Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Dorian


Dorian
félisten

A NAS által létrehozott mapparendszert lehet és szabad módosítani? Pl. a gyökér könyvtárba a music, video, stb. mellé hozhatok létre új könyvtárakat vagy csak azokon belül?
Azokon belül hol érdemes / szabad? Admin vagy Public?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3102) spiky03 válasza Dorian (#3101) üzenetére


spiky03
veterán

Én a Videón belül hoztam létre új mappákat simán a TC-ben.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3103) Tonyk válasza Dorian (#3101) üzenetére


Tonyk
veterán

Persze olyat hozol létre amilyet akarsz (ez a megosztások)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3104) Avicularia válasza amargo (#3099) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, azt hiszem a legegyszerűbb ha kiképzem hogy beillessze a linket a lejátszóba. Nem egyszerű, mert olyan emberről van szó, aki egyénileg még a facebookot és a youtube-ot sem tudja megnyitni, csak ha úgy van neki beállítva a böngésző. Tehát max egy parancsikont tud megnyitni :U

(#3105) arty válasza Tonyk (#3100) üzenetére


arty
veterán

köszi!

sajna nekem az upgrade látszólag lefutott, de gyakorlatilag maradt 2.90 az összes trans* futtatható fájl a /ffp/bin-ben... kénytelen voltam leszedni az egészet (funpkg -r), törölni minden maradványfájlt

ezután a "tiszta" 2.92 telepítő nem rakta fel a transmissiont (funpkg -i) - egyszerűen nem kerültek a megfelelő helyekre a fájlok, noha a funpkg-vel ki lehetett listázni, mint installált package

szal megint tákoltam: 2.90 telepit, 2.92 fájlokkal felülirtam mindent.... pedig a multkori után hagytam h a transmission.sh immár root-ként futtassa a transmissiont.... tehát minden "best practice" volt :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3106) Anonymus23 válasza arty (#3105) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem sem megy a 2.92-es. Sem az upgrade, sem a tiszta telepítés...
Sajnos egyik fordítás sem, pedig én is hasonlóképpen csináltam mint a 2.90-es telepítését...

Milyen fájlokat írtál felül?

;) - The Power of the Light Side

(#3107) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#3106) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát most feladtam...
Már újraraktam az FFP-t is, hogy nulláról induljak, de vagy nem csinált semmit, vagy az IP-re panaszkodott, hogy nem engedélyezett IP... Már próbáltam a 2.90-est visszarakni, majd 2.91-est is, illetve sajnos egyik 2.92-essel sem ment, nem tudom miért, mert ha nulláról telepítettem, akkor sem volt hajlandó elindulni.
Na majd talán hosszú hétvégén még próbálkozom...
Most ment vissza a programcsomagos 2.82-es, ez ment azonnal..

;) - The Power of the Light Side

(#3108) Mr Dini válasza Anonymus23 (#3106) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Miért, mit ír?

2.) Ha sehogyan sem megy fel, akkor csomagold ki a cuccot egy "tar xf <csomagnév>"-vel, vagy a "funpkg -x <csomagnév>"-vel. Ez visszaadja az összes fájlt, ami a csomagban van, de Neked csak az ffp mappát kell összefűzni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3109) arty válasza Anonymus23 (#3107) üzenetére


arty
veterán

szerintem 290-et felrakod, utána a 2.92-ből midnight commanderrel a 2.92-es packból a fájlokat másold szét oda, ahova a 2.90 is tette - ffp/start, ffp/bin, ffp/share/... stb

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3110) Anonymus23 válasza arty (#3109) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, az kellene, de az sem volt jó mert a 2.90-es sem indult el, de már utoljára odáig jutottam, hogy az IP-re panaszkodott, mint nálad.
Az ffp-t komplett töröltem, és nulláról raktam fel.
De kérdés: a 2.84-es csomaghoz elég volt az a 2 plusz amit fel kellett telepíteni, de a 2.9x-hez még kell vagy 2-3 plusz, amit slackers kell felrakni. Szerintem itt lesz valami, mert lehet nem egyforma verziók vannak adott esetben feltelepítve.

;) - The Power of the Light Side

(#3111) Tonyk válasza Anonymus23 (#3110) üzenetére


Tonyk
veterán

De induláskor mire panaszkodik?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3112) TRob1


TRob1
veterán

Rákérdeztem Zyxel-éknél hogy véletlenül nem-e terveznek TM csomagfrissítést. Hááát sajnos nem. :(

"Köszönjük a türelmet.

