Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) jolti05


jolti05
őstag

Összefoglalom azt a helyzetet, amibe belekerültem:

A NAS-on megnyomtam a reset gombot, megfagyott az egész eszköz, kihúztam, visszadugtam, és ennek az egésznek az lett az eredménye, hogy minden konfiguráció megmaradt, csak a két diszk veszett el.

Olvastam valahol, hogy SSH-n keresztül fel lehet mountolni a diszkeket (a hogyant nem tudom), viszont nem tudok beSSHzni a NAS-ra, mert fogalmam sincs, milyen felhasználónév-jelszó párost szeretne tőlem kérni (az admin/root és a webes felületre való belépéshez szükséges páros nem tetszik neki).

Az elmúlt ~10 évem van a két meghajtón, ugyan nem RAID-ben, de FreeFileSync-kel bizonyos mappákat szinkronizálni szoktam.

Tudnátok segíteni abban, hogy visszaálljon a rend? Mit tehetnék, hogy újra lássa a NAS a merevlemezeken lévő fájlrendszert?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3802) jolti05 válasza jolti05 (#3801) üzenetére


jolti05
őstag

Hál' Istennek megoldódott. Áttettem a PC-be az egyik HDD-t és Linux Readerrel leszedtem a meghajtóról a NAS config fájlját (szerencsére lementettem korábban), amit feltöltve feléledtek a meghajtók.
Szuper :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3803) arty válasza jolti05 (#3802) üzenetére


arty
veterán

remélem ez tanulság volt, hogy 10 évet _NEM_ bízunk kizárólag a nas-ra, akár raid1 van akár más megoldással syncelsz a két meghajtó közt :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3804) Mr Dini válasza jolti05 (#3798) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az lehetett a gond, h reszetnél kiszedted a HDD-ket és így nem maradt meg a csatolás. Nem tudom, h a zyxel csinált-e valamit a 326 hotplug rendszerével, de az sem kizárt, h ő kavart be.

Én azt javasoltam volna, hogy tedd be a HDD-ket és úgy reseteld le még egyszer.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3805) arty


arty
veterán

off, de nem látok 320s topikot... ebben milyen a venti? szintén cserélhető, mint a 325-ben?
van is preferált típus? (amugy 320s-ből egyféle van?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3806) Mr Dini válasza arty (#3805) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az alap venti nálam egy Y.S. TECH FD128020LL és igen, simán cserélhető. Nálam egyébként ki van kötve és így is 37°C stabilan a CPU, a HDD meg max 43°C. (Vagy fordítva, már nem emlékszem pontosan, h melyiknek milyen ID-t adtam...).

És igen, csak egy fajta van belőle.

A 320S-nek nincs külön topikja, de mivel nagyon hasonlóak SW szinten, így (szerintem) jöhet akár ide is, vagy a 310 topikjába a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3807) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Utólagos engedelmetekkel frissítettem az összefoglalót. :)

Bekerült Tonyk kolléga repó backupja :R és a FAQ részt bővítettem egy újabb kérdéssel&válasszal, mivel ezt a kérdést már sokszor megkaptam privátban.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3808) jolti05 válasza Mr Dini (#3804) üzenetére


jolti05
őstag

Ez egészen könnyen lehet, a meghajtókat kivettem a reset idejére; láttam már sok furcsaságot a számítástechnika világában, így nem akartam azt kockáztatni, hogy bármihez is hozzányúljon a NAS.

arty : Alapvetően teljesen egyetértek, de a célom az volt, hogy a gépben ne maradjon adattárolásra lemez és legyen 2 hálózati meghajtóm. Annyira sajnos nem vagyok eleresztve, hogy egyéb helyen is tároljam az "életem" :) persze elég szerencsétlen ez a felállás adatbiztonság szempontjából, de nehezen tudom azt elképzelni, hogy mindkét meghajtót (egyszerre) elveszítsem. Tulajdonképpen tegnap hozzá tudtam férni az ext4-es fájlrendszerhez, csak nem volt hova lementeni az adataimat.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3809) jolti05


jolti05
őstag

Témáváltás a témán belül: információ Zyxeléktől.

A support azt írta vissza, hogy a ventilátorváltás nem jár garanciavesztéssel. Ha esetleg ezt nem tudtátok, lehet a jövőben hirdetni az igét :)

"We can´t fix / change the FAN "pulsing" that´s Design. You can change FAN and if need RMA, replace with original FAN, there´s no warranty lost."

