Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) taip válasza Mr Dini (#3450) üzenetére


taip
senior tag

Nem vagyok belső hálón, de kívülről is megy az SSH, illetve 22-es porton az SFTP.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3452) Mr Dini válasza taip (#3451) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Miért, ki"forward"oltad a routerben a 22-t is?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3453) taip válasza Mr Dini (#3452) üzenetére


taip
senior tag

Ja, volt rá lehetőség. :D

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3454) Mr Dini válasza taip (#3453) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát, akkor már csak a kulcs van hátra, ha szeretnéd.

Kerestem Neked egy 1xű tutorialt róla. (angol nem árt)

Viszont, ahogy írja is, a .ppk fájlt feltétlenül mentsd le olyan helyre, amiről nem veszik el, mert ha elveszne, utána max a telnet/Tweaks féle ssh segíthet!

Illetve a puttygen-ben azt javaslom, h a Number of bits-et tedd át 4096-ra.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3455) taip válasza Mr Dini (#3454) üzenetére


taip
senior tag

Köszi, majd megnézem. :)
És akkor ezzel célszerű belépkedni ftp (Winscp) helyett?

Illetve ettől még a portscan-től nem vagyok védve, bár gondolom azt a routeren kellene tudni kivédeni, hogy ne engedje a véletlenszerű végignézést.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3456) vlevi


vlevi
nagyúr

Ismét egy transmission kérdésem lenne.
A TM-t nem ffp alá telepitettem, hanem csomagból. Megy rendesen, a gond a NAS kikapcsolásával van. Amikor megy a TM, és kikapcsolom a NAS-t, akkor következő bekapcsoláskor az összes torrentre azt irja, hogy a fileok nem elérhetőek. Ha nyomok a torrrentre egy pause-t, és utána inditast, akkor rendbejön.
Egy HDD van a NAS-ban, ha ez számit valamit. Hamarabb indulna a transmission, mint, ahogy felmountolodna a hdd a helyére? Vagy számít az, hogy letöltési helynek a /mnt/HD_a2 van megadva? Esetleg, ha máshogy adnám meg, akkor már látná betöltés közben?

(#3457) Mr Dini válasza vlevi (#3456) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vagy számít az, hogy letöltési helynek a /mnt/HD_a2 van megadva?

Tulajdonképpen rá is világítottál a probléma forrására! :)

A /mnt/HD_a2 egy FFp specifikus elérési útvonal. A start szkriptje pedig a Tm indulása után indul. Cseréld le /i-data/md0-ra, vagy /i-data/<hddazonosito> -ra.

br2 szokta a csomagjaiban megrögzötten ezt a path-t (elérési utat) használni, de eddig még soha nem sikerült bebizonyítani Neki, h használja inkább a /i-data/md0-t. Úgyhogy köszi a példát! Ha megengeded, továbbítom Neki. :))

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3458) Tonyk válasza Mr Dini (#3448) üzenetére


Tonyk
veterán

" Ezek a botok random kiválasztanak egy ip-t, mondjuk megpingelik és ha jön rá válasz"

Discard ping from WAN

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3459) Mr Dini válasza Tonyk (#3458) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, de nem minden router (jobban mondva fw) tudja ezt.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3460) vlevi válasza Mr Dini (#3457) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet a háttérben :R

(#3461) Beni2360 válasza Mr Dini (#3427) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocsi, hogy zavarlak de egész délután evvel foglalkoztam de nem tudok rájönni, hogy mi hiányzik nekem. Idézem soraid:
Akkor hozz létre kérlek egy web_prefix nevű fájlt az admin/zy-pkgs mappában ezzel a tartalommal
Ezt a lehetőséget nem találom amit vastagon jelőltem, magyar nyelven van minden. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3462) Mr Dini válasza Beni2360 (#3461) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A nas smb/cifs megosztásán belül (ez pl windows explorerben a hálózat alatt elérhető asszem) a \\NASIP(v hosztnév)\admin\zy-pkgs mappába kell betenni a fájlt.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3463) Beni2360 válasza Mr Dini (#3462) üzenetére


