Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) GrandS válasza Tonyk (#3690) üzenetére


GrandS
senior tag

Na most jutottam idáig, fel is ment a metarepository is és az mc is. Így legalább mostmár látom a file-szerkezetet! Kösz! :)

[ Szerkesztve ]

(#3702) arty válasza Tonyk (#3700) üzenetére


arty
veterán

semmit. nem tudsz kiemelni egy hdd-t se, pont ez a lényeg - a wd-t főleg nem, mivel az a legszarabb a mostani statok alapján :D be lehet tenni tájékozódási pontnak az általam is linkelt "tanulmányokat" és kb ennyi.

aztán mindenki veszi, ami számára fontos: olcsót, sokgarist, kicsit, nagyot, stb.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3703) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Ma vásároltam egy NAS326-at. Addig eljutottam, hogy a szgépről látom a HDD-t, és tudok rámásolni. Mivel a letölthető használati útmutató angol nyelvű ezért kérdezném, hogy nem tudtok-e a továbblépést segítendő magyar nyelvű leírást vhol? Gondolok itt torrent beállításra, távoli elérés beállítására, stb. Ha nincsen, akkor apránként összeguglizom vagy kihámozom az angol leírásból esetleg itt a hozzászólásokból. Köszönöm.

(#3704) gyorol


gyorol
tag

Sziasztok!

Mr.Dini kolléga leírása alapján sikerült feltelepítenem és elindítanom a miniDLNA-t. Viszont a feliratokat még mindig nem mutatja.

slacker -UuiA br2:ffmpeg2/ s:libjpeg uli:flac s:libexif uli:libid3tag uli:libogg uli:libvorbis mz:sqlite
br2:gettext br2:libiconv br2:uClibc

Ezt a kódot is kiadtam, gondolom ez letölti a függőségeket. Azon túlvagyok hogy UTF-8 és ugyanaz a név mint a filmnek, és nyilván egy azon mappában vannak. Philips tv-m van.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#3705) Tonyk válasza gyorol (#3704) üzenetére


Tonyk
veterán

Először is nem kód, hanem parancs.
Másodszor meg elképzelhető, hogy a tv-d nem támogatja a feliratokat dlna-n keresztül.
Twonkyval ment?
Próbaképp nevezd át a filmet pl 1.mkv-ra a feliratot meg 1.srt-re . Lehet a szóközökkel van baja.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3706) Astery válasza Tonyk (#3705) üzenetére


Astery
senior tag

Sziasztok. Lassan haladok a NAS326 megismerésével. Bizonyos dolgokat már sikerült megoldni ... egyet szeretnék kérdezni. Vki le tudná nekem írni kicsit szájbarágósan, hogy a NAS-on tárolt adatokat hogyan tudom távolról elérni? Leírom mik kavarognak ezzel kapcsolatban a fejemben:
A NAS kapott fix IP-t. Azt hiszem a külső IP-mnek is fixnek kell lennie (a szolgáltatótól nem kapok).Erre megoldás ha regisztráltam a myZyxelcloud-on (ez DDNS szolgáltatás egyáltalán)? Regisztráltam a no-ip-n is - megvannak a host nevek. Melyiket használjam és hogyan? A routeremben is lehet DDNS-t beállítani és a NAS-on is - de mindkét eszközön csak bizonyos szolgáltatókat lehet választani (pl. a no-ip-t, de a myZyxelcloud nincs köztük - mondjuk a routerben miért is lenne). Melyiken célszerű használni - mit és hogyan kell beállítani? Aztán a port forward-olás a routerben - melyik portot mire irányítsam? Szóval a lényeg, hogy megköszönném ha vki leírná mit állítsak be - a cél a távoli elérés. Köszönöm.

(#3707) Tonyk válasza Astery (#3706) üzenetére


Tonyk
veterán

"A NAS kapott fix IP-t. "

Az egy dolog, de ez még csak lokális.

"Azt hiszem a külső IP-mnek is fixnek kell lennie (a szolgáltatótól nem kapok)"

Na, most kapsz fix-ipt vagy nem? Egyáltalán publikus ip-t kapsz-e, vagy egy natolt hálózat mögött ülsz?

