Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Mr Dini válasza taip (#3200) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor leírom részletesebben! :U

Tehát van egy ftp szerver alapból a nasban. Ez megy a 21-es porton, ezt azért hagytuk meg, h ha kell, akkor belső hálóról maradjon meg az eredeti.

És van ez a 2. ftp kiszolgáló, amit azért hoztunk létre, hogy ennek beállítsuk gyökérnek mondjuk a /i-data/md0/admin/kulso/ mappát és akkor azon az ftp-n csak a kulso mappában lévő fájlokat fogod tudni elérni. Ezt átteted egy tetszőleges portra. A portnak javaslom, h 5 sz.jegyű legyen, illetve ne legyen foglalt, majd ezt a portot forwardolhatod a routerben, ha kell állíthatsz noip-t és már kész is a távoli ftp elérés!

Jogos kérdés, hogy hogy lehet megváltoztatni az ftp gyökerét, de erre majd csak holnap tudok ránézni.

Ja és még valami, mert úgy látom picit kevered a dolgokat. :) A samba-t (CIFS) a Windows használja, h az egy hálón lévő gépek között lehessen egyszerű és mondjuk, h biztonságos adatmozgatást indítani. Ezzel tudsz hálózati meghajtókat is létrehozni, de a sambát őrültség kirakni a world wide webre, 2 pedig hogy fogod kívülről használni? :D Ha sambát akarsz használni, akkor csak a vpn a járható, ami nem szakszerűen megfogalmazva olyan, mintha a belső hálón lenne a pc/telefon, csak közbe bárhol lehetsz. Ez az, amit linkeltem Neked, illetve ez az, amit ajánlottunk Neked a routeren is.

Viszont az ftp is bőven jó fájlmozgatásra, ha a biztonság nem szempont. Illetve elvileg a netdrive nevű programmal ezt is fel lehet csatolni hálózati meghajtónak.

Nem, nem fontosak a csomagok, ha már sikerült a konfigot elérni és nem kell fájlkezelő a nasra ssh-n.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3202) taip válasza Mr Dini (#3201) üzenetére


taip
senior tag

Köszi, mondtam, hogy még kezdő vagyok a témában. :)

Azért gondolkodtam samba-ban, mert ugye nekem az volt az alap elképzelésem, hogy (akár az eredeti szerveren) tudjam 2 felé választani a cuccaimat: az egyik rész ami elérhető kell legyen kívülről (erre jó a beépített ftp szerver, illetve könyvtármegosztás), illetve egy másik rész, ami kifejezetten nem szabad, hogy látszódjon kívülről, viszont belülről minél kényelmesebben lehessen elérni Windows alól. És itt jön elő, hogy nem ideális, ha az internetre nem publikált adatokat csak ftp-n keresztül tudom kezelni. Arra gondoltam, hogy erre jó lenne a samba. De cáfolj meg, ha ez nem célszerű. :)

Illetve te, ha jól értem, a beépített ftp-t akarnád csak bent használni, az újonnan létrehozottat kipublikálni internetre. Nem tudom, ez miért jobb, mint fordítva.

Amúgy az jó, ahogy most elérem a szervert, mert ssh-val sokkal többet látok, mint eddig, ha a beépített ftp-re léptem be (ami mellesleg per pillanat nem is sikerül).

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3203) Kronk


Kronk
őstag

Szerintetek az új 8 terrás wd vinyót tudja kezelni?

http://totesz.myminicity.com/

(#3204) Avicularia válasza Kronk (#3203) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom, de még mindig tera. Terra kicsit mást jelent [link]