Beni2360
félisten

OK köszi én meg mindenáron a böngészőben a lehetőségek közt kerestem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3464) Beni2360 válasza Mr Dini (#3462) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt valahogy nem tudom értelmezni: innen NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
Navigáljunk az NSA megosztási közül az Admin/zy-pkgs könyvtárba. Itt hozzunk létre egy fájlt (én web_prefix (kiterjesztés nélkül) nevet adtam neki) a következő tartalommal: ftp://ftp.zyxel-tech.de
Hogyan tudok win alatt ott egy fájlt létrehozni.stb

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3465) rzerge válasza Mr Dini (#3430) üzenetére


rzerge
aktív tag

felrtaktam ezt az újabb minidlna-t, de ahogy nézem nagyon pörgeti a procit (325v2)
elképzelhető, vagy majd visszaáll, vagy valami más gixer lehet?

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3466) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ha ezt vehetjük a Zyxel NSA325 v2-es topic-nak, akkor ide is feltenném a kérdésemet, hátha több ilyen tulaj megfordul itt, mint a sima NAS-os topic-ban:

A Zyxel NSA325 v2 után érdeklődök, hogy állítólag elég hangos a ventije. Ha ez így van, akkor milyen nehéz benne ventit cserélni és ha jól tudom ezt nem lehet garanciavesztés nélkül megtenni? :F

Valamint arról is érdeklődnék, hogy LAN-on keresztül nagy bitrátájú videók stream-elésére mennyire alkalmas?

Köszönöm! :)

(#3467) vlevi válasza SunMount3r (#3466) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Valamint arról is érdeklődnék, hogy LAN-on keresztül nagy bitrátájú videók stream-elésére mennyire alkalmas?"
Huszongigás mkv-t szépen vitte. Most nagyobb nincs a kezem ügyében, de azt tudom, hogy valamelyik nap, amikor külső HDD-re másoltam egy filmet, hasonló méretű volt, és azt a TV-m a külső HDD-ről szaggatva játszotta csak le.
File másolás közben 50-60 közötti sebességgel másol.
Viszont az ISO fileok lejátszása valami miatt nem volt az igazi. Lehet, hogy az öreg HDD miatt volt, de akár PC-n, akár Androidos TV boxxal próbálta, Samba megosztáson keresztül, Kodival 2-3 perc után beszaggatott és le is állt a BD ISO.
Ventillátoráról nem tudok pontosat mondani. Az enyémet használtan vettem nemrég, és szerintem már csapágyas lehet,vagy valami ilyesmi, mert nem egyszerűen zúg, vagy süvít, hanem búg, periodikosan kicsit halkabban, hangosabban. Szerintem újkorában nem lehet ilyen a hangja.
Viszont az egész NAS hangja inkább a vinyóból jön. Tegnap még egy régi 250gigás zajgenerátor volt benne, most kapott egy piros 4terásat. A HDD hangját már nem hallom, csak egy kicsi kattogást, pedig éppen másolok rá. Az előbbi vinyó folyamatosan rázta az asztalt.

(#3468) viktorio17


viktorio17
csendes tag

owncloud-nál hogy tudom beállítani, hogy ne 513 MB legyen a felső határ?

(#3469) M_AND_Ms válasza SunMount3r (#3466) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem túl bonyolult a csere. Ha nem cseszed el, akkor nem vész el a gari, mert ugyanúgy bármikor vissza lehet tenni a gyárit is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3470) shteer válasza SunMount3r (#3466) üzenetére


