Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) csabám válasza Cingáriusz (#8949) üzenetére


csabám
addikt

Ha rootolva van, playből stickmount.
Ha nincs rootolva, akkor playből nexus media importer.

Erről lecsúsztam :)

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8952) brownus válasza Cingáriusz (#8949) üzenetére


brownus
veterán

(#8953) lafaty80 válasza brownus (#8952) üzenetére


lafaty80
őstag

Hmmm, azért gáz, hogy ezért is fizetni kell :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8954) fPApi válasza belavagyokbp (#8948) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Ez igen biztató, azt hiszem kipróbálom!

(#8955) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Megjött a fólia, alaposan letakarítottam a tabletet, celluxal is átmentem rajta, mégis buborékos lett az egész
Vehetem le és kuka a fólia. 1700Ft-os tanulópénz volt.

(#8956) thxer válasza Cingáriusz (#8955) üzenetére


thxer
aktív tag

Nekem a speedshopos fóliát sikerült elég jól felrakni, nem került alá sem por, sem buborék, csak kicsit ferde lett ezért jobb alul rálóg a keretre.

(#8957) brownus válasza Cingáriusz (#8955) üzenetére


brownus
veterán

minek rá fólia? azért gorilla glass, hogy ne kelljen ilyenekkel szarakodni...

(#8958) fPApi válasza belavagyokbp (#8948) üzenetére


fPApi
őstag

Még egy kérdés: neked wifis van, vagy 3G-s? Mert olvasom az xda-n, hogy a 3G-sen még javítani kell.

(#8959) fermacht1994 válasza brownus (#8957) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

A GG az kamu simán meg lehet karcolni csak ellenállóbb mint a hagyományos :)

Feri

(#8960) csabám válasza brownus (#8957) üzenetére


csabám
addikt

Nem gorilla glass, hanem corning glass ;)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8961) lafaty80 válasza brownus (#8957) üzenetére


lafaty80
őstag

N7-nek nincs GG-e

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8962) Cingáriusz válasza brownus (#8957) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából majd matt fóliát akarok rá mert azon nem látszik semmilyen elkenődés vagy újjlenyomat és még véd is.

(#8963) belavagyokbp válasza fPApi (#8958) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nekem sima wifi-s van. Én is olvastam a hibát, csak elfelejtette átírni az updater-scriptet. A következő verzióban javítja, amit ma reggel készített el (forrás: ITT és ITT)

[ Szerkesztve ]

(#8964) fatty válasza fPApi (#8947) üzenetére


fatty
aktív tag

Navigacios sav testreszabhato, vagy kikapcsolhto. A jobb oldali (nagy negyzet gombok) allapotsavban kivalaszthatok, beallithatok a kapcsolok sorrendje. Gyors kapcsolokat viszont hiaba engedelyezem, nem jelennek meg az allapotsavban.

(#8965) brownus válasza fermacht1994 (#8959) üzenetére


brownus
veterán

persze, mindent meglehet karcolni csak egy arra alkalmas eszköz kell... szóval olyan simán azért nem lehet.
a htc telomon sincs fólia, lassan másfél éves, és egy karcolás sincsen rajta. odafigyeléssel lehet rá vigyázni,
én kabát zsebemben hordom, és nem lebaszom az asztalra hanem leteszem, stb,stb... nem fogom össze más cuccokkal/kulcscsomóval.
ezért nem teszek fóliát az n7-re sem, mert kijelzővel felfelé teszem le, ha viszem magammal egy cipzáras tokba teszem be, stb...
engem zavarna ha fólia lenne rajtuk, de Ti tudjátok:)

(#8960) csabám, egy cég nem? corning-gorilla, csak más típusok

[ Szerkesztve ]

(#8966) csabám válasza brownus (#8965) üzenetére


csabám
addikt

Egy cég, de ahogy mondod is, más típus. A gg strapabíróbb, míg a másik kevésbé (de csak a korrekció végett írtam) :K
Egyébként én is így vagyok ezzel a fóliával mint Te. Amíg a megfelelő körülmények között tárolom és figyelek rá addig felesleges a fólia számomra.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#8967) alacka válasza thxer (#8956) üzenetére


alacka
tag

Nedvesen tettem fel a fóliát, nem ferde, igazítani lehet ameddig csak akarod, víz/buborék kinyom, helyén szárad.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8968) alacka


alacka
tag

Bocs, lemaradt.
Tehát le kell majd tesztelnem, hogy lehetséges nem is jó a 3G-s Nexusom (még nincs kártyás mobilnetem, a bánat tudja milyet vegyek), majd egy komplett backup, de ehhez rootolnom kell, s ha netán zűrös a 3G, akkor visszaállítani gyárira, majd eligazodni az n+1 RAM között, s újra rootolni, átmachinázni, újra backup minden esetnél ... hol a vége? :O

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8969) alacka válasza alacka (#8968) üzenetére


alacka
tag

ROM

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8970) Integra


Integra
titán

nah, végre befigyelt a galaxy nexus mellé ma a nexus7 is :)
sima 16 gb-os wifi-s.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8971) nextman


nextman
aktív tag

(#8972) turcsikg válasza Cingáriusz (#8962) üzenetére


turcsikg
csendes tag

Én is tettem rá fóliát. Utáltam, hogy a kijelzőn minden ujjlenyomat meglátszódott, pár nap után olyan mocskos volt a kijelző, hogy csak na... Mellesleg nem örültem volna, ha a sok tisztogatástól véletlenül megkarcolódik, még ha direkt speckó törlőkendővel is törlöm...