(#3205) Kronk válasza Avicularia (#3204) üzenetére


Kronk
őstag

Én kérek elnézést! :(

http://totesz.myminicity.com/

(#3206) taip válasza Mr Dini (#3179) üzenetére


taip
senior tag

Visszaolvastam és valamit nem értek.
Azt írod: "És míg belső hálóról vígan elérheted a gyári szambát, a külső hálóról egy port forward után elérhető az ftp szerver, amit Te állítottál be."
A kezelő szoftverben nem jelenik meg a samba, mint név, csak megosztások vannak, illetve a beépített ftp. Ami viszont a megosztások pontban beállított könyvtárakat mutatja és egy port forward után ez látható is kifelé.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hol találom ezt a gyári samba-t és a beépített ftp szervert miért hagyod ki a számításból, mi a baj vele?
Lehet, hogy valamit keverek, de ez nekem nem igazán világos.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3207) Mr Dini válasza taip (#3206) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egy kis olvasnivaló. :) Bár nem konkrétan a nasra vonatkozik.

A gyári samba a megosztások fülnél állítható. De a gyári ftp-t is innen tudod állítani. A samba, amit a számítógép>Hálózat>nas host-neve alatt érhetsz el. Ezt viszont nem lehet kitenni a netre, jobban mondva lehet, de orbitális butaság.

A gyári ftp-t ki lehetne tenni, azzal csak az a baj, h pl az admin mappát is megosztja. Ezért kéne nekünk a 2 ftp szerver.

Ui.: hú, teljesen kiment a fejemből, h megnézzem az ftp-t... :B Bocsi, de az nfs szerveres kínlódásom teljesen lefoglal...

Tehát állítsd le a proftpd-t a /ffp/start/proftpd.sh stop paranccsal, majd szerkeszd át a /ffp/etc/proftpd.conf-ban ezt:

#DefaultRoot ~

erre, ha pl az admin megosztásban levő ftp mappát szeretnéd gyökérnek (a mappának léteznie kell!):

DefaultRoot /mnt/HD_a2/admin/ftp

Majd indíthatod is az ftp-t.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3208) taip válasza Mr Dini (#3207) üzenetére


taip
senior tag

Köszi a választ, csak nekem az nem világos, hogy amit felcsatolok Windowsban meghajtóként és oda másolok valamit, az látszik (akár kintről is) ha belépek a beépített ftp szerverre. Szóval nekem 1 rendszernek tűnik, nincs csak belülről látható és ftp-vel elérhető. Amit Windowsból felmásolok, azt látom ftp-vel.

Amúgy tényleg van egy megosztott admin mappa, csak nem sok minden van benne, kb. annyi, amit én felmásoltam, mikor a csomagokat telepítettem (zy-pkgs).

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3209) Mr Dini válasza taip (#3208) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hejj, ez így hosszú lesz! :DDD

Mindenkinek van egy admin mappája, akinek ilyen nas-a van. Ez egy alap megosztás, azért írtam azt példának.

Azért kell Neked az a 2 szerver, mert ennek megadod mondjuk a 14362 portot a konfigjában, átírod a root -ját mondjuk az admin/ftp mappára, amit fentebb írtam és ezután elindítod az ftp szervert és a routerben forwardolod a 14362-es portot, v amit beraktál neki. Ezután kívülről is elérhető lesz a szervered az ftp://ip:14362 -es címen. Ha csinálsz dinamikus dns-t, akkor az ip-t sem kell tudnod. Viszont a 2 ftp szerver az admin/ftp mappát és az azon belüli fájlokat fogja csak látni, mást nem, így nem teszel ki mindent a nagyvilágnak.

De belülről a gyári ftp-n/szambán is el fogod tudni érni azokat a fájlokat az admin/ftp mappában.

Remélem így már világos! ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3210) taip válasza Mr Dini (#3209) üzenetére


taip
senior tag

Sajnos nem. :)

A beépített ftp szervernek is akárhányas portot megadhatok, amit forwardolok, hogy kívülről is elérhető legyen, szóval ezt nem látom különbségnek.
Amit admin-nal bejelentkezve látok a szerver admin mappájában, az gyárilag tök üres, szóval nem tudom mit féltsek. :) Valószínűleg van másik admin mappa is, de az úgy el lehet dugva, hogy én nem tudom hol van. Persze gondolom aki betör hozzám, tudja hol keresse. :) De akkor sem látom, hogy az ftp szerver ezt alapból kitenné.