Sajnos nincs tervezve transmission csomag újitás.

A következő firmwér a következö heteken belül fog ki jönni (v4.81) de ez az idö meg a hostnam problémákat fogja javitani.

Akármi mással kérjen további segitséget hogy ha szüksége van.
"

¤ R'n'R ¤

(#3113) Anonymus23 válasza Tonyk (#3111) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a baj, hogy majdnem semmire.
FFP alól kérdezve azt mondja, hogy a TM fut.

Akár TM GUI-ból, akár WEB GUI-ból viszont nem elérhető.

Amikor nincs elindítva a TM, akkor ugye azonnal kidobja, hogy connection refused. Amikor elindítottam, akkor detto volt olyan hibaüzenet ami gonorrea bajtársnak LINK, meg volt olyan hibaüzenet egy kb 10-20 másodperces tekerés után ami hasonló volt a connection refused-re, de mintha más lett volna, sajnos mérgemben nem jegyeztem meg, hogy pontosan mit ír.
Az FFP meg semmit sem ír...

;) - The Power of the Light Side

(#3114) gonorrea válasza Anonymus23 (#3113) üzenetére


gonorrea
senior tag

nekem is megint valami gebasz van a 2.90el, folyamatosan connection timeout ssh-n meg fut :(

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3115) Mr Dini válasza Anonymus23 (#3113) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A csomagokkal max annyi gond lehet, hogy valamiért nem tudja upgradenél letörölni a régi cuccokat, viszont az új csomagban is van egy abból a fájlból. Na ilyenkor elég bugyuta módon nem felülírja a régit, hanem az újat átnevezi <fájlnév>.new -ra...

És nem működik a doremove.sh, amivel ezt meg tudnám oldani... De van egy ötletem ezzel kapcsolatban. Majd konzultálok br2-vel és Mijzelffel ezzel kapcsolatban.

Addig is javaslom, h úgy próbálj frissíteni, h törölj le mindent a régiből, ha kell kézzel is!

Vagy próbáld meg lefordítani magadnak a csomagot. Az a biztos! Hidd el, nem bonyolult.

@gonorrea

Kérlek tégy egy próbát ezzel a csomagommal: transmission 2.92

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3116) sedo


sedo
tag

Aki kicserélte már, meg tudja mondani, milyen sorrendbe kell átkötni a venti kábeleit? Egy noiseblocker xc1-et tennék be a gyári helyére.

Ez alapján csak a sárgát és a pirosat cseréltem fel, fekete maradt a helyén, de így nem pörgött fel a venti bekapcsolásnál.

Vagy 325v2 esetén nem is szükséges szórakozni ezzel? Alaphelyzetben ki sem próbáltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3117) Anonymus23 válasza Mr Dini (#3115) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ne értsd félre nem panasz, vagy reklamáció, pusztán jelzés. Én veszíteni nem veszítettem semmit (max időt) de ez meg a sajátom.

Teljes nulláról telepítettem, úgy hogy előtte letöröltem az FFP-t is a programcsomagok közül, a beállításokkal együtt, az ahogy tudom csontra letörli.
Előtte ilyen .new fájlt azt láttam..., aztán gondoltam, hogy jobba ha kompletten törlöm, mint kínlódok vele, mivel kompletten felrakni is a nulláról 10-15 perc (ki vannak másolva a parancsok egy TXT fájlba, hogy ne kell írosgatni, az új TM nevével is, így elég gyorsan lehet haladni a puttyban).
De aztán ott is elkezdtem mindent csinálni, amikor elsőre nem sikerült, így biztos össze volt már megint kavarva.

Mondom ha lesz időm hosszú hétvégén, akkor megint nekiállok, és meglátom, hogy mit sikerül összehozni.
Ha nem megy, akkor marad a programcsomagos, mivel csak a mappákat és a settings fájlt kell átmásolni, így ott sincs rizikó benne.