Egyébként sokkal kevésbé gyűjti a fólia az ujjlenyomatot, és azt is probléma nélkül simán el lehet távolítani, akár a polómmal is...

Én maximálisan meg vagyok elégedve vele, és örülök, hogy tettem rá.

[ Szerkesztve ]

(#8973) brownus válasza turcsikg (#8972) üzenetére


brownus
veterán

minden egyes pólóm speckó törlőkendő is egyben :D

(#8974) Integra válasza turcsikg (#8972) üzenetére


Integra
titán

speedshop-ban felteszik rá a profi brando fóliát 500ft-ért (vagy bármilyen más fóliát). patgyolat munka, mintha fent sem lenne. a galaxy nexusomra is náluk tetettem fel. hibátlan

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8975) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

Egy gyors körkérdés :D
Fekete képernyőnél mindenkinek van felhősödés azaz bevilágítás? Nekem sajnos van, arra lennék kíváncsi hogy ez milyen gyakori ;)

Feri

(#8976) Drachoo válasza fermacht1994 (#8975) üzenetére


Drachoo
senior tag

Szia!

Valamennyi van mindegyiknél, de ha nem kezded el keresgetni nem is biztos, hogy észreveszed.:)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#8977) Hegasus válasza Cingáriusz (#8955) üzenetére


Hegasus
senior tag

Hát nem biztos, hogy ki kellett volna dobni :) Én a telefonomra, vagy hatszor raktam már fel ugyanazt. Fogtam lemostam szappannal mindkét oldalát, aztán egy kis víz és ment fel rá, majd kinyomkodtam, ha megint volt alatta valami, akkor ismételtem ezt a folyamatot, míg jó nem lett :DDD

(#8975) fermacht1994: Nekem is látható egy kis felhősödés, de ez az lcd "hibája", szerintem minden ami lcd, ott van felhősödés, kinek erősebb kinek kevésbé, de van mindenhol. Ha van lcd monitorod, vagy lcd tv-d nézd meg, hogy azok is ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#8978) fermacht1994 válasza Drachoo (#8976) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Így igaz! Bosszantó tud lenni ha már észreveszi az ember, de el kell fogadni :} jelzem zárójelben, hogy Ipadnál durvább bevilágítás is van :$

Feri

(#8979) fatty válasza fatty (#8964) üzenetére


fatty
aktív tag

Eddig volt fent az aokp rom, nem nagyon volt olyan dolog amit kihasznaltam volna.
Kicsereltem a fenyes foliat tukrozodesmentesre. Akinek jobban bejon a fenyes divat elotti, regebbi notebook kijelzoje azoknak ajanlom. Most mar nem fenylik a kijelzo, mint a tucsok...

(#8980) fPApi válasza fatty (#8979) üzenetére


fPApi
őstag

És mit raktál vissza?

(#8981) fatty válasza fPApi (#8980) üzenetére


fatty
aktív tag

Gyari rom ment vissza, volt mentesem, igy egyszeru volt. Az ora/idojaras/naptar widgetet azert kimentettem, az tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#8982) assemble válasza csabám (#8941) üzenetére


assemble
addikt

Meg majd fel ev mire kijonne (1 evre ra az eredetire), ez nem halomra bejelentes, ez se lesz meg bejelentve jo 4 honapig meg legalabb (ha ilyen lesz egyaltalan).
Amugy Asus mint gyarto tetszene tovabbra is, 1080p kijelzo is, meg valami A15-os szornyeteg hardvert beleraknak (pl Tegra 4) es jo lesz az :)

(#8983) fPApi válasza fatty (#8981) üzenetére


fPApi
őstag

De akkor ez azt jelenti, hogy Neked a gyári ROM jobb, mint a kipróbált. Miben fog gyengébb, mint a gyári?

(#8984) fatty válasza fPApi (#8983) üzenetére


fatty
aktív tag

Nem jatszok NFS, es egyeb nagy hardverigenyu jatekokkal ezrt a benchmark pontok annyira nem erdekelnek. A tablet ui annyibol allt, hogy az also navbar-on volt az ertesitosav mast nem vettem eszre, settings menu, google play maradt a regi. Phoblet ui-t nem kezelte, phone ui-ra visszaallitva fektetett modban nem volt franko.
Amit talatam pozitivumot: beepitett navbar kikapcsolo, alvo modban aktiv NFC, es par dolog ami szemelyreszabhato. Van OverClocking menu, meg sok dolog ami nem erdekel, ezert raktam vissza a gyarit. Lehet kiprobalok valami mas fozott romot, vagy egy kesobbi verziot visszarakok, addig jo a gyari.