"Regisztráltam a no-ip-n is - megvannak a host nevek."

Fix ip esetén majdnemhogy felesleges. Dinamikus esetén van neki jelentősége.

"A routeremben is lehet DDNS-t beállítani és a NAS-on is"

Alapból a routerben állítsd be. Ha ott nincs a megadott szolgáltató, akkor a nas is megfelelő, ott is nyilván azt állítsd be amelyikre lehetőséged van.

"Aztán a port forward-olás a routerben - melyik portot mire irányítsam? Szóval a lényeg, hogy megköszönném ha vki leírná mit állítsak be - a cél a távoli elérés"

Távoli elérésnek kismillió módja van. Melyiket akarod használni, mit szeretnél elérni? Ezeket kéne megfogalmazni. Azt mondom, keress valami hozzáértő cimbit, mert ahogy látom nem lesz ez olyan egyszerű menet.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3708) Astery válasza Tonyk (#3707) üzenetére


Astery
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszod ... ha vki privátban vállalja, hogy segít beállítani természetesen azt is megköszönöm. Azért néhány dologra válaszolnék: Azzal tisztában vagyok, hogy a NAS fix IP-je csak lokális. A szolgáltatót úgy értettem, hogy Digi-s kábelem van - nem vásároltam tőlük fix IP-t - tehát dinamikus a publikus IP-m. A routeren beállítottam próbaképpen a no-ip-n regisztrált host nevet - ki is írja, hogy az sikeres. Akkor ezek szerint eddig rendben vagyok.
A host így néz ki pl: név.ddns.net. Ezt egyenlőre ping-elni még nem tudom. Amit el szeretnék érni - ha van rá lehetőség, hogy a NAS-ra feltett képeket, dokumentumokat telefonról vagy laptopról elérjem (megnyissam, letöltsem) ha nem otthon vagyok.

(#3709) Tonyk válasza Astery (#3708) üzenetére


Tonyk
veterán

A szolgáltatót úgy értettem, hogy Digi-s kábelem van - nem vásároltam tőlük fix IP-t - tehát dinamikus a publikus IP-m.

Először az írtad, hogy fixnek kell lennie, aztán, hogy nem kapsz fixet, aztán hogy dinamikus ;) Mindegy is, mert digi esetében dinamikus az ip-d, tehát kelleni fog valamilyen dinamikus dns szolgáltató.

"hogy a NAS-ra feltett képeket, dokumentumokat telefonról vagy laptopról elérjem (megnyissam, letöltsem) ha nem otthon vagyok."

Mivel a kérdésre még mindig nem válaszoltál, csak félig, így azt mondom, hogy első körben FTP-t állíts be.

Nasban kapcsold be az FTP-t, állítgasd be a jogosultságokat.

Routerben a portforwardban egy tetszőleges külső portot (pl 15321) forwardold be a nas fix, belső ip-címére a 21-es portra. Ettől kezdve az ftp://név.ddns.net:15321-en eléred a felhasználói névhez rendelt tartalmat egy név és jelszó megadásával. (vagy akár TC-ből egy CTRL+F lenyomása és beállítás után.)

Ha nagyobb biztonságot is szeretnél, akkor VPN. Ez is már le lett írva végtelen+1 alkalommal, keress rá itt vagy a 310-es topicjában (nagyobb sikerrel jársz amúgy is ha ott kérdezel (jobban pörög) ).
Amennyiben a routered tud VPN szerverként működni, akkor nyert ügyed van, pár kattintás után biztonságosan használhatod is bárhonnét úgy, mintha csak otthon ülnél. Ha nem ilyen, akkor már jóval nehezebb dolgod lesz, de ez nem kezdőknek való feladat. Megoldható, de nem egyszerű (nem is túl bonyolult), nem "nex-next-finish"-típusú tudást kíván meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3710) M_AND_Ms válasza Astery (#3708) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Digi esetén dinamikus az ip-d, de...
A Digi is elkezdte a natolást, tehát lehet, hogy a routered által mutatott külső ip cím, még mindig nem a valódi publikus címed. Kvázi a routered még mindig nem az Internetre, hanem a Digi köztes hálózatára kapcsolódik.
Ezt könnyen ellenőrizheted, ha a routered szerinti külső ip, nem egyezik azzal, amit a különböző webes ip megmondó oldalak mutatnak ill. ha a routered szeinti külső cím eleje 100.
Ha ez van, akkor írsz egy emailt a Diginek, hogy kéred vegyenek ki a natból, hogy kívülről is elérhesd a saját hálódat. Egy-két nap alatt ezt megteszik.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#3711) Astery válasza M_AND_Ms (#3710) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi - otthon ellenőrizni fogom.

