Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Balathruin


Balathruin
veterán

Az üzemidő eléggé gázos a csúcskategóriában, kicsit több figyelmet fordíthatnának rá, de idén a kamera volt a soron... Namind1, majjövőre. :D
Amúgy nem kéne, túl nagy.

(#152) Graphics válasza Balathruin (#151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A G3 méretben akkora volt, mint egy közepes 5"-os készülék, ugye a vékony kávának köszönhetően.

Nekem nem lenne túl nagy, viszont nem szeretem a keskeny kávát :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#153) Quqesz válasza doongoo (#149) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen ez így nem pontos,ha úgy vesszük,hogy a listában lévőkőn kívül bármely más is megtanítható neki,akkor igaz......

[ Szerkesztve ]

(#154) falijja


falijja
őstag

Igen jó lett a g4..bár az s6 tól kicsit elmarad, de jobb lett mint vártam.. :K

(#155) Balathruin válasza Graphics (#152) üzenetére


Balathruin
veterán

Használtam G3-mat, nekem már túl nagy volt, hiába a keskeny lekerekített káva.

(#156) Snoop27 válasza Tsebacsi (#133) üzenetére


Snoop27
őstag

Ez a kerdes nalam is, lecserelnem a G2-met csak nem tudom meg mire. Szep lett a G4, de valahogy a G2/G3 kulseje jobban tetszett. Igyhat vagy S6 vagy G4 (de meg a Note4 is pakliban van).

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#157) doongoo válasza Quqesz (#153) üzenetére


doongoo
addikt

Nem igazán. Én arra akartam csak rámutatni, hogy az egyedülállósága nem igaz ezen a téren.

A cikkben ez van: "Az LG még mindig egyedülálló viszont abban, hogy tanítani is lehet a programot, így akár univerzális vezérlőeszközként is funkcionálhat a telefon."

Nos ez az, ami nem igaz. Más gyártói beépített infra alkalmazást is meg lehet tanítani bármilyen infrás eszköz kezelésére (hogy ne menjek messze :) , pl. a Honor 6 infra alkalmazását is)

(#158) w333 válasza doongoo (#157) üzenetére


w333
félisten

Egy baj van csak ezzel az LG infra távirányítóval ... mégpedig az hogy csak akkor működik ha pontosan a TV felé irányítod (ez nekem nagyon idegesítő volt) és pont emiatt nem is használtam G2 -nél a távirányítót :(

S4 (i9506) és S6 -nál is akár a konyhából vagy takaró alól, ágy alól stb. szóval minden irányhelyzetben tudod a TV -t (eszközöket) irányítani :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#159) sefan67


sefan67
aktív tag

Én nem estem hanyat ettől a kamerától, sőt...
http://mobilarena.hu/dl/cnt/2015-05/118581/photo6.jpg
Képen bal felső sarok ... az mi? :O Ennél még középkategóriás telefonok is jobban teljesítenek.
Sajnálom, pedig a dizájn megfogott.

(#160) Tsebacsi válasza sefan67 (#159) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mivel is van neked itt bajod??? Valóban, az összes középkategóriás telefon jobb ennél :W Ó anyám!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161) pg1966 válasza doongoo (#157) üzenetére


pg1966
aktív tag

Az infra tanítása alatt azt értik, hogy infra vevő is van benne, nem csak adó, tehát egy távirányító jeleit tudja venni, ha szembefordítod a telefonnal, és azt lehet beállítani egy "gombra", tehát nem csak egy listából választhatod ki a vezérelni kívánt eszközt, hanem a távirányítóját is használhatod betanításhoz, azaz nem kell ismerni még a típusát sem.

(#162) Ricardo válasza sefan67 (#159) üzenetére


Ricardo
félisten

"Képen bal felső sarok ... az mi?"

Savanyú uborka, és gyöngyhagyma. :DDD

(#163) leslien válasza sefan67 (#159) üzenetére


leslien
nagyúr

Ennél még középkategóriás telefonok is jobban teljesítenek.

mutass már egyet.. ;]

Ricardo :DDD

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#164) akooos válasza sefan67 (#159) üzenetére


akooos
veterán

Nem a mobilarénás srácok képei alapján kell eldönteni, hogy mit tud egy telefon :) Az interneten száz meg száz kép fellelhető, ami bemutatja a telefon valós tudását.