Most inkább a Division :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#3118) gonorrea válasza Mr Dini (#3115) üzenetére


gonorrea
senior tag

nem baj ha nekem most Tonyk féle van fenn?
hogyan tegyem fel ezt, tiszta telepítés vagy csak upgrade?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3119) gonorrea válasza gonorrea (#3118) üzenetére


gonorrea
senior tag

felraktam a 2.92es tm-et ugyanugy forbidden Unauthorized IP Address :(
ssh alatt fut

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3120) arty válasza gonorrea (#3119) üzenetére


arty
veterán

ez más miatt van - ha eddig a TM-ed jól ment, akkor ez az uj máshova települt, ergo alap configgal fut, ami meg tiltja az IP-d

megoldás:
- megállítani a TM-et - /ffp/start/transmission.sh stop
- régi helyről (nemtom melyik pakkod volt és az hol tárolta a torrenteket, resume fájlokat, logot, settings.json-t - talán(!) a /mnt/HD_a2/.transmission-daemon ?) uj helyre (/ffp/tm)
- komplett .transmission-daemon könyvtárat tedd, felülírva a 2.92 default cuccait a régi TM-ed már testreszabottjával. ezután indíthatod a transmission daemont.

amugy a 2.90 nekem is dobált connection timeoutot, de a 2.92-vel vagy nincs vagy ritkább és nem látom

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3121) Anonymus23 válasza arty (#3120) üzenetére


Anonymus23
veterán

Cáfolnám, mivel nekem sem alap settingsel ment, és nekem is Unauthorized IP-t dobott...

Csak hogy biztos legyen, a programcsomagosba visszamásolva a mappákat és a fájlokat azonnal indult és ment a korábbi autentikációval.
Hétvégén ki fogom próbálni friss ropogós telepített FFP-vel a 2.92-es telepítését nulláról. Annyit meg fogok tenni, hogy most screenelem a hibaüzeneteket is.

Csak egy kérdés a tudósokhoz:
A 310-es leírásában szereplő curl és libevent telepítése illetve sorrendben való telepítése ugyanilyen fontos?
Ezeket már slackerrel töltöm le, és ott a legmagasabb verziószámú kerül fel mindig...

;) - The Power of the Light Side

(#3122) gonorrea válasza Anonymus23 (#3121) üzenetére


gonorrea
senior tag

nálam is programcsomagos simán indult, stat setting fájlok ill. torrents stb mappák visszamásolása után :(

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#3123) anitanita


anitanita
újonc

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy filmlejátszásra csak a streameléssel használható a nas? Eddig wifin használtam a gépet egy lg okostévével, de a komolyabb hd filmeknél nagyon beszaggat a lejátszásnál. Milyen megoldások léteznek még?

(#3124) anitanita válasza anitanita (#3123) üzenetére


anitanita
újonc

És még egy kérdés. A nas a v4.70-es firmwaret használja, de mindig feljön az ajánlás,hogy frissitsem az újra,ami a v4.80
Elég,ha csak ráklikkelek a frissitésre? Mit kell még tenni? Illetve érdemes frissíteni? Én csak torrentre,meg lejátszásra használom a gépet, azt most is tudja. Mivel jobb a frissités? Illetve ha frissitem,akkor megint be kell állítani rajta mindent? És a transmissiont befolyásolja? Mármint hogy megmaradnak a torrentek, és rendesen seedeli tovább,vagy bekavar? Bocsi a sok kérdésért, de csak egy mezei user vagyok :)

(#3125) Dorian válasza anitanita (#3123) üzenetére


Dorian
félisten

Wifis adatkapcsolat eleve problémás komolyabb bitrátájú filmeknél.
A legjobb az lenne, ha vennél egy hálózati médialejátszót.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3126) anitanita válasza Dorian (#3125) üzenetére


anitanita
újonc

Van egy asus oplay lejátszóm, de azt miképpen kötöm össze a nassal? :F

(#3127) Mr Dini válasza anitanita (#3124) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bugfixek (pl hosztnév bug kijavítása) kerültek szinte csak az új frissítésbe, olyan nagyon lényeges dolgok nem.

Ha frissítessz, minden megmarad(csak az fw cserélődik). Igen, a tm is beletartozik a minden-be.

@urak, akiknek gondja volt a tmmel

Készítettem egy fixált verziót, amit teszteltem 2 nason is, mind2-n 100%-os teljesítményt nyújtott. Egyedül a restartot nem sikerült megoldanom még, ezért mindenképp start/stop-ot használjatok! A tm mappája (azaz a /ffp/.tm/transmission-daemon/ mappa) legyen üres! A transmission is legyen letörölve! (Ez fontos, mert most nagy T-vel írtam direkt a Transmission-t, h ne legyen gond a régi verziókkal)

Innen tudjátok letölteni. Helyezzétek el valahol, majd cédézzetek a mappába, ahol a tm van, majd adjátok ki a szokásos funpkg -i Transmission-2.92-arm-1.txz

Majd /ffp/start/transmission.sh start

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3128) Mr Dini válasza Mr Dini (#3127) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Illetve akinek még a módosított csomag sem megy, az megpróbálhat magának csomagot csinálni a lefordított cuccokból, bár nem gondolom, hogy ez megoldana bármit is. Próba szerencse!

