Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) WhiteWalker válasza akooos (#47) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem a helyveszteség zavar , hanem hogy több helyet foglal mint egy windos???
Érdekes nexuson kb 4 giga körül van a lollipopi...nem 8 vagy 9... ez hogy jön ki...:U

(#52) Wajk válasza WhiteWalker (#51) üzenetére


Wajk
addikt

egy szóval? Bloatware :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#53) nickedez89


nickedez89
senior tag

Már nagyon vártam a tesztet, nem hiába! Nagyon király lett a teló!! :R
Cirka 50 ronggyal kevesebb lenne nem haboznék! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#54) Legendd válasza WhiteWalker (#44) üzenetére


Legendd
senior tag

Nálam így áll most a helyzet.

Alea iacta est!

(#55) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mikor 1év múlva már 110-120K lesz az ára, akkor lesz best buy, mint most a G2. Nem kizárt, hogy G4-re váltok majd G2-ről jövőre.

(#56) akooos válasza WhiteWalker (#51) üzenetére


akooos
veterán

Persze, nem is azért mondtam, szerintem is gáz ennyire telebloatolni, de ha belegondolsz nagyon sok dolog van benne, ami helyet foglal. A gyári appok, mint Health, Kamera, Remote stb ART miatt többet foglalnak, de tudom, hogy ez nem mentség akkor sem, bár engem nem különösebben zavar, hiszen van kártyafoglalat.
Valamint biztos lehet majd gyomlálni egy rootolás után :)

(#57) DemonDani:

Szerintem szépek az S6 képei is, csak egy kissé túlszaturáltak. Nagyon dolgozik a szoftver rajta, kicsit ezzel teszi élethűtlenebbé a képet (már ha van ilyen szó :) )

[ Szerkesztve ]

(#57) DemonDani


DemonDani
addikt

Hát visszanézve a Galaxy S6 képeit a G4-hez viszonyítva, komolyan elkapott az az érzés, hogy tényleg csak ennyit tud a Galaxy S6?

Én nem tudom, mit néztek azok, akik szerint nincs nagy különbség a kettő között, szerintem konkrétan fasorban sincsen egyik a másikhoz képest. Egyszerűen már belenagyítás nélkül látni, hogy jobb a G4 képe, ilyen esetben pedig nem lehet arról beszélni, hogy ne lenne nagy a különbség.

Az egyikkel 7-8 MB az átlagos fájlméret, a másikkal meg 4-5 MB, és ugyanakkora a fotók felbontása. Pontosan látni is ekkora mértékű eltérést a minőségben szerintem.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#58) nickedez89 válasza Cingáriusz (#55) üzenetére


nickedez89
senior tag

G2 most a vodánál 94.990 Ft!! Flotta előfizetésemmel el tudnám hozni 68.000 -ért! Ezért is gondolkodok nagyon rajta! :DD

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#59) WhiteWalker válasza Legendd (#54) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi ! Az a 11 giga vegyes nem tetszetős ..
Lehet hogy bent felejtettek valami. FHD filmet?? :DDD
Szuper teszt és tetszik a készülék is , pont váltás előtt állok ...két versenyző maradt (nah jó 4 - note 4 / nexus 6) S6 és G4... De nem tudok dönteni , millió pro és kontra van :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#60) Wajk válasza akooos (#56) üzenetére


Wajk
addikt

szerintem meg ilyen telókat nem illik "16GB"-os tárhellyel kiadni. Amikor már a fényképek is ekkora méretűek, lsd alább :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#61) bulikavagyok válasza Legendd (#50) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én extrém akkukímélőnek számítok, mert évek óta minden telómon megvan a két napos üzemidő - de nem ritka a három nap sem. Azt hittem, hogy hiányozni fog a memóriabővíthetőség, de úgy tűnik, hogy valahogy túlélem a hiányát. :) Elég kellemetlen volt pár hónapja amikor tönkre ment a 64-es Samu kártyám, így már legalább e miatt nem kell aggódnom. :) De meg tudlak érteni, sokaknak tényleg létszükséglet a microSD, főleg akiknek minden héten más telefon van a zsebükben..:D Emiatt valószínűleg elég sok vásárlót veszített el a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#62) Danny365


Danny365
őstag

Jó-jó, de akkor sem csábulok el. Majd októberben Nexus 5 (2015). Akit szeret ROM-olni, stb. annak sajna messze nem ideális az LG.