Melyik középkategóriás telefonokra gondolsz? Samsung Galaxy Trend Plus? LG Spirit? Szívesen látnék tőlük egy ilyen képet :D

(#158) w333 :
Kezdem azt hinni, hogy neked valami hibás G2-d volt :D Bent ülök jelenleg a melóhelyen, tőlem kb 13-16 méterre a falon egy TV. Az asztalomtól simán tudom irányítani, nem kell pontosan rá célozni. Takaró alól még nem próbáltam, de meg fogom tenni ma!

[ Szerkesztve ]

(#165) foxymaci válasza Ricardo (#162) üzenetére


foxymaci
senior tag

hmm egész jó árban van most a Lidl be :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#166) helixP válasza nLali (#135) üzenetére


helixP
nagyúr

Természetesen, ha valaki valamilyen téren "szaki", vagy professzionális, nem lesz jó neki egy akármilyen telefon.
Audiofileknek, komoly túrázóknak, profi fotósoknak persze, hogy céleszköz kell.

(#167) Graphics válasza sefan67 (#159) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akciós termékek..

Amúgy láttál egy képet? láttad az összeset? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#168) foxymaci válasza Graphics (#167) üzenetére


foxymaci
senior tag

Nem is értem miért nem lehet a mai okostelefonokba minimum egy dslr minőséget hozni.... ;]

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#169) lovi27


lovi27
addikt

Hogy ne kelljen túl sok hülyeséget írni itt van egy viszonylag korrekt összehasonlító teszt a kameráról:
LG G4 vs Samsung S6

Csak 1 perc angolt kell kibírni... :D

[ Szerkesztve ]

(#170) davidsone


davidsone
addikt

Erre lecserélném a szutyok xperia P-met. De várok amíg végkimerülésben elhalálozik ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#171) sefan67 válasza leslien (#163) üzenetére


sefan67
aktív tag

leslien: Samu E5 pl, csak így hasraütésre.
Amúgy LG-m van, nem vagyok Samu fan

Tsebacsi: Nem az összes, de ennél van jobb is, többet vártam ettől.

Ricardo: Köszönöm :DDD

Duliee: igen, vagy pár százat, hetek óta teszteket olvasgatok róla, mivel ez volt a kiszemelt telefon.

Nyilván nem az összes kép rossz, de a beltérieknél valahogy nem jön össze a normális kép.
Biztos vagyok benne hogy szoftosan még lehet javítani, de azt nem várom ki megint.

[ Szerkesztve ]

(#172) w333 válasza akooos (#164) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom ... ágyban fekve függőlegesen tartva a telefont (Facebook + böngészés) közben irányítani akartam a TV -t hát ez nem sikerült :( a telefont a kezemből vízszintesre kellett fordítanom (a TV irányába) csak akkor működött pedig nem régi TV és csak 2 méterre van ! :D

Nagyon sokszor belefutottam ebbe a hibába, majd letiltottam a távirányító alkalmazást, annyira idegesítő jelenség volt számomra :((

Próbált a telefont kézbe venni (függőlegesen az infra ilyenkor a plafont nézi) nem hinném hogy működni fog (ismerős G3 -al ugyan ezt tapasztaltam)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#173) #76500480


#76500480
törölt tag

A "valódi bőr" -re azért kíváncsi lennék, nagy eséllyel műbőrről beszélhetünk, ami gyorsabban kopik stb, "díszvarrás" mehetett volna a szélekre. Ilyen árért már eltudtam volna viselni egy vékonyabb Alcantara borítást :D 30-50%-al könnyebb, nem csúszós, víztől nem lesz baja, prémium hatás. Milyen lehet a telefon hátulja, ha már egy 2 éves Nappa bőrkárpit szét van repedezve...Pozitívum viszont, hogy nem vették át a Samsungtól a króm gőzölt műanyag keretet. Ettől függetlenül szuper telefon lett, cserélhető hátlap és akksi miatt évekig nem kell lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#174) batai15


batai15
félisten

g2 méltó utódja. a g3 szvsz nem volt erre méltó , ez igen.

