinek G4, akkor lesz valós élmény is.

(#130) w333 válasza WinstonWolf (#128) üzenetére


w333
félisten

Nem tudom, ahány teszt annyi eredmény van (de a sorrend ugyan az) :)

Meg kell várni a felhasználók saját tapasztalatait az akkuval kapcsolatban !

(#129) akooos

+1 ! de tény hogy a G2 nekem kicsivel jobban bírta mint most az S6 ! :K

G2 kb. 1 nap 6 óra kijelzőidőt bírt, míg az S6 kb. 1 nap és 5 óra 10 perc kijelzőt bír (volt akinek már 6 óra kijelzőt is mért), a felhasználások ugyan azok, csak a telefon változott :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#131) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyem is meg, de aranyos a kis csajszi. :B

A telefon is jó lett amúgy. A fotók magukért beszélnek. Nagyon jók a színek, a digitális hatás talán még kicsit fellelhető, de ez sem vészes már. Abszolút a csúcsot képviseli minden tekintetben ez a teló.
Persze nem benchmarkokban, hanem sebességben, és gördülékenységben.

(#132) Jeanne d'Arc

Ütős lett! Mindenképpen ki fogom próbálni majd ha úgy alakul.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#133) Tsebacsi válasza w333 (#130) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most vagyok nagy kakiban, S6 vagy G4, G4 vagy S6 :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#134) tzsolesz válasza Tsebacsi (#133) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ilyen drága telefonoknál, az lesz a legjobb ha kézbe veszed mindkettőt. Kipróbálod. Melyiknek tetszik tetszik jobban a kijelzője, hiszen azt fogod nézni, tapicskolni a mindennapokban. Melyik áll jobban a kezedre, melyiknek az anyaghasználata a szimpatikusabb. A tesztképekből nagyjából tudod mire számíts kamerás fronton, meg a videókon látszik az általános sebességük is.

(#135) nLali


nLali
senior tag

Számomra érthetetlen, hogy egy "Flagship" mint a G4, vagy az S6 hogyan vághat 15 kHz-nél...Szóval egy 200000 Forintos telefon mellé nyugodtan lehet venni egy igényesebb hordozható lejátszót.

(#136) Stauffenberg válasza WinstonWolf (#128) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy tucatnyi tesztet végigolvastam már, a Mobilarénás az első ami azt állítja, hogy nőtt az üzemidő a G3-hoz képest. A többi teszt alapján viszont inkább úgy tűnik, hogy azonos szintet hoz, mint a G3.

(#137) WhiteWalker válasza w333 (#121) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

SGS6 akkuról, ez a mobilarénás tesztben van:

" a telep kapacitása visszalépés az S5-höz képest."

Hogy is van ez. Hiába a kis csíkszél stb ha az akkuba kevés a szufla...G4-nek csak erősebbnek kell lennie , legalábbis jobban bírnia...

[ Szerkesztve ]

(#138) w333 válasza Tsebacsi (#133) üzenetére


w333
félisten

Itt már szerintem mindkettőt kézbe kell fogni illetve mérlegelni hogy mi a fontosabb a számodra, és úgy választani új telefont :))

(#137) Giinos

Nem tudom hogy milyen környezetben illetve milyen frissítéssel mérték a srácok, kb. 1 hétig senkinek sem bírta olyan jól aztán mindenkinél beállt az akku ! ;)

Illetve az sem mindegy hogy mivel töltöd, S6 alapból gyors töltés van és ezzel nem is bírja olyan jól a szuflát, én S4 töltőfejjel töltőm így jobban bírja az akku !

G4-nek csak erősebbnek kell lennie , legalábbis jobban bírnia...

Fizikailag igen, de erről már inkább az LG -t és Qulcomm -t kell kérdezni ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139) w333 válasza w333 (#138) üzenetére


w333
félisten

Illtve szerintem az LG UX4 a legnagyobb fogyasztó a kijelző és SOC után, azért nem mindegy hogy 7GB rendszer vagy 11GB a folyamatokról meg nem is beszélve, egyszerű fizika több folyamat = nagyobb akkuhasználat de ez mindennél így van Laptop / Notebook stb. (talán egy frissítéssel majd jobb lesz) ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#140) maximilian4


maximilian4
addikt

Jó telefon, de semmi több. Sajnos egyáltalán nem fogott meg. Az én véleményem szerint az s6(edge) mérföldekkel jobban sikerült, semmiképp nem ezt venném. Ha az s6 és S6 edge nem kapott ajánlott minősítést, akkor ennek végképp nem adnék.