(#63) Dr.Anonymus válasza akooos (#42) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

megérte volna a fém a plusz árat nekem
a kamera körüli részre és az ott lévő gombokra gondolok

látszik rajta, hogy "tegyünk rá bőrt, mert kell valami exkluzív" jegyében fogant
de nem igazán gondolták át, hogy ez hogy fog kinézni így együtt
nem is önmagában a műanyag jelenlétével van baj, hanem inkább azzal, hogy ez a fém színűre fújt műanyag van rajta, ami nagyon gagyi.
Általában minden ami látszani akar valaminek ami nem az valójában, az nem minőségi :U
(sima polikarbonát ház is lehet minőségi a megfelelő designal)

de az irány jó, és örülök hogy meglépte az lg a bőr hátlapot, reméljük vagy mások, vagy ők egy későbbi iterációban majd tökéletesítik ezt a designt :K

(#64) Oppenheimer válasza Danny365 (#62) üzenetére


Oppenheimer
veterán

miért szeret bárki is romolni? az emberek használni akarják a telefont.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#65) big-J


big-J
őstag

Azért örömteli, hogy mostantól elfogják téveszteni g4-nek a oneplus-om :D

(#66) Penguin95 válasza Oppenheimer (#64) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mert egy CM-et sokkal könnyebben és részletesebben tudsz finomhangolni mint egy gyári rendszert. Emellett a legtöbb esetben a gyári rendszer sokkal lassabb, vagy több helyet foglal, stb.

[ Szerkesztve ]

(#67) WhiteWalker válasza akooos (#56) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én elférek a maradék 10 egynéhány giga helyen is. Nem filmezek rajta , az a kevés mp3 sok helyet nem foglal. Szóval nem gond , csak úgy mégis miért :DDD
jah , gyomlálni lehet rendesen rootolás nélkül is.

(#68) Dominó85


Dominó85
veterán

Színes, szagos, kamerás és baromi drága, de a max 4 óra kijelzőidő gyerekek NEVETSÉGES! Megint egy telefon, amit az ára és üzemideje miatt nem vennék meg soha. Mire olcsó lesz, addigra Dragonball szerű szemcsikkel fogunk telózni. :))

* Péter - 06302461862 *

(#69) Jaffa75 válasza Danny365 (#62) üzenetére


Jaffa75
őstag

korábban valóban szükség volt a mókolásra az androidos telóknál, mert sok gyalázatos gyári rom volt :K . Manapság letiltod azt amire nincs szükség, esetleg egy rootot rátolsz, meg egy recoveryt, innentől kezdve korlátlanul tudod a kinézetét is változtatni, gondolok itt a statusbarra is... de ez még mindig nem romolás! :N

[ Szerkesztve ]

(#70) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Nálam ez a telefon szerelem lett első látásra..

Örülök, hogy nem ültek fel a "minél erősebb annál jobb a hardver" vonatra, hanem inkább egy hajszálnyival gyengébb vasból hozták ki a lehető legoptimálisabb kakaót! Ez a 3 GB ram és 32 gb belső tárhely+bővíthető memória nagyon jól el lett találva)

A kijelzőjére nagyon kíváncsi lennék, és az anyaghasználatára is. Ha jól tudom akkor megint egyedülállót alkotott az LG..

Kezdőár 200K? Fél év és jelentősen zuhanni fog, az Lg telefonokból kiindulva. (G2 140K-val nyitott anno)

A fényképei rettenetesen szépek.. :B

A cím tökéletes: Nehéz rajta fogást találni..Csak akkor már azt nem értem, hogy miért nem a különösen ajánlott értékelést kapta.. ( S808 miatt vagy a 200ezres kezdőár miatt?)