És továbbra sem tudom szétválasztani a belső rendszert, mert ami meg van osztva (és ezért be tudom csatolni Windows-ban), az látszik az ftp-ben.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3211) Mr Dini válasza taip (#3210) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A gyári ftpvel az a gond, h az összes mappát megosztja, amit látsz a sambán (windows megosztáson). Namost, ha Te szeretnéd, h ne tegye ki pl a családi fotókat a netre, arra az esetre javasoltam a 2. ftp szervert. Ezzel nem fogod szétválasztani a 2-t, hiszen ha el akarsz vmit érni kívülről, azt csak simán átmásolhatod az ftp mappába és már látod is. Illetve ugye fordítva is működik. De Te tudod, h mi a jó Neked! :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3212) taip válasza Mr Dini (#3211) üzenetére


taip
senior tag

Alakul ez. :)

Valóban, a beépített ftp mindent megoszt, ezért is írtam, hogy nem válik ketté a Windows alól látható és az ftp-n megosztott könyvtárstruktúra.
Az még nem egészen világos, hogy a 2. ftp szerver fájljai ténylegesen hol vannak a szerveren, de lehet, hogy értelmeznem kellene és kipróbálni a gyökérmappás hozzászólásodat. :)
És még a kérdés a felhasználók hozzáadása, az hogy történik?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3213) Mr Dini válasza taip (#3212) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kommenteld ki a konfigban az anonym ftp-t, majd add ki ezeket:

useradd ftpuser (az ftp felh. neve)

passwd ftpuser (ftp user felh. neve itt is, majd enter)

Ezután kérni fog egy jelszót neki, majd add ki ezt:

usermod -m -d /i-data/md0/admin/ftp/ ftpuser...

Ezután a konfigban állítani kell egy allow-user-t rá, ebben Google barátod rengeteg írással tud megsegíteni...

Ui.: találtam egy sokkal szimpatikusabb ftp szervert, amit egyszerűbb használni. Ha van rá igény és lesz egy kis időm, akkor összedobhatok egy csomagot belőle.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3214) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem láttam a topik elején összefoglalót, így megkérdezném, hogy erre a Zyxel NAS-ra vannak gyári alkalmazások, úgy ahogy a Qnap-ra és hasonlókra? Nem mobil appra gondolok, hanem olyan hasznosabb alkalmazásokra, amik a NAS-on futnak.

Pl.
letöltéskezelő
backup szoftver ami menti a megjelölt könyvtárakat a PC-n időnként, vagy esetleg a NAS-on belül egyik HDD-ről a másikra, vagy épp a NAS-ról másik NAS-ra,
IP kamerákhoz alkalmazás,
dlna és hasonló médiaszerver szoftverek

Tehát mennyire lehet utólag gyári szoftverekkel hasznosabbá tenni egy egyszerű tárolóhoz képest?

Mondjuk én a 326-oson gondolkozok, de szoftveresen biztos egyformák lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3215) Mr Dini válasza Tigerclaw (#3214) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, szoftveresen majdnem ua mindegyik.

Van par gyari alkalmazas, de ha nem eleg, meg mindig ott van az entware-ng, az ffp stb...

letöltéskezelő

Van, Transmission a torrenteknek s pyLoad a letolteseknek.

backup szoftver ami menti a megjelölt könyvtárakat a PC-n időnként, vagy esetleg a NAS-on belül egyik HDD-ről a másikra, vagy épp a NAS-ról másik NAS-ra

Ugy tudom, hogy van. A neve Backupplanner, de ezt en meg nem hasznaltam.