Tehát innen szedjétek le a tar állományt és tegyétek be egy üres mappába! Ezután csomagoljátok ki így:

tar xf <csomagnév>

Ezután érdemes kiadni egy ls parancsot és ha látjuk a letöltött tar mellett az ffp és az install mappát is, akkor jól csináltuk. Most töröljük ki a tar.gz-t:

rm <csomagnév>

A csomagot semmiképp se hagyd ott!

Ezután maradj a mappába cdzve és add ki ezt:

makepkg Transmission 2.92 0

Ha ez lefutott, akkor a /tmp/ mappában ott is lesz a frissen elkészült csomagunk. Ezt már tehetjük is fel a funpkg segítségével és ha minden igaz, akkor menni fog a cucc.

Ha valaki, akinek nem ment a csomagom és ezzel a módszerrel sikerült, az nyugodtan ossza meg a sajátját, hátha a többieknek is menni fog! :)

Ui.: mindenkit megkérnék, h az install mappához a csomagban ne nyúljon, illetve ne terjessze, mint "saját" csomag.

Köszi! :R

Uui.: sorry, ha "picit" zavaros lett, siettem...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3129) arty válasza Anonymus23 (#3121) üzenetére


arty
veterán

honnan tudod? :)
a screenshoton tipikusan az alapbeállítás "hibája" látszik...

pl nekem is dobta a hibát, pl amikor a nobodyként futó Transmission nem tudta olvasni a root által létrehozott conf fájlt...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3130) tibi020


tibi020
tag

Sziasztok!

Van egy Nas325 és idáig tökéletesen működött kb. 2 éves most.
a legújabb firmware telepítés óta állandóan elérhetetlen a nas, vissza tettem a régi firmware-t, de nem javult meg.
a router azt mutatja, hogy kiosztotta neki az ip címet, de kb. 3-4 perc után már megszakad a kapcsolat a nas-sal, bár a router szerint nem.
csináltam resetet, meg talán hard resetet is, egy bip, két bip, de semmi, újra elérhetetlen 3-4 perc után.

ötlet?

(#3131) Mr Dini válasza tibi020 (#3130) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

3 csippanásig próbáld!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3132) Anonymus23 válasza Mr Dini (#3127) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia,
Köszönöm :R

Csak egy kérdés: ahol felraktad, ott teljesen nulláról raktad fel? Mert szerinte nálam már összeakadtak a dolgok a korábbi telepítésekkel, és ha lesz időm hosszú hétvégén, akkor először legyalulom az FFP-t és nulláról fogom felrakni, ott meg ugye akkor kell létrehozni pl az FFP/TM könyvtárat is, így más nem is lehet benne előzetesen...

;) - The Power of the Light Side

(#3133) GrandS


GrandS
senior tag

Zyxel NAS 326. Erről mit lehet tudni? A 325 utódja? Jobb?

(#3134) Mr Dini válasza Anonymus23 (#3132) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, direkt csináltam egy ffp sticket. Az rtmp, az uClibc frissítése mellett még asszem hiányolt vmit, de utána szépen elindult. A tm mappát és a settings.json-t létrehozza magának.

Bár felraktam már éles rendszerre is, ott sem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3135) Anonymus23 válasza Mr Dini (#3134) üzenetére


Anonymus23
veterán

OK, biztos vagyok benne, hogy nálam volt valami.

Csak a sorrend miatt, újra kérdezném. A 310-es leírásában benne van, hogy SORRENDBEN kell a fájlokat feltelepíteni. Ez tényleg fontos, vagy úgyis szól, ha valami hiányzik neki, és elég ha utólag telepítem fel mondjuk slackerrel?

;) - The Power of the Light Side

(#3136) anitanita válasza anitanita (#3124) üzenetére


anitanita
újonc

Akkor senkinek nincs ötlete? Most jut eszembe,amikor másolok pc-n a nasról a közvetlenül beledugott pendrivera,miért szakítja meg a másolást akkor,ha kikapcsolom a pécét?

(#3137) Mr Dini válasza anitanita (#3136) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mert gondolom nem a nason másolsz, hanem sambán. Másolj a nas FFP féle SSH-ján és használj screen-t! Akkor nem fog megszakadni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3138) anitanita válasza Mr Dini (#3137) üzenetére


anitanita
újonc

Hát így nem tudom :) A windows felületen másolok,ha így érted :) Azt,amit említettél,azt hogy kell?

