Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ZyXEL NSA325 v2 - Téma összefoglaló és FAQ

Kérlek olvasd el az összefoglalót, mielőtt írnál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) greenie


greenie
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sikerült beüzemelnem az NAS326-os nasomat. Amire még szükségem lenne, hogy hogyan lehet beállítai azt, hogy házon kívülről is el tudjam érni bármilyen gépről. Mobilról ez működik a Zyxel Drive segítségével, de PC-ről nem tudom. Hol lehet erről valami leírást vagy oktató videót találni? Maga a beállítás módja, különböző értékek amiket be kell állítani, gondolok itt a portra, IP cím, stb.. Apple Airport Extreme routerre csatlakozik.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#3602) arty válasza sedo (#3600) üzenetére


arty
veterán

szimpla otthoni felhasználónak is sokszor pótolhtatlan fájlok (képek, videok, dokumentumok) lehetnek a nas-án (nekem vannak...), a hddhibát ugyan kiküszöbölöd, de a kockázat így is elfogadhatatlanul magas marad szvsz (igen, leéghet a ház! az egész vagy csak a nas-é ;) )

és ha már ugyis 2 hdd-d van (vagy 4), a másik(ak) miért ne "anyuéknál" legyen(ek) a szekrényben? (csak mert kissé kényelmetlen pár hetente elhozni pár napra? térjünk erre vissza, ha a gyerek összes fotóját elbuktad mondjuk, esetleg a diplomamunkádat vagy apád utolsó születésnapi videóját....)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3603) Anonymus23 válasza arty (#3602) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ha pótolhatatlan, akkor gondolom azért van legalább egy másolatod mindenről, nem?
Max úgy tudod megoldani, ha felteszed felhőbe a valóban pótolhatatlan adatokat.
Mert ha valakinek leég a háza, akkor hiába van a gépen is és a NAS-on is meg, ha mindkettő porrá ég..

Ha olyan adatokról, fájlokról van szó, akkor csak a máshol és másképpen tárolás a megoldás.
Ebben a NAS sem segít, mert elég egy villám, hogy a közös hálózaton lévő nem védett dolgok menjenek a levesbe. Az, hogy konkrétan milyen HDD, az tök mindegy, bármelyik elromolhat, és bármelyik lehet olyan, hogy még 10 év múlva is működik.

;) - The Power of the Light Side

(#3604) TRob1 válasza arty (#3602) üzenetére


TRob1
veterán

De ha több utcányi ház dől össze me' jön a Godzilla vagy napalmot dobnak le a városra?!? Akkor a szomszéd utcában lévő Anyu sem jó. :) (Ráadásul Ausztrália is kerülhet víz alá :U )
Akkor marad vmi jó felhőtárhely (vagy több). :)) Na onnan jó eséllyel sosem bukod el.

(#3603) Anonymus23:
Há' mondom én hogy felhő, csak kicsit lassabban beszélek. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3605) sedo válasza TRob1 (#3604) üzenetére


sedo
tag

Fúha, srácok, ezzel a felhő dologgal szerintem házhoz mentünk a pofonért. Én fel sem mertem hozni a dolgot, mert eddigi tapasztalataim alapján, aki így áll a backup/disaster recovery témakörhöz, az még drasztikusabban ellene van a felhőben őrzött kritikus / személyes adatoknak... :P

(#3606) TRob1 válasza sedo (#3605) üzenetére


TRob1
veterán

Upsz, tényleg, ezt ki is felejtettem. :B :D

¤ R'n'R ¤

(#3607) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Ezt mi okozhatja?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3608) Tonyk válasza Fagyi (#3607) üzenetére


Tonyk
veterán

twonky fut?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3609) Fagyi válasza Tonyk (#3608) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nem

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3610) Tonyk válasza Fagyi (#3609) üzenetére