IP kamerákhoz alkalmazás

Ez gyarilag sajnos nem megoldhato, de egy pici modositassal, azaz FFp-vel ez is kivitelezheto. Irta rola cikket is. :D

dlna és hasonló médiaszerver szoftverek

DLNAbol gyarilag Twonky van, ugyan nem media, de smb is van. Illetve van asszem Itunes server is stb... De FFp alol rengeteg kulonbozo mediaszerver telepitheto.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3216) taip


taip
senior tag

Mostanában nem sok időm volt babrálni a szervert, de azt észrevettem, hogy folyamatosan világítanak a HDD LED-ek, tehát nem megy le standby-ba. Vajon mi okozhatja?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3217) deph


deph
tag

Az lenne a kérdésem, hogy minden oké a NAS-sal, de 1-2 naponta nem érem el böngészőből, újra kell indítanom miatta. De minden más működik, a TM, a távoli könyvtárból olvasás írás.
Hiába írom be az ip-címet, akkor sem tölti be NAS-t.

A férfiak sztoriznak, a nők meg pletykálnak.

(#3218) Mr Dini válasza deph (#3217) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem Te vagy az egyetlen... :( Én még nem jártam így, de sokan panaszkodtak ilyesmire.

Egyenlőre csak "tüneti" kezelést tudunk rá, de dolgozok megoldáson.

Ezzel a paranccsal tudod (pl ffp alól) restartolni:

LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart

Illetve ha felrakod a Tweaks nevű csomagot a Mijzelf féle MetaRepositoryból, akkor berakhatod crontabba, hogy hajtsa végre megadott időközönként a restartot.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3219) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#3218) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az időzített restartot natívan tudja a nas:
Karbantartás - Áramellátás menüben

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3220) Mr Dini válasza M_AND_Ms (#3219) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, de szerintem jobb, ha csak az apachot indítja újra a nas. Gondolj bele, h minden rebootkor a dlna szerver újraindexeli a tartalmat, illetve ha pl este indulna újra, akkor én pl nem örülnék annak, h felzúg a winyó... :)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3221) M_AND_Ms válasza Mr Dini (#3220) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha elég annyit újraindítani, akkor jogos.

Mondjuk, nálam hónapok óta megy és nincsenek ilyen gondjaim. (kopp, kopp, kopp)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3222) Mr Dini válasza M_AND_Ms (#3221) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, a parancs csak a webszervert indítja újra.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3223) Avicularia


Avicularia
veterán

Ha gmailes emailcímről szeretném hogy a reportot megkapjam mit kell beállítani? Régebben be volt, de valahogy törlődött és most nem tudom sehogyan se beállítani, hogy megkapjam emailben a reportot.

(#3224) Mr Dini válasza Avicularia (#3223) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Szerintem gyárival nem fog menni, mivel a guglimélnél az 587-es portot kell megadni, vagy a 4száz valahanyast és a nas felületén tudtommal nem lehet portot megadni. Így a gmail smtpjéről szerintem nem lehet küldeni a gyárival...

De lehet, hogy nem így van, nekem nem sikerült... :(((

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3225) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim,

Kicsit off a kérdés, de a 326 mennyivel lehet jobb, mint egy 325v2 ?!
Kis szerencsével le tudom cserélni cca. 0 ft ráfordítással...

Ha jól láttam, erősebb CPU van benne?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3226) taip válasza Shokkolo (#3225) üzenetére


taip
senior tag

Németül tudók előnyben, egy teszt:

http://www.computerbase.de/2016-03/zyxel-nas326-test/

A teszt szerint sokkal gyorsabb a 326-os és egyéb előnyei is vannak. A szoftver lehet, hogy nem változott sokat, nem egy csúcs, de sokkal olcsóbb a készülék, mint egy Synology.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3227) Shokkolo válasza taip (#3226) üzenetére


Shokkolo
addikt

a szoftverrel semmi bajom... alapvetően így is a feature -ök 20% -át sem használom...

- privát ftp
- torrent
- klasszikus adat tároló a hálón
- tv-n nézek róla filmet (de még azt sem streamelem, hanem sima storage -ként használva)

Ergó ez a szoftver is tökéletesen megfelel nekem.

köszi a tesztet, szerencsére a németem egész jó :B

Összességében nem is rossz:
- elméletben 2x gyorsabban tud írni
- ~25% gyorsabban képes olvasni
- a CPU tekintetében a 2. szál megjelenése...