shteer
titán

Nem is kell cserélni, elég egy Noctua Low Noise adapter hozzá

..szerintem jónak tűnik

(#3471) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

A külső hdd-n lévő filme(ke)t (350-800 mb mp4) a zyxel cloud-ból, android appal nem tudom végig lejátszani. Random más időpontban leáll, a fájl nem támogatott hibaüzenettel(326-os). Pc-n simán megy, fájl böngészőből. Még nincs benne kötet (belső hdd). Mi lehet a hiba?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3472) SunMount3r válasza vlevi (#3467) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig az iso-k lejátszása is kardinális lenne, köztük 3D BD iso-ké is. Én is Android Box-al játszanám le (Q10 pro), amiben bár van egy winyónak tárhely, csak ugye a jövőbeli bővítés miatt gondolkodok a NAS-on. Más jellegű file megosztásra is kellene (már nincs másutt tárhely), de ha már a NAS jöhet csak szóba, akkor olyan legyen ami minkét igényt kielégíti.

Valakinek van még BD iso lejátszással tapasztalata LAN-on keresztül?

És köszi! :)

(#3473) Mr Dini válasza Beni2360 (#3464) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudod a nast Win alól a Számítógép>Hálózat>NASHOSTNAME (pl NSA325v2) alatt éred el. Na ide navigálj el és ezen belül az admin megosztást (mappaszerűséget), majd a zy-pkgs mappát válaszd. Na itt kell létrehozni pl jegyzettömbbel egy kiterjesztés nélküli sima web_prefix nevű fájlt és beleírni vagy a ZyXEL tech, vagy a MetaRepo urljét, attól függően, h mit akarsz feltenni.

@nlpK

Szia!

Én ugyan BD lejátszást még 325v2-n nem próbáltam, de a közeli rokonával, a 320S-sel nálam tökéletes Rasperry Pi2-re az iso lejátszása nfs-en. Illetve winen néhányszor régen próbáltam, mikor még a TV-n nem volt Pi Daemon Toolssal lejátszani BD isokat a nasról. Nem akadozott egyáltalán az sem.

(3D volt és full hd mind 2, pontos bitrátát, médiainfó adatokat már nem tudok...)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3474) Mr Dini válasza taip (#3455) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ezt valahogy nem vettem észre... :B

ezzel célszerű belépkedni ftp [...] helyett?

Maradjunk az ftp-nél, a WinSCP másra is jó. Első lépés, hogy a routerben törlöd a 21-es portforwardot minél gyorsabban, mert ftp-n keresztül (pláne proftpd-n) gyerekjáték bejutni a konzolba... És csak idő kérdése, h mikor találják meg a lehetőséget.

Sorry, ha eddig nem volt világos, igyekszem érthetően fogalmazni... Tehát dióhéjban! Megcsinálod azt, amit a linkelt angol nyelvű cikkben olvashattál, majd a Putty-nak/WinSCP-nek berakod ezt a generált .ppk fájlt kulcsnak (ez a privát kulcs). Ezután ha még nem tetted meg, akkor tedd ki a nasip-n a belső 22-es portot mondjuk a külső 13522-re és a WinSCP-vel máris el tudod érni a fájlokat, ha Connection type-nak (csatl. típus) az SFTP-t választod, ip-nek/hosztnak az ip-t/dinamikus DNS-t és felh. névnek pedig a root-ot. A jelszó helyett pedig ugye kulcs van, így azt nem kell megadni, majd ha megvagy, akkor csatlakozhatsz is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3475) Beni2360 válasza Mr Dini (#3473) üzenetére


Beni2360
félisten

Na itt kell létrehozni pl jegyzettömbbel egy kiterjesztés nélküli sima web_prefix nevű fájlt és beleírni , - na itt vagyok elakadva mert a jegyzettömb mappát hoz létre mentéskor és nem fájlt. vagy van valami amit nem tudok 24 éves win múltomból. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3476) Mr Dini válasza Beni2360 (#3475) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor mentsd le web_prefix.txt-nek és TotalCMD-vel töröld ki a .txt-t utána.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3477) Beni2360 válasza Mr Dini (#3476) üzenetére


Beni2360
félisten

:R na végre, így már össze jött. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3478) Tonyk válasza Mr Dini (#3474) üzenetére