Tonyk
veterán

Használsz valamilyen media-kiszolgálót? (DLNA)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3611) arty válasza Anonymus23 (#3603) üzenetére


arty
veterán

Mindenemről van backup NAS-ra, ill. a NAS-ról is van backup hdd-kre, amiket anyáméknál őrzök a páncélban :) Felhőbe ilyen szinten privát adatot nem tudok (akarok) feltenni, mer' drága volna, nomeg "privacy" ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3612) viktorio17 válasza greenie (#3601) üzenetére


viktorio17
csendes tag

https://mycloud.zyxel.com/

https://youtu.be/Sg0XRB0jO1I

[ Szerkesztve ]

(#3613) Dorian válasza arty (#3611) üzenetére


Dorian
félisten

Hű, ilyeneket olvasva elgondolkodom, hogy ez már durva túlzás, vagy én vagyok hanyag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3614) arty válasza Dorian (#3613) üzenetére


arty
veterán

Halt már meg hdd-d fontos adataiddal? :)

Nekem igen. Sose akarom újra átélni, milyen az amikor folyamatosan jutnak eszedbe a dolgok, amik nincsenek többé... és csomó mindenemet már csak a NAS-on tárolom, sehol máshol - ergo backup kell. Gondolom a mentés fontosságát senki nem vitatja :) Innentől pedig nem akkora macera ám a backuphdd-t odaadni anyámnak, hogy vigye haza (vagy szólni előre, hogy hozza át).

Nyilván elenyésző az esély arra, hogy leég a lakás - de ha megtörténik, akkor jól fog jönni az offline backup.
A manapság divatos zsarolóvírusokról már nem is beszélve, az inkább realitás és az eredmény kb ugyanaz: elveszted fájljaidat, akár egy élet emlékeit. Márpedig tegyük fel, hogy a pécéden mindent leenkriptál a virus, a nas-od fel van esetleg mappelve, akkor azt is, rossz esetben így az adataid ÉS a backup is használhatatlanok lesznek. (it-ben melózok, látom h ez mekkora gond... egy véletlen kattintás sokszor :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3615) amargo válasza arty (#3614) üzenetére


amargo
addikt

osztol az ovatossagod. en is hasonloan jarok el. tobb 1T vinyom is van, miert ne lehetne arra menteni is. en mondtam mar meg ismerosnek, hogy tegyek el a gyerek altal lerantott notebook hdd-jet es majd par evmulva a kurt lehet emberi aron visszakaparja az a 2-3evet rola.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3616) GrandS


GrandS
senior tag

Nagyon kezdő NAS-os vagyok, ezért bocs a nagyon láma kérdésért.
Bedugtam a NAS-ba egy külső hdd-t, látja is. Hogyan tudom a hdd-ről legegyszerűbben átmásolni a nas-ra a cuccokat távolról, gombnyomkodás nélkül. Csináltam a hdd-re is music, photo és video mappát.

(#3617) Mr Dini válasza GrandS (#3616) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Mondjuk belépsz ssh-ról (ffp) és mc-vel, vagy cp paranccsal simán át tudod mozgatni a fájlokat/mappákat a vinyóra.

A külső tárolók a /e-data alá csatolódnak, míg a belső kötetek a /i-data alá.

Ja és a screen is nagy hasznodra válhat, de erről írtam is, ha jól rémlik a Hasznos eszközök 1.-ben (a blogomban található).

Sok sikert! :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3618) GrandS válasza Mr Dini (#3617) üzenetére


GrandS
senior tag

Aha.. Akár kínaiul is írhattad volna. Valami Webes, vagy Windows-os lehetőség nincs?
Gondolom az SSH-t egy Putty-n keresztül érem el, beírom a NAS ip címét.
Csak felugrik a fekete ablak és annyi..

[ Szerkesztve ]

(#3619) vlevi válasza GrandS (#3618) üzenetére


vlevi
nagyúr

A nas webes feluletrn van valahol egy file kezelő, azzal tudsz másolni.

Vagy, ha jól tévedek, a NAS-ba bedugott külső meghajtót windows alól a \\nsa325-v2 címen windows intézőből is el tudod érni.

[ Szerkesztve ]

(#3620) Mr Dini válasza GrandS (#3618) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Olvasd át az említett cikket. Nem bonylolult az és igen, jól gondolod PuTTy fog hozzá kelleni.