Nem rossz... cserébe nyílván még ez is "csak" Sata I - II. Nem mintha annyira számítana (nekem).

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3228) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Akinek van már 326-osa az beírná, hogy melyik TM van a programcsomagos listában?
Gondolom ugyanúgy a 2.82, csak biztos ami biztos kérdezném.

;) - The Power of the Light Side

(#3229) Avicularia válasza Mr Dini (#3224) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a választ. Régebben ment, de valamikor kitörlődött a beállításokból, de igazából fel se tűnt, hogy nem kapom meg hetente az emailt a nas-tól. Aztán tegnap az egyik sógoromnak segítettem beüzemelni egy 325v2-t és próbáltam neki beállítani, de nem ment gmail-al és nekem sem szintén gmail-al. Ezek szerint a google változtatott valamit, és azóta nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#3230) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy NSA325v2-es nas, mely itt volt nálam bekonfigurálva (Transmission,ffp,ftp,...) , sok minden melyet ma ismerösömhözszerettem volna telepíteni de elég durva problémáim akadtak.

Routerbe (Tp-link 1043nd) bekötöttem, megkerestem IP cmét, majd át kellett írnom mert 192.168.1-es tartományban volt, nálam viszont 192.168.0-s tartományom van itthon.

Ekkor beléptem a böngészőbe majd emgnéztem hogy az általam feltelepített programok rajta maradtak vagy sem, de hála az égnek rajta maradtak.
Bajok ott kezdődnek, hogy transmission remote gui-t feltettem a Win10-es gépére majd beállítottam a letöltést , ami tökéletes is, viszont az alábbi bajok voltak:

- Transmisison remote guiban a port tesztelésénél ,,connection timeout" üzenetet kaptam, letölteni enm tudok semmit sem. (webes felületen ha Settings/network-re megyek akkor a porta ,,Closed", tehát zárva)
=> Router felületén a Virtual servernél azt a portot engedélyeztem, illetve ugyanezt megtettem a Port trigger menüpontban is, de úgy sem tudtam letlteni. (DMZ asszem Enable, UPnp tutira enable-n van)

A routerre csatlakozik más TV is , LG 32-es okostv, de a hálózatnál a NAS-t nem látta?=> ez miért van?

-A windows Tűzfal esetén engedélyezte maga a Transmission remote gui-t illetve TCP és UDP új szabályz beállítottam neki hogy engedje.

Valami ötletetek van erre, mert 2 órát szívtam azzal amire azt hittem csak 20 perc lesz.

Bármi segítséget szívesen fogadok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3231) Anonymus23 válasza stigma (#3230) üzenetére


Anonymus23
veterán

Először is azt kellene megnézni, hogy kap-e a NAS netet, a menüjében van ping, ha van, akkor meg egy NAS + router újraindítás nem árt. Hátha helyreáll a rend.

Biztos, hogy jó IP címek vannak beállítva? Nem kavarodtál bele mivel nem egyforma a 2 alhálózat címe?

;) - The Power of the Light Side

(#3232) stigma válasza Anonymus23 (#3231) üzenetére


stigma
addikt

Re. Tp-link topicba írtam, nálam így tisztán működött minden, igaz más tartományban voltam (192.168.0), most viszont még azt is cseréltem router miatt (192.168.1)-re.

Tplink topicba írták a megoldást, mert majd az lesz hogy MAc cím alapon fogom csak a NAS-nak kiadni az ip címet úgy már remélme jó lesz.

Amúgy alhálózati masz, dinamikus Ip és DNS szerver adatokat megtam neki, azzal nem lehetett volna baj.

Viszont ami furcsa volt Transmission port zárva maradt, és a letötlés és tracker 0/0 volt.

Majd 6 körül próbálkozmo újra, remélem sikerrel.