Tonyk
veterán

pureftp a gyári szerver ...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3479) Mr Dini válasza Tonyk (#3478) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ja, csak a Swiftkey jobban tudta a dolgot... :DDD

Az ftp-t is FTC-re akarta javítani... :C

Asszem maradok a gépnél!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3480) Mr Dini válasza rzerge (#3465) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A csomag tesztelése közben semmi ilyesmit nem tapasztaltam, úgyhogy arra tudok tippelni, hogy éppen csak indexelte a médiát. Ha a médiakeresés után sem állna helyre, akkor ránézek. Melyik csomagom tetted fel? A sima eredetit (amiben csak az inotify lett moddolva), vagy a HUN-t(amiben a webes felület tud csak magyarul jelenleg :DDD)?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3481) greenie


greenie
csendes tag

Sziasztok!
Most akarok venni egy nsa326 NAS-t. Még nagyon kezdő vagyok ezen a téren, alapvetően 2 kérdésem lenne. Ha már ki volt ez tárgyalva, akkor előre is elnézést kérek.

1. Meglévő HDD-t akarok belerakni, ami NTFS formátumra van formázva és van is rajta tartalom. Beüzemelés esetén a NAS le fogja formázni, tehát elvesznek róla az adatok, vagy marad minden a helyén?

2. Gondolom a NAS meghajtóit simán mint egy hálózati meghajtót tudom windows alatt csatlakoztatni, amikor a belső hálón vagyok.

Köszi előre is a segítséget!

(#3482) Mr Dini válasza greenie (#3481) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

1. [...] Beüzemelés esetén a NAS le fogja formázni, tehát elvesznek róla az adatok, vagy marad minden a helyén?

Igen, le fogja formázni ext4-re, tehát elvesznek az adatok.

2. Gondolom a NAS meghajtóit simán mint egy hálózati meghajtót tudom windows alatt csatlakoztatni, amikor a belső hálón vagyok.

Jól gondolod. :) De van még lehetőség ftp-re, DLNA-ra és HTTP elérésre is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3483) rzerge válasza Mr Dini (#3482) üzenetére


rzerge
aktív tag

minidlna-ban be lehet azt állítani valahogy, hogy ne csak az első hdd-ről olvassa a tartalmakat, hanem mindkettőről? (nincs raid és jbod sem nálam)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3484) Mr Dini válasza rzerge (#3483) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Persze. Nézz rá a /ffp/etc/minidlna.conf-ra! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3485) vlevi válasza Mr Dini (#3482) üzenetére


vlevi
nagyúr

fogja formázni ext4-re,
Sőt, nem is simán csak ext4-re, hanem raid tömbre. Ég akkoris, ha csak egy lemez van a nas-ban.
Tegnap vettem ki belőle a próbálgatáshoz használt hdd-t, és próbáltam ubuntuval ránézni. Nem sikerült. Biztos van valami kodszer, amivel a raidből ki lehet szedni, de éjfél körül nem volt kedvem hozzákezdeni.

(#3486) Beni2360 válasza Mr Dini (#3476) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha lehet zavarnálak még. Már az önkéntes tanulást feladom mert nem megy.
Telepítettem pl az mc és nem tudom elindítani, szeretnék egy kapcsolatot az LG TV-mel egy hálózaton van a nassal. vagyis egy valamilyen szervert szeretnék felrakni a nasra. De nem megy :F
Az ffp már fen van

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3487) vlevi válasza Beni2360 (#3486) üzenetére


vlevi
nagyúr

"szeretnék egy kapcsolatot az LG TV-mel"
Ehhez viszont elvileg nem kell semmit sem állítani.
Azért nem, mert alaphelyzetben a NAS-on engedélyezve van a twonky, azt pedig már a 6 éves Samu tévém is látja.