Engem teljes mértékben meggyőzött, 10/10. Meg van a karácsonyi ajándékom! :P

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#71) Oppenheimer válasza Penguin95 (#66) üzenetére


Oppenheimer
veterán

:U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#72) akooos válasza Jaffa75 (#69) üzenetére


akooos
veterán

Valamilyen szinten ez is ROM-olásnak számít, hiszen mókolod a ROM-ot. De szerintem itt inkább a Custom ROM-okról van szó, legyen akár CM akár AOSP, AICP, MIUI vagy egy nagyon kigyomlált majdnem gyári. Összesen 2 hónapot használtam talán gyári ROM-ot az eddigi Droidjaimon és nem bántam meg. Nem minden esetben a rendszer gyorsítása volt a cél, de a legstabilabbat hagytam meg mindig utoljára.

(#70) Ferenczi Áko:

Én 169.000-ért vettem a G2-t 2013 novemberében, 189-el nyitott az is :B

[ Szerkesztve ]

(#73) Csapoati válasza Ferenczi Áko (#70) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hat igen, a G2 140-nel nyitott, de mennyi is volt a dollar arfolyama? 240? Most meg 285. Ugyan nem indokolja a 60k pluszt, de +25-30-at igen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74) Danny365 válasza Oppenheimer (#64) üzenetére


Danny365
őstag

Hobbi. No meg máskülönben egy hónap után megunnám a telefont. Bármilyen hihetetlen, nem mindenkinek ugyanazok az igényei. :Y

(#75) Jaffa75 válasza akooos (#72) üzenetére


Jaffa75
őstag

a rootolás nem romolás ugye, csak a rendszergazdai jogok gyakorlása... :D :K .

A recovery felrakásával sem módosítod a kernelt, meg a romot sem, hiszen ugyanabból az elemekből épül fel... :U

(#76) akooos válasza Jaffa75 (#75) üzenetére


akooos
veterán

A status bar mod meg egyebek csak xposed keretrendszer feltelepítése után tud megtörténni tudtommal. Ez pedig az én értelmezésem szerint már ROM mókolásnak számít, hiszen ez nem csak egy root vagy recovery telepítés, mert módosítod a gyári állapotot :P

(#77) infinityshop


infinityshop
csendes tag

Nagyon jók ezek az F/1.8-as kamerák :Y

Ne az 1 negatívat nézd, hanem azt is, hogy miért kaptam.

(#78) strar


strar
tag

Helló kedves cikk-író, egy-kettö tesztképet DNG-ben lehetne kérni? Köszönöm elöre is.

JPG vs DNG összehasonlítás még vagányabb lenne.

(#79) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Köszi a tesztet! :DDD

Ahogy többen is írtátok, valóban gratula az LG-nek a kijelzőért, a fényképezőért meg minden, de a lényeg: ezért a telefonért még mindig nem éri meg lecserélni a G2-t. Utóbbi egész egyszerűen annyira ütős lett (volt 2 éve és azóta is), hogy ár/értékben még mindig a toppon van. :P
Néhány megjegyzés:
- szomorú, hogy 2 éve óta nem nőtt az akksi kapacitása (a 3000mAh debütálása a G2-ben a full HD-vel párosítva ma is pöpec kijelzőidőt hoz, a QHD mellé minimum 4000mAh-s kellene hasonló üzemidő eléréséhez)
- maradt az 5.5", de ahelyett, hogy tovább javítottak volna a G3 kijelző/készülékméret arányán, sajna még valamivel nagyobb is lett a G4, ami főleg a G2 méretéével összevetésben már számottevőnek mondható. :((
- továbbra is látható, hogy megtorpantak a gyártók a csúcskészülékekkel, 2 év óta egyre minimálisabb mértékben javulnak a paraméterek (fogyasztás, kijelző, akksi, stb.), már ha javulnak egyáltalán. Szoftveres okosságokkal, fotó/videó teljesítményben, memóriában, ill. nagyon helyesen a hagyományos dolgok megtartásával/visszahozásával (FM rádió, SD slot) igyekeznek "előrelépni", de ez kevés. Bizonyos dolgokat (kijelzőméret és felbontás) feleslegesen erőltetnek, 5-5.2 coll, ill. full HD felett nincs értelme erősködni, másban viszont, pl. akksi láthatóan nem képesek előrelépni. :(