(#3712) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Erre a NAS-ra lehet telepíteni PLEX-et? Kompatibilitási listán nem szerepel, de sok esetben az még nem kizáró ok.

(#3713) Astery válasza M_AND_Ms (#3710) üzenetére


Astery
senior tag

Talált ... süllyedt ... 100-as az IP-m.

(#3714) Astery válasza Astery (#3713) üzenetére


Astery
senior tag

De már ki is vetettem magam ... így már működik ... köszönöm.

(#3715) GrandS


GrandS
senior tag

A külső usb-s hdd útvonala mi a midnight commanderben?

(#3716) Tonyk válasza GrandS (#3715) üzenetére


Tonyk
veterán

/e-data/<azonosító>

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3717) GrandS válasza Tonyk (#3716) üzenetére


GrandS
senior tag

:R

(#3718) arty válasza arty (#3702) üzenetére


arty
veterán

megtaláltam magyarul is a legutóbbi tanulmány magyarázatát a hdd-k minőségéről - nem volt "messze" :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3719) Atti777 válasza arty (#3718) üzenetére


Atti777
senior tag

Én egy WD PURX-et és egy Seagate NAS hdd-t vettem, és győzzön az erősebb :)
A WD-re 12+24, a ST-re pedig 36 hónap gari van, kb ez volt a fő szempont, és hogy ne 7200-es legyen

Путин, иди нахуй!

(#3720) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

A héten vásároltam egy NSA326-ot és kissé zavaró, -talán, de nem biztos,- hogy a ventilátora "impulzusszerűen" működik. Valami 2 másodpercenként egy kicsivel nagyobb zajt generál.
Lehet tudni, hogy mi okozza ezt, illetve hogy lehet kiküszöbölni?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3721) Atti777 válasza jolti05 (#3720) üzenetére


Atti777
senior tag

Nálam ugyan ez van, remélem a firmware frissítés megoldja, nekem v5.10(AAZF.0) a verziója, a Zyxel oldalán pedig van v5.11(AAZF.4) van fent, bár a javított hibák között nincs ilyesmi említve

Путин, иди нахуй!

(#3722) jolti05 válasza Atti777 (#3721) üzenetére


jolti05
őstag

Első dolgom volt firmware-t frissíteni, nem megoldás :(

Szerk.: Ha garanciavesztés nélkül szét lehetne szedni, raknék bele egy másik ventilátort próbaképp..

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3723) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

@arty

Ok, rendben, de ahogy @Tonyk is utalt rá, szükségem lenne a konkrét HDD ajánlásokra. Nekem a WD Red megvan négy és fél éve. Folyamatos használat mellett is több, mint 1000 napot jósol neki a hdsentinel (ez a max) és se bad szektor se weak... Egyedül a fejparkoltatást vettem egy éve kb lejjebb, de mást nem kellett vele csinálni.

(#3704) gyorol

Szia!

Ahogy @Tonyk is írta sok minden a lejátszón múlik. Előfordulhat, hogy a TV nem támogatja rendesen a feliratokat DLNA-n.

De ha a miniDLNA nem jött be, nem is olyan rég készítettem egy Mediatomb csomagot a nasra. Javaslom, hogy próbáljátok ki azt is, kicsit nagyobb tudású DLNA szerver, mint a miniDLNA, hátha azzal menni fog. Viszont tesztelőkre nagy szükség lenne. :)

Telepítés:

Ha még nincs bent a repóm a slackerben:

echo -e "mrdini\thttp://users.atw.hu/mrdini/packages/" >> /ffp/etc/funpkg/sites

Magának, a programnak a telepítése:

slacker -UaA mrdini:mediatomb

Hozzunk létre neki egy mappát:

mkdir -p /ffp/etc/mediatomb/

Majd indítani így lehet:

mediatomb -d -m /ffp/etc/mediatomb/ -p 49152

Ezután el is érhető a webes felülete a http://nasip:49152-n, ahol lehet kezelni a médiatárat. Illetve van egy minimális konfigja is a /ffp/etc/mediatomb/.mediatomb/config.xml elérési úton.