Maxi

(#141) legiaap válasza maximilian4 (#140) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az S6 pont hogy ajánlott plecsnit kapott.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#142) tzsolesz válasza maximilian4 (#140) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azért mert neked a Samsung S6/S6 edge jobban tetszik, nem biztos hogy mindenkinek.
Cserélhető akku, bővíthető tárhely, szuper kamera, tükör sima gördülékeny rendszer, a legcsúcsabb kijelző technológiástul, felbontástól, mindenestől. Miért ne kaphatott volna ajánlott plecsnit?

Nem minden a benchmark. A formaterv, meg egyéni megítélés. Nekem az edge tetszik a legjobban az idei csúcsok közül, de nem gondolom, hogy a G4 helyett azt választanám. Érdemes ezeket kézbe venni, és úgy véleményt alkotni.

legiaap Nah, vihar a biliben. Akkor jól emlékeztem. De nem akartam már ránézni a post megírása közben......

[ Szerkesztve ]

(#143) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó lesz ez. Szerintem jobban eltalálták, mint tavaly a G3-at. Az ára magas, de az összes idei csúcs túl van árazva :(

(#144) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

T-nél mikor kapható van valakinek információja?

(#145) dave_gahan válasza Den Hadnagy (#123) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Így van, nem tudok olyan paramétert, amely végeredményében markánsan nagyobb élményt nyújtana a G4-en, mint a G2-n. A kijelzőfelbontás különbségét nem érzékelem, a fotós képességek csak minimálisan jobbak (a G2-vel mobilszinten megfelelő képeket lövök), a sebesség különbség sztem érzetre elhanyagolható lehet, szoftveres feature-ökben gyakorlatilag nincs eltérés. Talán a több RAM a legnagyobb pozitívum.

Fentiekkel szemben állandóan bosszankodhatnék, hogy gyengébb a G4 üzemideje, ill. hogy sehogy sem áll kézre a teló, mert ezzel a készülékmérettel már túlmentek azon a határon, ami a G2-nél még - éppenhogy - belefért. :)

(#146) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Persze meg fogom tapizni mindkettőt, sőt S6/Edge-hez már volt szerencsém a pólusbeli samuban, de ott még nem éreztem a helloszia érzést, viszont azóta a G2 elkezdett olyan dolgokat művelni ami miatt cserélni szeretném (lepasszolni asszonynak :DDD ). Az S6 mellé vártam valami alternatívát, hát most megjött, és jó nagy dilemmát okozott :D Amint lesz a G4 telekomnál, eldől a dolog.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147) Quqesz válasza maximilian4 (#140) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Fogtál is már s6 edge telót kézben? Mert nem könnyű pl asztalról felvenni...nagyon kicsi fogása van oldalról és én pl fosnék,hogy elejtem.....
Én is azt ajánlom irány a bolt és tapi,a többi meg ízlés kérdése (paraszthajszálon meg vitázni,mert kb ennyi a különbség....)

(#148) expander válasza WinstonWolf (#128) üzenetére


expander
senior tag

valamiert a MA-nal megallt az elet G3 teren a teszt utan. bele lehet olvasni a forumaba, max. 2-3honappal a megjelenes utan kapott a telefon jo par frissitest, ami a mikrolaggokat eltuntette, valamint normalizalta az akkuhasznalatot. akadas nemigen van mar azota, kijelzoido is 4-5ora kornyeken van, atlag hasznalattal masfel nap siman megvan...

(#149) doongoo


doongoo
addikt

A cikkhez pontosítás:
az LG nem egyedülálló abban, hogy az infra vezérlőt tanítani lehet...

(#150) WhiteWalker válasza w333 (#138) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nyilván múlik a töltésen is. Sosem tölteném gyors töltéssel. Kb annyit ér mint amikor farkas éhes vagy és adnak salátát :DDD
A normál töltés preferált nálam.
Visszatérve a méretre, mégis mi van abba a 11 gigába? Senki nem tudja eddig... pedig akku szempontból mégis fontos lenne ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.