Vonzó a G4, de túl nagy a konkurencia - ráadásul házon belül is. :D

A legkompaktabb, minimális kávájú készülékeket főleg az LG gyártja, vicc volt, hogy jó ideig más gyártók 5 colos kijelzővel nagyobb készülékeket csináltak az 5.2 colos LG G2-nél. Jó lenne, ha komoly stagnálás következne be a top márkák eladásaiban, hogy kicsit elgondolkodjanak és visszatérjenek a 4.7-5.2" közötti szegmensbe. Felőlem a zászlóshajók maradhatnak phablet méret körül, de jó lenne, ha pl. az LG sem szúrná ki a szemünket fostos, 1 GB RAM-os minikkel és "S"-ekkel, amibe - hiába az 5" - nemhogy normális hardvert, de még egy nyamvadt értesítő LED-et sem tesznek... A Sony jó nyomon jár a compact-okkal, de úgy látszik a többi márka fejében meg sem fordul követni őket...

Visszatérve a G4-re, anyaghasználat ide, kamera oda, sajna a G4 amolyan 12 egy tucat... ;]

[ Szerkesztve ]

(#80) hallerlaller


hallerlaller
addikt

kicsit sok a hiba a cikkben, meg mi az hogy a tárcsázó teljesen gyári? a natúr android tök máshogy néz ki.

Ez a bőr hátlap középen vágással engem emlékeztet csak pinára? Adreno 418 meg játékokra nem elég ezzel a felbontással, ne legyenek illúzióink.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#81) atike


atike
nagyúr

Tetszik. A kamerát szívesen megtesztelném... :K

(#82) w333


w333
félisten

Szép ... szerintem korrekt "kis" telefon lett ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#83) Quqesz válasza Legendd (#54) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi a tesztet,jó volt. Viszont a hangjellemzők mérésénél nem csúszott el vmi?(zaj,dinamika,stb..) az a 80db nagyon kevéske és néztem a gsmarena tesztet,ott 91db mértek zajra és dinamikára is. Esetleg majd elülső kamerás képeket nem tudnál feldobni a cikkbe?
Amúgy lesz csere nálad? G3-->G4?? ;)

Csöndben megjegyzem szlovákiában gyári garival a Nay 580-618€ áron ajánlja....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#84) hgabesz86


hgabesz86
csendes tag

Azért a képek sarkai nem túl élesek, sőt, mondhatni rondák.

(#85) subset


subset
senior tag

...elfogadnám

Használj Te is szabad szoftvert !

(#86) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A jövő hónapban jár le a 2 éves rabláncom, válthatok telefont és az LG G4 felkúszott a legelső helyre a kiszemeltek listáján. Az itteni és más tesztek alapján csak ezek az észrevételeim lennének:

1.) A kamera nagyon állat, de azért felmerül bennem, hogy a teszt előtt leszedték-e a védőfóliát róla (ha volt rajta). Sokszor egyáltalán nem is látszik. A mostani Samsungomról több mint fél év után vettem csak le, amikor véletlenül feljött az egyik sarka (azt hittem megsérült a frontlencse, de csak a fólia kezdett lejönni). Mondani sem kell, az amúgy sem rossz kamera még jobb lett. Itt a sarkok felé gyengül a minőség és sajnos némi fátyolosság is jelen van.

2.) Az üzemidőre szinte minden más teszt azt írja, hogy egy az egyben a G3 szintjét hozza. Itt hogyan jött ki a javulás?

3.) A kijelző egyik felén tapasztalt melegedés azért tud aggasztani, ez általában azt jelenti, hogy mához fél évre az összes fórumon a kijelzősárgulásra fognak nyafogni.

4.) Mivel egyetlen teszt sem tért ki eddig rá, ezért gondolom nincsenek kijelző színprofilok, mint a Samsung telefonokon. Egy fotózásra ennyire rápörgött telefonon vétek lenne kihagyni ezt, mert a hűvös gyári kalibráció multimédiához ideális, de képszerkesztésre már nem (ahogy a túlságosan ragyogó színek sem, ezért vezette be a Samsung az AMOLED esetén a visszafogott módot). Az meg gondolom végképp kizárt, hogy a kijelző műszerrel kalibrálható legyen (ezt csak custom ROM-on láttam eddig, erre felkészített kernellel).