@vlevi

A \\NSA325-v2 (samba) csak belső háló, vagy vpn esetén érhető el és ha jól tévedek ő azt írta, h kívülről másolna.

De ha már webes felület, akkor használja a copy button-t. Az a legegyszerűbb és tulajdonképp ugyanaz, mint a cp.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3621) Konyika


Konyika
senior tag

Sziasztok!

Firmware frissítést jelez a nasom. (325v2) Tud valaki valamit róla? Érdemes frissíteni?

Vagy hallgassak az általam oldalára ragasztott cetlire? "Soha ne frissítsd!!!" :)

[ Szerkesztve ]

(#3623) Avicularia válasza Konyika (#3621) üzenetére


Avicularia
veterán

Már fel is pattintottam. Minden hiba nélkül megy tovább a nas, semmi komplikáció nem adódott.

(#3624) Konyika válasza Avicularia (#3623) üzenetére


Konyika
senior tag

Köszönöm. Akkor ma este felpattintom én is :)

(#3625) TRob1 válasza Avicularia (#3623) üzenetére


TRob1
veterán

Szintén.

¤ R'n'R ¤

(#3626) Anonymus23 válasza Avicularia (#3623) üzenetére


Anonymus23
veterán

Van valami érdemi változás?
Céges hálózatról nem tudom letölteni a relese note-ot.

;) - The Power of the Light Side

(#3627) Avicularia válasza Anonymus23 (#3626) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezeket írják

Features
Modification in 4.81(AALS.0) | May/19/2016

[Enhancement]
Hide the httpd version information for security consideration.
Reboots the device when servername is modified to make sure all the services
apply the correct servername

[Bug fixed]
Fixed the ftp security issue.
Fixed the issue that the scheduled tasks, including backup plan and power schedule, don’t execute at the right time when daylight saving is enabled.

[Package]

[NZBGet]
Upgrade unrar to untar more files which was compressed by newer compress tool
[Memopal]
Take off redundant double quotes while executing memopal
[GoogleDrive]
1.Fix that GoogleDriveClient won't update if the sync path contains blank
2.Only remove the folder's contents instead of the entire folder while users delete there accounts
[BackupPlanner]
Modify daylight saving for schedule job

[ Szerkesztve ]

(#3628) Anonymus23 válasza Avicularia (#3627) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm :R

Számomra sajnos nem sok minden, de, legalább kap egy rebootot :)

;) - The Power of the Light Side

(#3629) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!
Transmission -t távolról hogy lehet elérni?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3630) Anonymus23 válasza Fagyi (#3629) üzenetére


Anonymus23
veterán

Témaindító cikket elolvastad?

;) - The Power of the Light Side

(#3631) Fagyi válasza Anonymus23 (#3630) üzenetére


Fagyi
aktív tag

El. De a leírásban nem láttam távoli elérést. A nas gui felületéről is csak a helyi hálócímre akar ugrani :F 192.168....! Újra fogalmazom a remot transmission-el hogy lehet elérni távolról?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3632) taip válasza Fagyi (#3631) üzenetére


taip
senior tag

Itt is kb. erről volt szó, ha jól értem a kérdést.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#3633) Anonymus23 válasza Fagyi (#3631) üzenetére


Anonymus23
veterán

Be kellene állítani a settings.json-ban, hogy engedje külső IP-ről is az elérést, és utána meg akár ddns szolgáltatón keresztül, akár ha tudod az IP-det, akkor azon keresztül megfelelő port forwarding beállítással el tudod érni kívülről is.

;) - The Power of the Light Side

(#3634) Mr Dini válasza Anonymus23 (#3633) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Vagy ha elegánsabb és biztonságosabb módszert keresel, akkor csekkold le ezt is: [link]

Persze nem kell feltétlenül a webdav részt megcsinálnod, ha csak a tm kell, akkor az ssl kulcs és a linkelt oldal is bőven megteszi.