(#8985) Integra


Integra
titán

hé, hol van ezen a hátlapi kamera? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8986) belavagyokbp válasza Integra (#8985) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Ebben a HSZ-emben én is írtam róla :)
ITT egy XDA-s youtube videó(az xda-féle kicsomagolás, hehe...), gyakorlatilag csak a kamera modul hiányzik... Szerintem nem kerülne többe 5$-nál legyártani a kamera modult meg megcsinálni a hátlapot, és lehetne árusítani ezerrel (én biztos vennék). Persze ezt kínában kell eldönteniük :D.

(#8987) Integra válasza belavagyokbp (#8986) üzenetére


Integra
titán

mondjuk szerintem anyumnak fel sem fog tűnni... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8988) Integra válasza belavagyokbp (#8986) üzenetére


Integra
titán

mi most amúgy a legfrisebb verzió? 412 van nálam, ez is 421-re feltolja a frissítést?
már semmi, épp csinálja :DDD

kérdés:
mind a galaxy nexusom és mind a nexus7 a saját google accountommal megy. azok az alkalmazások, amiket a galaxy nexusomra megvettem, telepíthetem a nexus7-re is? lehet a két készüléken egyszerre telepítve?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8989) fatty válasza Integra (#8988) üzenetére


fatty
aktív tag

Igen lehet tobb keszulekre telepiteni a megvett alkalmazasokat.

(#8990) fermacht1994


fermacht1994
aktív tag

SmoothROM v4.3 + Motley kernel
Nagyon tetszik 1.6 Ghz ig lehet húzni és hihetetlen gyors a vas alapjáraton is :) Eddig ez a bejövős :) Könnyű feltelepíteni és nincs bug. :C :C

[ Szerkesztve ]

Feri

(#8991) Integra válasza fatty (#8989) üzenetére


Integra
titán

és ha még egy tabletet is beregisztrálok ugyanarra az accountra, akkor is használható mindhárom készüléken az alkalmazásokat?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8992) Skynet258 válasza Integra (#8991) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen. :K Csak az azonos account a lényeg.

https://geekpulse.hu

(#8993) alacka válasza Hegasus (#8977) üzenetére


alacka
tag

Majd kiguvadok, sötétszobát is csináltam, hol kell jellemzően felhősödni?
S milyen 3G hibát keressek?

Fatty te vagy az én emberem!? :) Nemrootolokegyelőre. Át tudnád passzirozni vhogy azt a widgetet?

[ Szerkesztve ]

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#8994) lafaty80 válasza Integra (#8991) üzenetére


lafaty80
őstag

Ezért is szeretem az androidot :)

Nálunk otthon most 2phone, 2 tablet a felállás :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8995) lafaty80


lafaty80
őstag

Na feltettem a Dirty AOKP 3.2-t

Tényleg agyon lehet állítani.... viszont egy kérdés, ti hogy használjátok alapból fektetve az N7-et? Alul vagy felül vannak gombok (on/off, volume up/down)? Mert az a rom nálam most azt csinálja, hogy minden app futásakor úgy fordul, hogy a gombok lefele legyenek. Ezen semmilyen kapcsolóval nem tudtam eddig változtatni....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#8996) fatty válasza alacka (#8993) üzenetére


fatty
aktív tag

Feltelepit egy chronus alkalmazast, ott lehet beallitani a varost es egyebeket. letoltes itt

Nexus 7 kepernyovedo felhelyezese

[ Szerkesztve ]

(#8997) dombila válasza fatty (#8996) üzenetére


dombila
senior tag

A Chronus nekem is nagyon tetszik, a telefonomon is megy. Az egyetlen apró gond az vele, hogy a CM10-ből kiragadva nem működik az a része, hogy a következő eseményekre lépve megnyitja a naptárt, vagy az órára lépve bejönnek az óra funkciók (ébresztő,...) Felvillan az érintési terület, de nem inditom semmit. Így csak maga a widget működik.
De így is szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#8998) belavagyokbp válasza lafaty80 (#8995) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nálam nem csinálja ezt. Milyen appokról van szó?
Amúgy most tette fel a készítője a 3.4-es verziót (frissítésnél elég csak wipe cache & dalvik cache-t nyomni).

(#8999) lafaty80 válasza belavagyokbp (#8998) üzenetére


lafaty80
őstag

Mondjuk 2 bechmark ezt csinálta miután elindítod rajta a test-et, addig jól mutatja....na majd még nézegetem :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#9000) alacka válasza fatty (#8996) üzenetére


alacka
tag

:R

[link] Fólia felhelyezés fakezűeknek, újoncoknak.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.