Ha bejön a dolog, akkor készítek hozzá start szkriptet is.

(#3712) bexinho23

Persze! Bár a transzkódolással esetleg gondok lehetnek, de fel lehet tenni. Keress rá itt a topikban, vagy a 310 topikjában.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3724) jolti05 válasza jolti05 (#3720) üzenetére


jolti05
őstag

Nem tudom, hogy bárkit érdekel-e, de írtam Zyxeléknek, hogy erre mit tudnak mondani :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3725) GrandS


GrandS
senior tag

NAS326-nál A myZyXELcloud-Agent telepítésekor install fail-t ír. Mi lehet a gond?

(#3726) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mivel sok rossz visszajelzést nem kaptam a topik összefoglaló tervezettel kapcsolatban, így úgy gondoltam, hogy berakom a mostanit. Még tervezek benne pár dologra kitérni később, de ha Nektek is lenne valami érdekes infótok, akkor azt kérem osszátok meg és beteszem! :)

[Link az összefoglalóhoz]

Köszönet mindenkinek, aki segített összehozni ezt a kis szösszenetet!

Illetve üdv mindenkinek, így a topik új gazdájaként is! :D

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3727) GrandS válasza Mr Dini (#3726) üzenetére


GrandS
senior tag

:C

(#3728) -ZeeZee- válasza Mr Dini (#3726) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

:R Köszönjük az eddigi önzetlen segítséget. :R

:R Meg persze az összefoglalót is... :R

(#3729) arty válasza Mr Dini (#3723) üzenetére


arty
veterán

az a gond, hogy az ilyen "nekem ez van és öt éve jó" az súlytalan, az nem igazi érv - szerintem :)

az említett tanlmány lehet jó kiindulópont, ott sok merevlemez-szériáról látsz statisztikát, hogy milyen arányban rohad el (egy adatközpontban!). ez se garancia semmire, de amíg nincs jobb...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3730) Mr Dini válasza arty (#3729) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor esetleg berakhatom a linkedet.

Egyébként direkt írtam azt, hogy ez egy "megosztó" kérdés. Nem azt állítottam, hogy a Red a legjobb, csak azt, h sokan ajánlják.

De mondom, én még sehogy sem tudtam tönkretenni egy wd-t sem.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3731) pedrock válasza jolti05 (#3722) üzenetére


pedrock
tag

Könnyedén szétszedhető. Én kicseréltem ventillátort. A gyári is tökéletes, csak a vezérlés miatt valamiért azt nem jól működteti. Szóval a ventillátor cerével orvosolható. Coolink SWIF 2 80L-t raktam bele. Lényeg, hogy 20mm vastag legyen. Viszont ez a legcsendesebb, tehát szerintem felesleges mást választani alternatívaként. Csendesebb nem lett, a pulzálás viszont megszűnt. Főfok is ugyanolyan maradt.

[link]

(#3732) solti válasza pedrock (#3731) üzenetére


solti
senior tag

én is kicseréltem erre a ventire, de maradt a pulzálás, csak nem annyira durván. Valamiért mintha a NAS képtelen lenne egyenletesen pörgetni a ventit.

(#3733) krealon válasza Tonyk (#3709) üzenetére


krealon
veterán

"Routerben a portforwardban egy tetszőleges külső portot (pl 15321) forwardold be a nas fix, belső ip-címére a 21-es portra. Ettől kezdve az ftp://név.ddns.net:15321-en eléred a felhasználói névhez rendelt tartalmat egy név és jelszó megadásával. (vagy akár TC-ből egy CTRL+F lenyomása és beállítás után.)"