Szerk.: @Fagyi -nak ment... :))

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3635) Konyika válasza Fagyi (#3631) üzenetére


Konyika
senior tag

Úgy látom itt mindenki kínaiul beszél :)

Megynyitod remote gui-t és azon belül. Eszközök-alkalmazás beállításai-transmission, ott a távoli host-nál beírod az IP címed port 9091 és kész.

Már ha egyáltalán erre voltál kíváncsi.

(#3636) Tonyk válasza Konyika (#3635) üzenetére


Tonyk
veterán

"távoli host-nál beírod az IP címed port 9091 és kész."

Már ha a 9091-es port forwardolva van, és ha tudja az épp aktuális ip-címét.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3637) Konyika válasza Tonyk (#3636) üzenetére


Konyika
senior tag

Feltételeztem, hogy ezeket tudja. Ha nem akkor felteszi a következő kérdést. :)

De egyébként igazad van. :D

(#3638) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam utánajárni, de nem teljesen világos mennyivel jobb (ha egyáltalán jobb) a ZyXEL NAS326 a ZyXEL NSA325 V2-nél, erre keresem a választ.

Azt látom, hogy mindkettő RAM-ja 512MB és a NAS326-ban ez DDR3-as az NSA325 V2-ben nem tudom, hogy DDR3-e vagy sem. Ez kérdés?
A NAS326-nak 1,3GHz-es procija van (de újabb típus), 2xUSB3 és 1xUSB2, míg a NSA325 V2-nek 1,6GHz-es procija (de régebbi típus), 1xUSB3 és 2xUSB2.

A gyakorlatban milyen különbség van a kettő NAS között? Sebességben? Felhasználási lehetőségben és egyéb funkciókban?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3639) arty válasza Sir Sparrow (#3638) üzenetére


arty
veterán

sajna itt még senki nem mérte le a 326os torrentsebességét (vs. 325v2)

de az látszik, hogy már samba megosztáson kieresztül is gyorsult kicsit a másolás - erősebb, kétmagos cpu, elvárható javulás (és a torrentezés maxon járatja a cput a 325ben, ott pláne kéne javulni)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3640) Tonyk válasza arty (#3639) üzenetére


Tonyk
veterán

"és a torrentezés maxon járatja a cput a 325ben"

Ez meg ugye függ az előfizetett és elérhető sávszélességtől, a kapcsolatok számától, a titkosítástól, stb.

Egy átlagos 50-es netet kihajt a 325v2 úgy, hogy nincs 100%-on a proci.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3641) Mr Dini válasza Sir Sparrow (#3638) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bizony, az armv7-es proci miatt jobban megéri a 326-os.

Bár csak a gyári csomagokkal tudod kihasználni a sebességét (samba, transmission stb) ha FFpben gondolkodsz, akkor az ffp-s csomagok armv5-re vannak készítve, így ugyan futni fognak a procidon, de nem tudják majd teljesen kihasználni. Viszont az entware ha jól tudom a 326-ra armv7-es csomagokkal települ, így ha beéred azokkal, vagy fordítassz magadnak, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3642) Konyika válasza Tonyk (#3640) üzenetére


Konyika
senior tag

"Egy átlagos 50-es netet kihajt a 325v2 úgy, hogy nincs 100%-on a proci."

Azt még lehet, hogy elbirja de egy 100-as net már megfekteti. :((

A laptoppal vigan töltök le 35 MB-al a nas meg 10-11 MB-nál megfekszik. Az admin felületet sem érem el. (300-as netem van)

(#3643) Anonymus23 válasza Konyika (#3642) üzenetére


Anonymus23
veterán

Most komolyan egy merőben más platformot hasonlítasz egy NAS-ban lévő technikához?
Mások eredményei alapján 12-14MB körül van a NAS vége torrent oldalról (gondolom beállításoktól is függ).

Nem erre van kitalálva, azt, hogy ezt is tudja egy fícsör, de nem ezzel reklámozzák, szóval ahhoz képest (ára) elég sokat tud, de vannak korlátai.