5.) Remélem szolgáltatónál érezhetően olcsóbb lesz a Galaxy S6-nál, mert 10-15 ezer forint különbség ezen az árszinten elenyésző.

(#87) neo_xperia válasza hallerlaller (#80) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Szerintem téged minden arra emlékeztet :))

Más: a G3 valóban annyira gyenge kijelzőidőt produkál? A cikkben többször is felvetődik.
Kár hogy a G2 5óra+ körüli SOT-ját azóta sem sikerül überelniük...

(#88) Quqesz válasza neo_xperia (#87) üzenetére


Quqesz
nagyúr

G2 üzemidőben etalon sztem ;)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#89) neo_xperia válasza Quqesz (#88) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

:K
Ez az egy dolog ami mindíg eltántorít a G3-ra váltástól.

(#90) akooos válasza Stauffenberg (#86) üzenetére


akooos
veterán

1. Biztos van rajta antireflex fólia, anélkül szebb képet fog csinálni.
3. G2, G3 sárgult. Reménykedem, hogy tanultak a saját hibájukból. Ha nem, akkor szó nélkül cserélik garanciában fél nap alatt.
4. G2-ben és G3-ban módosítható a szín kényedre-kedvedre (bár nem túl finoman), nem hinném, hogy ebből kivették:[link]
5. A szolgáltatós árak nem mindig a valóságot tükrözik. Bár ha azt nézzük, hogy a G Flex2 180 körül kihozható a Telekomtól, akkor ezt is akörül fogják beárazni.

szerk.:
Ez az akku mizéria annyira nonsense szerintem. Pár hsz-el korábban írta valaki, hogy az utolsó 2-3 telefonja kibírt 2 napot minimum. Nekem az etalon G2 12 órát bír ki a nyúzás és a folyamatos adatkapcsolat miatt. Ha "csak" 5 óra SOT-ot produkál, akkor nem fogok sírva fakadni, pont elég az :)

[ Szerkesztve ]

(#91) w333 válasza neo_xperia (#87) üzenetére


w333
félisten

Azért meg G2 -ben 1080P kijelző van és nem QHD :)

Különben ... (GSM aréna szerint) lehet hogy majd egy frissítés javít rajta !

...

...

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#92) Wesder


Wesder
félisten

"Ajánlott" kinek? :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#93) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

Hát ez valami óriási lett! Nekem nagyon tetszik mindent javítottak benne ami a G3-ban nem tetszett, ha nem szerettem volna bele a kínai telefonokba akkor ez lenne a következő telefonom de így marad az MI note pro. (Átkozott Xiaomi) ;)

[ Szerkesztve ]

Give them nothing but take from them everything

(#94) bulikavagyok válasza w333 (#91) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A PhoneArena szerint nincs ekkora különbség. Persze tudom, ez felhasználófüggő. :)

[ Szerkesztve ]

(#95) w333 válasza bulikavagyok (#94) üzenetére


w333
félisten

LOL ... ahány tesztoldal, annyi különböző eredmény :DDD

Akkor kb. igaz, és a G3 szintjét hozza akkuban :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#96) bulikavagyok válasza w333 (#95) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, bár a sorrend ugyanaz mindenhol. :D
Nem tudom melyik a mérvadóbb teszt.

[ Szerkesztve ]

(#97) atosan


atosan
addikt

Engem levett a lábamról 👍

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#98) ClioRS


ClioRS
őstag

Nem rossz, de kevés a 4 óra kijelzőidő.... Ennél a G2 többet tud :U

(#99) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól sikerült úgy összességében az egész telefon.

(#100) no more


no more
addikt

Ez egy gyakorlatilag tökéletes telefon! Kár az anyaghasználatért, azért a fém prémiumabb érzést kölcsönöz.

Az a 350 nit az nem elírás? :D Nehezen tudom elképzelni, hogy egyáltalán látható lenne napfényben egy ilyen fényerejű kijelző, nem, hogy még jól látható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.