(#3488) Beni2360 válasza vlevi (#3487) üzenetére


Beni2360
félisten

rendben értem nálam is engedélyezve van de hol kellene látnia a tv-nek?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3489) TRob1 válasza Beni2360 (#3488) üzenetére


TRob1
veterán

SmartShare/Eszközök

¤ R'n'R ¤

(#3490) Beni2360 válasza TRob1 (#3489) üzenetére


Beni2360
félisten

Én vén Lütyő, hát kerestem ott de mivel kettő routerem van össze kötve és már a tv-nek csak a másodikon maradt hely ezért nem látta. :U Látta az elsőre wifin kapcsolódó laptop a serviio-t de a lanon levőt nem. pf köszi mindenkinek. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3491) rzerge válasza Mr Dini (#3484) üzenetére


rzerge
aktív tag

csak azért kérdeztem, mert anno a dlink-nél csak az egyik meghajtót lehetett tallózni
de akkor ez itt más :C

ez az alap:
media_dir=V,/i-data/md0/video
media_dir=A,/i-data/md0/music
media_dir=P,/i-data/md0/photo

így kell?
media_dir=V,/i-data/md0/video
media_dir=A,/i-data/md0/music
media_dir=P,/i-data/md0/photo
media_dir=V,/i-data/md1/filmek
media_dir=A,/i-data/md1/zenek
media_dir=P,/i-data/md1/kepek

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#3492) Tonyk válasza rzerge (#3491) üzenetére


Tonyk
veterán

így

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3493) Mr Dini válasza rzerge (#3491) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

csak azért kérdeztem, mert anno a dlink-nél csak az egyik meghajtót lehetett tallózni

Valóban így volt, de ez nem a D-link hibája, hanem ez a feature nem rég került be (verzió szerint mérve, időben picit régóta). Biztos az még a régebbi verzió volt.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3494) pedrock


pedrock
tag

Sziasztok! Ismét akadt egy kis gondom. Beraktam még egy meghajtót, de valahogy nem tudom a torrenteket oda menteni. Az első meghajtó elérési útja nálam ez: /etc/zyxel/storage/sysvol/<fájl név> Mi a második meghajtó neve?

(#3495) Tonyk válasza pedrock (#3494) üzenetére


Tonyk
veterán

Első meghajtó: /i-data/md0
Második meghajtó : /i-data/md1

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3496) pedrock válasza Tonyk (#3495) üzenetére


pedrock
tag

Lehetséges, hogy az NSA325 v2 és NAS326 rendszerben is eltér? Mivel az általad megadott módon nem érem el a meghajtót.

(#3497) Tonyk válasza pedrock (#3496) üzenetére


Tonyk
veterán

Elképzelhető akkor ezek szerint. Még nem volt szerencsém 326-hoz. Ha van ssh-d, akkor nézz bele a /mnt -be vagy add ki a mount parancsot vagy az lsblk parancsot és látod mi hová van csatolva.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3498) Mr Dini válasza pedrock (#3494) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia,

Ugyan én sem tudom a konkrét választ, de az nagy botorság lenne a ZyXEL csapattól, ha megbolygatják az FHS-t és a /etc-alá csatolják fel a HDD-t...

Szóval azt javaslom, h a webes felületen a második HDD-n hozz létre egy megosztást (pl Transmission) és add meg ezt a TM-nek:

/i-data/md1/Transmission/

Illetve az is lehet, h az md1 helyett azonosítót adsz meg. Ehhez viszont kell egy bármilyen terminál. Akár a gyári telnet (a BBox-os jószág :D) is megfelel.

Ha nincs meg, akkor a már Tonyk által is említett mount parancsban látni fogod az összes csatolást, közte a 2. HDD-t is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3499) pedrock válasza Mr Dini (#3498) üzenetére


pedrock
tag

A mount paranccsal nem jutottam előre, bár szerintem én csináltam rosszul valamit. Kilistázott ezt-azt, de számomra kicsit kínai volt. Egy biztos /i-data/md elérhetőség nem működik, csak /etc néven.

(#3500) Tonyk válasza pedrock (#3499) üzenetére


Tonyk
veterán

"kilistázott ezt-azt" -ot szúrd már be....
és persze egy lsblk kimenetet is....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.