Én mondjuk azt vettem észre, hogy nagy fájlműveletek képesek megfogni, pl amikor egy 40GB-os fájlt indítasz letöltésre, akkor amíg lefoglalja a területet és közben letölt, akkor egy ideig képes elérhetetlen lenni, de a 60 Mbites nettel full le és feltöltésnél is elérhető és használható marad.

;) - The Power of the Light Side

(#3644) Tonyk válasza Konyika (#3642) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott a kapcsolatok számán állíts valamit, mert az én 320-asom (nem 320s! ) fullon hajtva (~9MB/s torrenten) sem fekszik meg, úgy, hogy közben DLNA-n még kiszolgál egy HD streamet és egy SD-t.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3645) Anonymus23 válasza Tonyk (#3644) üzenetére


Anonymus23
veterán

Neked amúgy mennyi van beállítva? Globálisan és torrentenként?

;) - The Power of the Light Side

(#3646) vlevi válasza Tonyk (#3644) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van, hogy megfekteti a torrent a NAS-t, de egy idő után beáll, és megy tovább.
120-as netem van, azt meg tudja hajtani.
Amikor hozzáadom a torrentet, és rögtön nagytempóban tudja tölteni, akkor egy ideig gondolkodik rajta, hogy mi is legyen, főleg, ha gyors egymásutánban hozzáadok 3-4 ilyen torrentet, ami 10+Mbyte/sec-el tölthető.
De pár perc, és lenyugszik, prociterhelés lejjebb megy, de a letöltés megy tovább teljes sebességgel. És igen, tudok filmet nézni közben. De amíg ez a kezdeti nagy terhelés le nem megy (nem tudom mit csinál, tényleg, akkor írja meg a fileokat, vagy mi?), addíg a NAS más részei is nagyon belassulnak.
De szerintem a feltöltés sebessége is számíthat, hogy a letöltés mellett (és a letöltéssel járó HDD írás) mellé mennyi feltöltés, és azzal menniy HDD olvasás társul.

[ Szerkesztve ]

(#3647) Konyika válasza Anonymus23 (#3643) üzenetére


Konyika
senior tag

Nem összehasonlítom csak a viszonyítás miatt! Azt is tudom, hogy nem erre van kitalálva!

Azért írtam le, hogy ha valaki erre tervezi venni akkor tisztában legyen a korlátaival.

A 60-as net az jóesetben 7.5 MB/s ott még nálam sincs gond a bajok 10 felett kezdődnek. Az nem mondtam, hogy használhatatlan a nas de van, hogy 20-30 mp-et is várni kell mire elérem a TM-t

Tonyk: Nálam sincs gond a HD stream-el DLNA keresztül az stabil. Gondolom ilyenkor vissza vesz a TM teljesítményéből. Szerintem nem a kapcsolatszámmal van a gond hanem a torrentek mennyiségével :) (kb. 600torrent és 2TB :) )

(#3648) Konyika válasza Anonymus23 (#3645) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam minden korlátlan :)

(#3649) Anonymus23 válasza Konyika (#3647) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pedig a kapcsolatokkal, mivel az határozza meg, hogy mennyit dolgozik a proci és mennyit seekel a vinyó is.
Próbáld ki, hogy leveszed 1-re a globális partnerkorlátot :DDD
Minél több a partner, annál több a csomagkérelem, annál több helyről kell adatot beolvasnia/továbbítania a winchesterről.

Lehet 10000 torrent is benne, 16 TB-on, de ha csak 10 aktív kapcsolatod van, akkor mininális az igény, de ha beteszel 500 kapcsolatot, akkor vége a dalnak...

;) - The Power of the Light Side

(#3650) Tonyk válasza Anonymus23 (#3645) üzenetére


Tonyk
veterán

Globális 200, torrentenként 50. De ez még a Digi-s korszakomból maradt így (100/50-es neten). Most T van (drágábban) 50/5-el, de ez soha nem fogja limitálni a nas-t. :)

Konyika:

Szerintem nem a kapcsolatszámmal van a gond hanem a torrentek mennyiségével

Pedig ott lesz a gond. Pláne ha még titkosítva is van jó pár kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.