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3810) arty válasza jolti05 (#3808) üzenetére


arty
veterán

itt az aprón fillérekből lehet venni egy 500as hdd-t, persze, te tudod megér pár fillért az az "élet" (és h kiférne-e ekkora hddre) ... azt hittem ez a mostani eset kijózanító, de ha nem - hát nem :)

nehezen tudod elképzelni, hogy kijön egy hibás FW és szétcsesződik a fájlrendszer?
hogy túláram miatt behal minden, nassal együtt?
hogy kigyullad a cucc?

szegényes a fantáziád, de erre itt vagyok én :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3811) jolti05 válasza arty (#3810) üzenetére


jolti05
őstag

Krimi vagy horror regényírónak képzellek a polgári életben :DDD
Ennyi pont elég egyébként, hogy jól ráparázzak. Nem tartom teljesen kizártnak, hogy befizetek majd egy kisebb HDD-re :) Csak azt nem tudom, mihez kössem hozzá.

Jelentem, kicseréltem egy zöld-fekete Coolink 80x80x20-as ventire a gyárit, ugyanúgy pulzál... Valami custom rommal nem lehetne ezt kezelni?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3812) Petike168 válasza jolti05 (#3811) üzenetére


Petike168
aktív tag

FFP alól elvileg van valami csomag, amivel a sebességet tudod állítani.

(#3813) shteer válasza Petike168 (#3812) üzenetére


shteer
titán

úgy tudom az csak a 310-ben működik

..szerintem jónak tűnik

(#3814) Mr Dini válasza shteer (#3813) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. :K

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3815) shteer válasza Mr Dini (#3814) üzenetére


shteer
titán

rengeteg számomra haszontalan infót tudok megjegyezni :DDD
vettem 1 WD10EFRX-et külön backupra a 2TB mellé, de a hdd-keret persze vidéken van a dobozban. viszem haza az egész NAS-t legközelebb mert kívánja a kompresszort a benne lakó por-állomány

cél a rendszeres mentés a PC-ről +Notebooko bizonyos mappáiról - használtok ilyen software-t Win alól?

..szerintem jónak tűnik

(#3816) Mr Dini válasza shteer (#3815) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha linuxod van, akkor rsync.

Windows alól én csak a winscp-ben láttam ilyesmit, de úgy tudom az elég lassú és csak 500 mappát enged...

A neten is csak egy találat van, mégpedig ez. Nem tudom, h megfelel-e a célra, de elvileg tud smb-n szinkronizálni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3817) Anonymus23 válasza shteer (#3815) üzenetére


Anonymus23
veterán

Cobian backup. Én ezt használom.
Keress rá, nem tudok linket, mobilról írok.

;) - The Power of the Light Side

(#3818) amargo válasza shteer (#3815) üzenetére


amargo
addikt

windows 8.1 tol, de lehet a 7-ben is mar, barmilyen mappat betudsz allitani. nekem 3 notebookot ment mindig, persze a sajat formatumaba, nem 1-1-be.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3819) shteer válasza amargo (#3818) üzenetére


shteer
titán

persze a sajat formatumaba, nem 1-1-be

Ezt nem értem :U

..szerintem jónak tűnik

(#3820) Dorian


Dorian
félisten

Jelentem: A nas fél év fürdőszobai száműzetést - és páratartalmat - túlélve (nappaliban nem bírtam elviselni a hangját) beköltözött a WC-be, miután most oda is építettem be konnektort. ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3821) jolti05


jolti05
őstag

SSH-val sikerült már valakinek belépni a NAS-ra?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3822) vlevi válasza jolti05 (#3821) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csakis azzal.
Miért, mi nem megy vele?
Böngészős felületen meg kell nézni, van-e ssh a nason, utána már putty-al gind nélkül mennie kell.

(#3823) Mr Dini válasza jolti05 (#3821) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

:F

Persze, hiszen maga a témaindító is (részben) az FFp telepítését taglalja. Melyhez kellemes mellékhatásként még egy (open)SSH szerverrel is bővül a nasunk tárháza. ;)

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3824) jolti05


jolti05
őstag

vlevi + Mr Dini:

NSA326: Engedélyezve van az SSH, telefonomról (Mobil SSH) próbálok meg becsattanni, de nem fogadja el az admin user credential-jét (Access denied).

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3825) Mr Dini válasza jolti05 (#3824) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha access deniedet dob, akkor fut az ssh, csak rossz adatokkal próblász belépni. Root legyen a felhasználónév és jelszó az admin user jelszava.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3826) Anonymus23 válasza Dorian (#3820) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az egész pakolászást megúsztad volna egy ilyennel: ZM-FM2
Plusz egy kis WD40 a venti csapágynak és kussban van a venti, olyan szintre állítod be, ami téged már nem zavar.

;) - The Power of the Light Side

(#3827) Dorian válasza Anonymus23 (#3826) üzenetére


Dorian
félisten

És ez a WD Red hangját hogyan némítja? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3828) Anonymus23 válasza Dorian (#3827) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sehogy, nekem az kussban van, de tényleg. Közel hajolva lehet csak hallani max.