(#175) enginev3.0


enginev3.0
félisten

G3 mennyivel szebb volt, ez a bőr nagyon nem jön be

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#176) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Elölről bejön, a hátulja szerintem csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#177) w333 válasza #76500480 (#173) üzenetére


w333
félisten

Bőrhátlap 3 hónappal később :( és itt az eredeti cikk Link !

(#178) batai15

Persze hogy nem :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#178) batai15 válasza w333 (#177) üzenetére


batai15
félisten

gondolom ez se igazi bűr...
akkor meg azért.. ennyit arról h 200 ezres telón mű bőr van..

[ Szerkesztve ]

(#179) Stauffenberg válasza sefan67 (#159) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor tessék megnézni ezt a fotót.

Vagy ezt.

Ezeken jól látszik saroktól-sarokig az élesség. Ezért vetettem fel korábban, hogy a Mobilarena úgy tesztelte a kamerát, hogy még nem szedte le a frontlencséről a védőfóliát.

[ Szerkesztve ]

(#180) babosmiki


babosmiki
addikt

Már létezik is a dual sim-es verzió, de ezek szerint már megint nem jön európába úgy mint a G3.. :((( [link]
Elég bosszantó, mert a G3-nál is nem kis felárat kellett fizetnem egy ázsiai dual sim-es verzióért.
Persze lehet később majd azért megérkezik...

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#181) w333 válasza batai15 (#178) üzenetére


w333
félisten

Ezzel a bőrrel kapcsolatban ugyan azt érzem mint S6 Edge -el kapcsolatban !

S6 Edge +50k csak azért mert a kijelző lehajlik (kb. semmi funkciója nincs) ráadásul sokkal rosszabb a fogása, keskenyebbnek tűnik a kijelző, és megtöri a fényt, ezek nekem mind-mind negatív dolgok és még ezért fizessek +50k ? :DDD szvsz. "fémbűl" legyen a több és ne GG üvegből) :))

LG G4 "Bőr" hátlap drágábban ... oké szép 1-2 hónapig aztán úgyis megbánja a vásárló hogy miért nem műanyag hátlappal vásárolta meg ami ugye olcsóbb lett volna és egyben időtállóbb is :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#182) helixP válasza w333 (#177) üzenetére


helixP
nagyúr

A bőr az ilyen. Patinásodik. Szerintem jól néz ki. Kicsit steampunk :)

(#183) Just_Reboot válasza w333 (#177) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az a telefon pont úgy néz ki mint a Nexusom!!! :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#184) w333 válasza Just_Reboot (#183) üzenetére


w333
félisten

Persze (hiszen Motorola) csak kicsit kisebb Link és Link :DD

De ez itt már nagyon OFF :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#185) vadászcsiga válasza sefan67 (#159) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nehogy már egy szupermarketben fotózott kep legyen az etalon.

(#186) w333


w333
félisten

Hét indok hogy miért a Galaxy S6 -t vásárold meg !

Vs.

Öt indok hogy miért az LG G4 -t vásárold meg !

Csak számomra olyan semmitmondó összehasonlítás ? :B

(#188) batai15

+1 én is ugyan ezt érzem, vannak ettől sokkal fontosabb dolgok is ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#187) Stauffenberg válasza helixP (#182) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyjából erről van szó, aki nem tudja elfogadni, hogy a bőr a használat során begyűjt némi használati nyomot és pont ettől lesz szép, annak valóban nem való ez a műfaj. Vannak olyan bőrök, amik tényleg nagyon kényesek és nagyon kell rájuk vigyázni, de a G4 esetén erről szó sincs, ez sem különb egy bőrkabáttól, aminek jót fog tenni egy kis kopás.

A tisztességgel bekoptatott Moto X hátlapja is állatul néz ki, aki meg nem így gondolja, az ne vegyen ilyet és kész.

(#188) batai15 válasza w333 (#186) üzenetére


batai15
félisten

mind marhaság.. nálam ebből minimum a fele hogy miért ne ezeket vegyem..