Ha tetszoleges porton van egy FTP szerver command csatornaja az alapertelmezett ( ez a 21-es ) helyett, akkor csak a publikus IP cimmel rendelkezo kliensek fogjak tudni elerni a szervert. A telefonok eseten ez nem jellemzo.

Viszont ha valaki az alaprtelmezett portot (21) hasznalja, szamithat ra, hogy a netes robotok megtalaljak, es rendszeresen probalkozni fognak a belepessel kulonbozo szotarak alapjan. A hibas belepesi kiserletek okozta tobbletterhelest fail-to-ban stilusu vedelemmel lehet csokkenteni, de ennek a kivitelezese az egyszeru, radasul a NAS-okon futo FTP szervereknel nem is szokott megvalostasra kerulni alapertelmezetten.

(#3734) Mr Dini válasza krealon (#3733) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A hibas belepesi kiserletek okozta tobbletterhelest fail-to-ban stilusu vedelemmel lehet csokkenteni, de ennek a kivitelezese az egyszeru, radasul a NAS-okon futo FTP szervereknel nem is szokott megvalostasra kerulni alapertelmezetten.

Sajnos teljesen igazad van! :( És kézzel sem lehet pótolni a fail2ban-t, hacsak nem nyúlsz bele komolyabban a rendszerbe, mert a fail2ban iptables-t használ a tiltásra és az iptables nem fordul le a nason (jobban mondva a modulja), mert a netfilter kernel szinten tiltva van...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3735) gyorol válasza Mr Dini (#3723) üzenetére


gyorol
tag

Szia Dini!

Köszönöm a választ! A TV-m lesz a ludas... amit írtál még kipróbálnám azért, de indítás után ezt kapom:
mediatomb: can't load library 'libmysqlclient.so.18'

May the force be with you!

(#3736) Mr Dini válasza gyorol (#3735) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

slacker -a mysql

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3737) gyorol válasza Mr Dini (#3736) üzenetére


gyorol
tag

Szia

Ha az elsőt telepítem akkortelepítés után:
mediatomb: can't load library 'libcurl.so.18'
Ha az utolsót akkor pedig:
mediatomb: can't load library 'libcurl.so.4'

Bocsi :F

May the force be with you!

(#3738) Mr Dini válasza gyorol (#3737) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, akkor a curl is hiányzik! :)

slacker -a curl

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3739) gyorol válasza Mr Dini (#3738) üzenetére


gyorol
tag

2016-06-27 20:56:51 INFO: Checking configuration...
mediatomb: can't resolve symbol 'iconv_open'
?
Lassan csak elindul :D

May the force be with you!

(#3740) Mr Dini válasza gyorol (#3739) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hmm... Erre nem számítottam...

slacker -aA br2:uClibc br2:uClibc-solibs

Majd:

slacker -a iconv

És csillag az egyik libiconvre!

Ha nem megy, akkor én szúrtam el valamit. Holnap ránézek, ha valóban így lesz!

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3741) jolti05 válasza pedrock (#3731) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a reakciót :)

Még meg sem volt a NAS, de már vettem egy pont ilyen ventilátort :)) Órákat töltöttem keresgéléssel és arra jutottam, hogy ez a ventilátor a legmegfelelőbb.
Viszont: Garanciális (1 hetes, 2 év garanciával) a NAS-om, így nem tudom, szétszedjem-e... Kissé tartok tőle, hogy észrevehető a megbontás és ha esetleg valami lenne vele, akkor nem szerelnék/cserélnék.

A pulzáló/hullámzó/nevezzükbárminek hang biztosan megszűnik a ventilátor cseréjével? ( Látom, hogy ezt írtad, csak 101%-ra szeretném tudni :) )

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3742) jolti05


jolti05
őstag

A NAS-on az egyik disk esetében a média kiszolgálót engedélyeztem.
El lehet valahogy Windows-ból tüntetni a képen látható, pirossal bekarikázott "meghajtót"?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3743) Mr Dini válasza jolti05 (#3742) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az nem egy meghajtó, hanem a média szerver.