;) - The Power of the Light Side

(#3829) Dorian válasza Anonymus23 (#3828) üzenetére


Dorian
félisten

Én azért hallom rendesen. Pedig a nason belül a rack gumival full ki van támogatva. Szerencsére nagyon kevés a lakásomban az alapzaj. Mielőtt vettem meghallgattam ezt a nast egy havernál, a nappalijában alig vettem észre, h működik. Nálam meg zavaró volt. Ha meg egy másik HD is belekerül majd, főleg. Mindegy, most már véglegesre megoldva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3830) vlevi válasza Dorian (#3829) üzenetére


vlevi
nagyúr

Walami miaat az nsa325-ben a wd rednek is egy kicsit nagyobb a hangja, mint a sharkoon usb kuső házban. Lehet azért, mert a sharkoonban a fém kerethez van csavarozva a vinyó, a nasban pedig becsúszó műanyag? Ami egyébkén sincs tkéleesen rögzitve, én raktam rá öntapados foliabol csikokat, hogy stabilan álljon. De ég így is lehet néha hallani a fejmozgást.
De szerencsére engem nem zavar. Ha odafigyelek rá akkor hallom, de nálam egy elölről zárt ( hátul nyitott) tv állványon van. ha ennek az ajtaja nyitva van, akkor sem a udd, hanem a pulzáló wenti a zavaróbb.

(#3831) M_AND_Ms válasza vlevi (#3830) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Nas jóval nagyobb, belül nagyobb üregeket tartalmazó doboza jobban erősíti a hangot.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3832) jolti05 válasza Mr Dini (#3825) üzenetére


jolti05
őstag

Admin/admin/Root/root, mindet próbáltam, több klienssel is, a jelszó biztosan jó, bármikor belépek vele a web guiba.
Ötletem sincs, mi lehet a baj..

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3833) Mr Dini válasza jolti05 (#3832) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Reboot? :F

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3834) jolti05 válasza Mr Dini (#3833) üzenetére


jolti05
őstag

Nem sajnos :(
Evidens, hogy a felhasználónév/jelszó páros nem tetszik neki, de nem értem miért. Már másik usert is hoztam létre más néven, admin jogokkal, más jelszóval és úgy sem engedett be SSH-val.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3835) amargo válasza shteer (#3819) üzenetére


amargo
addikt

Újra gép előtt. Tehát, nem az lesz, hogy valami.docx stb, hanem tömörítve szépen elpakolja kötegelve a fájlokat. Megnéztem és win7-alatt hoz létre ilyen backup files meg stb catalogokat. Win 8.1-nél egy az egybe menti le. Azaz ott lesz az egész folder struktúrád és az értelmes file-ok is.
file history

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3836) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok.

Adott egy v2-es 2db 2TB-s WD yellow.

Úgy néz ki, hogy az uccsó, kb 4-500GB nem írható, illetve, mintha nem is létezne.
Elég nehezen jöttem rá, hogy mi a gond, illetve azt most sem tudom.

Próbáltam TM-en keresztül letölteni egy nagyobb, kb 10GB file-t, és nem indult.
Ezután leszedtem C-re a desktopra, és úgy sem tudtam átmásolni. Kisebb file-k összejöttek, de nagyon belassult. Mintha teli lenne.

Végső ötletként, csináltam extra 150GB-t törléssel, és minden rendbe jött.
Lehet, hogy HDD gond? De sehol nem látok erre utaló jelet.
Vagy csak, rosszul számolja a szabad területet?

Kérlek adjatok ötletet, mi lehet a gond, vagy hogyan álljak neki keresgélni?

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#3837) Avicularia válasza #48613632 (#3836) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálam is hasonló helyzet van. Van JBOD-ban egy régi 2 terás samsung és egy 3 terás wd red. Ha 10% alá megy a szabad hely teljesen belassul a TM letöltés, újabb torrenteket nem is lehet hozzáadni, mert elszáll connection error-al. Ha törlök és az üres hely több mint 10% visszaáll minden okésra.

(#3838) #48613632 válasza Avicularia (#3837) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor ez valami típushiba lehet? :F
De Nálad, nem is egyforma a két vinyó

(#3839) Mr Dini válasza jolti05 (#3834) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor valami nem jó az FFp telepítésedben. Az admin/zy-pkgs/ mappában valahol van egy ffp log (már ha programcsomagosvan fent). Na, abban nézd meg, hogy konkrétan mi a probléma.

Mint már kérdeztem, telnettel beenged?

Ha nem, akkor az összefoglaló szerint tedd fel a MetaRepository-t és abban megtalálod a legfrissebb, biztosan működő FFp-t, amivel valószínűleg menni fog az SSH is.

@pitepeti71

Lorem ipsum! :D

Én feltenném a hdsentinel arm-ot és ránéznék vele, hogy mi a helyzet. @arty-nak van róla egy jó kis leírása. Az összefoglalóban asszem belinkeltem.