Azért köszönöm a segtíséget! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3233) Anonymus23 válasza stigma (#3232) üzenetére


Anonymus23
veterán

A statikus IP címet olyan tartományba tedd, ahova a router nem oszt dinamikus Ip címet.
Pl ha dinamikusnak beállítod, hogy 100 és afelett osszon, akkor mondjuk a NAS-nak MAC cím alapján beállítod a 10-es IP-t, akkor azzal nem lehet gond.
Az alhálózat az ebből a szempontból mindegy (értelemszerűen helyesen kell megadni), a lényeg, hogy az IP cím, az ne a dinamikus tartományban legyen.

;) - The Power of the Light Side

(#3234) stigma válasza Anonymus23 (#3233) üzenetére


stigma
addikt

Azt is próbáltam sajnos sikertelenül.
Első probálkozásomra 192.168.1.23-at adtam neki, a router amit kioszt tartomány az 100-199-ig volt,van beállítva.

Nemsokára hazamegyek és próbálkozni fogok.
Hát elöször azt hittem ,,user error", de mivel már a létező összes beállítást végignyálaztam, ezt inkább visszaszívom. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3235) Beni2360 válasza Anonymus23 (#3233) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia nekem azóta is tökéletesen működik. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3236) stigma válasza Anonymus23 (#3233) üzenetére


stigma
addikt

Segítséget köszi.

DHCP-s megoldás sikerült, router kiosztja MAC cím alapján fixen az IP-t kb 5 perces megoldás volt, amit tegnap 2 óra szívás előzött meg.

Köszi a segítséget , szép napot! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3237) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Nasra próbáltam felvarázsolni a minidlna-t telepíteni sikerült de hibába ütközzem:

1. lépés (Egyik forumtárs leírása alapján)
SSH-n belépsz, az alábbiakat copy-paste-elve beszúrod :
Telepítés:
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
funpkg -i minidlna-1.1.0-cvs-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libjpeg-8c-arm-1.txz
funpkg -i libjpeg-8c-arm-1.txz
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/ffp/0.7-arm/libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
funpkg -i libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz
wget http://inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/sqlite-3.7.9-arm-1.txz
funpkg -i sqlite-3.7.9-arm-1.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/libexif-0.6.20-arm-1.txz
funpkg -i libexif-0.6.20-arm-1.txz

Minidlna nem volt az alábbi helyen ezért egy fórumtárs által megadottat szedtem le, illegve volt egy másik fájl is ami helyett egy másik netes linkről töltöttem le a szükséges fájlt (libid3tag-0.15.1b-arm-1.txz)
Minidlna =>
http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/barmalej2/ffp/0.7/arm/packages/testing/minidlna-1.1.4_git20150310-arm-0.txz

2. lépés
minidlna.conf fájl létrehozása és programkód beillesztése:
cat > /ffp/etc/minidlna.conf

MC-be beléptem, majd az alábbi sorokat bemásoltam és elmentettem.

Konfiguráció:

port=8200
media_dir=V,/i-data/md0/video
media_dir=A,/i-data/md0/music
media_dir=P,/i-data/md0/photo
friendly_name= miniDLNA
album_art_names=Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/al
bum.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg
inotify=yes
enable_tivo=no
strict_dlna=no
notify_interval=900
serial=12345678
model_number=1
db_dir=/ffp/tmp/minidlna
log_dir=/ffp/tmp/minidlna

Itt minden mappa létezik a helyén
3. lépés
Majd jöhet a minidlna indítása:
/ffp/start/minidlna.sh start No such as file or folder

Ekkor jött a hiba mégpedig az hogy nincs ilyen fájl vagy mappa
/ffp/start/ mappában nincs minidlna.sh fájl, elindítani nem tudtam.

Sajnos már régen ,,hackeltem" nas-t, mikor feltettem az ffp 0.7-et így szerintem valamit még kellene vele kezdem hogy életre tudjam kelteni.

Valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3238) Mr Dini válasza stigma (#3237) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez valami nagyon régi leírás lehetett...(a KyLEK repó pl már nem is ezen a hoszton van :))) 2 a barmalej féle testing minidlna nem csoda, hogy nem tartalmazza a start szkriptet. Ezért azt javaslom, hogy elsőként töröld a feltett minidlna-t a slacker -r minidlna paranccsal, majd töröld a /ffp/etc/minidlna.conf-ot, ezután olvasd el a cikkem első két pontját és ez alapján (remélhetőleg) menni fog a minidlna set-up-ja.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3239) stigma válasza Mr Dini (#3238) üzenetére


stigma
addikt

:R

Ezzel életet mentesz, köszönöm szépen! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#3240) Bazijoe73


Bazijoe73
senior tag

Sziasztok melyik a legfrissebb Plex és honnan tudom letőlteni?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#3241) Tonyk válasza Bazijoe73 (#3240) üzenetére


Tonyk
veterán

felrakod slackerrel azt ami a repoban van, majd frissíted a telepítőjével.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3242) shteer


shteer
titán

iPhone-ra tudtok Transmission remote alkalmazást?

..szerintem jónak tűnik

(#3243) arty


arty
veterán

2.9x-re frissítések óta nem sikerült megoldanom, hogy nobodyként fusson a transmission és működjön is rendesen (nyilván a letöltés könyvtár ill. az ffp/tm/.transmission-daemon könyvtár és a tartalmának jogproblémái miatt, a transmission.sh-ben tudom mit kell állítani, de kb ennyi :( )

'szal, jelenleg rootként fut, a letöltési könyvtáramba odatett fájljait viszont smb megosztáson keresztül (az admin usert használva) nem tudom módosítani, csak olvasási jogom van minden újonnan letöltött fájlra, könyvtárra

bármilyen megoldás nagy segítség volna ;) akár, a nobodyként használatra valami hint (preferált!), akár az admin juzer jogosultá tételére valami megoldás...

köszelőre!

pluszinfo, hátha kell:
download - perm 42777, owner name: admin, group name: root
downloadba transmission által letöltött könyvtár - perm 42755, owner name: root, group name: root
downloadba transmission által letöltött fájlok a könyvtárban - perm 100644, owner name: root, group name: root

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3244) Dorian


Dorian
félisten

Ha a NAS-ba a meglévő 4TB-os HDD mellé beteszek még egy 2TB-osat, akkor kell bármit beállítanom, vagy beszerelem, felismeri, működik? A korábban létrehozott fájlrendszer utána duplikálva lesz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3245) Mr Dini válasza arty (#3243) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Hagyd, hogy rootként fusson, de a settings.json-ban tedd át az umask értékét 0-ra. Tehát így kell kinéznie:

"umask": 0,

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3246) spiky03 válasza Dorian (#3244) üzenetére


spiky03
veterán

Csak a webes felüeten kell inicializálod vagy mit vele és már kész is.
Én is a múltkor csináltam csak épp fordítva. :D
Én 2 T mellé raktam be egy 4T.

Jah és természetesen azon a winyón is be kell állítani a megosztásokat, feltéve ha szeretnél olyat. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3247) Dorian válasza spiky03 (#3246) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát a webes felületen kattintgatva ezt meg tudom csinálni és nem kell Linuxban varázsolni ugye? :U
Ugyanazt a mapparendszert (videók-képek-akármi) hozza létre ezen a vinyón is, mint a másikon, tehát lesz egy külön meghajtóm, vagy hogyan kell elképzelni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3248) Beni2360 válasza Dorian (#3247) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak nem hozzá fűzni mert visz mindet ami a másikon rajta van. Én elnéztem és összefűzte és se pillanat alatt gyors formázta a kettőt együtt. :U Még jó, hogy nem volt rajta sok anyag.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3249) spiky03 válasza Dorian (#3247) üzenetére


spiky03
veterán

Igen meg.
És igen ugyan azt hozza létre. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3250) Tonyk válasza Beni2360 (#3248) üzenetére


Tonyk
veterán

akkor valamit nagyon benéztél, mert a jbod bővíthető fájdalommentesen

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.