Ha jól rémlik, akkor Windows-ban le lehet választani. Csak akkor kétséges, hogy tudsz-e a gépről DLNA-n filmet nézni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3744) lorcsi válasza Mr Dini (#3726) üzenetére


lorcsi
veterán

odabasz :R :C

nyilván ha van mit kiegészíteni, akkor egy ilyen alapba már könnyebb beilleszteni a későbbiekben.
szerintem ne is foglalkozz a lehúzó kritikával.

hiánypótló !

[ Szerkesztve ]

(#3745) Atti777 válasza jolti05 (#3724) üzenetére


Atti777
senior tag

Reagáltak valamit a Zyxelesek?

Путин, иди нахуй!

(#3746) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

@arty

Beletettem a statisztika linkjét az összefoglalóba. Megfelel? :U

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3747) jolti05 válasza Mr Dini (#3743) üzenetére


jolti05
őstag

Szia.

Igen, tudom (hogy médiaszerver), ezért is írtam a meghajtót idézőjelben. Ha leválasztom, emlékeim szerint a meghajtókat is eltávolítja a Windows (nemsokára kipróbálom).

Atti777: Reagáltak, hogy küldjem el, hogy milyen hangot ad ki... :) Majd valamelyik éjszaka felveszem telefonnal a hangját (már ha képes a telefonom rögzíteni) és elküldöm nekik.
Valamint arra hivatkozott az ügyfélszolgálatos, hogy kijött egy új frissítés, tegyem fel. Igaz, amit ír, csak a problémát nem oldja meg... :) Majd ezt is levésem nekik.

Szerk.: Annyira eddig nem vagyok elégedett az NSA326-tal... Ma itt hagytam, másoltam 600 gigát egyik diskről a másikra, aztán most arra jöttem haza, hogy nem elérhető egyik meghajtó sem, kikapcsolni nem tudtam, így ki kellett húznom a tápkábelt... most kezd magához térni, de ez akkor is egy "egyes, ülj le".

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3748) Mr Dini válasza jolti05 (#3747) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Hát az elég érdekes lenne a win részéről, bár lehet, h igazad van. Nagyon ritkán használok wint, de úgy rémlik, hogy nem csatolta le olyankor az összeset.

Ami a ventit illeti... Ha ilyen pulzálást hallasz, az normális. Sajnos a zyxel így állította be az összes nsa3**-ot (a 326 nem biztos). Módosítani rajta pedig csak a 310 esetében lehet FFpből, a többi nasban már kernel szinten tiltva van a fan control. :/ Én napi szinten egy 320S-et használok és szintén ismerős a jelenség. De ahogy felraktam rá egy Debian-t és beállítottam kézzel a fant, megszűnt a pulzálás és alig van hangja.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#3749) Olga80


Olga80
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy NAS326-os készüléket. Még csak ismerkedem a dolgokkal - olvasom a fórum korábbi anyagát. Most felmerült bennem egy kérdés, ha nem túl butaság akkor megválaszolnátok? Szóval azt olvastam, hogy nem célszerű az alapértelmezett portokat nyitogatni a router-ben, hanem egy másik - általam beállított portot átirányítani a NAS IP címére. Oké. Gondoltam átállítom az FTP 21-es portját 50xx-re. Ehhez a NAS Hálózat->UPnP port mapping menüjében az FTP szolgáltatás mellett lévő LAN 21 mellé beírtam a WAN 50xx portot. Kérdésem, hogy ilyenkor szükség van a router-en portforward-ra? Hiszen jelenleg enélkül is működik ftp://xxxxxx:50xx eléréssel.
Más külső elérést nem is szeretnék igénybe venni - ennek ellenére ajánlatos még más portokat is így "levédeni"? Ezen kívül csak a torrent kliens fut, de kívülről azt sem akarom elérni.

[ Szerkesztve ]

(#3750) Mr Dini válasza Olga80 (#3749) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha megy UPnP-vel, akkor nem kell port forward. Az PF akkor kell, ha a routerben valamiért nincs (bekapcsolva) UPnP.

ennek ellenére ajánlatos még más portokat is így "levédeni"?

Hogy érted?

Ps: Ugye tudod, hogy az sem 100%-os védelem, hogy más portra rakod? Sajnos az ftp ilyen szempontból (biztonság) elég lutri...

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.