(#189) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Nem hittem hogy ilyet mondok G szériás LG-re, de ez szerintem RONDA. :( (a bőr hátlapos főleg)
A G2-t anno azért válaszoztam a csúcskészülékek közül mert piszkosul megfogott a designe. (meg hát ugye HW-esen sem volt éppen rossz)
De ez nekem nagyon nem tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#190) janeszgol válasza lovi27 (#169) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen a videón az S6-ot látom jobbnak az esetek nagyobbik részében. A fókusza is sokkal gyorsabb. Viszont zoomban abszolút a G4-é a kupa.

(#191) janeszgol válasza sefan67 (#171) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsánat, de te alapszinten értesz a fotózáshoz? Egy neoncsövekkel alaposan megvilágított bolt, tele fénylő, csillogó szarokkal (polc, üvegek). A téma nagyon nehéz.
A G4-ben lévő érzékelő mérete 1/2.6", azaz kisebb, mint bármely kompaktban. Erre kell rátenni azt a sok sok megapixelt. Ugye nem kell folytatnom? :))

(#192) Aryon87


Aryon87
félisten

Na vegre, de vartam a tesztet :C
Tetszos telefon, videoteszt utan ez a teszt is meggyozott arra hogy ezt valasszam.
Igaz valamiert a Flex 2 is a kepben van... 2giga 8 maggal vagy 3 giga 6 maggal? Szerintem utobbi ^^

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#193) daser97


daser97
tag

Azt mondjátok meg, hogy a gyakorlati életben mennyit számít az, hogy az s6 ennyivel jobban teljeseít a benchmark teszteken?

Egyébként szerintem a s6 sokkal csúnyább, mint a G4 főleg hátulról. (Onnan kifejezetten csúnya mindkét s6) Az edge elölről tényleg jó, de a háta miatt dizájnban egyértelműen az lg-re esne a választásom. (Külsőleg egyébként messze a p8 tetszik a lefjobban, de azt hagyjuk) Mindent figyelembe véve szerintem idén ez a legjobb okostelefon :) Szép volt lg. A kamera meg jobb, mint egy átlagos fényképezőgép:D

(#194) dz1989 válasza Quadgame94 (#13) üzenetére


dz1989
senior tag

Probáltad egyáltalán? Én igen és nagyon kényelmes. A szépség az szubjektív. :) G3, G3s nekem sem tetszik.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#195) w333 válasza daser97 (#193) üzenetére


w333
félisten

Azt mondjátok meg, hogy a gyakorlati életben mennyit számít az, hogy az s6 ennyivel jobban teljeseít a benchmark teszteken?

Az hogy fizikailag erősebb (gyorsabb alkalmazás betöltés stb.) :)

Minden a jó optimalizáláson múlik, szóval ebben az esetben a gyengébb hw. is lehet jó!

Szerk.

Arra mondjuk kíváncsi lennék mert a tesztben én nem találtam sehol ... az LG G4 -n milyen Android rendszer fút ? 32bit vagy 64bit -s Android ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#196) daser97 válasza w333 (#195) üzenetére


daser97
tag

Csak azért, mert ahogy a teszteket nézegettem, a G4 a gyakorlatban semmivel se rosszabb ilyen téren az s6-nál. Ennyire jól optimalizálták volna? Vagy igazából nincs szükség olyan procira, mint az s6-ban és ez csak parasztvakítás? :D

[ Szerkesztve ]

(#197) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Naszóval. :D Pár alap szempont, ami miatt nekem bejön. :D

- Akku cserélhető
- Bővíthető memória
- Kamera
- RÁDIÓ (egyre ritkább sajnos ez a modul a felső kategóriás készülékekben, pedig igenis alapvetőnek kellene lennie ---> Ez a része valahogy jogos... )

Viszont én egy G3 hátlapot szívesebben fogdosnék valahogy rajta... :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#198) daser97


daser97
tag

Igazából egy Exynos-os G4 kéne ami vízálló :D És akkor megvan a tökéletes telefon :)

(#199) daser97 válasza Earl_Muttley (#197) üzenetére


daser97
tag

Nem értem mi a baj a bőrrel, de akkor meg ott van a sima variáns az kb olyan, mint a G3-ban volt, nem?

(#200) ntomi0730 válasza w333 (#195) üzenetére


ntomi0730
senior tag

"Fizikális" erőben az Alpha is lenyomja(51000, nem is akad rajt SEMMI! )..., és szerintem az anyag használata is jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.