Ha pedig javítani szeretnél a hdd állapotán, akkor írj rá egy adathordozóra egy live linuxot (ubuntu pl) és bootold be PCről. Csatlakoztasd a HDD-t(/ket), majd tedd fel a testdisket (ubi és Debian alatt sudo apt-get install testdisk majd nézz rá azzal is (sudo testdisk), hátha ki tudja javítani a problémát. De az adatokat mentsd le, mert elviekben elveszhet (nekem még nem történt ilyesmi, de jobb a biztos).

Illetve top-ba is belekukkantanék, hogy mi hergeli a nast íráskor.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3840) Avicularia válasza Mr Dini (#3839) üzenetére


Avicularia
veterán

Szoktam nézni a wincsiket a hdsentinelarm-al,100%-os hibátlan mindkettő. Mégis belassul mikor 10% alá megy a szabad hely.

(#3841) jolti05 válasza Mr Dini (#3839) üzenetére


jolti05
őstag

Nincs FFP telepítésem! (Sőt, még végig sem olvastam, hogy mi az :) )
Átnéztem a nekem szóló hozzászólásaidat, nem kérdezted még, hogy megy-e a telnet, viszont a válasz: nem, ugyanaz a jelenség.
Az imént számítógépről is kipróbáltam, hátha a telefonra telepített klienssel van valami gond, de úgy tűnik, nem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3842) Mr Dini válasza jolti05 (#3841) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs ffp-d, akkor ne csodálkozz, h nem enged be. Tedd fel a témaindító szerint és aztán próbáld.

Ui.: sorry, a telnetes hsz-t ezek szerint nem küldtem el, mivel gondoltam, h ha az ssh access deniedet dob, akkor fut és csak rossz a user/pass.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3843) #48613632 válasza Mr Dini (#3839) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, köszi a segítséget, és bocs, hogy csak most reagálok rá. :R
Nos, adatvesztés nem probléma, csakis filmek vannak fenn.

Ám eszembe jutott valami...

Anno, egy single bay NSA310-et használtam, ebben volt az egyik WD. Majd, mikor meglett a 325v2, vettem, egy azonos tipusú második HDD-t, és mindkettőt beletettem.
A poén, az első HDD-n, megmaradtak az adatok. Pedig azt hittem, majd össze fogja formázni, de nem történt ilyesmi.
Aztán szépen elkezdtem feltölteni, és hát, jelenleg ez a helyzet.

Lehet, hogy ez az oka a problémámnak? :B

[ Szerkesztve ]

(#3844) Mr Dini válasza #48613632 (#3843) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mondom, a testdisk egy nagyon okos eszköz, rengeteg mindenre jó.

Vagy e2fsck-val, esetleg a webguiból le tudod formázni a hdd-t rendesen.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3845) #48613632 válasza Mr Dini (#3844) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az az igazság, hogy nem találtam meg az ARM-os verziót ... :B
A webguis formázásra gondoltam én is, mint megoldás ...

[ Szerkesztve ]

(#3846) Mr Dini válasza #48613632 (#3845) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor kérlek olvasd át az összefoglalót! :D Ott van az, a linkes résznél.

De a testdisk != a hdsentinellel. Az egyik csak kiírja az állapotot, a másik pedig nem csak kiírja, hanem kielemzi/megpróbálja kijavítani a hibákat. Testdisk csomagom van a nasra, de ha belső hdd-t akarsz javítani vele, akkor hdd-s FFp esetén értelemszerűen csak a második hdd-t lehet vele javítani. Hiszen lecsatolja a meghajtót és akkor nem tudja olvasni a saját fájljait. Pendriveos ffpvel nyugodtan lehet szerintem. Bár még nem próbáltam. Mint említettem, a Live linuxos megoldás a tuti.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3847) #48613632 válasza Mr Dini (#3846) üzenetére


#48613632
törölt tag

ok kösz, rámegyek :)

(#3848) bexinho23


bexinho23
őstag

Ki hasznal plexet? Full hds mkv nem okoz gondot streameleskor? Eleg eros ez a NAS ehhez?

(#3849) Tonyk válasza bexinho23 (#3848) üzenetére


Tonyk
veterán

streameléshez nem kell nagy erőforrás, az a transzkódolás. Simán megy plexszel a fullhd még gyengébb verziókon is. (Természetesen nem wifin, és ez nem csak a plexre igaz.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3850) jolti05 válasza Mr Dini (#3842) üzenetére


jolti05
őstag

Én azt nem értem, hogy miért van SSH és Telnet engedélyezési lehetőség, ha gyárilag nem működik és kell hozzá FFP ? :) Ez milyen logika alapján van így? :)

A "Mi az a MetaRepository?" alatti leírásra gondolsz?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.