(#3139) Mr Dini válasza anitanita (#3138) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Igen, a windows smb-t (szambát) használ az egy hálón lévő gépek közti kommunikációra.

FFP-t kell felraknod. Erre kitér a témaindító cikk is. Majd szükséged lesz az uwsiteloader.sh-ra, aminek a telepítéséről a blogom Hasznos eszközök […] 1. részében találsz leírást, vagy akár a topik keresőjében is bogarászhatsz.

Ezután kelleni fog az mc, a screen és a glib 2. Ezeket pl így tudod feltenni:

slacker -Ua mc glib-2 screen

Mind a 3-ból csillagozz meg egyet (javaslom mindegyikből a legfrissebbet), majd okézd le és már fent is van a cucc.

Ezután indítsd el az mc-t a screen mc paranccsal, indítsd el a másolást és nyomj egy Ctrl+A Ctrl+D kombinációt. Ez lezárja kicsire az mc-t és akár be is zárhatod a PuTTy-ot. Ha szeretnél visszatérni az mc-be, akkor csak simán add ki a screen -r parancsot!

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3140) anitanita válasza Mr Dini (#3139) üzenetére


anitanita
újonc

Ajjaj... most leizzadtam :) Nekem ez mongolul van :D

(#3141) Mr Dini válasza anitanita (#3140) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor térjünk át a lépésről lépésre -re!

Az FFP-t sikerült már feltenned a témaindító cikk alapján?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3142) arty válasza GrandS (#3133) üzenetére


arty
veterán

elnevezésében egyértelműen utódnak szánják

az arm v5 (ami a 325-ben van) után a ez az arm v7 cpu-s nas igen komoly előrelépésnek ígérkezik, ha valaki komolyabb digi nettel torrentezne :)

http://zyxel.nas-central.org/wiki/Category:NAS326

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3143) GrandS válasza arty (#3142) üzenetére


GrandS
senior tag

És az ára sem ugrott meg nagyon.

(#3144) anitanita válasza Mr Dini (#3141) üzenetére


anitanita
újonc

Szia :) Nagyon szépen köszönöm, hogy próbálsz segíteni,csak sajna én a technikában egy buta nő vagyok. Ennek meg sem póbálok nekikezdeni,mert csak elrontok valamit. Ha meg tudnám oldani a filmlejátszást valami vezetékeléssel, akkor egyszerűbb lenne a dolgom, nem kellene a full hd filmeket másolgatnom.

(#3145) Mr Dini válasza anitanita (#3144) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ebben az esetbem javaslom, h az oplay helyére vegyél egy Rpi2-t, vagy hármat, tegyél rá openelecet és már mehetnek is a hd filmek pl szambáról.

Ui.: az ffp jó dolog, sok mindenre jó. És a rengeteg leírás alapján semmi szakértelem nem kell hozzá. Ha elakadnál, akkor pedig itt a topik, segítünk! ;)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3146) tibi020 válasza Mr Dini (#3131) üzenetére


tibi020
tag

Szia!

Próbáltam a 3 csipanást is de ugyanúgy csak 1.2 percre javul meg, aztán újra elérhetetlen.
Esetleg más valami ötlet.

(#3147) R a y


R a y
senior tag

Egy gyors kérdésem lenne, commandból hogy tudok logot legkérdezni??? Köszönöm!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3148) Mr Dini válasza tibi020 (#3146) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

FFP-d van?

@R a y

Milyen logot szeretnél? Pl dmesg?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3149) Dorian


Dorian
félisten

Azért így 1-2 hét után rájöttem, hogy bizony ez hangos ahhoz, h a nappaliban legyen.
Mindenki kapaszkodjon: Sztem beteszem a fürdőszobába ;] (WC-be lenne a legjobb, de ott nincs konnektor) Ez az ötlet csak nagy, vagy óriási marhaság? Fröccsenő víztől védett helyen lenne, ill. nyitott ajtónál fürdünk, így olyan óriási pára sem szokott lenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3150) rgeorge válasza Dorian (#3149) üzenetére


rgeorge
addikt

Azért ellenőrizd a páratartalomra vonatkozó előírásokat, mert szerintem nem fürdőszobába való a NAS. Engem is zavar a hangja, főleg most, hogy két HDD van benne.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.